Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) allein válasza Nemir Ombe (#3650) üzenetére


allein
addikt

Annyi van, hogy egy nagyobb készüléket szeretnék. 55" már kevés :K

C6 meg B6 is van a Mall.hu oldalon.

(#3652) Pumma - köszönöm szépen, marad az LG. Android annyira nem jön be, 2 frissítés után már be van lassúlva a szoftver.

(#3653) Nemir Ombe - nézem a side by side oldalon, de ez nekem idegen nyelven van :U

C6 - 950.000 HUF, B6 - 980.000 HUF. B7-et nem nézem, millión felül van :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#3652) #94529552 válasza allein (#3646) üzenetére


#94529552
törölt tag

Érdemes, ha nem gond hogy sokkal többe kerül [link], illetve ha az android annyira bejön neked :) . Az idei tévéket összehasonlítva nem jobb az A1, de ha itt kiválasztod mindkettőt(A1 illetve C7 , láthatod az összehasonlításban az értékeléseket. De a B6,C6, E6, stb. is hasonló szintű tévék.

[ Szerkesztve ]

(#3653) Nemir Ombe válasza allein (#3651) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A 65C6 pl. az "ediginnél" olcsóbb .... de ahogy gondolod .... ;)

Hmm ....

(#3654) #94529552 válasza Nemir Ombe (#3653) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, a 65C6 most 899k, de lehet, hogy éjféltől lejár az akció. Ezeknél gyorsan változik.

(#3655) Nemir Ombe válasza #94529552 (#3654) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor még van 31p-e annak, aki olcsón akar ilyet .... :D ;)

Hmm ....

(#3656) allein válasza #94529552 (#3654) üzenetére


allein
addikt

Érdekelne, hogy melyiket vennétek meg és miért, C6 vagy B6.

(#3657) Nemir Ombe - Ha már kiadok ennyit egy TV készülékért, nem azon múlik melyik az olcsóbb :DDD mondjuk másfél misiért nem akarok vásárolni, maradjunk egy milka alatt :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#3657) Nemir Ombe válasza allein (#3656) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Én azt amelyik olcsóbb .... :D

(de inkább a C6-ot, ha már ennyi, akkor legyen benne valami "extra" .... ;) )

Hmm ....

(#3658) #94529552 válasza Nemir Ombe (#3657) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Beletrafáltál, mert a C6 most olcsóbb, és az edigitől gyári garis lenne, a Mall-al ellentétben.:)

(#3659) Nemir Ombe válasza allein (#3656) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pedig hidd el, hogy bármennyit is adsz érte kb. "ugyanazt" veszed .... a (jól beállított) képben annyira minimális különbségek vannak, hogy inkább csak a dizájn/ficsőrök/méret/márkahűség dönt sok esetben.... ;) .... de én akkor is a C6-ot venném mer' szebb .... :D

Hmm ....

(#3660) Madwe válasza Nemir Ombe (#3659) üzenetére


Madwe
nagyúr

+3ds plusz hajlított (előny vagy hátrány ki ki döntse el) +tavaly a B6 kapott egyedül más chipet, ami nem kap meg minden featuret...

(#3661) ottofon válasza allein (#3646) üzenetére


ottofon
csendes tag

Esetleg eladó lesz az 55-ös LG-d? Mert én meg pont azt keresek pár hónapon belül.

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#3662) allein válasza Madwe (#3660) üzenetére


allein
addikt

Itt van egy videó amiben valóban említi, hogy a B6 Realtek chipet kapott :K

LG C6 vs B6 OLED TV: 3 Reasons to Choose C6 :)

(#3661) ottofon - nem tudom még :U lehet megy a hálóba :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#3663) allein válasza allein (#3662) üzenetére


allein
addikt

Azért durva, hogy a C6 az MM-ban 1.400.000 HUF :Y

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#3664) Nemir Ombe válasza allein (#3663) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nagyon helyesen is, mindehol annyinak kellene lennie .... ;] :D

Hmm ....

(#3665) krx21 válasza allein (#3662) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez igaz, de hogy nem látod meg az is biztos... Csak a YouTube hdr az ami ezt megszenvedi.

(#3666) Madwe válasza krx21 (#3665) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez így nem igaz sajnos. Valóban a HLG támogatás az, ami jelenleg hiányzik a B6ról, s C s felette már bent van. S valóban HLG-t használ a YT hdrhez. Azonban ennek ellenére se megy a YT HDR ezeken a tvken (még?) Szóval egyelőre sokat még nem jelent a HLG támogatás, remélem idővel YT is megkapja, illetve realtekre is megírják.

