Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45051) c805 válasza leslieke (#45050) üzenetére


c805
tag

Köszi,sikerült már múkodik is! :R

(#45052) maglew válasza Batib (#45047) üzenetére


maglew
aktív tag

Köszi.

Másik kérdés, létezik e valami dizájnosabb sakk játék a tévén? (olyan mint Win 7 alatt van)
A Samsung appban csak ilyen igénytelen kinézetűt találtam :(

(#45053) beckdo_


beckdo_
csendes tag

Sziasztok!

TV-k terén teljesen láma vagyok. Vettünk egy 40ES6100-as led tv-t. Pár kérdésben szeretném a segítségeteket kérni! UPC box-szal és egy dvd lejátszóval van összekötve a tv, egy scart-elosztó segítségével. Ha a dvd is rá van kötve, akkora kép csapnivaló, pl. ide-oda mászkáló függőleges csíkok. DVD nélkül jobb a kép, de számomra még így is csalódás. A feliratokban a betűk (pl.: adó logoja, formai 1-nél a kiírások) alig olvashatóak, pixelesek, árnyékosak. A kérdésem az lenne, hogy milyen kábellel kellene összekötnöm a boxot, a dvd-t és a TV-t, hogy jobb legyen a kép? A betűk minősége miért ilyen, hogyan javítható? Az M1 adása (hd is) szinte nézhetetlenül trágya (tegnapi focimeccsen teljesen kiakadtam, pixeles ember-szerű figurák futkosása volt csak az egész, mint egy commodore 64-es játékban) - ez a TV vagy az "adás" hibája?

Előre is köszönöm a segítséget!

S4 mini / CM

(#45054) Black Phone válasza beckdo_ (#45053) üzenetére


Black Phone
senior tag

Csak is hdmi kábellal lesz tökéletes a hd adások, analogként sajnos ilyen

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#45055) sandró60 válasza beckdo_ (#45053) üzenetére


sandró60
addikt

Az UPC-problémádra talán itt előbb kapsz választ.A csatlakoztatásnál szerintem valami árnyékolási problémád lesz.Nézd át esetleg ha van másik kábellel vagy mozgasd meg az érinkezőknél pláne ha digitlis adást szeretnél nézni nagyon jól kell érintkezni.
a bejövő antenna kábelnek

[ Szerkesztve ]

(#45056) Zsolaf válasza beckdo_ (#45053) üzenetére


Zsolaf
addikt

Az scart elosztót el is felejtheted, mert azok nem igazán használhatóak ma már ütközik a két készülék az elosztóban. Hd adást nem is tudsz nézni csak hdmi-n keresztül vagy mediacard -al a upc-nél én is ott vagyok, addig míg nem rendeled nem is kapsz olyan dobozt. Ha javítani szeretnél a mostani helyzeteden ezt csak úgy teheted meg ha mondjuk a UPC dobozt kötöd a scart-ba a videót meg a komponens-be, így külön vannak bekötve nem elosztva.

[ Szerkesztve ]

(#45057) röné


röné
csendes tag

Sziasztok!
Ismerősöm mostanság vásárolt egy UE40EH45300 típusú tv-t. Az lenne a problémája, hogy skype-on, nem hallják őt. Vásárolt egy skype headsetet, de úgy sem. Megkérdezte a MediaMarkt-ban, hogy mi lehet a probléma. Erre egy Samsung kamerát akartak rásózni, mondván, hogy így menni fog a dolog. Létezik, hogy nincs beépített mikrofon, illetve ha nincs, ez olcsóbban nem pótolható, mint egy utólagos több tízezres kamera csatlakoztatásával? Köszi előre is a választ.

