Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) Piftuka válasza Joshi (#2550) üzenetére


Piftuka
veterán

"Egy szóval nem mondtam hogy gagyi csak nem akarjátok megérteni, kb annyira szükséges vagy felejtős kategória mint a 3D."

A 3D hasznos, egyértelműen a képi élményt javító technológia, a TV képernyő ívelése pedig teljesen felesleges dolog. Nem értem, hogyan tudod egyáltalán csak összehasonlítani őket...

Mindazonáltal, én korábban azt mondtam, hogy soha nem tudnám megszokni az ívelt képernyőt. Tévedtem. Amíg nálam volt az EG910V, a legkisebb hátrányát sem láttam a gyakorlatban.

Más kérdés, hogy ha egyező tulajdonságú hajlított és sík képernyő közül választhatnék, biztosan az utóbbit hoznám el.

(Bár halkan jegyzem meg, hogy szerintem dizájn szempontjából az EG910V, vagy a C6V telitalálat, míg az E6V - az alján látható hangszóró miatt - nekem kevésbé tetszik.)

"Aquila non captat muscas."

(#2552) Nemir Ombe válasza Joshi (#2550) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... "magyarázd már el", hogy ha nem akarsz "görbe oled-et" venni, akkor miért kell minden nap "elméleteket gyártani" arra, hogy miért nem akarsz .... ?? :D

A többi "görbe oled" vásárló nevében nem tudok nyilatkozni, de én azt láttam a "görbe oled előnyének", hogy majd' fele annyi volt, mint egy nem görbe, hátrányát viszont nem találtam .... így nyugodtan megvettem és nézem, így nem kell "arra várnom évekig", hogy mikor megy le az oled ára és mikor nézhetek már "jó képet" az lcd helyett.... :D .... mindemellett egy TV egy mindennapi használati tárgy, egy eszköz, az ember megveszi, használja, majd ha úgy gondolja és igélnyi, akkor lecseréli és vesz egy másikat .... ;)

Hmm ....

(#2553) dom1n0 válasza Piftuka (#2551) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Nehezen ertitek meg (paran), hogy a hajlitas elsosorban nem technikai, hanem designbeli dolog (volt),
egyfajta megtudjuk csinalni showcase.
Cserebe hatranya nincs szerintem, mondom ezt mostmar jopar ora nezese utan (100+).
Szerintetek a wall mountos uj w szeria, barmilyen technologiai csodat hoz, hogy baromi vekony?
Nem az, hanem hitech showcase, hogy mar ilyet is tudnak.
Teny tobb haszna lesz, mint az ivelesnek.
Par honap mulva koltozunk, es nem kerdes egyebkent az uj nappaliba milyen szornyeteg kerul majd, oled :D

[ Szerkesztve ]

(#2554) Joshi válasza Nemir Ombe (#2552) üzenetére


Joshi
titán

"akkor miért kell minden nap "elméleteket gyártani" arra, hogy miért nem akarsz .... ??"
Ha csak megemlítem már jön az ellentábor, most se én kezdtem firtatni az ívelés létjogosultságát. ;)
Egyébként meg nincs EG-ből 65"-os ami "olcsóbb" lehetne, a C-B-E-G szériák árát meg tudjuk.

(#2555) Nemir Ombe válasza Joshi (#2554) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... látod már megint csak "elméleteket gyártasz" .... ha nem az a baj, hogy hajlított, akkor meg vagy "túl kicsi" vagy "túl drága" .... ;] :D

Hmm ....

(#2556) krx21 válasza dom1n0 (#2553) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért nem egészen marketing. Én amikor nézegettem ezeket az ívelt TV-ket, igazolni láttam, hogy bizony a térérzet kialakulásában jelentős szerepe van... Az megint egy másik kérdés, hogy a legtöbb ember nem barátkozott meg vele. Én is féltem tőle, mert nem tudhatom, hogy hosszú távon miként vélekednék róla.
Úgyhogy örülök, hogy végül sík lett... Amúgy oldaról nézve az íveltet, a tv közelebbi oldala rosszabb, míg a távolabbi oldala jobb szögben látszik, tehát igazából nem egyértelmű, hogy jobb vagy rosszabb...
Szóval szerintem annyira nem hülyeség ez az íveltség.
Mikor a kiállításon közelről néztem a 85"-os 4K TV-t, szinte kivánta a méret és a szem, az íveltséget...

