Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#72651) KKaresz45 válasza Gaben92 (#72650) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Azért furcsa mert bobby45-nek az az update már megjavította a Dirt5-öt korábban (tehát ott már ment a 4K, HDR, 120Hz), de ezek szerint most sem jó nála valami.

#72646 bobby45: Én is arra tippelnék hogy rossz portot használhatsz, nem lehet hogy pl. takarításkor ki lett húzva és másikba lett visszadugva? Ahogy Gaben írja a HDMI 4 a 2.1-es, egy kis kontroller jel is van a "HDMI 4" felirat mellett a portnál.

(#72652) RangerFox válasza Citroware (#72634) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Így már nincs több kérdésem :DDD

(#72653) Gaben92 válasza KKaresz45 (#72651) üzenetére


Gaben92
őstag

Az viszont tényleg érdekes ha korábban ment és most nem. Előfordul, hogy valamelyik FW update elqr egy korábban működő funkciót. Én is tapasztaltam ilyet NAS-on, ha jól rémlik Samsung TV-ken a 4600-as update a VRR-t cseszte szét (következőben javították), Sony pár hónapja rollback-elt is egy update-et kiadás után 2 órával, szóval nem lepődnék meg semmin. Első körben mindenképp a beállításokat kéne átnézni és a HDMI portot, onnan lehet tovább menni ha minden stimmel.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#72654) bobby45 válasza Gaben92 (#72653) üzenetére


bobby45
tag

Jó a port, mert csak a 4es a 2.1 :R

Esetleg a játék mód beállításokban mondjuk HGIG nem kellene? :F
Már nem tudom mit tehetnék...

De megy most 4k 120hzen az infó gombot lenyomva ki is iirja, meg érezni is csak nincs hdr így elég gáz a kép ugye játék mód nélkül...

(#72655) #62435328 válasza Citroware (#72634) üzenetére


#62435328
törölt tag

Az egy teljesen más világ, ott még tengernyi kiaknázatlan terület volt, ma már borzasztó nehéz egyedinek, újnak lenni.

(#72656) s1ckness válasza perge666 (#72521) üzenetére


s1ckness
kezdő

Hali!

Én tavaly novemberben iratkoztam fel a készletértesítőre, azóta egyetlen e-mailt / hívást sem kaptam. Ha PS5-öt akarsz, szerintem őket felejtsd el. PlayIT-ről rendeltem szintén novemberben és majdnem 2 hete jött meg a konzol (igaz, legalább 185.000 volt és nem valami "csomag"). A leggyorsabb a Konzolvilág ilyen téren, legalábbis a hozzászólásokat olvasva.

(#72657) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Abadoned saga-hoz tartozik, hogy a hétvégi nagy reveal "milyen érdekes", hogy elmaradt. ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#72658) Drp81


Drp81
aktív tag

Sziasztok, közben nekem is megjött a masina :) Kérdésem, hogy a pihenőmód-bug már nem létezik, ugye? Thx

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#72659) -=Jam=- válasza Drp81 (#72658) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Én megjelenés napjátol, pihenőmódban használom + külső SSD is van rákötve, és sose volt vele gondom.

(#72660) D3LL


D3LL
csendes tag

Sziasztok! PS4-en minden gond nélkül működött a billentyűzet + egér kombó (típus és márka függetlenül, akár egy 1000 forintos régi cuccal is) például a Warzonehoz.

PS5-ön ez ugyan úgy működik? Minden játékot kontrollerrel játszok, egyedül a WZ-hoz kellene bill+egér. Támogatja a gép ugyan úgy? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#72661) Raga válasza D3LL (#72660) üzenetére


Raga
senior tag

Támogatja

(#72662) Drp81 válasza -=Jam=- (#72659) üzenetére


Drp81
aktív tag

OK, köszi, szuper. A fórum tavalyi hozzászólásaiban sok ilyet olvastam, csak azért kérdeztem.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#72663) polonic


polonic
félisten

Ott tartok a TLoU-ban, hogy Joel meghalt. Büdös picsába.
Elkerültem a spoilereket. De valahogy éreztem, hogy valami történni fog. De akkor is, a fene.

