Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#73351) KRoy19 válasza ProEvoFan (#73347) üzenetére


KRoy19
őstag

De pont az a lényeg, hogy nem belekötött a játékba, hanem leírta a véleményét.
Ezt a játékot a látvány adta el és csak a látvány miatt kapott ilyen magas pontszámokat, mert semmi olyan technikai megoldás vagy átütő mélységű sztori nem volt benne, ami ezt indokolta volna, sőt......(lásd a semmibe beleütköző karakter stb.) Ez tény és teljes mértékben egyet is értek vele.

Ettől függetlenül egy teljesen szórakoztató kis játék, ami összességében jónak mondható, mint ahogy ezt BusinnesGuy is hozzátette, de ti valahogy csak fekete fehérben láttok és ha valaki negatívumot fogalmaz meg, akkor az nektek már úgy jön le, hogy az ember kötözködik, meg szarozik.

[ Szerkesztve ]

(#73352) ProEvoFan válasza S e t h (#73350) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nem mondtam hogy ne írjon senki kritikát/rosszat/nemtetszést/stb...
Kellenek a kritikák.Alap.Sehol sem írtam, hogy nem.
Leírta.Elolastam.Véleményztem. Hol itt a baj?

Sokszor túl sokat láttok bele dolgokba, utána meg forgatjátok, csavarjátok össze-vissza.Ami nem baj, hiszen ez is egy vélemény, ami ellen megint van egy reflektáló, de az már fanyboy, meg Sony hívő, esetleg Xbox bot vagy bármi...

Nem rád értettem az egészet, neked csak az első bekezdés ment. Akinek nem inge...

(#73353) KoNZoLik@ válasza pzstm (#73349) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

:DDD :C

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#73354) hombre[EU] válasza BusinessGuy (#73329) üzenetére


hombre[EU]
veterán

mondjuk nem a level design a legnagyobb problémája hanem az egyszerū,unalmas gameplay :DDD a spiderman mellett elbújhat. de a tech alatta 10/10

Life, Uh, Finds A Way

(#73355) Elderath válasza Moby (#73338) üzenetére


Elderath
őstag

Te neked volt mostanában olyan játék ami... tetszett is? Lehet nem a játékokkal van ám a baj :D

[ Szerkesztve ]

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#73356) KKaresz45 válasza penge111 (#73345) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Többször volt már itt a fórumon a "lefagyott, csak az áramtalanítás segített" probléma. Nekem ilyen még nem volt, de olvasgattam róla a neten arra az esetre ha esetleg nekem is jönne egyszer. Több helyen is írták, hogy a PS5 esetében a hard resethez a power gombot nagyon hosszan kell lenyomva tartani. Nem elég az a fél perc mint ami a PS4-nél volt, itt egy-másfél percekről is beszámoltak.

(#73357) opr válasza sting2 (#73339) üzenetére


opr
veterán

Köszi! :R
Ambilighttal kapcsolatban pont szkeptikus vagyok amúgy. :DDD
Végül azt beszéltük asszonnyal, hogy bekapcsoljuk 1-2 hétre, aztán ha letelt, eldöntjük, hogy menjen vagy maradjon az ambilight. Néztem yt videókat róla, és valahol pont a "ez mekkora ötlet, nagyon tetszik!" és a "mekkora idegesítő baromság már ez" között vagyok, kb hangulatfüggően.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#73358) hombre[EU] válasza opr (#73313) üzenetére


hombre[EU]
veterán

azt ugye tudod,hogy a kínai TPV gyártja a Philips nevezetū tv-ket? :DDD ba-dum-tss

Life, Uh, Finds A Way

(#73359) opr válasza hombre[EU] (#73358) üzenetére


opr
veterán

Eselytelen, hogy olyan dolgot vegyel, amiben semmi kinai nincs. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#73360) KRoy19 válasza hombre[EU] (#73358) üzenetére


KRoy19
őstag

Miért létezik még olyan dolog a földön, amit nem kína gyárt? ;]

(#73361) KoNZoLik@ válasza opr (#73359) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ez így van pontosan, gyakorlatilag mindent ott gyártanak/raknak össze, még az iPhonet is😅

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#73362) ProEvoFan válasza KoNZoLik@ (#73361) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

iPhonet állítólag már Indiában.

