Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79051) lala666 válasza Zsömica (#79047) üzenetére


lala666
senior tag

C1 en sem oldotta meg egy fw update sem, valamit elszúrtak lgéknél....

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#79052) Dadan01 válasza p87 (#79050) üzenetére


Dadan01
senior tag

Nagyon változó, de 2k feletti file van összesen több megosztott mappában. Egy 2 könyvtár mélyen lévő sorozatepizódot most egy percnél tovább keresett úgy, hogy már félig megnéztem. Pofám leszakad, ötéves tévével ez nem volt gond. A minidlna szervert újraindítottam, de ez nagyon random, van amikor egész fürgén jelenik meg minden.

FW frissítés megoldja? Fél éve kint van ez a sorozat, ha eddig nem javult, már nem is fog. Lehet át kell álljak egy másik rendszerre, pl Kodi. Teszt jelleggel a pc-men feltettem az emby-t, na az még lassabb volt.....

[ Szerkesztve ]

(#79053) p87 válasza Dadan01 (#79052) üzenetére


p87
senior tag

Ez nem hangzik jól.
PC-n próbáld meg az UMS-t, nekem ez vált be a legjobban.
Első indítás lassú lesz, míg felépíti a struktúrát és megcsinálja az indexképeket, de utána már gyors.

(#79054) Disque válasza jbnd-007 (#79049) üzenetére


Disque
aktív tag

A Nas -on milyen dlna szerver van, mert a philips gyári lejátszója a minidlna-t nem szereti, servio-val elvileg jó.

(#79055) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Sziasztok!
A közeljövőben szeretnék venni egy C2-t. 3 méter a nézési távolságom. Jelenleg egy Lg55lf652 Fhd lcd tévém van. Nem tudom, hogy merjek e 65" méretben venni, mert félek hogy a telekom adásai nem lesznek szépek rajta. A HD csatornáktól annyira nem tartok, de nem tudom, hogy az SD csatornák milyenek lennének 3 méterről.
A felhasználás 50% telekom iptv, 25% Hbo max és 25% játék xbox series x.
Szerintetek mennyire lenne zavaró az SD adás minősége 65ös tévén 3 méterről?

[ Szerkesztve ]

(#79056) Matt89 válasza Lehiñito (#79055) üzenetére


Matt89
junior tag

Én mindenképp a 65-öt venném, azért csak tudnak annyit felskálázni.
A HD-nél meg az HBO Maxnál meg a játéknál, ami így akkor több mint 50%-a a felhasználásnak, nagyon meghálálja a nagyobb méret sztem.
Ami meg most SD az lehet 1-2 év és HD.

Én most pl 77-eset tervezek szintén 3 m körülre, (direkt kértem a boltban gyengébb kontentet tesztnek és hát nem volt rossz egyáltalán)

[ Szerkesztve ]

(#79057) Tyrone89 válasza Lehiñito (#79055) üzenetére


Tyrone89
tag

Nyugodtan megveheted. Nyilván messze lesz a széptől az sd adások kinézete, de ha valóban 3 méterről fogod nézni, onnan simán nézhető lesz. Ne félj ettől. El kellene már a szolgáltatóknak felejtenie az sd dolgokat. Ezek a tv-k ezekkel a képátlókkal már rég nem erre vannak kitalálva. S bár egész jó a felskálázás, de sz*rból nem lehet várat építeni úgy sem. Szóval ne aggódj ilyeneken. Ebből a távból nem lesz igazán gond

(#79058) Pro Koryak válasza Lehiñito (#79055) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha meglesz a 65" 4K oled, egyre inkább 4K filmeket fogsz rajta nézni. Sárkányok háza is odabsz rajta majd!!!

Vedd a nagyobbat!

(#79059) jbnd-007 válasza Disque (#79054) üzenetére


jbnd-007
tag

Twonky van rajta.

(#79060) greyslay


greyslay
aktív tag

Tegnap meg érkezett a C2. Első tapasztalatok alapján a talp nagyon tetszik, tökéletes letisztult. A hangbol a mély hiányzik csak egyébként az is tökéletes. A kép az valami brutál.

Viszont az lenne a kérdésem, ha a Telekomos boxban beállítom a 4k 60 hz et, akkor miért villog a kép? Ha 1080p n hagyom akkor rendben van. Valaki ötlet erre?!

