Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) Axel100 válasza sandró60 (#44634) üzenetére


Axel100
tag

A net nekem elhanyagolható van laptop amin netezni tudok meg tablet!Inkább a játék ami aggaszt!Olvastam,hogy játékra nem alkalmas az ms miatt,ez azt jelenti,hogy az xbox360asomon a játékok nem nagy fpssel fognak menni?Én is a 6030on gondolkodok,smart elhanyagolható meg a net is,de ha ezt megtudná nekem vki mondani megköszönném!

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#44652) BBéci válasza Axel100 (#44651) üzenetére


BBéci
titán

Az ES6100 egyértelműen, a felhősödést kivéve minden szempontból jobb TV, bőven megéri a magasabb árát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44653) Axel100 válasza BBéci (#44652) üzenetére


Axel100
tag

Akkor játékra kilőve a 6030?

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#44654) JoeYi válasza lordjancso (#44644) üzenetére


JoeYi
őstag

a pixelesség attól függ hogy milyen messziről nézed. Ha ugyanakkora távolságból nézel egy 20" monitort és egy 40"-os tévét, akkor nyilván szembeötlő lesz a recésebb kép, hisz a tévében eleve négyszer akkorák a pixelek mint a monitorodban (feltételezve hogy mindkettő fullHD)

(#44655) BBéci válasza Axel100 (#44653) üzenetére


BBéci
titán

Soha nem játszom tévén, de az itt olvasottak alapján nem kell kilőni a 6030-at. Inkább a képminősége és a szolgáltatásai miatt javaslom a másikat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44656) Axel100 válasza BBéci (#44655) üzenetére


Axel100
tag

Köszönöm!

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#44657) #75912448 válasza sb (#44643) üzenetére


#75912448
törölt tag

Na, megnéztem a saját tévémen :) Enyém is átvált PC-módról, ha 24p-s jelet kap. Magyarul, ha PC-s játékkal játszanék vagy monitornak használnám, akkor PC módban is elérhető a 24p, mégpedig ahogy írod, amikor a lejátszó progi elindít pl egy 24Hz-es filmet. Érdekes, hogy ilyenkor a tévém azt a mozi módot aktiválja, ami a Blu-ray címke alatti kalibrált 2D beállítás. ( PC mód alatti mozi mód a gyári beállítással fut) Mivel nem használom monitornak, nálam tök mindegy, hogy PC vagy B-ray a címke, utóbbin is hagyom, de sokaknak rendkívül hasznos amit leírtál. Bár ahogy nézem, még mindig nagyon nehezen tudnak akárcsak 24p-t kicsikarni lejátszáskor, valamiért 60Hz plusz interpolálás a menő :F .

(#44658) BBéci válasza #75912448 (#44657) üzenetére


BBéci
titán

Akkor eloszlattatok egy tévhitet, amit sajnos én is beszoptam. A mások által leírtakra támaszkodtam, hiba volt. :o
Legutóbb 2008 novemberében csatlakoztattam TV-hez PC-t, akkor is erősítőn (Sony STR-DA 5400ES) keresztül, filmlejátszás céljából.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44659) lordjancso válasza sb (#44646) üzenetére


lordjancso
senior tag

Úgy lesz! Este meg fogom nézni és jelentkezek, hogy mire jutottam! Köszönöm szépen!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#44660) #75912448 válasza BBéci (#44658) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kérdés, hogy minden tévé így viselkedik-e, gondolom nagy többségük igen. Számtalan hozzászólás volt napokban a tévés topikokban, számomra érthetetlen módon nem képesek 24p-t beállítani ( vagy a tévéjük nem vált PC módban?) Próba erejéig Blu-ray címkével bárki tesztelheti, aki érthetetlen okból, vagy beállítási hiányosságok miatt 60Hz-en filmezik. De ismétlem, PC módban is mennie kell, csak figyelni kell a bemenetenkénti beállításokat, úgy mint fényerő, élesség stb stb, mert mikor elindul a film, más lesz a mozi mód ( vagy amit filmezéshez használunk), mint a PC-s mozi mód ( vagy amit használunk).

