Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#224051) SOAD19 válasza krisz4b70 (#224050) üzenetére


SOAD19
addikt

Drop.com-on szokott lenni pár havonta, legutóbb kb. egy hónapja lehetett. Ha nem sürgős, akkor lehet érdemes megvárni, hogy újra felrakják, mert sok esetben nem fogják meg a vámon az onnan érkező csomagot. De, ez szerencse kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#224052) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Olcsó Seiko NE20 (6R21) szerkezetes Aragon, vámolva is megáll 90 alatt: nem videó

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#224053) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok!

Szembejött egy Vostok K35 óra és megtetszett, még az árával is megbarátkoznék. Főleg munkahelyre hordanám. Hiába vagyok gépészmérnök, nem csak az irodában ülök hanem szerelnem is kell néha, villáskulcs és egyéb gyakran, ritkán de akár könyék olajosan is. (ez nem panaszkodás részemről :DDD ) A kérdésem az lenne, hogy mennyire bírják ezek az órák az ilyen kiképzést? Vagy esetleg tudtok alternatívát ajánlani ami bírja a strapát és hasonló stílusú óra? 42mm-es koronaátmérő már így is a max, inkább alatta érdekelne.
Köszönöm a segítségeteket előre is.

(#224054) fagyalllo válasza beholder00 (#224053) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ha mindenképp órában akarsz szerelni, akkor ennél drágábbat nem vennék. Beleakad, hozzáütöd... Bírni fogja, de ronda lesz, mint bármilyen egyéb óra is.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#224055) csaba1203 válasza fagyalllo (#224052) üzenetére


csaba1203
addikt

Aragon :D és a Gyűrűk ura....
Egyébként jól néz ki a cucc.

(#224056) beholder00 válasza fagyalllo (#224054) üzenetére


beholder00
tag

Igen, a helyes az lenne ha levenném mindig, de van, hogy gyorsabb beavatkozás szükséges mint az óra levétele és biztonságba helyezése.

(#224057) dzsi23 válasza fagyalllo (#224052) üzenetére


dzsi23
addikt

Az 50 millis átmérőn már nem akadok fenn az Aragon esetén, de a vastagságukat eddig nem is figyeltem; a többi is 20mm? :Y

Szerk.: Megnéztem párat, és 15-17 millisek, szal a 20mm már náluk is kiemelkedő. Még ez a csoda is "csak" 17mm.

[ Szerkesztve ]

(#224058) rbalint88 válasza dzsi23 (#224057) üzenetére


rbalint88
addikt

Ez az alien vagy a predator :F

(#224059) fagyalllo válasza dzsi23 (#224057) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ekkora átmérőhöz kell a vastagság is, itt mondjuk az extrém üveg is rátesz egy lapátot (ahogy a német némettanárom mondta :) ):

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#224060) 5-ös kezelő válasza beholder00 (#224053) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Rendeld meg azt a Vosztokot, amelyik bejön, és egy 420-as tokot. Átpakolod a belsejét, és kész. De a K35 sem vészesen nagy, ha bejön, vedd meg bátran. Arra számíts, hogy belefuthatsz napi 10-40 mp járáseltérésbe is. Olaj nem fog használni a gumitömítéseknek, és a plexi is tud karcolódni. De olcsó az új plexi, és polírozni is lehet. Tömítés-garnitúra is csak jó ezresbe fáj, ha kell. Nézz szét Meranom vagy a Komandirskie oldalán, válogass. 1-2 hónap alatt itt van, 22-27 ezer pénz + Adria adó, ha elfogják.

(#224061) minas


minas
aktív tag

Tudja esetleg valaki, hogy a két Orient szerkezet között mi a különbség?
Cal.F6722
Cal. 48749

Most látom csak, hogy megváltozott a sky honlapja. Ugyanolyan megbízható, mint korábban volt (rendeltem már onnan, akkor minden rendben volt)?

[ Szerkesztve ]

(#224062) ciryl65 válasza minas (#224061) üzenetére


ciryl65
csendes tag

Legfőbb különbség, hogy az F6722 kézzel is felhúzható, másodperc stoppos szerkezet, míg a Cal.48749 nem. Az előbbi ebből a szempontból előnyösebb.

