Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44151) Stefi_dzsi


Stefi_dzsi
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az ES6100 készülék wifije kezeli-e az 5Ghz-es wifi hálózatot is?
Lecserélném a régi 54Mbps routeremet egy USB-s 300 Mbps (TP-Link WR1043ND) vagy 450 Mbps (TP-Link TL-WR2543ND) routerre, de ha a TV nem kezeli az 5Ghz-t, akkor nem biztos, hogy megvenném a 450Mbps routert.
A 300 Mbps már elég a fullHD és 3D filmek közvetítésére a TV felé nem? (A router és a TV egy szobában lenne.)

Esetleg használja valaki a fent megjelölt routerek valamelyikét? Ha igen mi a tapasztalat velük? Megy zökkenőmentesen az adattovábbítás? Az USB-s merevlemez megosztás melyik beállítással működik? Local Storage Sharing vagy Media Server?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#44152) lalakov válasza Batib (#44144) üzenetére


lalakov
senior tag

Nem tudom, remélem ez volt az első és utolsó alkalom, hogy előfordult.

(#44153) sepsi0 válasza giigz (#44150) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Én most vettem es6560s-t. Kiváló képe van nem tapasztalok felhősödést elmosodást mozgáskor. Tegnep este nyomtunk az asszonnyal egy Bf 2 partit pcn az ő gépe van rákötve a 46os samura. KIVÁLÓ. Eddig philips fan voltam (2db 42es van) nem tudom miért semmivel sem jobbak!
Lehet kifogtam egy jó panelt de csak nézek amikor olvasom itt a hibákat. Egyedűl csak az zavar hogy sok a beállítás lehetőség a megjelenítésnél. Sok lehetőség több idő beállítani.
Ja és ne felejtsük el az 5ghz es wifit :Y nem gondoltam volna hogy benne van!!! És itt a bluetooth kell ennél több?
Summa én csak javasolni tudom ezt a szériát!

5ghz en nekem megy a full hd 3d. Igaz még csak próbáltam végig még nem tudtam nézni egyt sem (három gyerkőc).
Ja nekem wdr4300 van.

[ Szerkesztve ]

(#44154) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Egy Samu UE40D6100 tv-m van. Külső HDD-ről játszok le filmet, usb-n keresztül. A tv opticai kábellel van összekötve egy Thomson házimiozi erősítővel.
Az lenne a kérdésem, hogy miért nem ad ki digital jelet, miért csak prologicban szól?
Az erősítőm még nem DTS képes, így a tv-n a beállításokban azt nem tudom kiválasztani, mert úgy nem szól. Más beállítást én nem láttam, hogy digitalba szóljon.
HTPC-n keresztül az erősítő megkapta a digital jelet.
Mit tudnék csinálni?

(#44155) JoeYi válasza Stefi_dzsi (#44151) üzenetére


JoeYi
őstag

nekem 1043nd van, vargalex féle openwrt-vel. Ezen van egy minidlna nevű media share program, ezzel osztom meg a videókat a tévé felé. Az ES6100-ban 54Mbps wifi van, szóval nem mész sokra a 450Mbps routerral ilyen téren. Inkább a jelerősség a fontos, mert sokak szívnak azzal hogy akadozik a videó átjátszás nagyobb távolságból, főleg ha még fal is van, de nálam pl alig 3-4 méter van a tévé és router között és a fullHD filmek is probléma nélkül mennek

(#44156) sepsi0 válasza urbanjozsi (#44154) üzenetére


sepsi0
őstag

Nekem is ez volt a bajom tegnap. Van a menűben a hangoknál beállítás alapbol PCM-en volt átraktam dolbi- ra és megtáltosodott az erősítőm. Most úgy szol 10en mint eddig 30as volon. Kicst talán a mély kevés de lehet a Kaptárban kevés csak.

