Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40801) ribarszki válasza Freddy76 (#40799) üzenetére


ribarszki
őstag

Saját vélemény: Mert az LG gyári színbeállítása és fehéregyensúlya finoman szólva is gyenge.. Múltkor néztem egy Chernobyl részt egy 15 éves Panasonic plazmán. Élmény volt! Az LG Oleden meg esett szét a zöld meg a bíbor felé a kép. Minden jeleneltnél más árnyalat dominált. Természetesen isf sötét módban.
Nekem B8 van, de az Rtings szerint a C9 sem lett jobb..

(#40802) renziNNN válasza Strezi (#40775) üzenetére


renziNNN
tag

Amúgy gondolom neked pont nem szempont, de ez szokott érvnek feljönni (egyéb érvek mellett), hogy b9 vagy c9, akkor c9 mert a c széria tovább támogatott, több update-et kap. Ha itt mindenki kikapcsolja az update-eket mert azok "csak rontanak" a dolgokon, akkor igazából szoftverfrissítés szempontjából bármelyik oled ajánlható, nem? :F

(#40803) adamssss válasza renziNNN (#40802) üzenetére


adamssss
veterán

Ez igy nagyon nem igaz. Az itt levok csak kivarnak mig jonnek visszajelzesek az adott update-rol es ha minden rendben akkor frissitenek.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#40804) renziNNN válasza adamssss (#40803) üzenetére


renziNNN
tag

Ah, ha ez valóban így van, akkor teljesen megértem. Csak erről eddig még nem esett itt szó, hogy vissza is kapcsolják majd, csak hogy minél előbb tiltólistára az update szerverekkel :D

(#40805) janos666 válasza hunspikey (#40779) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Semmi változást nem tapasztaltam. A changelog-ban említett bug-ok eleve nem érintettek, a még nem dokumentált problémák pedig látszólag nem változtak.

Ami változatlan, az az enyhe fényerő villódzás, mikor G-Sync mellett tüske szerűen megugrik a frame-time. Miután kiderítettük, hogy a G-Sync ki/be kapcsolgatásától változik a fekete közelében a TRC (felvilágosodnak a sötét árnyalatok - [link]), most arra tippelek, hogy ez a villódzás is ettől van: mikor hirtelen megugrik a frame-time, akkor effektíve kikapcsol a G-Sync (sima V-Sync veszi át a helyét 40fps alatt), ettől változik a gamma, majd visszatér a G-Sync mód, mikor a frame-time visszaugrott a VRR tartományba (40 - 60/120 fps közé), ismét változik a gamma, így villognak a képen a sötét árnyalatok, míg ugrál az fps.
Ez ritka jelenség és nem túl erős a villanás, ritkán látható a menükön kívül.
A nagyobb probléma szerintem maga a gamma változása CRR és VRR módok közt. Ezek szerint érdemes lehetne a beépített képgenerátor helyett (bár még nem ellenőriztem, de valószínűleg erre nincs hatással) HDMI-ről kalibrálni a Game módot, G-Sync mellett (játékokhoz, a Cinema módot pedig vagy iTPG-vel, vagy HDMI-ről, de letiltott G-Sync, vagy inkább TV-n letiltott ALLM mellett, ami az LLM-et és ezzel együtt a G-Sync-et is kilövi).
De ezt még magamnak sincs kedvem megcsinálni (még most se). ;] Sok idő és macera, aztán ki tudja mikor változtat ezen a firmware (bár lehet, hogy soha, vannak hasonló bugok LG-nél évek óta, amivel sohasem történik semmi --- itt esetleg az nVidia lehet velük kegyes, hogy a G-Sync Compatible plecsni áráért nyaggatja őket, ha nekik jelezzük).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#40806) DuDieHUN válasza Freddy76 (#40799) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

köszi a tapasztalatot, én is szemezek OLED tv-vel, LG 60pk250 plazmát szeretnék cseréni, de pont ilyenektől félek, persze több problémám is van, az 55" van elérhető árban, a 65 már nem éri meg nekem, de a méretcsökkenést nem tudom, hogy élném meg :)

(#40807) Pro Koryak válasza DuDieHUN (#40806) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Kisebbet valóban nem éri meg, de az LG plazma után :Y lenne az oled!
(Azt sem hiszem el, hogy Pana plazma után nem látható érdemi különbség. :F )

Mondjuk egy Pana olednél nem kellene a beállításokkal sz.rakodni, THX vagy Cinema aztán ennyi, de a Normal mód sem rossz, mondjuk azon van amit lejjebb kell kicsit venni = pár másodperc alatt az is megvan.

