Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#129801) Anti-Hero válasza Moby (#129799) üzenetére


Anti-Hero
aktív tag

Pc-n azért élesebb.

Nem olyan rossz ez, de semmi extra.
Nálam ilyen Ps5-ön:

Ez nem hanyag elegancia, mer' ez precíz igénytelenség.

(#129802) Szabi® válasza Elderath (#129793) üzenetére


Szabi®
addikt

Nekem meg a Hi-Fi Rush nem feküdt sehogy sem. Eleve nem rajongok a cel-shaded cuccokért, de ez a fajta játékmenet meg abszolút távol áll tőlem, de mondom megnézem, ha már tango gameworks.

(#129803) Lackooo84 válasza Elderath (#129791) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

8 órát toltam ma bele PS5-ön és nálam tuti nem ilyen. De olvastam redditen, hogy sokaknál előjött ez a pixeles kép bug.

The Truth is out there...

(#129804) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Nálatok előfordul néha hogy konzol bekapcsolása után a tv nem add jelet (fekete képernyő)? Ha kihúzom a konnektorból a tv-t, utána újbóli konzol indítása után lesz csak képmegjelenítés.
Van valami erre fix megoldás? Tv-n/konzolgépen kell valamit állítani?

(#129805) ρσгτσ válasza Rathrol (#129804) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Azt is kiírja a TV, hogy nincs jel? Vagy csak "fekete" a képernyő? Azért kérdezem, hogy a hang átmegy -e, vagy semmilyen jelet nem vesz át. Mintha össze sem lenne kötve.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#129806) hombre[EU] válasza Moby (#129780) üzenetére


hombre[EU]
veterán

b+ az egy highend kàrtya :DDD nekem a 3060as lapos nem bírja a fullhd 60-at csak akkor,ha mindent lehúzok

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#129807) Rathrol válasza ρσгτσ (#129805) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Szinte olyan mintha össze se lenne kötve. Hangot nehéz megondani, de nemtapasztaltam hogy lenne. Viszont a tv nem írja ki hogy nincs jel, de ki se lehet kapcsolni a tv-t ilyenkor...

[ Szerkesztve ]

(#129808) ρσгτσ válasza Rathrol (#129807) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Kiírja hogy nincs jel, akkor általában semmi sincs. Hang se.

Lehet először egy másik HDMI porton kellene megpróbálni, hogy produkálja -e ezt a hibát. Illetve és/vagy kábel cserével.

Nem igazán normális dolog. Mert így olyan, mintha időnként nem lenne kapcsolat a TV és a konzol között.

Szerk.:
Most nem tudom módosítottál vagy én olvastam félre.

"Viszont a tv nem írja ki hogy nincs jel, de ki se lehet kapcsolni a tv-t ilyenkor"

Ez mit jelent pontosan? Kifagy a TV? Nem kapcsol ki, nem reagál semmire?

Mert akkor először ott kellene egy gyári visszaállítás. Jó esetben, de kis eséllyel megoldja a gondot. Meg nézz rá, hogy van -e frissítés.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#129809) Lackooo84 válasza ρσгτσ (#129808) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Lehet, hogy be sincs kapcsolva a tv. ;]

The Truth is out there...

(#129810) ρσгτσ válasza Lackooo84 (#129809) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Jah, de az nincs benne a PS5 kézikönyvében, hogy a TV -t is be kell kapcsolni. :D

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#129811) gyerecske válasza Rathrol (#129807) üzenetére


gyerecske
senior tag

Nálam a VRR csinált hasonló problémát, ha be van kapcsolva próbáld meg kikapcsolva is

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#129812) vg válasza Imilenni (#129767) üzenetére


vg
addikt

Marha kellemetlen volt ezt nézni a játékban, bár van akinek ez is tetszett, és bejött neki (jelentsen ez bármit is). Utáltam minden Abby-val töltött percet. Én nem vagyok erre érzelmileg érett. :U

(#129813) Rathrol válasza gyerecske (#129811) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Ez is egy jó ötlet! :) Köszi srácok!

Lackooo84: Szerintem elemcsere kell a távirányítóba. :P

[ Szerkesztve ]

(#129814) cyberkind válasza vg (#129812) üzenetére


cyberkind
félisten

Pedig a 2. évad ezt fogja képernyőre vinni.

Paranormal Cocktivity

(#129815) markknight válasza vg (#129812) üzenetére


markknight
veterán

“Utáltam minden Abby-val töltött percet.”
Mert? Mi volt Abbyvel? Én pont Elliet nem akartam már a végén irányítani tovább.

[ Szerkesztve ]

(#129816) vg válasza markknight (#129815) üzenetére


vg
addikt

Semmi. Jól kidolgozott, értett karakter. A játék történelem legjobb alakja. Ezek szerint te érzelmileg érett vagy a játékhoz, én sajnos nem.

