Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40901) chros válasza Monngoose (#40893) üzenetére


chros
őstag

Ez a fazon 1 hete vett CX-et, s toltott fel kb 6 videot rola, akit erdekel. [link]

(#40902) Jorgi Kormi válasza chros (#40900) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Ennek a "figurának" van egy pár videója , több, más oled tévékről is. Érdemes öket megnézni.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#40903) adamssss válasza Monngoose (#40893) üzenetére


adamssss
veterán

Ez alapján érdemes a C9-et megvenni mert kb semmivel nem tud többet a teszt alapján.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#40904) renziNNN válasza chros (#40899) üzenetére


renziNNN
tag

Próbáltam már, egyszerűen nem csak az fps különbség a probléma. Hiába konvertálom a hangot a 23.976-hoz vagy a videot 25.000-re, mivel máshogy kezdődik (és végződik bár az a kisebb gond) ezért ez nem elég. :( Valamennyivel jobb lesz a pontosság, de nem az igazi.
Elnézést az offolásért, befejeztem, ha valakinek van ötlete privátban szívesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

(#40905) nagylaci6417


nagylaci6417
aktív tag

Hello .hogy lehet megnézni a lg c9 üzemidőt?

(#40906) alaves válasza renziNNN (#40904) üzenetére


alaves
addikt

Audacity-vel (ingyenes) úgy vágod a hangot ahogy akarod, hang fps konv. utána, elejéből kivágsz vagy hozzáadsz "csendet", utána jelenetenként az eredeti hangsáv effekteket megnézed hol vannak és a magyart oda állítod és így tovább. Nagyon pepecs munka, de én is csináltam már párat magamnak.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#40907) Fisha válasza adamssss (#40903) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi, pont kérni akartam, hogy valaki lelkes hámozza már ki a lényeget a 15 perc Ohh, woow, amazing, outsanding, best tv ever ömlengésből. :)

(#40908) adamssss válasza Fisha (#40907) üzenetére


adamssss
veterán

Nyilvan tortentek fejlesztesek de a legfontosabb hogy a panel ugyanazt tudja ergo max a proci jobb ami nyilvan mas oanelvezerlest tesz lehetove igy pl javulhat a mozgasmegjelenites, szinkezeles, de a teszt alapjan a c9-hez kepest alig van kulonbseg. Igy tuti hogy jo ideig a c9 marad az ajanlott felteve ha az illeto LG-t szeretne.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#40909) Jakesz válasza adamssss (#40908) üzenetére


Jakesz
őstag

A lényeg, hogy lehet várni a tavalyi széria készletkisöprését:D A koronavírus vajon pozitív vagy negatív irányba fogja terelni az áresést? Elméletem szerint pozitív irányba, ugyanis jó eséllyel megcsappan a kereslet az eféle drága luxuscikkek iránt, és ha nem akarják, hogy a nyakukon maradjon a készlet, akkor muszáj lesz legalább a korábbi évekhez hasonló árra lenyomni.

(#40910) daneel_hu válasza Jakesz (#40909) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A koronavírus vajon pozitív vagy negatív irányba fogja terelni az áresést? Elméletem szerint pozitív irányba, ugyanis jó eséllyel megcsappan a kereslet az eféle drága luxuscikkek iránt, és ha nem akarják, hogy a nyakukon maradjon a készlet, akkor muszáj lesz legalább a korábbi évekhez hasonló árra lenyomni."

Egyelőre szerintem senki nem tud semmit.
Az valószínű, hogy nagyobb zakó lesz mint 2008-2009-ben. Az oled 1-2 modelltől eltekintve nem luxuscikk.