(#44157) Flashget válasza Stefi_dzsi (#44151) üzenetére


Flashget
félisten

ebbe a tévébe még mindig 54Mbps wifit pakolt a samu..ergo ez is az egyik akadálya amiért 24p filmek lejátszása DLNA-ban nem lehetséges.

idei F szériáról nem tudom, hogy hajlandóak már végre kicserélni egy jobbra.

Realme GT Master Edition

(#44158) urbanjozsi válasza sepsi0 (#44156) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Bakker. 10 filmből nyolcban csak dts van, ac3 nincs. Volt egy aminél tutira emlékeztem, hogy volt, és ott át tudtam állítani a tv-t digitalra. Mostmár megy!
Köszi :R

(#44159) Mr.Skynet válasza Flashget (#44133) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Elég kis szolgáltató [link], van még egy másik jöv. héten meg is kérdezem, hogy mégis hol tartanak a hálózat építésével, mert amint lehet menekülnék hozzájuk.

A meglévő szolgáltatómnál ugyan van digitális csatorna, de az a baj, hogy kevesebbet ad belőlük, mint pl. a mindigtv, ráadásul pénzért. Tudom, hogy kb. 2 évente frissítik az oldalukat (itt pl. még a 3 évvel korábbi max 3,8Mbit net csomag van :DDD ) szóval még azért benézek hozzájuk is, hátha...
Egyébként jelenleg 2Mbit netet kapok 2K-ért, szóval a tv smart része is olyan, hogy a 2. sörömet bontom, mire bejön a youtube-on valami. 25 analog tv csatornát kapok 2,4K-ért (51cm 19éves videoton crt-n nem zavart :DDD ). Ezt szerintem bármelyik szolgáltató tudja überelni, de tányérokra biztos nem váltok egyéb okok miatt.
Többnyire nem TV adást nézünk, szóval azért annyira nem érvágás, de azért rendesen meglepődtem, hogy ennyire gány a kép, rendesen pixeles vagy homályos vagy a kettő együtt.

gergely909: óóóhhh itt szó sincs arról, hogy bármi oxidos vagy hasonlók. Főleg, hogy 2 hete kábeleztem át mindent, a coax F csatik is szigetelő szalaggal betekerve azt nem, hogy nedvesség, de még oxigén is alig éri, ezt azóta csinálom, hogy a kábel modem rendszeresen leesett a hálóról, ha nem láttam a koax-on semmit, de megkapirgáltam mindig jó lett, meguntam a tetőre járást (amúgy családi ház) azóta szalagozom a csatikat :DDD A szerelő srácokat pedig ha észreveszem az utcában már tudják is, hogy lehet mászni az oszlopra tisztogatni a dolgokat, 2 kávéért cserébe. Itt az a baj, hogy szimplán valamikor talán 98-ban kiépítették a hálót és nem fejlesztettek semmit, illetve annyit, hogy a gerinc hálót 2004 körül optikára cserélték és ezzel együtt ha már van HFC háló akkor dobtak a végére egy CMTS-t és volt pofájuk eladni 2006-ban 6500Ft / hó-ért 640Kbit/128Kbit netet, mondván nincs konkurencia, csak az ADSL amire meg már nem engedtek több ügyfélt rákötni, ugyan ennyiért 4Mbit/256Kbit-et adtak :O

Batib köszi a privit, majd kipróbálom ha már nem óvom a TV-t a porszemektől is :B

(#44160) jeff_lynn


jeff_lynn
csendes tag

Sziasztok,
tv vásárlás előtt állok, és két típus között nem tudok dönteni :)
46ES6100 vs 46D6510
az es6100 mellett szól, hogy újabb modell, a d6510 mellett pedig az, hogy fehér, kicsit olcsóbb, és 400 Hz CMR. Jó lenne full hd 3d, de a d6510 nem az, az es6100 sem, de van ahol azt írják, hogy lehet hogy mégis :)
Tehát nem tudom melyik legyen, ki melyiket venné?

