Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#129352) bbuffy válasza cyberkind (#129350) üzenetére


bbuffy
senior tag

Mindenki ezen fanyalog. Nos a zinternet népe nevű mozgalom, ezt hozza sajnos. A semmi sem jó már nekünk. :) Szinészi játék, atmoszféra, rendezés mindegy. Butafejűellie nem kell.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#129353) cyberkind válasza bbuffy (#129352) üzenetére


cyberkind
félisten

Én speciel mindig azon voltam, hogy ami tökéletes, azon nem kell változtatni, max akkor ha az a reboot/remake hozománya. :)

Paranormal Cocktivity

(#129354) Farkassacred válasza Rony949 (#129345) üzenetére


Farkassacred
őstag

Ő nem Ellie, kicsit se hasonlít rá pont.
Attól persze a sorozat még lehet jó, de számomra ez egy erős mínusszal indul így.

(#129355) Ctrl+Alt~Del válasza ProEvoFan (#129340) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Szerintem meg nem tolja jól, pont olyan agresszív, ahogy kinéz. Amúgy Hosszú Katinka tiniként..

Én személy szerint rosszul vagyok tőle, a játékban Ellie egy kedvelhető, aranyos kislány (nem szexi, nem szép, nincsenek atom csöcsei, szóval nem), ez pedig egy agresszív, ronda karakter.

Én Joel-lel sem vagyok megbékélve amúgy, a sorozatban egy kalácsképű, jóllakott óvodást látok, míg a játékban Joel egy szikár, inas, vagy 10 évvel idősebb férfi volt.

Szóval a két főszereplőt leszámítva jó is ez.

W | W | H | W | W | W | H

(#129356) .LnB válasza Xaels (#129286) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kár érte. Emlékszem, az első jelenetekre, amit láttam belőle. Teljesen letettem a hajamat. Azt hittem ez lesz "A" PS5-ös játék. Hát nem lett.. És ez a demo-ból kiderült számomra. Inkább a pozitív értékelések leptek volna meg. (Mármint ma már az se, hogy a rossz játékok is pozitív értékelést kaptak).

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#129357) raziel01 válasza .LnB (#129356) üzenetére


raziel01
veterán

Ez tipikus ps+-ba való játék lett. Videók alapján nem számítottam én se többre.

(#129358) pr0bi válasza raziel01 (#129357) üzenetére


pr0bi
senior tag

Ha ps+ba kerülne az mit változatna a dolgon?

(#129359) .LnB válasza pr0bi (#129358) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Olcsóbb lenne.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#129360) Scholes9 válasza ProEvoFan (#129340) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én is így vagyok vele :B De látom, hogy sokaknak nem jött be Ellie szerepében :) Nem tetszhet minden mindekinek :D

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#129361) RangerFox válasza .LnB (#129359) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Ilyen dialógusokkal én még PS+ban sem vagyok hajlandó játszani ezzel. Fájdalmasan rossz.

(#129362) erahurka válasza RangerFox (#129361) üzenetére


erahurka
félisten

Marvel filmekben sincsenek sokkal jobbak.

(#129363) FollowTheORI válasza Farkassacred (#129354) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nekem nem az a bajom vele, hogy nem hasonlít, meg nem “szép”. Hanem a sajnálatos adottságai miatt nem látom benne azt az érzelmi arcjátékot (és képességet) ami ehhez a sztorihoz kell. És egyelőre nem cáfolt meg az első két rész ebben.
De majd kiderül a végéig, és a sorozat ettől még tényleg jó. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#129364) ImACeltic


ImACeltic
őstag

TLoU sorozattal kapcsolatban én arra leszek kíváncsi, hogy a második évadra vajon lecserélik-e Bella-t az ebben a korban nagynak számító 5 éves időugrás miatt. Játékban azért nem keveset változott Ellie kinézete. Bella most 19, szóval Ő már nem fog sokat változni küllemre a kövi 2 évben mire leforgatják a második évadot. Persze lehet fiatalítani meg öregíteni ilyen-olyan trükökkel, sminkekkel, de Bella esetében nem tudom, hogy elég lenne-e.

Amúgy a második részben is nagyon jól hozta a karaktert, mindenki.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#129365) .LnB válasza ImACeltic (#129364) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezt most borítékolhatod, hogy nem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#129366) raziel01 válasza pr0bi (#129358) üzenetére


raziel01
veterán

Hogy pénzt nem ér. PS+-om meg van. :D

(#129368) RangerFox válasza erahurka (#129362) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Azokról is ez a véleményem :DDD

(#129369) Sliderxy válasza RangerFox (#129301) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Death Strandingben is.
Az az érdekes, hogy a hatodik epizódig tökéletes volt a fordítás, legalábbis ami a helyesírási hibákat, kihagyott vagy elírt szavakat illeti. A hetedik epizódnál viszont már olyan érzésem volt mintha gyorsan be kellett volna fejezniük a fordítást és lektorálás nélkül ment is volna a játékba minden szöveg. Egymás utáni dialógusokban ennyi hibát régen láttam már.

