Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#129151) Kendek válasza Peat76 (#129147) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Rákeresve, nem egyedi hiba, másoknál sem mutatja ingyenesnek ha digitálisan van meg a PS4-es változat. Később majd biztosan javítani fogják.
De amúgy szerintem kamerával és Move kontrollerrel sokkal élvezetesebb, és bőven jó a PS4-es is, nem éppen egy friss AAA cím.

<-ƘƘ->

(#129152) RangerFox válasza Peat76 (#129147) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Ugyanazon az accounton nézed? Mert az nagyon fura, hogy a Store felületén csak megvásárolni tudnád a játékot. Esetleg a Library-ból nézd meg, hátha van másik verziója. Ha más nem, írj a supportnak.

(#129153) ρσгτσ válasza raziel01 (#129149) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ezek alapvetően játékterembe készültek. Ott meg az ilyen játékok általában rövidek voltak, erre lettek tervezve. Legalábbis a többségük.

Szóval valahol normális, hogy ilyen rövidek. Fénykorukban nagy élmény volt ezekkel játszani. :) Most már csak nosztalgia.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#129154) Peat76 válasza RangerFox (#129152) üzenetére


Peat76
őstag

Ugyanazon accounton igen, a Library-ból sem tudom frissíteni..
Egyszerűen sehol....csak megvenni tudom újra a PS5/PS4 verziót!
Már csináltam licensz visszaállítást is...a legfrissebb szoftver...hát nem hiszem el...marad a Support...
Ha írok nekik, a fiók adatokat is meg kell adni?

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#129155) Peat76 válasza Kendek (#129151) üzenetére


Peat76
őstag

Akkor várunk a javításra.... :(( :((

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#129156) RangerFox válasza Peat76 (#129154) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Gondolom email cím alapján azonosítják a PSN accountot. Ha egyedi licence probléma, akkor azt javítják, ha tömegesen jelentkező probléma, akkor meg majd a fejlesztők javítják a hibát.

(#129157) errorcode06


errorcode06
őstag

Ezt van értelme megvenni?

https://www.alza.hu/venom-vs5006-ps5-usb-hub-d6966213.htm

Ha nem, mit ajánlotok ha több usbt szeretnék?

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#129158) Sirandrish válasza errorcode06 (#129157) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ha szükséged van a plusz portokra, akkor igen.

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#129159) erahurka


erahurka
félisten

Nem tudom már ki ajánlotta a My friend Pedrót de zseniális! Legalábbis egyelőre, aztán majd tuti rohadt nehéz lesz később.

(#129160) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok!
Tegnap átjött haverom gamelni kicsit. Ps5-höz csak egy kontrollerem van, viszont a szekrényből előbányásztam a 4-es koktrollerét megpróbálni, hogy működik-e a géppel.
Ps4-es játékok esetén működött is, meg menüben is, de ps5-ös játékoknál meg nem…
Ez mi a francért van így? A haptikus rezgés miatt?
Nagyon érdekes megoldás.

(#129161) icemad válasza ρσгτσ (#129153) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Plussz, ezekben többféle útvonal van. Legalábbis a House of the dead és Virtua Cop 2-ben biztosan.
Ha valaki hasonló, de hosszabb címet keres, annak ajánlom a Panzer Dragoon remake játékot. Itt Hollandiában akciós, 2.5 euró most.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#129162) Kendek válasza cross56 (#129160) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A DS4-et csak a PS4-es játékokhoz lehet használni, ez félig technikai, félig pedig üzleti döntés. Ha ketten akartok PS5-ös játékokkal játszani, akkor szükséged lesz egy második DSe kontrollerre is.

<-ƘƘ->

(#129163) erahurka válasza Kendek (#129162) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem 100%-ban üzleti döntés. Mi az amit tud a dualsense de nem tud a dualshock?

(#129164) Sirandrish válasza erahurka (#129163) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát mondjuk drágább... ;]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#129165) Kendek válasza erahurka (#129163) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nyilván a ravaszok és a rezgés. De ezek opcionálisak, szóval akár még működhetne is a DS4, legfeljebb csak csökkentett lenne a játékélmény.

<-ƘƘ->

(#129166) F-ECT$ válasza erahurka (#129159) üzenetére


F-ECT$
titán

Én is írtam róla, nekem is tetszett. Később kicsit nehezedik, de nem vészes.

Dive ever, work never.