"embertelen ember munka"

(#79061) alaves válasza greyslay (#79060) üzenetére


alaves
addikt

C2: 'HDMI Deep Color: 4k'. Frissítsd a box szoftverét (ha a smart van) és akkor 4k/59.94Hz-en jónak kell lenni. Ha esetleg még úgy is vibrál akkor 50Hz.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#79062) Pityu89 válasza Pro Koryak (#78504) üzenetére


Pityu89
senior tag

Jeleztem a Media felé, hogy kimaradt a kalibrálás.

Teljesen korrektek voltak. Küldtek egy másik tévét, kalibrálva. Posta fordultával hozták az újat, vitték a régit.
Rákérdeztem a Calman kalibrációra, hogy a Hisense tv elvileg nem támogatja ezt. Megnyugtattak, hogy valóban így van, az automatát nem, ezért manuálisan fogják megcsinálni. Kollégák nem szeretik, mert jóval több idő, de a manager szemelyesen fogja megcsinálni. :D

Íme a jegyzőkönyv. Sajnos még nem sokat értek belőle, de meglátva a képet az állam leesett, hogy mit hoztak ki belőle. :Y

(#79063) Pro Koryak válasza Pityu89 (#79062) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Hát ez jó szar.

(#79064) ribarszki válasza Pityu89 (#79062) üzenetére


ribarszki
őstag

Itt valami nem kerek...

(#79065) bnorci71 válasza Lehiñito (#79055) üzenetére


bnorci71
addikt

hihi most csak kíváncsiságból belenéztem a Terminator VHS Rip hangalámondásba
Minőség mint anno a CRT tévén volt nem volt annyira katasztrófa mint várná az ember

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#79066) junior19 válasza Pityu89 (#79062) üzenetére


junior19
senior tag

Hali!
Szerintem kérd vissza a kalibrálás árát. Vagy kérj kalibrálás nélküli készüléket, mert mérési bizonyítékod van rá, hogy rosszabb a kalibrált mérés, mint a gyári értékek.
Ha szükség van rá, biztos segítenek itt páran az ábrák értelmezésében.
S ezt a saját mérési jegyzőkönyvvel tudod bizonyítani.
Így a képek alapján jobban jársz, ha visszaállítod alaphelyzetbe a készüléket.

codec project

(#79067) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Sokat olvasom itt ezt a kalibrálós témát. Én sem vágom, nem értek ehhez.
Ha rendelek egy zsír új bontatlan TV-t akkor még neki kell állnom kalibrálgatni/kalibráltatni vagy még ott megcsináltatni ahonnan a TV-t rendelem? Miért? :F Gyárilag szarul lennének beállítva? Vagy inkább csak arról van szó, hogy vannak egyéni preferenciák és ahhoz próbálják a vájtszemű TV-sek a maximumot kihozni a készülékből? De ha meg így van akkor honnan a retekből tudná pl. a MM-os guru, hogy nekem milyen beállítás tetszene?

[ Szerkesztve ]

(#79068) ribarszki válasza Sliderxy (#79067) üzenetére


ribarszki
őstag

Minden panel más és más. Vannak referencia színek, szürkeábrák. Ehhez állítják. Bővebben utána tudsz olvasni. Mindem régsze egzakt módon mérhető. Nem szemre megy...

(#79069) b.


b.
félisten

Akit érdekel: Az új nvidia driverrel megjöt a HDR 10+ támogatás az Nvidia kártyákhoz, Samsung támogatja kiemelten. [link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#79070) greyslay válasza alaves (#79061) üzenetére


greyslay
aktív tag

Köszönöm szépen siker :R

"embertelen ember munka"

(#79071) Pityu89 válasza junior19 (#79066) üzenetére


Pityu89
senior tag

Ez csöppet elszomít. Hogy keressek a neten erre az infora hogy meg tudjam tanulni értelmezni a látottakat?

(#79072) powerup2 válasza Pityu89 (#79062) üzenetére


powerup2
addikt

WOW ritka az ilyen elbaszott kalibráció :O

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#79073) Vhiktor válasza Pityu89 (#79062) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az első képen nincsenek kimerve a színek. A másikon meg a zöld es puros borzasztoan el van maszva, ilyet még soha nem láttam. Arról nem is beszélve hogy hiányosak a meresek.

