Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40302) rothfb válasza Jorgi Kormi (#40295) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem se 55fz800-on, se 65fz950-en nincs sárgulás focimeccsnél. Pedig Barca rajongóként sok meccset nézek.

(#40303) rothfb válasza salapp (#40298) üzenetére


rothfb
veterán

Neked Panád van?

(#40304) salapp válasza GalaHU (#40301) üzenetére


salapp
addikt

Ja, hatodik kópia, gyakran átvált fekete-fehérbe, kicsit vinnyog a hang, Svarci fejének kontúrjai el-eltorzulnak. Mintha bödönbe beszélne mindenki. De azért ott ült az ember az NDK nyaralás során Nyugat-Berlinből hozott akciós Fisher vagy Akai videomagnó előtt, baráti társasággal, és guvadó szemmel leste. Aztán meg jött az AC/DC a - jobb esetben DirectDrive - Sony walkmanból.

rothfb: 55gz950, nem néztem semmilyen szürke-tesztet, semmit, minimális variálás, fényzáró rolók háromnegyedig húzva fényes nappal, tévéadó-nézés elhajtása a W80C-re és élvezet. Használat közben semmi nyűg nincs, hang alapvetően régi szeretett erősítőbe megy optikain. Szerencsére nem közvetlenül plazmáról, így a mozgással sincs gondja senkinek a családból.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#40305) alaves válasza salapp (#40304) üzenetére


alaves
addikt

Hát igen, most meg OLED-ünk van +2160p HDR. Húzzuk össze magunkat és örüljünk mint majom a farkának :)
(ui.:a fiataloknak nincs ekkora kontrasztú összehasonlítási alapjuk)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#40306) salapp válasza alaves (#40305) üzenetére


salapp
addikt

De komolyan! Nyolc éve egy felső kategóriás Pana plazma 55-ös méretben vígan fél milla felett volt, most négyszáz alatt sikerült nemLGnemSamsung korrekt tévé és még oled is. Ennyiért már elnézhető, ami nyűge van. Hibás pixel, téglalap, meg foci tenisz alatt látható tinting ne legyen és nem kell megfeszülni, hogy szeresse az ember, amit lát.
Ja, és nincsen plazma-vibrálás (sajnos én érzékeny vagyok rá), félelmemmel ellentétben nem fűt úgy, mint a plazma, nincs táp cicergés világos jeleneteknél, stb. Szóval a mérleg serpenyőjébe jutott rendesen szerencsére.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#40307) rothfb válasza salapp (#40306) üzenetére


rothfb
veterán

+1:K

(#40308) alaves válasza salapp (#40306) üzenetére


alaves
addikt

5*

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#40309) salapp válasza alaves (#40308) üzenetére


salapp
addikt

Mondom ezt úgy, hogy a plazma örök szerelem. Amikor még botrány rosszak voltak az lcd-k, kiváló alternatíva volt. Az első plazmánktól nem is tudtam megválni, a fiamnál van, gépről küld rá filmeket, igen jó képe van még mindig, pedig valami 14ezer óra van benne. A feketéje a gz-hez képest lényegében halványszürke.
Ja, most néztem, inkább öt-hat éve volt az, amikor egy 55VT60 kifutóban még mindig 500 felett volt.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#40310) hunspikey válasza salapp (#40309) üzenetére


hunspikey
őstag

Hát ez annyira így van hogy én 620-ért adtam el a 65vt60-at és ennél most olcsóbban vettem a szintén 65 colos LG OLED-et. Szóval brutálisan olcsóbb ha ár/értéket nézel. Ár értékben meg valóban az is benne van, hogy nem egy full HD-s 130 nites kijelzőt kell ám már nézni.. ugye...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#40311) Newlocal


Newlocal
aktív tag

Sziasztok!

Hétfőn jön meg a 65C9em és szeretnék hozzá konzolt. Mozgatás nem igény, max dőlés állítás, de szerintem még erre sem lesz szükség. Tudnátok valami jó konzolt ajánlani?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#40312) Ityu válasza salapp (#40309) üzenetére


Ityu
csendes tag

Élmény olvasni ezeket a sorokat :) 10 évig használtam egy Panasonic g20e-t, s egy centire voltam a gz950 vételétől, de egyelőre nem tudtam megszokni rajta a sportadásokat. Tudom, hogy a közeli jövőben Panasonic oledre fogok váltani, mert egyébként számomra csodás, de hirtelen "újítottam" egy vt50-et. A 14e üzemórás - hibátlan - g20 meg édesapámnál bizonyít, aki meg csodálkozik, hogy milyen jó a tv a korábbi lcd után. Ettől függetlenül oled rulez és bocs az offért; ja, a Terminator 1-et én is '86-ban láttam alámondásos verzióban, sosem fogom elfelejteni :)

(#40313) Gigi01 válasza Ityu (#40312) üzenetére


Gigi01
őstag

Én nem tudom melyik évben,de még osztrákon adták későn(szülők buliba),igaz nem értettünk belőle semmit,egy szemmel néztem néha,arra emlékszem. :DDD
80-as évek vége felé lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#40315) Squirrel válasza csenzi2 (#40314) üzenetére


Squirrel
őstag

Én nem adom el az én vt60-asom, többet ér, ha berakom a vendégszobába, minthogy 150- max 200k-ért elkótyavetyéljem.