[ Szerkesztve ]

(#129817) Deck válasza vg (#129816) üzenetére


Deck
titán

+1

PS5

(#129818) TrishtanAG válasza hombre[EU] (#129806) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Egy 3060 Ti-vel standard grafikával RT-t bekapcsolva 60 fps alá nem nagyon ment, mindent highra állítva meg 50-55 között ingázott a demó. Én lepődtem meg a legjobban azok után, hogy szegény Ps5-öm hogy nézet ki és hogyan futott :Y

www.adventuregames.hu

(#129819) Maxtreme válasza TrishtanAG (#129818) üzenetére


Maxtreme
addikt

ha megnézed a videt, főleg a bossoknál van baj, nem is szabadtéren kószálás vagy akár harc közben

(#129820) bbuffy


bbuffy
senior tag

Hát sztem ennyire ráflashelni egy játék karakterre, annyira már nem egészséges. Igen jó játék, remek történet és kivitelezés, csodás karakterek. De ez egy JÁTÉK, ennyi. S mivel játék, simán elfogadható bármi kb. Death Stranding mennyivel jobb a hason lógó szimbiótával? Mégis zseniális darab. Sztem pont hogy ettől zseniális a last uff us is hogy el mernek rugaszkodni a valóságtól, a dogmáktól, tudnak negatív főhőssel nagyot menni, illetve pozitívből átbillenteni, és vissza. Pro level.

Am személy szerint a sorozat első részén kétszer elaludtam, fene tudja miért.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#129821) polonic válasza bbuffy (#129820) üzenetére


polonic
félisten

Mi ez a hason lógó szimbiota? Gyakorlatilag spoilereztél?

(#129822) bbuffy válasza polonic (#129821) üzenetére


bbuffy
senior tag

Death Strandingből spoilerezni? :D Van aki nem ismeri a játékot vagy a borítóját itt?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#129823) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Elromlott a töltőállomásom?
Hivatalos Playstation 5 Dualsense Charging Station.Bármelyik kontrollerem rakom rá, soha nem hagyja abba a sárga villogást, tehát örökké tölti. Pedig már biztosan fel van töltve, hiszen ha egy idő múlva leveszem a töltőről és azonnal visszarakom, akkor nem villog tovább (csak egyszer, ugye a rárakás miatt), tehát akkor már érzékeli, hogy fel lett töltve.
Vagy csak a villogás bugos, az aksit már nem bántja olyankor? Vagy rosszul tudom?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#129824) Moby válasza AkosAkos (#129823) üzenetére


Moby
addikt

A töltésvezérlés nem az állomásban van, annak nincs köze ahhoz, hogy villog-e vagy sem a kontroller, vagy tölt-e, vagy csinál-e bármit. Az csak egy áramforrás. A töltésvezérlés a kontrollerben van.

[ Szerkesztve ]

(#129825) AkosAkos válasza Moby (#129824) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Máshol is ezt a választ kaptam. De mekkora az esély, hogy két, különböző kontrollernek ugyanaz a hibája? Egyiket a PS5-höz kaptam, másikat később vásároltam.
Illetve emlékeim szerint USB töltéskor ez a hiba nem lép fel, ott megáll a töltés (de ezt még ellenőrzöm még egyszer, bár valóban így emlékszem...csak a charger-ön van ez a hiba.)

[ Szerkesztve ]

(#129826) erahurka


erahurka
félisten

Ez a Biomutant meglehetősen szörnyű. Mintha 10 évvel ezelőtt készült volna.

(#129827) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Nagyon korai ( 2020-ból elvileg) dev buildből leak a Horizon Forbidden West multijáról

Plus egy adatbányászott art:

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#129828) Kendek válasza AkosAkos (#129823) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Elő szokott fordulni nálam is, hogy nem hagyja abba a pulzálást feltöltődés után. Rendszerint akkor, ha játék közben dugom rá a vezetéket, és még a teljes feltöltődés előtt kikapcsolom. De ez nem új keletű anomália, a DS4 is ilyen.
Az akkumulátort nem lehet túltölteni, van rá védelem, szóval egyszerűen csak hibásan érzékeli, hogy tölt.

<-ƘƘ->

(#129829) Moby válasza AkosAkos (#129825) üzenetére


Moby
addikt

Kicsi. Olyan még lehetséges, hogy a bölcső nem ad le elég áramot, és ezt a kontrollerben a töltésvezérlő nem kezeli le jól. Ez esetben a bölcső tápegysége a ludas. De ennek a gyakorlatban úgy kellene jelentkeznie, hogy fel sem veszi a töltést. Két évig volt meg a gyári töltőm, én nem tapadztaltam ilyet egyszer sem.

