Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#224951) BAti77


BAti77
aktív tag

RAF G-Shock...


"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#224952) minas


minas
aktív tag

Az új Seiko 5 Sport ugye nemrég jelent meg. Vannak modellek, amik elég sokáig voltak a palettán (skx007), lehetséges, hogy ez a kollekció is pár évig még gyártásban lesz? Mit gondoltok? Ma megnéztem több gyártó több diver modelljét is, azok közül egy sem győzött meg, egyedül az 5 Sport jött be, az viszont nagyon. Úgy 2-3 is kellene, de sajnos egyszerre nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#224953) fagyalllo válasza minas (#224952) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nagy esély van rá, a korábbi gyakorlattal szakítva, mikor minden évben megjelent több tokforma, most évente csak egyet mutattak be és annak a különböző változatait, ezért tovább fognak piacon maradni.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#224954) dzsi23 válasza Peddy789 (#224934) üzenetére


dzsi23
addikt

Inkább tükröződjön a zafír, mint hogy karcolódjon a külső AR réteg. Viszont belül jó, ha van.

(#224941) Taylor79:
Esetleg egy másik Bulova is elférhet a gyűjteményben, bár ez nem túl népszerű, és nincs is gyártásban, csak a hasonló, 12 órás változata.
Milyen órák jártak még a Holdon? :U

(#224955) @mriya@ válasza Veron (#224950) üzenetére


@mriya@
őstag

bevonat=bevonat
tök mindegy, milyen célból van az órán. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#224956) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Seiko SSB367P1

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#224957) Polarstar válasza Veron (#224950) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Az a Tegiment igen jó lehet, mert a konkrétan ez egy tengeralattjárókra kifejlesztett ellenálló képesség növelés. Azt még nem tudom, hogy rendkívüli karcállóságon kívül hol van szerepe. Szóval nem kispályás.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#224958) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Régen a LÜM-TEC -nek volt volfrám anyagból (tungsten) órája, most nem találok ilyet.
Az nehéz és nem karcolódik.
H a ez a cél akkor a Roamer Searock bizonyos elemei vannak volfrám-karbidból és nem karcolódnak.

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#224959) fagyalllo válasza Polarstar (#224957) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szerintem itt van némi keveredés, a tegiment egy felületkezelési eljárás, míg a tengeralattjárósnak hívott acél egy bizonyos ötvözet, a kettőnek nincs köze egymáshoz.
Akkor jó egy ilyen bevonat, ha az ember amúgy is vigyáz az órájára, mert ha ezeket rendesen megkarcolja, nem lehet simán csak felpolírozni, csiszolni, mint egy hagyományos acéltokot.

Tartottam az SBBN033 políros védőgyűrűjétől, hogy hamar csúnyán fog kinézni, de aszfaltbúvárkodás során nagyon jól működik a bevonat, több mint két év után is makulátlan, tükrös a tuna.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#224960) Deskdiver válasza BAti77 (#224951) üzenetére


Deskdiver
senior tag

RN G-Shock... :)

(#224954) dzsi23
Ha ruha alatt is ér, akkor Edgar Mitchell, Rolex GMT Master.

(#224961) zolnagy válasza Deskdiver (#224960) üzenetére


zolnagy
őstag

Ezt néztem én is, ha ugyanarról van szó: [nem video] Jól néz ki és itt a méret sincs annyira elszállva, mint egyes G-Shock modelleknél. Bár nekem ebben a színben jobban tetszik: [ez sem video]

(#224962) Deskdiver válasza zolnagy (#224961) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Hasonló, de ez a GAW-100B-1AER. (A jelenlegi Royal Navy búvár szolgálati óra. )

[ Szerkesztve ]

(#224963) zolnagy válasza Deskdiver (#224962) üzenetére


zolnagy
őstag

Igen, utólag láttam, hogy a mutatók nem egyformák, meg a szíj csatlakozás is más, de összességében ua a forma. Jól néz ki, de sajnos ez már túl nagy nekem (55,1 x 52,5 x 16,7 mm)

(#224964) Peddy789


Peddy789
őstag

A Man and his Watch konyvet volt valaki olyan elvetemult hogy megvettte?