(#2557) Piftuka válasza dom1n0 (#2553) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nehezen ertitek meg (paran), " ... "Szerintetek[..]"

Légy szíves, olvasd már el figyelmesen, hogy én mit írtam! -->

"Mindazonáltal, én korábban azt mondtam, hogy soha nem tudnám megszokni az ívelt képernyőt. Tévedtem. Amíg nálam volt az EG910V, a legkisebb hátrányát sem láttam a gyakorlatban."

Szóval, ha kérhetem, címezd a hozzászólásodat annak, akinek szól! Jelen esetben Joshi-nak.

Mert én éppen azon a véleményen vagyok a témában, mint te, és még sokan mások...

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#2558) dom1n0 válasza Piftuka (#2557) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Bocsanat, uj helyett valasz lett veletlenul, 1000x sry

(#2559) Piftuka válasza dom1n0 (#2558) üzenetére


Piftuka
veterán

Nincs probléma. Azért jeleztem. :K

"Aquila non captat muscas."

(#2560) Partizan182 válasza Joshi (#2550) üzenetére


Partizan182
senior tag

A multkor négyen trackmania-t toltuk kanapen osztott képernyőn es fasza volt hogy aki a szélén ult jobban latta a sajat kis kepernyojet az ellenoldalon az iv miatt. Sik képernyő eseten folyamatosan helyet kellett volna cserelni (több mint 4en voltunk, passzoltuk a kontrollereket).

There. Juhepi?

(#2561) Piftuka


Piftuka
veterán

Egyébként most tényleg nagy a dilemma részemről.

Beleszerettem az OLED képminőségébe. :K Viszont az EG910V-vel szerzett múltkori tapasztalatok alapján óvatosabb vagyok. (Mondjuk most sokkal drágább is a MM-ban, mint amikor én vettem.)

Az LG-től nincsen még hír, a MM el sem küldte a szervizbe az általam visszavitt modelleket...

Viszont kedden szoftvert frissített (automatikusan) a UPC CI kártya... Talán éppen a korábbi, általam jelzett problémát oldották meg az LG-vel közösen? :F

Ha másik modellben gondolkodom, akkor a C6V, vagy az E6V szuper volna, de azok még jelenleg sokkal drágábbak, mint a ~fél milliós keret. Vajon ahogyan "szorítja az idő" a boltokat (az új modellek április-májusi megérkezésével), maradnak-e még ezek készleten, és lesznek-e sokkal olcsóbbak?

Ugyanakkor most még vasárnap éjfélig az LG 65UH950V IPS paneles készülék az eddigi legolcsóbb áron van, kicsivel az összeghatár felett. Bazi nagy kép, gyönyörű színek, jó képélesség jellemzi, fényes környezetben tesztelve szignifikáns különbség az OLED-hez képest még feketében sincsen, ráadásul 4K felbontása van...

A 3D-je is elég korrekt, bár csak középről nézve tökéletes, miközben az OLED-é minden szögből nézve tűéles...

"To buy, or not to buy? That is the question..." :)

"Aquila non captat muscas."

(#2562) krx21 válasza Piftuka (#2561) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha tényleg beleszerettél az OLED képminőségbe, akkor IPS TV-be biztos nem gondolkodnál... :U
Még MM-os nagy fényerejű boltban is kijön a hatalmas kontraszt különbség... Mondjuk nem tudom, te milyen tartalmat néztél, mert egy napfényes tengerpartnál ez kevésbé jön ki tényleg...
Ha meg haza viszed, pláne az oled után, hát lenne sírás szerintem...

(#2563) #94529552 válasza Joshi (#2554) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tévedésben vagy, mert te vagy az ellentábor, egyedül mindenki ellen, csak fordítva ülsz a lovon. :O Bár ez már inkább szándékosnak látszik.

