Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#257601) @mriya@ válasza bigmasterg (#257598) üzenetére


@mriya@
őstag

Ez csak a tombolajegy volt, nem?

Vagy már meg is vetted magát az órát? :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#257602) bigmasterg válasza @mriya@ (#257600) üzenetére


bigmasterg
addikt

Mondom én, hogy ezt nem fogadja be mindenki. :))

Amúgy #257599 arn még ezt a Citizenre írta, hogy nem kevesebb, mint egy Grand Seiko.

(#257603) pulutodurumo válasza @mriya@ (#257601) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Megnyerheted a lehetőséget a vásárlásra.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#257604) Tufa_ válasza djeperto (#257586) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Nem sajnos. Irtam nekik kb ket hete, es elvileg mar legyartottak, de a QC az Majus es Junius kornyeken lesz majd szallitva.
Epp nezegettem hogy a zoldeket meg nem is kuldtek ki.

(#257605) @mriya@ válasza pulutodurumo (#257603) üzenetére


@mriya@
őstag

:DDD

Valahogy így.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#257606) @mriya@ válasza bigmasterg (#257602) üzenetére


@mriya@
őstag

Akkor benéztem. :K

Az "ő.r.ü.l.t" valóban érthetetlen a számomra. :Y

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#257607) bigmasterg válasza @mriya@ (#257605) üzenetére


bigmasterg
addikt

1.: Lottó. Ingyenes, de 1 címmel és e-mailel 1x regisztrálhatsz és az órát is erre a címre küldik ki ha nyernél.
Ez már lezárult, talán 1 év múlva lesz megint.
2.: ha szerencsés vagy olyan levelet kapsz hogy kihúztak
3.: megveszed az órát (erre kb 1 hónapod van, addig él az egyedi kód) és majd valamikor év végéig küldik.

Ha értelmezed a korábbi két hsz-em a témában, szerintem egyértelmű a válasz a kérdésedre.

[ Szerkesztve ]

(#257608) @mriya@ válasza bigmasterg (#257607) üzenetére


@mriya@
őstag

Oké.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#257609) @mriya@


@mriya@
őstag

Elkezdtem a netről összegyűjteni az eddigi karóráimat, jelenleg 21-nél tartok, de csak 3 van meg. :K

Sajnos a 40+ évvel ezelőttiekre már nehezen emlékszem, sőt van olyan is, amit egyszerűen nem találok.

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#257610) sutszi válasza sutszi (#257305) üzenetére


sutszi
veterán

Kértem árajánlatot a Seiko szervíztől. A lehetséges üvegszilánkok miatt csak úgy vállalják ha leszervizelik az órát. Ez 30000Ft. Ezen felül az üveglap ára 15000Ft.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#257611) @mriya@ válasza sutszi (#257610) üzenetére


@mriya@
őstag

szvsz. rendelj zafírt hozzá az aliról, biztosan olcsóbb.
csak méretpontos legyen!
lehet hogy nekem holnap hozzák a szélvédőt a zasszony roamerjéhez, jövő héten talán eljutok vele az óráshoz is.
a 30 ezer a szervizre+üvegcserére sok, de teljesen elfogadható. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#257612) @mriya@ válasza @mriya@ (#257609) üzenetére


@mriya@
őstag

29 😀

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#257613) Polarstar válasza bigmasterg (#257607) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Mi ez az óra amúgy? Van képed róla? Nem vagyok képbe vele.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#257614) Veron


Veron
őstag

Mai kérdés. :)
Longines Spirit vs Grand Seiko SBGX
Cosc Eta vs Haq Seiko
Field-pilóta vs dress (?)
Kinek melyik és miért?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#257615) @mriya@ válasza Polarstar (#257613) üzenetére


@mriya@
őstag

[Itt, ni.]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#257616) -Ben- válasza Veron (#257614) üzenetére


-Ben-
veterán

Ugyan az SBGX-et nem fogtam a kezemben, viszont az SBGP-t ismerem….
A GS-t választanám. Ízlés kérdése, de a Spirit nekem túlságosan “tompa”. A GS elképesztően játszik a fényekkel, a sötétkék számlappal szerelt pedig még a feketénél is szebb. Az sem mellékes, hogy a GS nem igényel komolyabb szervizt, 3 évente egy gyors elemcsere és mehet minden tovább.
(Egyébként az említett SBGP 2 év alatt mindössze 7 másodpercet sietett, ami azért nem semmi….)