(#224965) djeperto válasza Peddy789 (#224964) üzenetére

Igen ;]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#224966) Polarstar válasza djeperto (#224965) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Az a rolekszes könyv? :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#224967) gjoe


gjoe
őstag

Sziasztok
Gyereknek keresek női órát 18.-ik szülinapra.
Max 150.000ig. Ajánlanátok márkát amit érdemesebb? Esetleg konkrét típust. Külföldről is lehet nem azonnal kell.

(#224968) SOAD19 válasza gjoe (#224967) üzenetére


SOAD19
addikt

Szerintem, érdemesebb lenne inkább vele együtt elmenni egy órás üzletbe, vagy neten kinézni, hogy milyen órát szeretne.

(#224969) djeperto válasza Polarstar (#224966) üzenetére

Az van a borítóján
Arról szól, hogy híres embereknek melyik a kedvenc órájuk, persze FHD képekkel bemutatva
Van benne 1-2 jó sztori :K

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#224970) gjoe válasza SOAD19 (#224968) üzenetére


gjoe
őstag

Hát igen de akkor nincs meglepetés.
Plusz nőből van és valasztana valami csicsas michael korst vagy hasonló gagyit. Én viszont valami komolyabbra gondolnék.

(#224971) lenox válasza gjoe (#224970) üzenetére


lenox
veterán

(#224972) SOAD19 válasza gjoe (#224970) üzenetére


SOAD19
addikt

De, ha neki valamelyik adott MK tetszik, bele van szeretve, akkor nem tudsz mit csinálni... :) Hiába veszel neki egy minőségibb órát, ha az nem tetszik neki, és nem fogja hordani. Annak meg semmi értelme, hogy ott porosodjon a polcon, vagy a fiók mélyén. Sajnos, ez van. Szerintem üljetek le együtt a gép elé, és nézelődjetek a neten. Közben, hátha tudod kicsit terelni a minőségibb órák felé.
Értem én, hogy szeretnél meglepetést, de nem biztos, hogy sikerül pont olyan órát venned, ami igazán tetszene neki. Bár, lehet, hogy annyira ismered az ízlését, hogy sikerülne. Mondjuk, az is jó megoldás lehet, hogy titokban segítséget kérsz a legjobb barátnőjétől, húgától, nővérétől, hogy növeld az esélyét, hogy tényleg megfelelő órát találhass számára.

[ Szerkesztve ]

(#224973) Tsebacsi válasza SOAD19 (#224972) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

+1 Asszony is DKNY és Fossil órákat kért, neki az tetszik, kész, mese nincs. :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#224974) kabalapasika


kabalapasika
tag

Sziasztok! A merkur watch sajnos nagyon sokára készül el. Igy lemondtam... Ezt az órát néztem ki [link]
Honnan tudnám a legjobb áron beszerezni? Véleményt is szivesen olvasok :R

(#224975) gjoe válasza lenox (#224971) üzenetére


gjoe
őstag

A kék coctail egész pofás, azt majd megnézem üzletben. Köszi.

SOAD19: Gagyit, divatmárkát hétköznapi órát annyit és olyat vesz amennyit akar.
Én mindenképp veszek neki egy komolyabb automatát, mégha csak néha hordja akkor is.
De 10-20 év múlva is eszébe jut róla hogy ezt a fatertól kapta.
Amúgy biztos sejti, hogy óra lesz mert a nővére is azt kapott. Bár neki Barcelona városnézés és meccs lett ígérve de az a közel jövőben nem valószínű a helyzet miatt.
Amúgy meg kell a meglepetés, az mindenkinek jól esik. Nem olyan ha tudod.

(#224976) NYJ75


NYJ75
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném kérni a véleményeteket a következőkben.
1 hónapja vettem egy Longines hydroconquest karórát használtan makulátlan állapotban .Az előző tulaj frissen szervízelve adta el nekem . A napokban észre vettem hogy az üvegen van egy kis maszat csík olyan mintha belül lenne rajta nehezen lehet észrevenni csak bizonyos szögben . Elképzelhető, hogy az óra karcos vagy csak a szervízelésnél került az óra üveg belső felületére valami? Én úgy tudom hogy ez zafír üveges . Egyszer volt olyan , hogy neki koccintottam a fém korlátnak ,de nem olyan vészesen.
Szerintetek mi lehet ez?

Előre is köszönöm a választ! :R

(#224977) vadászcsiga válasza NYJ75 (#224976) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Minden előfordulhat. Egy pontos típus és egy fotó sokat segítene. Ha ásványi üveges akkor könnyen megkarcolódhat.