(#44161) vendingo válasza jeff_lynn (#44160) üzenetére


vendingo
veterán

Ha nem ragaszkodsz a Led-hez, akkor inkább 50"-os plazma. Sokkal jobb a kép, 210 körül van samsung fullhd,3d, 2 szemüveggel.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#44162) Batib válasza jeff_lynn (#44160) üzenetére


Batib
őstag

Jelentős plusz a D modell javára az Ultra Clear Panel. Viszont nincs wi-fi és a billentyűzet és wi-fi stick támogatottsága is gyengébb. Tehát szebb kép kontra kevesebb ficsör. Neked melyik a fontosabb, mindkettő védhető álláspont. és még a kor a használtság(?) foka garancia tényezőket nem is vettük figyelembe.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#44163) jeff_lynn válasza vendingo (#44161) üzenetére


jeff_lynn
csendes tag

50" nem fér el sajnos.

(#44164) jeff_lynn válasza Batib (#44162) üzenetére


jeff_lynn
csendes tag

A D6510-ben van wifi, legalábbis mindenhol azt írják a neten. A szebb kép lenne fontosabb, illetve a ez a full hd 3d dolog nem hagy nyugodni :)

[ Szerkesztve ]

(#44165) vendingo válasza jeff_lynn (#44163) üzenetére


vendingo
veterán

Akkor 42"-os plazma? :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#44166) Batib válasza jeff_lynn (#44164) üzenetére


Batib
őstag

Bocs, nem voltam elég gondos. Itt nem szerepelt.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#44167) vacs válasza Stefi_dzsi (#44151) üzenetére


vacs
veterán

JoeYi: Az ES6100-ban 54Mbps wifi van, szóval nem mész sokra a 450Mbps routerral ilyen téren.
Tévedsz: 5GHz-en a tv tudja a N-es wifit !! Csak 2,4GHz-en ragadt le a G sebességénél.
Saját tapasztalatból mondom.

Stefi_dzsi: Nekem is ES6100 van. Én direkt a tv miatt vettem egy TP-Link TL-WDR4300 gigabites, kétsávos router-t. Részben felesleges kiadás volt, mert nálam nagyon messze van a tv, és van közte 2 vastag fal is, emiatt végül utp kábelt vettem, de ha közelebb lennének egymáshoz, akkor 5GHz-en simán mennének a filmek is.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#44168) Flashget válasza Batib (#44162) üzenetére


Flashget
félisten

Butaságot ne terjessz!
D65xx-be van wifi..az egész D szériába ami nincs az a BT (bluetooth) támogatás ezért van az, hogy csak egy bizonyos samsung klavit lehet használni. Az E6xxx szériába ezt megoldották cserébe elvették az ultra clear panelt.

Realme GT Master Edition

(#44169) Flashget válasza jeff_lynn (#44160) üzenetére


Flashget
félisten

és a D6510 az új vagy használt? mert ez 2011-es fejlesztés.
nem csak az ultra clear panel de a smart is jobb benne na meg van samygo is hozzá, mint a 6100-ba az itteni beírások alapján.

Realme GT Master Edition

(#44170) Batib válasza Flashget (#44168) üzenetére


Batib
őstag

Már kértem elnézést mielőtt a dorgálásod megérkezett.[link]

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#44171) jeff_lynn válasza Flashget (#44169) üzenetére


jeff_lynn
csendes tag

A d6510 új. Pár cég árul még, legalábbis neten azt írják hogy van raktáron, elvihető. Hétvége lévén nem hívtam fel őket, hogy igaz-e.