A 2. Képen olyan mértékű szín hibák vannak, hogy még a legrosszabb gyári képmód is merfoldekkel jobb ettől.

Kérd vissza a pénzt es reseteld a tvt, mert ez a grafikonok alapján nézhetetlen.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#79074) Vhiktor válasza Pityu89 (#79071) üzenetére


Vhiktor
veterán

Itt van egy teszt videóm, nézd meg a gyári és kalibrálás utáni részt, ott mondok pár infót a grafikonokról:
[link]

Persze ettől sokkal részletesebben lehetne erről még beszélni, de szerintem a lényeget megérted :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#79075) Vhiktor válasza Sliderxy (#79067) üzenetére


Vhiktor
veterán

A bontatlan TV-t semmi értelme kalibrálni, már itt bukik a dolog és pénzkidobás az egész. (Még akkor is ha értenének hozzá, de hát látszik nem értenek).

Kalibrálás elött érdemes 100 órát használni a TV-t és közvetlen kalibrálás elött is fél órával már járatni, hogy bemelegedjen a panel.

A kalibrációra azért van szükség (már akinek fontos), mert a gyárban nem kalibrálnak minden egyes tv-t ami lejön a szallagról, kapnak egy általános beállítást (mondjuk a szallagról legördölű következő 100ezer ddb mindegyik ugyanazt), tehát nincsenek egyedileg kalibrálva, mert nincs is rá idejük, hogy 1 tv-vel órákat elszórakozzanak.

A panelek között is nagy szórás van, ezért van a hogy ugyanaz a beállítás nem alkalmazható 100%-osan egy másik ugyanolyan tvre sem.

Ha valódiak a mérések amiket kaptál akkor Neked egész jó volt a gyári aklibráció kér volt hozzá nyúlni.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#79076) milan.


milan.
csendes tag

Sziasztok, meg tudnátok mondani, hogy mi a különbség az alábbi modellek között? A C22-es jelenleg +50.000ft -al többe kerül, a specifikációk illetve a hivatalos oldal nem mutatt különbséget.

LG OLED55C21LA
LG OLED55C22LB

(#79077) Calogero válasza milan. (#79076) üzenetére


Calogero
addikt

Az egyik fehér hátlapos, a másik fekete

[link]
[link]

(#79078) milan. válasza Calogero (#79077) üzenetére


milan.
csendes tag

Köszönöm!

(#79079) Vhiktor válasza Lehiñito (#79055) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mint ahogy előttem is irtak 3 méterre simán kell a 65 coll. Nem lesz vállalhatatlan az sd adás sem, jelenleg 2.5 méterről nézem a 65 colt sd adasokkal is.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#79080) Malfroy válasza Vhiktor (#79079) üzenetére


Malfroy
aktív tag

:K

(#79081) Sliderxy válasza Vhiktor (#79075) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Köszönet a felvilágosításért. :R
Az utolsó mondatot viszont nem nekem szántad, én még csak TV vásárlás előtt állok.

Visszatérve a kalibrálásra. Akkor, ha jól értem a kalibrációhoz hozzáértő közreműködésére van szükség, azt egy mezei user nem tudja megcsinálni. Azért lényeges kérdés ez, mert például egy kisebb településen nem szaladgálnak kalibráló szakemberek az utcán. :D

(#79082) Hyena


Hyena
senior tag

Tegnap megjott a 77es LG G2 fel is tettuk a regi vesa tartora a gyari tartora majd egy nyugalmasabb idoszakban egyszer valamikor...
A kerdesem az, hogy SDR tartalomnal mennyire jo allitani az oled pixelek fenyerejet?
Gyarilag 85on volt, de attol ugy ereztem kiesik a szemem egy ido utan.
Beallitottam 25re ahogy Vincent javasolja , de az meg tul sotet szerintem es Vincent nem jar hozzank tvt nezni :) .
Most 40en van...
Szerintetek?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#79083) bnorci71 válasza Sliderxy (#79081) üzenetére


bnorci71
addikt

szaktudás+műszer kel a kalibráláshoz Vhiktor sem szemre csinálja és elmegy vidékre is :)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#79084) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

LG és a philips között ingázok, de mi a helyzet például a Sony-val?
OLED65"-ban mi lenne náluk a C2 alternatívája?

