Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#159051) toughbook válasza fiktív1 (#159036) üzenetére


toughbook
csendes tag

für Erzsike nekem tuti nem volt, de volt When the saints go marching...., volt 2-3 déli induló a polgárháborúból, meg valami hülye francia avignoni hídépítős gyerekdal

(#159052) fagyalllo válasza evo87 (#159049) üzenetére


fagyalllo
őstag

Igyekezz, mert lassan elfogynak, a népszerű ázsiai boltok közül most csak itt kapható, az esetleges vámmal együtt is némileg olcsóbb, mint ebay-es európai eladóktól.

axod: a fent linkelt boltban jelenleg van 3 fajta, innen és társai helyekről a legolcsóbb

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#159053) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

első saját pénzből vett órám

[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#159054) terra052


terra052
őstag

Az első saját beszerzés: 1995. 7500.- Ft volt, 7009-876A. Tavaly Hatvári Zoli teljesen felújította, most olyan, mint aznap amikor megvettem a Vasmű úti órásnál :R

werkmania.hu

(#159055) fagyalllo válasza terra052 (#159054) üzenetére


fagyalllo
őstag

Kerestem a like gombot, de kénytelen vagyok írásban kifejezni a tetszést. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#159056) terra052 válasza fagyalllo (#159055) üzenetére


terra052
őstag

Élőben még inkább adja, de ez a kedvenc (csak ez nem az első):

werkmania.hu

(#159057) ronin s8 válasza terra052 (#159054) üzenetére


ronin s8
senior tag

Az első órámat apám vette a Vasmű úton. Lehettem vagy 10 éves. Egy szögletes Luch (Lucs) volt. :)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#159058) ans válasza terra052 (#159054) üzenetére


ans
aktív tag

Eddig nekem is ez tetszik a legjobban. Pillanatnyilag a hétzenés a legnépszerűbb, a Vasmű út és a lengyel piac a legforgalmasabb egykori "boltok".

[ Szerkesztve ]

(#159059) Aske válasza resool (#158937) üzenetére


Aske
aktív tag

Sziasztok,

én a gyártókkal annyira mélységében nem vagyok tisztában, de a kedvenc óráim alapján a köv. listát tudom összerakni:

1. GS Spring drive -> Seiko
2. Rolex Submariner
3. Egymutatós -> Meistersinger
4. Panerai Luminor 8 Days
5. Co-Axial -> Omega Seamaster 300
6. Tudor BB
7. Perpetual Calendar -> IWC Portugieser
8. Tourbillon -> JLC Duometre Spherotourbillon
9. Minute Repeater -> Patek Philippe
10. most nem jut eszembe

(#159060) 7s26c válasza terra052 (#159054) üzenetére


7s26c
senior tag

Ez már döfi!

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#159061) @mriya@ válasza ronin s8 (#159057) üzenetére


@mriya@
őstag

Az első, saját magad(!) vásárolta óra szerepelt a kérdésben. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#159062) ronin s8 válasza @mriya@ (#159061) üzenetére


ronin s8
senior tag

De nem is a kérdésre válaszoltam... ;)

Az első saját zsebből vásárolt órám is valami orosz volt, de nem emlékszem a márkára, talán Raketa...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#159063) @mriya@ válasza ronin s8 (#159062) üzenetére


@mriya@
őstag

:C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#159064) terra052 válasza ans (#159058) üzenetére


terra052
őstag

Hétzenés Levis, lengyelpiac, Vasmű út, mind megvolt... :D Aztán Casio-k, világidős, data bank-os egészen a saját S5-ig.

werkmania.hu

(#159065) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Saját pénzen vett első órámra nem emlékszem, filléres névtelen kvarc lehetett. Akkoriban az olcsóság számított nekem elsősorban. Jártam a piacokat, trafikokat a sok zenés órák után kutatva, mert olyat akartam, ami a déli himnuszt is játssza. Sajnos tönkrement mind, nincsenek már meg. A vasfüggöny felnyitása utáni első említésre méltó a Casio egybeöntött hátlap-szíj alapmodellje volt, hajszál pontos volt - mai napig működik, csak elporladt a gumi róla. Kis híján 15 év után kellett elemet cserélni először benne. Eközben persze a 26 köves Slava Day-Date órám is hordtam, csak azt apám vette első órámnak 78-ban. [link]