(#73363) KoNZoLik@ válasza ProEvoFan (#73362) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Lehet, de gyakorlatilag tök mindegy👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#73364) hombre[EU] válasza KRoy19 (#73360) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ennek a társalgásnak volt egy "elōélete"...mindegy lényegtelen, csak poén volt :)

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#73365) KRoy19 válasza hombre[EU] (#73364) üzenetére


KRoy19
őstag

Ja, ok. :DDD :R

(#73366) Fox Mulder válasza KoNZoLik@ (#73361) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Amit nem Kínában gyártanak az hamisitvány. :)

[ Szerkesztve ]

(#73367) Moby válasza Elderath (#73355) üzenetére


Moby
addikt

Az emberekkel van baj, akik nem szopnak fel mindent, ami a sonytól érkezik. Igen, tudom, haljanak meg, de minimum ne írjanak sehova, haljanak meg csendben. De ez nem fog menni. Mindig lesz valaki, aki majd leírja amit gondol, még ha az nem is feltétlen a kötelező sony seggnyalás.

(#73368) ProEvoFan válasza Moby (#73367) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

És ezzel továbbra sincs semmi baj.

(#73369) Moby válasza ProEvoFan (#73368) üzenetére


Moby
addikt

Nincs baj? Kettő poszton belül fordult full személyeskedésbe a kritika. Az az ultimate érv, hogy akkor tehülyevagymenjélinnen :D
Na nem mintha bármit is számítana, hogy le van-e itt írva egy vélemény. Nem kell leírni, én is mindig erre jutok, de sajnos mindig lesz, aki ezt még nem tudja eléggé(vagy elfelejti).

(#73370) proly01


proly01
őstag

Jól értem, hogy ha a Returnal-ban meghalsz újra kell játszanod mindig a játék elejétől egészen a 3. Boss utáni fix mentésig?

....Pr:)ly....

(#73371) kecsu10 válasza Moby (#73369) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Mondjuk szerintem a Sony exkluzív címei között is van különbség. Mert a God of war vagy a Last of us olyan sztorit rakott le, amihez fogható nem sok van. Például belőlem kiváltották, hogy többet legyek a gyerekkel. De mondjuk a Days Gone már közel sem váltott ki semmit, sőt. A Returnal például amit láttam belőle gameplay-t, hát hihetetlenül tetszik. De nyilván nem fut akkorát mint a Ratchet, már csak a stílus és a nehézség miatt sem, de nekem a sztori is nagyon tetszik.

(#73372) Xaels válasza proly01 (#73370) üzenetére


Xaels
félisten

Nem egészen, az elejéről indulsz de a bossokat nem kell újra leverd illetve át tudsz menni egyből a 2. vagy a 3 pályára ha megtalálod az átjárót.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#73373) ProEvoFan válasza Moby (#73369) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Én arra gondoltam, hogy az ellenvéleménnyel sincs probléma. Tehát maga a - mindegy milyen, negatív vagy pozitív- véleménnyel nincsenek problémák.
Mindig magam nevében beszélek.
Na de erről mára ennyit. :)

Ha már ennyire megy az off.
Mondjatok már egy jó vezetékmentes fülhallgatót telefonhoz 10-20K között. Drágábban nem kell, mert úgy is elhagyja fél éven belül...
Rock zenére kellene a fiamnak. :R
Privátban is jöhet

[ Szerkesztve ]

(#73374) laci1117


laci1117
tag

Srácok, egy amatőr kérdés.
Rift Apartban hogy lehet a köztes fegyvert kiválasztani harc közben? Betelt a 4 helyem és sehogy nem sikerül a nyilak közé berakott fegyót választani

(#73375) #28047104 válasza laci1117 (#73374) üzenetére


#28047104
törölt tag

Háromszöget tartsd nyomva és akkor tudsz választani.