[ Szerkesztve ]

(#224978) djeperto válasza dzsi23 (#224954) üzenetére

Ha jól tudom eddig 12 ember lépett a hold felszinére. Jó lenne tudni pontosan ki és mit viselt :K

"there are more jacks then one at the fair..."

(#224979) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#224977) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mondjuk ha hydro, akkor kevés esély van hogy ásványi

(#224980) SOAD19 válasza gjoe (#224975) üzenetére


SOAD19
addikt

"Amúgy meg kell a meglepetés, az mindenkinek jól esik. Nem olyan ha tudod."

Én speciel, annyira nem szeretem a meglepetést, főleg, ha nem olyan dolgot kapok, amit amúgy tényleg szerettem volna venni, birtokolni. Manapság a gyerekek úgyis kinyilatkoztatják, hogy mire vágynának, úgyhogy annyira nem nagy meglepetés számukra, ha meg is kapják azt.
A Cocktailek jópofák, még férfi szemmel is, aztán, hogy a nőknek, lányodnak mennyire tetszene... Bár, ahol majd végül megveszed az órát, vélhetően úgyis lenne mód adott esetben cserére, így hogy ajándékba veszed. Sok sikert a kiválasztáshoz! És gratula a lányodnak a nagykorúsághoz így ismeretlenül is! :)

(#224981) NYJ75 válasza vadászcsiga (#224979) üzenetére


NYJ75
csendes tag

Igen ez 100 % Zafír tuti ,hogy szervízelésnél került oda ,képet most nem tudok küldeni, mert nincs nálam az óra majd később.

(#224982) vadászcsiga válasza NYJ75 (#224981) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor ezt le kell nyelned ha vásárlásnál nem vetted észre.

(#224983) Tsebacsi válasza kabalapasika (#224974) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Lehet csináltatni merkur-t? :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#224984) Deskdiver válasza djeperto (#224978) üzenetére


Deskdiver
senior tag

1969 Apollo 11
Neil Armstrong Jobb kar = Speedmaster
Edwin Aldrin Bal kar = Speedmaster
Michael Collins Jobb kar = Speedmaster
1969 Apollo 12
Pete Conrad Bal kar = Speedmaster
Alan Bean Bal kar = Speedmaster
Richard Gordon Bal kar = Speedmaster ( jobb kar, ruha alatt Speedmaster + JB Champion szíj )
1970 Apollo 13
James Lovell Jobb kar = Speedmaster
Fred Haise Bal kar = Speedmaster
Jack Swigert Bal kar = Speedmaster ( bal kar, ruha alatt Rolex GMT-Master 1675 Pepsi )
1971 Apollo 14
Alan Shepard Bal kar = Speedmaster
Edgar Mitchell Bal kar = Speedmaster ( jobb kar, ruha alatt Rolex GMT-master 1675 )
Stu Roosa Bal kar = Speedmaster ( bal kar, ruha alatt Rolex GMT-master 1675 Pepsi )
1971 Apollo 15
David Scott Bal kar = Speedmaster ( Személyes tárgyak között Bulova 88510 prototípus korongráf )
James Irwin Bal kar = Speedmaster
Alfred Worden Bal kar = Speedmaster
1972 Apollo 16
John Young Bal kar = Speedmaster
Charles Duke Bal kar = Speedmaster
( bal kar, ruha alatt Speedmaster )
Thomas Mattingly bal kar = Speedmaster
1972 Apollo 17
Eugene Cernan Bal kar = Speedmaster ( bal kar, ruha alatt Speedmaster + JB Champion szíj )
Harrison Schmitt Bal kar = Speedmaster
Ron Evans Bal kar = Speedmaster ( bal kar, ruha alatt a saját tulajdonú Speedmaster-e. 145.022, illetve személyes tárgyak között Rolex GMT-master Pepsi 1675 )

(#224985) dzsi23 válasza djeperto (#224978) üzenetére


dzsi23
addikt

G-Shock biztos lett volna valakin, ha akkor már létezett volna, de így csak space watch-unk lehet 20-30 ezerért. :)

Egyéb:
Nem tudom, írta-e már valaki, de az új Orient búvár "New Triton" néven fut a tutunál. :U [link] Szerintem annyira Triton, mint amennyire SKX az 5KX.

