Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#130701) Yodafon válasza Alexios (#130697) üzenetére


Yodafon
senior tag

Hat igen... egyelore :DD

I'm gangsta!

(#130702) -=Jam=- válasza Alexios (#130697) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Így meg itt van születőben az új tábor, nehogy már választani kelljen, hogy kinézet vagy sebesség, hát mit képzelnek, hogy nem csak berakom és egyből indul a játék? :DDD

Soha nem lesz minden mindenkinek jó, ez van.

(#130703) gorgocska válasza Hazli17 (#130688) üzenetére


gorgocska
tag

Köszi a segítséget. :R

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#130704) Hazli17 válasza -=Jam=- (#130702) üzenetére


Hazli17
aktív tag

otthon se úgy megy, hogy csak berakod és egyből indul a játék.. ott is van előtte némi beállítás /már bocsánat/ :))

(#130705) Wesder


Wesder
félisten

Tehát ha jól értem amerikán kívül mindenhol piacvezető a Sony, ha a Nintendo-t nem számítjuk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130706) markknight válasza Yodafon (#130694) üzenetére


markknight
veterán

Pontosan erre gondolok. Még nekem kelljen eldönteni, hogy fusson a játék? Ők csinálták, mondják meg ők, hogy milyennek szánták.

Ray Tracing kb biztos nem létezne konzolon, ha nem lenne a fejlesztőkre "kényszerítve" :DDDA Devil May Cry-ba is totál agyrém, hogy ki lehet választani, hogy legyen Ray Tracing de cserébe meg 30 FPS :D Most ki az az ember aki egy hack'n slasht majd 30 FPS-en fog tolni csak azért, hogy szebb (amit kétlek) legyen a grafika.

[ Szerkesztve ]

(#130707) WhiteWalker válasza markknight (#130706) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Inkább örülj hogy kis drágaságod tudja. Nem kell venni PRO kiadást ha lenne , ami tudná a 4K 30 fps-t.
Mint a ps4 / ps4 pro idejében a FHD/720p.
Így futtathatod 1080/60 vagy 4K/30-cal , amelyik szimpátikusabb.
Ha a Sony korlátozná FHD/60-ra akkor meg az lenne a baj.
Tényleg semmi se jó.

[ Szerkesztve ]

(#130708) Szabi® válasza Wesder (#130705) üzenetére


Szabi®
addikt

Hát nem tudom, ps5-ből amcsiba is többet adtak el.

[ Szerkesztve ]

(#130709) CptAdamica válasza markknight (#130690) üzenetére


CptAdamica
veterán

Indítsunk petíciót, hogy legyen minden játék fix 30 fps és kész! Csak hogy meglegyen a jó konzolos feeling.

Megyen!

(#130710) Wesder válasza Szabi® (#130708) üzenetére


Wesder
félisten

Akkor meg mindenhol. ¯\_(ツ)_/¯

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130711) Alexios válasza Szabi® (#130708) üzenetére


Alexios
veterán

Lehet a Sony fejes jobban tudja miből mennyit adtak el.. :D

Microsoft évek óta nem tesz közzé információt nyilvánosan pontosan mennyi konzolt adtak el, a vgchartz is csak tippel kb. és játékeladásokból meg hasonlókból próbál becsülni.

De amúgy a Sony CFO sem mondta hogy ne a Sony vezetne amerikában, csak annyit mond hogy európában erősebb a pozíciójuk, illetve hogy amerikában a nyáron csökkent a különbség, de azóta nőtt a részesedésük.

[ Szerkesztve ]

(#130712) Szabi® válasza Alexios (#130711) üzenetére


Szabi®
addikt

Ezek szerint nem tudja ;]
A micrót meg hagyjuk is hogy nem tesz közzé ilyesmit . . . Én a ps5-ős részre reagáltam, sajnálom hogy a micró is mellé van rakva . . .