(#72664) Marky18 válasza bobby45 (#72654) üzenetére


Marky18
aktív tag

Warzone specifikus a hiba, minden mas jatek mukodik HDR mellett is 120hz-en. Kulfoldi forumokon is ki van mindenki akadva, mert nem tul praktikus ki-be kapcsolgatni a HDR-t, es foleg mert a Warzoneban eleg jo a HDR implementacio.

(#72665) #62435328


#62435328
törölt tag

Urak!

Gondotam elbüszkélkedem nektek! :)
Tegnap sikerült szereznem egy PS5-öt :B
Igaz nem bontatlan (Februári) de 200-ért, két játékkal szerintem megérte a lemezes verzió. Ráadásul nem is kellett messzire mennem érte, szóval öröm boldogság!

A tapasztalaraim a következők:
Szerintem a PS3 fat gépe után, ez a legszebb gép, sokkal szebb mint a 4-es bármelyik változata, érződik, hogy nem spóroltak az anyagon.
A kontroller szintén jól sikerült, itt is élőrelépést érzek, a menü, kezelhetőség nagyon rendben van.
Enlékszem az XMB után nehéz volt megszokni a 4-es rendszerét, de itt nem volt ilyen gond.

Egyelőre csak 4-es játékaim vannak, de a gyorsaság, stabilitás egyértelműen érzékelhető, illetve a hangok sokkal jobbak.

Még annyit, hogy aki szeretne gépet, inkább aprón nézelődjön, mert az én példám mutatja, hogy néha előkerül egy egy eladó, aki nem nyerészkedni akar.

Ja, és köszi az eddigi segítséget mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#72666) Mirage


Mirage
tag

Nem akarom elkiabálni, de az elmúlt két napban abbahagyta a driftelést a kontrollerem.
Pont azután miután leadtam a rendelést egy Cosmic Redre :D
Lehet csak megkellett fenyegetni :))

(#72668) Peace válasza TechN7ne (#72640) üzenetére


Peace
nagyúr

És működik rendesen??! Én direkt vettem egy BT 5.0-as kütyüt PC-hez, de sajnos csomószor nem érzékelte a gombnyomást vagy súlyos másodperces késések voltak. Nioh 2-vel próbáltam és mikor meghaltam emiatt pár alkalommal, akkor elengedtem a PC és PS5 controller témát. PS4 controllerhez ugye kiadták a hivatalos Sony USB-s cuccot, azzal a mai napig úgy megy, mint az álom. Jó lenne ilyen az újhoz is végre!!!

(#72669) Marky18 válasza Peace (#72668) üzenetére


Marky18
aktív tag

A BT dongle hibaja lehet, mert MacOS-en a beepitett BT adapterrel tokeletesen mukodik.

(#72670) -=Jam=- válasza Mirage (#72666) üzenetére


-=Jam=-
őstag

És ugyanabban a játékban nézed? Nem feltétlen fog driftelni mindegyikben, van amelyik érzékenyebben kezeli. A legegyszerűbb ha rádogud a PC-re, és megnézed itt.

(#72671) -=Jam=- válasza Peace (#72668) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Nekem egy régi kínai párszáz forintos BT adapterem van, még 4.0-ás szerintem, de ezzel is megy rendesen a PS5 controller.

(#72672) Peace válasza -=Jam=- (#72671) üzenetére


Peace
nagyúr

Ez se volt drága, pár dolcsi volt. Mind1, felba**ott, aztán hagytam is a fenébe. Nincs kedvem újat venni és tesztelgetni. Direkt meghagytam magamnak egy PS4-es controllert. Ha lesz hivatalos Sony megoldás, akkor majd azt megveszem.......

