Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121251) sziszi-fuszi válasza ArGab (#121250) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

1. Nem jól érted,lehet bridge módot kérni, ha nincs tv.

2. Hivatalos megoldás.

3 . Elvileg igen, a gyakorlat azt mutatja, hogy telefonon sokkal könnyebb tisztázni, hogy kapsz-e kedvezményt, avagy nem.

4. Igen. működik a Flipnél is.

Mi alá kell írás?

(#121252) Beniii06 válasza ArGab (#121250) üzenetére


Beniii06
őstag

Vezetékes telefont is kérj hozzá, úgy olcsóbb.

Amit a Diginél "bridge" módnak hívnak az passthrough itt optikánál és magadnak tudod állítani az eszköz felületén. Ahhoz, hogy saját eszközt(routert) használj a szolgáltatói eszköz után kötve, kell a pppoe login és jelszó, amit szerződéskötés után megtalálsz a telekomos fiókodban a dolumentumoknál. A passthrough hivatalosan engedélyezett és telefonon érdemes rendelni.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#121253) fatal` válasza ArGab (#121250) üzenetére


fatal`
titán

- Nem jól érted, PPPoE Passthrough = Bridge
- Az összefoglaló ezen része a Huawei ONT-re vonatkozik, amit már nem adnak (ott kitörölted a jelszót és így lett passthrough, annál ez volt a hivatalos megoldás)
- Igen. Mondjuk ez furcsa, mert olyan helyen, ahol Digi van, szokott lenni kedvezmény. Nálunk Digi sincs (csak PR telecom van konkurenciának) és az 1000-es net + az olcsó telefon 4600 forintra jön ki havonta.
- Ezt nem tudom, de gondolom az eszközökben nincs különbség, tehát gondolom, hogy igen.

[ Szerkesztve ]

(#121254) ArGab válasza Beniii06 (#121252) üzenetére


ArGab
őstag

Arra már én is rájöttem, telefon nélkül 7000-et dobott a 300-as netre, telefont is mellé téve meg 6520. Thx, akkor így már tiszta hogy mi a passthrough.

fatal`: furcsa nekem is, rákerestem szomszéd utcákra, ott ugyanez a csomag 3720, 1G/1G nettel meg 4600.

Még egy kérdés, mindegyik most osztott ONT falra akasztható? Sagemcom 5655 úgy nézem igen.

[ Szerkesztve ]

(#121255) kopa1 válasza ArGab (#121254) üzenetére


kopa1
aktív tag

Telefonon rendeld. Mivel van Digi és FLIP (ezt mond is a telefonban) valószínűleg a legolcsóbb árat kapod. 1G/2G csomag megrendelése esetén 5670-et kapsz nagyesélyel, amit nem lehet falra tenni (vagy egy nagy átmenő csavarral a nyákon keresztül :)) )

Ha a falraakaszthatóság fontos, akkor FLIP, ott tutira 8245H-t adnak, Boosterral (300 Mbps) 5k-ra jön ki a 3 szolgáltatás

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#121256) _RPETYA_


_RPETYA_
újonc

Sziasztok!

Ez már ahogy olvasom itt a régebbi beszélgetéseket lerágott csont, de mégis meg kell, hogy kérdezzem, mert nem tudok a pontos megoldást.

Telekom 1000/200as netunk van bekötve evvel a csoda HGW és van sajnos IPTV előfizetésünk is. Azt tudom, hogy nem elérhető a bridge mode, mert csak és kész. De van ez a PPoE passthrough, ami egy fasza workaround. Most jelenleg dubla NAT-olok és egy Mikrotik RB1100AHx4 van a HGW mögött DMZben. Erre azért van szükség, mert a belső hálón megy egy Plex és egy wireguard szerver, amit szeretném, hogy kilásson.

A kérdésem igazából az, hogy PPoE val elérhető e nagyjából veszteségmentesen ez a 1000/200 sebesség? Illetve hogy miben különbözik ez a megoldás a DMZtől tulajdonképpen?

A HGWre az IPTV van kötve meg a Mikrotik, semmi más.

Köszi a segítséget! :C

(#121257) Szpisti válasza _RPETYA_ (#121256) üzenetére


Szpisti
addikt

Sajnos kábelen nincs PPPoE, MAC alapján van azonosítva az eszköz... Ha nem volna IPTV, akkor lehet kérni Bridge módot. Így csak a DMZ marad megoldásnak, nálam is az van.
A HGW-ben csak véletlen maradt benne a "PPPoE Passtrough" kapcsoló, nem csinál semmit, leokézni sem lehet...