(#73376) laci1117 válasza #28047104 (#73375) üzenetére


laci1117
tag

Ahhhh köszönöm! ;)
Brutális ez a látványvilág, totál beszippantott :D

(#73377) #28047104 válasza laci1117 (#73376) üzenetére


#28047104
törölt tag

Fantasztikus játék. Elképesztően néz ki, igazi parádés, nagybetűs szórakozás. Minden percét imádom. Jó játékot. :)

(#73378) RangerFox


RangerFox
Topikgazda

Szeretnék rámutatni arra, hogy a láthatatlan falak nem ördögtől való dolgok. Nyilván lehet azt mondani, hogy hanyag megoldások, de valójában eléggé effektívek abból a szempontból, hogy megvédjék magát a játékot a játékostól (pl. grafikai bugok elkerülése), illetve magát a játékost is önmagától (pl. hogy leessen, vagy beleakadjon valamibe). Nem hiába vannak még mindig a modern játékokban is ilyenek, kvázi best practise-nek számítanak ezek level design szempontjából. Itt azt is megjegyezném, hogy ha nagyon keressük egy játék limitációit, akkor játéktól függetlenül hamar megtaláljuk őket, ezért se kellene ezek alapján ítéletet alkotni róluk (pl. a speedrunok ezen alapszanak).

Ettől függetlenül persze nem kell tagadni, hogy ezek a láthatatlan falak igenis illúziórombolók, engem főleg a dzsungeles/repülős/dinoszauruszos pályán zavartak. Ha további hibát kellene keresnem, akkor kiemelném a nehézséget. A játék túl könnyű még a legnehezebb nehézségen is, egy-két opcionális challange-et leszámítva. És épp emiatt a gameplay unalmassá válhat, hiszen a játék nem kényszerít különösebb taktikázásba, igazából mindig működik a favágó módszer, miszerint olyan sorrendben üríted ki a fegyverek tárát, amellyel a legrövidebb idő alatt a legtöbb damage-et tudod kiosztani. Ha meg céltudatosan fejleszted a fegyvereid, akkor meg még egyszerűbb dolgod van.

Itt mondjuk megjegyezném, hogy szerintem egy ennyire akció orientált, platformer elemekkel tarkított kalandjáték ennél sokkal többet nem tud adni gameplay szinten. De ezektől függetlenül kár tagadni az Insomniac érdemeit, nagyon változatos világokat alkottak, nagyon fun gameplay mechanika köré húzták fel az egész játékot, mindezek mellett pedig talán a legszebb játék, amit eddig láthattunk. És hihetetlen technikai megoldásokat alkalmaztak, amik eddig egyedülállók a konzolos játékok körében, rendesen feladták a leckét a többieknek.

(#73379) zolo96 válasza ProEvoFan (#73373) üzenetére


zolo96
tag

Spar JBL akciót lesd meg :K

(#73380) Pferi válasza zolo96 (#73379) üzenetére


Pferi
senior tag

Egy JBL Tune 510BT-t veszek át a Spar-ban jövő héten, 9.000-ért jó vétel.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#73381) -=Jam=- válasza zolo96 (#73379) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Az állítólag már az első héten sem volt egyik Spar-ban sem :D

Pferi: Pesten, vagy melyik Sparban?

[ Szerkesztve ]

(#73382) Elderath válasza Moby (#73367) üzenetére


Elderath
őstag

Hát nem tudom én marhára élveztem, biztos velem van a baj, hogy nem fikázok minden játékot mostanában :U

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#73383) Pferi válasza -=Jam=- (#73381) üzenetére


Pferi
senior tag

Kecskeméten nézek szét a Spar-okban. Soha nem vásárolok ott, csak kaptam egy csomó matricát, gondoltam ennyit megér, nem tudtam hogy ez a típus hiánycikk...

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#73384) totalwarrior válasza Elderath (#73382) üzenetére


totalwarrior
tag

Őszintén, én élveztem a Cyberpunkot is PS4 pron, és a rengetek bugon is jól szórakoztam. Akkor jó játék? Az hogy valamit élvezel nem azt jelenti hogy nincsenek hibák benne. És lehet azok a hibák másoknak kevésbé élvezhetővé teszik.

