Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) Madwe válasza Ijk (#3245) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nincs semmi baja a belső lejátszójának, a tv adással van a gond, 30hzet 50hzen közvetítenek. Normális anyaggal, saját anyaggal a 30hzet 30hzben játsza le. Természetfilmek is szépen mennek, a gond akkor van, ha valaki tv adást néz, ami szarul van kódolva. Szerintem ez irreleváns, mert én nem nézek tvt, aki nézi, annak nyilván problémás. Hozzáteszem más tvknél se tökéletes, de azok jobban elfedik a tv adók béna kódolásait...

[ Szerkesztve ]

(#3252) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Nálam UPC setup box van, ismeretterjesztő csatornák hol jók, hol nem.
Illetve akadni nem akad egyik sem, de van ahol a forrásanyag minősége hagy némi kívánni valót maga után.
Az amerikai anyagokkal van baj, ahogy előttem páran írták.

Ráadásul az ilyen műsoroknál rendszeresen ultranagylátószögű objektívet használnak a kamerán, lehetőleg minél kevesebbet kelljen mozogni a felvevő figurának. :) Így aztán amikor svenkel az arc, elég döbbenetes dolgok szoktak létrejönni. :D

Ezek a műsorok amúgy plazmán is szarok, maximum oleden ez szembetűnőbb.

24 és 25 fps-es, avagy az 50 fps-es cuccokkal semmi gond nincsen.

(#3253) Madwe válasza daneel_hu (#3252) üzenetére


Madwe
nagyúr

A 30 és 60pvel sincs gond, ha saját, a gond akkor van ha a tv adó 50hzbe szuszakolja bele :D

(#3254) Madwe


Madwe
nagyúr

Nem tudom volt e róla szó, s nem tartott tovább 2 percnél megtalálni, de ismeritek ezt az oldalt? Én pl a Nasas lg demora már régóta vadásztam. Annyi h ip címenként egyszerre csak 1et lehet tölteni...
Gondolom demok legálisan szedhetőek, ha mégsem akkor elnézést, töröljétek én meg elbújok szégyenemben :D

(#3255) Piftuka válasza Madwe (#3251) üzenetére


Piftuka
veterán

"Hozzáteszem más tvknél se tökéletes, de azok jobban elfedik a tv adók béna kódolásait..."

Igen, ez egyébként nagyon érdekes.

Talán már említettem de az LG 42LM3450 tévénken soha egy röccenés sem volt az ismeretterjesztő csatornákon. A jelenlegi SONY 55W809 tévém is hibátlanul közvetíti az ilyen adásokat (még bekapcsolt BFI nélkül is). Ehhez képest az 55EG910V készüléken folyamatosan, és zavaró módon szaggattak ezek az amerikai csatornák.

"Aquila non captat muscas."

(#3256) Piftuka válasza Madwe (#3254) üzenetére


Piftuka
veterán

Vótmá, sőt mótvá! :DDD Egyébként nem baj, mert időnként hasznos megemlíteni, hiszen nem biztos, hogy mindenki ismeri. Így legalább most eszembe juttattad, és le tudtam tölteni a Bravia "üvegfúvós" demót is. :K

Egyébként legjobb tudomásom szerint legálisan terjeszthetőek ezek a demók. 100%-ban azért nem vagyok biztos benne.

"Aquila non captat muscas."

(#3257) Strezi


Strezi
őstag

Tales by Light
Ezt sasoljátok meg Netflixen! Mintha OLED-re lenne tervezve, gyönyörü filmes történetek utazó fotósokkal.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#3258) Joshi


Joshi
titán

Az létezhet hogy a Sony A1 nem tudja a Dolby Visiont? Az LG B6-nál oda van írva a Dolby Vision támogatása, de a HDR10 és HDR10+ már nincs. Vagy ezt a funkciót alapba támogatják a 10bit-es panelek?

(#3259) krx21 válasza Joshi (#3258) üzenetére


krx21
nagyúr

Elvileg tudja. HDR: Yes (HDR10, Dolby Vision, HLG)

(#3260) Joshi válasza krx21 (#3259) üzenetére


Joshi
titán

65"-os 1,7 milliós készülék elvileg tudja? :Y Én sehol nem látok utalást a Sony A1-nél hogy támogatná a Dolby Visiont.

Egyébként az LG 65B6 már közel 1 milla, nem lenne rossz év végén egy ~800ezres akció, mert lehet hogy rácuppannék. :D

ui.: még a Sony A1-ről. Mintha lenne benne BFI vagy ez kamu?