(#121258) Essejó válasza Bog (#121242) üzenetére


Essejó
veterán

Ha az összekapcsolás idejére a routerfelé menőt kihúzod belőle, akkor se? Esetleg másik aljzatban, vagy másik kábellel?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121259) abteam2008


abteam2008
tag

A Sagemcom 5655 v2 nem tudja az 1000mbitet? Tegnap váltottam online a 300 mbites csomagról 1000/1000-re, és ma kaptam SMS-t, hogy fogok kapni másik eszközt, plusz van egy link az útmutatóhoz (Sagemcom 5670).

Xbox Series X

(#121260) Kaba válasza abteam2008 (#121259) üzenetére


Kaba
veterán

Tudja.Lehet azért cserélik,mert stabilabb mint az elődje és előbb utóbb egységesíteni fogják a HGW-t a stabilitás és frissítések miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#121261) Essejó válasza Kaba (#121260) üzenetére


Essejó
veterán

Az 5670 az nem ONT?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121262) Kaba válasza Essejó (#121261) üzenetére


Kaba
veterán

A HGW,vagy ONT,vagy modem az szerintem egykutya.

(#121263) Unying


Unying
tag

Sziasztok!

Adott egy Sagemcom F@st 5670 ont modem, 1000/1000 nettel. Call of Duty modern warfare-nak az istennek sem bírok rajta portot nyitni. Elvileg mindent jól csinálok, mégis a nat type-om moderate marad. Valami ötlet, hogy mit csináljak, hogy működjön?

Samsung Galaxy s8 plus

(#121264) #46824192 válasza Unying (#121263) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ha xbox ,akkor annak port nyitás után nem árt egy újraindítás, ha ez elmarad akkor néha "beragad" neki ,hogy a port zárva van.

(#121265) Lumicro


Lumicro
csendes tag

Sziasztok!
Kb 2015 óta van telekomos netem. Kezdetben 1000/200, aztán 1000/1000 csomag, de már azon sincs hűség. Amikor kötve lett az előfizetés, akkor kaptam egy Huawei HG8245H ONT-ot, azóta ez működik, IPTV-k is menenk róla. Routerként nem használom és az utána kötött RT-AC66U "tárcsáz be". Havi szinten 1-5TB adatforgalom megy át rajtuk.
Az a problémám, hogy az utóbbi időben havonta kb 1-2 alkalommal van olyan, hogy elmegy az internet, az Asus routerem menüjébe be tudok lépni, annyit látok benne, hogy nem tud kapcsolódni. Ha újraindítom a Huawei eszközt, akkor visszajön az internet is, és újra minden rendben lesz.
A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e kérnem az eszköz cseréjét emiatt, vagy ez megszokott dolog a mai eszközöknél ilyen igénybevétel mellett, és az új eszköz sem lenne sokkal stabilabb?
Köszi a segítséget!

(#121266) Unying válasza #46824192 (#121264) üzenetére


Unying
tag

Ps4 a platform, az újraindítás is megvolt, de akkor sem akarja az igazságot.

Samsung Galaxy s8 plus

(#121267) Kaba válasza Lumicro (#121265) üzenetére


Kaba
veterán

A Huawei stabilabb szokott lenni,mint a Sagemcom 5655,így ha erre cserélnék akkor nem vagy előrébb.A Sagemcom 5670 már jobb választás lenne,de erre most nincsen garancia,hogy meg is kapod.Előbb utóbb az 5670 lesz majd bevezetve.Amennyiben vársz még egy keveset akkor biztosan ezt fogod kapni a jövőben.Amennyiben sürgőssé válna a dolog,akkor megkérdezheted a 1414-en milyen csere eszközt adnának.

[ Szerkesztve ]

(#121268) Essejó válasza Kaba (#121262) üzenetére


Essejó
veterán

Felhasználás szempontjából kb igen, de nem mind1, hogy Koax, Optika, vagy telefon kábel amin jön az adat.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121269) Kaba válasza Essejó (#121268) üzenetére


Kaba
veterán

1000/1000 csak optika lehet.

(#121270) user12 válasza Kaba (#121269) üzenetére


user12
őstag

Igen
Írta is, hogy Sagem 5655 v2-je van
[link]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#121271) #46824192 válasza Unying (#121266) üzenetére


#46824192
törölt tag

Upnp ?