(#159066) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Nekem ez az első saját pénzen vett. Azért ana-digi mert kellett az ébresztés, de szerettem volna mutatókat is. Lassan lejár a tíz év, kiderül hogy tényleg bírja-e az elem addig.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#159067) alphaville válasza ronin s8 (#159057) üzenetére


alphaville
aktív tag

A legjobb óra-èkszer üzlet volt a városban a Vasmű úti. Ott vásároltam első svájci órámat; kvarc Marvin. Kèt nap után a zálogházban fèláron eladtam, kellett a pènz másik órára, amelyet ugyanezen èkszerbolt kirakatában láttam.
Összeg kipótol, azt is elhoztam egy csinos Festina kèpèben. Nèhány nap szerelem, irány a zaci, ismèt kellett a zsuga új szerzemènyre. Amikor a zálogházas hölgynek kiterítettem a második óra papírjait, majd a doboz tetejère elegánsan ráhelyeztem az órát, jelezvèn, fèláron ezt is viheti, felhívta a Vasmű úti èkszerboltot, elfordult s a kagylóba súgta; "Julisom, itt ül velem szemben egy fiatalember, valószínűleg lopja tőletek az órákat!"
:D

[ Szerkesztve ]

(#159068) Mercutio_ válasza pulutodurumo (#159066) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ilyen designos órapárnát honnan lehet beszerezni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#159069) g0n21 válasza axod (#159044) üzenetére


g0n21
senior tag

Ha a régi helmetre gondolsz, akkor a következők:
Sokat kell nézegess, hogy lásd milyenek PONTOSAN a mutatók. Nagyon sok esetben az elfáradt mutatókat, főleg a másodperc mutatót, és az óragyűjtőt nem típus azonossal pótolták.
Meg kell nézni a számlapot, hogy utángyártott-e, vagy eredeti.
A szerkezetet úgyis szervizeltetned kell majd, hacsak nincs nagy szerencséd.
Ami a legfájóbb lehet és leglátványosabb egy werken, hogyha a rotor csapágya már gyenge, lóg, és forgás közben kikoptatta a csapágylemezt. Ez nagyon jól látható werkről készült képeken.
Az eredeti szíj az kuriózum.

Ára változó 60-130.000 között.

Nagyon gyatra számlapost nem érdemes, mert ha felújítod, elveszti az eredetiségét, és egyébként is 30k körül van egy tisztes számlap felújítás.
EZT ne vedd meg. A számlap sem gyári, és a nagyítható képeken látszik a kopás a csapágylemezen.

Ha nincs a werkről kép, kérj.

A nyomógombok rugói, tömítései, és egy tisztes szerviz 25-35 között áll meg, ha a seikoba viszed.

Kutatgatni kell, bújjál fórumokat angol nyelven a neten a 6139-7100-ra keresve, hogy lásd mi eredeti, és mi nem.
Fontos, hogy volt olyan verzió, ahol 9 óránál a számlapon feltüntették a vízállóságot. Az attól még nem fake.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#159070) petyus80


petyus80
csendes tag

Van valakinek Revue Thommen márkával kapcsolatban tapasztalata? Amennyiben még sem jönne be a kinézett óra, mennyire eladható márkáról van szó? Egyébként egy Airspeed-ről lenne szó, ETA2836-2-es van benne.

(#159071) Macyke82


Macyke82
tag

Ujraírva később

[ Szerkesztve ]

(#159072) Macyke82


Macyke82
tag

A mai délelőtt kint jártam az órabörzén (Novotel Hotel). Nem tudom, hogy korábban volt-e már itt a börze helyszíne, de a Mercure Hotel-hez képest azért lényegesen jobb volt a színvonal. Valahogy tisztábbnak, tágasabbnak igényesebbek tűnt az egész.
A kiállítók nagy része is sok esetben ismerős arcokból állt (akik szűntelen részt vesznek ezeken a börzéken) ugyanúgy a "felhozatal" is. Nagyságrendileg azokkal a típusú kivitelű órákkal találkoztam, amikkel a korábbi ilyen rendezvényeken is, az egészen szép állapotúaktól a leharcoltig volt ott minden.
Ami számomra újdonság volt, az egy magyar társaság által egyedileg tervezett és épített óramárka:
EVOLVENS Budapest

