Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#130301) Maxtreme válasza Yodafon (#130297) üzenetére


Maxtreme
addikt

nálam van bent egy 1 terrás ssd, az 90%osan, a belső 85%osan van tele :)

(#130302) Yodafon válasza Maxtreme (#130301) üzenetére


Yodafon
senior tag

Ennyi jatekkal jatszol egyszerre?

I'm gangsta!

(#130303) Moby válasza Lackooo84 (#130296) üzenetére


Moby
addikt

Már készül a gulikitnél bele a hall szenzoros analóg.

[ Szerkesztve ]

(#130304) Big_Boss válasza Yodafon (#130300) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Legyen feltelepítve a GT, ha kicsit autóznék. Valamelyik CoD/RDR/GTA multira, az aktuálisan játszott játék (GoW) + a gyereknek Spyro/Crash és már el is fogyott a tárhely.

(#130305) Sirandrish válasza Yodafon (#130302) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én se értem. A belső tárhely is elég azért 9-10 játéknak, ami ha 3 ember is használja, akkor is 3-4 játék fejenként (ha egyáltalán nincs átfedés), aminek elégnek kéne lennie szerintem.
Persze én nem török pálcát senki felett, ha valakinek kell, ám legyen :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#130306) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr


(a "de. 12:31" az éjjel 0:31 akar lenni, a szoni feltalált egy új időpontot, délelőtt fél 1 lol.)

Dead Space Remake platinázás utáni vélemény tömören röviden:

Na így kell kinéznie egy remakenek kérem. Nekem mint 2007 óta vérbeli DS fannak ez maga volt az extázis. A grafika és a hang, valamint a teljesítmény is nagyon rendben van. Pár alkalommal sikerült csak beszaggattatni a játékot, amikor egy bug miatt egy bizonyos ellenből száz számra potyognak ki az pénzek meg a lőszerek, akkor egy idő után megtelik a memória... :DDD Vannak (este jött patch szóval lehet, hogy már csak voltak) benne kisebb bugok, hibák, de ezektől eltekintve minden téren tökéletes remake. A fények (illetve annak hiánya) és a hangok tökéletesen adják a befosás hangulatot.

Ha backtrackel az ember akkor állandóan random dobálja a beszaratást a játék, hol csak hangok, direkt zörgő/magától kirobbanó ventik (persze nekro ilyenkor nem jön haha), vagy a sarkon túl sunnyogó monszták képében, szóval olyan, hogy " ez a pályaszakasz ki van pucolva, szóval már nyugi lesz", sosincs. NG+-ban az egész hajón már a játék elejétől random jönnek a keményf*szú pirosan világító szemű buffolt nekrok, amik a legjobban felhúzott fegyóktól is nehezen döglenek. Van, hogy a játék egy teljes részlegen csak úgy random lekapcsolja a fényeket, és a vaksötétben dobja a nyakunkba a szörnyeket, zseniális!

És aki azt mondja, hogy 95%-ban ugyanaz, mint a régi, akkor az a büdös életben nem játszott az eredetivel, mivel szerintem igen nagy mértékben át vannak dolgozva a pályák, rengeteg az eredetiben nem létező helyszín és útvonal van, vannak olyan helyszínek, amik teljesen újak, azaz a régiben totál más volt a map (pl. crew deck) én azt mondanám, hogy olyan 40%-a teljesen újnak hat még annak is, aki szarrá játszotta a régit és bele van égve a régi játék az agyába. Aki meg régen játszott vele, vagy sosem játszott vele, annak meg nem kérdés, hogy egy teljesen új játék az egész. Aki szereti az űr scifiket, illetve a horrort, azoknak kihagyhatatlan vétel! Sajnos a Callisto ezek után le fog menni a klotyón... :)

Nem tudom a tegnap esti patch mennyit javított ezen, de aki impossible módot akarja tolni mindig mentegesse el, mert nincs autosave egyáltalán, és ha crashel a játék, akkor bizony az utolsó manuális mentéstől tudja folytatni csak az ember, én így buktam egy egész chaptert egyszer, ami kb. egy óra játékidő....