[ Szerkesztve ]

(#2564) Ijk válasza Piftuka (#2561) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem még mindig az 55" FHD OLED-del + set-top boxszal járnál a legjobban. 55-65" között nincs akkora különbség ami miatt megéri annyival rosszabb kéminőséget venni ugyanannyiért. 4k-t amúgy is teljesen felesleges venni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2565) torma1981 válasza Ijk (#2564) üzenetére


torma1981
veterán

4k-t miért is felesleges venni? Láttál már 4k-s tartalmakat? Játszottál már 4k-s játékkal?

(#2566) junior11


junior11
veterán

LG E7 & W7 OLED TV 6-Hour Review [link]
LG 65W7 Wallpaper 4K OLED TV Hands-on Review [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2567) Joshi válasza Nemir Ombe (#2555) üzenetére


Joshi
titán

Ez nem elmélet, mindig is 65"-os méretben gondolkodtam és természetesen síkképernyőben. Ide csak OLED tulajok írhatnak? Vagy csak pozitívumokkal érvelhet egy fórumozó? Egyébként az árazáson és ívelésen kívül semmi bajom az OLED-el, ráadásul az ívelt kialakítás még csak nem is OLED sajátosság.

(#2563) Pumma megint te akarod belém magyarázni hogy az ívelt kialakítás az én nyűgöm, pedig már itt is írta más is hogy neki se jön be. Egyébként is mindenki azt vesz amit akar. A 2016-os 5 modellből 3 síkképernyős az idei modellek közül meg lehet hogy nincs is, szóval ennyit az ívelésről. De tényleg hagyjuk az ívelést mert már nagyon nem érdekel.

(#2568) Nemir Ombe válasza torma1981 (#2565) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A játék (talán) megfelelő indok lehet, de megfelelő 4K (nem online agyontömörített, lemezen előre felkonvertált vagy 4K demo) tartalom egylőre annyi létezik, amit a 2 kezeden meg tudsz számolni .... azokhoz meg jelenleg minek ....!!??

A "jövőbiztosság" miatt sem érdemes a 4K-ra hivatkozni, hogy csak azt "kifizetődő" már venni (persze ha nem kapsz mást, akkor nincs opció), mert idén is vezetnek be még jópár olyan a 4K-val kapcsolatos "extrát" amit a régebbi 4K TV-k (nagy eséllyel) nem fognak megkapni .... ;)

(#2567) Joshi :

De elmélet, mert ha nem mindegyik tipusban/modellben a "hibát" keresnéd, akkor már rég vettél volna egyet .... de mindig van valami "hiba" ami miatt nem veszel/vennél, vagy túl hajlított vagy túl kicsi vagy túl drága .... igy egy "elméleti" oled tulajdonos vagy, aki "elméleteket gyárt" arra, hogy miért is nem vesz oled tv-t, bár szeretne .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#2569) envagyok válasza Joshi (#2567) üzenetére


envagyok
veterán

Bárki írhat, akinek nincs, az inkább kérdezzen mint véleményt mondjon

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2570) envagyok válasza Nemir Ombe (#2568) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem sincs értelme a 4knak.
Most kell fhd-t venni akciósan és a félretett 2-300k különbözetből venni egy 65-ös 4k-t venni 4-5 év múlva

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2571) Ijk válasza torma1981 (#2565) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mert jelenleg a tartalmat egy átlagfelhasználó számárára 1%-ban sem teszik ki az UHD. Nincs tartalom, legtöbben tv műsorokat néznek leginkább, BD film alig van 4k-ban, streamből a Netflixnek van pár sorozata.

55"-os UHD tv-hez legalább 1,5m-re kell ülni hogy igazán lásd az UHD előnyét, 2m-en túl egyre inkább eltűnik a FHD és UHD közti különbség.

