Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) MarciKING24 válasza Palika71 (#31549) üzenetére


MarciKING24
tag

Pedig hidd el nekem hogy látná a Promasteren is az időt... :)
Felnőttebb megoldás? :) nemár :)

[ Szerkesztve ]

Straight outta Compton

(#31552) evo87 válasza MarciKING24 (#31551) üzenetére


evo87
őstag

Ez amolyan kinek a pap, kinek a paplan dolog.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#31553) GabN73


GabN73
addikt

Megérné nekem automata órát venni?
Reggel 7-től kb délután 4-ig biztos rajtam lenne, szerintem 6-7-8ig még itthon is a kezemen lenne.

Hétvégenként pedig ritkán lenne rajtam, max péntek-szombat este.

(#31554) evo87 válasza GabN73 (#31553) üzenetére


evo87
őstag

Ilyen hordási szokások mellett maximum hétvégén lehet necces a dolog, de ha szombat este felveszed egy kicsit, máris megoldódik. Úgy olvastam, hogy az egyszerűbb, japán szerkezetek akár 1 óra alatt is teljesen felhúzódnak ha intenzívebben mozog a kéz (ez nem tudom mennyire lehet igaz).

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#31555) TimeCenter válasza Zsombe (#31548) üzenetére


TimeCenter
tag

Zsombe:

1. Annyi pénzért ne vegyél G10-es javíthatatlan szerkezetes órát. Spórolj inkább álmaid órájára.

2. Magyarországon a németországi és az angliai atomórák által sugárzott jeleket figyeli. Gyakorlati tapasztalatok alapján a németországi jelek naponta pontosíthatják, ha a legkisebb eltérés is lenne rajta.

3. Az edzett kristályüveg ( sime üveg ) jobb mint a plexi ( ez nem reklámfogás ), de a zafír még jobb nála ( ez sem reklámfogás ). A zafírüveg nagyon ritkán lesz karcos. Nekem 4 zafírüveges órám volt, ebből 1 lett karcos, a másik három még mindig úgy néz ki mint újkorában. Egy ház TERRANOVA nemes vakolatához nyomtam véletlenül, akkor karcolódott meg.

4. Az interneten megrendeled és átvételi helynek a valamelyik szaküzletet adod meg. Így ott is kevesebbet fizetsz.
Két külön cég a szaküzlet és az internet áruház. Más-más költségekkel.

[ Szerkesztve ]

(#31556) Dr.Zoo válasza GabN73 (#31553) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Igen.
Énis így hordom, már két éve..

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#31557) zool1


zool1
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni ilyen órát (3 db kép) használtam sokáig, erről szeretnék bővebbet megtudni. Illetve most használtan mennyi lehet az ára?! Kérték tőlem megvételre, de az ár tekintetében teljesen tanácstalan vagyok?!

[ Szerkesztve ]

(#31558) Zsombe válasza TimeCenter (#31555) üzenetére


Zsombe
senior tag

Szia!

Köszönöm az információt! Akkor azt hiszem a PRC 200-ról lemondok. Ennyire problémás széria?

Azt hiszem egyelőre maradok a max. 100 ezer Ft-os kategóriánál, így vagy egy M710DB, vagy egy M600DB lesz a kiválasztott. A két típus között árán és kinézetén kívül mi a tudásbeli különbség? Szerkezete mindkettőnek ugyanaz?

(bár azért jobban átböngészve a kínálatot azért ez a Certina megmozgatta a fantáziámat)

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#31559) TimeCenter válasza Zsombe (#31558) üzenetére


TimeCenter
tag

0. Nem problémás, de javíthatatlan a svájci ETA G10 szerkezet. Ha elromlik, akkor kuka és új szerkezetet tesznek az órába ( szakszervizben 50.000 Ft ).

1. Az EDB-600 modellen van visszaszámláló riasztás is. A többi paramétere megegyezik.

2. A jelzett CERTINA is G10-es kronográf szerkezettel szerelt. Én nem ajánlom. Ha svájci órát keresel vegyél automatát vagy sima ( 3 mutatós ) kvarcot, azok javíthatók, szétszerelhetők.

