Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44201) vacs válasza Stefi_dzsi (#44192) üzenetére


vacs
veterán

Stefi_dzsi:
Ár/érték arányban a TP-Link 4300 a nyerő, nekem is ilyen van.
Drágább kétsávosak közül Asus N66U, Netgear 3700/3800/4000/4500.

sonye:

Nem kell, hogy két külön routere legyen, erre találták ki a Dual Band routereket. Ez azt jelenti, hogy egyszerre működnek 2,4 és 5 GHz-en !! Katt ide.
Az én 4 éves MSI laptop-om is tudja az 5 Ghz-et, az újabbak szinte biztos. A tesóm Sony okos telefonja is ismeri az 5GHz-et, szal ne mond, hogy kevés eszköz használja.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#44202) gigimano válasza vacs (#44199) üzenetére


gigimano
csendes tag

Hát köszönöm szépen! :( Igazán aranyosak...:@

(#44203) Samsung SPS válasza Migo (#44086) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia!
Kösd össze a TV-t egy smart BluRay lejátszóval. Így okosíthatod a TV-det.

(#44204) Samsung SPS válasza Delirious (#44062) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia!
Oszd meg a netet a telefonon wifin keresztül és a TV látni fogja, mint egy routert.
Az S Plus kijelzőjét nem lehetséges megjeleníteni a TV-n vezeték nélkül.

(#44205) Samsung SPS válasza sepsi0 (#44025) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia!
Az általad említett hűtő prémium kategóriás, így jár a kártya is regisztráció után feltéve, hogy hologramos Samsungos garjegyed van. TV akcióról nem tudunk most, "csak" a 3 év garis regisztrálósról.

(#44206) Jovanny2 válasza gigimano (#44202) üzenetére


Jovanny2
őstag

Miért, mire számítottál? A Silverlight nem egy túlsupportált formátum, és tényleg csak PC-ken terjeszti a Microsoft. Az már nem biztos, hogy a hardvergyártó balféksége, inkább a szolgáltatóé, hogy egy ilyen hordozóra húzta rá a szolgáltatását. :U

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#44207) Samsung SPS válasza Jovanny2 (#44028) üzenetére


Samsung SPS
tag

Jó kérdés, nem tudom a választ. De akkor mire lenne jó még egy ilyen felsorolás? Hátha érvekkel megtámogatva elérünk valamit...

(#44208) sepsi0 válasza Samsung SPS (#44205) üzenetére


sepsi0
őstag

Igen hologramos garijegyem van! A MySamsung oldalamon írja is hogy jár a kártya, mégsem kaptam meg (2009-es vásárlás). Na mindegy most regisztráltam a tv-t ahoz is jár (ue46es6560s) remélem kapok!!
Amúgy postán kéne hogy küldjék?
Köszi a választ!!! :R

(#44209) szaba75 válasza sepsi0 (#44208) üzenetére


szaba75
tag

Igen postán :K

(#44210) sepsi0 válasza szaba75 (#44209) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszi!
Akkor biztos eddig a samu nem tudta a címemet! ;)
Nem mintha kellet volna a hűtőt gariztatni. Na mindegy legalább lesz még egy kártyám, ha már jár a PRÉMIUM!! ;)

(#44211) Hege1234


Hege1234
addikt

van egy ilyen
tv-m PS50C680

és van egy 5.1 es házimozirendszerem
szeretném ha az összes hangfalon szólna
viszont nincs optikai cuccos rajta
szerintetek megoldható ?

(#44212) BBéci válasza Hege1234 (#44211) üzenetére


BBéci
titán

Optikai jelet, analóg 5.1-re alakító készülék használatát javaslom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44213) Migo


Migo
csendes tag

Sziasztok!!
Valaki fel tudna tenni képeket a szerviz menüről???
Én barom, összevissza állítgattam, és most elég csúnya a kép!!!
A resetelés se állította vissza!!!

Nagyon jó lenne, ha valaki lefényképezné a tévéje szervizmenü beállítását, hát ha még nem tetem tönkre a tv-t, és vissza lehetne állítani!!!
Samsung UE40EH6030WXXH!!!
Előre is köszönöm!!!!

(#44214) flottweg válasza Migo (#44213) üzenetére


flottweg
csendes tag

Üdv!

Ha holnapig nem oldódik meg írj egy privátot segítek..
Azért jó lenne tudni miért és mit állítottál el?
S legfőképpen mit takar a fura kép?

