Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#130551) Wesder


Wesder
félisten

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130552) Sordoran válasza koncsik (#130546) üzenetére


Sordoran
addikt

Mindig ilyenkor jön. Közben nekem is jött e-mail. :U

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#130553) Wesder


Wesder
félisten

The PlayStation Plus Collection that is offered for PS5 users will no longer be offered starting May 9th

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130554) predakon


predakon
őstag

Vótmá? RIP ps plus collection

Wesder nyert, 20mp :D

We also wanted to provide an update on the PlayStation Plus Collection that has been offered as a benefit to PlayStation Plus members on PS5 since 2020. On May 9 the PlayStation Plus Collection will no longer be offered. If you haven’t redeemed the titles in this collection yet, you can still do so until May 9, which will enable you to access those titles even after this date for as long as you remain a PlayStation Plus member.

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#130555) markknight válasza Wesder (#130553) üzenetére


markknight
veterán

Megnyerték ezt a generációt is, szóval nem kellenek ezek a hívogató dolgok már.

(#130556) icemad válasza markknight (#130555) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

:DDD :DDD :DDD :DDD
Ezt a generációt én nyertem, mert mind a négy fajta konzolból van itthon.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#130557) Wesder válasza markknight (#130555) üzenetére


Wesder
félisten

Ez így elég merész állítás így a generáció eleje-harmadánál.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130558) Lackooo84 válasza predakon (#130554) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Vége a beetetési időszaknak...

The Truth is out there...

(#130559) icemad válasza Wesder (#130557) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Meg nem biztos, hogy ezek a 10 eurós ps4 játékok lennének a "végső érv" egy új konzol vásárlásnál. Szerintem a többség úgyis azt veszi, ami a haverjának van.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#130560) ratgab válasza Anti-Hero (#130533) üzenetére


ratgab
tag

Nekem is maradt a rendelés 🙂.

(#130561) raziel01 válasza Wesder (#130551) üzenetére


raziel01
veterán

Mafiának örülök. 2 éve 1 hetes ps now-ban végigrohantam rajta.
Így majd lazulósan végigtolom megint. :R (tudom nem hosszú, csak pont úgy jött ki, hogy kevés időm volt játszani)

(#130562) bbuffy válasza koncsik (#130546) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nekem igen.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#130563) markknight válasza icemad (#130559) üzenetére


markknight
veterán

Meg nem biztos, hogy ezek a 10 eurós ps4 játékok lennének a "végső érv" egy új konzol vásárlásnál.
Nem, de ha új konzolt veszel akkor azért jó a szülőknek ha tudják, hogy ehhez a konzolhoz bizony X darab és köztük év játéka cím is jár "ingyen".

Szerintem a többség úgyis azt veszi, ami a haverjának van.
Ezt sem hiszem validnak. Elég tájékozottak az emberek, ha meg nem akkor a recesszió rákényszeríti őket, hogy használják az agyukat. Szóval ha Hi-Fi Rush vagy Pókember 2.. Azért megnézném ki választaná az előbbit :D

De a témát már zárnám is, elég jelentős előnyük van a piacon, nincs már szükségük ilyen jófejkedésre.

[ Szerkesztve ]

(#130564) Moby válasza markknight (#130563) üzenetére


Moby
addikt

Szóval ha Hi-Fi Rush vagy Pókember 2.. Azért megnézném ki választaná az előbbit :D
Pl. én.

(#130565) icemad válasza markknight (#130563) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, de ha új konzolt veszel akkor azért jó a szülőknek ha tudják, hogy ehhez a konzolhoz bizony X darab és köztük év játéka cím is jár "ingyen".
De nem jár ingyen. Ez egy tévedés. Ennek olvass kicsit utána.

Szóval ha Hi-Fi Rush vagy Pókember 2.. Azért megnézném ki választaná az előbbit :D

Rohadtul nem erről van szó. Egy szülő, ha nem akar ultra durván kibaszni a gyerekkel, akkor nem vesz olyan konzolt, amivel a gyerek nem tud játszani a haverjával. Tök mindegy, hogy fortnite, Rocket League, Minecraft, vagy akármi. Nálam ezért is van betárazva minden.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#130566) ρσгτσ válasza markknight (#130563) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Kicsit túlbecsülöd az emberek tudatosságát. Mert ezen az alapon senki nem venne semmi mást, csak PS -t. Ez pedig nem igaz. Az emberek csak kis töredéke gamer, még kevesebb az, aki konzolt vesz.

