Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#129751) Maxtreme válasza Ronam (#129750) üzenetére


Maxtreme
addikt

itt nincs vele gond, látni lehet mindig amennyit kell, pedig az én tv-m képe is jóval sötétebb az átlagnál. Gondolom hájszenzék így tudták elérni hogy kb oled közeliek legyenek a feketék :D
De ja, nyilván a játékban nem véletlenül nincs kivilágítva minden reflektorokkal :D

[ Szerkesztve ]

(#129752) cyberkind válasza Ronam (#129750) üzenetére


cyberkind
félisten

Nálam még ips-en is olyan sötét, hogy nem vettem észre a kis szörnyezetet a padlón. :DD

Paranormal Cocktivity

(#129753) Ronam


Ronam
addikt

A konzolon lévő HDR beállításokat amúgy úgy kéne beállítani, hogy teljesen eltűnjenek az ikonok? Tehát a fehérnél teljesen fehér legyen, és a feketénél teljesen fekete? Néztem pár videót neten, ott így állították be, de a gép meg azt írja, hogy "alig láthatóvá válik". Ez mennyi játékkal van amúgy összefüggésben? HGIG-t érdemes használni vagy nem? Nem igazán vagyok ezekkel képben, tavaly év vége fele vettem ezt az új tv-t, első OLED tv-m, és teljes a homály :D. Próbálok olvasgatni a témában, de mindenhol mást írnak. Ezelőtt egy XE90 volt, azzal nem volt ennyi bajom..

[ Szerkesztve ]

(#129754) Moby válasza Ronam (#129753) üzenetére


Moby
addikt

A konzol rosszul írja. Nem alig láthatónak kell lennie, hanem el kell tűnnie (fekete is, fehér is).
HGIG-t érdemes használni, de alőbb kapcsold be a HGIG-t, és utána kalibráld be a konzolt. De ha ennyire nem láttok semmit a sötétben, ott imég felmerül az is, hogy a black level beállítás nem jó (valamelyik oldalon).

(#129755) Ronam válasza Moby (#129754) üzenetére


Ronam
addikt

HGIG így van beállítva.. A black level a konzolon és a tv-n is auto-ra van állítva, itt a topikban írta valaki, hogy azt nem kéne piszkálni. Kicsit bánom már amúgy, hogy nem LG-t vettem, sok a nyűg ezzel a tv-vel..

[ Szerkesztve ]

(#129756) Moby válasza Ronam (#129755) üzenetére


Moby
addikt

A tv beállítása nem márkafüggő, jól beállítani mindegyiket "nyűg", rosszul beállítani meg bármelyiket lehet. A leírásod alapján egyébként jól van beállítva.

(#129757) CptAdamica válasza Ronam (#129750) üzenetére


CptAdamica
veterán

OLED sajátossága, LG-n lehet hangolni a fekete szinteket, Samsungon nincs ilyen opció?

Megyen!

(#129758) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Nálatok előfordul néha hogy konzol bekapcsolása után a tv nem add jelet (fekete képernyő)? Ha kihúzom a konnektorból a tv-t, utána újbóli konzol indítása után lesz csak képmegjelenítés.
Van valami erre fix megoldás? Tv-n/konzolgépen kell valamit állítani?

[ Szerkesztve ]

(#129759) Elderath


Elderath
őstag

Látom ps5ön sikerült elcseszni dead space grafikát. Úgy néz ki, mintha 720pbe tolná az ember olyan lowress meg blurry az egész. 28kért... azt hiszem ez skip

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#129760) Moby válasza CptAdamica (#129757) üzenetére


Moby
addikt

A fekete szintjén minden tévén lehet/kell állítani. De ha a konzol auto-n van, akkor limited RGB-t tol ki, tehát nem lehet black crush nála, rossz beállítás mellett maximum elevated bléack levelje lenne.

(#129761) Ronam válasza Moby (#129756) üzenetére


Ronam
addikt

Olvasom az AVS forumon a topikját, az alapján állítottam be, ott azért van 1-2 ember aki ért hozzá..

#CptAdamica: Van ilyen beállítás, auto/normál/alacsony. Auto-ra van állítva, de ez ugyanaz mint a normál, az alacsonnyal még sötétebb.

(#129762) JiMN


JiMN
tag

Hali
Rezi 2 megéri azt a háomezeöccá forintot? Esetleg tudtok ajánlani valami jó horror játékot?

