Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164951) #17803776 válasza von toth (#164949) üzenetére


#17803776
törölt tag

10 éve vette a gazdája és azt mondta, hogy pontosan jár nincs semmi baja az órának de most már úgy gondolta, hogy itt az ideje egy full szerviznek.

(#164952) nagynorbi válasza 7s26c (#164950) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Ó, messze vagyok én az ínyenctől (de azért jól esett, köszi) :B

[ Szerkesztve ]

(#164953) ronin s8 válasza #17803776 (#164930) üzenetére


ronin s8
senior tag

Gyönyörűek! Talán az IWC nem annyira, de az se rossz...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#164954) @mriya@ válasza Alpachino (#164943) üzenetére


@mriya@
őstag

Ő valami ilyesmit hordott (állítólag).

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#164955) Sungoo válasza @mriya@ (#164954) üzenetére


Sungoo
addikt

Hát igen, a linkelt típusnak nem sok köze van már ehhez az órához. :)

(#164956) resool válasza #17803776 (#164930) üzenetére


resool
aktív tag

Neee, az a Heuer nagyon fasza. Nem adja el a tulaj ?:D

(#164957) g0n21 válasza @mriya@ (#164954) üzenetére


g0n21
senior tag

Volt nyáron egy forgatás...

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#164958) Alpachino válasza @mriya@ (#164954) üzenetére


Alpachino
veterán

Annyira tipikus "ruszki" óra gyermekkoromat idézi fel....valóban a linkelt Sturmanskie már csak a márkájában azonos :)

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#164959) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Hát ez nagyon menő. Favre-Leuba Harpoon.
YouTube

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#164960) mpetrooo


mpetrooo
tag

Üdv.

Óravásárlás elött állok, szeretném megtudni, hogy mit gondoltok az alábbi két óráról, mind a kettő nagyon tetszik, nem tudok dönteni :-)

Egyik óra:
CASIO LINEAGE LIW-M700D-2AER , ez nagyon tetszik, mert napelemes, és rádiójel vezérelt, és még ráadásul zafír üveges.

Másik óra:
SEIKO KINETIC SMY149P1 , kinetikus, tehát ebbe se kell elem, kicsit masszívabbnak tűnik mint a casio.

Árban hasonlóak, a casio sokkal többet tud, de a seiko szerintem jobban néz ki, ti mit gondoltok. Vagy esetleg valamit tudtok ajánlani ebben az árkategóriában.

Válaszokat előre is köszönöm,
Üdv
Máté

(#164961) g0n21 válasza mpetrooo (#164960) üzenetére


g0n21
senior tag

Árban azt tudom javasolni h https://www.facebook.com/groups/hasznaltorak/

Ennyi pénzert egészen más/komolyabb órákat is kaphatsz, akar újonnan is, sőt, többen tudnak beszerzésben is segíteni.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#164962) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

7s26c : Valószínűleg ez a nyerő, a fémszíj még kérdéses - jó, csak igen húzós a gyári.
FB-n van egy Spacematic chrono négyszázért, az is dögös - csak felesleges, és sokba van a Valjoux.

Sungoo : 2009-ben jött be a fém kétszázas, rákerestem. Kevesebbnek tűnt. Rohan az idő.
De nem leszek olyan aljas, h ezerötszáz érmével fizessek Centrálóránál v máshol. Beváltom. Vagy nem veszek belőle órát még, marad vésztartaléknak.

Alpha : Na ez pont nem. Se a számlap színe, se a számok rajta. Nekem a régi Spacematicom fekete és majdnem üres számlapja jön be a legjobban.

Mpetrooo : Ne kapkodd el, nézzél körül TimeCenter, Tutuóra, Dutyfreeislandshop, Skywatches.sg honlapjain. Amazonon is szoktak jó vételek lenni, akár rádiós Casio Lineage vagy Bulova 262 kHz-esek. Keretedből bőven kijön, és még pluszban egy Seiko 5-ös vagy Vosztok Amfíbia is.