(#224986) dzsi23 válasza Deskdiver (#224984) üzenetére


dzsi23
addikt

:R

(#224987) kabalapasika válasza Tsebacsi (#224983) üzenetére


kabalapasika
tag

Azt a választ kaptam, hogy most "csinálják"! De a korona virus miatt korlátozások vannak és heti 3 napot dolgoznak

(#224988) djeperto válasza Deskdiver (#224984) üzenetére

Isten vagy :R

"there are more jacks then one at the fair..."

(#224989) Tsebacsi válasza kabalapasika (#224987) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szabad tudni ezek kik? Mármint azért érdekel, mert jelenleg a 62 mas merkur féle változatát nem kapni, nem találni sehol, még a "hiavatlos" oldalukon sem, facebook-on nem válaszolnak az üzenetre. Jöhet privátban is ha úgy kényelmesebb illetve megoldható. :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#224990) Gempas 70 válasza Deskdiver (#224984) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

OMG :R

(#224991) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Erről vélemény? Használ valaki ilyet? [link]

(#224992) BloodRay válasza Bubaaa (#224991) üzenetére


BloodRay
veterán

Az egy darabos Edelwolle-m van, egyelőre elégedett vagyok vele. Nem mondanám hangtalannak, de legalább megbízhatónak tűnik. Legközelebb Wolf-ot fogok venni ha veszek szerintem(persze az más árkategória).

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#224993) Bubaaa válasza BloodRay (#224992) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Igazából arra lennék kíváncsi hogy nehezebb órával is tökéletes e. Értem ezalatt hogy, itt nem a közepén van a súly. De akkor nálad ez pont nem áll fent, hisz az egy darabosnál a közepén van. Nagyon zavaró a hangja? Csak szinten tartja a járástartalékot, vagy teljesen felhúzza? És ehhez egész nap mennie kell?

(#224994) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Reggelt!

Új Fortisok! [link]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#224995) dzsi23 válasza Polarstar (#224994) üzenetére


dzsi23
addikt

Kár a 12 órás lünettáért; 24 órással + egy "GMT" mutatóval tök jó lenne. :)

(#224996) BloodRay válasza Bubaaa (#224993) üzenetére


BloodRay
veterán

Az enyémben egy Seiko SPB071 van gyári fémszíjon, ez 176g, ezzel semmi gond, de ugye ez egy darabos forgató. :)
Nem, nem nagyon zavaró a hangja, csak teljesen csendes szobában, vagy pont mellette ülve hallatszik ha épp forgat.
Nálam mindig be van kapcsolva ha benne az óra, de persze ilyenkor sem forog folyamatosan. :) Szerintem nem húzza fel teljesen az órát, de még meg se állt benne. Annyit vettem csak észre, hogy a forgatóban 15s-et kezd el naponta késni az óra, míg hordva ez 5s/nap.
Ajándékba kaptam, szeretem ezt a forgatót, de magamnak már csak prémium forgatót vagy semmilyent vennék. :) Inkább férjen bele kevés óra, de legyen profi, mint csak csináljon valamit.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#224997) Bubaaa válasza Polarstar (#224994) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Na, ez elég pofás, nekem nagyon bejön,mondjuk a Fortisok többségéről ez elmondható.

(#224998) Deskdiver válasza djeperto (#224988) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Csúnya lenne ha zsebre vágnám az elismerést. Köszönjük inkább a Rolex fórum, WUS és egyéb tagoknak akik átpörgettek sokezer archív fotót, videót, dokumentumot.

Kis kiegészítés: Edgar Mitchell két darab GMT Master-t vitt a fedélzetre. A második egy 1675/3 volt.

(#224999) djeperto válasza Polarstar (#224994) üzenetére

Szép - szép, de észrevetted, hogy nincs SWISS MADE felirat a tokon?

(#224998) Deskdiver
Érdekes, hogy az Appolo 12-re Pete Conrad (aki a 3ik emberként lépett a holdra, mivel a listán amit leírtál ugyebár nem mindenki tett moonwalkot) nem viselte a Glycine Airman-ét, amit a Gemini 5 és 11-en viselt a SMP mellett. Kár, lenne még egy "hivatalos" moonwatch is :K

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#225000) djeperto válasza djeperto (#224999) üzenetére

Picit pontosítva, a Gemini 5-ön Airman + SMP jobb kézen, a Gemini 11-en csak Airman jobb kézen, SMP bal kézen.

GEMINI 5:

GEMINI 11:

AZ EGÉSZ STORY

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.