(#40808) sebgutkopf válasza renziNNN (#40802) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Azért a c9 nem csak a szoftver miatt drágább és jobb. Más a proci, ami azon kívül, hogy gyorsabb a panelt is máshogy vezérli. Jobb szín és árnyalat átmeneteket tud a c9 mint a b9. Főleg a sötét részleteknél tud többet a c9 kihozni a panelből.
Itt beszéli ki a mókus a különbségeket: [link]

(#40809) Fisha válasza Freddy76 (#40799) üzenetére


Fisha
őstag

Hmm, fura. Itt talán én vagyok a leghangosabb azügyben, hogy azért az oled nem csodaszer, és vannak hibái, de pont amiket írsz, azokat én is nagyon fordítva éreztem. Plazma után nekem a nyugodt, vibrálásmentes, szinte festményszerű kép volt az első, ami lenyűgözött.

Felmerülne bennem, hogy esetleg be van kapcsolva a BFI. De egyrészt alapból tuti nincs, másrészt, akkor se vibrálna jobban, mint a plazma. :)

[ Szerkesztve ]

(#40810) krx21 válasza Freddy76 (#40799) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem az első reakcióm erre az volt, hogy: User error vagy a nagyon rossz beállítások megszokása... :U
Vagy esetleg az Oled TV-t használjátok nagyon elállítva...
Egy plazma TV egyedül a mozgókép megjelenítésben lehet jobb, minden másban már alulmarad, de rendesen... :K

[ Szerkesztve ]

(#40811) chros


chros
őstag

B8 tulajok: aki mar az uj 5.10.45-os firmware-en van es van colorimeter-e, megmerne a gammat, hogy kijavitottak-e a black crush-t? (utmutatasban tudok majd segiteni)
Koszi

Megjelent a Disney+ app, es nem megy mar 4.10.25-on :D (es ez lesz valszeg az Apple app-al is, ha lesz)

[ Szerkesztve ]

(#40812) janos666 válasza chros (#40811) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

B8-ra nem 05.10.40 és 05.10.50 van, C8-ra pedig .40 és .45? ;)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#40813) renziNNN válasza sebgutkopf (#40808) üzenetére


renziNNN
tag

Tisztában vagyok vele, ezért is "szoftverfrissítés szempontjából" irányult a kérdés, de úgytűnik nem sikerült eléggé hangsúlyoznom :)

(#40814) Gigi01 válasza Fisha (#40760) üzenetére


Gigi01
őstag

Hát nem tudom,beolvasta a könyvtárakat.Este akartam nézni,el sem indult a szerver,nem értem.

Akkor vegyél B8-at. ;]
Én nem sírom vissza a plazmát.

[ Szerkesztve ]

(#40815) djnice válasza chros (#40811) üzenetére


djnice
veterán

Nekem a 65B8 5.10.40-nél nem talál újabbat és a Disney+-t sem látom a store-ban :)

(#40816) Strezi válasza renziNNN (#40802) üzenetére


Strezi
őstag

Nézd, nekem egy 65C6-om van, a remek hajlított, 3D, 4K sorozatból. Tökéletesen elégedett vagyok vele, semmi szükségem nincs bármilyen változásra a tévével. Csak így menjen még sokáig! De, mások másképp látják, van aki visszajelzések után frissít, van aki rögtön, mert csak, van aki meg véglegesen tiltja és soha nem néz vissza mert elégedett.
Te döntsd el neked mi a jó, én csak infókat adok, és egy véleményem van ;)

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#40817) Fisha válasza Gigi01 (#40814) üzenetére