(#129167) pr0bi válasza TrishtanAG (#129134) üzenetére


pr0bi
senior tag

Érdekes, nekem pont a DLC nem adott hozzá semmi értéket. Túlságosan eltért az alapjáték történetvezetésétől.

(#129168) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Befellegzett a Marvel's Avengers-nek

Szeptember 30. után semmilyen tartalmi bővítést nem kap, a multi szerverek tovább mennek.

Plusz::

"No new digital purchases of the game will be available after September 30, 2023."

Szóval ha jól értem megvenni sem lehet majd a játékot már.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#129169) Frod válasza oriic (#129168) üzenetére


Frod
addikt

Pedig még volt tervben Cpt. Marvel dlc, meg jópár karakter.
Én azért jól elvoltam vele ~50 órát, Extra könyvtárból ingyé.

(Ettől függetlenül alig pár napja tettek ki egy - magyar Store-ban - 30 ezres skin bundle-t, ami a nettó féregség a fentiek képében)

ui: akkor most kellene venni egy pár lemezes példányt gombokért, lásd Deadpool és Amazing Spiderman játékok esete a használt piacon? :DDD

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#129170) Lackooo84 válasza Kendek (#129165) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Sok PS5 játékot végigjátszottam már PS4 kontrollerrel.... PC-n Remote Playben jó neki az is... itt is látszik, hogy ez csak egy tipik szoni genyóság...

The Truth is out there...

(#129171) Bogyi007 válasza raziel01 (#129149) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ezen játékok végett IS hagytam meg a Ps3 SuperSlimet komplett Move szettel. Néha jó kicsit kikapcsolni ezekkel a címekkel. :))

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#129172) erahurka válasza F-ECT$ (#129166) üzenetére


erahurka
félisten

Egyelőre teljesen korrekt a checkpoint rendszer is, ez már jó pont. Az első szakaszt vittem végig egyelőre, remélem be fogom tudni fejezni mert tényleg nagyon tetszik. Egy méltó filmadaptációra simán mennék moziba.

(#129173) Bazsi747


Bazsi747
aktív tag

Sziasztok.Tapasztalt más is problémát aki játszik a Dayz-vel PS5 ön?Elindítom a játékot ekkor elfeketedik a képernyő egy pillanatra,visszajön és elment a HDR teljesen.A bezárom a játékot csak akkor jön vissza a hdr,más játéknál semmi gond.

(#129174) Kendek válasza Bazsi747 (#129173) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Több ilyen játék is van ami nem tud HDR-t, és ha úgy van beállítva a rendszerben, akkor ezeknél átvált SDR-re. Szóval ez teljesen normális, így működik jól.

<-ƘƘ->

(#129175) RangerFox válasza Kendek (#129174) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Azt érdemes hozzátenni, ha valakinek nem lenne egyértelmű, hogy a PS beállításaiban be lehet pipálni, hogy "rákényszerítse" a HDR-t olyan játékokra is, melyek alapból nem támogatnák azt. Ez néha jól működik, néha kevésbé.

(#129176) Kendek válasza RangerFox (#129175) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, ez az alapértelmezett beállítás, szóval azért érdemes átállítani, hogy SDR-re váltson, mert úgy jobb a kép. :)

<-ƘƘ->

(#129177) cross56 válasza Kendek (#129162) üzenetére


cross56
senior tag

Sejtettem. Csak meglepő, hogy ps4 játékokkal működik, ps5-tel meg nem.
Inkább üzleti dolognak tartom. De persze nem tudná ugyanazt az élményt nyújtani a rezgések és ravaszok miatt a ds4.

Más: Gt7-ben 700PP-s versenyeket csinálok, erre van egy autóm. Viszont raktam rá wide body kitet…emiatt 701PP lett, ami már sok a versenyhez. A body kitet valahogy visszatudom csinálni? Én sajnos nem találtam erre lehetőséget. Nem akarok szarabb gumit, féket rakni emiatt a kocsira.

(#129178) FőDudu


FőDudu
addikt

Sziasztok!

11 eves fiamnak van PS5 mar tobb mint egy eve.
Most, hogy tobb baratja is kapott ugyanilyet, mar kellene a halozatos jatek (nem csak nalunk nyomjak majd).

Amivel jatszik az a Farming Simulator, GTA, Fifa22.

Ezekhez eleg egy PS Plus elofizetes?
Melyiket erdemes? (Essential/Extra/Premium?)
(azt mondja nagyon sok jatekkal lehet jatszani ha elofizetese lesz - en abszolute nem ertek ehhez, nem jatszom a CS:GO-t kiveve).