Szerk.: Az viszont igaz, hogy a GS sokaknak túlságosan egyszerű. Nekem pont ezért tetszik, míg másoknak pont ezért nem… :)

[ Szerkesztve ]

(#257617) bigmasterg válasza Polarstar (#257613) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ahogyan az előbb linkelte @mriya@
De Dávid is írt róla ablogtowatch-on.
Volt róla amúgy Kronométer video: [link]
Meg itt is beszéltek róla a srácok: [link]

[ Szerkesztve ]

(#257618) bucsher válasza Veron (#257614) üzenetére


bucsher
őstag

Az a Spirit élőben is nagyon szép! Nagy kedvencem, kár, hogy már van kék órám.

In the pipe - five by five!

(#257619) sutszi válasza @mriya@ (#257611) üzenetére


sutszi
veterán

Keresgéltem de kicsit megrekedtem. Nem tudom pontosan mekkora az üveg átmérője. Ezt még jó eséllyel le tudom mérni, de az üveglap vastagságát nem és nem tudom van-e jelentősége, hogy 1,5mm vagy 2mm... vagy átlátszó AR vagy kékes...stb...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#257620) fattyu válasza Veron (#257614) üzenetére


fattyu
veterán

seiko.

inhouse werk snob lettem

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#257621) fagyalllo válasza sutszi (#257619) üzenetére


fagyalllo
őstag

[link] 35 mm átmérőjű üveg kell bele, síkból 2 mm vastragságút vettem, az így néz ki beszerelve, kicsivel a ráma pereme fölé ér: [link]
Másik órában ugyanez az üveg: [kép] [kép]
Lehet alul sík, felül domborút venni, abból az 1,5 mm-es pereműt választanám: [link]
Van duplán domború, ahol az üveg külső és belső felülete párhuzamos, szintén 1,5 mm vastagat vennék: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#257622) kr:sz


kr:sz
tag

Sziasztok!

Tetszik egy Spinnaker óra. Milyen időközönként kell egy ilyen automata órát elvinni? Illetve idehaza hol lehet egy ilyen órát elvinni szervízre? Milyen áron mozoghat kb egy ilyen munkának az ára? A szerkezet benne: Japan NH35 TMI Automatic

Köszönöm előre is a válaszokat! :R

(#257623) @mriya@ válasza sutszi (#257619) üzenetére


@mriya@
őstag

Fagyalllo biztosan tud segíteni.

Már meg is tette. :R

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#257624) Memmaao válasza fagyalllo (#257621) üzenetére


Memmaao
addikt

Ez a "címeres" 5 sokkal jobban nézett ki, mint a mostani jel a Seiko 5 órákon.

My name is Bond, James... Dean.

(#257625) sutszi válasza fagyalllo (#257621) üzenetére


sutszi
veterán

:R :R :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#257626) ricsik


ricsik
őstag

Köszi mindenkinek a csatos képeket.
Egyedül a Seikót kellett átállítanom, mert a csat fele akkora, mint a belső rész, így mivel a csat volt a csukló közepén a belső oldal nagyon félrement már.
Most legalább a csat nincs középen. Még szoknom kell hogy a jobb, igazából sehogy nem tetszik. :D

(#257627) Polarstar válasza bigmasterg (#257617) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jaj, istenem. Ennek a bele kívül van??? :Y
Nekem nem jön be.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#257628) Veron válasza -Ben- (#257616) üzenetére


Veron
őstag

Mindenben egyetértek. A GS nagyszerűsége az egyszerűségében rejlik, ebből a szempontból a Moserrel tudnám egy lapon említeni. Nekem egyik pillanatban pont ezért tetszik, a másikban pont ezért nem. :)

A tegnap linkelt Citizen AQ4080 csak annyira cicomásabb, hogy ne legyen rossz érzésem az egyszerűségével kapcsolatban.
Na és abban 3 évente sem elemet cserélni...ha lenne lehetőségem, lehet arra csapnék le.

@bucsher: nagyon eltalálták azt a számlapot, az biztos. Én is fogtam a kezemben és nehéz belekötni a designba, a kivitelezésbe. Inkább a feketét kellett volna linkelnem, jobban össze lehetne hasonlítani az SBGX261-gyel.

@fattyu: technikailag az Eta werk is in-house de értem mire gondolsz. :R

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#257629) LimaBravo69 válasza Veron (#257614) üzenetére


LimaBravo69
tag

Nekem a Spirit. :K
N db videót, képet nézegettem már róla (N>6 :)) ).
Igaz élőben nem láttam, de a kék számlap, a piros mp mutató, a tok, a szíj, a számlap, meg a minden :) (nemtom kihagytam-e valamit).
Szóval összhatásban nekem a Longines.