(#121272) Essejó válasza Kaba (#121269) üzenetére


Essejó
veterán

Ez nekem pepita mind1, csak zavar, ha valaki koaxhoz ontot, optikához meg hgw-t ír, de ebbe kár belemenni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121273) Kaba válasza Essejó (#121272) üzenetére


Kaba
veterán

Van erre is megoldás,a tévedések elkerülése végett,akkor mindenki írjon módemet.

[ Szerkesztve ]

(#121274) Essejó válasza Lumicro (#121265) üzenetére


Essejó
veterán

Lehet kezdenek az Elkók a tápban elszáradni, vagy a Huaweiben. Amíg nem gyakoribb a hiba, inkább várj ki. Őszintén szólva a Sagem nem egy csúcskészülék. Szerintem.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121275) _RPETYA_ válasza Szpisti (#121257) üzenetére


_RPETYA_
újonc

Van valami előnye a PPPoE nak a DMZ vel szemben?

illetve nem lehet esetleg lecserélni a HGW saját modemre vajon és megoldani úgy a problémát. Elég feleslegesnek érzem.

(#121276) Essejó válasza Kaba (#121273) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem volt modemem, anno 14,4 kb/s-el kezdtem, de fiatal voltam még akkor. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121277) Essejó válasza _RPETYA_ (#121275) üzenetére


Essejó
veterán

A PPPoE-t optikán a DMZ-t meg Koax neten használhatod ha IPTV-d van, és nem, nem cserélhető le.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121278) IP1954


IP1954
aktív tag

A sebességmérések eredményét nem kell mindig készpénznek venni:
A Speedtest CLI szerint erre képes a 10 éves gép:

Ennek ellenére vidáman tölt 70 MByte/s fölött:

A harmadik perc végén a processzort felvettem 100%-ra a maximum 75%-ről.
A függőleges szaggatott vonalak az egy perces osztások.

(#121279) csako válasza IP1954 (#121278) üzenetére


csako
veterán

Másik szervert próbáltál már a telekomoson kívül?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#121280) IP1954 válasza csako (#121279) üzenetére


IP1954
aktív tag

Más szervereknél is hasonló értékeket kapok.
A teljesen azonos (hardver, szoftver és beállítások) másik számítógépemen stabilan
950-et mér a Speedtest CLI, ami valójában szintén csak 500-750 körül megy.

(#121281) koshmar


koshmar
őstag

Üdv!

Én vagyok béna, vagy a Hitachi TV-t tényleg nem lehet párosítani a set top box távirányítójával?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#121282) szalai112 válasza koshmar (#121281) üzenetére


szalai112
senior tag

Nekem is Hitachi van és nekem se megy a párosítás :( !

(#121283) qnadam válasza _RPETYA_ (#121275) üzenetére


qnadam
veterán

nem felesleges, anélkül nem tudod használni az internetet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#121284) tobias40


tobias40
veterán

Van itt aki az 5670-es routert használja az egész otthoni hálózat kezelésére?
Mennyire lehet vel boldogulni,vagy ez már van olyan jó hogy nem kell saját router?
Kb.40 eszköz van jelenleg befixálva a dinamikus ip-nél,tehát elég sok eszköz kapcsolódik a belső hálózatomhoz.. ;]
Wifi hatótáv-erőssége milyen,port nyitá,stabilitás stb...
Nekem ma jött meg de még maradtam a saját asus ac87u routeremnél mert ebben van minden beállítva.

Ha azt mondjátok hogy ajánlott akkor nekilátok belakni ezt a routert.
Azért nem kapkodok vele mert a 2,5-es usb adapter csak a jövő héten jön meg,így ráérek.

Akár egy teszt is jöhetne a routerről ha valaki már kitapasztalta ilyen rövid idő alatt! :R

[ Szerkesztve ]

(#121285) IP1954 válasza tobias40 (#121284) üzenetére


IP1954
aktív tag

Nekem is van egy Asus routerem, abból lett egy WiFi-s hozzáférési pont (AP mód).
50+ eszköz megy a Telekomos digitális elosztóról, Switch-ekkel szétosztva.
Port átirányítás és fix IP címek kiadása működik.
A digitális elosztó WiFi része is jó, de csak az 5 GHz-es maradt bekapcsolva tartaléknak.
A rossz tapasztalatok miatt a helyi adatforgalmat nem engedem át a digitális elosztón.
Szóval nem piszkáltam különösebben.
Az előző sagemcom is elment három évet gond nélkül.