[ Szerkesztve ]

(#73385) -=Jam=- válasza Pferi (#73383) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Ja, hát akkor ne nagyon éld bele magad, sehol nem lehet találni :(

(#73386) nanorambo


nanorambo
őstag

Masnak is zavaróan hangos ha felpörgeti a lemezt a ps5? Nagyon riktán teszek be lemezt, inkabb a digitalis verziókat szeretem, de amikor lemezes játékkal jatszom az első kb 30 mp amíg felpörgeti a lemezt eleg hangos, olyan mintha az egész gép rezegne tőle.

(#73387) Bencus88 válasza nanorambo (#73386) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Igen

(#73388) KaitouP válasza nanorambo (#73386) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Nope.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#73389) RangerFox válasza nanorambo (#73386) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Igen. Meg játék közben is felpörgeti ~óránként pár másodpercre, kicsit zavaró. De szerintem inkább amiatt tűnik ilyen hangosnak, mert alapból szinte nincs is hangja.

(#73390) Kendek válasza nanorambo (#73386) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hogy hangos ha fullon pörgeti a lemezt, ez tény. Ezzel nem nagyon lehet mit csinálni, csillapították amennyire csak tudták. De nem gondolom, hogy az a pár alkalom és rövid idő annyira zavaró lenne.

<-ƘƘ->

(#73391) pzstm válasza nanorambo (#73386) üzenetére


pzstm
titán

2 napot volt nálam a rift apart, elmúlt 7 évben másik konzolban sem volt lemez, itt sem lesz többet.

Én lelvettem a hangját és havernak átküldtem hogy ez garis-e, de állítólag normális :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#73392) Mike válasza BusinessGuy (#73329) üzenetére


Mike
veterán

nézd meg a 2016-os Ratchet-et. most kezdtem el vele játszani. pont ugyan ilyen. csak a pályán tudsz mozogni.

egyáltalán nem szemellenzős, mert a maga nemében kurva jó lett.
ami téged zavar, láthatóan a többséget nem.
(jó, nekem mindig felróják, hogy minden megfelel ahogy van, de amilyen gameplayt eddig néztem, mindenki élvezte)

[ Szerkesztve ]

(#73393) Kendek válasza pzstm (#73391) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az optikai meghajtó az ilyen (ha még nem találkoztatok volna vele), ez a nagy sebességű fajta pedig különösen hangos tud lenni (mert nagyon nagy sebességgel pörgeti a lemezt). Ráadásul akár az oldallapokat is meg tudja rezegtetni. Plusz sokan figyelmen kívül hagyják a konzolhoz mellékelt talpat, és anélkül használják. Úgy pedig a bútor is jobban átveszi a rezgést, és felerősíti a hanghatást.

<-ƘƘ->

(#73394) Mike válasza ProEvoFan (#73337) üzenetére


Mike
veterán

a harc baromira nem kellett volna bele

(#73395) tboy93 válasza Kendek (#73393) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez hangos? A PS3-hoz képest néma :D Tegnap elott nyomtam vegig a 3-on a beyondot, leuvolti a tv-t a bluray olvasas hangja...

(#73396) Mike válasza KRoy19 (#73344) üzenetére


Mike
veterán

mert kurvára nem érdekel, na
leírtam, hogy minden percét élveztem, de erre jön a fanyalgók hada
de minden témában
akkor szar. érdekes módon nindig azzal jönnek a fikázók, hogy jaj nem szabad szidni a játékot, de ahogy nézem, dicsérni se, mert azonnal le vagy torkolva.

(#73397) ProEvoFan válasza Mike (#73394) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

A játék addigi felépítése miatt én is meglepődtem mikor harcra került a sor.Igen, talán kicsit kilógott a lába.

(#73398) Mike válasza KKaresz45 (#73356) üzenetére


Mike
veterán

konkrétan 20 másodperc
nekem egyszer Ratchet alatt fagyott így le, egyszer meg a menüben

(#73399) Kendek válasza tboy93 (#73395) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az a játék már nagyon régóta elérhető PS4-re, és a BC miatt játszható PS5-ön is. Szóval érdemesebb lett volna ide venned, úgy nem üvöltötte volna le a tévét. :)

<-ƘƘ->

(#73400) Mike válasza Kendek (#73393) üzenetére


Mike
veterán

na ezért (is) kellett nekem digitális
anno pc-n is levettem az olvasási sebességet 16x hogy csendben legyen

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.