[ Szerkesztve ]

(#3667) Nemir Ombe válasza Madwe (#3666) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Lehet, hogy csak én vagyok így, de ha már veszek egy (listaáron) 1.5M-os TV-t, akkor én nem szeretnék rajta agyontömörített "YTHDR-t" nézni .... HLG hiánya meg (számomra) addig nem lenne "érdekes", amíg "hálivúd" meg a TV csatornák kizárólag arra állnának át .... ;)

(számomra a HDMI 2.1 "hiánya" nagyobb gondot okoz egyelőre .... )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#3668) Madwe válasza Nemir Ombe (#3667) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ebben igazad van, de én meg úgy vagyok vele, hogy ha már YTot nézek épp a tévén, s annak adása van hdrben is, akkor a hdr kijelzőm játsza mán le :D

Amúgy hdmi 2.1 miért hiányzik? 4k@60hz sztem elég a 2.0tól, talán a dinamikus hdr-ek nem férnek át rajta?
De az se hiszem hogy szempont lenne, ha pl a dolby vision elterjed.., akkor elég a 2.0 is a dinamikus hdrhez... aztán a fene se tudja, nincs itthon olyan bd lejátszóm amivel ezt tesztelhetném, lehet a DVhez is kellene hdmi 2.1, bár kétlem...
Another advantage of Dolby Vision is that the metadata is embedded into the video signal, meaning it can run across ‘legacy’ HDR connections as far back as version 1.4b. Despite only using static metadata, HDR10 requires HDMI 2.0a compatibility.
Szóval akkor végképp nem értem a 2.1 miért hiányozna?

de miután a kijelző amúgy sem tudja a hfr-t, ami még nem is létezik, és nem is 8ks, valamint nem hiszem h sokaknál szempont a 4k@120hzen való kompetitív játék, ezért nem érzem nagy érvágásnak...

[ Szerkesztve ]

(#3669) index31 válasza Nemir Ombe (#3667) üzenetére


index31
tag

Megkérdezném, hogy láttál már " agyontömörített " YouTube HDR-t ? Feltételezem ha láttál volna akkor nem állítanád, hogy minek . Ugyanis nem csak a HDR de még a 4K is erősen kijön a Full HD ellenében. Szóval butaságot ne. Káprázatos YouTube HDR-ek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#3670) Nemir Ombe válasza Madwe (#3668) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A HDMI 2.1 majd a kapcsolódó "szolgáltatások/lehetőségek" miatt lesz/lehet érdekes .... ha gondolod olvass utána .... ;)

(a jelenlegi "YT4KHDR-el" és a többi "4Ksztrimmel" meg úgy vagyok, hogy inkább egy valóban jó FHD egy oled-en, mint ezek (akár "drágább" oled-en is) a "valódi" tartalmakkal, meg még mindig nem nagyon kapkodnak .... ;) )

index31:

Nem, sajnos még nem volt alkalmam ilyet megnézni, sőt arról sincs fogalmam, hogy működik a "YTtömörítés" .... nem is értem, hogy birtam ennyi "hülyeséget" leírni ezzel kapcsolatban .... ;] :D .... és abban is igazad van, hogy a "YT4K szokkal "káprázatosabb", mint a YTFHD.... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#3671) index31 válasza Nemir Ombe (#3670) üzenetére


index31
tag

Én meg úgy vagyok vele, hogy Full HD Oled-et nem vennék, mert már a vásárlás pillanatában elavultnak számít hiába Oled. A 4K HDR Oled az igen azt megvenném de csakis 65'-ba mivel nekem is ilyen méretű Tv-m van és 49'-ről amikor váltottam akkor az élmény megfizethetetlen :) De akár mennyire is szeretem a technikát azért 800-900 ezret kiadni egy Tv-ért kb 3-4 évente, ha valaki lépést akar tartani a fejlődéssel az problémás lehet. Persze nem mindenkinek :D

Én 280-ba vettem a 65KS8000-met újracsomagoltan.