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#257630) rbalint88 válasza Veron (#257614) üzenetére


rbalint88
addikt

A GS-bol a spring drive :P A kvarc szerkezettel nincs bajom, de mar zavar a masodpercenkent ugro mutato :B nekem a Spirit egy sokkal olcsobb oranak tunik a GS mellett, mondjuk a femszijon meg egy kicsit torpolhettek volna. Ja es a spring drive-oson ott a jarastartalek kijelzo, hogy ne legyen olyan uncsi/letisztult ;)

(#257631) Veron válasza rbalint88 (#257630) üzenetére


Veron
őstag

csak Spring drive nincs 37es tokban, ha jól emlékszem
@LimaBravo69: sejtettem, hogy neked a Spirit lesz a kedvenc ;)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#257632) rbalint88 válasza Veron (#257631) üzenetére


rbalint88
addikt

Igen, 40-es a legkisebb :( Kar erte, felesegemnek is ugy kerestem orat, hogy lehetoleg kvarc, de mp mutato nelkul. Sajnos ferfi oraban annyira nem jellemzo, pedig szerintem ez a GS stilus pont elbirna par olyan modellt.
Es bar nekem vastag csuklom van, de igy is azt mondom, hogy lehetne tobb kis atmeroju ferfi modell. Egyebkent 36-os datejustot/op-t probaltad mar?

(#257633) Veron válasza rbalint88 (#257632) üzenetére


Veron
őstag

2002-es DJ-t és Tudor BB36-ot már igen, teljesen jó méret. Sőt, talán-talán még a spektrum kisebbik oldalán is voltak.
Amúgy a legkisebb modern HAQ tudomásom szerint a használtan még kapható Longines Conquest VHP 36-osban. Műszakilag az is remek, a japánok árának töredékéért.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#257634) LimaBravo69 válasza Veron (#257631) üzenetére


LimaBravo69
tag

hát ja, ez van :DD

Nagyapámnak réges-régen volt egy Angelus kronója. Nagyon régen volt mindez, szóval inkább csak emlékképeim vannak róla, de a márkanév valahogy beragadt.
Rákerestem a márkára, és találtam egy modellt, ami szerintem az lehetett.
Megdöbbenve láttam az árát, több mint egy misiért fellelhető belőle 1-2 darab.

Sajnos nagyapám már közel 30 éve nincs velünk, az óra sorsáról fogalmam sincs. A Longines modelljei emlékeztetnek erre az órára, szóval nálam erős a nosztalgia faktor is, hiába nem ugyanarról a gyártóról beszélünk.

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#257635) fattyu válasza rbalint88 (#257632) üzenetére


fattyu
veterán

fura.

nekem amikor megnéztem a snowflake-t két bajom volt vele.

lehetne nagyobb egy icipicivel.
És engem nagyon zavart hogy a számlapon van a járástartalék kijelző. azt a gyönyörű számlapot még a spring drive felirattal sem kéne megtörni nem hogy egy haszontalan mutatóval

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#257636) fagyalllo válasza fattyu (#257635) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nekem is nagyon tetszik a járástartalék kicsi mutatójának, skálájának aprólékos kidolgozása, az a számlap a makrofotósok álma: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#257637) Memmaao


Memmaao
addikt

Tegnap megjött a Garmin karperec. Így most mindkét világ a csuklómon. Jobb oldalon az okos funkciók, bal oldalon a mechanikus eszköz.

My name is Bond, James... Dean.

(#257638) bigmasterg válasza Polarstar (#257627) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nekem sem az volt az első reakcióm, hogy ez kell. Azért kedztem el utána nézni, mert használtan listaár felett mennek. Aztán rendesen utána néztem (mindent ami neten fellelhetőt) és már nem eladásra veszem. :DDD

Ha valaki ismeri az MB&F-et, akkor már nem nagyon kell magyarázni az órát. (+ mb&f insta).

Ami a képekről nemigen jött át, hogy a rotor titánból készült, a végében pedig volfrám van, így nem pont úgy viselkedik, mint egy normál rotor. A szabadon forgó irányba tud pörögni,
az időt pedig az oldalán lehet leolvasni, "drivers watch" stílusban.
A két oldalsó korong(? palást) forog és mutatja az órát, percet.

Még yt short: [link] és [link]
Az olvasottak és videók alapján a kidolgozása eléggé rendben van

Gyakorlatilag körben átlátszó az óra

lume-os is.

Amúgy Xeric is gyárt fejjel lefelé beszerelt szerkezetes órát: [link]
Olcsóbban, gyengébb kidolgozással, kicsivel kevesebb egyedi ötlettel és nincs mögötte az anyacég.

