Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79601) b. válasza T560i (#79600) üzenetére


b.
félisten

A fenti panel cserénél mert abban nem problémáznak ha jól tudom hozzák, viszik ,javítják. A szoftveres dolgokat valószínűleg nem ők fejlesztik. Az mit jelent amúgy hogy nem frissít ?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#79602) T560i válasza b. (#79601) üzenetére


T560i
tag

Azt ,hogy délelőtt 11 kor még a tegnap esti műsorok vannak beragadva a műsorújságba! És hiába várod a csodát az is marad, ezt a középső info gomb megnyomásánál csinálja!

[ Szerkesztve ]

Philips 65 oled806& Lg 55b7v Nad T758v3i Kef q950&q350&q650c 5.0,Klipsch R120sw 2db!

(#79603) b. válasza T560i (#79602) üzenetére


b.
félisten

Ez szolgáltatói probléma nem?
Mert nekem régen UPC nél csinálta még Samsungon is, amióta Tarrnál vagyok és kicserélték az első kártyámat nincs ilyen gondom, frankó minden.
Amikor hozzájuk jöttem még nem ez a TV-m volt, hanem egy Samu, amikor cseréltem Tv-t voltak fagyások. küldtek a Philipshez egy új kártyát, mert azt mondták nem mindegyiket szereti, azóta hibátlan minden.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#79604) T560i válasza b. (#79603) üzenetére


T560i
tag

Az lg mindkettő jól megy,akkor ez miért nem?ugyan úgy ci kártya!

[ Szerkesztve ]

Philips 65 oled806& Lg 55b7v Nad T758v3i Kef q950&q350&q650c 5.0,Klipsch R120sw 2db!

(#79605) b. válasza T560i (#79604) üzenetére


b.
félisten

Kérj újabb/ más fajtát, a Philips kényes rá.
Itt írtam róla [link] , nekem is küldtek egy másikat hozzá, ezzel szuper lett. A régi is ez a márka volt. A Tarrnál kapcsoltak egy szervízes, a szerelő vágta mikor mondtam neki mi a gond, milyen TV márka. Egyből mondta ok, lediktálja melyiket kérjem az ügyfélszolgálaton. 100 Forint volt. :) lehet egy próbát megérne.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#79606) T560i válasza T560i (#79604) üzenetére


T560i
tag

Ez jól működött,aztán egyszer csak elkezdte csinálni talán az utolsoó előtti frissítés idejére határoznám meg azóta csinálja!

Philips 65 oled806& Lg 55b7v Nad T758v3i Kef q950&q350&q650c 5.0,Klipsch R120sw 2db!

(#79607) Vhiktor válasza alaves (#79574) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen, samsung tvknel game módban nagyon túl vannak tolva a színek, főleg s95b eseteben, ott azbalapertelemzett 25-rol le kell venni a colort 12 környékére.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#79608) Vhiktor válasza Agyrák666 (#79588) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ez csak részben igaz, mégpedig SDR tartalmak esetében. HDR-nel és Dolby Visionnel kell a fényerő és még így is édes kevés.

Samsung S95B esetében ne feledkezzünk meg a jóval nagyobb színtér lefedettségről sem.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#79609) bnorci71 válasza T560i (#79596) üzenetére


bnorci71
addikt

mi a gond a Philips garival?
Nekem 2 alaplapot majd egy komplett tv-t cseréltek szó nélkül
Oled706

Hja a szoftver szarosságával a szerviz nem tud mit kezdeni :(
Azzal én is így vagyok sajna

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#79610) T560i válasza bnorci71 (#79609) üzenetére


T560i
tag

Akkor megirhatták volna hogy a szoftveres részhez nem értenek, nem feleslegesen írogatni! :K Mindegy elengedtem!

Philips 65 oled806& Lg 55b7v Nad T758v3i Kef q950&q350&q650c 5.0,Klipsch R120sw 2db!

(#79611) Hyena


Hyena
senior tag

Másfél hét használat után LG g2vel minden szép és jó, mindennel meg vagyok elégedve. Féltem, hogy nem lesz elég a fényerő az előző 1500 nit fenyereju LCD után, elég lett. Tartottam az "oled babysittingelestol, nem lett ilyesmi, legalábbis én semmi ilyet nem csinálok.
Egyetlen probléma volt eddig, valamiért elvesztette a kapcsolatot az 5ghz wifi hálózattal és az istennek nem akart csatlakozni.
Androidos tvhez képest kevesebb a telepíthető alkalmazás és vannak szupergagyi appok is a telepithetoek között.
A problémát a tv aramtalanitasa oldotta meg, utána minden jó lett újra.
Igaz is, tud valaki bármi egyéb működő ujrainditasi módszert?
(ez a nyomjuk hosszan a power és volume down gombot kombináció nem működik)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#79612) Agyrák666 válasza Vhiktor (#79608) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Nem szeretnem kiegetni a retinam, koszi. ;]

(#79613) ribarszki válasza Agyrák666 (#79612) üzenetére


ribarszki
őstag

Egy picit olvass utána a hdr-nek, mielőtt ilyet írsz.