[ Szerkesztve ]

(#224063) gerii


gerii
addikt

Üdv!

Nem találtam falióra topicot, de hátha tud valaki hozzászólni:

Van egy örökölt mini faliórám, és kíváncsi lennék hogy milyen értéket képviselhet, illetve egy szervizbe is szeretném elvinni, átnézetni, illetve kicsit "restaurálni" az előlapot. Nincs hozzá inga sajnos, most egy hajlított rézdróttal megy, működik a felhúzója is, pár órát működtettem.

Hova érdemes elvinnem, ahol foglalkoznának is vele?

Köszi!

(#224064) csaba1203


csaba1203
addikt

Szeretném megkérdezni, hogy Pécsett hol van komolyabb órás üzlet, ahol esetleg meg tudnám nézni az új Seikó 5 kollekciót élőben is?
Ha valaki tudja kérem ne tartsa magában...

(#224065) fagyalllo válasza csaba1203 (#224064) üzenetére


fagyalllo
őstag

A Seiko honlapon fent vannak a viszonteladók, Pécsen: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#224066) csaba1203 válasza fagyalllo (#224065) üzenetére


csaba1203
addikt

:R

(#224067) Quartz51 válasza gerii (#224063) üzenetére


Quartz51
tag

(#224068) minas válasza ciryl65 (#224062) üzenetére


minas
aktív tag

Köszönöm. Azt esetleg tudod, hogy ezek milyenek? (mármint kézzel húzható stb.) Szintén Orientek.
46B46
46E40
Van 4 Orient modell, amit kinéztem, sajnos már csak pár helyen lehet őket beszerezni, és nem tudtam dönteni közöttük.

(#224069) Kbali válasza csaba1203 (#224055) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem bántásból, de Aragorn lesz az.

(#224070) csaba1203 válasza Kbali (#224069) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

(#224071) gerii válasza Quartz51 (#224067) üzenetére


gerii
addikt

Köszi!

(#224072) KKG


KKG
kezdő

Beholder00-nak válasz:

Ifjú titánkoromban divat volt a tisztek körében egy bizonyos patentos/órafedős tépőzáras óraszíj.

Most is vannak hasonlóak:

Tudom, szörnyű ronda, de megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#224073) Polarstar válasza KKG (#224072) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Bevett szokás katonáknál így hordani órát. A német KHS-nél lehet kapni speckó rejtő készletet is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#224074) Angel2014


Angel2014
addikt

Seiko:

Rogers szerint.

A SEIKO TITOK EGY DARABJA

A Seiko nem csak a legjobb és a legnépszerűbb japán óramárka, de a leginnovatívabb is, amely az órakészítés szédítő magasságaiban is rendkívül sikeres; mindezt úgy érve el, hogy közben a hétköznapi, józan keretek kötött gondolkodó óravásárlók számára is elérhető maradt.

Hogyan valósítják meg ezt?

Úgy, hogy a milliós értékű, végtelenül kifinomult luxusóráik fejlesztése mellett alapkollekciójukat is folyamatosan építik, és kifejezetten elérhető árú karórákat is készítenek, melyek attól függetlenül, hogy nem mérhetőek össze felső kategóriás óráikkal, büszkén képviselik a japán óragyártást, és méltón viselik számlapjukon a jövőre 140. születésnapját ünneplő márkanevet.

Miben valósul meg ez szakmai szempontból?