(#40317) GalaHU válasza csenzi2 (#40314) üzenetére


GalaHU
őstag

Nekem 65st50 van a nappaliban, ha beválik a C9 akkor ott is csere lesz. Én 200k-val már kibékülnék... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#40319) julius75


julius75
aktív tag

Tudja esetleg valaki hogy lehetne megnézni az üzemórát?
LG OLED65W9PLA :R

(#40320) krx21 válasza GalaHU (#40317) üzenetére


krx21
nagyúr

Már kellene tudnod, hogy beválik-e vagy sem... ;)

(#40323) cichlid1


cichlid1
tag

Panás srácok: üzemóra és karbantartó infók előhívhatóak a GZ950-en? Ha igen, hogyan?
Köszi előre is :)

(#40324) alaves válasza djpundro (#40296) üzenetére


alaves
addikt

Ez a színátmeneti, árnyalatátmeneti tömörítési hiányosság nálam 18 Mb/s (1080p, x264, L4.1, 23.976fps) forrásnál már biztosan nem látszik. Viszont épphogy, de látszott 15.9 Mb/s (1080p, x265, Main 10@L5.1@High HDR, 23.976fps) forrásnál.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#40325) blakey válasza djpundro (#40296) üzenetére


blakey
titán

Ahogy előttem már megírták a választ, ilyen a forrás, ezzel együtt kell élni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#40327) rothfb válasza cichlid1 (#40323) üzenetére


rothfb
veterán

Az üzemórát meg tudod nézni menüben. Most nem vagyok otthon, de nem sokára megírom hol. A karbantartásokat, hogy mennyi volt, azokat külön nem. De egyszerűen kiszámolhatod, ha tudod majd az üzemórát. Üzemóra osztva 4-el. Mivel 4 óránként van kis karbantartás (5 perces). Nagy karbantartás pedig 1000 óránként 80 perces.

(#40328) rothfb válasza alaves (#40324) üzenetére


rothfb
veterán

A hdr esetében szerintem nem ideális a fullhd felbontás és az alacsony bitráta. Bár elvileg ugye a fullhd és 4k között arról volt, szó, hogy nem veszed észre a különbséget, vagy alig, de ennek ellenére szerintem a 4k ideális a hdr-re, plusz egy combosabb, legalább 30 mbit feletti adatsebesség. Olyankor már nem szabad szerintem látszódnia átmenetnek az árnyalatok között.
De majd egy nálam okosabb megcáfol...

(#40332) Joshi


Joshi
titán

Lehet mótvá, de azért ezek az árak mindenre következtetnek csak a zárcsökkentésre nem. :DD :DDD A 48"-os méret induló ára is egy vicc. :O

[ Szerkesztve ]

(#40333) adamssss válasza Joshi (#40332) üzenetére


adamssss
veterán

Soha nem kerulnek ennyibe itthon max az elso napokban de amint bekerulnek a nagy boltok kinalataba kb ezekbol az arakbol 10-20 szazalek rogton lejon.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#40334) Joshi válasza adamssss (#40333) üzenetére


Joshi
titán

"...10-20 szazalek rogton lejon."
Ezt nem tudtam, akkor rögtön megyek venni egy RX feltekerhetőt, igaz az csak 65"-os és még úgy is kerül egy panel lakás árába. :Y :O

De lehet hogy egy 48"-os CX egérmozi lesz a vége 500ééé. :DD :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#40335) Jakesz válasza Joshi (#40332) üzenetére


Jakesz
őstag

Nincs ebben az árazásban semmi meglepő. Csak a szokásos. Aki egy kicsit is szem előtt tartja az ár/teljesítmény arányt, és nem mindenből a legfrissebb darab kell, az mostanában csap le a tavalyi szériára, jó áron.

(#40336) cichlid1 válasza rothfb (#40327) üzenetére


cichlid1
tag

Köszi, én nem találtam menüben semmi infót, de lehet csak én bénázom.

