Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#224801) Veron válasza @mriya@ (#224796) üzenetére


Veron
őstag

Melyik szerviz az ajánlott az Andrássyn?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#224802) fagyalllo válasza Veron (#224801) üzenetére


fagyalllo
őstag

Például a Seiko a Bajcsyn :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#224803) b4lukapitany válasza yakuza66 (#224793) üzenetére


b4lukapitany
tag

Köszi!

(#224804) Veron válasza fagyalllo (#224802) üzenetére


Veron
őstag

Ez oké, de az nem az Andrássyn. :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#224805) nbukta77 válasza dud998 (#224800) üzenetére


nbukta77
addikt

Koszonom

https://www.otto.de/p/bulova-chronograph-lunar-pilot-96b258-857024104/#variationId=857024105

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#224806) @mriya@ válasza Veron (#224801) üzenetére


@mriya@
őstag

Tempora-ra gondoltam.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#224807) csaba1203 válasza dzsi23 (#224791) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem elfelejtettem linket dobni a Deep Blue márka volt a kérdésem :D

(#224808) fagyalllo válasza Veron (#224804) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szomszéd :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#224809) Polarstar válasza gipsztigris (#224799) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez pont olyan elem, mint a személyi mérlegemben. :D
Basszus! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#224810) dud998 válasza nbukta77 (#224805) üzenetére


dud998
őstag

:R

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#224811) Tsebacsi válasza Polarstar (#224809) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én is úgy emlékeztem, hogy nagyobb kapacitású elem van benne a szerkezet miatt. :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#224812) Veron válasza @mriya@ (#224806) üzenetére


Veron
őstag

Ja oké, köszi

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#224813) @mriya@ válasza Polarstar (#224809) üzenetére


@mriya@
őstag

Nekem a távirányítóban van ilyen. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#224814) zolnagy


zolnagy
őstag

Megcseréltem a szíjakat a Casiokon. Balra az eredeti, jobbra az új.
Szerintetek? Kinek melyik tetszik jobban?

(#224815) Tsebacsi válasza zolnagy (#224814) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A Fehérhez szerintem a világosabb szíjak jobban mennek, a fekete univerzálisabb ilyen szempontból, annak mindkettő jó :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#224816) minas


minas
aktív tag

Az új Seiko 5 Sport kollekció órákban lehet-e cserélni hardlex óraüveget zafírra? Ha igen, ezt megcsinálják-e a Seiko szervízben, üveg beszerzéssel együtt?

(#224817) nbukta77 válasza zolnagy (#224814) üzenetére


nbukta77
addikt

Szerintem az eredeti.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#224818) SOAD19 válasza zolnagy (#224814) üzenetére


SOAD19
addikt

Én is az eredeti felállásra szavazok. A fehér számlapos óra miatt.

[ Szerkesztve ]

(#224819) zolnagy


zolnagy
őstag

Köszi mindenkinek. A fehér számlapnak tényleg nem áll olyan jól a fekete szíj, ellenben a fekete számlaposnak egész jó ez a szín. Mindenesetre tovább variáltam. A legújabb elrendezés :) (nekem eddig ez jön be)

(#224820) fagyalllo válasza minas (#224816) üzenetére


fagyalllo
őstag

Lehel és igen, megcsinálják. De szerintem olcsóbb, ha beszerzed az üveget és a szerelést bízod rájuk. Az üveg pontos méretében tudnak segíteni.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#224821) nbukta77 válasza zolnagy (#224819) üzenetére


nbukta77
addikt

A fem jo lett, viszont en maradnek a fekete szij mellett a barna helyett.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#224822) abekobo


abekobo
csendes tag

carbon core, quick release

[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha jöttök, akkor mindenképpen gyertek!"

(#224823) minas válasza fagyalllo (#224820) üzenetére


minas
aktív tag

Nem gondoltam, hogy így is lehet intézni náluk, mármint azt, hogy méretet adnak, és a bevitt üveget beteszik. Tudsz esetleg forrást az üvegre?
Nem igazán kedvelem a divereket, csupán néhány akad, ami tetszik. A Seiko 5 új órái között azonban van ilyen. 100 ezer körüli összeg itthon érte elég jó ár. Kint sem olcsóbb egyébként, talán még túl új a széria.

