Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) index31 válasza Nemir Ombe (#3900) üzenetére


index31
tag

Őszintén nem keresgéltem többet. Az Rtings-et szoktam olvasgatni, így bukkantam erre is.

(#3902) krx21 válasza index31 (#3901) üzenetére


krx21
nagyúr

Hidd el, hogy átlagos használat mellett, (ebben a konzolos több óra játékidő is beleszámít), soha nem jelent problémát. Pláne ha legalább hetente panel törlést alkalmaz az ember...
Inkább arra keres rá, ha már ennyire lelkes vagy, hogy lett e olyan oled ami tényleg végleg beégett volna???
Tényleg érdekel. Olyan amit rendesen is használtak, nem egy statikus kép ment rajta 1 évig...

(#3903) Batyops válasza majorbe (#3895) üzenetére


Batyops
aktív tag

Hat azert bizok benne hogy ezt csak vicnek szánták. Ennyire hiany lenne a B7- bol vagy mi? En mar igy is tűkon ulok egyreszt a tv miatt masreszt meg ma jott egy jatekom ps4-hez es addig el se kezdem amig meg nem lesz a tv.

(#3904) majorbe válasza Batyops (#3903) üzenetére


majorbe
csendes tag

Az árát már feltolták 699 990-re. Azt írják hogy raktáron van. Pedig nincs. Ha az edigital lenyomja az árát 590-re akkor itt visszamondom és elhozom az e-től plusz 7% kedvezménnyel😏 Azt hittem hétvégén már tolhatom a cuccot.😕

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#3905) Batyops válasza majorbe (#3904) üzenetére


Batyops
aktív tag

Hát ez is erdekes. Az árat tudjak modosita de a raktarkeszlet infot meg nem.

(#3906) #94529552 válasza majorbe (#3904) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt van: Vegye át Budapest Megapark áruházban akár azonnal!, vagy téves infó?

(#3907) dgyuri0123 válasza #94529552 (#3896) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

O.K. Köszönöm.

"csak a zene van"

(#3908) majorbe válasza #94529552 (#3906) üzenetére


majorbe
csendes tag

Majd reggel, meló után bemegyek és megmutatom nekik, illetve rákérdezek, hogy WTF?

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#3909) #94529552 válasza majorbe (#3908) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azt még tudd, hogy az online részleg más raktárkészletről megy, mint az üzletek, és ez sokszor árban is eltérhet a másiktól.

(#3910) majorbe válasza #94529552 (#3909) üzenetére


majorbe
csendes tag

Ok. Köszi. Szóval egy cég de mégsem.

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#3911) Batyops


Batyops
aktív tag

Felhívtam a hozzám legközelebbi Media markt üzletet ez konkretan a Szolnoki üzletük ,hogy van e raktáron 55B7V de ott is csak kiálított darab van úgyhogy ez van erre sajnos úgy néz ki várni kell csak az a kérdés meddig. De legalább valamit mondhatnának hogy pl. 10 munkanap a várható érkezés vagy valami mert ez igy szerintem elég gáz. Na mindegy marad a várakozás. Azért kíváncsi lennék hogy valaki kapott e ebből az akcióból kézhez már Tv-t.

(#3912) majorbe


majorbe
csendes tag

Holnap megyek a TV-ért :DD :D :C

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#3913) Nemir Ombe válasza majorbe (#3912) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A "Teccóba" .... ?

Mert ha igen, akkor az már nagyon gáz, ha egy jobb oled-ért is oda kell menni.... ;] :D

Hmm ....

(#3914) majorbe válasza Nemir Ombe (#3913) üzenetére


majorbe
csendes tag

Igen oda. A Tesco csak a helyet biztosítja. A minőséget remelem az LG.😋

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#3915) Batyops válasza majorbe (#3912) üzenetére


Batyops
aktív tag

Ma delutan kaptam email a Mediabol. Ugyhogy mar nekem is sinen van a dolog. Oled tulaj leszek :-)

(#3916) Nemir Ombe válasza majorbe (#3914) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem nem fogsz benne csalódni .... de majd illik "jól beállítani" .... ;)

Hmm ....