Addig örülj, amíg van a piacon mérhető konkurencia. Hidd el, az senkinek nem lenne jó, ha a Sony vagy a Microsoft letarolná a konzolos piacot. Szerencsére erről szó sincs.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#130567) markknight válasza icemad (#130565) üzenetére


markknight
veterán

Mindegyikben van crossplay :D

(#130568) koncsik válasza bbuffy (#130562) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

és a többeik: köszi a visszajelzést, nekem is megjött :)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#130569) markknight válasza ρσгτσ (#130566) üzenetére


markknight
veterán

Jó, de létezik márka iránti hűség, meg az elmúlt 20 év alatt összerakott fiókhoz való kötődés is. Illetve azok akik szeretik a Xbox exeket.

(#130570) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

megnéztem ezt a Lightfall trailert...miért van olyan érzésem,hogy minden (concept) artist már átállt a Matter-re és ezt valami juniorok rajzolták? :D

Life, Uh, Finds A Way

(#130571) ρσгτσ válasza markknight (#130569) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Létezik, csak azért ne felejtsük a PS3-Xbox 360 időket sem. Amit bár nem kifejezetten mondanék buktának, de ott egy elég nagy esés volt a Sony -nál.

PS2 brutális száma után, ami szerintem! a Sony legjobb generációja volt. Milliónyi exkluzív és egyéb címmel. Amit én mondjuk nem az eladási számok, hanem a kínálat miatt tartok annak.

Szerk.:
Sony nagy előnye az (is) volt az utána lévő generációban, hogy a Microsoft megmutatta ennél is van lejjebb.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#130572) markknight válasza ρσгτσ (#130571) üzenetére


markknight
veterán

Ja persze, akkoriban nekem is Xbox 360 figyelt, a PS3-mat adtam el szépen mert olyan hangos volt mint egy repülő meg fagyott is. És igen, én pl milliószor variáltam 2017-be, hogy akkor most mit vegyek és hiába hoztam ki a One-t, egyszerűen nem bírtam már, hogy nem tudok egy Pókembert vagy egy God of Wart játszani és mivel két konzolt nem akartam, ezért eladtam. De most is lejátszottam ezeket a köröket fejben.

[ Szerkesztve ]

(#130573) Wesder


Wesder
félisten

God of War Ragnarok has sold through over 11+ Million Units @SonySantaMonica has announced.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130574) ρσгτσ válasza markknight (#130572) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Microsoft elhibázott döntései legalább annyira, ha nem jobban hatással vannak a Sony sikerességére, mint a márka iránti hűség.

Ettől függetlenül a másik oldalon sokkal agresszívabb a márka jelenléte, mint a korábbiakban, és konkrétan a föld alól hozták erre a szintre az Xbox -t. Mindezt úgy, hogy egyébként #nincsrájáték.

Brand építésben jelenleg 5* -os a Microsoft, és ha nem cseszik el megint túlzottan, akkor itt (nem most) egy generáció alatt simán ki tudják egyenlíteni a viszonyokat. Szóval a márka iránti hűséget pont úgy ki lehet kukázni, mint anno PS2 után.

Bár azt is tegyük hozzá, hogy a Microsoft -nak csak egy gyufaszál a dobozban a konzolos piac.

Én addig örülök, amíg egyik sem tűnik el a süllyesztőben, mert nem lenne tőle egészséges a piac. Pirosakat meg már szándékosan nem is említettem.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#130575) Ctrl+Alt~Del válasza Wesder (#130573) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Az nem olyan rossz kezdés.

Még szerencse, hogy a single player játékoknak már leáldozott, és nem éri meg készíteni. :C

W | W | H | W | W | W | H

(#130576) Sliderxy válasza predakon (#130554) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Nem rip az csak kap majd egy ráncfelvarrást. Gondolom én...
Lenne mire lecserélniük a régebbi címeket, amik meg mehetnek majd a katalógusba.

