Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58501) KaqXar19


KaqXar19
tag

Hello!
48cx club 3d CAC-1372 hdmi kabellel + club 3d CAC-1085 dp 1.4 - hdmi 2.1 atalakitoval van osszekotve a radeonnal, de az istennek sem engedi 60hz fele vinni, illetve engedelyezni a freesyncet.
Hdmi1-be dugtam, atvaltottam az ikont pc-re es game modban van a tv.
Freesync premiumot engedelyeztem, ahogy a Hdmi ultra hd deep colourt es az instant game responset is.
Drivert is ujraraktam mar.

Van valakinek otlete mi lehet a nyugje?

Koszi

[ Szerkesztve ]

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#58502) freemanone válasza gertitorpe (#58494) üzenetére


freemanone
őstag

Azért ne mossunk már össze dolgokat!
HDD-ről olyan lesz a tartalom ami rajta van. Az lehet lossless is, meg bármi más is.
Streaming más kérdés. Mondjuk a TV belső "hangrendszerének" olyan mindegy! :DDD
High-end élményhez egy rendes hangcucc fog kelleni!

(#58503) alaves válasza KaqXar19 (#58501) üzenetére


alaves
addikt

"This product works but has some issues and limitations. It occasionally has issues when display mode changes; it can hang (keeping your PC in a black screen) until disconnected and reconnected. The main limitation is that this version does not support variable refresh rate (e.g. FreeSync and G-SYNC)." [link]

Én nem találtam a neten olyan átalakítót, amely támogatná a freesync-et. Megoldás: HDMI 2.1-es videokártya (AMD RX 6800).

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#58504) sirály69


sirály69
őstag

Az 5 éves LG LED-tv és az új LG OLED között működik a pendrive-s csatornalista másolás ill. ugyan úgy progival, PC-n szerkeszthető a csatornalista?
Ma cserélném a tv-t....

Szerver Hosting Debrecenben

(#58505) alaves válasza sirály69 (#58504) üzenetére


alaves
addikt

100%, hogy működik, ha webOS-os a régi (kb. 3.0-ás azt hiszem).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#58506) sirály69 válasza alaves (#58505) üzenetére


sirály69
őstag

:R

Szerver Hosting Debrecenben

(#58507) alaves válasza KaqXar19 (#58501) üzenetére


alaves
addikt

Továbbá: 2160p/60Hz/YCbCr 4:4:4 vagy 4:2:2/12 bpc megy rajta és így a HDR is.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#58508) gertitorpe válasza freemanone (#58502) üzenetére


gertitorpe
tag

Lehet a legjobb minőségű lossless hangsáv az MKV fájlon, ha a HDD-t rádugod a TV-re és ott játszod le a filmet, a TV-ből az erősítőbe butított minőségű hang fog menni. Annak minden nyűgjével például a lehetséges lip-sync problémákkal amikor a hangsáv átkódolására szükséges idő miatt a hang folyamatosan enyhe csúszásban van a képhez képest.
Ha fontos a magas minőségű hangsáv, akkor a külső lejátszón (pl Shield, Blu-ray) kell lejátszani a filmet, azt HDMI-vel rákötni az erősítőre és az erősítőt a TV-re. Ebben az esetben az adat így megy:
HDD->Lejátszó - > Erősítő -> TV

Ebben az esetben viszont az Erősítőnek ismernie kell a HDR/Dolby Vision passtrough-t hogy a HDR jelet továbbengedje a TV-nek.
Jelenleg, legalábbis az én tudásom szerint nincs más mód a 4K HDR kép ÉS lossless térhangzás egyidejű élvezetére.

Ez nem azt jelenti, hogy a streaming szolgáltatók vagy éppen a TV által "tömörített" hang ne lenne alkalmas szórakoztató filmezésre. Ahogy az MP3/CD/high-res audió különbség sem egyértelmű egy gyengébb hangrendszeren vagy gyengébb hallású embereknek.

(#58509) Bugarov válasza gertitorpe (#58508) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Vaaaagy a lejatszobol mehet a hang az erősítőbe optikai kábellel a kép meg a tv-be hdmi kabellel és akkor egy régebbi (akár hdmi nélkül) erősítő is megteszi.