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#130307) Lackooo84 válasza Moby (#130303) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Igen tudom, benne van a linkelt videóban is. :D

The Truth is out there...

(#130308) Moby válasza Sirandrish (#130305) üzenetére


Moby
addikt

GT7 magában 110 giga. És nem olyan nehéz összelapátolni pár ilyen monstre méretű játékot.

(#130309) Sirandrish válasza Lackooo84 (#130306) üzenetére


Sirandrish
legenda

Most jelent meg :DDD
Én ennyi idő alatt letölteni se tudtam volna, nemhogy platinázni :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#130310) Sliderxy válasza Big_Boss (#130304) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Azért az durva lenne ha ettől tele lenne. :U

(#130311) Xaels válasza Yodafon (#130300) üzenetére


Xaels
félisten

Nálam a gyerekek is használják, a COD meg önmagában 200GB majdnem. Múltkor már szelektálni kellett sajnos. Megoldom, 1Gbps nettel nem ver a földhöz, de azért jobb lett volna ha nem kell egyből törölni valamit.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#130312) Sirandrish válasza Moby (#130308) üzenetére


Sirandrish
legenda

Oké, tudom, valamelyik COD meg 200giga, de azért nem az a jellemző szerencsére...mármint a 100-200giga. :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#130313) Moby válasza Sirandrish (#130312) üzenetére


Moby
addikt

Pont ezek azok, amik jellemzően állandóban vannak fent, mert nem egy végigjátszás játékok. Akkor még valaki mentegesse a videókat mellé, felteszi a PS4 játékot, ami extra helyet kér, mert létrehozza a saját virtuális környezetét minden játékhoz, ésatöbbi. Nem olyan nagyon bonyolult egy hc játékosnak teliverni úgy ezt a nem túl nagy SSD-t, hogy aztán állandóan cserebere legyen a vége.

(#130314) ANOka válasza ρσгτσ (#130292) üzenetére


ANOka
őstag

Ez mivel tud többet/jobb, mint a gyári?
(Ok: az árát meg az "ergonómiai" formáját most hagyjuk figyelmen kívül...)

(#130315) Moby


Moby
addikt

De van aki "csak" azért tesz bele a bővítőbe, hogy ne az alaplapi nandokat használja el. Mondjuk hosszútávban gondolkodik (ez nem igazi megoldás, mert ezzel csak kicsit kíméli az írástól az állandó videómentés, és a hasonlók miatt).

(#130316) Big_Boss válasza Sliderxy (#130310) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Én simán el tudom képzelni.
GT 96 GB
RDR 116 GB
GTA 86 GB
Spyro 67 GB
GoW R 84 GB
CoD MWII 151 GB
Crash 23 GB

[ Szerkesztve ]

(#130317) icemad válasza Sirandrish (#130305) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Azért ezt a 800gb helyet pikkpakk tele lehet rakni. 1 tb ssd meg 60-80 euró körül van, az meg nem akkora összeg.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#130318) Sirandrish válasza Moby (#130313) üzenetére


Sirandrish
legenda

Akkor én szerencsés vagyok, mert se a COD, se a GT nem érdekel. :B
De ha érdekelne is, nekem elég lenne a gyári, hisz én csak egyedül használom a gépet, és 2-3 játéknál egyszerre többre nincs szükségem sose :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#130319) sirarcheer válasza JiMN (#130253) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Bár digitálisan, de itt fent van majdnem az összes gamer magazin ami magyarul megjelent. Retro Újság

PSN: sirarcheer

(#130320) Sirandrish válasza icemad (#130317) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah akkor várjunk. Az 1 Terra a meglévő 800g MELLÉ megy vagy HELYETT? Mert ha helyette, az nem egy nagy upgrade :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#130321) icemad válasza Sirandrish (#130320) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván mellé...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#130322) Sirandrish válasza icemad (#130321) üzenetére


Sirandrish
legenda

És azt hogy? Külső SSD USBvel rákötve, vaaagy?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#130323) Big_Boss válasza Sirandrish (#130322) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Nem, a PS5 bővíthető, van gyári slot.
Az oldallapot kell csak lepattintatni.

