Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#203151) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok,
elkapott a gépszíj és van még egy hely az órás dobozomban. A mindennapi öltönyös óráim és az eddig használt Tissot chrono mellé el tudnék képzelni egy hétvégi búvárórát. Seiko modelleket keresgettem, jó állapotú használtakat sem zárnám ki, szép modokról találni képeket is, de az árakban nagy szórást tapasztalok.
Ebay-en nézelődve új skx009K2 van pl 220 EUR-ért is Olaszországból. Elgondolkodtató de ezekkel mi lehet a baj?
Tekintettel az alkalmi felhasználásra árban 40-50-ig mennék el, ebbe a 7002-es pepsik férnek bele itthon. Milyen problémába futhatok bele az utóbbiaknál? Érdemes még ezeket választani?
Esetleg egyéb ajánlott modell ebben a kategóriában?

(#203152) motocoder


motocoder
aktív tag

Ez jó árnak tünik.[link]

(#203153) Predator2 válasza fagyalllo (#201538) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Megékezett a Seiko SSG017, rádiós fényevő óra.

Sajnos nem talál rádió jelet, így nem tudom beállítani az időt sem. Mit lehet ilyen esetben csinálni?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#203154) fagyalllo válasza Predator2 (#203153) üzenetére


fagyalllo
őstag

A használati útmutatóban leírt minden beállítás megfelelő?
Próbálkozz, menni fog. Napközben nem mindig talál jelet, éjszakára rakd ki a lakás különböző ablakpárkányaira, valamelyiknél csak sikerülni fog.

gonger: 7002 búvárt ne vegyél, ha 100% eredeti Seiko órát akarsz, azok ugyanis régi, lepukkant órák hamisítvány/utángyártott alkatrészekkel kikozmetikázva.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#203155) @mriya@ válasza Predator2 (#203153) üzenetére


@mriya@
őstag

Itt talán lelsz segítséget.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#203156) razzorr


razzorr
őstag

Szerintetek egy Orient (Mako III.) vagy egy Citizen (BN0200 fényevős) legyen a befutó? 100ezres kategória mindkettő.
Mint korábban is írtam,kicsit félek az automata kevésbé pontos járásától,de az Orientben meg tetszik hogy zafír.

(#203157) Predator2


Predator2
addikt

Sajnos nem beszélek angolul. Így ezt a magyar leírást használtam, de eredmény elég érdekes lett.
UTC1-re állítottam az órát, de akárhova rakom, akárhol próbálom nincs rádió jel.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#203158) nebancsa válasza dzsi23 (#203147) üzenetére


nebancsa
senior tag

Sinobi nem is 13000 dollár, hanem 30-ért árulták :)) Én nem értek vele egyet, ha rolex- nek lehet homage-je, akkor miért ne lehetne jokernek is? Az hogy rosszabb minőség, az ára is mutatja. A rolex submarine-t se lehet összehasonlítani egyik homage-val sem, mindegyik alacsonyabb minőségű.

(#203159) schawo válasza syler123 (#203150) üzenetére


schawo
titán

Murphy első törvénye „ami elromolhat, az el is romlik”.

Attól hogy te kifogtál egy rosszat, amellett lehetséges, hogy világ összes többi Seikója soha sem rossz. Nem, nem így van, de a hatalmas, egydarabos mintádból ez is következhet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#203160) fakekorom


fakekorom
tag

küldöm mindenkinek, aki szereti

[link]

[ Szerkesztve ]

(#203161) fakekorom válasza Predator2 (#203157) üzenetére


fakekorom
tag

próbáltad úgy is, hogy elhagytad a házat/lakást?

(#203162) djeperto válasza Mercutio_ (#203145) üzenetére

Hangsúlyozom, nem személyeskedek.

A témát részemről lezárom és ígérem: Seikoról csak jót vagy semmit sem írok.

Igen ez az egyetlen és marad is.