[ Szerkesztve ]

(#164963) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Február 9-ig 20% OFF a MARANEZ órákra.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#164964) Sanyi.mTs válasza gipsztigris (#164963) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Nem ismerem a márkát, de a contact us-nál gmalies cím? :U

(#164965) gipsztigris válasza Sanyi.mTs (#164964) üzenetére


gipsztigris
addikt

Microbrand, így akar spórolni. :) Egyébként megbízható boltnak tűnik, van hazai tulajdonosból is néhány.......és tuti, hogy nem jön szembe az utcán! :))

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#164966) #17803776 válasza resool (#164956) üzenetére


#17803776
törölt tag

Nem hiszem, most lett teljesen felújítva kívül belül. Én is beneveznék rá, bár az enyém után kicsit kicsinek éreztem de megszokás kérdése.

ronin s8: Csak a Porsche Design miatt fényképeztem le berigazek fórumtársnak, mert látom szereti az ilyet :D

(#164967) berigazek válasza #17803776 (#164966) üzenetére


berigazek
őstag

,Csak a Porsche Design miatt fényképeztem le berigazek fórumtársnak, mert látom szereti az ilyet :D''

:R

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164968) Sanyi.mTs válasza g0n21 (#164961) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

hát nem tudom. én már hetek óta nézegetem az FB csoportot, 150K körüli órákat keresek, de semmi. ami tetszik, az sokkal drágább, a többi meg nem jön be. :O persze tudom, h nem bolt.

(#164969) Sanyi.mTs válasza Kija (#164921) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

szép. nekem is rajta van a listámon. napi használatba lesz?

(#164970) Kgabi56 válasza g0n21 (#164957) üzenetére


Kgabi56
tag

Igen!
Készült egy film Gagarinról vagy vele kapcsolatban.
Engem is megkerestek előtte.

Gabi

(#164971) Csigusz 1 válasza 5-ös kezelő (#164962) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Nem lesz egyszerű beváltanod! :(

Mi is gyűjtjük a hozzánk került 200 Ft-os érméket. Év elején kibontjuk a perselyt, és pár hónapig az összegyűlt érmékkel fizetjük be a csekkeket.
Néhány éve, amikor autót vettünk, így akartuk befizetni a VII. kerületi okmányirodában az átírási illetéket is.
A könnyebb kezelhetőség végett 5000 Ft-onként berolniztam a pénzt.
Viszont a pénztárnál nem fogadták el!
Azt mondták, hogy nem szabály szerint van berolnizva! :O
Mondtam, hogy sebaj, akkor kibontom, és ömlesztve adom oda nekik, de így sem akarták elfogadni. :(
El kellett mennem egy közeli postára, hogy beváltsam papírpénzre, és azzal visszamenni.
Ott is csak a postáskisasszony jóindulatán múlott, hogy nem kellett mindenféle papírokat kitöltenem, és járulékot fizetnem a pénzváltás után...

Az MNB oldaláról:

"Nagyobb mennyiségű érme elfogadása

Amennyiben egy vevő a vásárlás során – akár több címletből, összesen - 50 darabnál több érmével szeretne fizetni, a kereskedő nem köteles azt elfogadni. Nagyobb mennyiségű, azaz 50 darabot meghaladó érmét csak a hitelintézetek és a posta kötelesek fizetésül elfogadni. A kereskedők saját üzletpolitikájuknak megfelelően dönthetnek arról, hogy vásárlóiktól elfogadják-e az 50 darabnál nagyobb mennyiségű érmével való fizetést."

[ Szerkesztve ]

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#164972) schawo válasza gipsztigris (#164963) üzenetére


schawo
titán

Valami indiai márka? Az elnevezések nagyon indiainak tűnnek.

A gmail emilcím nem spórolás, ha úgyis van saját domaines weboldal. Meg amúgyis, egy saját domaines egyszerű weboldal saját emaillel évi 50 dollár. Ne má'.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#164973) gipsztigris válasza schawo (#164972) üzenetére


gipsztigris
addikt

Most tényleg ez lesz a pénteki téma? :F :Y ....hogy gmail címet miért csinál egy gyártó?

Jó órák (főleg a réz és bronz tokos) jó áron! Akinek nem tetszik az szaladjon a modkerbe és töröltesse, de ne b@szogasson mert azt nem szeretem! :(((

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#164974) schawo válasza gipsztigris (#164973) üzenetére


schawo
titán

Nem fontos, szürkébe tettem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#164975) g0n21 válasza Kgabi56 (#164970) üzenetére


g0n21
senior tag

Nem egyre gondolunk szerintem, ez egy fikciós játékfilm és alapvetően nem Gagarinról, hanem "Lajkóról"...