(#45058) sandró60 válasza röné (#45057) üzenetére


sandró60
addikt

A Médiá-ban jót akartak"rásózni"mivel csak a Samsung saját Skype kamerája működik a tévével kamera Itt a PH aprón néha szokot jó árban eladó kamera

[ Szerkesztve ]

(#45059) röné válasza sandró60 (#45058) üzenetére


röné
csendes tag

Köszi a gyors választ. Akkor ezzel a tv-vel jól ráfaragott.

(#45060) Jovanny2 válasza röné (#45059) üzenetére


Jovanny2
őstag

Már miért faragott volna rá? Tudsz olyan TV-t abban az árkategóriában, amiben van beépített mikrofon/tudsz rákötni mikrofont (mic IN)/ rádugsz egy tetszőleges webkamerát, és plug&play működik? Érdekelne a dolog...de azért ne nagyon keresd sokáig... :U
Ja, még valami: az ismerősöd ugye nem gondolta komolyan, hogy bedugja a számítógépekhez árult Skype headset-jét a TV-be, és az működni fog? annak van egy mikrofon kimenete, azt hova dugta? A fülhallgató KImenetbe? ;)

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#45061) nightshadow válasza sandró60 (#45058) üzenetére


nightshadow
veterán

Amit belinkeltél kamerát, az a D sorozathoz való. EH5300-hoz ez való: [link]

(#45062) sandró60 válasza nightshadow (#45061) üzenetére


sandró60
addikt

Azért ennek már barátságosabb ára van [link]

(#45063) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

agyam el dobom. ue40es6100 tv.m már egyszer előjött ez a probléma.utána azt hittem minden okés, nem nyúltam a routerhez. egyszer csatlakozik, egyszer pedig nem a tv és a router, se kábel se wifin nem akar menni a net. Vasárnap működött, azóta megint nem csatlakozik. Egy hülye kérdés: lehet olyan hogy a szomszéd routere bezavarja??

(#45064) sandró60 válasza nagysandor79 (#45063) üzenetére


sandró60
addikt

Próbálj a routerben csatornát váltani.Elképzelhető,hogy bezavar.Azért csinálj egy teljes áramtalanitást is

[ Szerkesztve ]

(#45065) röné válasza Jovanny2 (#45060) üzenetére


röné
csendes tag

Ne szívd magad, azért mondom, hogy ráfaragott, mert eddig laptopon skypeozott, de azért adta el, hogy most tv-n keresztül tudja ezt megtenni. De még rá is kellett pótolnia, és még így sem megy a dolog ezek szerint plussz kiadás nélkül. Így értem, hogy ráfaragott, inkább maradt volna a seggén. Részemről téma lezárva.

(#45066) Tegla80 válasza nagysandor79 (#45063) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
esetleg kérdez rá itt,nekem sokat segítettek mikor gondom volt (van)
e téren.(mmint internet)
"otthoni hálózat és internet megosztás topic"
Valami a routerben nem ok sztem,de majd az ottani szakik segítenek
csao

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#45067) 206 cc válasza röné (#45065) üzenetére


206 cc
senior tag

....csak "egy mondat" erejéig....ilyenkor mindig elgondolkozom,hogy minél nagyobb a technikai fejlettségi szintünk annál butábbak leszünk??!!Mikor a laptopot vette az ismerősöd, gondolom olyat vett amiben volt kamera a skype miatt.A tv esetében miért nem olvasott utána hogy "uram bocsá" mi az a skype előkészítés?!!...ami ugye azt jelentené a megfelelő eszközzel alkalmas rá a készülék....és most még meg is van sértődve hogy nem megy magától??!!!...Besza.ok az emberi hülyeségeken.

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#45068) djadji válasza Samsung SPS (#43964) üzenetére


djadji
senior tag

Szia!
A TV-d HDMI kábellel támogatja az egytuneres PIP-et, tehát egy TV csatit és egy külső bemenetet tudsz egyszerre nézni.

Régen kérdeztem, de mnost találtam vissza.
NA de hoygan tudom ezt megtenni? Mit kell, hol nyomnom, hogy egyszerre két (bármilyen két) forrást nézzek..?

http://djadji.fw.hu

(#45069) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Üdv Emberek!