(#72673) bobby45 válasza Marky18 (#72664) üzenetére


bobby45
tag

Hát igen. És nincs is róla szó hogy esetleg javítanáék? :F

(#72674) Mirage válasza -=Jam=- (#72670) üzenetére


Mirage
tag

Mhm, ugyanabban. A Rift Apart alatt csak nagyon picit volt észrevehető, viszont az FFXIV-ben szabályosan elkezd a kamera forogni néha.
Köszi a linket, ez egy jó kis oldal. Sajnos ez is mutatja hogy állóhelyzetben is az Axis 2 esetében folyamatosan mozognak a számok, tehát valami bemozgás van aminek nem szabadna lennie.

(#72675) polonic válasza polonic (#72663) üzenetére


polonic
félisten

Bammeg és mégsem. Most volt az a jelenet.

(#72676) Zsinder válasza polonic (#72675) üzenetére


Zsinder
aktív tag

Most akkor az első vagy a második résszel játszol? Mert a másodikból spoilerezel :DDD

(#72677) polonic válasza Zsinder (#72676) üzenetére


polonic
félisten

Az első rész. Írtam is, hogy TLoU.
De akkor most így spoilereztél nekem a második részből ezzel. Azt hiszem.
Én arról beszélek, hogy lezuhant az erkélyről Joel és átfúródott a hasán az a vas. Aztán később leesett a lóról. Ebből azért az jön le, hogy meghalt. Aztán később, mikor antibiotikumot kért Ellie, ott már gondoltam, hogy mégsem. De amikor visszatért Joelhez, akkor írtam a második kommentet.

[ Szerkesztve ]

(#72678) #62435328 válasza polonic (#72677) üzenetére


#62435328
törölt tag

Játszd végig, majd utána beszélj róla... ;)
Igen, elötted a dolgot, a második résszel kapcsolatban, tessék legközelebb kicsit okosabban fórumozni! :K

[ Szerkesztve ]

(#72679) polonic válasza #62435328 (#72678) üzenetére


polonic
félisten

Oké, lehet nem kell leírni, amikor a sztori folyamán valami meglepő dolog történik.
De... Sehol nem írtam, hogy a másodikról beszélek. Direkt írtam úgy, hogy TLoU. Nem volt mögé téve a kettes vagy, hogy part 2. Szerintem egyértelmű ebből.
Egyáltalán nem én lőttem el.

[ Szerkesztve ]

(#72680) RangerFox válasza polonic (#72679) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

De nem egyértelmű, mert az első részben nem történik olyan, amit leírtál elsőre. Ezért volt kétértelmű, hogy melyik játékról beszélsz, hiába nem írtad oda a 2-t...

(#72681) KKaresz45 válasza polonic (#72679) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Én is pontosan ugyanazt gondoltam mint Zsinder, hogy lefelejtetted a kettőt a TLoU után.

Szerinem sem egészséges hogy a PS5 fórumban emberek konkrét játékokkal kapcsolatban spoileres threadeket indítanak. Ez is elég peches dolog ami most veled történt. A múltkor egy TLoU 2 spoileres beszélgetést olvasgattam itt szép nyugodtan (mert az már megvolt) amikor egyszer csak valaki becsempészett a TLoU 2 spoilerek közé egy RDR2 spoilert (előzetes játékmegjelölés nélkül). Így utólag is köszönöm neki.

(#72682) itroh


itroh
tag

Látom nyomjátok a spoilert keményen, akinek el van rontva az élmény az meg le van oltva.

(#72683) Scholes9 válasza polonic (#72663) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Lesznek még azért komoly részek :K

Más: lemezes PS4-es Nioh 2 is megkapta a PS5 frissítést? :B

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#72684) RazoR válasza itroh (#72682) üzenetére


RazoR
veterán

Nem is értem, csóri két értelműen írt, erre szanaszét spoilereziknek neki mindent is.... :U

(#72685) Chalez válasza Bilux (#72336) üzenetére


Chalez
őstag

Most próbáltam ki a demót, hát nálam felejtős, nincs egy rossz TV-m, de a 30fps miatt majd kifolyt a szemem. Anno az NFS Heat-tal ugyanígy voltam, megvettem PS4 Pro-ra, majd pár óra után adtam is tovább - de persze pc-n más kávéház, semmi bajom nem volt vele ott.
Egy Gran Turismo Sport ezekhez képest maga a mennyország.
Nyilván van akinek a szeme nem érzékeny annyira, irigylem is őket bizonyos szempontból.