[ Szerkesztve ]

(#44661) Treff


Treff
aktív tag

Van valami infótok arról, hogy az idén szélesebb körben divatba jövő 39"-os tvkbe való paneleket ki gyárt?
(Mire jó egyébként a 39" bevezetése a 40" mellett? Akkor más sokkal értelmesebb volt a 32-37-40 kombináció. Valahogy nem látom a logikát benne)

Alsóbb méretekben 32, 39, 40", stb. méretek lesznek a Samsungnál és az LG-nél is 2013-ban, a 37" megszűnt.

(#44662) Jovanny2 válasza Treff (#44661) üzenetére


Jovanny2
őstag

Nekem valószínűnek tűnik a gyártási hibás 40"-es panel 39"-ként való hasznosítása, volt már ilyen tavaly is. Lehet, hogy volt egy nagyobb mennyiségű selejt a panelgyártónál, és ezt akciósan eladta a TV gyártóknak...

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#44663) sandró60


sandró60
addikt

Sziasztok!
Gondolom a fórumtársak közűl sok embernek küldött a Samsung egy bemutatóra szoló levelet.A bemutaó e-
hétvégén(péntek-szombat)Budapest V.ker Design Terminál-ban lesszEzt azért kaptuk,mert valami Samsung terméket felregisztráltak

(#44664) leslieke válasza sandró60 (#44663) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én is kaptam, töröltem is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44665) sb válasza #75912448 (#44657) üzenetére


sb
veterán

A Blu-ray címkét úgy érted, hogy egy másik HDMI porthoz rendelt név?
Erre az a magyarázat, hogy nem portonként hanem képmódonként menti el a beállításokat.

Tehát 1080p 25/50/60Hz-re 1-1 beállítást, ha pl rákötöd a HDMI1-re PC-re átnevezve a gépet.
A HDMI2-re kötött és Blu-ray címke alatt futó, de ugyanolyan módhoz (pl 1080p 24Hz) ugyanazt rendeli valószínűleg.

Bár itt lehet eltérés, fene se tudja... pl. a 60Hz módhoz kicsit mást beállítást kell tárolnia port szinten is, hiszem a HDMI2/Blu-ray porton aktív minden menüpont, HDMI1/PC porton keresztül meg egy rakás nem az.

Az biztos, hogy amit én eddig próbáltam (Samsung A, C és ES6100 modellek, ill. LG LH és LD modellek) mind úgy működött, hogy legalább módonként, tehát 1080p 25/50/60Hz-re, mindhárom módra 3-féle külön beállítást mentett el, mindet be is kellett állítanom (pl. a 100Hz-et 24 és 25Hz-en is). Több HDMI-t használva már nem néztem, de nagyrészt ugyanazt a képmódot is akarom ilyenkor.

A jelenlegi felállás pl az, hogy a PC a HDMI1-en van csatlakoztatva PC névvel, a HTPC pedig a HDMI2-re van Blu-ray-el.

Így:
- A HTPC desktop 60Hz, de PC mód nélkül: képjavítókkal - nem számít, úgysem használom semmire.
- A PC desktop 60Hz PC módban: képjavítók nélkül, alacsony input laggal - lehet játszani, ha kell. :) (Tehát ez más, mint a HTPC 60Hz-es módja)
- HTPC film és sorozat alatt 24/25Hz PC mód nélkül: képjavítókkal, 100Hz-el.
- PC film és sorozat alatt 24/25Hz PC mód nélkül: képjavítókkal, 100Hz-el. Talán pontosan ugyanaz a mód, mint a HTCP 24/25... ez az amit nm próbáltam.