[ Szerkesztve ]

(#31560) Zsombe válasza TimeCenter (#31559) üzenetére


Zsombe
senior tag

Ez érdekes, hogy az EDB-600 többet tud, mégis olcsóbb pár ezer Forinttal. :) És még kicsit elegánsabb is. Lehet mégis ez lesz a befutó, csak először élőben is megtekintem + összehasonlítom az M710DB-vel.

Akkor azt hiszem egyelőre leteszek a svájci órákról, mert ezek szerint ha jól sejtem pár száz ezer Forintot kellene kipengetni egy szép, megbízható és tartós darabért.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#31561) TimeCenter válasza Zsombe (#31560) üzenetére


TimeCenter
tag

Az ilyen sima analóg órákban jó szerkezet van, ezeket ajánlom.

(#31562) #24334592 válasza Palika71 (#31549) üzenetére


#24334592
törölt tag

+1 a zafírra, ha nem az lenne a milgauss-on már rommá zúztam volna....pedig öltönyös a meló, de hosszú karjaim beleérnek a tér egyes elemeibe :U

(#31563) csabulaxi válasza Zsombe (#31560) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Kb. nmásfél éve olvasom a fórumot, akkor a Tissot PRC-200 volt a sláger, én is azért kerültem ide (fehér urat próbáltam körbeszaglászni), azután jött a Seiko Monster mánia, én azt vettem, de mostanában itt mindenki az Orient Mako-t (Ray-t) veszi. :)
Ha még maradsz egy kicsit itt a fórumon akkor nem lesz Neked sem más választásod mint egy Rolex Submariner. :C

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#31564) seiko válasza csabulaxi (#31563) üzenetére


seiko
senior tag

És akkor legalább lesz egy jó órája. ;-)

(#31565) #24334592 válasza seiko (#31564) üzenetére


#24334592
törölt tag

whehehe

ps. szerintem a milgauss szebb :U

[ Szerkesztve ]

(#31566) seiko válasza #24334592 (#31565) üzenetére


seiko
senior tag

belül szinte egyformák és ott van a lényeg.
a többi csak körítés.

(#31567) csabulaxi válasza #24334592 (#31565) üzenetére


csabulaxi
senior tag

whehehe
hát arra egy egyenes másodpercmutatót sem képesek rakni és üveget a selejtes elszíneződöttből faragnak bele :DDD
nekem mivel bőven elfér a csuklómon jöhet a Deepsea :C

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#31568) GabN73 válasza csabulaxi (#31563) üzenetére


GabN73
addikt

Eheheh, én már egy ideje only readben tolom, de nekem nem tetszenek ezek a Submariner órák... :)

(#31569) seiko válasza csabulaxi (#31567) üzenetére


seiko
senior tag

hú, az de egy órmótlan jószág.
mikor kézbe fogtam, gyorsan kiszerettem belőle.

(#31570) Attila! válasza #24334592 (#31562) üzenetére


Attila!
tag

Oltonyos betonozas :D :D

(#31571) Attila! válasza Zsombe (#31560) üzenetére


Attila!
tag

60-80 korul, hasznaltan (de nagyon jo allapotban) kapsz mar eta 2824es automatakat, en ezt javasolnam.

(#31572) Wg5113 válasza Attila! (#31571) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Én is.

(#31573) seiko válasza Attila! (#31571) üzenetére


seiko
senior tag

Szerintem nagyon kronográf párti a kolléga, neki kevés lenne egy 2824-es.
És érdemes hozzászámolni egy szervizt is a használt mechanikushoz.
Sokan ezt nem is vállalnák be, nekem is rosszul esne 5-6 évente több mint 100ezret kipengetni egy Sub karbantartásáért. :W

(#31574) Wg5113 válasza seiko (#31573) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Igazad van.Ez csak szakmailag jó tanács és ezerféle 2824-es tokozás van.Hát nem vagyunk egyformák,meg marha nagy divat a méret mellet minimum chronograf arculat.

(#31575) young78 válasza Attila! (#31571) üzenetére


young78
tag

amugy ujonnan is :) De szerintem nagyon nem azt keres.