(#129370) markknight válasza erahurka (#129362) üzenetére


markknight
veterán

Szerintem inkább a DC filmekre jellemző az ilyen, bár a Marvel se rossz példa :D Black Adamben voltak hasonló mondatok legutóbb, mondanom se kell, fetrengtünk rajta.

[ Szerkesztve ]

(#129375) erahurka válasza markknight (#129370) üzenetére


erahurka
félisten

Black Adam viccesen volt szar, én jól szórakoztam rajta.

(#129377) Rony949 válasza cyberkind (#129350) üzenetére


Rony949
őstag

Igen, a videójátékokban mindenki tökéletesen néz ki, aztán jön a valóság és rájön az ember, hogy senki sem tökéletes. Micsoda meglepetés, Ramsey sem az, de a karaktert egyelőre nagyon hitelesen hozza és csak ez a lényeg.

Anno mekkora "balhé" volt a Horizon-nel kapcsolatban is, hogy a főkarakter kicsit pufókásabb lett és hogy látni a szőrt az arcán. A gamer közösség amint nem egy cuki vagy szexi karaktert lát, hanem valami valódit, egyből megy a sírás.

Ez őszintén szólva, szerintem szomorú.

(#129378) NyMRooD válasza erahurka (#129362) üzenetére


NyMRooD
őstag

Nem is játszik velük senki :))

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#129379) d@vee válasza Rony949 (#129377) üzenetére


d@vee
őstag

Senki sem várt tökéleteset itt. Csak annyit, hogy a szereplők hasonlítsanak valamennyire. Hát a kiscsaj csak annyira hasonlít az általa megformált karakterre, hogy van két szeme kb.

Ja

(#129380) NyMRooD válasza ImACeltic (#129364) üzenetére


NyMRooD
őstag

14 éves karaktert játszik, a második évadban 19 évest kell neki, a forgatás idejére gondolom Bella betölti a 20-at, nem, szerintem nem fogják lecserélni csak a "fiatal" smink helyett kap egy "idős" sminket.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#129382) Bad Pritt válasza Rony949 (#129377) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Meg a Returnal főhősén is ment a fanyalgás, hogy nem egy modellarcú főhősnő.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#129383) Rony949 válasza Bad Pritt (#129382) üzenetére


Rony949
őstag

Az nekem már kimaradt. Mindegy, kár firtatni. Reméljük majd a jövőben normalizálódni fog ez a téma.

(#129384) markknight válasza Bad Pritt (#129382) üzenetére


markknight
veterán

Az biztos, hogy elég rusnya karakter lett. Nem kell, hogy playboy nyuszi legyen, de ez a nyugdíjas kutató arc nem való main characternek. Na mindegy.

(#129385) Frod válasza Rony949 (#129377) üzenetére


Frod
addikt

Anno mekkora "balhé" volt a Horizon-nel kapcsolatban is, hogy a főkarakter kicsit pufókásabb lett és hogy látni a szőrt az arcán.

A szőr az arcon az egyértelműen ilyen túltolt trollság volt, talán pár reddites incelt zavart, de tény, az első képek nagyon nem voltak jók, azzal a behízott arccal. Végül a játékban nem volt semmi ilyesmi.

Egyébként még nem nézem a sorozatot - majd ha legalább 6 rész kint van -, de lehet Ramsey-nél nem is a most a legnagyobb gond, hanem amikor majd a Part 2-es jeleneteket kell hoznia. A kedves tinilányt se látom benne, de a vérben forgó szemű vadat pláne nem.

Do you see the white shadow?

(#129386) erahurka válasza NyMRooD (#129380) üzenetére


erahurka
félisten

Betölti meg rágyúr kicsit szerintem. De az is lehet hogy mégtöbbet várnak a folytatással, akár 3 évet. Lehet érdemes lenne nekik a harmadik játék környékére időzíteni a második szezont.

(#129387) vm93hun válasza markknight (#129343) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Erre a PS3-as CoD MW bundle jó alapot teremt annak, akinek van erre elég ideje (vagy pénze, ha minden kötél szakad alapon bíróságon érvenyesítse az igazát).

A hiba a következő: 2018-ban jött az a platformfrissítés a PSN-re, hogy a felhasználónév átnevezés lehetséges legyen. PS felhasználónév átnevezéskor A MW2 esetében az online eredmények nem kerülnek elmentésre (nulláról indulsz minden indításnál), a MW3 esetében meg egy "Communication with the Activision servers has been interrupted." hibaüzenet miatt nem tudsz online játszani. Utóbbi esetben szó sincs arról, hogy már nem élnének a szerverek, sőt, továbbra is találni tele lobby-kat. Ugyanezek a hibák egyébként akkor is fennállnak (csak ezt már b@sztak leírni PS support oldalon), hogy ha 2018 után regisztrált fiókkal akarnál játszani ezekkel a játékokkal, mert a platformfrissítés miatt már egy "átnevezett" struktúra szerint jön létre a fiókod, így nem szükséges átnevezni ahhoz, hogy ezek a hibák fennálljanak. Tapasztalatból mondom, mert nekem 2019-ben jött létre a fiókom, ami előbb lett átnevezve, minthogy a MW2-vel elkezdtem volna játszani, de visszanevezés után sem lett jó.