(#44666) nfsu17


nfsu17
veterán

Ha már megcsináltam magamnak ezt a kis röpke "tesztet", leírom, hátha valaki később még hasznát veheti. :U
Adott egy TV, 40D6100 és ezen csináltam meg a Médialejátszók tesztmódszerét.

Az eredmény:
DivX=megy
Xvid_720p=megy
BDAV_1080p=megy
x264_1080p@3.8Mbps=megy
x264_1080p@9.7Mbps=megy
x264_killa_sample=nem megy (nem támogatott formátum)
Quicktime_720p=megy
Quicktime_1080p=megy
MPEG_1080i@6.5Mbps=megy
VC-1_1080p@8Mbps.wmv=kép van, hang nincs (nem támogatott audiokodek)

Ezek mellé még megnéztem két Jellyfish videót:
Jellyfish-50-Mbps.mkv=megy (azt hiszem hang ezen sincs, mint a VC1 esetén)
Jellyfish-100-Mbps.mkv=elindul, de gyakran "töltöget", tehát végülis nem alkalmas így filmnézésre (de amúgy meg minek is, az 50Mbit is simán BD50 lemeznek felel meg)

Nagy pacsi a Samsungnak, hogy elég korrekt kis médialejátszót rittyent a tévéibe.

Ami viszont úgy vettem észre, hogy nem kezel, az a képarány kapcsoló:
Pl egy 720x576 mp4, amiben 16:9 a képarány, azt nem nyújtja ki szélesvászonra. De manuálisan persze ki lehet tenni. Szóval ennyi, remélem nem voltam nagyon off.

(#44667) #75912448 válasza sb (#44665) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ez nagyon furcsa, kicsit próbálkoztam :) Nálam a prof1 van kalibrálva, ez a mozi mód, de van gyári mozi mód is, a könnyebb érthetőség kedvéért így írom a továbbiakban.

Szóval Blu-ray címke mozi módban a maga beállításaival, legyen a neve: X

PC módban is van mozi mód, legyen a neve: Y ( adtam rá plusz 30 háttérfényt, hogy egyből lássam ha változik)

HTPC csatlakozik a HDM1 portra, PC címkével:

60Hz az asztalon, képjavítók, 100Hz és egyebek tiltva, mozi mód Y. Elindítom a 24p-s filmet, 24p és 100Hz aktiválódik, de a mozi mód átáll a Blu-ray címke alatt beállított X mozi módra! Ahogy leállítom a filmet, mozi mód Y azaz visszaáll a PC-s mozi mód. Magyarul 24p alatt nem a PC-s mozi mód beállítások, mint háttérfény, fényerő stb aktív, hanem a B-ray címkén beállított. Most jó kérdés, h miért pont az, van tévénéző profilom is mozi móddal, kissé más beállításokkal mint a mozis fehéregyensúly.

Nem tudom mennyire érthető ez így, remélem igen :D Mivel csak mozizom HTPC-vel, ezért ahogy neked is, nekem is Blu-ray címkével lesz beállítva ezután is, de ha PC-nek is használnám, akkor jó a PC mód, mivel az én tévém ezek szerint 24p/PC módban a B-ray címke mozi módját (vagy BR prof1) használja.

Az utóbbi napokból leszűrhető, hogy aki képtelen 24p módot kicsikarni a tévéjéből, ott többnyire (fenntartom, hogy van néhány típus mely PC módban nem szereiti a 24p-t) a lejátszó programmal, ill VGA driver beállításokkal lesz gond. Az MPC-HC/madVR páros, ahogy az XBMC is képes autó frekvencia váltásra, ezeket használhatjátok bátran.

Számomra is meglepő, de örülök, hogy ezt is kipróbáltuk :)

szerk: eredetileg a HDM1 port, amit átneveztem PC-re tartalmazta a Blu-ray címkét, ezáltal a mozi ill prof1 módot.

[ Szerkesztve ]

(#44668) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

40EH6030-asom van, szerintem sem kell teljesen leírni játékra.