[ Szerkesztve ]

(#130324) lo_jo válasza Sirandrish (#130320) üzenetére


lo_jo
senior tag

Hogy lenne helyett? Kiforrasztod a chipet az alaplapból? Egyébként egyre inkább a 100+GB a jellemző, nem is csoda olyan textúrák, magas bitrátájú hangok, stb mellett. PC-n is mindig ez volt, "á, sosem töltöm meg a 100 gigás vinyót", aztán hirtelen nincs rajta már hely.

A Microsoft Flight Sim a gyári ingyenes kiegészítőkkel meg jópár külsős cuccal nálam épp átlépte a 400 gigát.

(#130325) ribizly válasza Lackooo84 (#130296) üzenetére


ribizly
veterán

Az valoban nem fair, hogy ossze van ragasztva!

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#130326) markknight válasza icemad (#130317) üzenetére


markknight
veterán

Én már csak azt töltöm le amivel játszok is, mert olyan gyorsan lejönnek a játékok, hogy nincs értelme puszira tárolgatni őket. Ha drasztikusan növekednek majd a játékok akkor lehet kevés lesz, de most még sok is.

Nyilván ami durván szemetel azok a képernyőképeim meg már ahogy néztem a trófeákhoz is ment el videókat :D

[ Szerkesztve ]

(#130327) Sliderxy válasza Big_Boss (#130316) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Na jó így tényleg sok. Én a "/"-t 'vagy'-ként értelmeztem, de ezek szerint te felsoroltad ezeket.

(#130328) Xaels válasza ANOka (#130314) üzenetére


Xaels
félisten

[link] itt beszélnek róla.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#130329) Sirandrish válasza Big_Boss (#130323) üzenetére


Sirandrish
legenda

Oh hát azttat nem tudtam :B :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#130330) Big_Boss válasza Sliderxy (#130327) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

:R

(#130331) ribizly válasza Moby (#130303) üzenetére


ribizly
veterán

Na pont erre szamitok, hogy lesz olyan kesz csomag amiben hall effect-es megoldas van es arra lehet egybol cserelni. Nem lepodnek meg, ha a Sony sajat maga is csinaltatna brand-eltet gulikit-el.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#130332) Moby válasza Sirandrish (#130318) üzenetére


Moby
addikt

De látod, másnak meg nem. Ahogy ennyi idő alatt letölteni sem tudtad volna a Dead Space-t, más meg már platinázta. Nem mindenki úgy és annyit használj a gépet és a játékokat, mint Te. Ennyi a megfejtés. :)

(#130333) icemad válasza Sirandrish (#130322) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

M.2 ssd simán bemegy a gépbe vagy nem tudom mire gondolsz. Nyilván arra figyelni kell, hogy bizonyos követelményeknek megfeleljen.
[link]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#130334) icemad válasza markknight (#130326) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam a két gyerek is használja a konzolt. Így már talán érthető. :)
Ssd-nél és tv-nél nincs olyan, hogy elég nagy. :DDD

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#130335) Moby válasza ribizly (#130331) üzenetére


Moby
addikt

Miért csináltatna a GuliKittel? Úgy ismered a sonyt, mint aki érdekelt abban, hogy te valami időtállóbb cuccot kapjál az olcsóbb helyett? Ráadásul ez a GuliKit egy tök ismeretlen kínai cég. Ilyen hall sensort tudna bárki gyártani, tudott volna eddig is, ez nem egy új technológia, mégsem tette. Nem is kérte egyik gyártó sem, hogy tegye meg valaki. Nem a lehetőségek irányítják ezt a folyamatot. Ráadásul más is gyárt ilyen hall szenzort, a 8bitDo Ultimate-ben is az van, ők meg azért jóval nevesebbek/ismertebbek.

