Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#130651) Wesder


Wesder
félisten

PS5 Beta Introduces Discord Voice Chat, VRR support for 1440p, and more

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130652) KaitouP válasza Wesder (#130651) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Na végre, ez már igen.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#130653) KaitouP válasza -=Jam=- (#130650) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Csesztek már így át, annyira nem bízok ezekben a szakikban - bár a márkaszervízeknél se más a helyzet sokszor. Köszi az ötletet azért, lehet szétnézek.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#130654) Rony949 válasza ρσгτσ (#130623) üzenetére


Rony949
őstag

A Wild Hearts olyan szempontból érdekes, hogy Toukiden/Monster Hunter stílusú és ebben a zsánerben még nem sok játék született. (a legsikeresebb copy talán az ingyenes Dauntless, de arról se beszélnek az emberek szuperlatívuszokban a mai napig)

A Monster Hunter-t mondhatjuk egyeduralkodónak és habár a széria szerintem még a jó úton van (egyik kedvenc játékszériám jelenleg), nem ártana neki egy komolyabb konkurencia. A Wild Hearts jól is elsülhet, de ez persze függhet az EA-től hogy hogyan kezeli a monetizációs részét.

Az építős része nekem se jön be, túlságosan kilóg ez a mechanika az amúgy elég korrekt világú játékból. Engem érdekel, de nem fogom megvenni. Majd várok vele pár hónapot és ha nagyon jók a vélemények, behúzom egy leárazással.

(#130655) oriic válasza Wesder (#130651) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kíváncsi vagyok Discord menni fog e majd valaha app nélkül.

Live-Die-Respawn

(#130656) Wesder válasza KaitouP (#130652) üzenetére


Wesder
félisten

Talán egyszer eljutunk a játék giftelésig is. A controller wireless update is egy jó dolog hogy végre lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130657) ρσгτσ válasza Rony949 (#130654) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Valószínű sokan lesznek úgy vele, hogy inkább megvárják, amíg bekerül az EA Play -be. Én díjazom az ilyen újításokat, de még nálam sem állt teljesen össze, hogy mi sül ki belőle. Viszont ez nekem egyelőre szimpatikus.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#130658) Wesder válasza oriic (#130655) üzenetére


Wesder
félisten

Szerintem ugyanúgy lesz mint boxon hogy most appal, de kèsöbb már natívan.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130659) Villa7 válasza oriic (#130655) üzenetére


Villa7
tag

Ez a Discord integráció, ha csak PS barátokkal játszok akkor ad valamivel többet?

(#130661) oriic válasza Villa7 (#130659) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem. Pont ez a lényege, hogy Xbox és Pc barátokkal is tudsz csevegni a konzolon.

Live-Die-Respawn

(#130662) Bad Pritt válasza ρσгτσ (#130657) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A probléma itt is az árazás, jó EA szokás szerint.

Egyrészt nekem az nem szimpi, hogy az EA Originals olyan kisebb stúdiók projektjeihez alakult, mint a Lost in Random, It Takes Two, Unravel 1-2, ami az árukban is látszott, na most a Wild Hearts egy full 70 eurós játék (ráadásul multiplayer komponens nélkül). Most akkor ez vagy egy túlárazott termék lesz vagy tényleg AAA büdzséből készült, de akkor meg elég gáz, hogy elszívta az EA Originals büdzsét az elmúlt években más stúdiók elől.
Másrészt ennek a 70 eurós, totál új játéknak a legközvetlenebb riválisa a bejáratott márkanév alatt nagy konzolokra szintén frissen megjelent (és odaát GP-ben nyitó), 40 eurós, 9 pontos Monster Hunter Rise.
Úgyhogy bármennyire is tetszett egy-két trailer nekem is, ez így szvsz egy elég nagy RIP lesz.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#130663) ρσгτσ válasza Bad Pritt (#130662) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Az egyedi harcrendszer és játékélmény kiemelheti a sorból még akkor is, ha amúgy az egész játék alapjait kb. a "konkurencia" teremtette meg. :D Ezt majd meglátjuk, mert egyelőre tényleg nem sokat láttunk belőle ahhoz, hogy megítéljem milyen a játék valójában.