(#79085) Matt89


Matt89
junior tag

Asszem kezdem érteni (kalibrálás eredmény röviden) :P : a jobboldali alsó ábrán a kis köröknek a négyzetekben lenne a helyük, minél távolabb esnek, annál rosszabb a szín beállítás(?)

[ Szerkesztve ]

(#79086) Matt89 válasza Sliderxy (#79084) üzenetére


Matt89
junior tag

A legtöbb infó szerint a C2 párja az A80K lenne, viszont az elmarad képben minimálisan.
Az A80K fölött Sony-nál A95K és A90J (amíg lehet kapni) van. Viszont utóbbi kettő szerintem többet tud összességében mint a C2.
Ez csak az én véleményem, érdemes nézni pár "side-by-side" példát neten.

(#79087) Vhiktor válasza Sliderxy (#79081) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mindenképpen kell hozzá mérőműszer, mintagenerátor és szoftver.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#79088) Vhiktor válasza Hyena (#79082) üzenetére


Vhiktor
veterán

A 25 teljesne sötét szobához jó, ha van egy kis fény mehet 30-40 közé.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#79089) salapp válasza Sliderxy (#79084) üzenetére


salapp
addikt

Nem tudom, most árban versenyképes-e egy kifutó Philips-szel...
Nálunk sorra cseréltük le a tévéket, és már három Sony OLED van a családban.
Mindegyiket imádjuk.
Mindegyik homogén, pixelhiba mentes kijelzővel érkezett elsőre.
Ami a Philips-nél az ambilight, mint egyedi feature, az a Sony-nál az acoustic surface audio.
Már nem tudnánk megszokni, hogy nem a képernyő mögül jön a hang "tévézés" közben.
De egyéni preferenciák vannak.
Az LG kezelőfelülete spec pont nem tetszik senkinek a családban, és a Philips menüje és távja is inkább taszít sajnos.
A Sony rendszere nekünk áttekinthető, a beszerezhető prémium háttérvilágításos távot minden alkalommal megelégedés használni.
Médialejátszónak pl. nem használjuk a tévét, arról nem tudok nyilatkozni.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#79090) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!

Szerintetek mennyire esélyes, hogy az Emag-nál lévő, az emag által forgalmazott 65oled706-os tv visszavitt darab? Azért gyanús, mert nemrég már nem volt, és most újra van? :F :)

[ Szerkesztve ]

(#79091) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Mindenkinek köszönöm az infót a tv méret és az sd adás kapcsán.
Még hezitálok, de szeretnék az elkövetkező napokban dönteni.

(#79092) szabeska


szabeska
addikt

Technikai kérdés a HDR kapcsán (RTX 3080, Lg OLED, Windows 11).
A HDMI 2.1 szabvány miatt RGB Full/12bit beállítást használok.
Kérdésem: ha bekapcsolom Windowsban a HDR-t (HDR Calibration Appal, HGIG-re állítva kalibráltam, jó cucc, végre!), akkor a Windows automatikusan intézi a színbeállításokat, gondolom nem szükséges az Nvidia Vezérlőpultban turkálnom a színbeállítások között (10bit, ycbcr, akármi...)? :F
Bekapcsolás után a Fekete szintet Alacsony-ra kellett állítanom a TV-n, ebből gondolom, hogy intéz magának mindent ilyenkor. -> Egyébként a HDMI 2.1 miatt nem az kéne legyen, hogy RGB Full / Fekete Szint Magas beállítás a jó HDR esetén is? Vagy rosszul tudom?
:R

F1

(#79093) contaxg válasza apszi (#79090) üzenetére


contaxg
veterán

Mindenképpen ki kell helyben bontatni a beállítások menü szürke hátterén színeződést keresni. Lehetőleg félhomályos helységben a háttérnek neutrális szürkének kell lenni. Ha ezzel nincs probléma és a gari is teljes, sok gond nem lehet vele.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#79094) junior19 válasza szabeska (#79092) üzenetére


junior19
senior tag

Jól tudod, ott valami nem kerek.
RGB teljes - Fekete szint Magas
RGB limited - Fekete szint Alacsony
De ennek semmi köze a HDMI 2.1 verzióhoz. Mindegyiknél így van.
Esetleg ha nem bír a rendszer azzal a beállítással bármely okból kifolyólag, akkor kell az rgb teljes - Fekete szint Magas opciót választani.
Ha RGB teljes jelet adsz ki, s ha Alacsonyra rakod a fekete szintet, akkor sötétebbnek kellene lennie a képnek, ezért nem is értem, miért ezt a megoldást választottad.