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#203163) Predator2 válasza fakekorom (#203161) üzenetére


Predator2
addikt

:K

Létezik, hogy mielőtt megtalálná a helyes rádió állomást be kell állítani az időzónát manuálisan? Vagy erre nincs szükség?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#203164) gonger válasza gonger (#203151) üzenetére


gonger
senior tag

skx009k2 ügyben megvagyok, a 220 eur nem gyanús ha itthon is vannak 54%-os akciók rá :-)

(#203165) dzsi23 válasza nebancsa (#203158) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem mondtam, hogy nem lehet. Sok kínai órám volt (van is még 1-2), köztük homage-ok is, semmi bajom velük. Nyilván egyik sem hozta az eredeti minőségét, és nem is vártam el. De azt elvártam, hogy ami rajta van, az működjön, és úgy működjön, ahogy kell. A Sinobi Joker ennek nem felel meg. Kb. olyan, mint egy 5 dolláros, kamu segédszámlapos "álkronográf". Nem kellene az eredeti minőségét hoznia, csak legyen elég 1 korona az idő beállításához, takarják el a tengelyt a szemek közepén (ne legyen átlátszó), legyen funkciója a nyelvnek (mondjuk az említett day-night), és ha még a tok is acél lenne, akkor meg is érné a 30 dollárt, vagy még 40et is. :)

(#203166) Injun válasza djeperto (#203162) üzenetére


Injun
aktív tag

A vérseikosok közé csöppentél :D Itt aztán nem kérdőjelezhetsz meg semmit a Seikoval kapcsolatban,mert neked annyi :D

(#203167) fakekorom válasza Predator2 (#203163) üzenetére


fakekorom
tag

egy analóg citizent állítottam korábban. ott úgy volt, hogy először a német toronyhoz LON, PAR, ATH közül kellett választani a megfelelőt (értelemszerűen PAR-t választottam), nem UTC +1, +2 satöbbit (ha jól értem, nálad ez van). és igen, mindezt manuálisan. amit nem tudok, hogy ha nem jól állítod be a zónát, akkor egyáltalán nem vesz jelet, vagy q pontos, csak egész órákkal eltolódva
sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#203168) Spet


Spet
addikt

Rozsdamentes csatról szeretném eltávolítani házilag a deskdiving/mindennapi viselet során keletkezett karcokat. Honnan lehet beszerezni hozzá megfelelő eszközöket? (csiszolópapír, polírkészlet stb. mi ajánlott?)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#203169) fagyalllo válasza djeperto (#203162) üzenetére


fagyalllo
őstag

Állítottál valamit, amit nagyon egyszerűen lehetne bizonyítani, ha linkelsz pár hozzászólást, amiből ezt szűrted le a többségről, de erre már képtelen vagy?

Predator2: hosszan nyomva a bal alsó gombot a központi mp. mutató beáll az aktuálisan beállított időzónára. Ezután a bal oldali gombok nyomogatásával be tudod állítani a földrajzi pozíciódnak megfelelőt (PAR), ezután próbálkozz a szinkronizálással.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#203170) fagyalllo válasza Spet (#203168) üzenetére


fagyalllo
őstag

Prémium tagság vásárlásával be tudod állítani Deskdiver hozzászólásainak elrejtését, így már nem fogják zavarni a szemedet. ;)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#203171) djeperto válasza fagyalllo (#203169) üzenetére

Írd be a keresőbe a mágikus szavat és készíts magad egy kimutatást ha már annyira személyiskedni szeretnél.
Annyira fanatikus vagy, hogy arra amit leírtam: a többségnek nem tetszett Dávid leszarozása... stb. nekem ugrasz, hogy mondjak neveket... szánalamas

"there are more jacks then one at the fair..."

(#203172) fagyalllo válasza djeperto (#203171) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem én állítottam, hogy "fórumtársak többsége úgy tartja, hogy a Seikoról jót vagy semmit". Én ezt nem tapasztaltam, ezért is kértem, hogy próbáld ezt valamivel alátámasztani. Ez nem lehet nehéz feladat, ha szerinted a fórumozók többségére jellemző.

