Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) Ijk válasza Madwe (#3750) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért legyen 1m/fő. 4 személynek az 4m nezesi táv, amire kell már legalább 85-100". 3 embernek meg talán elég a 65", 2-nek minimum 50".

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3752) Madwe válasza Ijk (#3751) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az esetek 90%ban ketten nézzük, de ha 3an ülünk a kanapén, az is teljesen rendben van 1 film erejéig, meg úgy is bőven van hely közöttünk:) betekintési szög is okés, pedig ívelt a tv... de mint írtam a 4. Hely a székről már nem annyira ideális, de szintén vállalható... Meg sose szóltak h menjünk hátrébb szellosebbre s kapjam elő a projektorom, úh adom is el :)

[ Szerkesztve ]

(#3753) Nemir Ombe válasza Pro Koryak (#3748) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Zoom-zoom.... :D ;)

Hmm ....

(#3754) #94529552 válasza Madwe (#3752) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha minden igaz, te az ívelt tévéddel kapcsolatban mondod ezt, ő pedig csak simán a saját szempontjait sorolja, ami teljesen különbözik.

[ Szerkesztve ]

(#3755) Madwe válasza #94529552 (#3754) üzenetére


Madwe
nagyúr

Értem én, én a saját élethelyzetemet mondom, s az íveltséget csak azért tettem bele, merth az ronthatna a helyzeten. De 1.5mről egy 2m széles kanapén a szélső is ideális helyen ül (ami kb. 70cmre van a tökéletes középponttól oldalra saccra) Illetve 2m kanapén mi kényelmesen el is férünk 3an...

[ Szerkesztve ]

(#3756) #94529552 válasza Madwe (#3755) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez érthető is, meg ez valós helyzeten alapul, viszont az 1m/fő és 100", ezekkel sztem egy kisebb mozi első sorait vizionálja. Bár az 1m ott is képtelenség, mert sehol nincs ennyi.

(#3757) allein válasza daneel_hu (#3728) üzenetére


allein
addikt

Jó lesz most már így :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#3758) Ijk válasza #94529552 (#3756) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem a mozi kifejezetten kényelmetlen, 2 órás film is kínszenvedés. Lábaimat nem tudom kinyujtani, fajnak. Ráadásul vagyok 106 kiló, elég szukosen férek el. 1m hely/fo szerintem kell a kényelmes mozizashoz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3759) Lacielvtárs válasza Ijk (#3758) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, vagy úgy ahogy én mozizok egy kozel 4 négyzet meteres francia ágyon terpeszkedve :C ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3760) majorbe


majorbe
csendes tag

Sziasztok.

OLED vásárlás előtt állok. biztos, hogy OLED.... :) . A kinézett áldozat az LG OLED 55B7V. Filmnézésre(gyerekekkel is), illetve spotrműsorokat nézek sokat. Ami fontos, hogy a kevés szabadidőmben szeretnék minőségi képélményt. :Y

Sokat olvastam utána, illetev filóztam, mire kiválasztottam. B6J lett volna eredetileg, de nemigen van már, sőt mire nekem kell, addigra nem is lesz.

Van tapasztalatotok a TV-vel?

Köszi.

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#3761) #94529552 válasza Ijk (#3758) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mondjuk a többség nem 100+, és ez ugye még a korral növekedhet is. A mozik első sorában lehet nyújtózkodni, de pl. Imax-ban, vagy Westend 4D moziban is kényelmesen el lehet férni. Nemcsak az első sorban.
ELACielvtárs Fekve nem túl jó 3D-zni.

[ Szerkesztve ]

(#3762) Madwe válasza majorbe (#3760) üzenetére


Madwe
nagyúr

B6j nem is lesz, de b6v meg azért elérhető pár helyen, illetve én később is sejtek 1-2 helyen újra megjelenve nyomott áron.

(#3763) Ijk válasza #94529552 (#3761) üzenetére


Ijk
nagyúr

Gondolom ott ki is jön az 1m/ fő.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3764) Lacielvtárs válasza #94529552 (#3761) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nah jó, ebben is maximálisan igazad van, 3D-zni ülve szoktam :K
de a többit fekve nézem :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3765) majorbe válasza Madwe (#3762) üzenetére


majorbe
csendes tag

A b6v-re nem dobot ki semmit, nincs készleten. Azokban amik 6-tal vannak jelölve még tavalyi panel van ha nem tévedek. Van különbség a 2016 és 2017-es panelek között?