Fisha
őstag

Mit jelent, hogy el sem indult a server? Amúgy min futtatod a server részt? Böngészőben se tudod megnyitni vagy csak a tv nem látja? Az elején én is sokat szenvedtem vele, de beálltak a dolgok és már eléggé megszerettem.
Nálam eleinte az volt a baj, hogy on-the fly konvertálni akart, amit nem viselt el a futtató környezet. Amint erről lebeszéltem, meg rájöttem egy-két kézreálló trükkre, már jó volt. Amúgy elég pöpec hivatalos fóruma van, ahol a fejlesztők is reagálnak a kérdésekre.

[ Szerkesztve ]

(#40818) hsrasus


hsrasus
aktív tag

Sziasztok,

Azt hiszem a b9 meg a c9 között most már értem az eltéréseket, de abban tudnátok segíteni, h miben más az e9 a c9-től a dizájnon kívül?
Előre is köszi! :R

(#40819) dh66e válasza chros (#40811) üzenetére


dh66e
veterán

40-es nálam az utolsó fw és nem is talál újabbat.Ebben tuti nincs semmilyen javítás.
Disney+ meg nem jelent meg az alkalmazások között.Lehet vissza kéne állítanom a tévét,de ezért tuti nem fogom.

(#40820) Freddy76 válasza Joshi (#40800) üzenetére


Freddy76
addikt

Köszönöm. Milyen képjavító funkciókra gondolsz?

A másikat illetően: nem valószínű, hogy fogom állítgatni a beállításokat tartalomhoz, ehhez lusta vagyok... Alapbeállításra (ami általános beállításra jó) van valakinek tippje? Sokféle tartalmat nézünk, sportot szinte soha.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#40821) Strezi válasza hsrasus (#40818) üzenetére


Strezi
őstag

Hangrendszer.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#40822) Joshi válasza Freddy76 (#40820) üzenetére


Joshi
titán

Plazmán is voltak ilyen-olyan képjavító beállítások a menüben, nem mondod hogy soha nem nyomkodtad?

Nekem nem LG van, majd LG tulajok ajánlanak jó gyári beállítást.

(#40823) daneel_hu válasza sebgutkopf (#40808) üzenetére


daneel_hu
addikt

Jóval gyengébb a B-széria interpolációja mint a drágább modelleké.
Pont a minap derült ki.

(#40824) daneel_hu válasza Pro Koryak (#40807) üzenetére


daneel_hu
addikt

LG-n is kb 5 perc utánajárás a neten.
HDR-ben még annyi sem, TechniColor és ennyi.

Persze van akinek fáj az az 5 perc munka, inkább szenved. :)
Pedig ebben a karanténos időszakban bele kéne férjen. ;]

[ Szerkesztve ]

(#40825) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Nálam sincs c9-en disney+, szerintem csak a most március 24.én induló országokban lehet letölteni, németország, ausztria, anglia, írország, olaszország, spalolyország, svájc.
Én már nagyon várom, kislányomnak nem győzöm virágboltból hordani az árut :U Jó lenne ha előrébb hoznák a magyarországi rajtot. :K

(#40826) 3L1T3 válasza EasyLife (#40825) üzenetére


3L1T3
addikt

Én is nagyon várom! :C

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#40827) Freddy76 válasza Joshi (#40822) üzenetére