(#79614) cszn válasza jbnd-007 (#79569) üzenetére


cszn
őstag

Ezzel együtt kell élni. A lehető legjobb minőségben kell nézni mindent, legyen a kijelző rendesen kalibrálva, de így is, úgy is észre fogod venni.
Szvsz a Gyűrűk Ura 4K-ban elég illúzióromboló. Nagyon leválnak a képről a trükkök, erősen látszik a kor és az elvalult technológia.

(#79615) Joachim21


Joachim21
senior tag

Ma jutottam el oda, hogy megvolt ez a WoW faktor az LG C2-vel. Mióta megy a 120Hz, HDR, 4K, azóta itt ülök és bámulom milyen képe van . :B

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#79616) vilga válasza Elemental (#79582) üzenetére


vilga
tag

Ha nem is miele, de német /nem biztos/
Loewe :Y

[ Szerkesztve ]

(#79617) ricsip válasza cszn (#79614) üzenetére


ricsip
addikt

A gyűrűk ura 4k-ra azt írják bluray.com-on az okosok, hogy nem feltétlenúl a 20éves trükk technikával van a gond (korának csúcstechnikájával készült az a trilógia). Hanem hogy az UHD készítésekor agyon lett DNR-ezve (digital noise reduction) illetve edge detection-ölve, így pl. rajzfilm-szerűen kiélesítette az éleket.

-

(#79618) Pro Koryak válasza vilga (#79616) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A gond ezekkel, semmivel nem jobb a lépminősége, mint egy pl. LG G2-nek.
Sokkal inkább egy Pana 77LZ2000!

(#79619) nokia123


nokia123
aktív tag

Sziasztok! Ki milyen setap boxot használ az lg tv-hez? Csak azért kérdezem mert a telekomos intek box az nincs benne a listában ahol ki lehet választani.És így nem igazán lehet használni az lg távját.

(#79620) kecsawi válasza nokia123 (#79619) üzenetére


kecsawi
senior tag

Technicolor isb2201, nálam simán felajánlotta a c1-nél.

(#79621) Elemental válasza nokia123 (#79619) üzenetére


Elemental
addikt

Hogy pontosan milyen, nem tudom. Az biztos, hogy androidos tekekom tv. Hdmi cec-cel viszi a sony távja.

(#79622) nokia123 válasza nokia123 (#79619) üzenetére


nokia123
aktív tag

[link] és amivel jó az ez KAON CO1600.

[ Szerkesztve ]

(#79623) nokia123 válasza nokia123 (#79622) üzenetére


nokia123
aktív tag

Csak azért mert ha minden klappol veszek egy LG OLED42C21LA UHD HDR webOS Smart OLED TV de ahova raknám ott pont ilyen intek szar van és nem szeretnék 2 távirányítót használni. Ahol meg a kaon van ott is egy LG OLED55B6J van.

(#79624) Joachim21 válasza nokia123 (#79622) üzenetére


Joachim21
senior tag

;] Az egyiket miért fejjel lefelé használod? :DDD

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#79625) G_Karesz


G_Karesz
újonc

Sziasztok

Lg C2-nél a pixel frissítést milyen rendszerességgel kell használni? Vagy lefut automatikusan?

(#79626) UberMutant válasza G_Karesz (#79625) üzenetére


UberMutant
őstag

automatikus, egy ilyen fontos dolgot nem hagynak a fogalmatlan userekre.
hagyd áram alatt, kikapcsolás után. ne ezen spórolj.

(#79627) alaves válasza Vhiktor (#79607) üzenetére


alaves
addikt

LG-nél 50-en nagyjából minden képmódban (ha ki van kapcsolva minden ezzel kapcsolatos képjavító is) rendben van a szaturáció. S95B esetében műszer, illetve kalibráció nélkül a felhasználó honnan tudhatná, hogy mennyire kell állítani a színt?
C1-en megnéztem, csutka 100-as színmélység (és piros +30 színtelítettség + fényesség) esetén is a szürke szürke marad (WRGB). S95B-nél az RGB-ből vagy a QD-ból eredeztethető, hogy a túlszaturált beállítás rózsaszínesedést okoz?
(A95K videókban nem láttam rózsaszínesedést, valószínűleg ott rendben van a szaturáció is.)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#79628) lala666 válasza alaves (#79627) üzenetére


lala666
senior tag

Kedvenc színed lehet a rózsaszín. Mindenféle műszer nélkül nem rózsaszín nálam kis beállítás után.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#79629) ΞΔGLΞ válasza vilga (#79616) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezek a Loewe OLED termékek azért kerülnek ennyibe, mert kézzel készülnek az utolsó kis bisz-basz csavarig.