(#224824) dzsi23 válasza minas (#224823) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha azt nézzük, hogy külföldön sem olcsóbb, akkor nem rossz a magyar ár, de ha azt nézzük, hogy pl. a Mako 3 olcsóbb, jobb is, és tényleg búvár, nem csak búvár stílusú, akkor jónak sem mondanám az árat. Persze, ha a Seiko 5 jobban tetszik, akkor ez teljesen irreleváns. :)

(#224819) zolnagy:
Szerintem tedd vissza a fémet a Lineage-re, a barnát meg fehérre. ;)

(#224825) dud998 válasza abekobo (#224822) üzenetére


dud998
őstag

Fú ez nagyon állat, és gyorskioldós lett a szíj is. :Y

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#224826) dzsi23 válasza dud998 (#224825) üzenetére


dzsi23
addikt

Ennél mondjuk nem sok értelme van a gyorskioldásnak, mert nem lehet akármilyen szíjat rárakni, a mellékeltek közül meg csak a zöld szíj áll jól a zöld tokhoz. Ha meg átraknám a fekete tokot, akkor úgyis csavarozni kell, akkor meg már mindegy, ha a szíjleszedőt is előveszem. Volt már gyorskioldós G-Shockom, de annak normál tokfülei voltak, vagyis bármilyen 24 millis szíjat rárakhattam.

(#224827) dud998 válasza dzsi23 (#224826) üzenetére


dud998
őstag

Ebben igazad van. Én csak most láttam ilyet G-Shock-on először. Amúgy minden szíjat így kellene csinálni, én szeretem ezt a megoldást.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#224828) fagyalllo válasza minas (#224823) üzenetére


fagyalllo
őstag

Mindig velük szoktam egyeztetni, a típus alapján megmondják, hogy milyen méretű üveg kell bele és ennek alapján rendelek. A népszerű modellekhez készítenek mindenféle bevonatos, így-úgy domború zafírokat (pl. itt), vagy ebay-ről szoktam rendelni.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#224829) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Mi a hír azzal, hogy az Orient befejezi a Mako xl és Triton gyártását? Nem értem. Pedig kelendőek voltak.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#224830) Tsebacsi válasza Polarstar (#224829) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Gondolom mert régiek?! Már frissült a Mako is 3-asra mióta, lehet azt követik, és lesz esetleg másik?! (csak ötletelek)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#224831) SOAD19 válasza dud998 (#224827) üzenetére


SOAD19
addikt

Az új modelleknél már szerintem, ez lesz az általános. A casioakom és a zöld dw-5610SU-3ER-esem is quick release-zes. Én is örülnék, ha a gyártók átállnának, erre a megoldásra. A CW például meg is lépte ezt.

(#224826) dzsi23
Abban az esetben jól jöhet, ha valakinek nincs spring bar kiszedője. Bár, ahogy olvastam itt, késsel is megoldható a művelet.

[ Szerkesztve ]

(#224832) dzsi23 válasza SOAD19 (#224831) üzenetére


dzsi23
addikt

Hagyományos tokfülek esetén szerintem még jobb is egy kés, ha bőr vagy gumi szíjat kell leszedni, de fémnél is jól jöhet, ha oda nem illő stifttel rögzítik a szíjat. Utóbbi főleg olcsóbb óráknál fordul elő, tegnap is volt egy ilyen esetem (meg is említettem közben a gyártó néhány rokonát :W ).

(#224833) Polarstar válasza Tsebacsi (#224830) üzenetére


Polarstar
nagyúr

No de a Triton??? Az nem régi!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#224834) Peddy789


Peddy789
őstag

Helo,
Uj vagyok az automata fronton, de nagyon megtetszett az otlet hogy a mester diploma melle meglepem magam egy automata oraval, hogy orokre emlekezhessek eletem eddigi legnagyobb teljesitmenyere karier fronton.
Kb 1 honapja nezelodok, az elso fizubol szeretnem megrendelni az orat, de valahogy nagyon nehezen dontok. 2 hetem van meg. Par kedes foglalkoztat igy par het olvasgatas utan:
Igazabol valahogy mindig megtetszik valami, ami tetszik 1 hetig, aztan valami random videoban meglatok valamit, ami megint jobbnak tunik hirtelen.
1 kerdes: Sokszor van veletek ilyen? Mi az az idotartam ami alatt sikerul valasztani, vagy ami veglegesen beragad? Ha 1 honapig tetszik valami akkor erdemes csak vasarolni? Vagy 1 het? Van az a pillanat amikor valami annyira megtetszik hogy az ember kesobb nem banja meg? :) Vagy csak elvezni kell es nemszabad utana nezelodni?
Alapvetoen Seiko pressage 500 euro koruli orakat kezdtem el nezni, aztan rajottem hogy jobb lenne a csak zafir uveges ora, onnan a zepelin orak kezdtek megtetszeni, most vegul ejutottam a tissot gentleman gold vagy kek szamlapos verziohoz.
Sajnos mivel sikerult felspanolnom magam az ezer euros arszintig, elkezdett erdekelni a Sinn is, es a legujabb kedvenc egy pilota ora, a Stowa flieger bronze vintage. Ami a Stowaban kulonosen tetszik, hogy lehet graviroztatni, ami illene az alkalomrol valo megemlekezeshez.