(#31576) ds podium


ds podium
csendes tag

Ilyen volt-milyen lett?Mai munkám:)



O+A

(#31577) #24334592 válasza csabulaxi (#31567) üzenetére


#24334592
törölt tag

:DD

(#31570) Attila! elasom oket ha ge*iznek, ok is tudjak :U

[ Szerkesztve ]

(#31578) Dzsana válasza ds podium (#31576) üzenetére


Dzsana
senior tag

Wow, that's great job! Mi a technology? Hogy és mivel festetted meg, pláne az apró feliratozást?
Vagy műhelytitok?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#31579) ds podium válasza Dzsana (#31578) üzenetére


ds podium
csendes tag

Nincs titok.A festés(fekete)airbrush pisztollyal,speckó svájci festékkel,amit a szemüvegekre is használunk,180°C-on ráégetve,kb 3x 40 percet.A fehér festék ugyanaz,a felhordási mód orvosi fecskendővel,tűvel,(aminek nem hegyes a vége),és pont belefér a kis mélyedésekbe,feltöltöm a festékkel,majd egy speckó törlőrongyot egy vékony fém lemezre feszítek,amivel aztán a felesleget szépen"lehúzom".A fehéret is két rétegben vittem fel.Ennyi:)
A gép,amit a fecskendős megoldásra használunk:

O+A

(#31580) WiZARD válasza ds podium (#31576) üzenetére


WiZARD
addikt

gratula, nagyon szép lett :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#31581) Palika71 válasza ds podium (#31576) üzenetére


Palika71
őstag

Ne próbáld meg kisebbíteni az érdemeidet!
Gyönyörű munka! :R

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#31582) Dzsana válasza ds podium (#31579) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nem semmi! Elég biztos kéz kell ahhoz, no meg türelem, hogy kitöltsed a feliratokat! :R

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#31583) Dr.Zoo válasza Dzsana (#31582) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Van türelme, az biztos..
Apropó Mester:
Miújság a Certinával?? :DDD lesz belőle még élőhalott?
:R :R :R

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#31584) Dzsana válasza Dr.Zoo (#31583) üzenetére


Dzsana
senior tag

Az mindenképp lesz! ;]
Három napja nem tudtam órázni, állandóan feladatot adott a család. Picit azért haladtam vele, vannak részeredmények, A tok és a hátlap rendbe téve, a szerkezettartót gyűrűt kivakartam a rozsda alól, és úgy néz ki, megoldottam a központosítását, és a helyén tartását. Ugyan nem lesz DS, de legalábbb használható óra lesz, nem kell vele úszkálni! :D Aztán az automatikát és a dátum részt is felpakoltam már, jár az óra, de egyenlőre szabályozhatatlan. A hajszálrugóval kellene játszanom, de mire oda jutok esténként, káprázó szemekkel már nem akarom elkefélni. Keddre megjön az új acélbetétes plexid is, addigra remélem összeáll. A másik két automatádat is megszeretném csinálni a hétvégén, a Myraxálnak is ragad a billegője, noszogatni kell, de rendben lesz az is. A Nisus plexijét megpróbálom megmenteni, jó mély karcok vannak benne. A jövő hét elejére okosabb leszek, még egy kis türelmet kérek.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#31585) Mosanke


Mosanke
senior tag

Tegnap nézegettem az órákat a TUTU-nál. Hát vannak szépek bőven.
Azon gondolkoztam ott, hogy (mint például) az Orient automatákból elég sok fajta van 22-30 ezer közötti áron. Számlap dizájn/számlap színben/típusban/ aztán még bőr vagy fémszíjjal is... Szóval ebben a viszonylag olcsó kategóriában is van szépen választék akár csak ezen márkán belül is.
Na tehát azon gondolkoztam ott, hogyha eljön egy ilyen óra szerviz ideje (5-6 év múlva) annak a költsége közel ennyibe lenne mint újonnan és talán majdhogynem jobban megéri, vagy inkább praktikusabb(?) venni egy újat mint a régit beadni szervizre. Persze ezzel meg az órások munkája/pénz keresete kerül veszélybe.