Amivel kompenzálni tudják az áresést az a gyártás visszavágása.
De - szerintem - nagy áresések lesznek. Ebben a bizonytalan időszakban aki bevállal egy ilyen műszaki cikket az több mint merész. :D
Egy dologban lehet bízni, hogy itthon nem tudsz hónapokig vesztegzárazni... el fog fogyni a türelem és a pénz is. :(

(#40911) 3L1T3


3L1T3
addikt

Tegnap beszéltem egy C7 tulajjal akit instagrammon találtam. Ő játékra használja 2018 eleje óta és nincs beégéssel kapcsolatos problémája. :)

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#40912) Strezi válasza 3L1T3 (#40911) üzenetére


Strezi
őstag

Én egy hete szinte csak játszom (Witcher 3), alkalmanént 3-4 órát a C6-on. Majd jelentek ;)

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#40913) krx21 válasza Strezi (#40912) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem a legfontosabb, hogy az első 100-200 óra jól legyen járatva, statikus tartalom nélkül és később se legyen ész nélkül feltekerve az OLEDfény. Illetve nem árt teljes változó tartalmat is futtatni néha, ha az amúgy nincs a porondon...
Szerintem nem lehet így probléma. ;)

[ Szerkesztve ]

(#40914) Jakesz válasza 3L1T3 (#40911) üzenetére


Jakesz
őstag

Ez szép és jó, maradjon is így még jó sokáig. Csak furcsállom, hogyha egy legalább 400 ezerbe kerülő oled tv 1-2 év alatt nem ment tönkre, akkor az már teljesítmény, és bizonygatásra érdemes, hogy kár félni a beégéstől. 5-6 év után érdemes szerintem ezzel nyugtatni magát és másokat az embernek, mert tv-t nem cserélgetünk 2-3 évente. Persze nem tudjuk, hogy a 2 évből hány év lesz (reméljük sok), de azért sokatmondó, hogy egyre több 6-os és 7-es szériás modellre megy a panasz, hogy van rajtuk beégés, pedig csak 2-3 évesek múltak. Ellenérvként fel lehet persze hozni, hogy az újabb modellek már jobb védelemmel rendelkeznek ezeknél, de ezzel is csak időt lehet nyerni. A kérdés az, hogy mennyit, és ezt most még nem lehet megmondani.

(#40915) Gtaati válasza Jakesz (#40914) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

3 éves 55B7 6ezer órával film, tv, játék, (több mint 1000 óra The Divison és Divison2) és hibátlan! :)

(#40916) Strezi válasza krx21 (#40913) üzenetére


Strezi
őstag

LOL, ez az én teóriám™ :))

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#40917) Strezi válasza Jakesz (#40914) üzenetére


Strezi
őstag

Én meg azt furcsállom, hogy valaki TVt vesz annyiért, amit valójában nem engedhet meg magának gondolkodás nélkül, aztán meg "aggódnia" kell miatta ;)
Ha a tízszeresét meg tudod spórolni évente, akkor költs ennyit tévére!

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#40918) Joshi válasza Fisha (#40907) üzenetére


Joshi
titán

Itt az összesítő táblázatuk, különböző eredmények alapján is rendezhető. Nagyjából minden OLED ugyan olyan, 1-2 pont változik évről-évre. Már az oldal szerint.

(#40919) Fisha válasza Joshi (#40918) üzenetére


Fisha
őstag

Óóó, ezt is köszi. Én a videóra írtam azt, hogy abból nehéz kivenni a lényeget, mert csak infó nélküli ömlengés, csak lehet hogy rosszul nyomtam reply-t, nem tudom. De köszi, ez is hasznos nagyon.

(#40920) krx21 válasza Strezi (#40916) üzenetére


krx21
nagyúr

Az enyém is. ;) Berögzült a plazmás időkből...
Amúgy szerintem van értelem is. :K

(#40921) tutitibi válasza Joshi (#40918) üzenetére


tutitibi
senior tag

Nem ugyanolyan, Panasonic FZ, GZ széria a legjobb, a többi is jó de kevésbé jó.
Nekem Most Pana 65GZ950 van, verhetetlen a képe.

(#40922) Joshi válasza tutitibi (#40921) üzenetére


Joshi
titán

A táblázat szerint még képminőségben se, vagyis csak a GZ2000, de ugye az is csak azért mert HDR-be kicsit nagyobb a fényereje és pontosabbak a gyári profilok.