(#58510) Laca19 (a) válasza Bugarov (#58509) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Az optikai kábel hátránya, hogy maximum PCM2.0, DD5.1, illetve DTS 5.1 jelet enged át.
A legtöbb erősítő DTS-HD esetén is megszólaltatja a "sima" DTS részt, ez pozitív.

http://www.diesel.com

(#58511) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Az LG G1 és GX-hez adott "wall mount" az forgatható picit is? A problémám csak az, hogy persze próbálnék én vizszintezni stb, de aztán ha befúrom a csavarokat az, hogy az pontosan vizszintes legyen nem tudom garanálni magamnak. Vagyis ha akár csak nagyon picit tudnám forgatni az remek lenne. Vagy erre a problémára mi a megoldás?

(#58512) freemanone válasza gertitorpe (#58508) üzenetére


freemanone
őstag

Tény hogy nem használom a TV belső lejáttszóját semmire, de azt gondoltam volna, hogy ha HDMI arc-on van rákötve egy normális hangcucc, akkor működik a TrueHD avagy DTS:X passtrough-val és nem csak DD5.1/DTS5.1 módban megy.
Ezeknél meg alap hogy a hangot adó eszköznek ismernie kell a formátumot.

Alapvetően ha TV hangszóróval van használva édesmindegy melyik hangsáv van, erre akartam utalni egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#58513) sirály69 válasza laci06 (#58511) üzenetére


sirály69
őstag

Még nem tudom...., mert holnap csinálom, de a szerelési rajzon van olyan kép, hogy a sarkát megemelve állítsd vízszintesbe...

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#58514) sirály69 válasza sirály69 (#58513) üzenetére


sirály69
őstag

Bocsi, de mindig elforgatja.... :B

Még most is képzem magam a holnapi szerelésre.
Nekem nagyon bonyolultnak tűnik...... :O :O :O :O

Szerver Hosting Debrecenben

(#58515) sirály69


sirály69
őstag

Itt 2 perc 10-nél látszik hogy ferdén áll és egyenesbe billenti...

Szerver Hosting Debrecenben

(#58516) Isual


Isual
veterán

Sziasztok!

Panasonic 50GT60 plazma TV-t cserélnék OLED-re. 55"-ban.

Mit ajánlotok, melyiket érdemes venni?

Köszi a válaszokat!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#58517) Bugarov válasza Laca19 (a) (#58510) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Jaja vágom kompromisszumos : a tv- röl kivezetos megoldásnál jobb a passthrough-s erositosnel gyengébb. :K

(#58518) alaves válasza Isual (#58516) üzenetére


alaves
addikt

Mindegyik jó:
- Philips OLED805
- Sony A8 - AG9
- Panasonic HZ1500
ha kell a HDMI 2.1:
- LG CX - GX - C1 - G1
- Sony A80

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#58519) nagyatt válasza laci06 (#58511) üzenetére


nagyatt
tag

Magat a wallmountot meg kell probalni a leheto leg vizszintesebbre beallitani. Utana pedig a tvt rateve van egy nagyon jo mechanikaja, tudod finoman allitgatni a tv vizszintjet a mounton. Szoval nem kell megijedni mindenre gondoltak a mernokok :)

(#58520) laci06 válasza nagyatt (#58519) üzenetére


laci06
senior tag

Oké, akkor megleszek. Nyilván próbálom majd vizszintezni stb, de ha a lyukak csak 1-1 mm-t csúsznak (mert mondjuk a fúró nem úgy kap be a betonfalba), akkor máris a tökéletes vizszintnek viszlát. :)

(#58521) Pro Koryak válasza Isual (#58516) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Szerintem várd meg az év végét, kb. november eleje-közepe, akkor vannak a legnagyobb akciók az adott évi készülékekre.
LG eléggé lutri panelügyben, többi gyártó valamivel komolyabban állt az oledgyártáshoz.

Amúgy vegyél inkább Pio Kuro-t vagy Pana VT60-ast, mert most az lett a menő plazmáséknál...az oled sehol sincs hozzá képest még. ;]

[ Szerkesztve ]

(#58522) sirály69 válasza laci06 (#58520) üzenetére


sirály69
őstag

Ma szereltem fel.
Nagyon be voltam ijedve, hogy milyen lesz, de többet görcsöltem rá mint kellett volna!

Viszont a kép nekem még a jó HD adásoknál sem elég élées a LED tvhez képest....
Mit kellene állítani hogy jobb legyen?