(#121286) Brogyi válasza Essejó (#121277) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ez így azért nem igaz. A DMZ firewall beállítási protokol. "using firewalls to filter traffic". Pontosabb nem szűr semmit a nyitott porton. Tehát mindegy mind van.
A PPPoE pedig megint nem csak optika.
PPPoE az angol Point-to-Point Protocol over Ethernet mozaikszava, magyarul pont-pont protokoll Etherneten keresztül. A PPPoE teszi lehetővé, hogy a hagyományos analóg modemes hozzáféréshez hasonlóan „betárcsázzunk” DSL-alapú kapcsolattal is, vagyis azonosítsuk magunkat a szolgáltató felé. A Point-to-Point Protocol (PPP) az analóg modemekhez kidolgozott eljárás erre, melyek soros porton (mint a régi egerek) keresztül kapcsolódtak a PC-hez.

(#121287) koshmar válasza szalai112 (#121282) üzenetére


koshmar
őstag

Akkor úgy tünik, nem csak a kikapcsológomb elképesztően idétlen elhelyezése a gond vele. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#121288) Túzok22 válasza maxxenergie (#121245) üzenetére


Túzok22
aktív tag

A letöltésed jó, a feltöltésed 200-nál lehetne jobb. A packet loss-t az NMHH oldala sokszor félre méri nekem is, mert megnézem cmd-vel és ott 0 csomag veszik el, akármilyen szerverre mérek. Ping és a jitter is tökéletes.

A másik teszt valószínűleg valamilyen Amerikai, vagy Azsiai szerverre mérhette azt a 133 ms pinget és 12 ms jittert. Amúgy a jitter az a latency ingadozást jelenti, ha nem tudtad eddig.

(#121289) dani0113


dani0113
senior tag

Sziasztok!

Sajnos ezen probléma megoldása meghaladja a képességeimet, így hozzátok szeretnék fordulni.
A héten nagyobb netcsomagra váltás miatt le lett cserélve a modem egy Sagemcom F@ST 5670 -re, mögötte van egy Archer C6 router de csak "jeltovábbító" módban. Végül minden kütyümre elég volt a Sage, így a TP Link csak wifiként van használva.

A lényeg, hogy a szobámban lévő STB-n a kép pár perc után lefagy és csatornaváltás után indul csak újra. A másik szobában ahol a felvevős box van, hibátlan a történet. Kikapcsoltam a TP Linket de így is ugyanúgy fennáll a hiba. DMZ-ben van csak egy IP cím az Xbox miatt,de ez a régi Sage-nél is így volt és sose volt gond.

Van valami ötletetek?

Köszönöm előre is. :R

iPhone 13 Pro 128GB

(#121290) sziszi-fuszi válasza dani0113 (#121289) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ha a set top boxok a TP-Linkbe vannak bekötve akkor azon kapcsold be az IGMP-t.

Mi alá kell írás?

(#121291) dani0113 válasza sziszi-fuszi (#121290) üzenetére


dani0113
senior tag

Minden Sagemcomba megy.

Valamint az normális,hogy kb 600mega felett még nem mértem letöltést? 2000/1000es net. Telefon wifin nagyobb sebességet mér mint a PC Lanon. Hozzáadott 5e kábelt használom,gép 1000megát tud.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB

(#121292) sziszi-fuszi válasza dani0113 (#121291) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

A Sagem adja a DHCP-t is? A TP-Linkbe WAN, vagy LAN porton kötötted be a Sagemet?

Mi alá kell írás?

(#121293) dani0113 válasza sziszi-fuszi (#121292) üzenetére


dani0113
senior tag

LAN mivel csak AP a TP-link mert különben mindig double-nat volt,ahogy az előző sagemmel is volt. Mindent ugyanúgy átdugtam.

iPhone 13 Pro 128GB

(#121294) sziszi-fuszi válasza dani0113 (#121293) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Kikapcsoltad a korábban használt szolgáltatásokat a TP Linken? Ha nem, akkor vagy kapcsold ki és tedd át a Sagemre, vagy kapcsold be rajta az IGMP-t.

Mi alá kell írás?

(#121295) dani0113 válasza sziszi-fuszi (#121294) üzenetére


dani0113
senior tag

És az lényegtelen,hogy mikor áramtalanítottam a TP linket és csak a Sagem ment, akkor is fagyott az adás?

iPhone 13 Pro 128GB

(#121296) _RPETYA_


_RPETYA_
újonc

Értem, akkor maradok a DMZ-nél.