(#3672) Madwe válasza index31 (#3671) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem az oled van akkora ugrás most, hogy nem csak az vesz ilyet, aki lépést akar tartani a fejlődéssel. A 4k, hdr és az oled kontrasztja miatti képminőség javulás van akkora ugrás, ami simán 5+ évig elég lehet bőven sokaknak, még úgy is h 700k+ adnak ki egy tévéért.
Valamennyi javulás persze várható évente oled terén, de pl a 8k, hfr stb sokakat már nem annyira érdekel, s plusz feature-ok miatt nem akarnak majd jódarabig váltani.
Nekem pl fényerő bőven elég, 4k bőven elég, a DV hdr bőven elég, hfr esetleg érdekelhet majd valamikor, de nem hiszem h a következő 4-5 évben emiatt váltani szeretnék majd :) ABL ha csökken az jó lehet, de engem pl az sem zavar egyáltalán, mert szgép monitornak nem igazán használom...
Én az oledtől a következő években inkább az olcsóbb árszegmens felé elmozdulást várom, mintsem akkora képminőségbeli/featurebeli elmozdulást, h high end szegmensben vki emiatt váltani akarjon. Már eléggé kiforrott a tech, csak jelenleg még drága, szóval aki megengedheti magának, már most is fejest ugorhat nyugodt szívvel szvsz :D

[ Szerkesztve ]

(#3673) index31 válasza Madwe (#3672) üzenetére


index31
tag

A Tv gyártók majd mindent elkövetnek, hogy valaki azt gondolja, hogy megint érdemes kiadni a pénzt érte. Ez egy ördögi kör :) Nekik csak akkor éri meg a felhasználó váltogatja a Tv-ket és nem ül rajta, mint a kotlós :) Ha pedig valaki mégis nem akar venni újabb modelt, akkor jön a Béla faktor a képbe. Mert Béla majd 8K HFR-ben Hdmi 2.1-el fog Tv-ni és azt fogja mondani, hogy neked még csak 4K HDR-ed van ?? :D

[ Szerkesztve ]

(#3674) Madwe válasza index31 (#3673) üzenetére


Madwe
nagyúr

Felőlem Béla mondhatja azt, nem érdekel a véleménye, max sörözés közben kicsit szájalunk ilyenekről vele, de tekintve h baráti körömben még a 200ks 4k tv-t is tulzásnak tartják, sőt tvje sincs sokaknak, nem hiszem hogy lenne Bélám :)
Nekem pl 1 darab FHD tvm volt összesen, de ok, közben lett egy db FHD projektorom is. Sosem éreztem a késztetést arra h váltsak, mert nem volt akkora ugrás. A 4k-t se érzem akkora ugrásnak az FHDhoz képest, ellenben a HDR-t s az oled feketéjét igen :) Ebből kifolyólag a 8k sem érdekel, hacsak nem 88" tévét akarok majd 1.5mről nézni, a HFR meg szép és jó dolog, de még nem láttam élőben, sajnos a hobbit48hzet se láttam moziban, de lehet az is ugyanúgy szappanozik mint az interpoláció, innentől kezdve meg nem sokkal lennék vele előrébb :D
De ha esetleg féltávon 4-5 év múlva váltani akarnék, mert megtehetem, hát rendben. De késztetést én nem érzek rá. Több fajta ember van, aki késztetést érez rá s megteheti, az költekezik. Aki néha nagy ugrásoknál megteheti, de késztetést is érez rá, az szomorkodik, hitelbe veri magát, nem tudom mit csinál. De van olyan is mint én aki néha ugrik nagyokat azt örül mint majom a farkának. Aztán van a legboldogabb réteg, aki szarik mindenre, mert ha arról van szó ő az aktuális csak látványos hollywoodi csodát a 4" telefonján is örömmel nézi meg :D

(#3675) Nemir Ombe válasza index31 (#3671) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem azt mondom, hogy a 4K oled nem jobb, mint
az FHD csak még kevés hozzá a "valódi" tartalom .... én pl. azért vettem FHD-t [400e] mert (szerintem) nem érte a dupláját a 4K [850e] (volt otthon egymás mellet a kettő, nem "MM-os tapasztalat" ;) ),"rendes" FHD anyaggal etetve még jobb így is, mint egy 4K LCD akár HDR-el is (az is van, és persze filmezésre értve, nem játékra vagy "demonézegetésre") .... de persze az is számít, hogy kinek, mi(k) az elvárása(i)/miről-mire váltott .... én a 4K-val/HDR-el (és egyebekkel) még várok kicsit, addig meg a "barátokköztre" ez is jó HD-ben .... :D ;)

(ha valaki mindig "naprakész" akar lenni, akkor a 3-4 [de inkább 2] évente ugyis "kötelező" a csere, na meg addig a garancia is lejár és ki akar "kockáztatni" .... :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#3676) Lacielvtárs válasza index31 (#3671) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

'Én meg úgy vagyok vele, hogy Full HD Oled-et nem vennék, mert már a vásárlás pillanatában elavultnak számít hiába Oled.'

