Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) Tibcsó


Tibcsó
aktív tag

Sziasztok!

55B7V vásárlásán gondolkozom, film nézés, és PS4 használat lenne a lényeges fő használat.
Véleményetek?
:R

(#3402) Dniel válasza Tibcsó (#3401) üzenetére


Dniel
tag

Közben megjött a "hivatalos" válasz c7vsb7 csak a talp más

[ Szerkesztve ]

(#3403) Partz válasza Dniel (#3402) üzenetére


Partz
senior tag

Nemcsak a talp, a komplett design más. A keret színétől kezdve (B7 ezüst, C7 fekete), az elektronika doboz formában eltér stb. Technikai specifikációkban idén teljesen egyezik a kettő hardvert, szoftvert beleértve.

(#3404) krx21 válasza Tibcsó (#3401) üzenetére


krx21
nagyúr

Világbajnok TV!
Bár még mindig egy akciós B6 a legjobb ár/teljesítményben...

(#3405) Tibcsó válasza krx21 (#3404) üzenetére


Tibcsó
aktív tag

:R

(#3406) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

B6J vagy B7V esetleg B7C között vacillálok 55" méretben!
Érdemes az idei modellek közül választani inkább?

Popcorn és PS4pro!

(#3407) krx21 válasza Faresz29 (#3406) üzenetére


krx21
nagyúr

Olvass vissza 2-vel feljebb...

(#3408) Faresz29 válasza krx21 (#3407) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Köszönöm! Rendszeresen olvasom a forumot!
De még mindig nem világos, miben nyújtanak többet az idei modellek...
Valamint, hogy megérik e a többletköltséget!

(#3409) krx21 válasza Faresz29 (#3408) üzenetére


krx21
nagyúr

Túl nagy, szignifikáns különbség nincs.
Ezért ha olcsón szerzel egy B6-os, az best buy...

(#3410) Piftuka válasza krx21 (#3404) üzenetére


Piftuka
veterán

"Bár még mindig egy akciós B6 a legjobb ár/teljesítményben..."

Ez így igaz, bár furcsa módon a 65 colos méretben már a C6V jobban megéri. Kikerültek ugyanis az utolsó (?) 65B6J-k a Media Markt-ba.... Fura, mert nagyon sokáig egyáltalán nem is volt ilyen nekik készleten. (Még a webáruházban sem láttam hónapok óta.)

Talán az LG a raktáraiból az utolsó példányokat kiszállította. Bárhogy is... az ára 1.000.000 forint körül van, és annyiért a C6V, vagy az E6V (az sem sokkal drágább) jobb vétel.

Azt egyébként sajnálom, hogy a legtöbb helyen elfogytak a 2016-os, 3D-s LG OLED-ek, 65 colos méretben! A 3D miatt mindenképpen ilyet akartam venni, de egyetértek azzal, hogy ennyit egy tévé nem ér.

Persze nagy kérdés, hogy ha esetleg marad még 1-1 példány az év végéig, akkor milyen áron fogják adni őket!?

"Aquila non captat muscas."

(#3411) nokia123 válasza krx21 (#3409) üzenetére


nokia123
aktív tag

Szia! Neked most melyik szoftver verzió van a OLED55B6J? Mert amint látom a legújabb 04.31.25 de nekem nem frissíti valamiért. Még a 04.31.10 van fent.

(#3412) ^Boss válasza nokia123 (#3411) üzenetére


^Boss
őstag

Kezzel kellett nekem is usbrol ratenni a legujabbat

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#3413) nokia123 válasza ^Boss (#3412) üzenetére


nokia123
aktív tag

Nekem eddig mindig megcsinálta magától,utp kábellel van össze kötve.

(#3414) krx21 válasza nokia123 (#3411) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem is. Nem lehet, hogy az automatikus frissítés később jelenik meg?

(#3415) Solesz84


Solesz84
aktív tag

Nekem az 55C6V-hez a 04.31.05 a legujabb az LG honlapjan, de nekem is pendrive-rol kellett felraknom.Ti honnan szereztetek be az ujabbakat?