(#130336) Sirandrish válasza Moby (#130332) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én fentebb is azt mondtam hogy aki szükségét érzi, az használja bátran, csak leírtam hogy nekem elég az alap.
Mellesleg aki 2 nap alatt platináz egy újonnan megjelenő játékot, annak a gyári kapacitás fele is elég :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#130337) Maxtreme válasza Yodafon (#130302) üzenetére


Maxtreme
addikt

általában nem, de van amik állandóan fent vannak (dirt 5, dead cells, wreckfest, division, ghost rekon breakpoint stb)aztán ha kedvem tartja nyomok velük x időt. :)

[ Szerkesztve ]

(#130338) Sirandrish válasza icemad (#130333) üzenetére


Sirandrish
legenda

Közben utánanéztem, és látom hogy pl gen4es kell bele :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#130339) erahurka


erahurka
félisten

Nem tudjátok, a telefonos applikációban van valami PS Plus menüpont ahol lehet böngészni a benne lévő játékokat? Vagy böngészőben?

(#130340) Big_Boss válasza erahurka (#130339) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Persze. iOS-en alul kiválasztod a PS Store menüt, fent pedig a PS Plus ikonra tapizva látod a játékokat.

(#130341) Moby válasza icemad (#130333) üzenetére


Moby
addikt

Az, ami megfelel a követelményeknek, az nem a 60-80 euros SSD/TB :)

(#130342) Maxtreme válasza Lackooo84 (#130306) üzenetére


Maxtreme
addikt

amúgy szerintem a nehézség is durvább lett. Legalábbis nem emlékszem rá hogy az eredetibe ennyiszer haltam volna normalon mint itt :D (mondjuk az is közrejátszhat hogy pc-n pöppet könnyebb volt a célzás bill+egér kombóval :D )

[ Szerkesztve ]

(#130343) Bad Pritt válasza Moby (#130335) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

8bitDo a Gulikit szenzort használja.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#130344) ρσгτσ válasza icemad (#130334) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nálunk 7 vagy 8 játék van rajta. Maradt kb. 90 giga hely. Ketten használjuk. Szóval azért annyira nem nehéz telerakni.

Persze ez is felhasználás függő. Így nem mondanám a gyári tárhelyet sem rossznak.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#130345) icemad válasza Moby (#130341) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hát az igaz... Ez pl 83 euró: [link]
Igen, tudom, hogy ez valami nevenincs szar, de ps5 játékokhoz kell és 5 év garancia van rá. Nem a családi fotótár és céges szerződések lesznek rajta. :D

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#130346) Moby válasza Bad Pritt (#130343) üzenetére


Moby
addikt

Igen, már látom, hogy partnerek lettek.

(#130347) ANOka válasza Xaels (#130328) üzenetére


ANOka
őstag

Bam+!
Hadar, mint az állat, még a feliratot követni is szinte lehetetlen! :W

(#130348) Lackooo84 válasza ρσгτσ (#130292) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ez nem lenne rossz, ha szimmetrikusak lennének az analóg karok, nekem ez az xbox módi nem áll a kezemre. :DDD Azért ennek is lesz ára.... :U

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#130349) ρσгτσ válasza ANOka (#130347) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Itt van a hivatalos oldalról egy másik link valamivel bővebb infóval, mint az előzőnél. Plusz egy rövid videóval.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#130350) Lackooo84 válasza Maxtreme (#130342) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát azt kell mondjam, hogy az impossible mód az jóval könnyebb lett, az eredetiben 1-2 ütés és véged. Bár ott nem is kezdődik elölről ha meghalsz. :D

The Truth is out there...

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.