Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45251) maglew


maglew
aktív tag

sziasztok

Nem akarok vinyót venni de milyen az a pendrive ami képes műsort rögzíteni mert 4-et próbáltam de egyik se jó neki :(

jack csatlakozó hol van a tévén mert nem találom hogy dugjátok rá a fülest?

(#45252) Tegla80 válasza maglew (#45251) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
itt megtalálod ami jó sebességgel dolgozik.
"Pendrive írás olvasás sebesség"
amúgy,kiírta a tv amikor tesztelteted vele a pent,h mennyit szeretne.
Nekem 5mb/sec körülit írt igénynek mikor 3,7 mb et tudott a kingston om,ami szintén nem jó
sztem 5 fölötti író/olvasó már jó.

nekem az EMTEC C250 re ami 4gb is vesz fel, van vagy 5 éves de 8mb el ír

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#45253) leslieke válasza maglew (#45251) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pl.: Kingston DataTraveler R400 [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45254) Tegla80 válasza maglew (#45251) üzenetére


Tegla80
addikt

"jack csatlakozó hol van a tévén mert nem találom hogy dugjátok rá a fülest?"

;)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#45255) maglew válasza leslieke (#45253) üzenetére


maglew
aktív tag

Kingston G3-as nem jó?
A két USB közül mindegy melyikbe dugom?

(#45256) maglew válasza Tegla80 (#45254) üzenetére


maglew
aktív tag

Ez normál Jack?

(#45257) leslieke válasza maglew (#45255) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha tudja a sebességet, akkor jó az is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45258) Pvt. Brian


Pvt. Brian
csendes tag

Sziasztok!
Lehet volt már róla szó, de most nincs idegem olvasgatni, mert az új 40 colos samu 6030-as TV-en nézem a kosármeccset, DIGI kábelen jön az adás, és olyan szellemképesnek tűnik, mint amikor megpiszkálunk egy pocsolyát? :Y Ez hiba, vagy valami beállítás segíthet ezen? Kérlek segítsetek! Köszönöm!
Üdv. Brian

(#45259) leslieke válasza Pvt. Brian (#45258) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam a Digisport 1 HD adás képe rendben van. Esetleg még itt kérdezz rá.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45260) BBéci válasza orbano (#45217) üzenetére


BBéci
titán

Ha valóban 99 % a filmnézés és a játék aránya, nyugodtan vehetsz plazmatévét, kizárt, hogy beégjen az 1 % egyéb használat alatt.
Elnézést kérek az 5-ös sorozatú tévék tulajdonosaitól a következő mondatokért! Szubjektív vélemény következik.
Számomra azok képminősége egy büntetéssel felér, inkább semmit nem nézek. Még a 6-os széria is erősen kompromisszumos, akár tévéadás, akár Blu-ray film megy rajtuk.
Ha teheted, valami komolyabbat vegyél, akár LCD-t, akár plazmát.

(#45256) maglew
Mit jelent a normál?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45261) Tegla80 válasza BBéci (#45260) üzenetére


Tegla80
addikt

:R ;]

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#45262) orbano válasza BBéci (#45260) üzenetére


orbano
félisten

kösz az infót!
jó azért monitornak is fogom használni, tehát menni fog egész nap, erről akarom vezérelni a torrentet, netezni, levelezni, másodlagos monitornak használni a laptophoz, stb. Csak ezeket nem említettem, mert LCDn belül ez már nem releváns.
A képminőségre annyira nem vagyok érzékeny, mint a hangra szerencsére (mondom ezt én, aki a fórumon talán a leghangosabban köpködtem a TN panelekre az elmúlt 6 évben :) ). Én a sárgás fűrészporos tapétára vetített projektor képét is élveztem mozizáshoz, mert ****rva nagy volt :)
Persze azért alapelvárásaim vannak, de nem olyan húde nagyok, ezért merek gondolkodni az 5-ös szériában. Bár pont a feketéjét szidták, ami a gyengém. Viszont mivel 50" a minimum, és azt mondod, hogy a 6-os széria is kompromisszumos, így mindenképpen kénytelen vagyok lejjebb adni az elvárásaimat :) a 300k is már erősen a lélekteni határ felett van (na jo egy 60" 4K OLED képernyőért odaadnék 500k-t szemrebbenés nélkül :D )
Egyébként egy Philips 42PFL5624H-et nézek épp, és meg vagyok elégedve vele, ez nem tudom milyen minőség az 5-ös samukhoz képest. Illetve filmeztem egy 32-es D5xxx-es samun is exenél, azzal is meg voltam elégedve. Leszámítva, hogy nagyító kellett hozzá :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#45263) Tegla80 válasza orbano (#45262) üzenetére