(#44172) JoeYi


JoeYi
őstag

kikerült pár F szériás TV a samsung.hu-ra. F4500 olyan bumerángtalpat kapott mint az F8000

(#44173) Flashget válasza jeff_lynn (#44171) üzenetére


Flashget
félisten

újracsomagolt ne legyen (refurbished)

Realme GT Master Edition

(#44174) Mr.Skynet válasza vacs (#44167) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Ez csupán azért érdekes, mert nekem 1043nd van ami ugye csak 2,4Ghz-et tud, most direkt kipróbáltam, hogy only N-es módba menjen a router és a TV-n hibátlanul megy a net és a lan is. (jelszint 4vonalkás)

Már csak azért is kizárnám, hogy G-s módba menne a TV wifi-je 2,4Ghz-en, mert tegnap este épp azt néztem milyen brutál adatátvitel van DLNA alatt. Egy 25GB-os dts hangos fullhd br m2ts filmet néztem a notiról és 30-32Mbit-el ment a straming. Ez a router pedig G-s wifi-vel soha az életbe nem ment még 2,5MB/sec fölé, ami ugye csak 20Mbit. Tehát az tuti, hogy a tegnapi bgn mixed mód alatt is N-es módban csatizott a tv.

Kicsit off: Itt említettem is, hogy kicsit félek a tv médialejátszó képességeitől, de nálam eddig 5-ösre vizsgázott, a fent említett filmnél is talán csak 2x akadt meg az egész film alatt betöltés felirattal. Mondjuk ac3 hanggal talán nem lett volna neki akkora érvágás.
Az itteni videók közül is az összes szépen ment, csak a killára mondta a tv, hogy nah menjek a f.szba, szóval az el se indult :DDD

(#44175) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!
Nyugtassatok meg! Ugye van külömbség a UE46ES6560 és a UE46ES6560S között?
Ha nincs akkor buktam egy hét alatt 35000ft-ot.

[ Szerkesztve ]

(#44176) csab2 válasza sepsi0 (#44175) üzenetére


csab2
veterán

Szerintem hol így írják, hol pedig úgy. De ez inkább a forgalmazó pontatlansága. Ha van is különbség szerintem az nem kardinális.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#44177) sepsi0 válasza csab2 (#44176) üzenetére


sepsi0
őstag

Az jó mert az auchanba 279990ért vettem egy hete a coraauchanba most voltam és ott 244990ft
Szétba.z az ideg!

[ Szerkesztve ]

(#44178) csab2 válasza sepsi0 (#44177) üzenetére


csab2
veterán

Szerintem ezen kár idegeskedni, mert ez van. Én nem is nagyon szoktam nézni az árakat miután megvettem valamit.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#44179) gcsaba válasza Batib (#44134) üzenetére


gcsaba
csendes tag

Köszi az infot.

muki

(#44180) JoeYi válasza sepsi0 (#44177) üzenetére


JoeYi
őstag

a jövőbeni kellemetlenségek elkerülése végett szerintem mindig nézz körül az árgép.hu vagy arukereso.hu oldalakon mielőtt nagyértékű eszközt veszel.

Amúgy az a 245e Ft nagyon jó akció, annyiért még webshopban se kapni

(#44181) sepsi0 válasza JoeYi (#44180) üzenetére


sepsi0
őstag

Jogos de megnéztem a boltban (tabon) és azt hittem hogy a sima és s model között van külömbség. Ha megnézed most is ahol az s is kivan írva az 270 körűl van.
Gondoltam 10e belefér.
Na mindegy -1 a samunak a megtévesztésért. Máskor 2× meggondolom vegyek e samut. Philipsnél ilyen a tipusszámban nincs. Nem szórakoznak hogy s vagy nem (pl. Pfl5507) nincs sallang.

Javítok 259e ft

Amúgy a legbosszantóbb hogy ugyanabban az áruházláncban csökkent ekkorát.
Tvt én szeretem szémélyesen átvenni mert ha gond van akkor még ott reklamálok.

[ Szerkesztve ]

(#44182) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

ES5500 mekkora felbontásban kezeli a PC-t? 1920x1080-ban jelenik meg a kép, ha rákötöm a gépet?