Szerver Hosting Debrecenben

(#58523) blakey válasza sirály69 (#58522) üzenetére


blakey
titán

Mit kellene állítani hogy jobb legyen? - a szemedet. :)
A túlélesített sz@rhoz vagy hozzászokva, ha erről leszoksz akkor máris jó lesz, minden TV-men az élesség 0-ra állítva adja a legjobb képet, esetleg TV-től függően maximum 10%-ot még lehet emelni. Sz@rból meg amúgysem lehet várat építeni. Normális anyaghoz hasonlítsd

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#58524) sirály69 válasza blakey (#58523) üzenetére


sirály69
őstag

M4 sporton néztem F1 edzést.... Nem csak életlen volt a kép.... :U :O
Hol lehet paraméterezni a megjelenítési beállításokat?
Mit érdemes kikapcsolni/bekapcsolni?

Szerver Hosting Debrecenben

(#58525) alaves válasza sirály69 (#58524) üzenetére


alaves
addikt

Nehogy már elhidd magadnak, hogy egy LCD képe jobb egy GX-nél :F
Amúgy most belenéztem a női vízilabdába: valami nem stimmel a tömörítéssel, tényleg elég trágya gány a kép (pedig a végpontomon a jelminőség 100). Nézd meg a többi HD adást és a jelminőséget is a TV-n.
Kiindulási alap a beállításokhoz: [link] és [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#58526) salapp válasza sirály69 (#58522) üzenetére


salapp
addikt

Ott kezdődik, hogy ebben az országban HD-adásnak hívják a tyúkbélbe töltött macskaszart is.
Azt a pár dolgot nézd tableten, ott nem látszik, milyen szar, az OLED-en meg csak virágbolti és kellő adatmennyiséggel bíró 1080p-től fölfelé.
Ninc erre a HD-szégyenre jó megoldás, csak egy régi sík képcsöves Sony vagy egy majdnem olyan régi Pana plazma, esetleg, de az SD-t vedd ki a csatorna listából, egy W80C full hd LCD.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#58527) Monngoose válasza sirály69 (#58522) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Azt is vedd figyelembe, hogy egy adott felbontású anyag általában az ugyanolyan natív felbontású megjelenítőn mutat a legjobban, azaz pl. a HD adás a HD TV-n.
Ha már fel kell konvertálni 4K-ra, akkor a minőség függ a forrás (adás) minőségétől és a TV konvertálási képességétől. Általában az IPTV-sek (Telekom) szoktak panaszkodni a HD adásokra az OLED TV-jükön, a Digisek kevésbé.
Az sem mindegy, ha pl. a régi 47-50"-es HD TV-t cseréled 65"-es 4K-ra és ugyanolyan távolságból nézel rajta HD adást.

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#58528) OPiiPO válasza sirály69 (#58524) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ha magával a tömörítéssel/sávszélességgel spóroltak, akkor a TV oldalán nem sokat tudsz segíteni.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#58529) Jorgi Kormi válasza sirály69 (#58522) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Itt márt többször írtam , ha tehetem az M4 hd csatornát antennáról( kb.6000-ért vettem pár éve) nézem és ami jó minőségű közvetítés az qrva jó , pl.: a focit ( BL, válogatott , és néha NB1 önsanyargatásként ) igyekszem itt nézni , de belenêztem már Forma1 -be is és perfekt a minőség . Telekomos iptv beltéri egységgel "gyengusz" az M4 hd csatorna , mivel 720-as az antennáról pedig1080-as és nincs "hússzor" átjátszva. A Spíler hd csatornákon (iptv) fos minőségű a foci , még a Sport1 "elmegy" kategória. Ja és amikor antennáról nézek sportot , mozgásjavítót nem kell használni no problem , mint azt egyszer Daneel forumtárs is írta :[link] Szóval nem a tévéddel van a baj . ( Azért a ting tinggel vigyázz , nehogy sárga legyen a gyep színe zöld helyett) ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#58530) Il Dottore


Il Dottore
tag

Sziasztok,
Pana HZ2000 tulajokhoz szánt kérdésem a tesztet olvasva:
Jól értelmezem, hogy (csak) a tv lejátszója nem képes kezelni a dolby es dts hangokat, de ugyanezek egy külső lejátszóról hdmi-n jövő audiótartalom esetében nem okozna gondot?
Köszönöm a visszajelzést.