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#3416) Madwe válasza Solesz84 (#3415) üzenetére


Madwe
nagyúr

én megvárom míg megjelenik automatikusan, szintén 55c6v és 04.30.95 van csak, de így is bekapcsol, uh nem töröm magam :D

(#3417) nokia123 válasza krx21 (#3414) üzenetére


nokia123
aktív tag

Nem tudom,remélem igen.

(#3418) krx21 válasza nokia123 (#3417) üzenetére


krx21
nagyúr

Én nem várok. Felraktam USB-n... Reménykedtem, hogy lesz majd YouTube-on HDR, de nem lett...

[ Szerkesztve ]

(#3419) Madwe válasza krx21 (#3418) üzenetére


Madwe
nagyúr

Annak hwes követelményei vannak, nem is lesz sw update-el soha, mert a b-c-e6osokban nincs meg ami a gben igen... :(

[ Szerkesztve ]

(#3420) Zjunior válasza krx21 (#3418) üzenetére


Zjunior
veterán

Youtube hdr mitol annyira brutal?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#3421) krx21 válasza Madwe (#3419) üzenetére


krx21
nagyúr

Én nem feltétlenül hiszem ezt...

Zjunior: Attól, hogy akkor vált csak HDR-re YouTube alatt...

[ Szerkesztve ]

(#3422) Madwe válasza krx21 (#3421) üzenetére


Madwe
nagyúr

fyi a végefelé arra jutnak, h hw-es a kérdés...

(#3423) krx21 válasza Madwe (#3422) üzenetére


krx21
nagyúr

Tudom ismerem az infót. De nem lenne lehetetlen szerintem.

(#3424) Madwe válasza krx21 (#3423) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát ha abból indulok ki, h eddig volt egy bugos félkész spotify app, ami a spotify connectet meg playlisteket se támogatta, erre nem hogy frissítették volna, hanem konkrétan kiszedték a webshopból s mostmár le se lehet tölteni (ok ez spotify sara) a googletől se várnék sok jót:D

(#3425) adamssss


adamssss
veterán

Tv kipróbálva, beüzemelve. Nagyon durván jó.

Egy kérdés:
Ha rákötöm a laptopot (E7440) akkor a kép mind a négy széle lelóg a tv-ről, valamint a laptop sem tudja normálisan detektálni a felbontást. Ez mitől lehet? Valami megoldás?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3426) Madwe válasza adamssss (#3425) üzenetére


Madwe
nagyúr

Milyen felbontás van a laptopon beállítva, milyen kimeneten s milyen kábellel használod?

Wireless displayként használva jó egyébként?

(#3427) adamssss válasza Madwe (#3426) üzenetére


adamssss
veterán

A laptop FHD natívan azon is használom.
HDMI kábel

WiDi-t még nem próbáltam

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3428) Jack@l válasza adamssss (#3425) üzenetére


Jack@l
veterán

Állítsd át "csak pásztázásra" a tévét. Meg a laptopot is arra a felbontásra.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#3429) Piera23 válasza adamssss (#3427) üzenetére


Piera23
tag

Bemenet választó gomb > Összes bemenet > válaszd ki a Hdmit amibe dugtad, jobb oldalon szerkesztés > PC ikon. Mindig ebbe dugd utána

(#3430) adamssss


adamssss
veterán

Koszonom a segitseget.
Delutan kiprobalom aztan irok h valami nem megy.

Tegnap megneztem egy melytengeri dok filmet a digi nature-on es a kepminoseg allejtegetos volt. Es akkor meg hol van ez egy bd-tol... :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3431) junior11


junior11
veterán

Panasonic TX-55EZ950 review [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#3432) adamssss


adamssss
veterán

Sikerült a képméretet beállítani csak annyit kellett csinálni, hogy a port-ot átraktam pc-re és rögtön minden a helyére került.