Ha SAMSUNG lcd led plasma tv javításában segítség kell... keress meg

(#44215) Hege1234 válasza BBéci (#44212) üzenetére


Hege1234
addikt

köszi!

gondolom ilyenre gondoltál

és ez valóban működik ?
mert ahhoz elég drága hogy próbának megvegyem

(#44216) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Sziasztok!

Ma visszavittem a TV-m a vásárlás helyére, felhívták a beszerző kollégájukat akivel beszéltem, és visszaadták az árát a WXBT-s készüléknek.

Mentem is az Euronicsbe venni helyette egy másikat, igaz 2500-al többe került cserkedvezménnyel, de ez WXXH-s. Samsunggal leellenőriztettem még ott helyben...
Azért ennek már van magyar menüje, magyar "E-manualja", magyar használat utasítása... Ugyanúgy Magyarországon készült ráadásul épp 2 hete, 2013.02.25.-én.

Ritka gördülékeny ügymenet volt.

[ Szerkesztve ]

(#44217) BBéci válasza Hege1234 (#44215) üzenetére


BBéci
titán

Nem egészen olyanra gondoltam, mert csak sztereó kimenete van és Neked 5,1 kell. Miért ne működne?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44218) zsozsi 78


zsozsi 78
tag

valaki tud olyan progit tabletra ami tapipadként is működik a 46es6100ason?

(#44219) Hege1234 válasza BBéci (#44217) üzenetére


Hege1234
addikt

lécci linkelj egyet

(#44220) flottweg válasza Migo (#44213) üzenetére


flottweg
csendes tag

Üdv!
Mailodon ott az ajándék, ha nem megy valami csak keress!

Ha SAMSUNG lcd led plasma tv javításában segítség kell... keress meg

(#44221) BBéci válasza Hege1234 (#44219) üzenetére


BBéci
titán

Csak a Google-val tudnék keresni, akárcsak Te. Nincs elmentve a kedvenceim közé, mert a házimozi erősítőket jobban kedvelem.
Itt a topikban többször volt szó D/A konverterekről, képet és linket is tettek be a srácok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44222) sonye válasza Hege1234 (#44219) üzenetére


sonye
senior tag

Googel market - samsung remote
Még a smart alkalmazésok is vezérelhetők vele.

(#44223) sonye válasza Stefi_dzsi (#44197) üzenetére


sonye
senior tag

Én még mindig a jóöreg kábel híve vagyok.

De egy tplink 1043 n wifivel már simán viszi a jelet.

Sajna a wifinél az interferencia tényleg ott van. Pl elíg bekapcsolni a mikrót...

(#44224) Treff válasza Flashget (#44035) üzenetére


Treff
aktív tag

köszi

(#44225) Treff válasza nightshadow (#44039) üzenetére


Treff
aktív tag

köszöntem

(#44226) coola válasza Jovanny2 (#44196) üzenetére


coola
csendes tag

Megy már nekem is a Smart, le kellett frissíteni a firmware-t, semmi más nem segített.Jól bekavart a server karbantartás.

(#44227) Treff válasza nismoka (#44060) üzenetére


Treff
aktív tag

Pontosítanék:

- eddigi tapasztalataim szerint az F4xxx, 5xxx, F6100, F6400 tv-k háttérvilágításosak(!) és vékonyabbak lettek, mint a tavalyi EH sorozat. Ezeket hívja idén "slim"-nek a Samsung!

(Az egyik MM-ben egymásnak háttal van pont állítva az ES6100 és az F6400, le is fotóztam őket, lásd a képet.)

- Az F7xxxx és F8xxxx sorozatok pedig az ultra-slimek lettek. Utóbbiak edge-ledesek, előbbiek 95%, hogy háttérvilágításosak.

(#44228) Treff válasza Batib (#44038) üzenetére


Treff
aktív tag

Eddig az edge-ledet sztárolták, főleg a Samsung. Tavaly felbukkant a háttérledes, idén meg szinte elárasztja az alsó, és közép, felsőközép szegmenst az ilyen tv.
Most akkor mégis csak a háttérvilágításos lenne a jobb megoldás? Vagy mi áll a dolog hátterében?

(#44229) BBéci válasza Treff (#44228) üzenetére


BBéci
titán

Az utolsó 5 hozzászólásból négyet Te követtél el, 2-2-t két percen belül. Ez a Fórum Alapelveinek megsértése!