Elsőként a működtető mechanizmusok miatt: a saját tervezésű és gyártású Seiko óraszerkezetek legendásan megbízhatóak; megfelelő ápolás mellett évtizedekre tervezhetünk velük.
(Fontos tudni, hogy Seiko szerkezet csak és kizárólag Seiko órában lehet, tehát amikor egy óra-ékszer üzlet vagy online webshop azzal próbálja divattermékét eladni, hogy az ugyan nem Seiko, de Seiko szerkezet van benne, nagyon egyszerűen fogalmazva: valótlanságot állít. Ez a sok órás hazugság egyike, amelyekről Hírlevelünk feliratkozói olvashatnak. Ha még nem iratkozott fel, itt megteheti: www.orabirodalom.hu)

Legalább ennyire fontos a minőségi tokozás: az órák tokjai eltérő kidolgozásúak ugyan, de a legegyszerűbbek is megfelelő anyagvastagsággal, precíz illesztésekkel, és jó tömítettséggel rendelkeznek. Ez az oka, hogy a Seiko esetében bepárásodás, deformálódás, hátlapleesés gyakorlatilag nem fordulhat elő. (Hangsúlyozzuk azonban, hogy karórát nem (csak) külső alapján kell választani, hanem a napi használatnak megfelelően; kollégáink ebben tudnak a legnagyobb segítséget nyújtani a választás során.)

Harmadikként emeljük ki a Seiko órák műszaki megtervezettségét; ez nem a dizájnt jelenti, amit menő divattervezők vetnek papírra, hanem azt, ami miatt egy óra használati eszközként is megállja a helyét: akkor is, ha meleg van, akkor is, ha hideg, és bármennyire is nem használ egy ilyen érzékeny műszernek, de emiatt lesz ellenállóbb a mindennapok súrlódásaival, ütődéseivel szemben.

Ez a leírás alapján semmi köze az invictának ,a spinakernek, a vostoknak és sorolhatnám amiben NH35 vagy NH36 szerkezet van semmi köze a seikohoz. :F

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#224075) Quartz51 válasza Angel2014 (#224074) üzenetére


Quartz51
tag

Az egyik boltjuk leírása:
Roger's
Japán órák szaküzlete
Seiko márkashop

A többit már összerakod, ugye? :)

(#224076) SOAD19


SOAD19
addikt

Egy hosszabb, tartós tesztnek vetem alá az órámat, amit 3-án kezdtem, mert túlzottan pontosnak tűnik, kíváncsi vagyok, hogy hosszabb távon (1 hónap) mit mutat majd, mennyire mászik el. Érdekes és egyben szomorú dologra jöttem rá, most nem rég. A SW200-zal szerelt órám nem szereti, ha kézben történő rázogatással próbálok némi plusz járástartalékot elérni nála. Több mp. sietést produkál a rázás előtti állapothoz képest, 45-50 mp-nyi rázás hatására. Az órát a talajjal párhuzamosan szoktam tartani és oldalirányú mozgatni. Ha jól tudom, ez az ajánlott módja.
Valószínűleg nem is jöttem volna rá a dologra, ha nem kezdem el pár napja a watchcheck app-pal is nyomon követni az eltéréseket. Az utóbbi 2-3 napban nem hordtam az órát, ezért koronáról húztam fel, hogy nehogy megálljon, és így oda legyen a tartósteszt. Ma Tegnap viszont újra hordtam, ami meg is látszik az értékeken, 9:30 és 23:30 között 0,1 mp. sietést produkált. Ma megint nem fogom hordani, ezért újra koronáról húztam rajta, és kapott levezetésként egy kis rázogatást is. Rámértem még egyszer az app-pal, és feltűnt, hogy pár mp.-cel több sietést mutat, mint pár perccel korábban. Azt hittem, hogy a koronáról húzás lesz a ludas, gondolván, hogy a rázogatás az gyakorlatilag ugyanaz, mintha a csuklómon lenne, és úgy húznám fel, csak kicsit intenzívebben. De, azért csak kipróbáltam, hátha mégis ez a hiba forrása, és kiderült, hogy igen. Koronáról húzva nem változott az eltérés, de 4-5 mp. sietést szedett össze 45-50 mp-nyi rázogatással. A linkelt kép utolsó 3 értéke:
Gondolom, ez nem teljesen normális?! Pedig nem állat módjára rázogatom. :F Van itt olyan, akinek hasonló szerkezettel szerelt órája van? Kíváncsi lennék, hogy csak az én példányom ennyire háklis a rázogatásra, vagy ez általános jelenség, ennél a szerkezetnél.
Bocs, kissé hosszúra sikeredett. :B

[ Szerkesztve ]

(#224077) jocoka75


jocoka75
tag

Üdv!