Tegla80
addikt

:R ;]

:))

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#45264) Syly86


Syly86
csendes tag

Sziasztok!
Egy UE46EH6030 vásárlása előtt állok, és érdeklődnék, hogy szerintetek netes boltba érdemes-e venni? Mire kell a vásárlásnál odafigyelni, gondolok én a garanciajegyre, hogy annak milyennek kell lenni (pl. magyar, eu-s stb), hogy ha vmi gond lesz vele és a hivatalos szakszervizbe akarom küldeni.

(#45265) BBéci válasza orbano (#45262) üzenetére


BBéci
titán

Akkor nem helytálló a film és játék 99 %-os aránya. :N
Klasszikus értelemben vett monitornak nem szoktam plazmatévét ajánlani. gazából nem értem, miért nem lehet a két funkciót különválasztani? 22-24 colos LCD monitor, 50 colos plazmatévé és nincs kompromisszum.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45266) leslieke válasza BBéci (#45265) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Előfordulhat az helyzet, hogy a 22-24 colos LCD monitort kicsinek gondolja valaki? Esetleg nem akar két képmegjelenítőt? :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45267) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy a 32EH5000-s támogatja-e a 24p-s filmek lejátszását? Azaz ha vennék egy WD TV live streaming médialejátszót, 24 p-s filmeket fogadná?

(#45268) orbano válasza BBéci (#45265) üzenetére


orbano
félisten

monitorból 2560x1440-es 27-os IPS DELL a minimum, ami 180k körül van. És TV mellett nincs neki hely. Ráadásul otthon be akarom fejezni a számítógép+íróasztal témát. Laptopon melózom a kanapéról, a kanapéról akarok fészbúkozni, szkájpolni, just dance-ezni, mortalkombatozni, stb. Elegem van az íróasztal előtt görnyedésből otthon (programozó vagyok).
ezt a használatot meg azért nem említettem, mert nem gondoltam, hogy innen át akar valaki küldeni plazmaföldjére :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#45269) BBéci válasza leslieke (#45266) üzenetére


BBéci
titán

Természetesen előfordulhat. Sosem volt asztali gépem, csak laptopjaim, ezért számomra a 15,4 coloshoz képest valóságos óriás a 22-es is, pláne a 24-es. Ezzel szemben tévéből 50 colos a minimum, amit 2-2,5 méterről jó nézni.
Az én világomban élesen elkülönül a munka (PC) és a szórakozás (TV), kivéve a tesztelés idejét. Laptop (PC) az íróasztalon, TV a nappaliban, házimozi hangrendszerrel körítve.

(#45268) orbano
Megértettem, de akkor mindenképpen kompromisszumokkal kell együtt élned.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45270) Tegla80 válasza orbano (#45268) üzenetére


Tegla80
addikt

"...át akar valaki küldeni plazmaföldjére "
egy plazmavágóval :DD
:))

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#45271) forrest85 válasza Syly86 (#45264) üzenetére


forrest85
senior tag

Elektroudvarban vedd meg.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#45272) Jovanny2 válasza forrest85 (#45271) üzenetére


Jovanny2
őstag

Hát én pont nem azt ajánlanám, szlovák cég, szinte biztos, hogy magyar gari nélkül, és nagyon sok rossz vélemény volt róluk régebben a fórumon, és az árukeresőn is. :(

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#45273) c805 válasza Syly86 (#45264) üzenetére


c805
tag

Én a Pc-Dreamet javaslom én ott rendeltem, ők szálitották ki és be is üzemelték.