HAF 932 Advanced, Gigabyte GA-X99-Gaming 7 WIFI, i7 5930K 3.50GHz+BeQuiet Dark Rock 3,Gigabyte GTX 980 4GB G1.Gaming, Kingston DDR4 16GB/2800 KIT HyperX Predator, be quiet! Dark Power Pro 11 850W, Samsung 512GB 850 PRO+ 4xSeagate 4TB, 1xSeagate 8Tb Archive, Razer Mantis Control+G1, Samsung TA750.

(#58531) #72042496 válasza Il Dottore (#58530) üzenetére


#72042496
törölt tag

Panasonicnál tudtommal se belső, se külső forrásról sincs semmilyen DTS, passthrough se, sehogy.

Dolby-t nem tud kezelni? Azt kéne neki.

(#58532) Laca19 (a) válasza Il Dottore (#58530) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Bár nem OLED, hanem MVA-s LCD-m volt nemrég a Panasonictól.
Már túladtam rajta, nem tudtam vele megbarátkozni, nem rendszer szinten, hanem képminőségileg. Ha jól emlékszem így működött a hangkezelése a Panasonicnak:
- Belső lejátszó: hangsávot sem enged váltani DTS és TrueHD esetén. Csak DD-t ad ki maga a TV és az optikai kimenete.

- Külső lejátszó esetén:
Ha TrueHD jel megy HDMI-n, azt megszólaltatja a TV, illetve az optikai csatlakozó kiadja DD5.1-ben.
Ha pedig DTS jelet kap HDMI-n, akkor a TV maga nem szólal meg, de ha optikán van rajta erősítő, annak kiadja a jelet átkonvertált PCM2.0 hangformátumban.

http://www.diesel.com

(#58533) Il Dottore válasza #72042496 (#58531) üzenetére


Il Dottore
tag

"surround anyagok közül a Dolby True HD, a DTS HD Master Audio és a Dolby Atmos is áthághatatlan akadályok elé állította."
Ebből indultam ki, továbbá néztem a specifikációt, ahol a dts kifejezetten jelezve, hogy nem támogatja.
Külföldi oldalakon erre nem térnek ki egyáltalán, ez az oka a felvetésemnek, valamint az, hogy még a jelenleg használt pana plazmáim mindegyike (15, 12 es 5 éves) gond nélkül kezeli direktben az eddig útjába kerülő valamennyi formátumot, mínusz atmos, itt erősítő játszik.
Relatíve sok dts anyagom van es a tv egy olyan szobába kerülne, ahol nem lenne megtámogatva erősítővel, hangrendszerrel, standing alone-ként dolgozna egy külső médialejátszó+hdmi-vel.
Ezért is lenne fontos egy aktuális tulaj visszajelzése.
Köszi!

HAF 932 Advanced, Gigabyte GA-X99-Gaming 7 WIFI, i7 5930K 3.50GHz+BeQuiet Dark Rock 3,Gigabyte GTX 980 4GB G1.Gaming, Kingston DDR4 16GB/2800 KIT HyperX Predator, be quiet! Dark Power Pro 11 850W, Samsung 512GB 850 PRO+ 4xSeagate 4TB, 1xSeagate 8Tb Archive, Razer Mantis Control+G1, Samsung TA750.

(#58534) #72042496 válasza Il Dottore (#58533) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ritka már sajnos az új tévéknél, hogy minden formátumot kezelnek. A Panasonicnál sincs DTS licensz, nem kezeli ezeket a formátumokat a tévé. Az LG és Samsung tévék se. A Sony és Philips támogat még DTS-t.

[ Szerkesztve ]

(#58535) salapp válasza Jorgi Kormi (#58529) üzenetére


salapp
addikt

Ez tényleg jogos. Még a beüzemelés idején volt fent egy 13dB nyereségű tetőantenna (ráadásul rálátott a széchenyi-hegyi adóra) és azzal a földi digitális adás, ha jó minőségű vagy élő adás ment vagy film (nyilván BD-minőség a forrás), akkor két méterről már nagyon pöpec volt.
Ezek a tévék nem igénytelen minőségű szolgáltatásokra vannak tervezve.
Telekom nálunk már sokszor 10" IPS tableten megy (tvgo) a konyhában, főzés mellé, azon pont jó.
Emlékszem, a digitális kábeles és a Telekom SAT tv sokkal combosabb volt adatban. De hát a fejlődés profitszerzés a legfontosabb a Telekomnak.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#58536) Pro Koryak válasza #72042496 (#58531) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Külső forrásról miért ne szólaltatná meg a dts-t?
Pana FZ800 pl. koncert kizárólag dts csatornával:
külső hdd --> tv belső lejátszója = Hangformátum nem támogatott, aka kép van hang nincs.