Elmondásuk alapján a szerkezeten és a szíjon kívűl minden haza gyártású illetve felületkezelésű, a szerkezet egyébként egy Miyota 8215, amihez még a rotort szintén ők gyártják és szerelik össze.
Egész pofás kis órák drukkolok nekik, nekem tetszik.
Jövő hónapban kaidnak majd egy újabb szendvics számlapos tríciumos modellt is. Hajrá!

Ezentúl, de nem utolsó sorban találkoztam egy-két ismerős arccal is, külön jó volt egy jót beszélgetni Gonzi kollegával :K

(#159073) g0n21


g0n21
senior tag

Kiderült mi volt a baja a mocskosul siető Tisellemnek: Nem húzta fel rendesen a forgató, és végig a végét járta a járástartaléknak.

Ma feltettünk Misinél és WG-nél is gépre, és 260-300 közötti lengése, és max. 8 másodperces sietése volt, nagyon szép járással.
Kellett nekem stresszelni... :W

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#159074) g0n21 válasza Macyke82 (#159072) üzenetére


g0n21
senior tag

Köszönöm a kedves szavakat, hasonlóan jó volt személyesen is találkozni veled. És nagyon szép az óra, ami a csuklódon volt :DD

Evolensről annyit, hogy amíg Miamiquake kollégával faggattuk a srácot, és megtudtuk, hogy ~ 140.000 Forint körül van egy darab, addig néztem az egyik (balról a második) óra járását.
Ez 13:00-13:15 között volt, a mutatók is így álltak. 0 és 15mp között a másodperc mutató kvarcosan lépegetett, jellemzően ott, ahol az óra és a percmutató is volt, aztán 20 másodperctől folytatta a normális tempóban.
Elég kiábrándító volt, hogy még csak egyenletesen sem jár.

Amúgy a kezdeményezés dicső, aranyosak, drukkolok nekik, de valami szar volt ott a palacsintában :D

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#159075) @mriya@ válasza g0n21 (#159074) üzenetére


@mriya@
őstag

A weblapon 179 ezer Ft. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#159076) Macyke82 válasza g0n21 (#159074) üzenetére


Macyke82
tag

Thx :)

Az Evolvenshez: gondolom kell egy kis idő amíg kiforr a dolog, a kezdeményezés azonban üdítő.

@mryia@: "mentségükre" legyen mondva, volt anyag és munka az órában rendesen, nem biliacélból készült....

[ Szerkesztve ]

(#159077) pulutodurumo válasza Mercutio_ (#159068) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Egy Casio Edifice gyári párnája.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#159078) fagyalllo


fagyalllo
őstag

OC-108, csak úgy...

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#159079) axod válasza g0n21 (#159069) üzenetére


axod
tag

Köszönöm szépen a segítséget!:)

(#159080) veloke válasza petyus80 (#159070) üzenetére


veloke
tag

Hát mit mondjak, vegyes....minőséggel gondolom nincs különösebb gond, de kicsit kidolgozhatnák jobban is az óráikat....

(#159081) WiZARD válasza Macyke82 (#159072) üzenetére


WiZARD
addikt

Most is voltak hamisitvanyok?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#159082) Sungoo válasza fagyalllo (#159078) üzenetére


Sungoo
addikt

Nemsokára megjön nekem is a hasonló tokozású, csak egy kicsit komolyabb belsővel. ;)

(#159083) g0n21 válasza WiZARD (#159081) üzenetére


g0n21
senior tag

Egy pult replika volt, a címkézett.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#159084) WiZARD válasza g0n21 (#159083) üzenetére


WiZARD
addikt

Szoval volt... :(

Az hogy cimkezett-e, es hany darab, a lenyegen es az egesz szellemisegen nem valtoztat.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#159085) g0n21 válasza WiZARD (#159084) üzenetére


g0n21
senior tag

tudom

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#159086) consono válasza fagyalllo (#159078) üzenetére


consono
nagyúr

Mindig utállak amikor ezt az órát postolod :) Még mindig gyönyörű...