(#45274) Jovanny2 válasza c805 (#45273) üzenetére


Jovanny2
őstag

Régen nagyon jók voltak, azóta eladták, reméljük megmaradt a korrektség a tulajdonosváltás után is. :K

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#45275) Flashget válasza Jovanny2 (#45274) üzenetére


Flashget
félisten

Mit jelent a régen és mikor adták el?

Realme GT Master Edition

(#45276) Flashget válasza maglew (#45255) üzenetére


Flashget
félisten

A két USB közül mindegy melyikbe dugom?

Nekem 4db USB van az egyik mellé oda van írva "HDD" ha az egyik ilyen arra kösd. És nem árt egy USB hosszabbítót is venned, hogy a tévé csatlakozója a mozgatástól ne menjen tönkre. Sajnos azt tapasztalom, hogy ezek a tévé csatlakozók eléggé bénák tartósság szempontjából. Én egy régebben teló mellé vett USB kábelt használok erre a célra.

Realme GT Master Edition

(#45277) Z86 válasza Flashget (#45275) üzenetére


Z86
őstag

2013. Március 19.-től a Műszakiplaza Kft. van a név mögött, előtte a Dream Tv Kft. működtette a boltot.

Egyébként ezt elolvasva nekem az jön le, hogy az LG-re náluk is bolti gari van, a Samsungra pedig normál hazai.

(#45278) Flashget válasza Z86 (#45277) üzenetére


Flashget
félisten

Konkurencia feldobta őket..másik néven megy ugyanaz tovább. (kiszállítás, ajándék stb)

Realme GT Master Edition

(#45279) Z86 válasza Flashget (#45278) üzenetére


Z86
őstag

Azt lehet tudni, miért dobták fel őket?

Magam is most tervezek TV-t vásárolni, de egyenlőre nem tudom honnan kellene megvennem.
Annyi a bizonytalanság, hogy már lassan ott tartok talán érdemesebb megvenni a MM-ban 20k-val drágábban, mint beleesni egy esetleges garanciális mizériába egy szürkeimportos webshoppal.

(#45280) Daffni2 válasza Flashget (#45278) üzenetére


Daffni2
addikt

Sima pénzkimentés is lehet.

A Dream Tv Kft 2011-ben több mint 300 milliós forgalmat bonyolított a Műszakiplaza 240 ezeret !!!!

Semmi köze a 2 cégnek egymáshoz, a tulajdonosi körnek sincs semmi köze egymáshoz.

Mindenképpen óvatos lennék a vásárlással.

Nem ér annyit néhány ezer Ft,hogy utánna szívjak a jótállással.

"Aki ad,az nyer"

(#45281) Daffni2 válasza Z86 (#45279) üzenetére


Daffni2
addikt

Jól gondolod.

Azért van még néhány megbízható netes kereskedő, nem kell feltétlenül az MM-be menni.

"Aki ad,az nyer"

(#45282) sandró60 válasza Z86 (#45279) üzenetére


sandró60
addikt

Ajánlok egy internetes áuházat,ha még nem nézted ezt az oldalt érdemes.2012-ben első helyezést értek el a webes áruházaknál igaz a háztartási gépeknél,de a más kategóriájú müszaki cikkek is megbizhatóak náluk .Itt vettem a Samsung tévémet tavaly április végén.Saját szervizük van.bemutatóterem Nézeges az oldalukon

[ Szerkesztve ]

(#45283) Flashget válasza Daffni2 (#45280) üzenetére


Flashget
félisten

Ezt írták korábban.
[link]

lambda computernél vettem éveken át a hardvereket teljesen megbíztható bolt volt, gariztatással sem volt gond aztán tavaly szeptemberben egyszer csak bezárt kispesten a boltjuk.

mai világban valahogy ezek a dolgok így történnek meg..