Kérdés (ne kövezzetek meg érte ha túl lámának találjátok):
Hogy tudom wireless a laptopom képét az UE40ES6100-s TV-re??

Nagyon köszönöm ha válaszoltok.

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#45070) leslieke válasza mediumgecso (#45069) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sehogy, kábel kell hozzá.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45071) mediumgecso válasza leslieke (#45070) üzenetére


mediumgecso
őstag

Az fasza!
THX

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#45072) Gojko Mitic válasza csimpy (#99) üzenetére


Gojko Mitic
csendes tag

,--- :F

[ Szerkesztve ]

(#45073) kiszvik5


kiszvik5
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem véleményt írni a SAMSUNG UE22ES5000WXXH televízióról?Hogy jó e ez a készülék vagy inkább más milyet kellene nézegessek. Sajnos nem igazán értem azt se,hogy a betűk és a számok mit takarnak:( Már az is nagy segítség lenne ha linkelnétek valami oldalt ahol tudok erről olvasgatni.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

(#45074) Tegla80 válasza kiszvik5 (#45073) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
itt kezd esetleg a böngészést.
"Samsung LED TV tudástár - E széria"

Sony® & PlayStation®

(#45075) Inhouse válasza Tegla80 (#45048) üzenetére


Inhouse
őstag

Valahol logikus az, hogy iránycsatolás nélkül nem lehet 2 hálózatot összekötni. Jelszinttől és frekvenciától függően zavarhatja az egyik a másikat. Tehát pl. a szomszédban nem tudják nézni a TV-t, mert az antennájukon elnyomja az általuk fogni kívánt jelet a te kábeltv-s buherád, vagy épp a kábeltv néhány csatornája lesz zavart, csíkos, mákos a rákötött antennától...
Kisugárzott TV adás esetén a NMHH is fenékbe billenthet.
Tehát szakmailag sem helyes sima F-es osztókkal összekötni egy kábelTV-s hálózatot és egy antennát. A másik linken ajánlott közösítők adnak korrekt megoldást.
A nemrég felmerült SCART osztó/közösítővel megoldott 2 kimenet/1 bemenet sem korrekt. A készülékek kimeneteit nem lehet büntetlenül összekötni, beterhelik egymást akkor is, ha épp nem ad mindkettő. Oda pl. automatikus vagy kézi bemenetválasztó lehet a megoldás. Valójában meg lehet oldani egy SCART osztóból, én is abból csináltam. Csak el kell vágni az összekötéseket és egy relével kapcsolni a SCART-ban levő vezérlőjellel. Persze ez közvetlenül kevés, kell egy tranzisztor közé, valamint lesz egy master és egy slave eszköz, de automatikusan működik.

Üdv Inhouse

(#45076) Flashget


Flashget
félisten

Kérdezném a D6500 tulajokat, hogy van aki felrakta a legutolsó 1024 fw-t? ha igen akkor változott valami ettől? pl. smart része?

[link]

Realme GT Master Edition

(#45077) satu777 válasza Tegla80 (#44981) üzenetére


satu777
csendes tag

Köszi!

(#45078) kmarci25


kmarci25
veterán

Üdv!

Az ES6100 tulajoktól kérdezem, hogy mi annak az oka, hogy a tv kikapcsolt állapotban bizonyos időszakonként "félig" bekapcsol? Pontosabban látszik, hogy a képernyő aktív (adás nincs) az állapotjelző piros led is jelez, így marad kb másfél percig, aztán kikapcsol. Tegnap a saját szememmel láttam bátyáméknál. Ez normális működés vagy beállítás kérdése, vagy mi mez? :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#45079) Tegla80 válasza satu777 (#45077) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
"Azért ne riadj el annyira az 5ös szériától!"(miután elolvastad a cikket )
nekem is abból van, és sztem nézhető a maga valós 50Hz ével is!!
"kis pénz,kis foci",de átlag embernek teljesen megfelel sztem.
Gondolom másodlagos eszköz lenne a mérete alapján, ellenben mindenképp nagyobbat javasolnék :K