Most lehetőségem lenne rá, hogy eladjam, akkor vennék egy ES6100-ast, de félek a clouding-tól és bevilágítástól a sarkokban, sok filmet nézek..

Bár gyenge háttérvilágítást ajánlanak filmnézéshez is a szobában, hogy ne romoljon a szem ;) Úgy meg alig látszik clouding, nem?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#44669) lordjancso válasza #75912448 (#44667) üzenetére


lordjancso
senior tag

Mi pontosan ez a HDMI "átnevezés"? Erről mesélne valaki bővebben? Érdekelne a dolog. Milyen előnyökkel jár, mi is ez valójában? Hogy nevezel át egy HDMI portot?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#44670) BBéci válasza HornedReaper (#44668) üzenetére


BBéci
titán

Pár hete betettem fényképet egy ES8000 durva felhősödéséről. A háttérvilágítás hatosra (6), a fényerő 46-ra volt állítva!!!

(#44669) lordjancso
A kezelési könyvben megtalálod a módját. Azért nem írom le, mert sosem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44671) sandró60 válasza leslieke (#44664) üzenetére


sandró60
addikt

Azért én, ha már ilyen rendesek a meghivásal. Elmegyek.Bejelentkeztem péntekre. :K

[ Szerkesztve ]

(#44672) JoeYi


JoeYi
őstag

Samsung S9 85" UHD TV 9.5 millió Ft lesz [link]

(#44673) sb válasza #75912448 (#44667) üzenetére


sb
veterán

A módoknál lemaradtam kicsit. Ezek a játék/mozi/normál stb... módok?
Ez vagy egy újabb dimenzió ami mentén a valós beállításokat tárolja vagy csak egy ugyanolyan menüpont, mint a 100Hz, amit az egyes módokhoz ki/be kapcsolhatsz.
Szerintem az utóbbi lesz és csak a port+képmód (felbontás+freki) határozza meg a beállításhalmazt.

A Blu-ray címke+mozi az nálad melyik valós képmód? Mi a forrás (HDMI2? - csak forrást lehet elnevezni, nem?), felbontás, frissítés?

(#44674) mycso válasza sb (#44643) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

No, akkor ezért is volt nálam minden frankó, mert e szerint akkor "hiába" van PC módban, egy BD anyag lejátszásakor, megszűnik a 60HZ-es PC-mód és szépen vált 24-re.

Egyébként ez a "a vga driverben az overscan-t 0-ra kell állítani", nálam kevés, ugyan úgy megmaradt a sáv, amint írtam fentebb, nálam kézzel kellett kihúzni a képernyőt a tv széleihez, hogy eltűnjön a fekete sáv. DE akkor ennek nincs is jelentősége, marad a PC mód. :R

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#44675) sb válasza #75912448 (#44667) üzenetére


sb
veterán

"Nem tudom mennyire érthető ez így, remélem igen :D Mivel csak mozizom HTPC-vel, ezért ahogy neked is, nekem is Blu-ray címkével lesz beállítva ezután is, de ha PC-nek is használnám, akkor jó a PC mód, mivel az én tévém ezek szerint 24p/PC módban a B-ray címke mozi módját (vagy BR prof1) használja."

Nem csak ilyen esetben lesz jó a PC mód, hiszen ha a két címkéhez (vagyis két bemenethez) kötött mód nem ugyanaz akkor még több az állítási lehetőség, mivel külön tudod állítani a cimke1(hdmi1) és a cimke2(hdmi2) módokat is. Vagyis maximum ugyanarra állítod a két módot.

Az biztos, hogy egy bemeneten a 24/25/60Hz mindhárom külön-külön állítható a fentebb említett 4-5 féle modellcsaládban LG és Samsung oldalon is. Tehát pl. lehet a 60Hz mehet PC módban, a 24Hz mondjuk nagyobb fényerővel, a 25Hz meg kisebb fényerővel és mozgásinterpolációval. Mindez egy bemeneten egyféle (PC) címke alatt.