üdvözlettel:
a szánalamasan fanatikus fagyalllo ;)

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#203173) Deskdiver válasza fagyalllo (#203170) üzenetére


Deskdiver
senior tag

:R

(#203174) Mamuska válasza djeperto (#203171) üzenetére


Mamuska
őstag

Állj le mert a Seiko vérfanatikusok oldalakon keresztül fognak szívatni, és már elég unalmas. :)

(#203175) fagyalllo válasza Mamuska (#203174) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ismerős a helyzet, ugye? Pár hete hasonlót játszottunk le, azóta is várom tőled a megerősítő idézeteket. :)

Deskdiver: :D :D :D :D

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#203176) pulutodurumo válasza Spet (#203168) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Körömreszelő, ún. buffer. Az ezres kábé jó. Azért ez a legegyszerűbb, mert szivacsos. Így könnyebb követni az ívet. Külföldön a Scothbrite nevű szivacs szerű dörzsi megy.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#203178) Sungoo válasza Mamuska (#203177) üzenetére


Sungoo
addikt

Mi a jeled az óvodában?

(#203179) Mamuska válasza Sungoo (#203178) üzenetére


Mamuska
őstag

Megjelent a másik vérfanatikus. :D Rád vártam, te mindig csatlakozol a haverodhoz.

(#203180) Sungoo válasza Mamuska (#203179) üzenetére


Sungoo
addikt

Mellé lőttél, még Seikom sincs. És nem a "haverom" miatt, hanem a topik nevében kérlek, nőlj fel.

[ Szerkesztve ]

(#203181) Predator2 válasza fagyalllo (#203169) üzenetére


Predator2
addikt

Igen az van, de sajnos se az épületben sem az udvaron nem talál állomást.

Van még valami amit kipróbálhatok? Mert már azon gondolkodom, hogy megreklamálom az órát, hogy hibás.

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#203182) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Szerintem itt nincsenek "vérfanatikusok". Seiko órák között is vannak bűn rondák / kevésbé tetszetősek / és nagyon szépek is. Széles modellpaletta, mindenki találhat kedvére valót benne. Ár/érték arányban sem rosszak általában. A csoport nem Seiko-csoport, inkább a tudatos óravásárlók baráti köre. Nem kéne egymást froclizni csak azért, mert műszakilag jobbnak ítél meg egy japán kvarcot mint egy svájcit vagy fordítva. Kinek mi jön be, mire van kerete, mire van szüksége. Ennyi.

(#203183) fagyalllo válasza Predator2 (#203181) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ui. órával és másokkal is az a tapasztalatom, hogy napközben nem mindig megy, míg éjszaka egy kitapasztalt helyen stabilan veszik a jelet. Szóval éjszakára ablakokba és egyszer csak elkapja. Vagy esetleg munkahelyre bevinni, hátha az kevésbé árnyékolt.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#203184) Mamuska válasza Sungoo (#203180) üzenetére


Mamuska
őstag

Te nem látod a gondokat a topikban? Ha valaki rosszat mer írni a Seikoról akkor azt az embert oldalakon keresztül szétcincálják itt páran. De ugyan ez igaz bármelyik japán márkára. Amikor a kronométeres srác rosszat mert mondani a japán brandekről akkor idegbeteg, majom meg hasonló vulgáris jelzőkkel van illetve és oldalakon keresztül pocskondiázva van. Más topikban az ilyen embereket akár hónapokra is kidobnák akik részt vesznek benne.

(#203185) Deskdiver válasza Mamuska (#203177) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Gondolod a te kommentjeid kevésbé sértőek? :)
Én valamiért nem érzem úgy ,hogy "Seiko vérfanatikusok" vennének itt körül. Szinte minden márka szóba kerül ebben a topikban. Azt se felejtsük el ,hogy a Seiko miért van annyit emlegetve. Egyszerűen kiváló ár/érték arányú órákat készítenek minden árkategóriában. (Mondjuk ez mostanában változóban van az áremelések miatt...)

(#203186) fagyalllo válasza Sungoo (#203180) üzenetére


fagyalllo
őstag

Jól van, nem kell a duma, holnap este a szokásos helyen, jön még két haver és lerúgunk pár rolexes meg omegás vesét!

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#203187) Sungoo válasza fagyalllo (#203186) üzenetére


Sungoo
addikt

Nem lehet. Nemrég engedtek ki, mert táppénzre vertem egy Breitlinges szerencsétlent.

