Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#73301) vonSux válasza ProEvoFan (#73300) üzenetére


vonSux
őstag

Nem lemezes géped van? 16eft körül már simán van kópia.

(#73302) ProEvoFan válasza vonSux (#73301) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Digitális van.
A generáció elején nem a legjobb választás a digitális gép, mert storeban kevés az akció a ps5ös játékokra, ha meg végre akciós, akkor meg éppenhogy van rajta kedvezmény. :(
1.5-2 év múlva ez változni fog, addig nem marad más, mint a türelem gyakorlása. :D

[ Szerkesztve ]

(#73303) BusinessGuy válasza ProEvoFan (#73300) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Maximum grafikában. Sajnos emellett borzalmas idejétmúlt megoldásokkal van tele, minden erőforrást a látványra tettek.

(#73304) Scholes9 válasza BusinessGuy (#73303) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Mikre gondolsz?

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#73305) 2018 válasza BusinessGuy (#73303) üzenetére


2018
aktív tag

Tenyleg olyan jo a jatek? En a geppel kaptam a rift apartot. Kontroller minden kepesseget tamogatja?

(#73306) Kendek válasza BusinessGuy (#73303) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mármint tele van olyan technikai limitációkkal ami okán az előző konzolgenerációkat idézi fel? Pl. túl sok a betöltőképernyő?

<-ƘƘ->

(#73307) BusinessGuy válasza Kendek (#73306) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Láthatatlan falak százezrével. Full statikus pályaelemek amikre felugrani sem tudsz mert indokolatlanul lecsúszol beleütközöl a semmibe. Nem mehetsz olyan helyekre ahova lazán mehetnél. Hozzá bugolás tárgyakba, beesések. A pályatervezés borzalmasan idejétmúlt, a gameplay egynek elmegy, a látványra tolták a full erőforrást (és tán az audiót) , minden másban egy jóindulatú közepes. Jó játék de a látványt leszámítva indokolatlan a 9+ pontozása, egy kitolásra fasza, hangzás bitang látvány üt, haptic feedback szuper. De sokkal többre számítottam az alapján mennyire felsztárolták sokan.

[ Szerkesztve ]

(#73308) keIdor válasza ProEvoFan (#73302) üzenetére


keIdor
titán

Jó az pedig, én a PS4-nèl sem használtam már lemezt, macera, hangos, ezért lett digitális, legalább ez szimmetrikus is. Drága hosszú távon, de nem tudom elképzelni magam, hogy járkálok postára feladni a játékokat meg ilyenek. Ennél fontosabb az időm és inkább fizetek. :)
De nyilván én se veszek meg day1 mindent, csak ami must have.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73309) tboy93 válasza keIdor (#73308) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fu, en meg tokre szeretek csereberelni :D Csomoszor veszek komplett pakkokat, megtartom ami kell, a tobbit meg kiarulom.

(#73310) Kendek válasza BusinessGuy (#73307) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amit most leírtál és felróttál, azt úgy hívják, hogy irányított játékmenet. Ez nem egy elavult megoldás, a jövőbeni játékok is előszeretettel használni fogják. A legtöbb szabadságot a teljesen nyílt világú játékmenet adja, azoknál van meg a legnagyobb illúzió. Ott is sokat segít a PS5 hardvere, de nem ettől lesz valami igazi next-gen. Mivel nem lehet minden játék open-world.
Attól lesz next-gen ez a játék, hogy kihasználja a konzol és a kontroller új képességeit. Legyen az pusztán csak a számításbeli erőtöbblet, I/O sebesség vagy egy-egy új funkció. Olyan dolgok amik nem érhetőek el az előző generáción. Ez a pályatervezést és a játékmenetet ugyan befolyásolja, de nem jelent full szabadságot a játékosnak. Ha te a PS5-ös címektől ezt várod, akkor valószínűleg sokszor csalódni fogsz. :)

<-ƘƘ->

(#73311) Mike válasza BusinessGuy (#73303) üzenetére


Mike
veterán

biztos igazad van, de ettől még nagyon élvezetes. az egész olyan mintha egy animációs filmben játszanál. ennél persze nem mélyebb, de nem is kell.

(#73312) Mike válasza 2018 (#73305) üzenetére


Mike
veterán

én élveztem minden percét, teljesen magával ragadott

(#73313) opr


opr
veterán

Kicsit meg visszaterek a TV-s temara, vegul Philips 58PUS8555 lett belole. Tesztek, forumok jokat mondtak rola, itt is ajanlottak, elvileg a mozgasmegjelenitese nagyon jo, VA panel, szoval remelem jo lesz. Koszonom mindenkinek, aki segitett/tanacsot adott/akarmi! :R

Kedden erkezik a TV, majd beszamolok rola, mennyire valt be.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#73314) pzstm válasza ProEvoFan (#73302) üzenetére


pzstm
titán

vagy ha második konzolnak tartod akkoris hibátlan a digitális. Exkluzívokat home-olva megveszitek digitálisan minden más meg másik platformra ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#73315) 2018 válasza Mike (#73312) üzenetére


2018
aktív tag

Szinten zenesz, brutal jo jatek soha nem latott grafikai minoseggel.