Este megnézem nálam egyforma vagy külön beállítással fut-e a HDMI1/PC/24Hz és a HDMI2/Blu-ray/24Hz mód.

(#44676) Imifej válasza #75912448 (#44667) üzenetére


Imifej
senior tag

Végül is sikerült 24Hz-t elővarázsolnom PC-re átnevezett bemeneten, de csak az XBMC volt hajlandó kiadni így a jelet. Viszont nekem az eredmény siralmas volt. 60Hz-n szép folyamatos volt a kép, 24Hz-n nem meg-megakadt, hanem enyhén darabos volt folyamatosan. Moziban tuti nem ilyen.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#44677) sb válasza mycso (#44674) üzenetére


sb
veterán

Milyen TV és milyen képméretezés van a TV-n?

(#44678) Tegla80 válasza HornedReaper (#44668) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
"6030 input lag,képekben"
De ajánlani sem szabad,főleg ha kritérium a játék(is)!
mert ez a "valóság",ami mégsem az mert szintén lcd monitor az "etalon" kép és ennél még több is lenne,ha "CRT"-hez lenne viszonyítva. :U
Nem rossz tv,de játékra nem ajánlott,ennyi
csao

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#44679) mycso válasza sb (#44677) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

ES6100, 1920x1080. VGA 6770, illetve mint fentebb írtam, integrált intel vga-val is ugyan ez a szitu.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#44680) nfsu17 válasza Imifej (#44676) üzenetére


nfsu17
veterán

akkor nem csak én látom ilyennek, megnyugodtam

(#44681) lordjancso válasza BBéci (#44670) üzenetére


lordjancso
senior tag

Nem az érdekel, hogy hogyan kivitelezhető ez a művelet, hanem az, hogy mi ez és mire jó. :)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#44682) BBéci válasza mycso (#44679) üzenetére


BBéci
titán

Kivétel nélkül, mindegyik filmet a saját frissítési frekvenciáján nézem, a média- és BD lejátszók ehhez automatikusan igazodnak és soha nem volt bajom a 24 hertz-cel.
Igaz, nem próbáltam ES6100-at sem PC-t, de azt feltételezem, valami beállítási hiba lehet Nálatok.

(#44681) lordjancso
Ezt kérdezted: hogyan nevezel át egy HDMI portot.
Azt a többiek leírták, hogy mire jó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44683) sb válasza mycso (#44679) üzenetére


sb
veterán

A képméretezést nem írtad. Melyik mód?
Biztos, hogy valamelyik méretezés lesz a gond..

Tesómnál 7770+ES6100, 1920x1080, overscan 0 és teljes a kitöltés. 24, 50 és 60Hz-en is.
A méretezés pedig ahogy írtam - emlékezetből - talán valami "teljes kitöltés" vagy mi 24/50Hz-en. és "16:9" PC módban 60Hz-en.

(#44684) Tegla80 válasza BBéci (#44670) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
érdekelne a véleményed :K ,ezért
Este fényképezek egy "14háttérvill, 42 fényerő, -2 gamma" képet,arról ahogy használom az "ES" tv-m.
kíváncsi vagyok,mit mondasz majd rá "felhősödés"-re.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#44685) #75912448 válasza sb (#44675) üzenetére


#75912448
törölt tag

Igy van egyebkent.

Csak 1 bemeneten probaltam, HDMI1, ami eredetileg a blu-ray cimke volt. Ezt neveztem at PC-re, ami 24p eseten mikor atall, felveszi a blu-ray cimke mozi modjat. Tehat PC modban van 60hz mozi mod, es 24Hz mozi mod, mindkettot kulon kell beallitani. Termeszetesen br cimke alatt mindharom frekinek megfelo mozi mod egyforma, akar 24,50,60.