codec project

(#79095) alaves válasza szabeska (#79092) üzenetére


alaves
addikt

TV: HDMI- 'PC' ikonmód, 'Játékoptimalizáló' képmód, 'Fekete szint: Automatikus'
PC: nvidia vezérlőpult: 'felbontás módosítása' > 3840x2160 (natív) - frissítés: 120Hz - 'nvidia színbeállítások használata': asztal: 32bit / kimeneti színm.: 10 vagy12 bpc / kimeneti színf.: RGB / dinamikatart.: Teljes
'video színbeállításainak megadása' > az nvidia beállításokkal > speciális > dinamikatartomány: teljes (0-255)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#79096) Hyena válasza Vhiktor (#79088) üzenetére


Hyena
senior tag

Sokat hezitaltam oled es mini led kozott meg beszeltunk is.
Vegul gondoltam adok egy eselyt az olednek.
Eddig jo. (talan a g2 jobban is birja majd mint az eredetileg tervezett c2)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#79097) szabeska válasza junior19 (#79094) üzenetére


szabeska
addikt

Nem választottam, csak feltételeztem, hogy a Windows automatikusan átállította magának a HDR bekapcsolásakor a színeket limited-re, emiatt kellett a TV-n is Alacsony-ra állítanom a Fekete szintet.

F1

(#79098) jbnd-007 válasza salapp (#79089) üzenetére


jbnd-007
tag

A Philips távval egyet tudok érteni. Túl hosszú, állandóan fogást kell váltani rajta. A gombok nehezen kitapinthatók, a világítás csak gombnyomásra kapcsol be és olyan rövid időre, hogy meg se találod, amit keresel. Nappal még elmegy, de sötétben mozizásra kifejezetten nem alkalmas.

Beállítgattam vele, amit kellett, aztán átálltam a Harmonyra. De nálam az LG légegere is a fiókban végezte.

(#79099) junior19 válasza szabeska (#79097) üzenetére


junior19
senior tag

De miből feltételezed, hogy a win hdr esetén átállítja a kimenetet, s ezért neked is a megjelenítőt át kell állítani? Automatikus opcióban egyébként nem működik jól?
Az, hogy a forrás sdr vagy hdr jelet ad ki, még a dinamika tartományt nem szabad hogy befolyásolja. Esetleg akkor, ha külön beállítási lehetőség van sdr és hdr kimenet esetén.
De ha valamiért mégis limited jelet ad ki hdr esetén, akkor meg a HDR Calibration-t is arra kellene csinálni, nem rgb teljesre.
S ha a játékok esetén is meg vagy győződve arról, hogy rgb limited jel megy ki, akkor felesleges rgb teljes jelre kalibrálni.

codec project

(#79100) szabeska válasza junior19 (#79099) üzenetére


szabeska
addikt

Akkor kérdezek egyszerűbben:

Eddig csak SDR-ben játszottam, RGB Full 12bit a beállításom, PC címkével, Fekete szint magas. Minden jó.

Játszanék HDR-ben is: Bekapcsolom Windowsban a HDR-t. Mit kell átállítanom még? Amit egyből észrevettem, hogy a Lagom fekete teszt szar volt (fakó), emiatt a Feketeszintet Alacsonyra kellett állítanom a TV-n, és tökéletes lett a fekete.

Emiatt kérdeztem, ilyenkor a Windows Limited-re állítja a színkimenetet? Más magyarázatot nem találok rá, hogy miért nem jó a Magas Fekete szint beállítás bekapcsolt HDR mellett. És sehol sem találtam rá magyarázatot neten, hogy mit is csinál a Windows a kimeneti színekkel bekapcsolt HDR mellett.

A HDR kalibrálást természetesen a jónak vélt (Alacsony fekete szint) beállítása után csináltam meg.

[ Szerkesztve ]

F1

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.