kmarci25
sztem akkor látogat fel magátol a net-re(haza) nézelődni, frissítés egyéb dolgok miatt.
menü. termtám . öndiagnosztika. szoftverfrissítés alatt ki tudjátok kapcsolni. Így kiderül ha attól lenne .
( ajánlott sztem, off-olni :K )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#45080) Tutu7030 válasza kmarci25 (#45078) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ki kell kapcsolni a készenléti frissítést. Bár, az a képernyőt elvileg nem kapcsolgatja.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#45081) satu777


satu777
csendes tag

Akik már látták élőben mindkét szériát, vajon melyiknek "szebb" (élénkebb, tisztább) a képe, 2D-ben persze?

- LExxA656 (jelenlegi) vagy UExxES6100 (tervezett)

Az első egy 2007-ben vásárolt LCD-s modell, Ultra Clear Panel-el. A második egy 2012-es LED-es modell, de nincs benne Ultra Clear Panel.

Egy boltban mégnéztem egy UE55ES6100-as és egy UE55ES7000-es TV képét egymás mellett. A 7000-es-nek sokkal élénkebbek voltak a színei. A régi LExxA656-os képe melyik szériához hasonlít inkább? (Persze, ha egymás mellé tudnám rakni őket az lenne klasz, de arra nincs lehetőségem. Nem tudom becipelni a boltba a régi TV-t, és odatenni a 6100-as mellé, hogy melyiknek jobb a képe.)

Attól tartok, hogy a kiszemelt 6100-as szériának esetleg "rosszabb" képe lenne, mint a régi 656-osomnak.

(#45082) kmarci25 válasza Tutu7030 (#45080) üzenetére


kmarci25
veterán

Tutu7030, Tegla80: köszi! :K Továbbítom az infót, aztán majd kiderül.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#45083) sandró60


sandró60
addikt

Szasztok!
Szeretném megosztani a tapasztalatomat abban,hogy a távirányitó esetleg nehezen vált különböző müveleteknél.Már irtam ide a fórumba kb 1-hónapja,hogy valami nem ok a távirányitómmal.Tegnapelőtt a szokásos húsvéti nagytakaritásnál a tv-t is át törölgetten egy enyhén nedves a tévéhez adott törlökendővel.Kölönös tekintettel a keret részre amin ugye ott vannak az érintő gombok.Láss "csodát"azóta,mint az új korában úgy vált a távirányitóm.Amúgy csak portalanitást szoktam csinálni a tévé képernyőn,de úgylátszik néha a "nedves"törlés is kell neki

[ Szerkesztve ]

(#45084) Tegla80 válasza Tegla80 (#45074) üzenetére


Tegla80
addikt

upsz, ennek az eleje,neked ment volna. kiszvik5 "45079 hsz"

Bocsi satu777, félre ment. :B

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#45085) eFeMeR74


eFeMeR74
senior tag

Sziasztok!

Van aki esetleg tudja miért nem tudok frissiteni? Állandóan ledob a TV azzal, hogy nincs frissithető file.
Pedig a hivatalos oldalon elméletileg fentvan: UE40C5100

T-MSX5DEUC-2013.0

Azért szeretném a 2010 modellemet frissiteni, mert mostanában kicsit lassú és sokszor kikapcsol magátol csatorna váltásnál:(

Előre is köszönöm

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#45086) sandró60 válasza eFeMeR74 (#45085) üzenetére


sandró60
addikt

Usb-n keresztűl próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#45087) tibike8 válasza Flashget (#45076) üzenetére


tibike8
őstag

Fura, hogy maga a tv nem lát frissítést. Már nem emlékszem, de a frissítések nem magyarként voltak megjelölve? Amit linkeltél, az angol frissítés. Bár lehet, hogy idáig is angol volt...