Viszont én sem tartom teljesen indokoltnak a 70 eurós címkét.

Azért mondom, hogy meglátjuk, mert egyelőre a "megújuló" sorozatokra sokkal jobban sajnáltam a 70 eurót, mint egy érkező újdonságra.

Szerk.:
Egyébként ennél én is esélyesnek látom, hogy bukta lesz, aztán a megjelenés utáni 3. hónapban landol az EA Play -ben.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#130664) Omateee válasza LÁZ (#130648) üzenetére


Omateee
tag

Félreértettél akkor, a régi 7P marad fixen a gépnél, 7P+ meg megy a PS-hez. Nem terveztem megválni a régitől. :)

(#130665) Bad Pritt válasza ρσгτσ (#130663) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Fél szemmel én is figyelem, MH Rise nem húzott be, de baromi szkeptikus vagyok.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#130666) S e t h válasza fausto (#130644) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi, megnézem majd!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#130667) ρσгτσ válasza Bad Pritt (#130665) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nekem Switch -en van meg a Rise és a Stories 2 is. Mindegyiket szeretem. Bár az utóbbi megint egészen más fajta játék. Szóval én azért várom mi sül ki ebből az EA játékból.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#130668) Rony949 válasza Bad Pritt (#130665) üzenetére


Rony949
őstag

World se húzott be? Az a helyzet a Monster Hunter-rel, hogy sok időt igényel ahhoz, hogy igazán behúzza a játékost.

Én 2018-ban, a PC megjelenésnél próbáltam ki a World-öt és eleinte élveztem, de nem sokat értettem még a játékmechanikákból és a harcrendszer is furi volt.

Aztán jött a Rise és úgy voltam vele, hogy oké, próbáljuk meg újra és ott kattant valami. Már lassan 100 órát beletoltam és nagyon élem. Egy leárazáson behúzom a Sunbreak kiegészítőt, azt is kijátszom, majd után jöhet a World újra, de ezúttal az új hozzáállásommal.

Ha a Monster Hunter 6 nem jön még egy ideig, akkor ott van a Generations Ultimate Switch-en, ami a legtartalmasabb old school rész, szóval ja, most nagyon élem ezt a szériát. :C

(#130669) 3L1T3 válasza Rony949 (#130668) üzenetére


3L1T3
addikt

Idén várható hírmorzsa a soron következő Monster Hunter-ről! ;)

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#130670) Rony949 válasza 3L1T3 (#130669) üzenetére


Rony949
őstag

Bejelentésre (és esetleg egy előzetesre) én is számítok, de kizárt hogy idén jöjjön. Sokan még a 2024-es megjelenést is korainak tartják. Nem tudom milyenek a Capcom erőforrásai.

(#130671) Bad Pritt válasza Rony949 (#130668) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De, a World nagyon DLC-kkel együtt, lehet ezért sem érdekel már annyira a Rise, mert az elődjében van pár száz órám. Meg én ezeket mindig koopban toltam, szóval a Wild Heart elég nagy hátrányból indul nálam a single only miatt, baromi jónak kell lennie így.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#130672) LÁZ válasza Omateee (#130664) üzenetére


LÁZ
addikt

;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#130673) Rony949 válasza Bad Pritt (#130671) üzenetére


Rony949
őstag

Wild Hearts-ban is lesz coop.

(#130674) Bad Pritt válasza Rony949 (#130673) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Na, akkor legalább ezzel a részével nem lesz (remélhetőleg :D).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#130675) hadam98 válasza Bad Pritt (#130674) üzenetére


hadam98
senior tag

Az MH: Rise a sorozat egyik ha nem a legjobb része, ráadásul jóval barátibb lett mint az előző részek. Akinek ez a rész nem tetszik szerintem az utána levő hasonló címek mint a Wild Hearts se fog.