(#44183) sepsi0


sepsi0
őstag

Lejártam!
Pl. ilyen külömbségre gondoltam amikor vettem s és a sima között (200hz, s 400hz)
http://www.avplanet.hu/samsung-ue46es6560-full-hd-200hz-led-lcd-3d-smart-televizio-46-116cm.html
Samu oldalán nincs már fent a tv (specifikációk) csak 37 coll ban.

Lehet az a külömbség hogy a sima nem sxxh (magyar garis) az enyémre reg után a samu adott +1 év garit. De csak az sxxh ra adnak ( nyugtatom magam :) )

[ Szerkesztve ]

(#44184) ultio válasza Ákinard (#44083) üzenetére


ultio
senior tag

Ez érdekes, mert én regisztráltam a tévémet, engedte az oldal, viszont nincs hozzá samsungos garilevél. Ekkor mi van?

rasti rusti

(#44185) ultio válasza Delirious (#44091) üzenetére


ultio
senior tag

Ezt hogy érted el?

rasti rusti

(#44186) Ákinard válasza ultio (#44184) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Passzolom... Náluk már az kiverte a biztosítékot, hogy a WXBT-s TV-m oldalán a lezárt tasakban magyar garanciajegy volt. Állítólag a kettő üti egymást... Kérdezték, hogy biztos nem az üzlet adta külön azt a jegyet, de nem...

De ha a regisztrációnál volt olyan kódvégű (Nálam WXXH nálad nem tudom mi) akkor nagy baj nem lehet. Mert nekem nem is volt WXBT csak WXXH:

(#44187) Flashget


Flashget
félisten

UE46F6500SS

Bemenet és kimenet
HDMI x 4

Tulajdonságok
HDMI 1.4 3D Automatikus beállítások
HDMI 1.4 A / Visszajelző csatolás

külön bemenet a 3D-nek?

Realme GT Master Edition

(#44188) Uzbul


Uzbul
csendes tag

Sziasztok!

Az UE32EH5300-as Smart TV-hez alkalmazható a Hama Uzzano vezeték nélküli billentyűzet?
Ha igen és van valakinek akkor milyenek a tapasztalatok.

(#44189) sandró60 válasza Uzbul (#44188) üzenetére


sandró60
addikt

Itt a fórumon van már egy pár embernek ebből a billentyűzetből.itt olvashatsz róla.A Samsung EH-sorozatához is ajánlott

(#44190) sandró60 válasza sandró60 (#44189) üzenetére


sandró60
addikt

Elnézést az előbb rosszúl adtam meg a linket.itt a jó link

[ Szerkesztve ]

(#44191) sonye válasza krisznagy (#44114) üzenetére


sonye
senior tag

Helló!

Szépen megy át a gépről HDMI-n a jel, de én pl szívok I5 proci és ATI videokártya kombinációval. Ha mindkét megjelenítőn szeretnék külön-külön képet, akkor darabos film. Nem a HDMI a hibás, mert 1.4-es 3D képes kábel.

A TV egyébként PC rákötésnél csak úgy működik mint egy nagy monitor.
Itt csak az áramfogyasztás kérdés még. Van-e értelme zümmögtetni a gépet pl csak egy youtube vagy egy mail megnézés esetén. Nekem is egy darabig jó megoldásnak tűnt, de már egyre kevesebbet használom így, mert egy Andrid TV-vel ugyanúgy gyorsan meg lehet nézni ami kell és nem eszik szinte semmit.

(#44192) Stefi_dzsi válasza vacs (#44167) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

Köszi. Tehát, ha közel van a TV a routerhez (mint az esetemben), akkor érdemes 5Ghz-es n-es routerbe beruházni, mert jobb az adatkapcsolat és kevésbé interferál, mert (most még?) kevés kommunikáció zajlik ezen a frekvencián.
És ha már 5Ghz, akkor érdemesebb szimultán dual-band routerben gondolkodni, mert így egyszerre lóghat a hálózaton 2,4Ghz-es és 5Ghz-es készülék. Az alábbi USB-s routereken kívül még melyek jöhetnek szóba?
TP-Link TL-WDR3500
TP-Link TL-WDR3600
TP-Link TL-WDR4300

Más:
Nem tudom elhangzott-e már az infó az SSG-3100 szemüveg frankón együttműködik az ES6100 készülékkel is.