Viszont ami továbbra is zavar az az, hogy a PC-re kötve nem homogén a kép. A széleken bevilágítás jelentkezik, a fekete nem fekete hanem szürke és foltos, és a kép nem igazán áll össze.
Most pl a Digi Animal World-öt nézem HD-ban és kb nem hiszem el amit látok olyan szép. Na most PC-ről nézve ez nagyon nincs így. Esetleg van valami amit állítanom kellene?

A másik a mozgás. PC-ről nézve kicsit darabos. Ezen lehet segíteni?

Köszönöm

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3433) Madwe válasza adamssss (#3432) üzenetére


Madwe
nagyúr

Pcről nézve filmeket nézel gondolom, kérdés mivel, hány hzen megy, az natív e. Az, h a fekete nem jó, lehet a fekete szint miatt is, ami a tvn, vagy a videokártyádon rosszul van beállítva. Aztán az is lehet, h 23.975öt nézel natívan, s az zavar. Ez ha nagyon zavar, akkor trumotion beállításokkal tudod javítani, 2-2 fölé nem vinném mert szappanozik nagyon ott már.

Hosszú távon javaslom egy nas beszerzését, esetleg egy médialejátszóét is, ilyen tv mellé dukál (mondjuk nekem a tv beépített lejátszója teljesen megfelel, mert kadenciahelyes, gyors. én az xplayt használom plexhez, ott transzkódolni se kell kb soha)

[ Szerkesztve ]

(#3434) adamssss válasza Madwe (#3433) üzenetére


adamssss
veterán

Igen a laptopmról (E7440) nézek filmeket. Általában FHD-ben töltök le mindent a lehető legjobb minőségben. 60HZ-en megy, elvben azt kapja a TV is.
Ha jól tudom alapból 23.975 a lejátszás így sanszos, hogy azon megy csak eddig valahogy nem tűn föl.

Kicsit tarottam attól, hogy ezt a TV-t nem lehet akármivel etetni, mert minden kis hiba meg fogja bosszulni magát. Sajnos ide már nem elég az 1000 Ft-os noname HDMI kábel, és valószínűleg a laptop sem. Tényleg lehet, hogy egy NAS lesz a vége. Mondjuk azért nem hiszem, hogy ilyen képi hibákat kellene produkálnia laptoppal szóval holnap még próbálkozom a beállításokkal.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3435) Jack@l válasza adamssss (#3432) üzenetére


Jack@l
veterán

Vga driverben állítsd át a hdmi RGB mode-ot limited range -ről full range-re(0-255). Akkor a fekete az nem szürke lesz. Mozgás meg a régebbi intel vga miatt szar ilyen fps-en.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#3436) Madwe válasza adamssss (#3434) üzenetére


Madwe
nagyúr

A szaggatás akkor a 23.975 felskálázásából adódik 60hzre. Azt h pcn hogy csikarj ki kadenciahelyes lejátszást nem tudom, de biztos a gpu driverben kell matatni valamint a lejátszóprogram se mindegy gondolom, de biztos megoldható. Illetve lehet valóban kevés hozzá a gpud...

A kábelnek a képhez semmi köze, nem akarok itt is hitvitát kelteni, de a hdmi digitális, vagy van jel vagy nincs, ha ad jelet ugyanolyan képe lesz az 1000 forintosnak mint a 100.000nek... Sávszél érdekes még, de az megintcsak van/nincs/szétesik lehet, szebb rondább nem helyes nem. Ahogy felettem írták állítsd át a kimeneted (vagy a tv-t tedd limitedre, bár lehet pcn nem lehet, s ha megy amugy is jobb a full)

Egyébként tudsz a pcn megosztási mappát csinálni smbvel vagy dlnaval s a tv médialejátszóját tudod így használni, amihez elég a belső hálód - ilyenkor persze nme árt ha kábellel van netre kötve a tv meg a laptop. Ez esetben nem számít h milyen a gpud, uh lehet ez lesz a jó megoldás.