Freddy76
addikt

Amikor megvettem a plazmát 2014-ben (vagy '13-ban?) a szaktopikban kértem segítséget. Előadtam a szitut, ami azóta sem változott: műszaki érzékkel, IT vénával egyáltalán nem rendelkező jogász vagyok, nem vagyok audiofil, nem kukkolok pixelt, nem veszem észre a megjelenítés apró hibáit, de sokszor még a nagyokat sem. Nem fogok minden filmnél vagy műsornál a beállításokban turkálni, valami általánosan elfogadható beállítást keresek. A válaszok nagyjából ugyanazok voltak, mint hasonló topikokban mindig:
- Nem tud segíteni, nem ért hozzá. Ezzel semmi baj nincs.
- Öt perc a neten, miért nem nézek utána. Mert nem öt perc. Azért nem, mert egyáltalán nem értek hozzá, és hozzá nem értőként elég nehéz kiválogatni a sok információból azt, ami valóban helyes lehet. Ha valaki megkérdezi tőlem, hogy most, a koronás időkben miként lehet szerződést kötni úgy, hogy a másik fél külföldön van, mondhatom, hogy nézz utána, öt perc. Nekem annyi. De aki laikusként áll neki, annak több óra. Ezért ha valaki ezt megkérdezi a fórumon, válaszolok neki. Ha nem akarnék válaszolni ilyen kérdésekre, akkor nem fórumozok, vagy éppen nem válaszolok semmit.
- Igénytelen vagyok, miért veszek drága tévét, ha aztán nem hozom ki belőle a maximumot. OK, valóban igénytelen vagyok, erre igen. Drága tévét azért veszek, mert igénytelenül használva is jobb, mint egy akármilyen "normál" LCD, és a sok okosság jól jön.
- És végezetül mindig volt aki segített, adott pár tippet, amiből összeállt egy olyan beállítás, amely kielégítette az igényeimet.

Uff, beszéltem. Lehet oltani :DDD . De ha valaki ad tippeket, azt megköszönöm, előre is, és utólag is.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#40828) daneel_hu válasza Freddy76 (#40827) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem kell érteni hozzá, csak elég keresni és lőn:

[link]

Ha ezen végigmész az nem több mint 5 perc. De basszus legyen 10. :)
Én sem értek hozzá.
Ha HDR-tartalmat nézel akkor elég beállítani a TechniColor profilra. (ha esetleg ott warm 1-es a meleg akkor warm2-re tedd át)

(#40829) Gigi01 válasza Fisha (#40817) üzenetére


Gigi01
őstag

Na végül csak összejött.Ha hd hang,4k hdr van,akkor be tud ez is állni,vagy nem hdr-ben küldi ki.
Egy bibi van,de még ismerkedő fázisban vagyunk.Ahol nincs feliratom,csak mellé téve,úgy nem olvassa be.
Majd még randizok vele este. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40830) Fisha válasza Gigi01 (#40829) üzenetére


Fisha
őstag

Na, alakul ez. Feliratokkal fura a viszonya. Érdekes módon nekem pont a mellé rakott és helyesen elnevezett srt-kkel volt a legkevesebb bajom. A videó mellé fűzötteket (SUBRIP) néha iszonyatosan lassan hajlandó csak megjeleníteni. Bekapcsolod, megy 5-10 percet a film és megjelenik. Ilyenkor nem tudom, pontosan mi történik. Amit meg PGSSUB-nak ír, azzal egyáltalán nem birkózik meg. Elvileg nem az emby, hanem a belső lejátszó. A nagyobb baj az, hogy ilyenkor küld egy hibajelet a servernek, ami elkezdi ész nélkül minden átkódolni. Ezt szerencsére ki lehet kapcsolni böngészőből server oldalon. Nálam a NAS többször úgy meghalt tőle, hogy még a fizikai kikapcsológombjával se lehetett kikapcsolni. :)

(#40831) chros válasza janos666 (#40812) üzenetére


chros
őstag

:) Igazatok van, bocs, 05.10.40 az utso B8-ra (a UK site szerint).
Disney+ pl a UK-ben/spanyolban jelent ma meg: de pl a UK-ben allitolag lehetett installalni elotte is , ha atallitottad a TV-n az orszagot Hollandiara.

Szoval, valaki az 05.10.40-en B8-n nem ellenorizne a black crush-t? :) (jobb lenne colorimeterrel, de black clipping pattern is jo lehet youtube-rol).