Az emberek 99%-nak soha nem lesz szüksége 4k-ra, de megkockáztatom hogy a FHD-t is jelenleg a pár százalék hc házimozison kívül senki nem használja ki. Legtöbben még mindig olyan bitrátát néznek túlnyomó részt hogy egy nagybitrátájú 720p sem nézne ki sokkal rosszabbul.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2572) Joshi válasza envagyok (#2569) üzenetére


Joshi
titán

De miért fáj nektek hogy valakinek nem kell az ívelt kialakítás még 500ezerért sem? Akinek tökmind1 csak oled legyen az úgy is megveszi.

(#2573) #94529552 válasza envagyok (#2569) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ugyanezt próbálom megértetni vele én is. Nemtom mi a céljuk az állandó vitakeltéssel? OLED szakértő OLED nélkül, meg 4k szakértő 4k nélkül a fő tanácsadók. Szerintem mindenki megértette, hogy nekik nem tetszik, nem akarnak venni. Miért kell a topikot újra és újra ezzel terhelni?
Joshi Nem inkább neked fáj, hogy mások olyat vesznek, ami neked nem tetszik?! Ketten nyomjátok mindig ugyanazt, már mindenki megértette, elég volt ennyiszer elmondani ugyanazt. Uncsi nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#2574) Joshi válasza #94529552 (#2573) üzenetére


Joshi
titán

Akkor beszélgessetek az oledről sokat. :R

(#2575) Ijk válasza #94529552 (#2573) üzenetére


Ijk
nagyúr

Őszintén szólva leginkább a te önjelölt topikgazda mivoltad terheli már nagyon ezt a topikot.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2576) envagyok válasza Joshi (#2572) üzenetére


envagyok
veterán

Én se írogatok semmi olyan fórumba ahol olyan termékekről beszélnek ami nekem nincs.
Vagy ha tervezek venni kérdezek.
De ha nekem tetszik az ívelés és nem gond 3m-ről hogy 55 col nem 4k ( úgyse látok különbséget) akkor nem kell semmit magyarázni.
Kicsit savanyú a szőlőnek tűnik.
Joshinak ha tetszik vesz ha nem, nem, de nem kell vitatkozni tulajokkal.
Amióta megvan nekem a hálóba a 320-ért vett 55eg910v azóta soha nem kapcsoltam be a 60-as plazmát a nappaliba pedig ott konolyabb a hangrendszer ( onkyo tx-nr3008 5.2 vs onkyo tx-nr 555 5.1.2)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2577) gyerecske válasza Ijk (#2564) üzenetére


gyerecske
senior tag

Szerintem is korai még a 4K, de ugyanez volt a fullhd esetében is(igaz hogy még mindig gyerekcipőben jár az is nálunk)
Nekem jó lenne egy min. 65" OLED FHD-ban is.

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#2578) Ijk válasza gyerecske (#2577) üzenetére


Ijk
nagyúr

A FHD-UHD addig releváns ameddig jelentősen olcsóbban kapsz FHD-t mint mondjuk a FHD 55"-os OLED esetében. Mindig figyelembe kell venni a nézési távolságot. Nekem 40"-os UHD moitorom van, 80cm-ről nézem, 1,50m-nél elveszik teljesen a különbség a FHD és UHD felbontás között.
65"-ban még van pár FHD készülék, de pár hónapon belül valószínűleg újonnan csak UHD-t kapsz, tehát nincs jelentősége.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2579) Joshi válasza envagyok (#2576) üzenetére


Joshi
titán

"Én se írogatok semmi olyan fórumba ahol olyan termékekről beszélnek ami nekem nincs."
Csak arról lehet beszélni amid van? Ez érdekes, ezt nem tudtam hogy így van. :DDD

Én ezt írtam ami kijelentő módban volt, semmilyen negatív szándékom nem volt vele. Aki vitába szállt az ívelésről az Pumma fórumtárs majd utána a falka.