Szeretnék egy jó búvár órát ,ezt néztem ki vagy inkább valami Seiko? Melyiket ajánlanátok automattában gondolkodom.

(#224078) jocoka75


jocoka75
tag

[kép] ez lemaradt.

[ Szerkesztve ]

(#224079) Polarstar válasza jocoka75 (#224077) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Remek ez az OceanCrawler! Nem kell tovabbb keresned!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#224080) Ruszki


Ruszki
senior tag

Egy kis microbrand, Wolbrook. :))
Első ránézésre valamiért orosz órák jutottak róla eszembe - Vostok Amphibia, Botocok, és társai - de a paraméterek nem rosszak.



Más
Steeldive-al kapcsolatban valakinek tapasztalata?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#224081) ciryl65 válasza minas (#224068) üzenetére


ciryl65
csendes tag

Ezek is csak sima automata szerkezetek, nem lehet kézzel felhúzni és nem másodperc stopposak. Természetesen attól még nagyon megbízhatóak ezek a szerkezetek. Ha ezen funkció hiányát nélkülözni tudod, vedd meg, de mindenképpen előnyösebb a felhúzhatóság és a másodperc stopp.
Melyik modellekre gondolsz?

(#224082) fagyalllo válasza Angel2014 (#224074) üzenetére


fagyalllo
őstag

Hülyeséget beszél, a nevében is ott van, SII, azaz Seiko Instruments Inc.

SOAD19: szerintem normális jelenség

jocoka75: Szépen megcsinált óra, de meg is kérik az árát, vámterhekkel együtt majdnem 400-ért elég húzós. Nagyon gondold meg és csak akkor vedd meg, ha sok évre tervezel vele, mert értelmes áron eladni esélytelen.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#224083) Eugene Roe válasza Ruszki (#224080) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A steeldive racsnija gagyi, az élek gyakran eldolgozatlanok (picúrka sorja, kivéreztetni nem fog, de jó szemmel látszik) (órás viszonylatban), és a fém szíjakat is érdemes kerülni.

JustOneMoreWatch-ban többet is alaposan leteszteltek.

Egyébként a zafír az zafír, a lume is elmegy, és a szerkezet is jó :)

Ha Fliegert veszel, akkor a racsnit már megkerülted, búvárnál pici kozmetikai hibák miatt én kerülném. Ja igen, a kedvencem, a lünettán a 60 perces pipetta olykor pontatlanul van feltéve, nem csak vízszintes, de függőleges síkban is.

Az óralapon az indexekkel nincs gond.

Szerk: küklopszokkal is tud lenni minimális ferdeség, csak a szokásos :) de vannak olyan órák, amiken egyik ilyesmi sincs :)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#224084) Ruszki válasza Eugene Roe (#224083) üzenetére


Ruszki
senior tag

Köszönöm! :R
Na majd körülnézek ezen a csatornán!
Elég sok videójuk van ahogy látom!
Lesz mit bőven nézni!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#224085) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Ez a vario trench nagyon guszta!

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#224086) Ruszki válasza Eugene Roe (#224083) üzenetére


Ruszki
senior tag

Eugene Roe:
Hát nem találtam a videók között egyet sem Steeldive-al kapcsolatba.
Mármint olyat ahol jobban górcső alá vették volna.

fagyallo:
A fehér számlapos a piros 12-essel nagyon ott van, de a tört fehéret is elfogadnám! :DD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#224087) Eugene Roe válasza Ruszki (#224086) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Lehet keverem valamelyik másik csatornával, sorry, de találsz azért videót remélem :B

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#224088) Ruszki válasza Eugene Roe (#224087) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ja, no para, persze majd megoldom! :)

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#224089) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Bulova Accutron 2020 érdekes technológia. Ronda és finom? TESZT (nem videó)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#224090) KKG válasza Polarstar (#224073) üzenetére


KKG
kezdő

Igen, tudom, hogy vannak ma is ilyenek, talán egy gépészmérnöknek sem haszontalan kiegészítő.