Én magam ezt azért erősen vitatnam, főleg ha az emberfia előtte csak LCD tévét nézett ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3677) Partizan182 válasza Lacielvtárs (#3676) üzenetére


Partizan182
senior tag

Sztem itt baromi sokan toljuk a csóró-Oleddel (930/910), elavult-elavult de attól még mindenki lefosta a bokáját aki látta nálunk. Haver pont most vett ugyanilyet annyira nem hagyta nyugodni az élmény...

Extrapoén: bár Youtube 4K-t nem bír az ezeréves laptopom de 1440p-ben nagyságrendekkel szebb minden ezen a panelen is (persze, sávszél/tömörítés más), pont a minap csekkoltam ilyen LG-s demókat YT-n ahol azt demózták hogy a 4k panel milyen szépen skáláz fel FHD tartalmat. Láss csodát az én csóró FHD panelemen is ég és föld volt az előtte/utána. ("előtte" így ránézésre 500-600p körül lehetett).

Feleannyiért (4k-hoz képest) nem tragédia ezzel kibekkelni a következő 2-3 évet.

(#3678) Madwe válasza Partizan182 (#3677) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha 2-3 évre tervezed, akkor semmiképp nem az :) van aki hosszabb távon gondolkozik.

(#3679) Partizan182 válasza Madwe (#3678) üzenetére


Partizan182
senior tag

Hát, másfél éve van meg, a vége összesen inkább 5 körül lesz.

Aki 10 évig nem akar cserélno az most semmilyen tévét ne vegyen. HDR mindent felülír és még bőven van hova forrnia.

[ Szerkesztve ]

(#3680) Madwe válasza Partizan182 (#3679) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem már eléggé kiforrott DV és társai :) Arra valahogy nem vágyok, hogy a nap 4000nittel égesse a retinámat jobb felül, míg bal alul árnyék van full feketében, elég ez is amit most tud, még így is van h belekönnyezik a szemem :D Aztán lehet megbánom ha látok egy igazi retinaégetőt, de kétségeim vannak felőle :)

(#3681) Partizan182 válasza Madwe (#3680) üzenetére


Partizan182
senior tag

Azé' van itt más is mint csúcsfény (egyébként 40-es oled lighton ambient fény mellett is már fájdalmasan fényes tud lenni a 910v is ezt aláírom):

- Hiányzó standard a tone mappingre
- Rec2020-t még csak meg sem közelítő színtér
- 12 bites panelek (ugye DV 12 biten tárol)
- HFR
- HDMI 2.1: variable refresh (kvázi G-sync csak tévén, konzolon életmentő lenne)
- És igen, 4000 nit csúcsfény (kalibrált 1200-al beérem) :)

Szal igen, rengeteg minden jön a következő 2-3 évben, aki most vesz tévét (miriósat is) az ezekből kimarad.

(#3682) Strezi válasza Partizan182 (#3677) üzenetére


Strezi
őstag

Igen, ez talán a legfontosabb YT anyagoknál ;)
Ha tudod erősebb PC-vel etetni az FHD OLED-et YT 1440p vagy 4K anyagokat visszaskálázva, akkor eléggé szembetűnő a minőségi ugrás.
1080p >> 12Mb, 1440p >> 24Mb, 4K >> 40Mb sávszélt enged a tömörített anyagnak.

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#3683) Madwe válasza Partizan182 (#3681) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én viszont azt kétlem, hogy a következő 2-3 évben lesz 12bites panel, 4000nittel. Meg a HFR is meglepő lenne ha addigra beszabványosodva kijönne szvsz. A tone mapping ellenben biztos sokat fejlődik addig, az igaz. Bár ha addigra lesz 4000nit, akkor nem is kell :D

(#3684) Partizan182 válasza Madwe (#3683) üzenetére


Partizan182
senior tag

Valami biztos lesz, ugye pont most érintettük hogy a B6 már most túl régi a HLG hiánya miatt, C6/E6 is kiesik a Youtube HDR mókából.

Túl gyorsan változnak most a dolgok, lehet hogy nem lesz minden a listából 2020-ra, de az is kb ennyire valószínű hogy olyasmi lesz ott releváns új feature-ként amire ma még nem is gondolunk. Jó persze ez minden technóra igaz de a TV ipar most a szokásosnál 1000x jobban pezseg.