(#73316) ProEvoFan válasza pzstm (#73314) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nincs home társam.Egy-két haverom van, aki szeret játszani, de ők meg lemezes mániásak.
A topikban biztos lenne megbízható ember, akivel lehetne homeolni, de nemtom' hogyan tudnánk megegyezni. Az egyik fél veszi ezt a másik azt?De én nem veszek minden hónapban teljes árú játékot, de még felezve sem vennék minden hónapban, így nagyon necces a társulás.

[ Szerkesztve ]

(#73317) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

EldenRing trailer breakdown (vaati)

Life, Uh, Finds A Way

(#73318) vonSux válasza keIdor (#73308) üzenetére


vonSux
őstag

A PS4 éra alatt én se tudtam elképzelni, jó ha összesen öt lemez megfordult nálam 2013-óta. A mostani árképzés egyelőre rávesz arra, hogy megírjak egy-egy hirdetést ;)

(#73319) Mike válasza vonSux (#73318) üzenetére


Mike
veterán

hát igen, de azt azért ne felejtsük el hogy usaban 70 dolcsi a Ratchet.

(#73320) Qbász


Qbász
aktív tag

Üdv!

Gondolom már unalmas lesz a kérdésem de, honnan érdemes rendelni PS5-öt? Alzánál rendeltem anno március elején de azóta semmi infó. Honnan jött már meg konzol?
A segítséget előre is köszönöm :R

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#73321) Frod válasza Qbász (#73320) üzenetére


Frod
addikt

Konzolvilágnál 4-6 hónap sorban állás van lemezes gépre, de folyamatos a teljesítés.
Alza nagyon lassú, nem érdemes ott.
Helyek amik még említésre szoktak kerülni: Sony Központi Szalon, KonzolStudió.

Akár több helyen is leadhatod egyszerre, aztán hátha valahol befut hamarabb.

Do you see the white shadow?

(#73322) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

figyuzzatok már! a wd legionban az összes ilyen zöld izét össze kell szedni a trophykhoz?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#73323) Qbász válasza Frod (#73321) üzenetére


Qbász
aktív tag

Tehát sikerült a legrosszabb helyről rendelnem :C

[ Szerkesztve ]

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#73324) keIdor válasza vonSux (#73318) üzenetére


keIdor
titán

Áhh…
Aztán kitalálja, hogy visszamondja, nem veszi át, mégsem utal, mit tudom én… nem csinálnám.
Nem a hirdetés feladás a gáz, hanem a többi. :)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73325) vonSux válasza Mike (#73319) üzenetére


vonSux
őstag

Szép kövér az usa accom, de ettől függetlenül azt is nehezen verem ki a fejemből, hogy bitang módon szárnyal a nemzeti fizetőeszközünk a dollárhoz képest ($<297). :D

Keldor: nem tudnálak jó szívvel cáfolni, kétség kívül alacsonyan van a kerítés a piacon. Ilyenkor próbálom a jó fejekkel nyugtatni magam.

[ Szerkesztve ]

(#73326) KoNZoLik@ válasza Adam_Shepard (#73322) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Igen össze kell szedni....mivel azokkal tudod az összes tulajdonságodat fel upgradelni, és az 1db trophy ha mindet fullra tolod, persze ha a platina a cél ez akkor lényeges csak 👍

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#73327) Adam_Shepard válasza KoNZoLik@ (#73326) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

már csaz az a 2 van, hogy minden fegyó meg minden minden :D de akkor nem úszom meg ezek szerint hogy mindenhova menejek értük.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#73328) Major Lion válasza keIdor (#73324) üzenetére


Major Lion
senior tag

Léteznek erre platformok, pont emiatt.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#73329) BusinessGuy válasza Kendek (#73310) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Csak tudod, ezt ügyes pályatervezésselel tudod fedni. Itt ez nem sikerült ahogy az interakciók sem a tárgyakkal pályaelemekkel. Kár ezt megmagyarázni, egy Uncharted is ugyan ezen a szinten megy irányított csőpályákon, mégsincs ezaz érzése az embernek mert a pályákat úgy alkották meg hogy a lehető legminimálisabb legyen a láthatatlan fal effekt, ahova meg azt akarták hogyne tudjunk feljutni az kellően magas. Itt meg egyszer nálad magasabb objektumokra ugrasz fel miközben máshol nálad alacsonyabb objktum fölött is láthatatlan fal van és simán azt hinnéd hogy mehetsz arra, de nem. Bizony ez idejétmúlt gyenge megoldás az pedig hogy csőjátékban a tereptárgyakkal az interakció pre prevgen szint vagyis állandóan belelóg valamibe a lábunk/kezünk gáz.
A játékmenet mindemellé semmi extrátnem ad, élménydús és ennyi.
Baszott rossz visszajelzés a készítők felé a szemellenzős felhájpolás és túlpontozás, megtanulhatná már a játékos társadalom, mert így a fejlesztó nem fejlődik ott ahol kellene.