(#45088) eFeMeR74 válasza sandró60 (#45086) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Igen van rajta 2 is :)
És USBn - Pendriveról próbálom ill. próbálnám, ha engedné. Ja FAT32 re van particiónálva :) és nincs is rajta más.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#45089) Imifej válasza eFeMeR74 (#45088) üzenetére


Imifej
senior tag

Futtasd az EXE file-t számítógépen, és az eredményt tedd rá penre!

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#45090) Batib válasza eFeMeR74 (#45088) üzenetére


Batib
őstag

Emlékeim szerint az .exe egy önkibontó fájl. Bontsd ki és azalatt levőt másold a pen gyökerébe!

Bocsi már látom kaptál választ.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#45091) Jovanny2 válasza kmarci25 (#45078) üzenetére


Jovanny2
őstag

Tutu7030 válasza jó, azaz az automatikus frissítést ki kell kapcsolni, annyiban egészíteném ki, hogy de, bekapcsolja a háttérvilágítást, csak az LCD-t nem (fekete képernyő, háttérvilágítással). Ez szerintem egy abszolút felesleges funkció, ha feltételezzük, hogy évente 1-2x jön ki max. frissítés, és azt sem akarja mindenki felrakni, arról nem is beszélve, hogy alapállapotban be van kapcsolva. :N

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#45092) MCs88 válasza satu777 (#45081) üzenetére


MCs88
aktív tag

Nekünk otthon 40A656 van, elköltöztem és nekem egy ES6100 lett véve.
Kipróbáltuk ugyan arról a forrásról (HD műholdas adás). Nekem egyértelműen szebbnek tűnik az A656 képe.

(#45093) eFeMeR74 válasza Imifej (#45089) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Köszönöm a segítséget, de nem müxik sajnos :(

Egyébként már régen 2 éve megcsináltam rajta 1024.1 van fent lehet, hogy ez a legfrissebb?
Természetesen futtatam az exet és a linkelt képen is ott a mappa amit csinált.
Esetleg van valaki akinek C seriás 5 sorozatú tvje van mi a legfrissebb firmware?

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#45094) satu777 válasza MCs88 (#45092) üzenetére


satu777
csendes tag

Köszi!

(#45095) Samsung SPS válasza Rudiman (#44975) üzenetére


Samsung SPS
tag

Próbáltad a resetelést? (Exit gombot a távvezérlőn 10-15 másodpercig nyomni). Visszaáll minden az alap, gyári állapotra és elveszik minden korábbi beállítást.

(#45096) Flashget válasza tibike8 (#45087) üzenetére


Flashget
félisten

Az nálam sosem látott csak USB-ről frissítettem mindig.
Eddig is angolnak írták mindig.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#45097) Flashget válasza satu777 (#45081) üzenetére


Flashget
félisten

Egy boltban mégnéztem egy UE55ES6100-as és egy UE55ES7000-es TV képét egymás mellett. A 7000-es-nek sokkal élénkebbek voltak a színei.

az ES6xxx-be nincs ultra clear panel.
ES7000-től viszont az van.

Realme GT Master Edition

(#45098) Gojko Mitic válasza eFeMeR74 (#45093) üzenetére


Gojko Mitic
csendes tag

Szerintem nem fog rajt ez segíteni biztos BGA kontaktos :) C5 szériára nagyon jellemző és nagyon ratyi panelokat szereltek azokba akkoriban

(#45099) Gojko Mitic válasza Flashget (#45096) üzenetére


Gojko Mitic
csendes tag

samsung.hu-ra kapcsolódna ott meg nincs,máshol még lehet

(#45100) elmerfudd30 válasza Flashget (#45097) üzenetére


elmerfudd30
csendes tag

:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.