(#130713) NyMRooD válasza Wesder (#130705) üzenetére


NyMRooD
őstag

Egyébként miért számít, hogy melyik konzolnak mekkora a részesedése? Mármint amíg eladnak annyit egy konzolból, hogy minden third-party cím jöjjön rá (külön ex szerződéseket leszámítva) és a gyártónak is megéri piacon tartani, nem teljesen mind1 a piaci részesedés?

u.i. ez a kérdés nem csak neked szól.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#130714) Szabi® válasza NyMRooD (#130713) üzenetére


Szabi®
addikt

Nem írta Wesder (sem) hogy számít ez, csak megosztott egy adatot.

(#130715) Wesder válasza NyMRooD (#130713) üzenetére


Wesder
félisten

Nem számít, (mármint nekem nem)
csak vicces látni hogy piacvezetőként áldozati szerepben tetszelegnek ha úgy kivánja meg a helyzet, a jelentésekben meg teli torokból üvöltik hogy "I am the greatest!"

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130716) Anti-Hero válasza Elderath (#130679) üzenetére


Anti-Hero
aktív tag

Fidelity + Rt lesz nálam az első perctől kezdve.

Sajnos eléggé nagy a grafikai különbség, ha 60fpst akarok. (Videókat láttam)

Szóval inkább kezdem 30 fps-el és azt megszokom hamar.

[ Szerkesztve ]

Ez nem hanyag elegancia, mer' ez precíz igénytelenség.

(#130717) NyMRooD válasza Szabi® (#130714) üzenetére


NyMRooD
őstag

Jogos.

Wesder: Jó tényleg gáz amit a Sony csinál, de így működnek a nagy cégek, pl MS is sírt nemrég amikor az Nvidia fel akarta vásárolni az ARM-et, pedig nvidia megigérte, hogy továbbra is licenszeli az arm architektúrát, mobil piacon nincs is már jelen tegra chipekkel az nvidia (szerverek esetében meg van más életképes alternatív architektúra), mégis elkaszálták.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#130718) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Devil May Cry 5. játékosoktól kérdezném.
DMC5SE - Complete In-game Unlock Bundle [link]
Az a 12 millió orb ér valamit? Milyen előnyt ad ez a bundle?

(#130719) Maxtreme


Maxtreme
addikt

akciós most a soundfalls.
sosem vonzottak a ritmusjàtekok, de ez nagyon jópofa.

(#130720) vg válasza ProEvoFan (#130718) üzenetére


vg
addikt

Provokációt tudsz venni 12 millió orb-ért, de oda van írva. De segítek, chatgpt is tudja, ezt tedd be google fordítóba a magyar verzióért:

The Taunt Quartet is a battle mechanic in the video game "Devil May Cry 5" that allows players to perform taunts to increase their style rank. Taunts are performed by pressing a specific button combination, and the higher the style rank, the more points the player earns when defeating enemies. The Taunt Quartet is a challenge that requires players to perform four different taunts in quick succession, which can be difficult due to the fast-paced nature of the gameplay.

(#130721) vonSux válasza Wesder (#130715) üzenetére


vonSux
őstag

No de mit csináljanak ha veszélyben érzik a pozijukat? Mondják azt, hogy hajrá MS, esetleg vegyétek meg az Ubit vagy az EA-t is, hogy tényleg feszes legyen a verseny!(? ) A Cod miatt meg ne fájjon a fejetek, mert tutibiztos, mint a covid, hogy fejlesztünk jobbat. Te is tudod, hogy a növekedés meg a profit maximalizálás lett a fő cél az iparágban, csak ilyen fórumokon még szeretünk úgy tenni, mintha minden csütörtökön nem így lenne. Miközben vajon az indie fejlesztők közül milyen arányban dobnák a kinyúlt pólójukat meg a láng lelküket egy kólával teli ferráriért, meg, hogy papír legyenek a tőzsdén?
És marha nagy tisztelet az üdítő kivételeknek.