[ Szerkesztve ]

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#3766) Nemir Ombe válasza majorbe (#3765) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nincs .... "dizájn" és "formátumkezelési" különbségek vannak .... de legegyszerübb, ha megnézel egy 6-ost és egy 7-est, hogy melyik "szebb" szerinted .... ;)

(vegyél pl. C6-ot, tele vele a net olcsón , mert a "kutyának se kell" a "görbe TV .... :D ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#3767) majorbe válasza Nemir Ombe (#3766) üzenetére


majorbe
csendes tag

Köszi. Mondjuk aszonypajtásnak tetszik az ívelt, mer olyan kva "dizájnos". Hát nem tudom. Nekem anyira nem jön be. Bár meggyőzhető vagyok.😊

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#3768) Nemir Ombe válasza majorbe (#3767) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem akarlak meggyőzni .... isten ments'.... :D .... csak egy lehetőség .... ;)

(mint korábban is volt róla szó, 4K ide, hdr oda, 2-3 évnél hosszab távra nem érdemes tervezni a jelenlegi TV-kel a "jövöbeni újdonságok" miatt, viszont ha meg csak "önmagában" a képminőség fontos, akkor szinte mindegy melyiket veszed .... ;) )

Hmm ....

(#3769) majorbe válasza Nemir Ombe (#3768) üzenetére


majorbe
csendes tag

Na gyorsan rákerestem. Tényleg úgy dobják utánad. Valamely oldal fórumán olvastam hogy a gyors mozgasokkal bajlodik(pl motorverseny) plusz a vonalak focinál görbék. A mozgást meg csak-csak elhiszem de hogy görbe legyen vonal????
Te raktál fel képet, azon nem ez látszik.😊 bocs ha sokat kérdezek de nem egy kiflit veszek kakaóval.

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#3770) Nemir Ombe válasza majorbe (#3769) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A mozgás mindegyiken ugyanaz, a képet láttad (de max. elmész és megnézel 1-et élőben mennyire is görbe és ha nagyon, akkor nézel helyette "egyeneset").... a szolgáltásokat megnézed mi az ami kell/ami nélkül tudsz élni .... és döntesz .... ;)

(ami fontos: a demók és bolti beállítások alapján ugyis azt fogod venni, amit éppen el akarnak adni .... :D )

Hmm ....

(#3771) Gaben360


Gaben360
senior tag

Na,most végképp elbizonytalanodtam,az utolsó pár hsz után.
Akkor tisztázzuk,szarabb a mozgásmegjelenítés mint lcd-n?
Valaki azt írta,hogy nem feltűnő az íveltség,hacsak nem azt figyeled,most meg az van hogy görbék a vonalak.
Még azt is halottam,hogy konzolhoz se jó.Most akkor mi az igaz?
Lehet nem is veszek oledet,megtartom a fos samsungot,mégegyszer nem akarok mellényúlni,nem 2ft-ról van szó.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#3772) Nemir Ombe válasza Gaben360 (#3771) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Minden attól függ, hogy olyan véleményét olvasod, akinek van ilyen vagy olyanét aki már "valahol olvasott róla" .... ;] :D

(....de ha a "tutit" akarod, akkor elmész és megnézed személyesen valahol .... ;) )

Hmm ....

(#3773) Ijk válasza Gaben360 (#3771) üzenetére


Ijk
nagyúr

Próbáld ki különböző tartalmakkal. Mindenkinek más az elvarasa, nekem speciel plazmaskent nem olyan jó az oled mozgasmegjelenitese. Legtöbb embernek meg nincs gondja vele. Jelenleg nem nagyon kapsz jobb tv-t filmezesre.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3774) krx21 válasza Gaben360 (#3771) üzenetére


krx21
nagyúr

Én is használom konzolhoz. Hibátlan! A mozgás megjelenítés a bfi-vel kombinált interpolációs lcd-ken jobb csak. Viszont tudni kell, hogy az lcd tulajok kb 10%-a kapcsolja be a bft-t, legtöbben azt sem tudják, mi az...
De egyébként igen, csatlakozok az előttem szólókhoz: menj el és probáld ki, amivel csak lehet...

[ Szerkesztve ]

(#3775) Madwe válasza Gaben360 (#3771) üzenetére


Madwe
nagyúr

A göbrbe vonalakat csak az írja, aki nem érti az optikai törvényeket és soha nem látott hajlított tévét, vagy fentről/lentről nézi a kijelzőt, s nem legalább a tv aljánál vagy tetejénél vana nézési magasság...