A háttérvilágítás kifejezést általánosságban alkalmazzuk, függetlenül attól, hogy a fényforrás a panel, szélein vagy mögötte helyezkedik el. Tehát az EDGE LED is háttérvilágítás.
Előbb kerültek piacra a panel mögött elhelyezett LED-es tévék, utána, az eszement karcsúsítási verseny miatt találták ki a peremvilágítást. Nem rossz ötlet, de a gyakorlat azt bizonyítja, hogy szinte lehetetlen vele egyenletes fényerőt produkálni az LCD panel teljes felületén. A tévék bevilágítástól és felhősödéstől szenvednek. Illetve azok, akik megveszik és használják.
Feltehetően rájöttek, hogy zsákutca, és inkább legyen vastagabb a tévé, mint foltos a kép. A hátraarc nem lehet azonnali és egységes, szépen, lassan megy majd végbe. Tavaly 1-2 modellel tesztelték a vásárlókat, mit szólnak a vastagításhoz. Idén szélesítik a kört.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44230) Treff válasza BBéci (#44229) üzenetére


Treff
aktív tag

Válaszoltam a kérdéseimre felelő tisztelt főrumtársaknak! Baj? Nem illik megköszönni, ha valaki veszi a fáradtságot és válaszol a kérdésemre??? Miért kötsz belém amúgy folyamatosan az alapvető előzékenységek miatt? De ha gond, akkor cseszek majd bárkinek bármit megköszönni, csak hogy neked ez ne okozzon kellemetlenséget...

2-3 naponta érkezem ide nézni és akkor egyszerre pörgetem végéig reagálok a dolgokra. Jobb egérrel új ablakban megnyitogatok és gépelem 10 újjal a választ. Ezért a rövid időkülönbség 1-1 hsz között.

Ugyanakkor értékelem a részletes szakmai válaszodat, amit köszönök! Uhh, b*ccus, elszúrtam, megköszöntem. Bocs, többet nem fogom. :W

[ Szerkesztve ]

(#44231) Jovanny2 válasza Treff (#44230) üzenetére


Jovanny2
őstag

Nem megsértődni kell, és a falba verni a fejed, hanem elolvasni a fórum szabályzatát, és használni a benne olvasottakat. Nem szakmai hsz-eket gyűjteni 1 szavas válaszokkal (ahhoz nem kell 10 ujj), hanem használni azt a szerencsétlen szerkesztés funkciót. Köszönjük az értékes hsz-eid, mert vannak, de a "köszi", "köszöntem", "igen", "nem" pont nem ilyenek. Örülünk a jó hozzászólásoknak, de a hsz. gyűjtögetést általában megrovással jutalmazzák az adminok (első körben). :U

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#44232) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok! Van egy Eh 6030 típusù tv-m az lenne a kérdésem hogy 3d filmet hogy tudnék rajta nézni, illetve hogyan lehet smart-ot csinálni belőle?

(#44233) No.01 válasza Treff (#44230) üzenetére


No.01
őstag

Miert nem lehet egy postban tobb embernek valaszolni? Nem mellesleg tenyleg bosszanto, h ezeket a dolgokat sokan nem tartjak be itt a forumon...
nemtudom, h csak a magasabb rang mihamarabbi elerese vegett vagy csak egyszeruen a nemtorodomseg miatt.
Jo lenne erre odafigyelni es nem felhaborodni :K

(#44234) sandró60 válasza tomy0628 (#44232) üzenetére


sandró60
addikt

Ezzel tudod OKOSITANI(smart) a tévédet Más megoldás erre a tévére nincs
A 3-D kérdésedre a választ megkapod ha csak 1-napot visszaolvasol :K

[ Szerkesztve ]

(#44235) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Van egy EH6030-as tévém és a hálózaton keresztül, számítógépről szeretnék videót streamelni a tévére.
Azért gondoltam ideiglenesen ezt a megoldást, mert még nincs külső HDD-m, így a túl nagy méretű filmeket máshogy nem tudom. HDMI kábelt ez miatt nem szeretnék venni, mert úgy tudom, azért van a hálózati kábel a gépen, hogy ez a streamelés megoldható legyen.
A PC és a tévé is össze van kötve routeren keresztül. A tévé látja a PC-t.
Mi lenne a következő lépés? Valami plusz szoftvert kellene telepíteni?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#44236) tomy0628 válasza sandró60 (#44234) üzenetére


tomy0628
aktív tag

Ezzel a dologgal ugyanolyan smart lesz mint mondjuk a 6100? A 3d-t pedig csak gépre kötve 3d-t tudó kártyával hdmi kábellel esetleg külső vinyóval lehet elérni? DLNA pendriveról akkor valszeg nem.?