[ Szerkesztve ]

(#129830) Scholes9 válasza Rathrol (#129804) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nálam nincs ilyen gond.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#129831) Scholes9 válasza markknight (#129815) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én is pont így voltam vele. Látom mások meg ellenkezőleg, hát ez van :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#129832) polonic válasza bbuffy (#129822) üzenetére


polonic
félisten

Én direkt nem néztem semmit vele kapcsolatban. :N

(#129833) tboy93 válasza EczkE (#129724) üzenetére


tboy93
nagyúr

egy kerdesem van, semmi jobb otleted nem volt 100k elköltésére? :D

(#129834) AkosAkos válasza Kendek (#129828) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Az utolsó mondatod megnyugtatott. :)

Köszönöm mindenkinek!

(#129835) modflow


modflow
veterán

Újranézem a 2021-es Project Athia bejelentő videót, eszméletlen jónak, szépnek ígérkezett....
Erre most kipróbáltam a Forspokent és ez valami borzasztóan gagyi cucc.

(#129836) ProEvoFan válasza bbuffy (#129822) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nem, nem ismerem. ;]

cyberkind #129814
Remélem is

[ Szerkesztve ]

(#129837) Elderath válasza Lackooo84 (#129803) üzenetére


Elderath
őstag

Ez mindenkinél van ez nem bug. Itt john a dftől képekkel elmagyarázza hogy mitől is van ez. Okádékul néz ki szerintem

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#129838) proly01


proly01
őstag

Ha kikapcsolom dead space en a performance módot akkor natív 4K-t kapok 30fps el ray tracing támogatással?

....Pr:)ly....

(#129839) chris0000


chris0000
őstag

PS5 bekapcsolás után nem egyből aktívnak kellene lennie a kontrollernek? mindig rá kell, h nyomjak középen a PS gombra, h tudjak a menuben mászkálni... én állítottam el vmit? thx. üdv.

(#129840) Scholes9 válasza chris0000 (#129839) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ha a kontrollerrel kapcsolod be a gépet, akkor természetesen aktívnak kellene lennie. Nálam legalábbis úgy van meg gondolom másnál is.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#129841) Kendek válasza proly01 (#129838) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Megvárjuk a DF videót, de itt azt írják, hogy pixel count szerint a quality mód az 1440p.

<-ƘƘ->

(#129842) chris0000 válasza Scholes9 (#129840) üzenetére


chris0000
őstag

ahh el is felejtettem, igen nálam is így egyből aktív a kontroller ha a kontroller PS gombbal kapcsolom be...
ha a PS-en kapcsolom be a gépet a főgombbal, akkor viszont nem aktív egyből. thx. üdv.

(#129843) Kendek válasza chris0000 (#129842) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mivel a konzol nem tudja bekapcsolni a kontrollert, csak fordítva.

<-ƘƘ->

(#129844) Peat76 válasza Kendek (#129841) üzenetére


Peat76
őstag

Oh jajjjjjj..a Ray-Tracing betette a kaput..így nincs natív 4K :O :O
Várható volt, hogy a konzol nem bírja....Bár a Rachet Rift Apart is dynamic 4K Ray-Tracing-el...és brutál jól néz ki!
Na majd a DF kivesézi...

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#129845) Maxtreme válasza Kendek (#129841) üzenetére


Maxtreme
addikt

Én is így látom. Tegnap este elég sok helyen állítgattam a 2 mod között, de túl sok difit nem véltem felfedezni, a felbontáson kívül, de az sem túl feltűnő.

(#129846) proly01 válasza Kendek (#129841) üzenetére


proly01
őstag

De hát a profiljukon azt írják 2 mód közt választhatsz konzolon nativ 4k 30fps ray tracing vagy dinamikus felbontás 1440p 60 fps ray tracing nélkül.
Akkor ez most kamu?
Milyen módba kell akkor tennem hogy a grafika legyen a szebb? :R

....Pr:)ly....

(#129847) Kendek válasza proly01 (#129846) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Majd a DF kielemzi, aztán kiderül. A grafika nyilván quality módban szebb, a jobb futási teljesítményhez pedig a performance-t kell választani.

<-ƘƘ->

(#129848) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Hmm. Belefutottam egy érdekes bugba (?) Dead Sapce indítás után, eltűnt a hp jelző csík a hátamról :D Próbáltam már restartot, korábbi mentés betöltését stb, de nem változott a dolog. [katt] (bocs a telós képért, így most egyszerűbb volt)
Olvasott ezzel kapcs valaki valamit? :D

(#129849) Peat76 válasza Maxtreme (#129848) üzenetére


Peat76
őstag

Sírok..ez kemény 🤣🤣🤣
Az energiád fogy, ugyanúgy van sérülés?
Lehet ez egy Unlimited energy cheat?? :F :Y

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#129850) Maxtreme válasza Peat76 (#129849) üzenetére


Maxtreme
addikt

van persze. Csak így vakon elég funny az egész :D

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.