Sanyi:

A 100-150 pont egy furcsa sáv:
-Davosa, Tissot, Certina, Steinhart, pár Seiko, Citizen, egy-egy Rado, vintage chronok, régi omegák, longines-ok.

Alatta nagyobb a választék, és fölötte is.
Milyen stílus tetszik?

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#164976) Kija válasza Sanyi.mTs (#164969) üzenetére


Kija
aktív tag

Köszi!
Igen, napi használatra.
Én nagyon fémszíjast akartam, de ez annyira megtetszett, hogy egyenlőre lemondtam a fémszíjról. Most barátkozom a bőrszíjjal. Ha esetleg nem jön be, akkor megpróbálok valami fémszíjat keríteni rá.
Kereskedő szerint nem olcsó mulatság, de ha kell akkor kell.
A kérdés az, hogy hol találok olyat ami méretben, stílusban és kivitelben is passzol az órához ha váltani szeretnék, illetve valóban rászerelhető-e a bőrszíj helyére?

(#164977) @mriya@ válasza schawo (#164972) üzenetére


@mriya@
őstag

Összevásároltak mindent kínából, és azt forgalmazzák saját név alatt.
Akár proharveres karórát is lehetne venni készen, úgy feliratozzák a számlapot, ahogyan a vevő kéri.
Van erre szakosodott svájci cég is, de hongkong az igazi előállító.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#164978) Chance válasza 7s26c (#164925) üzenetére


Chance
tag

Ez melyik Avi-8 modell pontosan? Nagyon tetszik a letisztultsága, de az Avi8.co.uk-n nem találtam hasonlót sem.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#164979) alphaville válasza Kija (#164976) üzenetére


alphaville
aktív tag

Valóban nem mérik olcsón a fémszíj bőrét- hogy e képzavarral éljek. Ezért javasoljuk a fémet, így igény esetén töredék ár bőrre cserélni. Anno a Certina Caimano-ra szerettem volna fémet tenni, az óra új árának 40%-át nem restelte a WDL elkérni a portékáért. Jól érzed, másodperceken belül zártam rövidre a telefonbeszélgetést! :)

(#164980) schawo válasza @mriya@ (#164977) üzenetére


schawo
titán

Persze, ezt így hívják, hogy oem termék. De ezek nem oem kínai órák, azokat messziről kiszúrom (úgy gondolom, persze tévedhetek). Nyilván kínai gyárban készülnek a házak, valószínűleg oem gyártónál, mint az összes japán, és svájci óra párszázezer alatt, de ezek is saját formaterv szerint. De még azt is el tudom képzelni, hogy otthon cnczték ki, elég durung darabok, kínaiak ennél finomabban dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#164981) 7s26c válasza Chance (#164978) üzenetére


7s26c
senior tag

[link]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164982) WiZARD válasza Csigusz 1 (#164971) üzenetére


WiZARD
addikt

Magnetbank Balassi Bálint utcai fiókjában van aprópénz számoló gép.
Beszórod az összes aprót és kapsz egy papírt róla, ami alapján kifizetik neked papírpénzben. (5000 ft alatt ingyen van, ügyfélnek se kell lenni. 5000 felett 10% jutalékot levesznek)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#164983) Sanyi.mTs válasza g0n21 (#164975) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Az a gondom, h sokat őrlődök, h automata vagy pontos (rádió vezérelt) órát vegyek. Egyszer egyiket, máskor meg a másikat kezdem el nézegetni.

A nekem tetsző automatákról itt írtam. (a búvár órák is úgy ahogy bejönnek csak a fekete/színes lünettások nem.)
Ha meg a pontosság ugrik előtérbe akkor ezek a rádiós citizenek: CC3000-54, CB0021-57E, AT9036-08E.

(#164984) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Ismerős nagy Davosa-s. Tegnap is megfogdostam két óráját. És ha már van mindennapi fémszíjas Tissot, akkor illene mellé egy öltönyös-bőrös is....

Erről mi a véleményetek. Babósnál készletsöprés van. Valaki nem is olyan régen ekézte őket. Miért is? Csak úgy általában mint kereskedővel volt baj? Vagy egyéb?

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#164985) fagyalllo válasza WiZARD (#164982) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nagyon kösz, hétfőn ott kezdek, útba is esik!