(#130722) Wesder válasza vonSux (#130721) üzenetére


Wesder
félisten

Persze érthető. A Sony helyében én is ellenezném, csak akkor már megpróbálnék olyannal érvelni ami esetleg bíróságon is megállja a helyét. Jelenleg amit mond, meg történik pont a szöges ellentéte egymásnak. Nehezen látom védhetőnek.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130723) Moby válasza Wesder (#130700) üzenetére


Moby
addikt

És mi a bánatos jóisten köze van az ISA-nek ahhoz, hogy egy játékban milyen és mennyi beállítás van? Pláne grafikai beállításban, aminek az égvilágon semmi köze ehhez...

(#130724) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#130725) hombre[EU] válasza gyuromoj (#130724) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Jeff Grubb aka take with a grain of salt :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#130726) Elims válasza Xaels (#130617) üzenetére


Elims
veterán

Nem küldöm vissza,megvárom,hogy rosszabb legyen.Az elmúlt kb.1hónapban sok dolgom volt a triwarden-nel és egy kicsit elég lett belőlük.. A konzolvilágot meg nem terhelném ilyennel,ők is a triwarden-hez küldenék.

KaitouP: "...megkérdeztem a Triwardent hogy mennyiért forrasztanának rá új modulokat, de érdemi választ nem kaptam."

Külön potmétereket nem cserél a triwarden,komplett cserélik az analógokat+7.600Ft-ért (ha hól emlékszem,kb.3héttel ezelőtt mondták sima ps5-ös joy-ra) vagy ha garanciás akkor csere.Ha van készleten....nna engem ezzel hintáztattak meg. 😡

"Csesztek már így át, annyira nem bízok ezekben a szakikban..."

Én azért Lackoo-nak simán elmerném küldeni,ha én nem mennék rá a dologra.
Bárkinek merném ajánlani.Sok ember tudja a címét és az a lényeg.De ami mégfontosabb,hogy csinált már "párat"...
Nem ismerem az embert,de szerintem vakon bízható.

Elite: Nagyon remélem,hogy screenshot-od a playit store végét jelenti.Hihetetlen gyerekek dolgoznak ott.A konzolvilág nyomában sincsenek!

Itldj: "...~20 játék amit már Essential előfizetéssel is elértél és csak PS5 tulajoknak járt. Ha ezeket májusig hozzáadod a könyvtáradhoz, akkor megmaradnak amíg van bármilyen PS+ előfizud."

Majd most lesz az,hogy beaktíválom azoknak a barátaimnak,akiknek még nincs ps5-ösük.
Remélem nem lesz belőle gond..amikor ezt bevezették volt az ilyenre vmi retorzió.

F-ects: "Ha még nem zavar, akkor játssz vele, ha már játékoknál is jelentkezik, akkor gari. Esetleg ha neten rendelted, és még benne vagy a 14 napban és tudsz máshonnan szerezni, akkor küldd vissza."

Igen,ezen gondolkoztam.Soha nem küldtem még vissza semmit.Ezt sem szivesen..

Beszéltem a triwarden-nel pont a napokban és az edge garanciáztatásáról lila gőzük nem volt.Magáról a joy-ról sem tudtak semmit.
(Azon meg aztán főleg meglepődtem,amikor a triwarden-es ember azt mondta,hogy szerinte a konzolvilág 10db-ot rendelt be belőle.)

(#130727) Lackooo84 válasza gyuromoj (#130724) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ezt már vagy 3 éve bejelentették és még majdnem 3 év?? Hahaha...

The Truth is out there...

(#130728) Lackooo84 válasza Elims (#130726) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én kontrollereket nem javítottam soha, és nem is szeretnék, egyedül magamnak bütykölgetek ha úgy van, de azért köszi az ajánlást. :)

The Truth is out there...