NAS --> Dedikált médialejátszó + hdmi --> tv: hang és kép is van. :Y

Szóval #58530 Il Dottore jól gondolod.

[ Szerkesztve ]

(#58537) sirály69


sirály69
őstag

blakey, alaves, salapp, Monngoose, OPiiPO, Jorgi Kormi nagyon :R a segítséget, tanácsokat, véleményeket!

Tegnap állítgattam pár dolgot. Alakul a mandula.... ;)
DIGI előfizetésem van...
Behangoltam az adókat és rá akartam tölteni a "régi" tv-m csatornalistáját, de nem engedi... :O
Néztem a szerkesztést, de törölni nem tudok, mert nincs olyan funkció(vagy csak én nem látom :F )

A falikonzol tök jól szuperál, csak tudd felrakni rá a tv-t! Nekem nincs sok hely körülötte és így nehéz volt felrakni, de kész! Elmés... Könnyen lehet vízszintesbe hozni.

Szerver Hosting Debrecenben

(#58538) #72042496 válasza Pro Koryak (#58536) üzenetére


#72042496
törölt tag

Legjobb tudomásom szerit a GZ-vel elhagyták a támogatást, hogy ne kelljen licenszet fizetni. Ahogy a Samsung és az LG is tette.

(#58539) Il Dottore válasza #72042496 (#58538) üzenetére


Il Dottore
tag

Na, ezért kéne egy tulaj feedback, tisztázandó a kérdést.
Köszi.

HAF 932 Advanced, Gigabyte GA-X99-Gaming 7 WIFI, i7 5930K 3.50GHz+BeQuiet Dark Rock 3,Gigabyte GTX 980 4GB G1.Gaming, Kingston DDR4 16GB/2800 KIT HyperX Predator, be quiet! Dark Power Pro 11 850W, Samsung 512GB 850 PRO+ 4xSeagate 4TB, 1xSeagate 8Tb Archive, Razer Mantis Control+G1, Samsung TA750.

(#58540) Eichler77


Eichler77
újonc

Üdv mindenkinek,

Érdeklődnék hogy aki LG CX-et birtokol 48-55-65" méretben , hogy mennyire vált be a készülék ? A kérdésemnek az az apropója , hogy most váltok egy régi 48"-es Samsung JS8500-ról , LG CX 65"-re .

Elvileg jövő héten érkezik, olyan 60% gaming és 40% minden egyéb ( youtube, netflix, mkv és némi tv ) felhasználásra lesz.

Igazából csak olyan FOMO ( Fear Of Missing Out ) érzésem van, ami lehet elmúlik amikor beüzemelem :D .

Köszönöm a válaszokat :) .

(#58541) mglita válasza Eichler77 (#58540) üzenetére


mglita
tag

Szia! Elvileg nem engem kérdeztél ( nekem 77 es van pár napja így lelkes vagyok )így engedd meg, hogy válaszoljak én is. Filmre elképesztő a tv :) ( beállítani a képet szerintem nagyon nehéz, hogy az ízlésednek a mozgás, fény, szín minden megfeleljen), a TV adás (HD) is szép rajta. Az UHD es HDR filmek szinten elképesztőek. A TV netflix egyedül ami szerintem nem jó, mert ebben a méretben a tömörítés nagyon kijön es majdnem élvezhetetlen. A YouTube viszont szintén szuper.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#58542) Pro Koryak válasza #72042496 (#58538) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Külső lejátszónál maga a lejátszó dekódolja a dts hangsávot, nem a tévé, így lesz hang a tévén, jelen esetben pl. pcm. A külső lejátszó menüjében beállítod mit csináljon, mivé alakítsa.
Mint írtam, az FZ800 belső lejátszója sem tudja dekódolni => "A hangformátum nem támogatott" felirat jelenik meg.
Felesleges is lenne dts/többcsatornás hangot ráküldeni és megszólaltatnia a tévé sztereó hangszóró "kezdeményeinek".