Csak azért írtam, hogy kb. 25 évvel ezelőtt találkoztam vele, mert akkor sok tiszt még orosz órákat használt, amit beholder00 is venni szeretne.

Olyan is van, amin a védőtok nejlon, vagy plexi kialakítása mellett a számlap is olvasható, nem kell ki- és bekapcsolgatni. Még egész ízlésesek, retrosak is akadnak közöttük.

[ Szerkesztve ]

(#224091) minas válasza ciryl65 (#224081) üzenetére


minas
aktív tag

Ezekről a modellekről van szó, de a második és a negyedik tetszik igazán. Még sosem volt Orientem, nekem szimpatikus a márka, kipróbálnám.
ET0P002W
EV0V004S
ER02003W
SAC04003W

(#224092) futizoli válasza KKG (#224090) üzenetére


futizoli
tag

Esetleg felpattinthatnál egy meranomos bezelt is.
Bocs, nem Neked szántam...

[ Szerkesztve ]

(#224093) Taylor79 válasza Angel2014 (#224074) üzenetére


Taylor79
tag

Szerintem ezt a Rogers mesét hagyjuk... Életem egyik legnagyobb hibája volt, amikor tőlük vásároltam órát... :((

[ Szerkesztve ]

Casio Oc-108, Oc-503 acélszíjhoz keresek 3 db szemet.

(#224094) jozs6200ax válasza fagyalllo (#224085) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Barátkozom velük én is :U

(#224095) Amatőr123456 válasza krisz4b70 (#224050) üzenetére


Amatőr123456
csendes tag

Miért akarod külföldről? Itthon is kifogható jó áron és van rá hazai garancia.

(#224096) fagyalllo válasza Taylor79 (#224093) üzenetére


fagyalllo
őstag

És elkezdte törölni a kellemetlen hozzászólásokat, ráadásul hülyeséget beszél az indoklásnál.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#224097) Polarstar válasza Taylor79 (#224093) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Vicces, hogy ezt kell hallanom egy kereskedőről. Nyíregyházán és Debrecenben vevők is panaszkodnak, plusz alkalmazottak is felszólaltak a piszkálgatásokkal kapcsolatban. Ez hozzám hamarabb ideért, mint a kereskedés ténye maga.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#224098) Empsepo


Empsepo
senior tag

Őszintén órákról: [link]

Egy Roamer meg egy Mühle Glashütte

(#224099) Polarstar válasza Empsepo (#224098) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Na végre valami érdekes!!!! Mühle Glashütte!!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#224100) Taylor79 válasza Polarstar (#224097) üzenetére


Taylor79
tag

Pár évvel ezelőtti a sztorim. Rendeltem egy akciós Candino órát. Nagyon tetszett a formavilága. Első pillantásra szép volt, ám elkövettem azt a hibát, hogy a hátlapi fóliát leszedtem. Az idő és dátumbeállítást követően tűnt fel, hogy ferde a korona... Nem minden pozicióban látszott, mert olyan volt, mint amikor a bicikli kerékben 8-as van. Tehát bizonyos helyzetbe csavarva nem látszódott. Sebaj, csere... gondoltam én, másnap visszaküldtem nekik, kérve a cserét, persze nem cserélték, mondván használatba vettem az órát (a fólia eltávolítás miatt) Így aztán "megjavították" a koronát, ami azt jelenti, hogy már nem volt akkora 8-as benne. :)
Természetesen ment a reklamáló email, amire különféle kitérő válaszok voltak. Elkeseredésemben felraktam a jófogásra az órát és végül eladtam.
Több email váltás után, akkor lettek volna hajlandók a cserére, amikor már végül eladtam.
Azt kell mondjam a vesztes nem én voltam, mert az órától sikerült nagy bukás nélkül megszabadulnom, viszont azóta sem vásároltam órát Magyarországon. Tehát sajnos az említett kereskedőnek egymagában sikerült elvenni a bizalmat a hazai óraboltoktól.

Casio Oc-108, Oc-503 acélszíjhoz keresek 3 db szemet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.