Visszatérve az EA Originals-ra, igaz, hogy mikor bejött ez a dolog kis stúdiókon volt a fókusz, de nem volt arról szó, hogy csak ilyen kisebb költségvetésű játékokat támogatnak. A céljuk ezzel, hogy külsős játékokat támogassanak és sajátként adjanak ki. A Wild Hearts-nak olyan szempontból korrekt az árazása, hogy a hivatalos bejelentés szerint az egy AAA játék! Azt se felejtsük el, hogy a Rise azért ilyen olcsó mert nem mostani játék és azért nyilván nem lesz azonos szinten ha a költségvetést nézzük. Egy Wild Hearts valószínűleg a fő MH széria konkurense. :)
Egyébként én pozitív vagyok. Elég jó stúdió kezei között van a játék.

[ Szerkesztve ]

(#130676) ldave


ldave
félisten

Nem tudom volt-e téma, én kaptam emailban tegnap egy 10%-os kódot:
"we’ve got a special treat just for you: save 10%* from PlayStation™Store until your code expires at 23.59 GMT on 23 February 2023."
UK fiókom van, érdemes megnézni az emaileket, hátha másnak is ment.

A Slime draws near! Command?

(#130677) Bad Pritt válasza hadam98 (#130675) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A Rise is mainline Monster Hunter rész. Elhiszem amúgy, hogy nagyon jó, nekem a World után valamiért nem adta, de majd adok még neki esélyt ha marad GP-ben. Pont ezért a Wild Hearts számára elég magasan van az a léc, hogy megérjen majdnem kétszer annyit egy szörnyhentelésre vágyó játékosnak.

Az EA Originals amúgy úgy indult, hogy kis stúdiókat és új ötleteket akartak támogatni: ...it is about supporting small developers and helping them make the most of their games. We'll seek a few projects each year for EA Originals, and partner with them throughout the process of development to marketing to publishing.
Na ehhez képest most sikerült AAA büdzsét locsolni a Koei Tecmo egyik legsikeresebb leányvállalatának játékára. Ez azért szerintem elég messze van a program eredeti szellemiségétől.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#130678) gorgocska


gorgocska
tag

Srácok a MudRunner-American Wilds Edition az játszható önmagába vagy kell hozzá a sima MudRunner ? köszi a segítséget

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#130679) Elderath


Elderath
őstag

5 grafika mód hogwartsba

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#130680) Villa7 válasza Elderath (#130679) üzenetére


Villa7
tag

azé FPS-t / felbontást odaírhatták volna :N

(#130681) Elderath válasza Villa7 (#130680) üzenetére


Elderath
őstag

balanced valószínű 40 fps mód. Szerintem én azt választom

fidelity 30, performance 60 fps, HFR performance meg gondolom unlocked 60+

[ Szerkesztve ]

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#130682) Raga válasza Wesder (#130658) üzenetére


Raga
senior tag

Szerintem meg egyből natívan…két éve készül ez lenne a minimum…a legutolsó bejelentés óta is eltelt egy év már

(#130683) Wesder válasza Raga (#130682) üzenetére


Wesder
félisten

A Sonyról beszélünk. Játékon kívül nem valami profik.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130684) Peat76 válasza Elderath (#130679) üzenetére


Peat76
őstag

Egyszerűen Varázslatos ez a Hogi :K :K, komolyan...
Odatették magukat az látszik rajta...és még Graphics Fidelity módban Ray-Tracing is..😃 mindenki megtalálja a neki fekvő beállítást, így kell ezt csinálni!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#130685) plejik válasza Peat76 (#130684) üzenetére


plejik
addikt

Ezt miből gondolod? :D

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#130686) sittes79 válasza plejik (#130685) üzenetére


sittes79
addikt

Mert tolja, allitolag kikuldtek peldanyokat ujfent tul koran.