Realme GT Master Edition

(#45284) Flashget válasza Z86 (#45279) üzenetére


Flashget
félisten

hogy miért csak tippelni lehet..(olcsóbb árak, akciók stb.)

Realme GT Master Edition

(#45285) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Segítség kellene! UPC Superpak élőfizetésem van 3db beltérivel. Szeretnék az egyik helyett a tvmbe venni egy kártyaolvasót. Na itt a bibi, melyik legyen? Irdeto vagy Kryptoworks? Egyik fórumtárs írta nekem, hogy Ö Kryptoworks kártyát használ és hiányzik 4db csatorna, gondolom azért mert nem mindegyik csatornát adják az összes kódoláson. Ezért gondoltam az irdeto-ra. Ajánlanátok CI+ modulokat, mert annyi van a neten és nem tudom melyik lenne jo. Van 8000-23000 huf között, nem tudom mi a különbség, ha lehet minél olcsóbban szeretnék, mert nem akarom egy beltéri árét költeni egy olvasóra.
A kártya dolgot én megoldom csak tudnom kellene melyiket kérjem. Várom válaszotokat, tapasztalatokat!
Köszönöm! :R :R :R

(#45286) sepsi0


sepsi0
őstag

Bocs, a lényeget lefelejtettem!
TV-m típusa:
UE46ES6560

(#45287) sandró60 válasza sepsi0 (#45285) üzenetére


sandró60
addikt

Talán itt előbb kapsz választ a kérdésedre

(#45288) orbano válasza BBéci (#45269) üzenetére


orbano
félisten

már hozzászoktam a gondolathoz :) mondjuk első TV-m lesz, sok viszonyítási alap nélkül, bízom benne, hogy így könnyen örömömet lelem benne :)
annak idején az első autóhifimet is imádtam, most meg már a 3 úton gondolkodom :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#45289) Flashget válasza Z86 (#45279) üzenetére


Flashget
félisten

én az edigitaltól vettem tavaly februárban a tévét, mert valentin napi akcióban minden termék -10% áron volt...náluk van részletfizetési lehetőség is ha számít.

Realme GT Master Edition

(#45290) sepsi0 válasza sandró60 (#45287) üzenetére


sepsi0
őstag

Válaszod jogos de tudnom kéne, hogy a tévémmel melyik "kompatibilis".
Szóval tapasztalatok alapján melyik olvasó a legjobb a tv-m hez. Gondolom az áruk alapján vannak teljesítmény és minőségbeli különbségek.

Ha nincs tapasztalat áttérek a másik topikba. :R

[ Szerkesztve ]

(#45291) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!
A 6030 típus falra szerelhető? Van valakinek tapasztalata vele?

(#45292) sandró60 válasza sepsi0 (#45290) üzenetére


sandró60
addikt

Idézlek-tévémmel melyik "kompatibilis".Szerintem ott erre is megkapod a választ.Csak ki kell választanod a megfelelő topikot.

(#45293) Z86 válasza sandró60 (#45282) üzenetére


Z86
őstag

Nézegettem már őket, az áraik jók, de itt a fórumon olvastam, hogy ők is bolti garit adnak.

Nekem mindenképp a normál Samsung garancia kell, a hologramos matricával.
Ez a legtisztább. Kijön az ember, megnézi, elviszi, javítja, visszahozza.

(#45289) Flashget :
Az edigitalban sajnos már nem forgalmazzák a kiszemelt típust, de egy ilyen akciót tényleg jó lenne kifogni.

A minap regisztráltam egy mobilt a Samsung oldalán, és kimásoltam azokat a boltokat, amelyeket ki lehet választani mint forrást. (ekkor tudatosult bennem, hogy a speedshopos gari sem normál, hanem bolti (nem volt hologramos matrica) - bár egy 16k tétel esetében ez még nem feltétlenül akkora probléma).