Csavar: Ha pc cimkenel 24Hz modban elallitom a mozi mod szinprofiljat, es visszaallitom a bemenetet blu-ray-re, akkor a bemenet orokli ezeket a beallitasokat. De gondolom immar ez egyertelmu :DD

(#44686) BBéci válasza #75912448 (#44685) üzenetére


BBéci
titán

LG-n át lehet adni a kalibrált beállításokat a többi bemenetre, Samsungon ezt nem tudtam megoldani, egyesével kellett az összes csúszkát állítgatni. Rémesen unalmas meló.

(#44684) Tegla80
OK! De ne teljesen üres képernyőt fényképezz, mert olyankor a TV képes kioltani az összes LED-et.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44687) imrufo


imrufo
tag

Sziasztok!
Én is ES6100-at használok PC-hez monitornak...
HDMI1-re van kötve PC módban. Namost ha valami ISO-t nézek, mondjuk PowerDVD-vel, akkor automatikusan átáll a tv 24p-re. Idáig minden frankó. De ha mondjuk mkv-t nézek (BSPlayer), akkor marad a tv 60Hz-n. Van értelme átállítani pl. 24Hz-re? Lesz valami érzékelhető különbség, javulás? Nekem 60Hz-n is jónak tűnik, nincs szaggatás, tök folyamatosak a filmek...

[ Szerkesztve ]

(#44688) mycso válasza sb (#44683) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

No, összeraktam, egyelőre az integrált inteles notival.

Tehát, tök mind1, hogy mire állítom a címkét, ha nem pc vagy pc-dvi-re, akkor elcseszi az illesztést.
Ám közben találtam a tv-n egy olyan lehetőséget, hogy "képernyőhöz igazít", vagy valami hasonlót, ezzel jónak tűnik.

Viszont egyelőre bármit próbáltam bemeneti címkének, csak és kizárólag 60hz-en megy. (ez lehet a powerdvd hibája, mert most nem a 12, hanem a 11 van fent, majd megnézem a 12-vel)
A vga driveréből, bármikor átállíthatom 24hz-re...

Páran írták, hogy pc-dvi címke alatt nincs hang, DE van hang az alatt is. (illetve a tv saját hangját nem tudom, egy házimozi erősítő van rajta optikaival)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#44689) Batib válasza Jovanny2 (#44662) üzenetére


Batib
őstag

Volt már szó itt erről. A 39 és 42 hüvelykes az a 5-ös szeriába kerül.
A 37 és 40 pedig a 6-osba. Az itthon gyártott 42 -es tv-be a panel az AUO, valószínűleg a 39-es is. A 40-es az koreai Samsung. Az hogy a selejtes 40-sből lekanyarítunk egy kicsit és lesz belőle 39 azt ugye nem gondoltad komolyan?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#44690) #75912448 válasza BBéci (#44686) üzenetére


#75912448
törölt tag

Na ez az, nálam nem lett átmásolva a mozi színprofil PC bemenetre, ezért olyan furcsa, hogy PC módban több mozi színprofil van, ami bementi jel, azaz 24 és 60Hz esetében eltér. Számomra ez új információ, ha nem próbálom ki, sose tudom meg :) Blu-ray és a többi címke alatt ha csinálsz egy színprofilt (az egyszerűség kedvéért legyen megint mozi mód), akkor az megegyezik 60 és 24Hz alatt is, míg PC módban eltér, vagyis külön-külön be kell állítani!

Hülye-biztosan így néz ki azonos HDMI bejárat esetén:

Blu-ray címke: állókép és 24/50/60Hz alatt > színprofil1 (mozi mód) megegyezik.

PC címke: állókép, képjavítók nélkül 60Hz mellett beállítod a mozi módot > színprofil2, 24Hz alatt pedig aktiválódik a másik mozi mód, ami megegyezik színprofil1-gyel.