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#164986) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Ez meg milyen állat?! :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#164987) squir válasza fagyalllo (#164986) üzenetére


squir
aktív tag

Ez az idei "Heritage", amit Basel-re harangoztak be?

(#164988) fagyalllo válasza squir (#164987) üzenetére


fagyalllo
őstag

Jól megnézted? :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#164989) @mriya@ válasza Sanyi.mTs (#164983) üzenetére


@mriya@
őstag

Vegyél kineticet, vagy autoquartzot.
Kicsit ez is, kicsit az is. :-)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#164990) @mriya@ válasza fagyalllo (#164988) üzenetére


@mriya@
őstag

Seiex. :B

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#164991) squir válasza fagyalllo (#164988) üzenetére


squir
aktív tag

Nem, telefonról vagyok és rohanásban.😇 csak kezdtem örülni, hogy van más kép is egy homályos grafikánál😉

Szerk: Sikerült kinagyítanom, ok leesett!😁

[ Szerkesztve ]

(#164992) #42007296 válasza fagyalllo (#164988) üzenetére


#42007296
törölt tag

Rolex és Seiko összefogott egy új óra erejéig ? :D

(#164993) Szulita28 válasza Tiszteletes (#164984) üzenetére


Szulita28
senior tag

Nincsen semmi baj ezzel az órával, mutatós élőben, még ETA-szerkezetes, és az akciós áráért nagyon rendben van sztem.
Egyedül az átmérőjével lehet baj -a egyes kollégáknak ;] , de ha nem vékony a csuklód, akkor vágj bele nyugodtan szvsz.

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#164994) excalibur36


excalibur36
senior tag

Szervusztok!
megtudná nekem mondani valaki, hogy egy ilyen órának a szervizelése menyibe kerülne, illetve hová érdemes vinni?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#164995) 5-ös kezelő válasza Csigusz 1 (#164971) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Köszi neked és Wizardnak is az infót. Akkor le kellene állnom a további gyűjtéssel, és apránként elszórnom a meglévő készletet. Még Eltolcsiéknál megnézem, ott mintha jutalék nélkül váltanák. Ha ott sem, el fog menni csekkekre, kisebb vásárlásokra. Addig kitart /bőven/ a másik Fortisom. Fagyalllo tanácsára elkezdem gyűjteni Deák Ferenc képmását. Vagy megkérdem Jng Tomit, nincs-e szüksége némi apróra... ;]
- Megnéztem, MNB nem vált. Csak megtart.

[ Szerkesztve ]

(#164996) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Orient Flight tulajok, ezt nézzétek: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#164997) berigazek


berigazek
őstag

Jól megszívatott az este a Citizen CC30005-51E új órám koronája....ugyanis elolvasva a kézikönyvét a korona menetes és balra tekerve kioldom a zárat,jobbra meg bezáram,biztosítom a koronát.Feloldás után tudom 1. vagy 2. állásba kihúzni és a szükséges beállításokat megtenni.Hát bármerre is tekergettem óvatósan a koronát menetet nem találtam,csak simán ki kell húzni a koronát a megfelelő állásokban és majd visszatolni...ennyi...felhívtam két szervizt is,egyet Mo-n és egyet Németországban is...megerősítették,hogy mostanáéban nem minden Citizen órának a koronáját látják el menettel,mert dupla tömítést használnak....megnyugodtam (már azt hittem azért adták el,mert az meghibásodott) :)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164998) Kija válasza alphaville (#164979) üzenetére


Kija
aktív tag

OK
De engem annyira megfogott maga az óra, hogy elcsábultam.
Talán megszokom a bőrszíjat.
Ha nem, akkor kérdés honnan lehet hozzá rendelni hozzáillőt, méretre pontosat?
ebay-en nézegettem, de ott USA a legtöbb forgalmazó és nem szállít ide.
Hol lehet körülnézni egyáltalán, hogy eldönthessem megéri-e cserélni?

(#164999) Sanyi.mTs válasza Kija (#164998) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

A legviccesebb, amit hallottan, h ugyan annál a szériánál, attól függően, h bőr vagy fémszíjas a szíj tartó furat máshol lehet. És ez csak akkor derül ki, ha már a kezedben van a fémszíj. A szerviz is csak 95%-ra mondja kompatibilisnek.

(#165000) 7s26c válasza Sanyi.mTs (#164999) üzenetére


7s26c
senior tag

Ezt annyira nem hinném.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.