[ Szerkesztve ]

(#130687) plejik válasza sittes79 (#130686) üzenetére


plejik
addikt

Aham, így már más..

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#130688) Hazli17 válasza gorgocska (#130678) üzenetére


Hazli17
aktív tag

Én úgy látom, hogy ez egy expansion pack, ami magában foglalja az alapjátékot is.

(#130689) Wesder válasza plejik (#130685) üzenetére


Wesder
félisten

A képből, amire válaszolt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130690) markknight válasza Elderath (#130679) üzenetére


markknight
veterán

Megyünk át PC-be..

(#130691) Frod válasza gorgocska (#130678) üzenetére


Frod
addikt

Játszható.
Alapjáték + "American Wilds" kiegészítő egy csomagban.

Do you see the white shadow?

(#130692) 3L1T3 válasza markknight (#130690) üzenetére


3L1T3
addikt

El kell, hogy keserítselek PS4 óta egy PC-t nyomkodsz ugyanis X86 architektúrára épül.

Az pedig, hogy a játékosnak megadják a választási lehetőséget, hogy a grafikát vagy a magasabb fps-t preferálja nem tudom miért jelentené azt, hogy "megyünk át PC-be".

:U

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#130693) fisi válasza erahurka (#129650) üzenetére


fisi
senior tag

Nyilván nem, csak már ne a gyaloglásról szóljon az egész.. Hol vannak a lopakodós részek, a magukban nyöszörgő runnerek stb? Nekem nem adja a feeling, ja és bocs de ne már 10 percen keresztül kelljen néznem azt hogy két velem majdnem egyidős szőrös dagadt szakállas f.. sz hogy smacizza egymást.. :Y

(#130694) Yodafon válasza 3L1T3 (#130692) üzenetére


Yodafon
senior tag

Akkor te meg eleg fiatal lehetsz :U ugyanis regen (PS2/PS3 era) pont az volt a konzol egyik "jo"? tulajdonsaga hogy nem kellett pocsolni a millio grafikai beallitassal. Hanem csak ez a berakod es jatszol megoldas volt. Szoval igaza van az arcnak ez tenyleg kezd ilyen PC-s lenni mar.

I'm gangsta!

(#130695) Scholes9 válasza Omateee (#130629) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:K :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#130696) ProEvoFan válasza markknight (#130690) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

...és ez ebben a formán tök jó dolog.

(#130697) Alexios válasza Yodafon (#130694) üzenetére


Alexios
veterán

Micsoda nagy pöcsölés, ha azt kérdezik hogy szebbet szeretnél, vagy gyorsabbat, így akár mindenkinek is megfelelhet, míg ha az egyik lenne kötelezően akkor ott lenne a másik tábor aki panaszkodhatna hogy miért csúnya/miért nincs 60fps.
Egyelőre nem azt kell egyesével állítgatni hogy az árnyékok részletessége vagy a textúrák milyenek legyenek egy 6 fokú skálán, hanem pár előredefiniált patch van. A legjobb az egészben hogy pöcsölni sem kell vele, hiszen lehet mindent a defaulton hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#130698) ρσгτσ válasza Yodafon (#130694) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Azért ez baromi messze van a PC -től, mert nincsenek túl bonyolult beállítási opciók. Mivel az adott hardveres környezetre van tervezve. Szimplán néhány fejlesztő megadja a lehetőséget arra, hogy mindenki a saját preferenciája szerint használja az adott játékot.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#130699) Yodafon válasza ρσгτσ (#130698) üzenetére


Yodafon
senior tag

Nem azt mondta hogy PC hanem hogy kezd olyan lenni. ;)
Legkozelebb mi lesz? RT ki/be kapcsolas 4K felbontas megtartasa mellett? :U

I'm gangsta!

(#130700) Wesder válasza 3L1T3 (#130692) üzenetére


Wesder
félisten

Van aki csak most érkezett meg 2013-ba. Előfordul na. :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.