(#3917) majorbe válasza Nemir Ombe (#3916) üzenetére


majorbe
csendes tag

Remelem hogy igy lesz. Nagyon várom es remelem azt az élményt nyújtja, amit várok. LB650v után azért lesz különbség. Beállításokat néztem, de akinek van mar tapasztalata, attól örömmel veszem a tanácsot. Még egy kérdés: Győrben kalibrál valaki?

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#3918) Batyops válasza majorbe (#3917) üzenetére


Batyops
aktív tag

Kozuletek aki jatszik oleden van valami beallitas vagy valami amit game modban erdemes bekapcsolni? Vagy ugy jo a game mode ahogy van. Ugy gondoltam eloszor kezdetnek vilagos es a sotet szoba gyari beallitasokkal hasznalom. Azt olvastam a B7-nel ezek azok amik legkozelebb allnak a kalibralt ertekekhez. Illetve hdr tartalom eseten legyen az jatekkonzol vagy film a tv automatikusan hdr modba valt vagy at kell kapcsolni?

(#3919) Partizan182 válasza Batyops (#3918) üzenetére


Partizan182
senior tag

Game Mode -on kívül a bemenetek listájában a használt HDMI ikonját/típusát át kell állítani PC-re, csak így lesz meg a full 4:4:4 chroma és a legkisebb input lag.

Rtings tesztjében vannak recommended settingsek, fehéregyensúlyt nem kell babrálni (azt csak műszerrel) de a többit használhatod.

ISF/Haladó világos/sötét defaultok nagyon jók, bár én 90-re felhúzom a kontrasztot.

(#3920) Partizan182 válasza Partizan182 (#3919) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ja, ez mind SDR, HDR-el nincs tapasztalatom, annyit tudok innen-onnan hogy ha a rendszer engedélyezi, HDR-ben érdemes bekapcsolni a dinamikus kontrasztot Low fokozaton. Itt ez nem tipikus dinamikus kontraszt, hanem egyfajta dinamikus tone-mapping, nagyon jól működik állítólag.

De Game mode-ban ez lehet hogy nem is elérhető. Ja, és a colour temperature W30 fölé ne vedd, elsőre nagyon sárgának fog tűnni, de az a helyes (igazából W40-45 körül van a korrekt D65 fehérérték).

(#3921) krx21 válasza Partizan182 (#3920) üzenetére


krx21
nagyúr

B6-nál mehet az közepesre is. Ahol kell növeli a fényerőt... Teljesen más, mint az lcd-s dinamikus kontraszt.

[ Szerkesztve ]

(#3922) majorbe


majorbe
csendes tag

55B7V beállítási tanácsot tudtok adni? Néztem a neten, de hátha van valakinek tapasztalata. Alapvetően HD sport, HD, FHD, illetve blue ray filmekhez. Ritkán SD tévéadáshoz. Ha és nem tudtam meg elhozni, Sutyukiba nem fért be. :) asszony meg dél körül ér haza a nagy autóval. :W

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#3923) Partizan182 válasza majorbe (#3922) üzenetére


Partizan182
senior tag

[link]

C7 ugyanaz a panel, ezeket tudod használni. Ha nem csinálsz műszeres kalibrálást inkább 90-en hagynám a Kontrasztot, gamma sötétben 2.4, nappal 2.2.

(#3924) Batyops válasza Partizan182 (#3920) üzenetére


Batyops
aktív tag

Köszi szépen az infókat. Még annyit hogy game modban ha játékkonzolt Ps4-et kötök rá akkor a bemenetnél ha játékkonzolra állítom Pc helyett az is jó vagy mindenképpen Pc-re kell állítani?
Azért kérdem mert a samu led tv-nél volt választható játékkonzol meg pc is a bemenetnél.