(#72686) proly01 válasza polonic (#72677) üzenetére


proly01
őstag

Nem kell aggódni. Anno én az összes spoilert láttam a 2 ből és így is már 4 szer vegigjatszottam. A játék élmény is brutális.
Szóval....

....Pr:)ly....

(#72687) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!
Az order 1886 kapott már 60fps patchet?

(#72688) RangerFox válasza Bencus88 (#72687) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Nem kapott.

(#72689) Kendek válasza Bencus88 (#72687) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

És nem is fog kapni.

<-ƘƘ->

(#72690) Deck


Deck
titán

Ratchet & Clank: Rift Apart: Hatalmas élmény volt ez a játék! :C
22 óra alatt értem a sztori végére, nem siettem benne, de még van pár dolog ami kell a platinához, azokat megcsinálom :P

[ Szerkesztve ]

PS5

(#72691) Scholes9 válasza Deck (#72690) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nemsokára én is végzek vele és már csak néhány trófea a platináig, kezdem is egyből elölről :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#72692) saelin válasza Deck (#72690) üzenetére


saelin
veterán

Tényleg annyira nextgen élmény mint ahogy mondják? Redditen mindenki el van szállva hogy milyen jó a dual sense támogatása a játéknak. Nekem eddig csak 3 játék volt a kezem között aminek nagyon tetszett a DS kihasználtsága: Astrobot természetesen, aztán Returnal és végül a Control (bakker, alig jutott eszembe a címe ennek a játéknak, pedig eléggé pozitív élményeim vannak vele. :U ).

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#72693) Deck válasza saelin (#72692) üzenetére


Deck
titán

Tényleg!:C :P

PS5

(#72694) Xaels válasza saelin (#72692) üzenetére


Xaels
félisten

Őszintén. Eddig minden PS5 (nemcsak ex) játéknál olvasom az ömlengést így meg úgy dualsense azt fasorban sincsenek az Astrobit-hoz viszonyítva. Returnal, Ratchet, Metro... Autós cuccot még nem toltam.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#72695) saelin válasza Chalez (#72685) üzenetére


saelin
veterán

Szerintem ennek semmi köze nincs a szemhez. Inkább agyilag van megszokva sok embernél a 30 fps. Nem gamer ismerősöm mindig annyit mond a 30 vs 60 fps próbára, hogy a 60 sokkal simább és "érzékenyebb" tőle a kontroller. Az utolsó észrevétele viszont tényleg ott van, mert valóban sokkal simább az input magasabb fps számnál. Nem akarok vitát indítani, de SZVSZ egy fps játékban ÉN sokkal jobban célzok magas fps szám alatt. Nem tudom mennyire kamu érzés, de ez már eléggé régi megfigyelés nálam.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#72696) Deck válasza Xaels (#72694) üzenetére


Deck
titán

Nagyon jó a dualsense kihasználása :K

PS5

(#72697) saelin válasza Xaels (#72694) üzenetére


saelin
veterán

Autósból én a Destruction All Stars-t próbáltam, de ott valami kibakott irritáló volt a trigger. Idővel biztos több stúdió fogja majd kihasználni, talán egyre jobban.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#72698) Blaze_ válasza saelin (#72697) üzenetére


Blaze_
aktív tag

Wreckfestben szerintem jól lett megoldva. Csak akkor kezd zavaró lenni, ha már nagyon leamortizáltad a verdát :)

(#72699) Xaels válasza Deck (#72696) üzenetére


Xaels
félisten

Bocs de se a girot, se a tapipadot nem használja, az adaptive triggereket is csak felületesen. Semmi olyan pluszt nem ad hozzá amit egy DS4-el nem lehetne megoldani

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#72700) Deck válasza Xaels (#72699) üzenetére


Deck
titán

Végig is játszottad? DS4... Vicces :DDD :D
Aki végigjátszotta tudja milyen fasza a Dualsense a játék alatt :P

[ Szerkesztve ]

PS5

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.