[ Szerkesztve ]

(#73330) 3L1T3 válasza BusinessGuy (#73329) üzenetére


3L1T3
addikt

+1

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#73331) Kendek válasza BusinessGuy (#73329) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Teljesen igazad van, ez rosszul van megtervezve és kivitelezve ebben a játékban. Viszont ahogyan írod is, egy Uncharted-ben is sokkal jobban meg van oldva, vagyis ez egyáltalán nem next-gen kérdés. Hiszen már egy PS3-as címben is tudták ezt jól kezelni.

<-ƘƘ->

(#73332) KaitouP


KaitouP
Topikgazda

Final Fantasy VII Remake Intergrade
Episode INTERmission

7 óra 45 perc volt számomra a DLC, minijátékkal, VR harccal, bámészkodással, némi Photo Mode bűvészkedéssel. Utóbbi némi spoilermentes gyümölcse itt megtekinthető: [link]

Én a hajamat letettem... THAT WAS INTENSE! Igazán remek DLC az FF filmekre jellemző in-game cutscene-ekkel. Rövid volt ugyan, de a sztori mindenért kárpótol. Hiába nem volt az eredeti játék forgatókönyvének a része Yuffie előtörténete, remekül sikerült utólag beépíteni azt. Ráadásul olyan karaktereket és szervezetet is sikerült remekül bepasszitani (aka Deepground, Weiss, Nero) amit és akiket eredetileg - szintén ez original VII-t tekintve - csak jóval később ismerünk meg (Dirge of Cerberus).

Megérte minden forintját. Ilyeneket gyakrabban is dobálhatna az SE. Akinek tetszett a Part I Remake, ne hezitáljon a DLC megvásárlásán. :K (Pszt... Van egy kis Part II meglepi is. ;))

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#73333) Deck válasza BusinessGuy (#73329) üzenetére


Deck
titán

Jó, hogy te itt vagy és megmondod, hogy mitől szar és mit kéne csinálni. Köszönjük! Már adom is el. Én hülye meg csak élveztem a játékot... :)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#73334) rumkola válasza BusinessGuy (#73307) üzenetére


rumkola
veterán

Ratchet:
Teljesen egyetértek veled. Nekem, az előző rész sokkal jobb volt. :R

[ Szerkesztve ]

(#73335) ProEvoFan válasza BusinessGuy (#73329) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Régebben a problémádról olvastam egy jó cikket.
A lényeg: elmagyarázta a Half Life 2ben, hogy a városban miért csak azokon az ajtókon/kapukon lehetett bemenni, amit a fejlesztők megálmodtak, pedig tele volt zárt ajtóval ill kapuval a játék.
Egyszerű...mert a játékmenet szempontjából a többire nem volt szükség hogy nyitva legyen.

[ Szerkesztve ]

(#73336) KRoy19 válasza rumkola (#73334) üzenetére


KRoy19
őstag

+1

A Rift Apart csak és kizárólag látványban jobb a 2016-os résznél, minden másban nekem is jobban tetszik az előző rész.

(#73337) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Concrete Genie (magyar felirattal)
Tegnap végigjátszottam, platináztam. Év elején volt ps+ban, tehát sok embernek megvan a játék, szóval gyerünk azonnal letölteni - főleg ha gyermek is van otthon - mert aranyos, jó kis játék és még pici mondanivalója is van. :K

(#73338) Moby válasza ProEvoFan (#73335) üzenetére


Moby
addikt

Igen, csak a nincsmindenajtónyitva, meg az ilyenek között van pár osztás a skálán :D
Én úgy vagyok ezzel, hogy ha a rift apart a 9/10-es játék, akkor az Astro's Playroom a 17/10-es platformer. DE a graf az isten(bár ebben sem marad el utóbbi az előbbitől), meg működik a marketing, szóval valahol értem a dolgot.

(#73339) sting2 válasza opr (#73313) üzenetére


sting2
addikt

Jó döntés!
" Titkos favorit " volt sokaknál, mivel az Ambilight önmagában egy nagyon nagy plusz..
:K

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#73340) BusinessGuy válasza ProEvoFan (#73335) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

De ott legalább nem egy szaros láthatatlan fal volt. Látom nehéz megérteni. Plusz ott nem volt ezen kívül logikátlanság, nem az volt hogy térdedig érő objektummal zártak le egy utat. HL2 hány éves is..?