(#3925) majorbe válasza Partizan182 (#3923) üzenetére


majorbe
csendes tag

Köszi az infokat. Amint megvan és beüzemelését jelentkezem. Remelem tényleg besza. behu lesz az élmény.😯 :Y

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#3926) Partizan182 válasza Batyops (#3924) üzenetére


Partizan182
senior tag

Csak a PC a jó, a Játékkonzol semmit se csinál csak az ikont firkálja át.

(#3927) Angelo69 válasza majorbe (#3925) üzenetére


Angelo69
senior tag

Nekem már tegnap este, éjszaka megvolt a "besza. behu" élmény, tegnap este-éjszaka.
Végre volt időm felrakni a C7-et... :C

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#3928) majorbe válasza Angelo69 (#3927) üzenetére


majorbe
csendes tag

Valóban besza behu lesz remelem🤗

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#3929) Angelo69 válasza Angelo69 (#3927) üzenetére


Angelo69
senior tag

-1 "tegnap este, éjszaka"

Látszik is az írásomból, hogy kimerített. :D

[ Szerkesztve ]

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#3930) adamka17


adamka17
csendes tag

Srácok most láttam, hogy Aréna médiában 820e a 65 c6 és van még belőle dobozos. Az eladók azt mondták, hogy van még belőle origi is.

(#3931) Dniel


Dniel
tag

Van máshol is még 65C6 sőt 65C7 950 ezer illetve 55B7 503 ezer.

(#3932) Zjunior válasza Dniel (#3931) üzenetére


Zjunior
veterán

55b7 hol annyi?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#3933) daneel_hu válasza Madwe (#3866) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Valamint azt továbbratartom szintén, h a hajlított kijelzőn az egyenes az egyenes, aki nem hiszi s nem látott még ilyen tévét valamint az optikai törvényeket se ismeri, azt azért feltételezem róla, h moziban azért járt. namármost az is hajlított vászon, azt mégis egyenesek az egyenesek"

Pedig nagyon könnyű belátni, hogy amennyiben nem nézed optimális szögből a "vásznat", akkor biza görbülnek a vonalak. Elég lenne ehhez a józan paraszti ész. Moziban az összes széket oda teszik ahol optimális a látómező, ez főleg a magasságra igaz.
Moziban csak filmet nézel, nem lesz se focipálya, se teniszpálya ahol ez a kis szösszenet észrevehető lenne.

Egy 7-800 ezer forintos tévét nézhessek már 40-45 fokból amennyiben úgy tartja kedvem.
Főleg egy meccshez nem ülök be tök középre, hanem előfordul, hogy csak úgy valahonnan rápillantok percekre a nappaliból.
Ha beülsz az ívelt elé órákra és sosem mész ki az optimális látómezőből, nem fog zavarni.

Nem azt mondom óriási hátrány az ívelt képernyő csak azt, hogy semmi de semmi értelme nincs... egy marketingfogás volt csak amíg gyártották az LG-nél.
Sőt nemhogy előnye nincsen, de adott esetben még apróbb hátránya is van. :)
Lehet 77 col felett lenne értelme, csakúgy mint a mozinál passz, ezt nem tudom megítélni.
De 55 és 65 col esetében parasztvakítás, ez tuti. :)

Egyébként az emberek többségét nem zavarja az optikai csalódás, mert nincs szemük hozzá.
Mindenki tolja pl az iszonyat torz képeket a telefonjával és még posztolgatják is őket.
Csak úgy hasít a gagyizmus, mégsem érdekel senkit sem. :)

(#3934) Nemir Ombe válasza adamka17 (#3930) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Annyiért azonnal venni kell 1-et .... de akár 2-őt is .... :D ;)

Hmm ....

(#3935) majorbe


majorbe
csendes tag

Na elhoztam. A Samus promóter sraccal dumaltunk egy jót😋

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#3936) Nemir Ombe válasza majorbe (#3935) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor végül QLED lett ....!!?? ;] :D

Hmm ....