[ Szerkesztve ]

(#58543) Eichler77 válasza mglita (#58541) üzenetére


Eichler77
újonc

Hello,

Elvileg kalibrálva érkezik majd a TV. Kiderűl milyen szinten jó a MediaMarkt ezen szolgáltatása . Úgy éreztem hogy az a 610K elég kedvező ár egy 65"-os Oled TV-ért, az 55"-os C1 volt vele egy árban . A Sony meg a Pana tv-k azért nem kerültek a látó terembe mert a játék is fontos tényező, mivel PC Monitorként is fog funkcionálni . Ezen a téren az LG kedvező tulajdonságokkal bír , amiket a Sony meg a Pana csak idén implementált a készülékeikbe , a Sony A80j-A90j arcpirítóan drága, a Pana JZ2000 és JZ1500 is hasonlóan húzós lesz árban mint a Sony és ráadásul a Pana csak júniusban lesz elérhető .

Agyaltam a Samsung Qn95a-n is de az is drága 65"-os méretben .

(#58544) wrathchild válasza gertitorpe (#58508) üzenetére


wrathchild
tag

Üdv! Egy kicsit a témába vág :)
Tehát ha jól értem:
1:
Android TV esetén külső HDD-t "dugva" TV-be, Kodi lejátszót használva a TV-ből ARC miatt HDMI-n az erősítőbe már butított hang érkezik?
2:
Ha én a leírtak alapján szeretném élvezni a "magas minőségű hangsávot" és most konkrétan erre kérdezve: Dolby Vision képet (tehát külső HDD-Shield-erősítő-TV), akkor csak Plex player jöhet szóba a DV miatt, vagy van kevésbé nyűgös, erre használható lejátszó APP/szoftver?
Mert Plex-et nem javasolják abban az esetben, ha én kedvem szerint más-más HDD-t szeretnék "rádugni" Plex-re, (azokon változtatva olykor a tartalmat). Mivel az adatbázist épít, nem csupán beolvassa a HDD tartalmat.
A TV OLED, hogy a topic-ba beférjen valahogy :D

(#58545) Monngoose válasza sirály69 (#58537) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Ha a csatornák hangolása előtt nem választasz szolgáltatót (DIGI), hanem helyette az egyéb lehetőséget, akkor megy majd a csatornaszámozás, áthelyezés, USB-s programlista másolás, stb.
Ha hibásan jelennének meg a csatornák és programfüzet ékezetes karakterei, a gyógyír: az Általános Beállítások/Hely/Műsorszolgáltatás országánál át kell állítani Magyarországot Dániára, majd újrahangolás.

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#58546) zsakadam válasza mglita (#58541) üzenetére


zsakadam
tag

Mit értesz azon, hogy a TV netflix nem jó és majdnem élvezhetetlen?

(#58547) Jorgi Kormi válasza salapp (#58535) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Kérdés , hogy ha ide ér az optikai kábellel egyszer( XXII. század elején) a telekom , akkor lesz e érdemben lényeges minőségi változás a hd csatornái terén és a Spíler tévén , focinál a labda nem úgy megy a képernyőn , mint a Halley-üstükös. ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#58548) mglita válasza Eichler77 (#58543) üzenetére


mglita
tag

Biztos jól megcsinálják. Viszont nálam ez szubjektív. A színhelyes kép nekem special nem mindig tetszik. A Filmmaker mód is pl nekem túl sötét és meleg, nagyon sok képi információ elveszik. De ezzel vitatkozni fognak velem ezért mondom ez egyéni ízlés is.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#58549) mglita válasza zsakadam (#58546) üzenetére


mglita
tag

Nagyon zajos a kép. Látszik hogy végtelenül van kompresszálva. Pl nézz bele a mátrix 1 be, mikor először mennek be a “letöltő programba”. Elképesztő a zaj Morhpheus és a fehér környezet között. Ez jól demonstrálja.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#58550) salapp válasza Jorgi Kormi (#58547) üzenetére


salapp
addikt

Nálunk amióta itt az optikai, köteleztek (egy évet tudtam halasztani), hogy menjen a SAT,. jöjjön az IPTV. Azóta lényegesen gyengébb a minőség, főleg, amikor nagyobb külterületen kellene mozgást megjeleníteni. Ilyen pl a BBC Earth, amíg áll a kép, szuper, amint jelentősen mozgásba kezd, apró blokkokra esik.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.