(#40832) krx21 válasza Freddy76 (#40827) üzenetére


krx21
nagyúr

Én csak magamat tudom ismételni. Először is más TV kalibrált adatait nem érdemes másolni, még ha azonos típus is... Van itt igen jó, pontos gyári profil:
SDR esetén:
Technicolor séma, fehéregyensúly 2.2, színhőmérséklet meleg 2. Oledfény mondjuk 35. Minden egyéb KI, mozgásjavítás izlés szerint...
HDR esetén:
Technicolor séma, fehéregyensúly 2,2 színhőmérséklet meleg 2, dinamikus tónus áthelyezés BE, Oledfény mondjuk 70 (sokan ezt 100-ra teszik, de szerintem sok, főleg a dinamikus tónus áthelyezés BE opcióval...) Minden egyéb KI, mozgásjavítás izlés szerint.
Ennyi.
Az oledfény az általános fényerő tulajdonképpen, környezethez és egyéni izlésez kell állítani.
Így beállítva a TV, gyakorlatilag közel pontos, pláne ha nem vagy pixel vadász... ;)

[ Szerkesztve ]

(#40834) Joshi válasza Freddy76 (#40827) üzenetére


Joshi
titán

Csak feltételeztem hogy a tévé beállításait megnézi az ember sok-sok év alatt, de ezek szerint nem. :D

Konkrét beállítást én nem tudok adni, mert nekem Sony OLED-em van aminek teljesen más a menüje de még az egyes opciók elnevezése is. Ahogy látom már kaptál segítséget és biztos voltam benne hogy kapni is fogsz. Ha LG akkor abból van itt bőven user.

(#40835) chros válasza dh66e (#40819) üzenetére


chros
őstag

Koszi, de mibol latszik, hogy nincs javitva?

(#40836) MarceeKa


MarceeKa
tag

Sziasztok, C9 gyári profilja közül melyiket ajánljátok hdr illetve sdr tartalomra? Köszi előre is :) :)

Szerk : Fenti hsz már segített :)

[ Szerkesztve ]

(#40837) Gigi01 válasza Fisha (#40830) üzenetére


Gigi01
őstag

Na ilyeneket én is tapasztaltam.Ha nem baj,majd lehet megkereslek,ha valami sz.rba ütközöm. :B
Mert amúgy a plex-nél jobbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#40838) sebgutkopf válasza MarceeKa (#40836) üzenetére


sebgutkopf
őstag

SDR-re nekem az ISF sötét jobban bejött. A technicolor nálam nagyon zöld fátyolos képet ad. Szóval próbáld ki mind kettőt és azt használd, amelyik jobban tetszik.

(#40839) #62608320


#62608320
törölt tag

OLED tv tesztelésére milyen filmeket ajánlatok leginkább? A demokat utálom!

[ Szerkesztve ]

(#40840) janos666 válasza sebgutkopf (#40838) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Technicolor 'nagy vonalakban' történő ajánlása nem szerencsés, mióta (valamikor 2018 végén, ha jól rémlik) áttették Meleg2-ről Meleg1-re az alapértelmezett színhőmérsékletét a firmware frissítések (a Techni mindig így akarta, csak először elfelejtette az LG). A Színház és Szakértő 1-2 éj/nappal is ugyan az, mint a Techni, csak az alapértékek állnak máshol mindegyikben (kivéve, hogy 2018-astól öregebb modelleken a Szakértő mód lágyabban nagyít, mint a Színház és Techni 4k-tól kisebb felbontásból). Ha egyformán állítod be ezeket, akkor azonos képet adnak. Szóval válasz egyet, ami tetszik, és állítsd be ahogy pl. az RTINGS is javasolja. Csak Techni esetén külön figyelmet kell helyezni a fehéregyensúlyra.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#40841) hunspikey válasza sebgutkopf (#40838) üzenetére


hunspikey
őstag

Melóhelyről írok ezért nem tudom a pontos nevét, de mindkét mód esetén a lista utolsó a legtuttibb.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#40842) hunspikey válasza #62608320 (#40839) üzenetére


hunspikey
őstag

Szerintem az apple TV-n megtekinthető "See" című sorozat eszméletlen képpel rendelkezik, hasonlóan szép (volt) a Netflix "Out Planet" sorozata, javaslom az "Édesvíz" részt.