(#129763) icemad válasza Ronam (#129761) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A szobában van még valami lámpa felkapcsolva? Olednek a teljes sötétség a lételeme. Csak azért dobtam be, mert eddig ezt senki nem kérdezte. Fényárban úszó nappaliban nem lesz a legjobb.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#129764) cyberkind válasza JiMN (#129762) üzenetére


cyberkind
félisten

Abszolút megéri, még többet is, a horror pedig eléggé személyes preferencia, nálam az Alien Isolation nagyon bejött, de sokaknak ez nem Alien játék, meg ha már horror, most jött ki a Dead Space Remake.

Paranormal Cocktivity

(#129765) ldave válasza JiMN (#129762) üzenetére


ldave
félisten

Simán megéri! Kevés jobb horror játék van PS-re (ha van egyáltalán) hasonló árkategóriában.

A Slime draws near! Command?

(#129766) Ronam válasza icemad (#129763) üzenetére


Ronam
addikt

Jaaa persze, ennél sötétebb nem is lehetne 😂.

(#129767) Imilenni válasza Anti-Hero (#129734) üzenetére


Imilenni
addikt

Tényleg hasonlít :B

Press "F" to pay respects.

(#129768) Peat76 válasza Elderath (#129759) üzenetére


Peat76
őstag

Na ezt honnan veszed?, max a tv-del van baj... :N :N

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#129769) kecsu10


kecsu10
aktív tag

Srácok megjelent már ugye a Dead Space remake? Nagy a csend a fórumokon róla, nem toljátok? Vendégségben vagyok a hétvégén sajnos, csak a laptop van nálam. (1660ti). Nem tudom kezdjek e bele ezen vagy érdemes a nagy gépeken majd otthon. Milyen lett a konzol verzió?

(#129770) icemad válasza kecsu10 (#129769) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

:)

[link]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#129771) Elderath válasza Peat76 (#129768) üzenetére


Elderath
őstag

Igen biztos a tvmmel főleg hogy meg se vettem. Elég ránézni véleményekre meg redditen a képekre. Olyan ocsmány a képminőség, hogy a switch megirigyelné

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#129772) S e t h válasza Anti-Hero (#129734) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ha Cena éppen nem forgat, akkor lehet őt is megkeresik.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#129773) kecsu10 válasza icemad (#129770) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Köszönöm szépen, most volt lehetőség megnézni pár yt videót jó lesz ez, mindegy min fogom játszani. Csak még a Life is Strange is ott van a konzolon, azok kimaradtak teljesen, pedig nagyon tetszik az első, ejj több idő kéne ezekhez... :( Mindegy idén csak sikerül majd őket befejezni. Más: kósza híreket olvastam, hogy lehet nem lesz Last of us 3? Remélem nem így lesz és nem akarnak valami multi bohóckodást adni helyette...

[ Szerkesztve ]

(#129774) Peat76 válasza Elderath (#129771) üzenetére


Peat76
őstag

Neeee már.. :( :( :(
Azt a motion blur-t es a film grain-t le kell venni minimumra..
Azért natív 4K-ban...csak nem lehet olyan szörnyű...
Na most már mocskos kíváncsi vagyok milyen az OLED-en...

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#129775) Moby válasza Peat76 (#129774) üzenetére


Moby
addikt

Gondolom itt inkább a fuillHD közeli performance módról van szó.

(#129776) Maxtreme


Maxtreme
addikt

(#129777) Peat76 válasza Moby (#129775) üzenetére


Peat76
őstag

Nagyon remélem :K
Azért csak Nextgen-re fejlesztették...

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#129778) oriic válasza Maxtreme (#129776) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

PC-s tesztet videót linkelni a saját performance gondjaival nem igazán bölcs dolog szerintem. :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#129779) Maxtreme válasza oriic (#129778) üzenetére


Maxtreme
addikt

de azon kívül sajna minden más igaz itt is.
Megjegyzem állítólag konzolokon is elég fosh a performance

[ Szerkesztve ]

(#129780) Moby válasza oriic (#129778) üzenetére


Moby
addikt

Egyébként én megnéztem a demót PC-n is, és még az én lassan kiöregedő gépemen is teljesen jól fut(6900XTX, 10700). Legalábbis ami a demóban van, aztán lehet, hogy azon kívüli részeken már hasalna.

(#129781) Szabi® válasza Moby (#129780) üzenetére


Szabi®
addikt

kiöregedő ? a 6900-as egy 3090-es szintjén van . . . ;]

(#129782) BloodV22


BloodV22
csendes tag

Sziasztok!

Van egy PS5 konzolom mar a megjelenes ota.
Érdemes lenne már takarítani? A konzolboktokban meg tudják csinálni?