Szerintetek akkor mitől van, hogy 1000/200-as neten és 2 db EAP 225-ös AP-n keresztül szaggat a FaceTime. A Mikrotiken van QoS állítva, szóval a Bufferbloat nem lehet probléma, bufferbloat teszten A-s értékelést kapok. Van valakinek ötlete?

(#121297) Essejó válasza dani0113 (#121295) üzenetére


Essejó
veterán

A Sagemhez adott lan kábelt is cseréld egy sajátra, sokszor elég hulladékot adnak hozzá.
Egyébként jobb ha az STB kábele a Sagemba van dugva.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121298) dani0113 válasza Essejó (#121297) üzenetére


dani0113
senior tag

Abba volt eddig is, nem volt a TP-linkbe semmi dugva, csak a Sagemből ment egy kábel az egy TP-Link portba, hogy legyen net azon a wifin is,de minden eszköz a sagemtől kapta a netet. Az a baj néztem több kábellel is és PC-n siralmas a Speedtest. Ha böngészőt, torrentet bezárok akkor se bírok 500-600nál többet, ha megy minden, akkor kb 180-200mega. Ezzel se tudom mit kezdjek? Vagy ez a normális ennél? WIFI-n meg gyorsabb a telefon mint a PC? :D Csak hát ez így lóasz meg estifény mert a régi 300megás net legalább mindig hozta szinte a 250-300megát, itt meg valamikor 180at mérek.

Most amúgy a TP linket átraktam router módba, WAN-ba dugtam egy kábelt Sagemből és az egyik portba bedugtam az STB-t ami baszakszik. Egyelőre még nem fagyott ki.

iPhone 13 Pro 128GB

(#121299) DonDragonka válasza dani0113 (#121298) üzenetére


DonDragonka
őstag

Hoztam egy jó kérdést.
Ugyebár az elméleti maximum fel 2000 Mbit/s és le 1000 Mbit/s mármint lakossági előfizetőként.
Most azon kezdtem agyalni, hogy ezt ki lehet e csavarni a rendszerből egy géppel e.
A szolgáltatás leírásában a T honlapján található infó alapján igen.
Idézem:
A 2000 Mbit/s szolgáltatás maximálisan kínált letöltési sebességének teljes kihasználása egy eszközzel is lehetséges a GE-es interfészen keresztül – amennyiben olyan eszközzel rendelkezik az Előfizető, amelybe 2 db Ethernet kábelt lehet csatlakoztatni és az eszköz képes a 2 db Ethernet porton érkező sebességet összeadva kezelni, valamint amennyiben a végfelhasználói eszköz a szükséges rendszerkövetelményeknek megfelel.

Tehát a kérdés elméleti síkon ezt össze lehet e hozni?
Ami adott:
- megfelelő előfizetés és a hozzá tartozó T-s eszköz
- Gbit-es LAN egy Notiban amin Windows 10 Pro van telepítve.
- egy USB-c ami 3.x-es
- egy USB-c Gbit-es LAN adapter(külső eszköz), szépen hozza a Gbit-et teszteltem.
- PCIe NVMe SSD ami bőven tudja a írni olvasni a 2000 Mbit/s-et
- 8 core/16 thread, 32GB DDR4 3200
- És ugyebár a Win10-ben adott a Network Teaming lehetőség

Az optikai router LAN1 és 2 portot csatlakoztatom a Noti belső(Ethernet 1) és külső(Ethernet 2) LAN portjához.
Konfigolom az Network Teaming-et ezzel az utasítással:
New-NetSwitchTeam -Name "NTeam01" -TeamMembers "Ethernet 1","Ethernet 2"

Ez elég ahhoz, hogy kimaxoljam a sávszél adta lehetőséget vagy kéne még hozzá valami?

Hogy miért kérdezem? Csak kíváncsiságból. Nincs gondom a mostani sávszéllel csak érdekel mint lehetőség...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#121300) sziszi-fuszi válasza dani0113 (#121298) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Rosszul volt/van konfigolva az AP-ként a TP Linked. Azért működik jól router módban. Próbáld úgy ki, hogy megszünteted a TP-Linket. Akkor milyen sebességek vannak a névlegeshez képest. Én a helyedben ott kezdeném a konfigurálást, mintha soha semmi nem lett volna beállítva eddig.

Mi alá kell írás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.