Sajnos Netflix engedelmeskedve az EU kérésének levette a bitrátát, de nem 25%-al hanem egyenesen a felére! :Y És ez már most látszik rajta, poszterizált gradiensek és villogó, sávosodó near black területek, lényegesen agyon nyomott chroma csatorna

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#40843) Strezi válasza janos666 (#40840) üzenetére


Strezi
őstag

Nem erre akart menni.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#40844) Freddy76


Freddy76
addikt

daneel_hu, krx21, és többiek: Köszönöm a segítséget. Tegnap vacakoltam a tévével sokat, az RTINGS beállításai a leginkább bejövősek (ISF sötét, az RTINGS beállításaival). Így, hogy levettem az élesítést, tompítottam az OLED fényen, átállítottam a fehéregyensúlyt, kikapcsoltam a javító funkciókat, sokkal barátibb lett a kép, mondhatni nagyságrendekkel jobb. Az alapbeállítás eléggé LCD-s volt, ez most olyan plazmás :DDD .

A HDR szót eddig a fotózásból ismertem csak... Azt honnan tudom, hogy egy tartalom HDR tartalom? Ebben az esetben az OLED fényt is emelni kell? Ez utóbbit több helyen írják. Vagy hagyhatom az alapbeállításaimon?

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#40845) Strezi válasza #62608320 (#40839) üzenetére


Strezi
őstag

Edge of Tomorrow(Holnap határa?) , végső harc párizs alatt uniformitás és sötét árnyalat tesztre.
Martian, nyitó jelenetek a marsfelszínnel. Mozgás, sötét vörös árnyalatok megléte, egyenletessége mozgás közben.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#40846) hunspikey válasza janos666 (#40840) üzenetére


hunspikey
őstag

János, az miért lehetséges, hogy nálam a normál HDR tartalomnál a zöldet -15-re kell deszaturálni hogy ne legyen neon fű minden zöld lomb/növény stb. DV-t is hasonlóan zöldnél orrba kell vágni, mert kisüti a szemem, illetve a sárga épphogy sárga, inkább zöldes ezért forgattam a színteret úgy amblokk R8-ba.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#40847) Strezi válasza Freddy76 (#40844) üzenetére


Strezi
őstag

Jobb felső sarokban kezdéskor megjelenik a HDR vagy a Dolby Vision felirat. Ilyen módokban maradhat a 100 OLED fény (csak akkor tudod állítani, módonként vannak a beállítások). Ott is vannak profilok(3?), válaszd amelyik tetszik kezdésnek.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#40848) hunspikey válasza Freddy76 (#40844) üzenetére


hunspikey
őstag

Neked nem kell hálistennek tudni. Majd a TV tudja mert bele van kódolva az anyagba, azt meg felismeri. Ki is teszik a HDR vagy a Dolby Vision plecsnit a lejátszás indításakor a jobb felső sarokba és előveszi az utoljára választott HDR profilt. Ezt HDR tartalom lejátszása közben te kiválaszthatod. A színház nevű szerintem tökéletes - bár nálam le kellett venni a zöldből mint előbb írtam, mert agyfaszt kapok a rikító neon zöld erdőtől.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#40849) daneel_hu válasza Freddy76 (#40844) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szia,
Sokan plazmáról jöttünk, nem véletlen, hogy eddig nem vettünk mi sem LCD-t. :)
Illetve mozgás-szinten néhányunknak még mindig problémái vannak a sample and hold kijelzőkkel, de szokjuk... szokjuk.
RTINGS alapján beállítottad akkor szerintem a színekkel nem lesz gondod. Interpoláció majd egyéni ízlés alapján, én nem szeretem magasra tolni, maximum 1-2es DeJudder, több nem. De van aki maxigázzal tolja. :D

A HDR-nek semmi köze a fotós-közegben megismert HDR-hez.

(#40850) daneel_hu válasza Freddy76 (#40844) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha nagyot akarsz nézni és megtudni, hogy nagyjából mit tud a tévéd akkor szerezd be Attenborough valamelyik sorozatát 4K/HDR-ben. Pl Planet Earth II vagy Seven Worlds One Planet stb... (szigorúan 4K HDR verziót persze)
:D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.