(#130729) koncsik válasza koncsik (#130568) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Még mindig VR2: meglepődve tapasztalom, hogy az előrendelői ár nov. 22.-én: 259999, most 251990 (Horizon-os bundle 279990, most 272990). Rákérdeztem KV-nál, hogy akkor most mit is jelent az előrendelői ár, válasz majd lesz (értem én, hogy a MM ára akartak menni, nademárazértmégicsak).
Van egy olyan félelmem, hogy nem igazán fog ez nagyot szólni eladások tekintetében, talán érdemesebb várni egy akciós árra, vagy egy korai használt darabra még olcsóbban...
De ha az eredeti előrendelői ár tényleg drágább, mint a jelenlegi, inkább lemondom és újra rendelem most, ráérek várni, ha kell... ha megveszem egyáltalán.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#130730) 3L1T3 válasza koncsik (#130729) üzenetére


3L1T3
addikt

Miért lenne drágább? Ha idő közben olcsóbb akkor nyílván nem a drágább áron fogod kapni.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#130731) Anti-Hero válasza koncsik (#130729) üzenetére


Anti-Hero
aktív tag

Bebaszna, ha drágábban küldenék ki.

Ez nem hanyag elegancia, mer' ez precíz igénytelenség.

(#130732) koncsik válasza 3L1T3 (#130730) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Emlékeim szerint ez egy (leg)illetékes(ebb) válasz, köszönöm. :R Nagyon kíváncsi volnék az előrendelések számának és a boltok által berendelt VR2 számának arányára, de ez nyilván üzleti titok, február végére már talán lehet látni az első nyilvános visszajelzéseket.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#130733) koncsik válasza Anti-Hero (#130731) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Oké-oké, láttam már éjjeliőrt nappal meghalni. :DDD (bocs)
Mivel a novemberi válaszban szerepel a 260k ár, a mostani megerősítést kérőben pedig nem, felmerült bennem a kétely :B Örülök, ha nem igazolódik.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#130734) Willhunting válasza Lackooo84 (#130727) üzenetére


Willhunting
aktív tag

Már akkor lehetett sejteni, hogy csak Spider Man 2 után fog jönni és ugye ők is csúsztak min 1 évet mindennel a covid alatt. Gen végére Imsomniac-nek lesz a a legtöbb kiadott játéka PS5-re a belsős stúdiók közül. ~2 évente jelenik meg játékuk, azért az nem olyan rossz tempó. Abba nem megyek bele, hogy ezek közül kinek mi tetszik, meg mi a szájíze, de azt nem lehet mondani hogy lopják a napot :P

(#130735) Wesder


Wesder
félisten

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130736) markknight


markknight
veterán

Licenc problémára sír a PS, egy játék sem indul most. Restore licenses megvolt, restart szintén. Mit tudok tenni? Net van, Apex updatet tölt le a gép.

(#130737) Kendek válasza markknight (#130736) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt aktiváld: Beállítások > Felhasználók és fiókok > Egyéb > Konzolmegosztás és offline játék.
Így a licenc nem fog függni az internetkapcsolattól, és a Sony szerverének az állapotától.

<-ƘƘ->

(#130738) KaitouP válasza Yodafon (#130694) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Pöcsölnöd most sem kell, csak felkínálnak neked pár opciót arra vonatkozóan, hogy milyen módon szeretnéd élvezni az adott címet. Mára már növekedtek az igények, és az opciók is az emlegetett PS2/PS3 érával szemben, amikor még csak CRT tévék voltak, illetve épphogy kezdődött az LCD készülékek térhódítása.

A mai világban, amikor a konzolodat monitorral is használhatod különböző felbontásokkal, és kifejezetten gamingre vagy gaminghez szükséges funkciókkal látják el a tévéket a kisebbektől az egészen batár méretekig, nagyon is helyes, hogy több opció áll rendelkezésre. Nem egyszer veszik itt össze a topikban preferencia a preferenciával: valakinek a 30 fps is elég ha tűéles a grafika, valaki képes leadni a grafika minőségből csak akadjon a 120 képkocka, és van, aki balanszolt képet szeretne látni 4K felbontással, 60 fps-sel. Ezekre az igényekre meg igenis helyes, ha gondol a fejlesztő.
PC-s pöcsölés akkor lenne, ha a csilliónyi grafikai beállítás közül azzal kéne órákat vesződnöd, hogy hogyan állítsd be úgy hogy, hogy a kívánt képminőséget lásd a preferált sebességgel, aztán nézel mint Rozi a moziban, hogy ez mégse jön össze, pedig 1 millás csúcs PC-d van.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#130739) _drk


_drk
őstag

Közben a Médiában van 230ért PS5. Lemezes!
Megy le az ára?