[ Szerkesztve ]

(#40923) rothfb válasza Joshi (#40922) üzenetére


rothfb
veterán

Ez egy nagyon szubjektív lista. Eleve a képminőségre mindig mindenki mást mond jónak, rossznak. Kinek mi. Nem lehet releváns választ adni, hogy melyik olednek szebb, vagy kevésbé szép a képe. A beállítástól is függ. A mozgásmegjelenítés már más tészta, nem rég kiderült.

(#40924) Joshi válasza rothfb (#40923) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem is, én csak tutitibinek válaszoltam. :D

(#40925) turika86


turika86
aktív tag

Ma orvosolva lett nekem is a folt a tv-n, hétfőn adtam le LG nek a hibát, ma reggel.9kor jött meg az oled panel 11re meg volt a csere...
Most minden újra happy! :R

"Time is the fire in which we burn"

(#40926) tutitibi válasza turika86 (#40925) üzenetére


tutitibi
senior tag

Én még csak nem is hallottam ilyenről.....

(#40927) Monngoose válasza adamssss (#40908) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Bár a panel ugyanaz, az elektronika fejlődött.
Az erősebb processzor több téren is hozhat javulást (ahogy te is írtad).
Sokaknak fontos a végre életképes 120Hz-es BFI, ami végre alacsony és közepes fokozatban nem vibrál.
A jövőre nézve szintén fontos az AV1 kompatibilitás, ami miatt szintén többek választhatják inkább a CX-et - ha nem is azonnal, de fél év múlva, amikor elfogadhatóbb lesz az ára...

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#40928) turika86 válasza tutitibi (#40926) üzenetére


turika86
aktív tag

#40733

[ Szerkesztve ]

"Time is the fire in which we burn"

(#40929) Pro Koryak válasza Joshi (#40922) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ezek a pontszámok/helyezés is elég nagy baromság. A Sony-ról állandóan elmondják, leírják, hogy elmarad a képe még az LG-től is, de azért jobb, mint az összes eddigi Pana. :O Holott a Panákon alig látható a macro block/tinting/banding ... stb, fényerőben is tudja azt, mint az LG, Philips. Szóval nagyon érdekes táblázat. :B :Y

(#40930) dh66e válasza turika86 (#40925) üzenetére


dh66e
veterán

Nálam is kb ilyen hamar hozták a rendelt alkatrészt.Ez teljesen rendben van.
Panel jó,megvizslattad?

(#40931) Joshi válasza Pro Koryak (#40929) üzenetére


Joshi
titán

"A Sony-ról állandóan elmondják, leírják, hogy elmarad a képe még az LG-től is..."
:DD

(#40932) Segal válasza Monngoose (#40927) üzenetére


Segal
veterán

Pontosan
Illetve kiegészíteném azzal hogy idén lesz végre 48 colos verzió is, ami nálam fontos tényező, mert monitornak használnám és ezt a méretet is biztos szokni kell majd de az 55 már végképp hatalmas lenne.
Majd év vége felé vagy jövő év elején amikor már szanaszét akciózott ára lesz mert nem kell sietni :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#40933) turika86 válasza dh66e (#40930) üzenetére


turika86
aktív tag

Igen!
Szerencsére hibátlan...
Bár azért az új azért fura lenne ha már egyből foltos lenne...
Csak van qc az LG nél..

"Time is the fire in which we burn"

(#40934) Pro Koryak válasza Joshi (#40931) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"The ‘Alpha 9’ now matches – or exceeds – Sony’s video processor, and after comparing LG C8 and Sony A8F side-by-side we have seriously considered whether C8 should take over our Reference Award. It delivers excellent HD and 4K picture quality, and the best overall HDR we have seen to date ... "
Ezért írtam, érdekes az a táblázat. ;)

(#40935) daneel_hu válasza Pro Koryak (#40934) üzenetére


daneel_hu
addikt

A PE II 5. rész mozgástesztet TI is megcsinálhatnátok.
Eddig csak B9 és E8-ról van videó... :)
Ha ennyire jó a Pana és a Sony, akkor állunk elébe, lássuk! :R

(#40936) dh66e válasza turika86 (#40933) üzenetére


dh66e
veterán

Azért volt akinél a csere panel is szahar volt,szóval alaposan meg kell vizslatni.