"In God we trust. All others must bring data"

(#159087) Gaboor007


Gaboor007
csendes tag

Alkalmi hordásra automata vagy quartz, amit Ti ajánlatok?
Az automata számomra szimpatikusabb, de azt ugyebár mindig állítgatom kellene...
Köszönöm!

(#159088) fagyalllo válasza consono (#159086) üzenetére


fagyalllo
őstag

tudom :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#159089) resool válasza Gaboor007 (#159087) üzenetére


resool
aktív tag

Alkalmanként 20 mp csak belefér :)

(#159090) Gaboor007 válasza resool (#159089) üzenetére


Gaboor007
csendes tag

Igen, belefér.
Kíváncsi vagyok a tapasztaltabbak véleményére. Első "jobb" órámat szeretném most végre megvenni, és még kicsit tanácstalan vagyok benne.

(#159091) fagyalllo válasza Gaboor007 (#159090) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ha automatát szeretnél, bátran vedd. Egy perc alatt felhúzod és beállítod, de ha már ez is kényelmetlenséget jelentene, akkor nem való neked.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#159092) Gaboor007 válasza fagyalllo (#159091) üzenetére


Gaboor007
csendes tag

Olvastam, hogy a gyakori állításoktól, kikopik a korona részénél a tömítés és beázhat könnyebben az óra.

(#159093) fagyalllo válasza Gaboor007 (#159092) üzenetére


fagyalllo
őstag

Persze, mondjuk 20 év alatt elképzelhető, de ha addig nem jut el szervizbe, amúgy is megette a fene.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#159094) Gaboor007 válasza fagyalllo (#159093) üzenetére


Gaboor007
csendes tag

Rendben, köszönöm a válaszokat!
Sikerült dönteni, automata lesz akkor, az tuti.
A pontos típust, márkát még nem tudom, de majd csak megálmodom azt is. :)

(#159095) alphaville válasza Gaboor007 (#159092) üzenetére


alphaville
aktív tag

Inkább így helyes; kikophat, beázhat. Nem általánosítható egyik jelensèg sem. Ez ne tartson vissza a mechanikustól.

(#159096) Misi1979 válasza g0n21 (#159083) üzenetére


Misi1979
őstag

Sajna nem csak egy pult. 3 helyen árultak hamis órákat, egy helyen deklaráltan, 2 helyen meg vegyesen. (velünk szemben is..)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#159097) krisztianAMG válasza pulutodurumo (#159066) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Nekem is ilyen volt az első, bár azt még nagyapámtól kaptam. :) Ez immár 9 éve volt, és még mindig jár. Már csak a fiókban pihen, mert egy óvatlan pillanatban a stift kiszakadt a műanyag házból.

(#159098) phranxinatra válasza BAti77 (#159006) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Írtam privát.

(#159099) Zoona


Zoona
aktív tag

Sziasztok!

Karácsonyra szeretném meglepni magam egy karórával és tanácsot szeretnék kérni tőletek. Jelenleg van egy Citizen titanium órám de szeretnék mellé egy bőrszíjas órát is.

Eddig ezt a Tissot Traditiont néztem. Árat tekintve jelenleg ez a maximális keret amit ki tudok/szeretnék adni egy karóráért.

Tudnátok segíteni abban, hogy ez az óra megéri az árát? (oké ez buta kérdés:D) vagy ezt a keretösszeget figyelembe véve milyen alternatívák után tudok nézni még? Tényleg ez a maximum összeg amit kiadnék érte (néztem még a PR100-ast is bőrszíjjal).

Munkába is jobb lenne egy elegánsabb bőrszíjas óra, ha megyünk tárgyalni stb... Ezért gondoltam erre.

Köszönöm szépen előre is!

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#159100) t_a_m_a_s válasza Zoona (#159099) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Az a baj ezzel, hogy quartz, nem zafír, wr30 és drága. Ugyanezt a tudást japánban jóval olcsóbban megkapod szvsz.

Holnap majd jól beletépünk...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.