Acti és Sony supporttal nem tudtam dülőre jutni, hogy működjön a játék. Acti oldalon a Zaire-ból supportáló "Stewart F" álnévbe csomagolt Abu Abdullakh Akimbo Ungabunga-nak háromszor kellett átfogalmazni a mondanivalómat, hogy megértse mi a probléma, mert leragadt annál, hogy "can't save" akkor biztos a konzolommal van a baj, így reseteljem a rendszert és/vagy formázzam újra a HDD-t. Ezen lépéseket is megtettem az ő kedvéért, (bár tudtam, hogy ezzel nem fog meggyógyulni, mert az ő hálózatukban van a probléma) erre a hírre lezárta az ügyet annyival, hogy a játék életkora miatt nem tudnak megfelelő erőforrást biztosítani a hiba javítására. Sony is letudta az ügyet annyival, hogy "mivel régi játék, ezért nem működik a mentés". Így elengedtem, (megj. lemezes játék volt a MW2, így nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget).

Digitális refund-ra ez a fő mondás a PS support oldalon a játékok vonatkozásában:

"After purchasing this type of content through PlayStation Store, you have 14 days from purchase to request a refund. If you have started to download or stream the purchased content, you will not be eligible for a refund unless the content is faulty."

Tehát, ha van egy csomag, amely 3 játékából 2 nem működik úgy, ahogy eredetileg kéne, akkor az elég indok kell legyen a faulty content-re való hivatkozásra - mondom mégegyszer: aktívak az online szerverek.

Amúgy emiatt az átnevezéses probléma miatt csak a CoD-ok produkálnak súlyos problémákat. A BlackOps 1-nél a MW2-höz hasonlóan resetelődnek a Stat-ok, a kedvencem meg az, hogy a BlackOps 2 már a Treyarch logo-ba belepusztul, ha online állapotban indítod a játékot.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#129388) Scholes9 válasza Frod (#129385) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nekem így pont nagyon adja a sorozat, hogy hetente jön egy rész. Miután a hét elején megnézem tűkön ülve várom már a jövő hetet és a következő részt :C A Csernobil ezért is ütött nálam nagyot :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#129389) Bad Pritt válasza markknight (#129384) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De a lecsúszott csövesforma Joel igen?

Nagyon érdekes kutatások jönnek ki amúgy a gamer kultúrkörben felfedezhető férfi fantázia kialakulása és fenntartása témájában, ez a topik kiváló alapanyag lenne egy újabbhoz. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#129390) tboy93 válasza vm93hun (#129387) üzenetére


tboy93
nagyúr

Volt is fejvakaras amikor tavaly bo1-et meg bo2-t akartam jatszani ps3-on. Végül sikerult vegignyomni, de nem volt egyszerű.

(#129392) Frod válasza Scholes9 (#129388) üzenetére


Frod
addikt

Áhh, évekkel ezelőtt leszoktam a heti követésről, csak azt nézem így, ami spoiler-parás (pl HotD). Ezt meg úgyis ismerem, nincs mivel meglepjenek. :D

#129393 Zoltn
Elvileg az első évad a teljes első játék lesz, és a második a Part2. Nem akarják húzni.

“The first season is the events of the first game—and you can tell, if you have played the game, from watching the marketing materials that we’re also covering the events of the Left Behind [downloadable content],” Mazin said.

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#129393) Zoltn válasza ImACeltic (#129364) üzenetére


Zoltn
senior tag

De azt lehet tudni hogy a sorozatban az első évad a játék első része?
Vagy szétszedik mondjuk 3 évadra az első játékot. Erről volt valami info ami elkerült?

Amúgy a második rész után minden páram elmúlt. Az kis felütés amivel kezdődött, nagyon erős volt. Nagyon jó lesz ez.
Aki meg a játékban szereplő Elliet akarja látni az meg vegye elő a játékot. Semmi baj nincs Bellaval. Elég sekélyes valakit azért ekézni mert nem hasonlít másra.

#Jakesz

Ha fejben szekszinek gondol barki egy 14 eves kislanyt ott nagy baj van. :(((

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#129394) .LnB válasza Bad Pritt (#129389) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Minden ismertebb filmsztár úgy néz ki a magánéletben, mint Joel. Az egyáltalán nem ciki. :)

ui.: Mondok egy példát: Pedro Pascal. xD

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#129395) erahurka válasza Zoltn (#129393) üzenetére


erahurka
félisten

Az első szezon az első játék lesz úgy tudom.

(#129396) Bad Pritt válasza .LnB (#129394) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igazából pont erre akartam célozni, hogy egy ápolatlan hajlékony forma férfi karakter a férfiközönség számára nem ciki, de egy átlagos arcú női főszereplő már az.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#129398) .LnB válasza Bad Pritt (#129396) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mert az egyikben a szépséget, a másikban a karizmát/macsósságot keresi a másik nem (általában). Ez természetes.

De nekem mégis egy férfi karakterrel volt a legnagyobb bajom mióta játszom. A GTA IV főszereplőjével.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.