[ Szerkesztve ]

(#3261) Madwe válasza Joshi (#3260) üzenetére


Madwe
nagyúr

Van benne, csak kevés hozzá a fényereje, azaz szart se ér... :(

(#3262) Joshi válasza Madwe (#3261) üzenetére


Joshi
titán

A Dolby Vision vagy a BFI?

(#3263) Madwe válasza Joshi (#3262) üzenetére


Madwe
nagyúr

BFI van benne s ahoz kevés a fényereje

[ Szerkesztve ]

(#3264) Joshi válasza Madwe (#3263) üzenetére


Joshi
titán

750nits kevés a HDR-hez is, mert oda min 1000nits az ajánlott. Gondolom használható így is, de akkor a BFI is használható egy tök sötét szobában.

(#3265) junior11


junior11
veterán

SONY KD-65A1 OLED review [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#3266) Morph76 válasza Joshi (#3258) üzenetére


Morph76
aktív tag

Alapból még nem tudja a DV ,később lesz egy firm ,amivel képessé teszik.Az Oled a ZD 9 és a XE9305 és 9405 kapja meg.Jelenleg még 1 sony tv sem Dolby Vision-ös.

(#3267) Nemir Ombe válasza Morph76 (#3266) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem hinném, hogy később "frissítik", mert a DV jogdíjas formátum .... ugyanúgy ahogy a Samsung se akar fizetni érte, inkább a HDR 10+ -t "tolják" .... ;)

Hmm ....

(#3268) junior11 válasza Nemir Ombe (#3267) üzenetére


junior11
veterán

Nekem is úgy rémlik, hogy említették a későbbi frissítést Sonyék, majd meglátjuk.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#3269) Joshi válasza Morph76 (#3266) üzenetére


Joshi
titán

Junior11 által linkelt tesztben említik is a Dolby Visiont a HDR rész vége fele. :K
"Sony has opted for the latter, perhaps awaiting the arrival of Dolby Vision dynamic metadata system for further improvements."
Google fordítóval elolvastam a Mozgás és HDR részeket, azért van még mit fejlődni. Mire rászánom magam hogy vegyek egy OLED-et lehet hogy a QLED is Quantum lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3270) Dniel


Dniel
tag

Rtings oldalán is összehasonlító táblázat alapján az A1-ben nincs Dolby Vision támogatás.

(#3271) Piftuka válasza Strezi (#3257) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi a tippet, megnézem majd!

A Netflix előfizetés hogyan történik? Ha jól látom, új felhasználóként kapok 1 ingyenes hónapot, ugye? Ez mire terjed ki? Van bármilyen korlát? Majd ha lejárt az egy hónap, akkor filmenként lehet vásárolni, vagy egy adott időszakra kell előfizetni?

Egyébként én a hétvégén a Youtube-on keresgéltem, és számos, korábban nem ismert nagy felbontású filmet találtam, amelyeket nagyon érdemes végignézni. Majd összegyűjtöm a linkeket ide, és megosztom veletek. :K

"Aquila non captat muscas."

(#3272) Piftuka válasza Madwe (#3263) üzenetére


Piftuka
veterán

Én ebben még nem vagyok ennyire biztos! :N

Alaposabban letesztelem még, mert ahogyan nemrég itt írtam, kifejezetten sok volt a fényereje bizonyos beállítások mellett...

"Aquila non captat muscas."

(#3273) Piftuka válasza Dniel (#3270) üzenetére


Piftuka
veterán

Én nagyon meglepődtem volna, ha az LG-n kívül más cég is engedélyt kap a használatára.

Ők ugyanis a kezdetek óta a kizárólagossággal büszkélkednek. Nyilván nem kevés pénzt tettek le a "Dolby Laboratories" asztalára, hogy ez lehetséges legyen... :)

"Aquila non captat muscas."

(#3274) #94529552 válasza Piftuka (#3272) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hogyan teszteled, már van 65" A1 OLED tévéd? Még nem is mondtad. :)

(#3275) Strezi válasza Piftuka (#3271) üzenetére


Strezi
őstag

Bármelyik előfizetést kérheted arra az egy hónapra. Azon belül azt nézel, amit akarsz vagy annyiszor amennyiszer akarasz, akár két készüléken. Nekem van öt családi profil pl. mindenkinek egyenként.

Ugyanez a séma igaz ha már előfizetsz, akkor is. Amit látsz, nézheted. Hogy mi van a magyar oldalon, abban nem vagyok biztos, amerikai kínálat a legbővebb, aztán angol német stb. Gondolom a filmjogok miatt.