(#79630) b. válasza ΞΔGLΞ (#79629) üzenetére


b.
félisten

ah ne hogy azt hidd.
Itt gyártottuk anno őket a Pilipsnél.
Lényegesen magasabb minőségi előírásokkal mennek plusz néha eltérő komponenseket használtak ,de volt olyan Loewe Tv ami 99 % ban megegyezett egy Philips-sel ,de egy műszak alatt 800 helyett 50 darabot tudtunk legyártani 200 selejt mellett mert nem felelt mega MEO-n. jah és szinte mindegyiket tesztelnünk kellett.
Volt olyan is ami teljesen más alkatrészeket használt ás japánból rendelték hozzá a panelt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#79631) ΞΔGLΞ válasza b. (#79630) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De ezt a típust kézzel gyártják és csak 99 darab készül(t) belőle. A Loewe honlapján olvasható.
Azért nem hiszem, hogy ekkora kamuval próbálnák eladni ezt a típust.

Amúgy a 80-as években volt Loewe hifi tornyom és tévém is, semmivel sem volt jobb hangzásban, mint, pl a kék korszakos pioneer.

[ Szerkesztve ]

(#79632) truefx


truefx
aktív tag

Sziasztok! Nem nagyon vagyok képben, tudna valaki választ az alábbi kérdésekre?

Sony A83J és LG C2 (vagy G2) TV-k között vacillálok (55"). Megéri a G2 a felárat? Mindkét márkát megbízhatónak tartom, igaz a mostani Sony Bravia LCD-s TV-m menüje kicsit lassú.

Tetszik az A83J-ben, hogy Androidos, igaz legfőképp kábeltv-t nézünk, vagy Netflixezünk vele, illetve van egy Kodim RPi4-re telepítve (játék nem fontos, igaz van egy PS4, de ritkán játszok). Az kicsit zavar, hogy kifutó modell, nem tudom ez számít-e, és valamiről nagyon lemaradok a 2022-es modellekkel szemben.

LG-ben a ThinkQ a szimpatikus (van már egy kompatibilis hűtőszekrény), illetve a C2 / G2 sorozatokról csak jó véleményeket látok. Viszont ez a modell több, mint 100k-val drágább, mint az A83J. Tud annyival többet, hogy inkább emellett döntsek?

Köszi minden javaslatot!

[ Szerkesztve ]

(#79633) b. válasza ΞΔGLΞ (#79631) üzenetére


b.
félisten

jah bocsánat, teljesen igazad van. :R
Azt hittem általánosan van szó : megnéztem közben részletesen a linlket.My bad.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#79634) yoogie


yoogie
aktív tag

Sziasztok,

használtan nézegetek oled tv-ket 55-s méretben max. 300 ezerig bezárólag. Mit érdemes venni? Filmnézés, tv, néha játék.

(#79635) Agyrák666 válasza yoogie (#79634) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Hahu-n ne. Szinte mind outletes foshalmaz, ,, 1 ev teljeskoru garanciaval".

(#79636) yoogie válasza Agyrák666 (#79635) üzenetére


yoogie
aktív tag

Hardverapro, FB, Jófogáson nézegettem, de láttam Sony-t, Panasonicot, LG-t. Eddig LG volt, feleségem kikötötte, hogy LG legyen a távirányítója miatt, de, ha valamelyik jobb lenne ag LG-nél, akkor azt venném, csak nem ismerem azokat. :U :DDD

(#79637) Vhiktor válasza alaves (#79627) üzenetére


Vhiktor
veterán

Sehonnan nem tudja a felhasználó, max ha olvasgat fórumokat.
De a film képmódok a samung esetében is rendben vannalk, csak a game mód nem.