Elore is koszonom!

FőDudu

(#129179) Frod válasza FőDudu (#129178) üzenetére


Frod
addikt

Ha csak a multi kell, elég az Essential.
Ehhez havi 3 ingyen játékot kap, amikkel viszont csak addig tud játszani, amíg van élő előfizetés.

Az Extra csomag tartalmazza a fentit, továbbá egy 300+ játékot tartalmazó könyvtárat, amiből szintén bármit elér, amíg van előfizetés. (Megjegyzendő: ez a könyvtár azonban változik, van ami kikerül belőle, havonta pedig jönnek újak)

Do you see the white shadow?

(#129180) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

Sziasztok,
eladtam a gépem és miután töröltem az accountom, majd visszaállt gyári állapotra a gép, nem tudtunk a srácnak új regisztrációt csinálni, vmi időtúllépéssel folyton kilépett.
Mi lehet a gond Szerintetek?
Lehet, hogy az IP cím miatt van és otthon gond nélkül megoldja majd?
:R
Köszönöm szépen előre is annak, aki válaszol!

[ Szerkesztve ]

(#129181) FőDudu válasza Frod (#129179) üzenetére


FőDudu
addikt

Koszi!

Szerintem az utobbit mutatta, mert a Doom-tol kezdve eleg sok jatek volt a listan.
Az emlitett pl 19 Euro vagy elofizetes eseten ingyen jatszhato.

FőDudu

(#129182) Kendek válasza Sanyyka (#129180) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem tudom mi a gond, de itt lehet új profilt regisztrálni.

<-ƘƘ->

(#129183) Nayrobi válasza cross56 (#129177) üzenetére


Nayrobi
őstag

Tegyél bele ballasztot vagy vedd vissza a motor teljesítményét, és akkor újra 700 pp alatt leszel

(#129184) Capeta


Capeta
csendes tag

Volt téma a Spiderman játékok, bevallom mindkettőt eladtam anno 1-2 óra játék után, valahogy nem éreztem rájuk. Pár hete Extrára előfizettem, abban letöltöttem a Miles Moralest és nem tudni hogy, de beszippantott elég durván, ez lett belőle. :D

(#129185) d@vee válasza Capeta (#129184) üzenetére


d@vee
őstag

Nekem sem jött be. Próbáltam pár órát, aztán töröltem anno PS4-en. Valahogy gagyi volt nekem, az ugrabugra meg a bugyuta harc.
De mindenképp akarok adni neki még egy próbát, hátha PS5-ön kicsit máshogy fog lejönn.
Anno a Dying Light is így járt első körben. Aztán másodjára annyira elkapott, hogy azóta legalább 5 végigjátszáson vagyok túl :DDD

Ja

(#129186) VTom válasza d@vee (#129185) üzenetére


VTom
veterán

Nekem az AC Odyssey voot ilyen, első nekifutás PC-n 30 óra, törlés. Második nekifutás PS4-en, 220 óra, platina.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#129187) Sanyyka válasza Kendek (#129182) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Köszönöm szépen a segítségedet!

(#129188) ProEvoFan válasza oriic (#129168) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Még pár Hive mission kell a platinához.
Nekem tetszett, igaz sokaknak hamar unalomba fulladhat ha nem rajongó. Sőt, ha rajongó, akkor is. :D

(#129189) kecsu10 válasza d@vee (#129185) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Szintén, tegnap óta sem jött meg hozzá a kedvem. Inkább elővettem a Demon Soulst, ami a nagyobb kihívás ellenére egy érettebb játéknak hat. De nyilván nem is oda akar lőni a Pókember, a célközönség teljesen más. Továbbra is olyannak tűnik nekem, mint egy tipikus amerikai film: megnézed, van benne akció, vicces és trendi, de semmi extra. De jó lenne, ha születne ma is egy olyan áttörő játék, mint amilyen mondjuk a Resi 2, vagy a Last of us volt... Értem én, túl sok már ebben az iparban a pénz, és nem lehet kockáztatni, de az egyen fps lövölde és open world játékok, free2play korában is jó lenne már valamit látni ami olyan, hogy az ember az állát keresi. Ráadásul a hardver árak az egekben mindegy min játszol, a gépigényekre pedig már szavakat sem találok. (Forspoken 1440p 30 fps 3070-es kártya? A konzol verzió gondolom sok esetben full hd-ről fog skálázni. Nem akarom erre az egy játékra kivetíteni, sajnos ez lassan már tendencia lesz). Az is beszédes, hogy az idei legjobban várt játékok többsége remake. Azt hiszem mindent elmond.