Ha csak Netflix original-t nézel, akkor is kifogyhatatlan ;)

Nekem most hat hónapos angol gift carddal megy, amti ajándékba kaptam egyik Airbnb hostomtól :D Jófej csaj, megyek hozzá máskor is :DD

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#3276) Madwe válasza Piftuka (#3272) üzenetére


Madwe
nagyúr

Volt fényereje, mert nem kapcsoltad be a BFI-t :D BFInél a black frame insertion miatt baromi sokat zuhan a fényereje, Samsungoknál is bőven 1000nit felett élvezhető csak a BFI, alatta baromi rossz.

(#3273) Piftuka A Dolby nyilván terjedni szeretne, ez mind a Dolby, mind a vásárló, sőt hosszútávon az LG érdeke is, h az legyen az elterjedt platform, ne csak pár netflix original film, sorozat támogassa, hanem a legtöbb új BD lemez is. A kizárólagosságért meg nem hiszem h fizettek volna, bár nem elképzelhetetlen. Mellesleg volt pár Kínai csoda is tudtommal amiben benne volt, ok h az más zárt piac, de akkor is :D

(#3277) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Sony A1 BFI

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#3278) Zjunior


Zjunior
veterán

Gondolkozok Oled vasarlasan....

Mennyire éri meg az 55›B6 a 910-920-930 al szemben?
Mik a főbb hiányosságok? :R

JA MOST LÁTOM 910 nem 4k -sok akkor a B6 lesz :K

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#3279) claire78 válasza Zjunior (#3278) üzenetére


claire78
senior tag

Nagyon szívesen! :D

(#3280) krx21 válasza Zjunior (#3278) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem a B6 még mindig a best buy...

(#3281) Zjunior


Zjunior
veterán

Van valahol 480k alatt?

Kinnt élek itt 480k 5 év garral....

Jobban hangzana ha 350k lenne :C ;]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#3282) krx21 válasza Zjunior (#3281) üzenetére


krx21
nagyúr

150k. Az talán még annál is jobb lenne... ;]

(#3283) Zjunior válasza krx21 (#3282) üzenetére


Zjunior
veterán

1000£ most talaltam..:))
19 ho garancia

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#3284) Archttila válasza Zjunior (#3281) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

5év gar? :Y

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#3285) Zjunior válasza Archttila (#3284) üzenetére


Zjunior
veterán

Jah![link]
Ebbol lejon meg 150£ kupon...

Most meg lenne az55" 930 840£ ert 5 ev garral...
Dilemmaba vagyok a 4k miatt de ha mar veszek akkor 4k illene...

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#3286) Dniel


Dniel
tag

55C6-ot tudok most ezzel az akcióval 599999-ért. Ha esetleg valakit érdekel :)

(#3287) nokia123


nokia123
aktív tag

Azt tudja valaki hogy a 2016 oledek megkapják a webos 3.5?

(#3288) Piftuka válasza #94529552 (#3274) üzenetére


Piftuka
veterán

Megvettem. Sőt, mindjárt kettőt is, hogy a bal szememnek, és a jobb szememnek is jusson egy-egy képernyő, így valódi sztereo képet csodálhassak! :DDD

Komolyra fordítva... Nem vettem meg, de mivel a múltkori tesztelés során kimaradt a BFI, majd megismétlem a tesztet, és megnézem ezt a funkcióját is tévé csatornákkal.

"Aquila non captat muscas."

(#3289) Piftuka válasza Strezi (#3275) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem tudtam, hogy ennyi féle variáns van...

Egyszerűen kiválasztottam a TV menüjében a "Netflix" funkciót, és ott a kezdőoldalon egy olyan funkció fogad, hogy "Start your free 30 days trial".

"Aquila non captat muscas."

(#3290) Piftuka válasza Zjunior (#3285) üzenetére


Piftuka
veterán

Én a helyedben a kettő közül mindenképpen a B6-ost választanám. A 2015-ös panelekre sok beszámoló alapján is inkább jellemzőek még a különféle, technológiából fakadó problémák (pl. a vignyettálás, sávosodás).

A 2016-os modellek érezhetően jobbak lettek az előzőeknél, mind az elektronikájukban, mint a panel minőségében. 2015-ről, 2016-ra ilyen szempontból sokkal nagyobb "ugrás" jellemző, mint 2016-ról 2017-re.

Ha valakinek nem fontos a 3D, és mindenképpen OLED készüléket vásárolna, akkor bizony az 55B6V a legjobb vétel jelenleg.

"Aquila non captat muscas."

(#3291) Piftuka válasza Dniel (#3286) üzenetére


Piftuka
veterán

Engem a 65C6V érdekel ennyiért. :)

"Aquila non captat muscas."