(#2580) #94529552 válasza Ijk (#2575) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez nagyon vicces volt. :O Irritáló a vitátok, csak ennyi az egész. Te erőlteted a plazmás véleményedet itt. Mi az hogy nincs értelme a 4k-nak, olvastam csak 75"-ost vennél? Megértettük, de a többieket miért terheled még mindig ugyanezzel? Meg az össze tévés hírek topikját. Tapasztalat kellene előbb az UHD-ről is, de otthoni használattal.
Joshi Az OLED tulajok neked falka?
Nem igaz, mert nem vitáztam róla, csak mondtam, hogy az oled tulajok nem úgy látják, szóval csak pontosan írjunk.

[ Szerkesztve ]

(#2581) envagyok válasza Joshi (#2579) üzenetére


envagyok
veterán

Azt írtam hogy adott termék és elsőkezes információ hiányában csak kérdeznék, nem észt osztanék.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2582) Joshi válasza #94529552 (#2580) üzenetére


Joshi
titán

"Az OLED tulajok neked falka?"
Nem értetted a hasonlatot, a falka nekiesik a prédának. Nagyjából ez történt, csak egyszerűbb azt mondani hogy megint én kezdem az íveléses témát feszegetni. ;)

(#2581) envagyok látod megint elferdíted a témát, egy szóval se mondtam hogy senki ne vegye mert szar, csak és kizárólag a saját véleményemről beszéltem. Erre mindenki elkezdte nyomni hogy mi bajom az íveléssel amit sokadszorra leírtam. És igen számtalan ívelt tévét láttam otthoni környezetben is és továbbra se kellene.

[ Szerkesztve ]

(#2583) envagyok válasza Joshi (#2582) üzenetére


envagyok
veterán

100szor előhoztad, csupaszra rágtad ezt.
Unalmas és senkit sem érdekel.
Mindenki boldog az ível oledjével ha hiszed ha nem.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2584) Ijk válasza #94529552 (#2580) üzenetére


Ijk
nagyúr

Te nem vagy itt senki hogy megmond ki szólhat hozzá vagy sem és mivel kapcsolatban ontopik a témához. Ha valami nem tetszik lehet menni a moderátorokhoz, egyelőre nem vagy topikgazda és remélhetőleg nem jut addig a fórum hogy az legyél. Úgyhogy szépen ignoráld ha valami nem tetszik szakmai szinten, ha nem vagy képes érdemi szakmai vitára, unod, nincs ínyedre, nem tudod értelmezni.

Nagyon unalmasak már az önkéntes topikgazda ugrálásaid, először és utoljára írom le a véleményem ezzel kapcsolatban, továbbiakban egyszerűen átsiklok az összes hozzászólásod felett ami nélkülözi a szakmaiságot.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2585) Joshi válasza envagyok (#2583) üzenetére


Joshi
titán

Akkor neked is belinkelem hogy miből indult ki az ívelés és döntsd el magad hogy ki hozott elő és mit.

(#2586) envagyok válasza Joshi (#2585) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem itt és most le kellene ezt zárni

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2587) #94529552 válasza Ijk (#2584) üzenetére


#94529552
törölt tag

Végre. Köszönöm. :DDD Amíg ilyenek irkálsz: 55"-os UHD tv-hez legalább 1,5m-re kell ülni hogy igazán lásd az UHD előnyét :( , jobb is. Van 55" UHD-m és látom az előnyét 2 méterről. Ki kellene próbálnod otthoni környezetben. De komolyan. :K

Joshi Akkor még előtte is nézd meg, mert Piftuka nem kérdezett az ívelt-nem ívelt viszonylatban, mivel saját tapasztalata van benne. Esetleg csatlakoznál Ijk-hoz? ;]
Ennyivel zárjuk is.