[ Szerkesztve ]

(#130740) Wesder válasza _drk (#130739) üzenetére


Wesder
félisten

Az 600€, úgyhogy nem hiszem.
210 kellene hogy legyen, az most 550€.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130741) Wlac válasza CptAdamica (#130709) üzenetére


Wlac
Ármester

Fix 30? Ha a PS3-nak elég volt a target 30, akkor ide se kell több! :D

“The wha-"

(#130742) Maxtreme


Maxtreme
addikt

The Day Before 10 perces gameplay trailer

Hát mint valami indie fércmunka. A gunplay konkrétan 1 vicc.... De legalább a csajnak jó a segge :K :D Ezt akarták volna kiadni? haha

[ Szerkesztve ]

(#130743) sittes79 válasza Wesder (#130735) üzenetére


sittes79
addikt

Ez nem szép akkor ezek szerint az xboxosoknak, lehet pc-seknek is 4 nap early access ha Új-Zélandra állnak át?

(#130744) Wesder válasza sittes79 (#130743) üzenetére


Wesder
félisten

Fél nap előny amiről beszélünk, nem számít.

A sok exkluzív extra ami PS port mellé jár, az sem szép dolog.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130745) EmThor


EmThor
addikt

Srácok azt lehet tudni, hogy a store-ban kapható PS5-ös digitális Hogwarts Legacy Standard Edition (25.690ft) tartalmazza a PS4-es digitális változatot is? A Deluxe Edition-nél (29.440ft) kifejezetten írja, hogy "PS4 and PS5 digital versions", de nekem úgy rémlik, hogy a standard edition is tudja :F PS4-es változatnál, ami áprilisban jön, is mintha írták volna, hogy free upgrade van PS5-re, ezért is lenne logikus, hogy a standard változat is tudná ezt, mégsincs egyértelműen feltüntetve, vagy én nem találtam. Köszönöm! (Másik családtag tudná PS4-en tolni párhuzamosan, igazából azért vetődött fel.)

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#130746) Wesder válasza EmThor (#130745) üzenetére


Wesder
félisten

Tartalmazza. Majd megkapod ha megjelenik.

Szerk.
Nincs free upgrade, ha nem a Deluxe-ot veszed akkor nem kapod meg a másikat.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130748) Imilenni válasza Maxtreme (#130742) üzenetére


Imilenni
addikt

Szánalmas, hogy pont ezzel a karakterrel - aki így van öltözve - tolják végig ezt a 10 percet.
A másik karakter mintha becsinált volna, úgy fut.
Tárcsere történik? Ott a lőszer a csőben, mégis felhúzza.

Huh, No man sky balhé v2? :C

Press "F" to pay respects.

(#130749) CptAdamica válasza Wlac (#130741) üzenetére


CptAdamica
veterán

Mondjuk úgy lehet tényleg jobban átjönne a konzolos életérzés! :D

#130742 Maxtreme
Összefoglalva a The Day Before fícsőr lista:

- W/A/S/D mozgás és könnyű kocogás,
- Tudsz fegyvert módosítani, (Ami az előző videókban sokkal grandiózusabban volt bemutatva)
- Tudsz lőni, egyszerre 4 zombi is rád támadhat,
- Riasztókat tudsz kikapcsolni, (Ami már szintén bevolt mutatva)
- Tudsz lootolni béna dolgokat,

Szerintem 2 újgazdag hülyegyerek, akik a Fntastic alapítóinak adják ki magukat felcsapták az UE store-t, összevásároltak csomó kész plugint, összegyúrták és most azt hiszik, hogy van egy játékuk. Na meg érdekes, most már használhatták a nevet? :D

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#130750) beverly válasza S e t h (#130615) üzenetére


beverly
tag

Hát ezt én is szeretném tudni!ugyanezzel kínlódok!bár nekemeleinte működött normálisan!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.