(#40937) Joshi válasza Pro Koryak (#40934) üzenetére


Joshi
titán

Partz azt írta hogy idén jön Sonynak is az új procija, majd meglátjuk. Minden tesztben más és más eredmények születnek, én nem is nagyon foglalkozok a tesztekkel. De amúgy is az AF8-ban még az X1 Extreme proci volt, az AF9-ben már az Ultimate. De ahogy írtam, idén jön az Ultimatenek is a továbbfejlesztett változata.

[ Szerkesztve ]

(#40938) turika86 válasza dh66e (#40936) üzenetére


turika86
aktív tag

Szerencsére itt minden ok! :C
Végre! :))

"Time is the fire in which we burn"

(#40939) Calogero válasza daneel_hu (#40935) üzenetére


Calogero
addikt

rothfb is tesztelte
[link]

[ Szerkesztve ]

(#40940) dh66e válasza turika86 (#40938) üzenetére


dh66e
veterán

Az jó. :K

(#40944) rothfb válasza daneel_hu (#40935) üzenetére


rothfb
veterán

Ácsi. Én is megcsináltam és ha jól rémlik, pozitív visszajelzések voltak.
Úgyhogy kedves Daneel, Pana FZ sorozat is kipipálva.:U

(#40945) daneel_hu válasza rothfb (#40944) üzenetére


daneel_hu
addikt

Jogos. :DD

(#40946) krx21 válasza Pro Koryak (#40929) üzenetére


krx21
nagyúr

“Panákon alig látható a macro block/tinting/banding...”
Szerintem semmi ilyen nem állapítható meg. Alapvetően szerencse ki milyen panelt kap... :K

(#40947) rothfb válasza krx21 (#40946) üzenetére


rothfb
veterán

Fogalmazzunk úgy, hogy nálam 2 tv esetében, Pro kollégánál és Tutitibinél nem láthatóak jelentősen az említett oledes képi anomáliák. De AL kolléga sem említett semmi ilyesmit az új GZ sorozatú tévéjénél. Mi mind szerencsések vagyunk. Hmm...:)

(#40948) Pro Koryak válasza krx21 (#40946) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Tesztekben sem vagy nem annyira, mint LG-n.
Ma megnézem az ominózi videót + lehet projin is, oled vs dlp.
Levideózi, aztán drive.googlózi videót feltolózi.

[ Szerkesztve ]

(#40949) krx21 válasza rothfb (#40947) üzenetére


krx21
nagyúr

Valószínűleg mivel az említett darabszámok minimálisak... Én is megvettem az E9-et, legfőképpen a design miatt, de továbbra sem hiszek a válogatott panelekben. Amúgy most nekem is egy kifejezetten jó panelem van és ezt a következtetést abból vonom le, hogy volt már nálam jópár darab... ;) Ha most otthoni környezetben meg tudnék nézni 5-6 Panasonic oled panelt, akkor tudnám mi a helyzet pontosan.
Egy márkát szeretni emberi dolog, nincs avval baj. Egy új GZ-t elfogadnák én is, de most az E9-et nem adnám oda érte...

[ Szerkesztve ]

(#40950) krx21 válasza Pro Koryak (#40948) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha teszel fel videót, arra kíváncsi leszek. Bár én pont most szoktam le a hibakereséről. :DDD
Amit még fontos szerintem, nem mindegy hogy új vagy 2-300 órás jól járatott panelt hasonlítunk össze. Az elején igen sokat tud változni egy panel. A jó bejáratásba ezért hiszek.
Bár ez sincs bizonyítva. ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.