(#40337) Joshi válasza Jakesz (#40335) üzenetére


Joshi
titán

A meglepő számomra az RX feltekerhető 65"-os kijelző, de méginkább a 48" CX. Persze negatív értelemben. ;]

[ Szerkesztve ]

(#40338) Jakesz válasza Joshi (#40337) üzenetére


Jakesz
őstag

A 48"-nál az eredetiséget is meg kell fizetni, mivel ilyen még nem volt oledben:D

(#40339) so_ha válasza julius75 (#40319) üzenetére


so_ha
senior tag

(#40340) julius75 válasza so_ha (#40339) üzenetére


julius75
aktív tag

Köszönöm szépen! :R
(azt meg pláne, hogy nem az volt a válasz,: "használd a keresőt...")

A távirányítóra nincs idő, de hogy infrás telót honnan veszek.....soha nem szoktam eladni a régieket, viszont a G2-őt elkönyörögték :W

Még nem vettem.
És nem is tudom mi legyen. Már csak kiállított darabok vannak sajnos (65-ös), bontatlan nincs. (alza nem játszik)
Az egyik 3 a másik 5 hete megy, ezt mondják róluk.....
Merjem ne merjem ..... :F

[ Szerkesztve ]

(#40341) GalaHU válasza krx21 (#40320) üzenetére


GalaHU
őstag

Ne is mondd, kicsit sűrűek voltak a napok a héten, összesen vagy 3 órát használtam... :(

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#40342) rothfb válasza Joshi (#40332) üzenetére


rothfb
veterán

Én annó megmondtam, hogy csak azért mert 48 colos, még bőven 500 felett lesz.

(#40343) rothfb válasza cichlid1 (#40336) üzenetére


rothfb
veterán

Elnézést, hogy tegnap már nem írtam, de már nem volt erőm este 11-kor.
A lényeg, hogy az üzemidőt a menüben tudod megnézni. Mégpedig itt:
Menü/Súgó/Rendszerinformációk/Állapot4.
A C betű utáni 5 szám jelöli.

(#40344) rothfb válasza julius75 (#40340) üzenetére


rothfb
veterán

Mennyiért adnák őket?
Azt látom, hogy árukeresőn mennyiért vannak, de mivel mentek, ki vannak csomagolva, olcsóbban kell adniuk.

[ Szerkesztve ]

(#40345) julius75 válasza rothfb (#40344) üzenetére


julius75
aktív tag

1.25millió
Az Euronicsban rákérdeztünk, pont amiatt hogy kiállított darab, de nem engednek belőle.....

Illetve van még dobozos, gyári csomagolású 65w8 is, 950-ért.
Régebbi processzor, nincs 2.1hdmi, illetve nem tudom panelban van-e különbség a w9-hez képest.....
Szóval 300-al olcsóbb, dobozos,
de 18-as modellév..... :F

[ Szerkesztve ]

(#40346) rothfb válasza julius75 (#40345) üzenetére


rothfb
veterán

Azzal, hogy kiállított db-okról beszélünk, jelentős engedménnyel szabad csak megvenni, vagy úgy se. Mondani meg azt mondanak, amit akarnak, mármint arról, hogy mennyit mentek a tv-k. Bár ezt ugye meg lehet nézni a szervizmenüben, de ahhoz már ugye infrás telefon is kellene.
Én azt gondolom, hogy akkora összegről beszélünk, ahol semmiképpen nem vennék kibontott, kiállított db-ot. Mindegy mennyit ment. Én mondjuk "kisebb" összegnél sem vennék kiállított db-ot.

Egyébként ha játszani fogsz, akkor ne vegyél 8-as szériát. Ha nem, szerintem nyugodtan vehető a tavalyi széria is. Annyival nem fog kevesebbet tudni, ráadásul sokkal jobb árban van.

[ Szerkesztve ]

(#40347) salapp válasza julius75 (#40345) üzenetére


salapp
addikt

Euronicsból semmi műszaki cikket, háztartási gépet nem vennék, eddigi saját, családi, közeli és távolabbi ismeretség tapasztalatai alapján szemét egy banda, ha garanciális, stb ügyintézés a téma.
Kibontott gépet meg végképp nem, mindent lerúgnának magukról.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#40348) daneel_hu válasza julius75 (#40345) üzenetére


daneel_hu
addikt

A 65w8 megéri ennyiért ha bontatlan.
De azért azt ellenőrizni kellene, legalább az üzemóráknál...
Nincs nagy különbség a W8 és a W9 között, max a W9 HDMI 2.1.

Kiállított darabot nem vennék meg, mindegy, hogy W-széria vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#40349) daneel_hu


daneel_hu
addikt

De ha valaki most tud várni még egy kicsit, szerintem lesznek itt cifra leárazások a következő hónapokban.

(#40350) Pro Koryak válasza daneel_hu (#40349) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Vagy mégsem. Ha lelassul a termelés a "koronáscukor" miatt, nehogy még magasabb árak + nagyon lassú árcsökkenés legyen az új modelleknél.

Amúgy miért várta, gondolta azt bárki is, hogy a 48" modell majd sokkal olcsóbb lesz, mint az 55"-os? :U

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.