(#3292) Zjunior válasza Piftuka (#3290) üzenetére


Zjunior
veterán

OKés köszönöm:) :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#3293) GemForge


GemForge
csendes tag

Help pls!
LG 55c6v-m van. Nagyszerű a tévé, de van egy kis problémám. Set top box a HDMI 1-ben, pc a HDMI 2-ben, PS4 a HDMI 3-ban. Nem tudom, hogy miért, de a HDMI2 logo időnként fel-felvillan (mintha jel menne rá) PS4-ezés közben, pedig a PC ki van kapcsolva. Elvileg a legfrissebb szotver van fent, a HDMI CEC ki van kapcsolva... Mi a túró lehet ez? A jelenség ritkán jelentkezik, de van, hogy akkor többször is egymás után.

[ Szerkesztve ]

(#3294) krx21 válasza GemForge (#3293) üzenetére


krx21
nagyúr

A PC ilyenkor teljesen áramtalanítva van?
A Tv-n nincs esetleg valami hdmi control ki/be, vagy valami hasonló?

[ Szerkesztve ]

(#3295) Piftuka


Piftuka
veterán

Az volt már, hogy pár hete kapható az LG 55EG9A7V?

Full HD felbontás, WebOS 2.0 ( :Y ), és még a legolcsóbb helyen is ~520.000 forintba kerül.

Szerintem ezt nem gondolta komolyan az LG... Nem sokkal többért már egy 55B6J-t tud venni az ember. És az nyilvánvalóan klasszisokkal jobb készülék.

"Aquila non captat muscas."

(#3296) Dniel válasza Piftuka (#3295) üzenetére


Dniel
tag

Ez a tv azért létezik mert 55B6j már nincs gyártás alatt és hamarosan hivatalos csatornákban már nem lehet megvásárolni mert elfog fogyni a másik pedig, hogy még mindig 10/4 ember fanyalog, hogy minek a 4K nem kell nekem az FullHD főlé nem megyek és csak ez kell.
Ez a két ok ami miatt ezt behozták a piacra :)

(#3297) Piftuka válasza Dniel (#3296) üzenetére


Piftuka
veterán

Értem én, na de WebOS 2.0 rendszerrel??? NOOOOORMÁÁÁÁLIIIIS? :U

Egyébként azt leszámítva, hogy most valami "csoda" folytán az Euronics jóval a listaár alatt adja (ki tudja meddig), az ára nem sokkal olcsóbb, mint az 55C7V modellnek.

Ráadásul azért a B6J is kapható még, nem beszélve a sokkal nagyobb számban kiszállított, raktárazott EG910V-ről, ami pedig fele annyiba kerül. (Ha már valakit annyira zavar, hogy egyébként a készüléke tud 4K és HDR tartalmat is megjeleníteni, ráadásul Web OS 3.0, vagy 3.5 rendszerrel...)

Mindezek ismeretében egyszerűen elképzelni nem tudom, mi visz rá valakit, hogy az 55EG9A7V-t vásárolja!? :F

"Aquila non captat muscas."

(#3298) krx21 válasza Piftuka (#3297) üzenetére


krx21
nagyúr

A tájékozatlanság. Nem szabad megvenni, ennyi.

(#3299) Nemir Ombe válasza Piftuka (#3297) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igen, ha azt nézed, hogy jelenleg itthon nem jó vétel, akkor igazad van, de ha kicsit nyugatabbra mész, ahol már nincs vagy csak pár darab tavalyi modell van (mert van vásárlóerő és nem állnak raktáron az 1.000€-nál drágább modellek és az emberek nem a "filléres" webshopokban nézegetnek, hanem egy MM-ban/Saturn-ban és ha megtetszik valami, akkor "csomagoltatnak" egyet belőle) és megnézed az idei 4K belépő árát az idei FHD-hoz képest, akkor máris van létjogosultsága a modellnek .... kint sem kell mindenkinek (főként ha 3. -4. TV-nek kell) 4K .... és sajnos még mindig nem magyarország az elsődleges célpiaca egyik gyártónak sem, bármennyire is szeretnék sokan azt hinni .... ;) :D

Hmm ....

(#3300) #94529552 válasza Piftuka (#3295) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mi baj van a webos2-vel? Van webos2-es tévénk, és a pip hiányán kívül semmi gond nincs vele. Anélkül meg lehet élni Vagy nem érdemes? ;]
Amúgy hülyeség azon rágódni, hogy mit miért és mivel gyártanak, vagy nem. Ha nem jön be, majd beszüntetik. Ez a FHD arra majd talán jó lesz 1 év múlva, hogy 260k-ért lehessen új OLED-et venni. 760k-ról indult az EG910V.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.