Nem a QD-OLED okozza, hanem a gyári beállítás, gondolom üzlet politaka szempontjából színesebbé teszik, mert így sokkal jobban eladható, ugyanis felkiált a vásárló, hogy nézzétek milyen brutál színei vannak :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#79638) Vhiktor válasza truefx (#79632) üzenetére


Vhiktor
veterán

A 83J nem ellenfele sem a C2-nek, nemhogy a G2-nek. Ha alternatívát keresel a 2 LG-re akkor A90J.
Vagy Panasonic JZ/LZ1500-tól felfele.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#79639) Agyrák666 válasza yoogie (#79636) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Kb mindegy. Csak ne Jozsikahoz szoljon a ,,teljeskoru " gari. A hardverapro sajnos tele van ,,uj - csomagolasserult - a gyarto kitette a kuka melle, de en adok ra egy ev garit, teso- tevekkel"

[ Szerkesztve ]

(#79640) yoogie válasza Agyrák666 (#79639) üzenetére


yoogie
aktív tag

LG-hez hasonló magic remote-os megoldással létezik alternatíva másik gyártónál?

(#79641) ΞΔGLΞ válasza b. (#79633) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Semmi gond, de ahhoz képest, hogy 99 darab és kézzel csinálnak mindent, plusz itt-ott arany(ozott), ahhoz képest nem találom drágának ezt a tévét, persze ettől függetlenül kell francnak... :U

[ Szerkesztve ]

(#79642) greyslay


greyslay
aktív tag

Mai napon a C2-t hozzá összekötöttem pc vel.
Már alapból a Windowsban se tudtam beállítani 4k 120 hz t.
Ezután a Jedi Fallen Order próbáltam, ami 4k ban rendben ment. Viszont a Crysis 2 remasteted elindítása után kis idővel elkezdett a kép szakadozni, illetve csíkok jelenni meg a képen.
Lehetett játszani de nyilván zavaró volt. (Hozzá teszem egyébként gyönyörűen ment)

Az lenne a kérdésem hogy ez lehet a hdmi kábel problémája?!
Telekomos set top boxhoz adták ugye gyárilag aztán nem tudom, hogy ez milyen szabvány de gyanítom hogy nem 2.1.

A másik probléma az lenne, hogy sport csatornákon tapasztalatom (leginkább most a foci meccsek) során, hogy mintha a gyorsabb mozgás szakadozva menne. Nehéz ezt felismerni de aki a 90-144 hz ez hez már hozzá van szokva mint én, az könnyen észre veszi és elég zavaró. Azt gyanítom hogy ez is a hdmi kábel okozta probléma. :R

"embertelen ember munka"

(#79643) krx21 válasza greyslay (#79642) üzenetére


krx21
nagyúr

“Az lenne a kérdésem hogy ez lehet a hdmi kábel problémája?!
Telekomos set top boxhoz adták ugye gyárilag aztán nem tudom, hogy ez milyen szabvány de gyanítom hogy nem 2.1.”
Ebben az esetben szinte biztos, hogy jobb Hdmi kábel kell…

(#79644) greyslay válasza krx21 (#79643) üzenetére


greyslay
aktív tag

rendben köszi, akkor be szerzünk egy komolyabbat. :R

A másik kérdés még az lenne, hogy egyelőre ezt a gyári fóliát még rajta hagytam mert igazából nem gondolom hogy bármit is befolyásolna a képen. Viszont tartok attól, hogy esetleg baja lehet a kijelzőnek (melegedés során esetlegesen) mert akkor nyilván inkább leszedem, vagy ég világon semmi baja nem lehet tőle :F

"embertelen ember munka"

(#79645) a.sebi válasza greyslay (#79644) üzenetére


a.sebi
őstag

nekem ma a gyerek összezsirkrétázta a 3 napos tvt . Pucolás közben nagyon meleg az Oled , szerintem az a fólia nem jó ha rajta van

(#79646) Celtis válasza greyslay (#79642) üzenetére


Celtis
veterán

A csíkozódó kép nagy valószínűséggel kábelhiba. A sport csatorna probléma nem. Utóbbi is a PC-ről megy?

(#79647) anrab válasza greyslay (#79644) üzenetére


anrab
addikt

A hő leadását gátolja.

(#79648) greyslay válasza Celtis (#79646) üzenetére


greyslay
aktív tag

Az utóbbi, egy Telekomos smart boxról, ez egy új fajta tehát feltételezem, hogy jónak kellene lennie. Viszont ügye a beállításokban maximum ez az 59.7 hz engedélyezett. Még erre tudok gondolni hogy nem e az miatt van. Netflix youtubeon ez a probléma nem tapasztalható egyébként.

Akkor a fóliat veszem is le.
Sebi neked pedig szurkolok hogy lejöjjön a maszat :/

"embertelen ember munka"

(#79649) Lackooo84 válasza greyslay (#79648) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hátul is van rajta fólia, csak gondoltam szólok... :U

The Truth is out there...

(#79650) greyslay válasza Lackooo84 (#79649) üzenetére


greyslay
aktív tag

Épp ma vettem észre :D köszi azért

"embertelen ember munka"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.