(#130577) icemad válasza markknight (#130567) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Crossplay van, és a kommunikációt, hogy oldod meg? Discord van ugyan, de 13 éves kor fölött.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#130578) markknight válasza ρσгτσ (#130574) üzenetére


markknight
veterán

Ja, én nem mondom azt, hogy nincs rá játék, csak azt, hogy ezt a gent is a Sony nyerte, ami sztem igaz is, hiszen csak veszít aki boxot vesz. Érdekli a god of war vagy sem, lemarad, kivéve ha mindkét konzol van, amit én nem is az, hogy nem tudok megfizetni (mert azért annyira nem gondolok egy konzolt luxusnak) hanem nem akarok… akarunk.. akar a feleségem :D A marketingjüket viszont kedvelem, PC van itthon, gamepass volt. Csak hát main konzolnak megint nem tudom és a sok ex miatt nem is fogom őket választani és nem gondolom, hogy ez meg fog váltoni, mert baromi erősek a Sonys gémek.

[ Szerkesztve ]

(#130579) Frod válasza Wesder (#130551) üzenetére


Frod
addikt

Szuper, jóideje nem tudtunk már mit játszani a haverokkal, de az Evil Dead-et meglessük.
Van benne pc+konzolos crossplay is, úgyhogy a pc-s haver is be tud ugrani.

Do you see the white shadow?

(#130580) markknight válasza icemad (#130577) üzenetére


markknight
veterán

Van ingame voice chat is :)

(#130581) Wesder válasza Ctrl+Alt~Del (#130575) üzenetére


Wesder
félisten

Nem tudom hogy miért kell még mindig ezen a sokéves EA bullshiten lovagolni. Belátták ők is hogy fasság és készülnek a SP játélok ott is.

Mondjuk nem tudom a Sony hogy akara ezt majd védeni. Legalább ilyenkor maradhattak volna kicsit csöndben. Simán lehet majd mutogatni a bíróságon hogy a Sony saját IP-jai rettentő erősek.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130582) markknight válasza markknight (#130578) üzenetére


markknight
veterán

és amúgy ha behúznának pár nagy címet mint például a COD (amivel nem tudom milyen alapon van problémája a Sonynak, de a mai világban már az Apple is lassan ki van szorítva a saját platformjáról) akkor lehet megint gondolkodnék :D

(#130583) Wesder válasza markknight (#130582) üzenetére


Wesder
félisten

Olyan alapon hogy az elmúlt 10 évben fizettek rendesen az Actinek hogy a CoD egyet jelentsen a Playstationnel, és azt a pénzt nem szeretnék bebukni amit visszatermelt nekik a franchise.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130584) ρσгτσ válasza markknight (#130578) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nálam most jó nagy üresség van, ha a konzolokat nézzük. :D Illetve nem teljesen, de amiket mostanában várok, azok inkább multiplatform címek, szóval nagyjából mindegy milyen konzol van itthon.

Például a GoW vagy a Pókember egyáltalán nem érdekel, de mondjuk ott volt a Ghost of Tsushima vagy a Detroit: Become Human, amiből mindkét játék szerintem zseni. Viszont ha azt nézem milyen exkluzív jön, ami engem lázba tud hozni, az most pont nem itt van. Forza Motorsport és Zelda.

Meg hozzáteszem, hogy az említett Hi-Fi Rush 10 percében több szórakozás, kreativitás van, mint sok másik AAA játékban összesen, egész játékidő alatt.

Szerintem az ember akkor jár a legjobban (és persze ha megteheti), ha mind a három konzolból vesz egyet. Vagy 2 konzol, plusz Xbox helyett egy PC -t. Már ha huzamosabb időre le tudja kötni a játék.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#130585) markknight válasza Wesder (#130583) üzenetére


markknight
veterán

A COD soha nem jelentett egyet a playstationnel, kaptak pár módot meg early accesst az adott részre mindig. A Disney is bezsákolt elég sok stúdiót, na bumm. Üzlet.