(#129783) Kendek válasza BloodV22 (#129782) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ne vidd konzolboltba. A takarítása annyi, hogy leszeded az oldallapokat, majd alaposan kiporszívózod kétoldalt a ventilátort meg a rácsokat, és a porcsapda lyukakat. Ha nagyon poros, akkor max ki is lehet emelni a ventit, csak négy csavar fogja, a vezetéke pedig enged annyit, vagy le is lehet húzni az alaplapról. Ennél jobban nem szükséges megbontani, és nem is ajánlott.

<-ƘƘ->

(#129784) icemad válasza Moby (#129780) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Elmész te a Petőfi Csarnokba... Nekem Ryzen 5 1600 meg 1050ti van a gépben. Officehoz elég, másra meg nem kell pc. ;]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#129785) Elderath válasza Peat76 (#129774) üzenetére


Elderath
őstag

4któl marha messze van

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#129786) cyberkind válasza Elderath (#129785) üzenetére


cyberkind
félisten

Szerintem a játékmotor ilyen, PC-n is így néz ki, ami a legjobban a padlón "folyó" fényeffekteknél jön ki.

Paranormal Cocktivity

(#129787) Moby válasza cyberkind (#129786) üzenetére


Moby
addikt

Azért a frostbite játékok nem szoktak rosszul festeni :)

(#129788) pr0bi válasza Elderath (#129771) üzenetére


pr0bi
senior tag

Meg se vetted és mindent elhiszel amit írnak a redditen. Küld el őket szemészetre vagy állítsák be rendesen a konzolt, brutálisan jó képi világa van a Dead spacenek, tűéles az egész. Soha rosszabbat nem kívánok neked.

(#129789) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Lett Ps5, hirtelen 2 kérdés és köszi

-God of War ragnarök akkor is tud magyarul ha pl. amerikai accounton váltom be a kódot?

-van egy samsung Q700b soundbar közvetlen ebbe megy a HDMI ps5-ből, mi a legjobb bellítás PS5-ön 5.1 vagy 7.1 illetve PCM?

(#129790) Elderath válasza pr0bi (#129788) üzenetére


Elderath
őstag

? Látom a képeket saját szememmel. Ha neked ez tűéles meg rendben van, akkor lehet nem nekem kéne szemészetre menni

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#129791) Elderath


Elderath
őstag


nintendo switchen is szégyen lenne ilyen recefice lowress képminőség nemhogy PS5ön

[ Szerkesztve ]

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#129792) Kendek válasza sittes79 (#129789) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

- Lesz magyar felirat, de a beváltható kódok régiófüggők, szóval amerikai account-hoz nem lesz jó.
- PCM

<-ƘƘ->

(#129793) Elderath


Elderath
őstag

Az az igazság, hogy marha nagy csalódás mostanában szinte az összes 70 eurós csoda játék. Semmi nem tud megjelenni normálisan ordító hibák nélkül... kivéve a hi fi rush, amit pár napja shadow droppolt ms és felmossa a padlót mind kreativitásban, gameplayben, optimalizálásban meg polírozottságban úgy kb mindennel, ami mostanában megjelent.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#129794) pr0bi válasza Elderath (#129790) üzenetére


pr0bi
senior tag

Rendben, igazad van. Azért olvasd el még egyszer amit írtam.

(#129795) cyberkind válasza Moby (#129787) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez nem minden esetben igaz, viszont nem néz ki rosszul szerintem, de valóban megtalálhatóak azok a dolgok, amit a kolléga ír, kicsit Unreal 4 feeling.

Paranormal Cocktivity

(#129796) cyberkind válasza Elderath (#129791) üzenetére


cyberkind
félisten

Mondjuk ennyire szarul nálam nem néz ki, 1080p és PC DLSS-sel.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#129797) Scholes9 válasza syler123 (#129726) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:DDD ;]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#129798) hombre[EU] válasza Elderath (#129791) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ez bug, vrs vagy mi a fene

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#129799) Moby válasza cyberkind (#129795) üzenetére


Moby
addikt

Nemtudom, nálam ilyen (PC, 4K, FSR). Én nem látok rajta semmi izét. Szép amúgy, de semmi extra. Ma már bármi tud szép lenni.

(#129800) vonSux válasza Elderath (#129793) üzenetére


vonSux
őstag

Én nem éltem meg az iparágat megrengető kreativitást amit említesz, mondjuk nem vagyok a ritmusjátékok rajongója, de technikailag tényleg rendben van a HiFi rush.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.