Deck: jó hogy te is ittvagy és ahelyett hogy felfognád amit leír az ember rögtön támadásba lendülsz humorosan. Egy szóval nem mondtam hogy szar, azt sem hogy nem élmény, pusztán annyit hogy megint durva szemellenzővel a látványos hibái fölött szemet húnyva mérik ami a készítők felé rossz visszajelzés. Felejtsük már el ezt a nem lehet negatívumot felróni egy sony exnek mentalitást mert baromira gyerekes és irritáló. Más játékot ezekért a hibákért duzzogva pontozná le a sajtó és a játékos világ.

Kendek: Nem is írtam hogy nextgen kérdés-e szimplán csak azt hogy baromi elavult megoldás ami 2 generációval ez elött még elő elő fordult de ott is már csak ritkán.

(#73341) Deck válasza BusinessGuy (#73340) üzenetére


Deck
titán

Nincs olyan játék amiről ne lehetne hibákat írni, ha akarnánk. Egy se. Én csak leülök és élvezem a játékot, nem azon gondolkodom mitől rossz, stb.

PS5

(#73342) EnterR válasza Deck (#73341) üzenetére


EnterR
veterán

Nem látom magam előtt, ahogy a szemét kereskedő túlárazott konzolján irányítok egy folyamatosan piszkosodó, rossz tapipados, gyenge rugós kontrollerrel egy láthatatlan fallal és amatőr megoldásokkal megírt játékot. :DDD ;]

PSN ID: marquuard

(#73343) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#73344) KRoy19 válasza BusinessGuy (#73340) üzenetére


KRoy19
őstag

Ilyenkor jönnek a "csinájjá jobbat, ha ekkora szakértő vagy." típusú kommentek.;]

Én már rájöttem, hogy itt nem lehet rámutatni negatívumokra, mert rögtön jön a sértődött tömeg akit érzelmi szálak fűznek a konzolhoz vagy az arra kiadott játékokhoz és rögtön védekező üzemmódba kapcsolnak.
Nem képesek felfogni, hogy mit ír az ember, hanem eltorzítják a mondanivalódat a kis agyukban és arra a reagálnak szarkasztikusan/vicceskedve magas lóról.

(#73345) penge111 válasza Mike (#73299) üzenetére


penge111
addikt

Ên most a Returnallal vagyok így. Olyan szinten ráfüggtem, hogy durva. Kb 15 óra játék után meglett a 3. Boss, itt van egy fix save point. Kicsit bóklásztam az új világban erre befagyott a ps, természetesen csak az áramtalanítás segített. Persze oda lett a mentésem, mindent buktam, vannak azért perma tárgyak, gyűjtött cuccok. Kicsit húztam a szám, de ugyan olyan lelkesen álltam neki mint 15 órával ezelőtt. Az is igaz, másnap már egy run alatt a 3. Bossnál voltam. Érdekes egy játék, mert itt valóban te fejlődsz, nem igazán a karaktered :K

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#73346) KoNZoLik@ válasza KRoy19 (#73344) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

+1

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#73347) ProEvoFan válasza BusinessGuy (#73340) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nem veszem védelembe a sony exkluzív játékokat, de minden játékba belelehet kötni, így vagy úgy. Még a szerintem zseniális Last of US part 2be és a mégzseniálisabb Death Strandingbe is. Sorolhatnám én is a miért így vagy úgy, de minek. Mind a kettő platina és számomra a ps4 éra két leggjobb játéka.
Egyik sem egy Cyberpunk...nincs mit szidni benne. ;]

[ Szerkesztve ]

(#73348) Moby válasza ProEvoFan (#73347) üzenetére


Moby
addikt

De ugye a minden játékba bele lehet kötni az nem azt jelenti, hogy minden játék egyforma, ugye? Ugye különbséget tudunk tenni két játék között akkor is, ha mindkettőben vannak hibás elemek?
Ugye?
Gondolom így kellene lennie, ha már a cyberpunk ezek alá van rangsorolva, pedig épp most lett leírva vagy 10x egymás után, hogy minden játékban van hiba...

[ Szerkesztve ]

(#73349) pzstm válasza KRoy19 (#73344) üzenetére


pzstm
titán

+1.

Pláne sony exkluzívról "nem illik" csúnyát/rosszat mondani ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#73350) S e t h válasza ProEvoFan (#73347) üzenetére


S e t h
nagyúr

Minek?
Ennyi erővel kritikák se szülessenek, mert hátha rosszul esnek valakinek.
Sőt.
Ha egy cég félkészen tol ki vmit tele buggal és iap-pal, akkor arról se írjunk, minek, hiszen lehet játszani és platinázni.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.