(#129190) markknight


markknight
veterán

A PS plussos DMC-be nem játszható Vergil?

(#129191) F-ECT$ válasza markknight (#129190) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem játszható.

Dive ever, work never.

(#129192) Xaels válasza markknight (#129190) üzenetére


Xaels
félisten

Ha a DMC5-re gondolsz amit most raktak be akkor igen utólag játszható lett. A sztoriban több karaktert is lehet irányítani amúgy.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#129193) syler123


syler123
veterán

Nem túl hosszú a DMC5, nekem olyan 10 óra környéke volt. Több végigjátszás kell, hogy kimaxold a karaktereket. Nekem az a része nem kimondottan tetszik, hogy váltogatja össze vissza a karaktereket... Tehát nem az van, hogy kiválasztom Nero-t és azzal játszom végig a játékot az ő szemszögéből, hanem van amikor nem is választhatom őt... Azt sem tudom, hogy a következő küldetésben kivel leszek, szánjak-e pontokat Dante-re, vagy úgysem ő lesz a következő részben... Arról nem is beszélve, hogy más és más combokat kell használni. Nekem a 4-es jobban tetszett annak idején, de az 5-ös is rendesen lekötött, néhány nap alatt végigjátszottam.

[ Szerkesztve ]

(#129194) markknight


markknight
veterán

Valóban van Vergil, csak bénáztam :D Sajna ez az egyetlen rész amit mindig csak félig toltam ki, de kb minden platformon játszottam már vele. Tegnap végre befejeztem, nem tudok negatív dolgot mondani róla, imádtam az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#129195) Grizzlu


Grizzlu
tag

Fiúk-lányok, sziasztok!

25 év PC gamelés után végérvényesen meguntam a végeláthatatlan fejlesztgetést. PS5-re történő váltást tűztem ki célul. Sosem volt konzolom, nem értek hozzá. Kettő alapvető kérdésem van:

Van egy LG 65A13LA 65" okostévém, 4k-t tud. Kérdésem, hogy ki tudja hozni ez a TV a maximumot egy PS5-ből?
Másik: Egy Yamaha RN-602 erősítőm van. HDMI bemenet nincs rajta, USB igen, de az előlapi, és nem szívesen használnám, szeretem, és biztonságosabb, ha az inputok a hátfalon csatlakoznak. Ha a hangot a TV optikai kimenete küldi az erősítőre, nem fog laggolni az audio a képhez képest?

Egyelőre ennyi. Majd még lesz sok-sok kérdésem. Nagyon köszönöm!

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#129196) opr válasza Grizzlu (#129195) üzenetére


opr
veterán

Amennyire látom, 120hz meg VRR support nincs a TV-n, szóval az nem fog menni, de ez nem jelenti, hogy amúgy nem jó ps5-höz. Leginkább a potenciális 40 meg 120hz módot bukod vele, de ennyi miatt én biztos nem cserélnék tv-t, ha már úgyis van egy fasza oled-em.

Hang: hát, ez a tv-től függ. A ps5 kiküldi a hangot hdmi-n, onnantól részéről vége a dolognak. De őszintén meglepne, ha baj lenne belőle. Ha máshol se csúszik a hang, akkor ps5-nél se fog, ilyen szempontból pontosan ugyanolyan cucc, mint bármi más, amit hdmi-n dugsz a tv-re.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#129197) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

GoW Ragnarök
58 óra után a fő stroy végére értem.A területek kb 80%a teljesítve. Szerencsére van még mit benne csinálni. A játék számomra 10/10.

(#129198) Grizzlu válasza opr (#129196) üzenetére


Grizzlu
tag

köszi :)

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#129199) Neoteric válasza ProEvoFan (#129197) üzenetére


Neoteric
addikt

Öcsémtõl megkaptam én is karácsonyra, de valahogy nekem kimaradt az elõzõ God of War, úgyhogy most az pörög elõbb, performance módban, nagyon tetszik. Meg nem mondanám, hogy 5 éves lesz idén a játék..

PSN: ne0teric_sAN

(#129200) chris0000


chris0000
őstag

hi. ez a premium most pontosan mit jelent a Last of Us Part 1-nél?
premiumosok megkapják? thx. üdv.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.