(#203188) Deskdiver válasza fagyalllo (#203186) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Akkor holnap felkapom az Omegát! De csak a jobb vesémet ér támadni, az már úgy is alig működik :)

(#203189) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Sziasztok!
Új vagyok itt, és érdeklődni szeretnék, hogy melyik órát tartjátok legjobbnak,..... és miért pont a Seikot? ;] :DDD :D

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#203190) tuki2200 válasza Deskdiver (#203188) üzenetére


tuki2200
senior tag

Én meg csak ülök itt csendben és várom, hogy holnap meghozza a futár a "gyémántos" Casiom :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#203191) freelanced


freelanced
addikt

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#203192) fagyalllo válasza Deskdiver (#203188) üzenetére


fagyalllo
őstag

Kettős ügynök vagy?!

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#203193) Deskdiver válasza tuki2200 (#203190) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Én is majdnem ráböktem egyre miután láttam a videóban. Jópofa

(#203192) fagyalllo :K

[ Szerkesztve ]

(#203194) b4zsi- válasza g0n21 (#203107) üzenetére


b4zsi-
őstag

Nekem az a véleményem, hogy nem annyira a körítés számit, hanem amit bemutattok óra és az ahhoz adott információk. Én régen a MA TV-t is szerettem, pedig “csak” egy kanapén ülve beszéltek a telefonokról, tabletekről. Mondjuk azok a videók régebben készültek és nem vagyok nagy vlogger követő, így lehet megköveteli már a piac a stúdiót és egyéb kiegészítő elemeket.

(#203195) tuki2200 válasza Deskdiver (#203193) üzenetére


tuki2200
senior tag

Le is volt akciózva ráadásul, ennyiért ajándék. :K Már csak arra is jó lesz, hogy kiteszem a displaybe és 15-20 év mulva majd kacagva mutatom a fiamnak, hogy ilyen is volt! :D

Slussz poén és a legszebb az egészben, hogy mutattam nem órás haveroknak, annyira tetszett nekik, hogy 2-en rendeltek is :D :D Amúgy tényleg fotogén:

[ Szerkesztve ]

(#203196) Tsebacsi válasza tuki2200 (#203195) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

13k jelenleg, keddre itt van... Még a végén elcsábulok :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#203197) tuki2200 válasza Tsebacsi (#203196) üzenetére


tuki2200
senior tag

Igen, én egy lehettel drágábban rendeltem, mert 2 fajta szíjjal árulják és a másik nem tetszett. :D

(#203198) redzsi


redzsi
senior tag

Picit off, de talán belefér. :DDD Tegnap érkezett:

(jó pocsék lett a kép..)

[ Szerkesztve ]

(#203199) g0n21 válasza fagyalllo (#203172) üzenetére


g0n21
senior tag

Én kedvellek téged, és a vérfanatizmusodat is a maga módján, de nem értem miért kell előadni a szentet, komolyan... Pont azért lett a topikszakadás is -többek között -, mert az egész topik szét volt spamelve, mondhatni tele volt fosva, elsősorban általad tengernyi seikoval, és egy értelmes gondolatmenetet nem lehetett végig vinni anélkül, hogy ne lett volna teletolva a Seiko által naponta kiokádott új modelekkel a topik. Amivel semmi baj nem lett volna, ha végén már nem szinte csak erről szólt volna.
És nem fogok linkelni neked - de csak egy apró példa 1, 2 , mert sok éve vagyunk tagjai mindketten ennek a topiknak, és mindketten pontosan tudjuk, hogy miről beszélek.
És igen, a mentalitás (!) ebben a topikban olyan, hogy ha valaki szidja a szejkót, akkor nem lesz objektív fogadtatása.
Nem lehet leírni - fizikailag le lehet, de isten kegyelmezzen annak, aki megteszi -, hogy a 7s26 egy egy idejmúlt, gyenge werk, amit 40ezer forintnál olcsóbb órák érdemelnek max, és kár ajánlani.
Az is csak egy elfogadott tabu, hogy a Seiko annyira belesz.rik a vásárlókba, hogy egyáltalán nem érdekli őket, hogy egy nyomorult chapter ringet nem tudnak pontosan illeszteni, a lümepöttyök félferdén vannak benyomva a helyükre és még sorolhatnánk. De mi a válasz ezekre? Hogy túl nagyok az igények, és egyébként is, ennyiért nincs jobb, és egy köcsög aki ezt leírja.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#203200) Injun válasza g0n21 (#203199) üzenetére


Injun
aktív tag

Elmorzsoltam egy könycseppet.... :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.