(#44237) tomy0628 válasza lordjancso (#44235) üzenetére


tomy0628
aktív tag

Servioo a gépre telepít, betallozodba filmeket, tv source gomb és kész.

(#44238) sandró60 válasza lordjancso (#44235) üzenetére


sandró60
addikt

A Samsung AllShare programát szoftverek cim szó alól letöltöd a gépre és megosztod valamelyik mappádat

[ Szerkesztve ]

(#44239) Flashget válasza coola (#44226) üzenetére


Flashget
félisten

[link]

Realme GT Master Edition

(#44240) tomy0628 válasza sandró60 (#44238) üzenetére


tomy0628
aktív tag

Nálam sok filmet nem játszott le bdrip,mkv csak 1.4 re vako átkonvertálás után ez mitől lehet?

(#44241) sandró60 válasza tomy0628 (#44236) üzenetére


sandró60
addikt

Ha olyan filmet másolsz egy külső winyóra ami 3-d-akkor a tévéd lejátsza.A tévé lejátszója végzi a 3-d tartalmak közvetitését.Olvasd el amit linkeltem az Androiddal kapcsolatban ott mindent megtudsz.Elvileg minden benne van,mint a gyári"smart"tévébenOlyan filmet"tölts" ;] ami nem haladja meg a tévében lévő lejátszó képességét.Vegyél egy külső médialejátszót és nem lessz tovább problémád

[ Szerkesztve ]

(#44242) Flashget válasza tomy0628 (#44237) üzenetére


Flashget
félisten

csak ne az 1.2 verziót (legutolsó) mert vagy pörgeti a procit 100%-on vagy a tűzfalat nem hagyja nyugodni folyamatosan zaklatja annak ellenére, hogy engedélyezve van. Én most ezt szívom vele friss op.rendszeren.
Megy vissza az 1.1 verzió.

Realme GT Master Edition

(#44243) tomy0628 válasza sandró60 (#44241) üzenetére


tomy0628
aktív tag

Rendben köszönöm

(#44244) sandró60 válasza tomy0628 (#44240) üzenetére


sandró60
addikt

:

[ Szerkesztve ]

(#44245) tomy0628 válasza sandró60 (#44234) üzenetére


tomy0628
aktív tag

Valaki próbálta már ilyen Android 4.0 Pendrive-al okosítani a Tv-jét? Jól használható?

[ Szerkesztve ]

(#44246) Tegla80 válasza tomy0628 (#44245) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
van külön topick neki :K
"droid stick topick"sokféle típusú és tudásu stick létezik már. kintról kb 50 dodóért rendelhető,de majd a szakik ott segítenek. ;)
csao

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#44247) Jovanny2


Jovanny2
őstag

Tulajdonrészt szerzett a Samsung a Sharp-ban.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#44248) Batib válasza Treff (#44228) üzenetére


Batib
őstag

Valószínűsítem, hogy módosítottak valamit a ledeken, vagy a fényáteresztő (diffúzor, polarizáló) rétegeken, mert most sokkal közelebb vannak a ledek a tuljdonképpeni kijelzőhöz.
Ennek ellenére nem világítanak át pontszerűen.

Más:megjelent egy uj csatlakozó a tv-ken IR out névre hallgat asszem ez tavaly még nem volt és (talán) külső eszközöket lehet bekapcsolni vele.
Más: Jól tudom, hogy a Samsung tv tunere nem ad ki 5v-os tápfeszt? Egy ismerősömnek kellene Catv/ DVB-T
átkapcsoló.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#44249) coola válasza Flashget (#44239) üzenetére


coola
csendes tag

Nekem EH5300-as van, februári a legfrissebb 1032-es fw, gondolom nekem az volt a baj hogy mikor megállt a server én nagyon elkezdtem kavarni a Smart-ban, ahelyett hogy hagytam volna, és újra kellett "rakni".
Viszont a frissítés nem bántotta a haxomat :)

(#44250) Batib válasza Jovanny2 (#44247) üzenetére


Batib
őstag

Már tavaly is igen sok Sharp panelt használt a Samsung . Pl a 40 inches méretben.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.