2. kerdes a szerviz koltseg: Az ETA 2824-2 movementrol eleg jokat olvasok, bar nehez megbizhato infokat talalni. Egy ilyen kalibert milyen gyakran kell szervizelni?
A tissot gentleman nagyon tetszett de sokan hisztiznek miatta hogy csak a tissot tudja szervizelni, mert a regulator valami lezeres beallitasu, es ehez valami nagy gep kell gondolom.
A tissot sajat weboldalan viszont olyanokat olvasok hogy full szerviz korubelul 150 euro.
Ez sokan szamit automata ora szervizelesnel?
Milyen gyakran kell ezt megtenni? 3-7 ev ?

Ha az ETA2824-2 megbizhato favoritnak szamit, azt olcsobb barmilyen szinten szervizelni? Ha az ember visszakuldi a nemet ceghez a Sinn vagy Stowa orat, ott se hiszem hogy 150 euronal olcsobb lenne egy fullszerviz, nagyobb problema eseten.

Mivel realizaltam hogy 150 euro egy szerviz, valahogy ugyvagyok vele nem is erdemes 500 euro koruli orat vennem, hiszem a seiko is tippre ekoruli szerviz koltseg lenne?

(#224835) dzsi23 válasza Peddy789 (#224834) üzenetére


dzsi23
addikt

"Sokszor van veletek ilyen?"
Naponta csak 3-4x.

"Van az a pillanat amikor valami annyira megtetszik hogy az ember kesobb nem banja meg?"
Általában hamar rá tudok unni az egyes órákra, de egyiket sem bántam még meg.

"Vagy csak elvezni kell es nemszabad utana nezelodni?"
Drukkolok, hogy ne nézelődj utána. :D

A bronz tok jó móka, de macerás lehet, elsődleges órának én nem venném. Viszont a Sinn és a Stowa jó irány. Esetleg ránézetnél a Christopher Ward márkára is, ha 1000 euró környékén keresgélsz. Vagy ott van a Hamilton is.

Mindjárt megmondja valaki (?), hogy a Gentleman féle Powermatic 80-ban is vannak-e műanyag alkatrészek; ha igen, akkor szvsz. felejtős.

(#224836) Peddy789 válasza dzsi23 (#224835) üzenetére


Peddy789
őstag

https://calibercorner.com/tissot-caliber-powermatic-80/
Egy kommentben azt talaltam a 25 kovesben nincs muanyag, a 23 kovesben igen.

Mi lehet maceras a bronzban?

Oke asszem kezdem erteni miert nem gyakori:
https://www.jewelryshoppingguide.com/guide-to-buying-bronze-jewelry/

[ Szerkesztve ]

(#224837) fagyalllo válasza Peddy789 (#224834) üzenetére


fagyalllo
őstag

A pw80 szervizében semmi különleges nincs, más a szabályozója, mint az alapjául szolgáló 2824-nek, de attól még nem kell hozzá spéci eszköz, bármelyik jobb órás megcsinálja. Ami problémás lehet, ha a Si hajszálrugó megsérül, valószínűleg csak a márkaszerviz tud alkatrészt, nem olcsón.
Egy alap Seiko 4R/6R szervize biztosan olcsóbb 150 eurónál.

Ne akard elsőre a legtökéletesebb órát megvenni, olyan nincs, ráadásul újoncként egyre többet ismersz majd meg, újabbak fognak megtetszeni... Vegyél valami szépet, örülj neki és majd jöhet a következő! :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#224838) Polarstar válasza Peddy789 (#224834) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szeresd az órát, és ne keresd benne a legjobb választást.
Ugyanis az idővel a szempontok változnak
És az órákban is történhetnek még érdekes változások ami felkeltheti a figyelmedet egy véletlen pillanatban.