(#3776) claire78 válasza Madwe (#3775) üzenetére


claire78
senior tag

:K :C

(#3777) Forrest Gump válasza daneel_hu (#3746) üzenetére


Forrest Gump
tag

Na hagyjad már ezt az ócska szar dumát.
Jó volt évekig ez a plazma szopkodás, de már lejárt lemez.

(#3778) Nemir Ombe válasza claire78 (#3776) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Péntek esti "3+1 kvíz" ....:D

1. Milyen TV van a képen?
A; sík B; hajlított C; nemtom'

2. Kb. milyen szögben (?°) készült a kép?
A; kb. 45° B; kb. 25° C; miaza " (?°) " .... ?

3; Milyen magasságban készült a kép?
A; a TV közepénél B, felette kb.50cm-vel C; kb.1200m

+1; Melyik filmből van a részlet?
A; Felhőatlasz B; Emlékmás C; Bosszúállók 3

A helyes megfejtők között összesen 3db :C -t sorsolok ki .... :D ;)

(claire78 -> bocs, nem kimondottan neked címeztem, csak a válszra sikerült nyomnom az "új" helyett .... :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#3779) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#3778) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

BABA avagy baba? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3780) krx21 válasza Nemir Ombe (#3778) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem is BABA, bár a filmet nem láttam csak az másik kettőt...

(#3781) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#3779) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Lottót mostanában ne vegyél .... szerintem felesleges lenne .... ;] :D

krx21:

.... szintén .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#3782) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#3781) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Miért is? ;]
Fogadjunk hogy egyik sem tálalt :DDD

Várjunk csak, a film szerintem az emlekmas
Vagy a franc se tudja, de cseszi az agyam a helyes megoldás :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3783) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#3782) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Még mindig a gazdáit keresi a 3db :C .... :D ;)

(holnap de. 11:00-ig lehet "tippelni", utána "sorsolás" .... :D ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#3784) daneel_hu válasza majorbe (#3769) üzenetére


daneel_hu
addikt

Sport kurva jó oleden, ha valahol nem stimmel vagy szaggat akkor a forrással lesz a gond.
Legtöbb sportadás ráadásul 50 fps.
Nem fogsz mellé.

Az ívelt képernyő más tészta, nézd meg élőben, próbáld ki az általad preferált sportoknál teccik-e.
Nekem nem jött be, nem is vettem íveltet.
De el tudom fogadni ha valakit nem zavar.

(#3785) daneel_hu válasza Madwe (#3775) üzenetére


daneel_hu
addikt

700 rugós tévénél legyen már opció, hogy ne totál szemből nézzem, avagy "optimális" magasságból.
Tehát adott esetben ha az étkezőből követem (magasabban van mint az ülőgarnitúra) a kedvenc meccsemet akkor majd görbe lesz a pálya. :) OK. :)

(#3786) Ijk válasza daneel_hu (#3785) üzenetére


Ijk
nagyúr

700k-s tv-t be sem kapcsolnek úgy hogy nem szembe beállított helyemen ülök.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3787) Madwe válasza daneel_hu (#3785) üzenetére


Madwe
nagyúr

Így van, a hajlításnak van hátránya, aki nagy térben helyezi el a tvt és sok helyről nézheti, oda nem jó. De amúgy közel sem csak középről jó nézni, sőt. Egyedül az alatta felette az, aminél jobban kijön a hajlítás. én csak a kanapéról nézem, az 1.5mre van tőle, 2m széles a kanapé s a szélein is tökéletes a látvány.
Egyébként nézd meg Nemir Ombe képét, ne mond már h ott zavar a torzulás...

(#3786) Ijk nagy igazság :) sőt, amíg nem sötétítek be, addig be sem kapcsolom, ha már oled (igaz, elötte 3 évig projektoroztam, uh már hozzá is szoktam :D)

(#3778) Nemir Ombe bbbb?

[ Szerkesztve ]

(#3788) Nemir Ombe válasza Madwe (#3787) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"aki nagy térben helyezi el a tvt és sok helyről nézheti, oda nem jó"

.... pontosabban, oda, ilyen "szokásokhoz" bármi jó .... :D ;)

"kvíz" - > alakul a dolog .... ;)

Hmm ....

(#3789) daneel_hu válasza Madwe (#3787) üzenetére


daneel_hu
addikt

Abban a pozícióban jó, ezt már megírtam. :)
Nálunk nagy a nappali, sőt a konyha is ott van, előfordul, hogy teljesen más helyről figyelem az eseményeket.
Ráadásul két gyerek is van, garancia arra, hogy totál középről meg tudok nézni egy filmet az nulla esély. :D

El tudom fogadni ha valakinek az ívelt teccik vagy nem zavarja... engem zavar.
Nem mozinál, csak sportnál.