(#3937) majorbe válasza Nemir Ombe (#3936) üzenetére


majorbe
csendes tag

Szerintem átmegy a srác az lg-hez.😋

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#3938) Batyops válasza majorbe (#3935) üzenetére


Batyops
aktív tag

Ejjj! De jó már neked! Nekem sajnos meg varnom kell egy par napot. Amugy milyen?

(#3939) majorbe válasza Batyops (#3938) üzenetére


majorbe
csendes tag

Na beuzemelve. Nos hát beszarás. Bakker, az a fekete, a színek, kontraszt stb. Gyönyörű. Az SD tv az fos, de az az előzőnél is fos volt(lb 650v), persze azt még talán lehet beállítással korrigálni. Még kell állítanom, de a HD adások is remekek. Indítottam 4K demokat illetve blue ray filmeket, hát az valami elképesztő.
Kicsit filóztam az árán mert csak egy tv, de aki szereti az igényes és minőségi filmnézést és nem egy telefonon akar filmet nézni, akkor csak Oled.
Ja és a tv hangja sem olyan rossz. Szerintem kifejezetten kellemes, persze tűz rá a házimozi.

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#3940) krx21 válasza majorbe (#3939) üzenetére


krx21
nagyúr

Haszáld egészséggel! :C

(#3941) majorbe válasza krx21 (#3940) üzenetére


majorbe
csendes tag

Köszi szépen. De bakker........amikor full fekete jelenet van....... ültem a sötét szobában és néztem, hogy most kikapcsolt a tv vagy mi? Másik tv kikapcsolva sem ilyen fekete. Beszrás.🤗

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#3942) krx21 válasza majorbe (#3941) üzenetére


krx21
nagyúr

Bizony. Az a döbbenetes, mikor egy fekete hátérben kis pislákoló tartalom van csak és nem látod, hogy a TV képernyő hol van pontosan...
Oled-nél a tökéletes fekete nem csak marketing, tényleg tud tartalom mellett is tökéletes feketét... :K
Ajánlom töltsél le pár 4K HDR oled demót!

[ Szerkesztve ]

(#3943) majorbe válasza krx21 (#3942) üzenetére


majorbe
csendes tag

YT-rol néztünk, tudom az nem olyan, de akkor is f sza😋

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#3944) ottofon válasza krx21 (#3942) üzenetére


ottofon
csendes tag

Segítsetek. Ha az alábbi igényeim vannak akkor az EF950V már megfelel nekem?
55", OLED, Sík képernyő
UHD
HDR
3d
Melyik az a modell ami esetleg újabb és mindezt tudja? Másik kérdés hogy az LG oled tévéken nekem kell mindig állítanom hogy nappal vagy este nézek tv -t vagy van valami fényérzékelő? Mert ez utóbbit nem.látom a specifikációk között.

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#3945) krx21 válasza ottofon (#3944) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát ezeknek a feltételeknek 2016-ban csak az E6 felel meg. 2017-es modellek nem 3d-sek...

(#3946) TA68 válasza Angelo69 (#3927) üzenetére


TA68
senior tag

"Nekem már tegnap este, éjszaka megvolt a "besza. behu" élmény"
Nem is tudtam, hogy öregotthonból is vannak a PH-n. ;] :DDD

(#3947) Angelo69 válasza TA68 (#3946) üzenetére


Angelo69
senior tag

Látod, az öreg nyuger is igényli még a minőséget. :D ;)

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#3948) Alex_x


Alex_x
csendes tag

Üdv!
Én is készülök belépni az OLED klubba :)
A nagyon régit (910V) már nem akarnám megvenni, szerintetek egy 55B6V vagy 55B6J vállalható? Utóbbi kettő között mi a különbség?

Köszönöm.

(#3949) krx21 válasza Alex_x (#3948) üzenetére


krx21
nagyúr

Vállalható??? A legjobb ár/érték arányú TV a piacon, ha kapsz még...
A régió a különbség.

(#3950) majorbe


majorbe
csendes tag

Azért most kiderült, hogy a tv adók milyen kritikán aluli minőségben sugároznak. De sebaj, úgysem nézem sokat, a HD meg vállalható azért.

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.