Én mióta megvettem a Orient M-Force titánt - le-se-veszem szinte.
Mint ahogy a narancs Fanta-Panda Poljotot sem teszem félre a dobozba. Ahogy tudom - hordom!
Mert szeretem és igen hozzám nőttek! Nem optimális a szerkezet, nem keresem bennük a jobb választást és nem érdekel milyen pontosak.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#224839) dud998 válasza Polarstar (#224838) üzenetére


dud998
őstag

Bizony könnyen bele lehet "őrülni" az órákba. Most nekem is jár az agyam ezen-azon. :DDD

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#224840) SOAD19 válasza Peddy789 (#224834) üzenetére


SOAD19
addikt

Nyugi, nem egyedi eset, hogy mindig új szerelmbe esik az ember, ahogy nézelődik. :)
Per pillanat, ezeket szerezném be legszívesebben:
Damasko: [link] vagy [link] (most nézem, hogy nem is elérhetőek már)
Casio Oceanus: [link]

A Casiot esélyes, hogy jövőre megveszem, a Damasko nekem már esélytelen az ára miatt.

Ha megtetszik egy óra, akkor érdemes pár napot, vagy akár egy-két hetet aludni rá. Aztán, ha még akkor is tart a szerelem, akkor nincs mit tenni... :) Illetve, csak olyan órát próbálj megvenni, ami tényleg tetszik, aminél nem igazán tudsz hiányosságot, negatívumot megemlíteni. Azaz, lehetőleg kompromisszummentes legyen a számodra.
Ha így teszel, akkor nagyobb az esélye, hogy idővel nem szeretsz ki, vagy unod meg az adott órát. Vagy legalábbis sokkal később történik meg, nem pár héten-hónapon belül.

"Vagy csak elvezni kell es nemszabad utana nezelodni?"
Esélytelen, ezt engedd el! ;) Pár évvel ezelőtt egy gshockkal kezdtem, majd jött az, hogy csak kellene egy analóg kijelzésű hagyományos acél óra is. Úgy voltam, hogy veszek egyet, aztán le van tudva az órázás... Bár, most is ezt gondolom, csak még be kellene szerezni a Casiot, meg egy kék (textúrált) számlapos divert (valami ehhez hasonlót, csak kisebb méretben: [link]), vagy valami Damasko féle vagány sportos órát. De egy fehér számlapos óra (nem dress watch) is jó lenne, meg egy Junghans Max bill dress watchnak is... Hagyjuk is inkább... :D

[ Szerkesztve ]

(#224841) nbukta77


nbukta77
addikt

Hat ezt en is tanusitom. Ez most azert mert eco-drive ez azert, mert radio Controlled, ez mechanikus ennek van tortenete ezt kaltam ez meg csak siman tetszik. ....... :)

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#224842) Gempas 70 válasza SOAD19 (#224840) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

"A Casiot esélyes, hogy jövőre megveszem"
:K

(#224843) Sir Pocok válasza SOAD19 (#224840) üzenetére


Sir Pocok
őstag

S100 nagyon jól sikerült, de nekem az utódja 200-as jobban bejön.

Remélem összejön, hogy megvedd!

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#224844) zolnagy válasza Sir Pocok (#224843) üzenetére


zolnagy
őstag

OCW-T200S nekem is nagy kedvenc. :K
Egyszer talán lesz egy ilyenem. Azt nem tudom viszont, hogy a hátulja hogyan jön le? Nem látok csavarokat, se bemélyedéseket, ahova a kiszedő karma belepasszolna. Nyilván nem kell gyakran nyitogatni, mivel fényevő, de időnként nem árt tömítést cserélni pl.

(#224845) @mriya@ válasza zolnagy (#224844) üzenetére


@mriya@
őstag

VIDEO !!!! :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#224846) vadászcsiga válasza @mriya@ (#224845) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha hosszan rányomsz a linkre, látod hova vezet. Nem kell így ijedezni 2020-ban a youtube-tól.

[ Szerkesztve ]

(#224847) zolnagy válasza @mriya@ (#224845) üzenetére


zolnagy
őstag

Jáj! Bocs :B

(#224848) Veron válasza Polarstar (#224838) üzenetére


Veron
őstag

melyik az a narancs Fanta-Panda Poljot?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#224849) Eugene Roe válasza fagyalllo (#224837) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A vadiúj seiko 4R szerkezet nincs 50 euró :D szóval... bár bocsánat, az NH35-36 kerül 30 euróba :/

Talán kijön a szervize 150 euróból... :B

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#224850) fagyalllo válasza Eugene Roe (#224849) üzenetére


fagyalllo
őstag

30 euro? De drágán veszed, én múlt héten 26$-ért rendeltem! :D

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.