#257637Memmaao:
Gratula hozzá! :K
Még a két szíj mintája stimmel is.

[ Szerkesztve ]

(#257639) Veron


Veron
őstag

nézegetem a kvarc GS-eket és van egy dolog, ami zavaró lehet: a szíj egyáltalán nem keskenyedik a csatnál, azaz elvileg kevésbé komfortos.
miért nem figyelnek vajon erre?!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#257640) No.01 válasza Veron (#257639) üzenetére


No.01
őstag

Kicsit tulzok, de en meg ezert nem dobtam be a kosarba... Mar probaltam es azonnal feltunt sajna. Igazabol a szij egy szinten van a CW-m szijjaval ami inkabba dicseret a CW-nek.
Viszont egy 5 perces proba lehet nem eleg arra, h ezt valoban leteszteld... Viszont azert a penzert amit kernek erte ez igazabol valoban elvarhato lenne. (na meg a csatt is lehetne jobb a mikro allitasrol mar nem is beszelve)

(#257641) ricsik


ricsik
őstag

Az Oceanusom 3 hete dobozban pihent, ma reggelre minden mutató középen, dátum 1.-én, és nem reagál semmire. Eléggé furcsállom, mert 3 hete még rendesen járt és nem ugrott a mutató 2 másodperceket, tehát volt töltés rendesen. Hogy merülhetett így le 3 hét alatt, hogy se kép, se hang?
Most napoztatom, remélem beröffen.... :O

(#257642) Veron válasza No.01 (#257640) üzenetére


Veron
őstag

pedig a szijról magáról jókat mondanak a tesztekben.
a mikroállítás tényleg öreg hiba, de nem a GS az egyetlen ebben a szegmensben, akinek nincs. legalább félszemeket adnak, ellentétben a nagy kedvencemmel, a Cartier Santosszal, ahol se félszem, se mikro. :O

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#257643) -Ben- válasza Veron (#257639) üzenetére


-Ben-
veterán

Engem sosem zavart, ha egy szíj nem keskenyedett, de nyilván ez is egyénfüggő..
Egyébként most nézegettem fotókat az SBGX/SBGP-ről és találtam egy ilyet:

Ezzel sem csúnya… :DDD

[ Szerkesztve ]

(#257644) zola96 válasza LimaBravo69 (#257634) üzenetére


zola96
senior tag

A 40es években a légierő rendszeresített órája volt. Nagyapa szolgálhatott katonaként?

(#257645) arn válasza -Ben- (#257643) üzenetére


arn
félisten

Az oceanusom nagyon hasonlo :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#257646) Memmaao


Memmaao
addikt

Írtam egy emailt a Fortis-nak, hogy az új B-42 hybrid szíj esetén számomra kicsit furcsa hogy nem ér fel a bezelig a szíj széle és így a tokfül közti résznél van egy holdsarló.

Érdekes választ kaptam:

"This empty space at the case, which you mean, is due to the case. Back then, this was produced this way by the previous company. Unfortunately, we can not change anything in this regard. However, we can recommend our new Heritage straps, for example. These have a straight lug and would not be adapted to your case. However, this free spot would be less obvious"

Mármint abban érdekes, hogy azt írja, az előző cég így gyártotta le a tokot. Lemaradtam valamiről, új cég lett a Fortis és ezért a teljesen új szériás minimal design órák, vagy csak úgy értette a költő, hogy a tok gyártását más cég csinálta. Mindenesetre az új egyenes végű 20mm heritage szíjat javasolta, hogy az nem csatlakozik a tokkal, de az szerintem egyáltalán nem illene ehhez az órához.


Jobban megnézve a szíj a tokfül ívet követi és ha felérne keretig, akkor lehet oldalról túllógna azon. De a szilikon meg felért és nem lógott túl. 🤔

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#257647) -Ben- válasza arn (#257645) üzenetére


-Ben-
veterán

Az egyik kedvencem ez az Oceanus. :K

(#257648) @mriya@ válasza Memmaao (#257646) üzenetére


@mriya@
őstag

szerintem más helyről rendelték a régebbi tokokat. :((

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#257649) "_Maverick_"


"_Maverick_"
kezdő

180.000Ft-os Samurai... Az egyik végszemet a gyárban nem tudták normális ívben kimarni. Kicsit hullámos lett mint a Balaton. Elsőre lényegtelen, szabad szemmel alig látható hiba, de emiatt nehezebb a karperecet le/fel szerelni... :))

(#257650) -Ben- válasza "_Maverick_" (#257649) üzenetére


-Ben-
veterán

F@sza…. :) Szuper QC..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.