Belegondolva ez teljesen logikus, viszont soha nem használtam a PC bemenetet, nem volt szükségem rá.

[ Szerkesztve ]

(#44691) Jovanny2 válasza Batib (#44689) üzenetére


Jovanny2
őstag

De igen, komolyan gondoltam, köszönöm a kérdést. Selejt alatt mérethibást értek, és simán el tudom képzelni, mert a panel az nagyon drága mulatság ám a TV gyártónak, és ha ezzel spórol pár millió dollárt, akkor megcsinálja, hidd el. Mivel magyarázod egyébként, hogy azon az árva EH5003-on kívül semmibe sem került tavaly ilyen panel? :U

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#44692) Batib válasza Jovanny2 (#44691) üzenetére


Batib
őstag

Pl azzal hogy azt a panelt Kínában (BOE) gyártották és a legolcsobb modellekbe rakták (03 végű)
Az LCD gyártás egyik lényeges és drága eleme az üveglap és régebben arról is lehetett egy gyártás fejlettségét lemérni hogy egy nagy tábla üveglapból mekkora és mennyi kijelzőt lehet "kiszabni".
Emellett a panel szélein vannak a hajszálvékony el. csatlakozások azt sem lehet csakugy levagdosni, áthelyezni.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#44693) Jovanny2 válasza Batib (#44692) üzenetére


Jovanny2
őstag

A rágőzölt csatlakozókat miért kéne áthelyezni, levágni? Azokat a panelgyártó gőzöli rá, ha 40-es a panel arra, ha 39-es, arra. Ha van egy mérethibás 40-es széria (mondjuk hibás valamelyik éle az üveglapnak), abból tudnak még a panelgyártás előtt 39-est szabni. Az idei modelleknél egyre több a 39-es (én biztosan nem vennék), de a tavalyinál szerintem semmiképp sem véletlen, hogy csak abban az egy modellben volt.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#44694) Batib válasza Jovanny2 (#44693) üzenetére


Batib
őstag

Ezzel csak arra akartam utalni, hogy mikor derül ki hogy hibás mikor leszabják az üveget?
Ott még talán lehet korrigálni de akkor is körbe kellene vágni egyenként ami abszolut nem gazdaságos.
Később mikor a kért uveglap közé bekerulnek a rétegek rá a csatlakozók, már nincs lehetőség semmilyen korrekciora, javításra. Hidd el ezek 39 zollosnak készülnek! Attól függ egy gyár milyen táblákat gyárt és mit tud ebből kiszabni. Pl egy cikk

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#44695) Ádám_ka válasza HornedReaper (#44668) üzenetére


Ádám_ka
tag

Én kétszer vittem vissza 40ES6100 clouding majd sávosodás miatt, mindkét hiba csökkentett fényerőnél is látszódott. Aztán végül 6030 ast vettem. Valóban gyengébb a képe a 6100 képest, de ez legalább nem felhősödik-sávosodik és nagyobb a betekintési szöge szerintem.

(#44696) Ádám_ka válasza Ádám_ka (#44695) üzenetére


Ádám_ka
tag

Persze lehet hogy csak én nyúltam bele...

(#44697) tomy0628 válasza Ádám_ka (#44695) üzenetére


tomy0628
aktív tag

Valaki próbálta Samsung Eh6030-on a MK 808 Android 4.1 mini TV-t?

(#44698) Axel100 válasza JoeYi (#44672) üzenetére


Axel100
tag

Hihetetlen,hogy erre is lesz igény!

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#44699) tomy0628


tomy0628
aktív tag

6030 hoz melyik típus lenne jó?
WIS12ABGNX
WIS09ABGN
Vagy mindkettő jó?

(#44700) vlevi válasza tomy0628 (#44697) üzenetére


vlevi
nagyúr

Le40C650-en próbálom most éppen.
A felbontás gyáriag csak 1280x720, de így pont jó, mert a PH fórumot tudom az ágyból olvasni :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.