Egyébként nasnak sok előnye van, synology esetén pl automatikus letöltés sorozatokhoz, filmekhez amik még meg se jelentek bizonyos kritériák alapján, automatikus feliratletöltés, maunálisan távolról is elindíthatsz torrentet, nomeg leeve van egy saját felhőd :D

[ Szerkesztve ]

(#3437) torma1981 válasza Madwe (#3436) üzenetére


torma1981
veterán

Ebben a száraz időben nem hátrány ha ven egy saját felhőd.
:-)

(#3438) nobeige válasza adamssss (#3432) üzenetére


nobeige
tag

Szerintem jobban jársz, ha hagyod a PC-s baszkódást. Biztos be lehet állítani (sokaknak sikerült), de sokat kell hozzá kommunikálni másokkal, és rengeteg idő elmegy, idő, amit hasznosabb vagy kellemesebb dolgokra is lehetne fordítani.

A) Veszel egy külső vinyót, rámásolod a cuccot, bedugod a tévébe, tökéletes lesz.
B) SMB megosztás, ahogy azt mások is javasolták. BIztos lesz, aki segít ebben.

[ Szerkesztve ]

(#3439) adamssss


adamssss
veterán

Van egy usb 3.0-as wd 2tb-os vinyom. Akkor ezek szerint ha arra rarakom a filmeket akkor a tv le tudja jatszani? Milyen fajlformatumot eszik? Valamint milyen fajlrendszerre formazzam a vinyot? Most nfts-en van.

Koszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3440) nobeige válasza adamssss (#3439) üzenetére


nobeige
tag

NTFS jó lesz, olvassa a tévé.
A szokásos kölcsönzŒs filmek közül a h264, x264 mkv kontérnerben, DD vagy DTS hanggal biztosan megy. h265-ot még nem próbáltam.
KülsŒ és belsŒ feliratfileok mennek, külsŒ esetén a filenév és a felirat file neve a kiterjesztés kivételével legyen azonos. Hangsávok és feliratsávok közötti váltás megy.

(#3441) adamssss


adamssss
veterán

Koszonom mindenkinek.

Meg valami: most az a baj h mar tul "smooth" a lejatszas, olyan mintha egy szappanoperat neznek. Mi kellene allitani h olyan legyen a hatas mint pl a moziban?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3442) nobeige válasza adamssss (#3441) üzenetére


nobeige
tag

Trumotion legyen User vagy off.
Ha user, akkor dejudder max 4-5, de inkább 1-3 között, a deblur-t én 10-re szoktam állítani, de az lehet 0 vagy 5 vagy akármi.

Másik user beállítás, leginkább TV adásokhoz: Trumotion user, dejudder 0, deblur bármi.

Kísérletezz, döntsd el melyik válik be neked. Hagyj legalább fél órát egy-egy beállításnak, de akár lehet többet is. Mindegyik igényel némi megszokást, és minél tovább nézed, annál jobban el tudod dönteni, hogy neked mi a megfelelő.

(#3443) adamssss válasza nobeige (#3442) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi és azt is be tudom állítani, hogy pl tv-nél legyen ez, usb-s filmeknél meg amaz, vagy mindig állítgatni kell?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3444) nobeige válasza adamssss (#3443) üzenetére


nobeige
tag

A képbeállítások bementeként és képmódonként különbözőek lehetnek, szóval van mit állítgatni.
Kezdetben mindegyik képmód az összes bemeneten egyforma értékekkel rendelkezik.
Ezeket állíthatod el utána ahogy akarod.
Pl. TV, haladó 1 képmód - beállítod valahogy, akkor az USB haladó 1 képmód változatlan marad, azt külön lehet beállítani.