(#31586) WiZARD válasza Mosanke (#31585) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerintem ez egyéni kérdés, ki az aki a megszokottat szereti, esetleg ajándék volt, stb. vagy ki az aki inkább újat akar, és így "lecseréli".
Mellesleg ha valaki ezen akar spórolni, akkor simán lehet tovább - "elromlásig" - használni, ami talán nem 5 év, hanem jóval több. (nem tudom, hogy egy olcsó orient szerkezet meddig bírja vajon karbantartás nélkül, de karbantartás nélkül tökéletesen működő 15-25 éves rolexekről olvasni itt-ott. persze más kategória, de az olaj abban se jobb, az acél abban se tartósabb...)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#31587) Mosanke válasza WiZARD (#31586) üzenetére


Mosanke
senior tag

Igazad van. Egyéni kérdés csak úgy elgondolkoztam a dolgon ott amikor bámultam a sok szép órát.
Hát én sem tudom most még megmondani (magamnak sem) de valójában még nem is gondolkoztam rajta, hogy majd amikor eljő az idő akkor az én automatámmal mi legyen. Mivel alig 23 ezerért vettem így majd itt is felmerül az eldöntendő...
Lehet, hogy addigra már lesznek majd rajta apró karcok vagy megunom és ezért fogok inkább újat venni.
Nekem azt mondta a szakember, hogy az 5 évhez nem kell szigorúan ragaszkodni és rögtön elvinni szervizeltetni ha letelt az öt év használat. Szerinte 7-8 év amíg elmegy és nem kell bántani. Az óra úgy is fogja jelezni ha eljött az idő.

(#31588) Dzsana


Dzsana
senior tag

Micsoda luxus gűjtemény, a hülyének is megéri! Nagy az Isten állatkertje! És van, aki megkajálja!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#31589) Mosanke válasza Dzsana (#31588) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szerintem a szögletes tokú és a jobb oldali "aranyozott" a legszebb. :DDD
Én nem ebben a sorrendben tettem volna be a dobozba. Így nem hozzák ki a bennük rejlő "szépségüket". :DDD ;]

(#31590) vendingo válasza Dzsana (#31588) üzenetére


vendingo
veterán

Darabja kb 15 eurót ér.
Én 20 euróért vettem egy automata "Rolex GMT master II-t", de később már 5 euróért is tukmálták :)
A doboz viszont korrektnek tűnik.

Van barom, aki 81 ezer ft-ot is licitált rá.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31591) seiko válasza Mosanke (#31587) üzenetére


seiko
senior tag

Az ilyen szakembert le kéne lőni! ;-)

(#31592) Misi1979 válasza vendingo (#31590) üzenetére


Misi1979
őstag

A doboz er a legtobbet.. Van ilyenem, 2990.- volt.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#31593) evo87 válasza Dzsana (#31588) üzenetére


evo87
őstag

Ez pár hete is előtérbe került már. :D

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#31594) Palika71 válasza seiko (#31591) üzenetére


Palika71
őstag

Egy tisztességes szerkezet esetén igaza lehet, az Orientnél nem tudom.
Van egy órás ismerősöm. Jól képzett, svájcban szerezett az Omega-nál minősítést, és sokfelé megfordult.
Ő is azt mondja, hogy egy korszerű ETA szerkezet, aminek az első szervize lesz, simán ráér 7 évet is, holott 5 évet írnak elő..

Ja, és a Rolexnél is 7 évente kell. :)

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#31595) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Egy használt Jacques Lemans Sub órácska ETA 2824-2-es szerkezettel mennyire vállalható be? Az öcsém eladta a Seiko Sports 5-öst (7s36B) és megtetszett neki ez a kék búváróra (nagyon hajaz az Omega/Rolex Subokra).

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#31596) Misi1979 válasza Tothgera30 (#31595) üzenetére


Misi1979
őstag

Szerintem simán, bár minden az áron múlik.. Válság van, sokat lehet alkudni:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#31597) Dr.Zoo válasza Dzsana (#31584) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Köszönöm Uram,

Ráérek :DDD

Ma lelépek időben, és kiülök napozni egy kicsit, végre nem visz el a szél....

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#31598) Tothgera30 válasza Misi1979 (#31596) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ahogy nézem, sok ezekből a hamisítvány. De Sub-ból még nm láttam hamisat, vagy ilyen néven hirdetett órát.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#31599) Attila! válasza Dzsana (#31588) üzenetére


Attila!
tag

Ezt mar en is linkeltem ide.:D
Es en is arra jutottam akkor,hogy a doboz az egyetlen ertek:D

[ Szerkesztve ]

(#31600) Zsombe válasza seiko (#31573) üzenetére


Zsombe
senior tag

Jól látod, tényleg kronográf párti vagyok, de köszönöm a segítséget! :R

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.