(#3790) daneel_hu válasza Madwe (#3787) üzenetére


daneel_hu
addikt

Pedig sötétítés nélkül is nagyon jó az oled.
Ebben sokkal jobb mint a plazma.

Paprika TV-hez minek sötétítesz? Jah igaz... az oled se kell. :-)

(#3791) daneel_hu válasza Forrest Gump (#3777) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az interpoláció olyan mint a szilikonmell.
Ha neked tetszik, hát rendben. :)
Én kérek elnézést de nekem nem jön be.

(#3792) Madwe válasza daneel_hu (#3790) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nincsenek sajnos még gyerekeim, asszony se néz paprika tvt, én meg pláne nem:) ha bekapcsolom, annak oka van, nézni fogom. Persze néha bekapcsoljuk hatternek, akkor nem sotetitek, de az elég ritka.
Igen, nappal is van kb LCD képe, nem plazma. De sötétben jön ki a fekete fekete, ha már van, látni akarom, illetve nem akarom itt a fényt látni, na:)

[ Szerkesztve ]

(#3793) krx21 válasza daneel_hu (#3791) üzenetére


krx21
nagyúr

Egyetértek a szilikonos mellel kapcsolatban. De nem mindegy mi az alternatíva... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3794) Angelo69 válasza Nemir Ombe (#3778) üzenetére


Angelo69
senior tag

AABB

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#3795) Nemir Ombe válasza Angelo69 (#3794) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mivel elmúlt 11:00 ....

.... tehát; a képen látható TV egy LG 910-es OLED, a kép a TV jobb szélétől 1-1.5m-re készült, a ° kb. 25-30, a kép nekem fejmagasságból (196cm vagyok) készült, a TV teteje cca. 130-140cm, a film az Emlékmás (itt aki írta, hogy a másik 2-őt látta, az a Bosszúállók 3 "linkjét" átküldhetné :D )....

.... tehát; egy sikeres megfejtés érkezett (#3787) Madwe így az övé az összes nyeremény :C :C :C .... Grat.... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#3796) majorbe válasza daneel_hu (#3784) üzenetére


majorbe
csendes tag

Köszi. Majd megyek az mm-be. A juronicsba nem. A multkor bementem a konkret tipusokkal. Kb mintha a sarki pékségben érdeklődtem volna.
A döntés nem könnyű pedig "csak" tv-rol van szó. Melóban könyebb pedig az komolyabb. :O

A fekete pentekekkel van tapasztalat? Nekem nincs. Konkretan érdemes várni vagy egy életem egy halálom?

Köszi

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#3797) krx21 válasza Nemir Ombe (#3795) üzenetére


krx21
nagyúr

A nyeremény átadásról szeretnénk fotót! :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#3798) daneel_hu válasza majorbe (#3796) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azért gondolom mozizás is lenne rajta.
Ajánlott megnézni 24p-s anyagokat rajta, mert nem mindenki elégedett a mozgásmegjelenítéssel.
Az is elképzelhető, hogy nem fognak neked tudni blu-rayt vagy valami értelmes médialejátszót rákötni, hogy ezt megnézhesd.

Ha 24p-s cuccot próbálsz, akkor TruMotiont kapcsoltasd ki, és RealCinema on. (elvileg utóbbi automatikusan bekapcsol ha real 24p-s a video és a Tru ki van lőve.
Ha így nem tetszik a mozgásmegjelenítés, akkor lehet várnod kellene egy BFI-s oled modellre.

Nálam Popcorn a-500-as van a mozira, nem olyan jó a mozgás mint egy plazmán, de LCD/LED szinten egész jó. Bár őszintén szólva fogalmam sincs mit csinál benne a VXP cucc. :D
Interpoláció felejtős.

(#3799) Ijk válasza daneel_hu (#3798) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mondjuk ahol nem tudok normálisan letesztelni egy felmillas tv-t, onnan szépen ki is jönnek.
Muszáj megjaratni natív 24p-n, nekem jelenleg ez a legnagyobb deal-breaker plazmaval szemben.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3800) Madwe válasza Ijk (#3799) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, abban plazma továbbra is verhetetlen. Ugyanakkor ez leginkább svenkelésnél jön elő, ott azért kibírható mert ritka.
Ugyanakkor tesztnel érdemes kipróbálni ahogy írtatok, és trumotion user 3-3 álláson is, ott nem szappanozik, s van akinek bejön. Én offon hasznalom, ne szamolgasson nekem extra dolgokat, azt a filmenkent 2p meg kibírom szaggatosan is:)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.