(#130586) Xaels válasza Wesder (#130553) üzenetére


Xaels
félisten

Komolyan mondom ezek saját maguk alatt vágják a fát. Az a kommunikáció amit leművelnek az elmúlt 2 évben katasztrófa.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#130587) Wesder válasza markknight (#130585) üzenetére


Wesder
félisten

Dehogynem. Az exklúzív perkek meg játékmódok bőven tettek arról hogy ha CoD, akkor csak is PS. Ha ez nem így lenne, akkor a Sony nem ragaszkodna a CoD-hoz foggal, körömmel.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130588) icemad válasza markknight (#130578) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

De a Sony mit nyert? Szerinted mit, hogyan, mivel nyert meg? Mi számít nyerésnek? Eladott konzolok száma? Csókolomot köszönhet a Switchnek. Eladott játékok száma? Csókolomot köszönhet a Switchnek.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#130589) Wesder válasza Xaels (#130586) üzenetére


Wesder
félisten

Mondjuk a Collection mellé kiscsillaggal odaírhatták volna hogy Limited Offer. Én simán azt hittem hogy ez egy állandó dolog lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130590) markknight válasza Wesder (#130587) üzenetére


markknight
veterán

Nem képviselek több millió embert de reddit meg csoportok alapján én azt látom, hogy nagyobb arányban vannak potato PC-sek meg Xboxosok jelen a mint PS-esek.

(#130591) markknight válasza icemad (#130588) üzenetére


markknight
veterán

Megint több, meg jobb játékok vannak PS-re mint Xboxra. Ez ennyi, nem kell túlgondolni :D

(#130592) zozika84 válasza markknight (#130591) üzenetére


zozika84
őstag

Ok...nyert...
Ja és biztos véletlen, hogy a Ps az egyetlen platform, ahol hivatalosan és normálisan kikapcsolható a crossplay CoD-ban.
Ettől parázik a Sony, hogy elveszíti ezeket a zsíros kis extrákat...

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#130593) Wolfy33 válasza Wesder (#130589) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Azt írja,hogy át lehet rakni a könyvtáradba és akkor az összes megmarad.

(#130594) Wesder válasza Wolfy33 (#130593) üzenetére


Wesder
félisten

Nyílván, ahogy eddig megmaradt, ha volt PS+-od. Ez azoknak szól, akiknek még nincs gépük.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130595) tboy93 válasza predakon (#130554) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mondjuk ezt nem ertem miert veszik ki :U

(#130596) icemad válasza markknight (#130591) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Megint több, meg jobb játékok vannak PS-re mint Xboxra.
Forrás?

Ne érts félre, én tényleg szeretem a Sony exkluzív címeket. Mindegyik, egytől egyig a játékipar csúcsa. De az ilyen kijelentések miatt nem fogom magam soha Playstation pártinak gondolni magam. Mert az azt jelentené, hogy olyan szűklátókörű emberek csoportjába sorolnám magam,akiknek az az életben a legnagyobb öröme, hogy az ő általa birtokolt konzolból többet adtak el, mint a másikból. Én játékos vagyok, mindig is az voltam. C64-en kezdtem, de nem azzal fogom befejezni. Nekem a játék, mint szórakozás a fontos. Lesz@rom, hogy milyen gépre adták ki az adott címet, azt meg mégjobban, hogy melyik gépből adtak el többet.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#130597) Kendek válasza tboy93 (#130595) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Gondolom mert ez nem ingyen van nekik, hanem fizetnek a jogtulajdonosoknak, és az is lehet, hogy eleve időben limitált volt a megállapodás, csak ezt nem reklámozták.

<-ƘƘ->

(#130598) markknight válasza icemad (#130596) üzenetére


markknight
veterán

Szerintem te eltévedtél ezzel a kommenteddel vagy én nem tudom értelmezni. Milyen forrás? Ezek tények. Ennyi. Ha szeretnéd nyugodtan hasonlítsd össze melyikre mennyi meg milyen exek jönnek/vannak a multiplatformok mellett. Senki nem beszélt itt eladásokról, se arról hogy nekem ebből örömöm lenne.

(#130599) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Az edge joystick-nál mkinek drift-el kicsit a bal analóg?A beállításainál lehet látni kis drift-elést,játék közben még semmi.

(#130600) predakon


predakon
őstag

Egy kis segitseg a ps plus collection begyujteshez.
PS5->PlayStation Store->Collections->Scroll Down to 'The PS Plus Collection'->Scroll to the Right to 'View All'->Take all 19 games.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.