(#3445) Gaben360


Gaben360
senior tag

Sziasztok!
Oled tv vásárláson töröm a fejem,(mi másért is jöttem volna ide :) )
A kiszemelt egy 55eg910v lenne,amiről lenne pár kérdésem.
Sajnos ez ívelt ugye,az a kérdés,hogy itt is megvannak a hátrányai mint a sima lcd-nél? Pl torzít,ha nem pont középről nézed stb....? Bár a netes képek alapján nem tűnik olyan ívesnek,mint a egy lcd.
A feketével gondolom nincs probléma és a színekkel sem,ami aggasz,az a mozgásmegjelenítés.
Nemrég vettem egy samsung 60j6240-et,amiről mindeki azt gondolta,hogy 100hz,ezért megvettem,de rohadtul 50hz-es,szóval nekem b@ssz@ a szemem rendesen,hogy akadozik egy 24p-s film,mert ugye csak ilyet nézek.
Itt is fennál a probléma? Mert akkor hanyagolom ezt is.
Amire használnám,az filmnézés popcorn a400-ról,és játék xbox one-ról.
Szóval megérné az eg910v erre a célra?
Nagyon nem szeretnék mellényúlni újból,de elég volt az lcd-s parasztvakításból!
Még a 3d érdekelne,hogy aktívhoz képest milyen a passzív 3d? (gondolom oleden azért más)
A segítséget előre is köszönöm!

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#3446) krx21 válasza Gaben360 (#3445) üzenetére


krx21
nagyúr

Itt be lehet állítani az interpellációt, hogy teljesen folyamatos legyen.. Persze minden hátrányával együtt.

(#3447) nobeige válasza Gaben360 (#3445) üzenetére


nobeige
tag

Ezeket a dolgokat leginkább személyesen tudod megtapasztalni. Ha lehetséges, akkor olyan helyről vásárolj ahova vissza tudod vinni néhány napon vagy két héten belül

(#3448) Partizan182 válasza Gaben360 (#3445) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ívet egyáltalán nem veszed észre, panel 120hz: 24p forrás esetén tudja a kandencia-helyes mozifilmet, de belsô lejátszónál/tévénél kell az interpoláció kulonben benne vannak a mikroakadások.

3D agyba-fôbe ver mindent, konzolhoz nagyon fasza. Én imádom az enyémet.

(#3449) Piftuka válasza Gaben360 (#3445) üzenetére


Piftuka
veterán

Kiegészítve mindazt, amit a többiek írtak...

Általános képminőségben az egy remek készülék; kontrasztos, tűéles képet ad, vibráló színekkel, parádés fekete szint mellett...

Jó minőségű képtartalmat élmény nézni egy ilyen OLED készüléken. :K

Ha televíziózásra használod, akkor valószínűleg csalódás lesz; különösen, ha az amerikai ismeretterjesztő csatornákat nézed rajta, mert némelyik nézhetetlenül szaggat. És ezen még az interpoláció sem segít.

Én egymás után két hibás példányt is kifogtam, ezért végül visszakértem a pénzemet. Sajnálom, hogy így volt, mert különben nem adtam volna el!

Én kifejezetten a Blu-ray filmek és a 3D BD filmek miatt vásároltam, és azt kell mondjam, hogy a felezett felbontás ellenére is páratlan a 3D-je ennek a tévének.

Bármilyen szögből nézed, ugyanolyan tűéles 3D-t produkál, és manapság "fillérekért" vásárolhatsz szemüveget hozzá, ami nagy előny.

Egyértelmű, hogy egyetlen más technológiájú televízió sem képes még megközelítőleg sem ilyen jó 3D képet produkálni.

Mindent összevetve, ha házmozi célokra, és konzolos játékhoz vásárolod, biztosan nem fogsz csalódni a látványban.

"Aquila non captat muscas."

(#3450) Gaben360 válasza Piftuka (#3449) üzenetére


Gaben360
senior tag

90%-ba film és konzol amire használnám,a párom néz néha kábeltv-t,natgeo hd és ozone tv,kb ennyi.
Érdemes még kivárni,lehet még ennél kicsivel olcsóbb,vagy megszűnik létezni egyik pillanatról a másikra?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.