(#44193) sepsi0 válasza Stefi_dzsi (#44192) üzenetére


sepsi0
őstag

Ha kell a dual akkor én wdr4300 at javaslom. Nekem ez van gyári softtal és hibátlanúl teszi a dolgát. Nekem pl kell a duál mert csak az eszközeim fele tudja az 5ghz et. 2.4 en nagy az interferencia mindenkinek az van a szomszédaimnál. 5ghz semmi és igazán a térerővel sincs gondom. Kicsit kisseb de használható.

[ Szerkesztve ]

(#44194) sonye válasza Stefi_dzsi (#44192) üzenetére


sonye
senior tag

Minek akarsz 5Ghz készüléket venni?

sok eszköz még nem is tudja.
Egyébként 5Ghz akkor olyan eszközök kellenek. Vagy még beraksz még egy másik routert ami 2,4Ghz-s, hogy az egyéb cuccok is felmenjenek a netre.

Igen, az tény, hogy kevesebb az interferencia, de szerintem nem éri meg minden eszközt lecserélni csak ezért.

(#44195) coola


coola
csendes tag

Sziasztok !

1 hete nem megy a Smart a tv-n, appok eltűntek, csak a böngészőm megy, olvastam hogy nem volt jó másnál sem, de hogy már 1 hete rossz :F
Van akinek működik már rendesen ?

(#44196) Jovanny2 válasza coola (#44195) üzenetére


Jovanny2
őstag

Nálam teljesen jó, bár az az igazság, hogy én észre sem vettem, hogy rossz, írták itt sokan, de nekem akkor is ment. :U

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#44197) Stefi_dzsi válasza sonye (#44194) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

A dolog onnan indult ki, hogy szeretnék zökkenőmentes fullHD és 3D filmmegosztást elérni a TV felé wifin keresztül, mert a jelenlegi 54Mps b/g routerem ezt nem képes teljesíteni.
A visszajelzések szerint az ES6100 wifi modulja kezeli az 5Ghz hálózatot, így adódott a szimultán dual bandes (2,4Ghz és 5Ghz elérés egyszerre) router beszerzése. Az 5Ghz-n mehet a filmmegosztás, a 2,4 Ghz-n pedig ki lehet szolgálni az összes meglévő készüléket.

(Mellesleg, ha a router USB bemenettel is rendelkezik, mint ahogy a felsoroltak igen, akkor tudok filmeket nézni anélkül is, hogy a PC-t be kelljen kapcsolni.)

(#44198) Jovanny2 válasza Stefi_dzsi (#44197) üzenetére


Jovanny2
őstag

Mellesleg, ha USB eszközről játszanál le filmet, azt dughatod a TV-be is, akkor sem kell bekapcsolnod a gépet. :DD

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#44199) vacs válasza gigimano (#44118) üzenetére


vacs
veterán

Sajnos az RTLMost nem nézhető a Smart-on, a Silverlight miatt.

Megkérdeztem a samsung support-ot és ezt a választ adták:

" Köszönjük, hogy hozzánk fordult.
Kérdésére válaszolva, a Samsung televiziókon a Flash alapú videók lejátszására van lehetőség. A Silverlight szoftvert a Microsoft kizárólag számítógépekre fejlesztette. Silverlight alapú videókat a tv készülék nem támogat. "

:((( :O

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#44200) Stefi_dzsi válasza Jovanny2 (#44198) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

Persze, viszont akkor "rohangálni" kell a PC és a TV között, amikor menedzselni akarom a filmtárat. Így meg csak egyszer kell párosítani a dolgokat. :DD
(Neadj isten torrent is futtatható a PC nélkül...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.