Szóval a lista:
Annex Hangcenter Kft.
Auchan
B2B Solution Kft.
BestByte
Biki Hi-Fi Shop Sony Gold Shop
Cooper Europe Kft.
Cora
Családi Kör Műszaki Szaküzlet
Degorex Kft. Debrecen
Djuice
Dream Tv Kft.
Ekron Kft. Szervizpont
Elektrikó
Elektro Digit Műszaki Szaküzlet Hódmezővásárhely
Elecro World
Elektro Zala Plaza
Elektron-X Műszaki Áruház
Elektro-top Műszaki Áruház Százhalombatta
Elektro-top Műszaki Szaküzlet Budapest
Euronics
Euroworld Műszaki Kisáruház Balassagyarmat
Extreme Digital
Hifinet
Idea Műszaki Áruház Sopron
Infomatéka Budapest
Klub Média Budapest, Dunakeszi
Klubmedia Pécs
Lite Wellness Club
Literáti Electronic Kft. Békéscsaba
Media Markt
Metro
Műszaki PcP Áruház Paks
NR-Ker Műszaki Szaküzlet Gyöngyös
Photo-Hall
Planvideo Gyenesdiás
PM-Outlet Kft. Dorog
QWERTY Computer Kft.
Samsung Experience Store (Allee)
Samsung Partner Üzlet Gyöngyös
Samsung Szerviz
Saturn
SEBO Műszaki Szaküzlet Szombathely
Selex-M Kft.
Telenor
Tesco
Trivex Műszaki Áruház Zalaegerszeg
T-Pont (T-Mobile)
Video 2000 studio Kft. Jászberény
Vodafone
Zelektron Műszaki Áruház Zalaegerszeg

Ami egyből látszik, hogy több bolt (photohall, elecro world) már rég megszűntek. Van köztük olyan, ami a kiszemelt 40es6100-at bőven 300k fölött kínálja. Szóval kicsit komolytalan.
Jó lenne egy olyan lista, ami összeszedi a korrekt garanciát adó, és jó árakat kínáló boltokat.
(bocs a hosszú hozzászólásért)

(#45294) sandró60 válasza Z86 (#45293) üzenetére


sandró60
addikt

Akkor nincs más hátra irány a nagy áruházak.Gyakorlatilag ott "megveszed" az eredeti Samsung garanciát a nagyobb ár különbözetért

[ Szerkesztve ]

(#45295) Batib válasza sepsi0 (#45290) üzenetére


Batib
őstag

Nem mindegy hogy milyen az elérésed. Van előfizetéssel Nagra3 (Philips 8xxx és Humax box) kodolás ahhoz nem lehet saját kártya-box.
Van előfizetéssel Cryptoworks kódolás (Philips 4xxx és 6xxx boxok) ehhez CW kártyaolvasó kell. Van az uj fajta csak kártya box nélkül ide Ice-Irdeto olvasó kell. Te tudod neked milyen van.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#45296) maglew


maglew
aktív tag

Még olyan kérdésem lenne, hogy nem találom az APP -ok közül sem a Fuso sem a Daazo-t.
Hogy lehet az? Hogyan tudnám rátolni a TV-re?

Milyen tesztelő programmal tudom letesztelni a pendrive írási és olvasási sebességét?

(#45297) orbano válasza maglew (#45296) üzenetére


orbano
félisten

crystaldiskmark szerintem alkalmas rá

A vér nem válik VAZZE!™

(#45298) sandró60 válasza maglew (#45296) üzenetére


sandró60
addikt

A Fuso ügyben olvasd el a privát üzeneted :K

(#45299) sandró60 válasza maglew (#45296) üzenetére


sandró60
addikt

:B

[ Szerkesztve ]

(#45300) sepsi0 válasza Batib (#45295) üzenetére


sepsi0
őstag

Ígéretet kaptam a forgalmazótól, hogy kicseréli az egyik humax beltérimet olyanra amihez nincs hozzárendelve a kártya. Ugye itt adott a két kódolás amit leírtam, csak a modult nem tudom melyiket kéne.
Nem csak kártya csomagról lenne szó, hanem egy olyan beltéri amiből ki tudom venni a kártyát és átrakom a tvbe.
Akkor ezek szerint vehetem akár a legolcsóbb irdeto modult ás tökéletesen működni fog?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.