[ Szerkesztve ]

(#2588) envagyok válasza #94529552 (#2587) üzenetére


envagyok
veterán

Mondjuk neked sem ártana rendesen elolvasni mit ír a másik...
40-es monitorról volt szó
Sztem ezt is zárjuk le

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2589) Joshi


Joshi
titán

Én töröltem is a topikot néhány évre. Ámen. :D

(#2590) dom1n0 válasza Joshi (#2589) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Amen :D
Kis ontopik, szamomra az alabbi beallitasok jottek be a legjobban xbox one / ps4 hasznalatahoz:
55eg910 tv

Hdmi mod : PC
Kep mod : Jatek
Oled feny: 95
Kontraszt: 95
Fenyero: 60
Elesseg: 0
Szin melyseg: 0
Arnyalat: 0
Szinghomerseklet: W20
Gamma: Magassag2
Fekete Szint: Alacsony kepvezerles

(#2591) daneel_hu


daneel_hu
addikt

4k vs FHD-nek nincs semmi értelme mivel nincs egyetlen 2016-os vagy 2017-es OLED modell amely FHD lenne. Magyarán csak az 2015-ös vagy 2014-es agyonakciózott, többnyire ívelt tévéket lehet itthon FHD felbontással megvenni.

A 2016-os panelek pedig nem csak a 4k miatt jobbak mint az elődjeik.
Fényerősebbek, + néhány gyermekbetegséget már megoldottak ezeknél.

Amúgy szerintem sincs értelme jelenleg 4k-s tévét venni.
Viszont ha FHD-s OLED-et akar valaki, akkor kénytelen legalább 2 éves panellel szereltet venni.

(#2592) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Ma az auchanben neztem egy 55b6j modelt, es meglepoen keves extrat lattam rajta, ami plussz lenne, a demok alapjan.

(#2593) envagyok válasza daneel_hu (#2591) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem lesz fhd előbb utóbb.
Majd le akarják fedni az olcsó szegmenst is. Oda pedig butítani kell.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2594) krx21 válasza dom1n0 (#2592) üzenetére


krx21
nagyúr

Milyen extrákra gondolsz, amit látni szerettél volna? :F

(#2595) krx21 válasza junior11 (#2566) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem erős a gyanúm, hogy ezek 2016-os panelek, tovább finomított elektronikával.

(#2596) Ijk válasza daneel_hu (#2591) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kérdés hogy ez mennyire ér meg 200k többletkiadást.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2597) krx21 válasza Ijk (#2596) üzenetére


krx21
nagyúr

Egy videophile-nek mindenképpen... Gondolom te se véletlenül jutottál el a VT plazmához...

(#2598) Ijk válasza krx21 (#2597) üzenetére


Ijk
nagyúr

ST-m van, nem érte volna meg nekem a többletkiadást a VT.
Kétlem hogy Piftuka akkora videofil lenne hogy megérne neki egy ugyanakkora tv +200k-t. Már így is inkább 65"-os LCD-n gondolkozik, pedig az aztán még a legolcsóbb OLED-től is fényévekre van.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2599) Nemir Ombe válasza daneel_hu (#2591) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pont nemrég jelentette be az LG, hogy idén is lesz "belépő" FHD oled TV (szerinem volt róla szó valamelyik PH-s cikkben is, lehet keresni), az már más kérdés, hogy ez is milyen panellel lesz .... amit írsz, egy részével egyet tudok érteni, ezek azok a dolgok amiket a 4K tulajok a plusz felbontásnak tulajdonítanak, pedig nem (csak) amiatt lát(hat)nak jobb képet, főleg több méterről, de ezen kár is vitázni .... a legnagyobb baj a valós 4K anyagok hiánya ill. az, hogy a legtöbben, akik "ég és föld" különbséget látnak egy konvertált 4K BD, egy agyontömöritett online 4K "strím" és egy FHD között, azok nem láttak még normális FHD-t jó forrással .... persze a 4K-hoz a HDR és a nagyobb szintér sokat hozzá tud tenni, de ezeknek önmagukban semmi közük a felbontáshoz .... aki akar "kísérletezni" egy kicsit és van rá lehetősége próbálja ki, hogy akár egy jobb mobillal készített HDR képet nézzen meg egy HDR nélküli FHD TV-n .... érdemes és el lehet rajta gondolkodni is, hogy ez miért csak a 4K TV-kbe került be .... ;)

Hmm ....

(#2600) krx21 válasza Nemir Ombe (#2599) üzenetére


krx21
nagyúr

Mert fogyasztói társadalomban élünk....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.