Meg ugye nincs kizárva még hogy a Samu összekapja magát és csinál egy mindentverő igazi Qled tévét.

(#3685) Nemir Ombe válasza Madwe (#3683) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A "rec 2020-nak" sem véletlenül lett ez a neve .... :D .... bár ez szorosan nem kapcsolódik a többi "ficsőrhöz" .... mindentől függetlenül sokan megveszik minden évben a legújabb "almás" telót is, pedig még a "szlogenjük" is az (volt), hogy "semmi nem változott csak minden" (vagy valami ilyesmi) .... :D ;)

(mellesleg: pl. a 910-en is más/jobb képet látsz "leskálázva", de ez ugy a "forrás minőségének különbsége" ami a kovertálás (+utómunkák) következménye, persze nincs HDR meg nativ 8millió pixel, de akkor is .... aki akar nézten utána .... ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#3686) allein válasza allein (#3663) üzenetére


allein
addikt

Na, megbeszéltem MM-al, odaadják ők is 900k-ért :DDD :DDD :DDD

(#3688) Nemir Ombe - elég lesz egy készülék is :C

(#3687) Madwe - MM-ban 950k, mondtam, hogy meg tudom vásárolni máshol 900k-ért, elvitték az árcédulát a TV készülék melöl, telefonáltak egyet és visszajöttek hozzám, vihetem tőlük is 900k-ért.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#3687) Madwe válasza allein (#3686) üzenetére


Madwe
nagyúr

ezekután lehetne a szlogenjük Hülyék azért mi sem vagyunk :U szép munka!:)

(#3688) Nemir Ombe válasza allein (#3686) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor 2-t is vehetsz .... ha az "eredeti" árat nézzük .... ;] :D

Hmm ....

(#3689) Zjunior válasza allein (#3686) üzenetére


Zjunior
veterán

Ez a 65" c6?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#3690) allein válasza Zjunior (#3689) üzenetére


allein
addikt

Igen :K + 35.000 HUF a kiterjesztett garancia.

(#3691) Zjunior -azt a qurva :DDD (#3692) Madwe - ja, UK-ban nem 27% az ÁFA :N

Na, elindultam a MM-ba :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#3691) Zjunior


Zjunior
veterán

Basszus jo draga otthon..
Kulfoldon 1950£ 5 ev garral...
Jo szemetek😩

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#3692) Madwe válasza Zjunior (#3691) üzenetére


Madwe
nagyúr

Angliában az áfa erre még rájön? meg egyébként se hiszem h 27% lenne mint itthon, ezzel nem lehet mit kezdeni :S nomeg ott gondolom nagyobb készletet halmoznak fel s több kifutómodell van, itthon ritkaságszámba megy 1-1 tavalyi modell felkutatása :S

(#3693) Zjunior válasza Madwe (#3692) üzenetére


Zjunior
veterán

Nem ez afas ar!
Jo akcioba ennyi siman ha most bemesz 2100-2200£ kozott megy:)
Egy millio negyet elkerni otthon az wow!:Y : Y

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#3694) Nemir Ombe válasza Zjunior (#3693) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Kb. az "adókülöbözettel" olcsóbb, mér' kell ezen meglepődni.... (890e itthon, a cca. 1.5M az "listaár") .... ;)

(ha valakinek ez nem tetszik, akkor lehet "gyülekezni" a Kossuth téren .... vagy "go UK" .... :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#3695) index31


index31
tag

Az EG910 OLED lassan kezdi elérni azt az árat ahová ő valóban tartozna, bár szerintem még ennyit sem ér de alakul. Olyan 230 -körül lenne reális.

LG OLED TV, Ívelt, 139cm, Full HD, 3D, SMART, 55EG910V Csomagolássérült :

269 900 Ft‎ (bruttó)

[link]

LG55B6V OLED TV, 139cm, UHD 4K, SMART

399 900 Ft‎ (bruttó) Csomagolássérült

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3696) Nemir Ombe válasza index31 (#3695) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Már bocs, de a "szerinted" és a valóság elég messze van egymástól (szerintem) .... ;] :D

(egy "csomagolássérült" darab ára meg ne legyen már "etalon" .... max. "alkalmi vétel" .... ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#3697) index31 válasza Nemir Ombe (#3696) üzenetére


index31
tag

Ez csak szerinted ( szerintem :D )

Egy csomagolássérült magyarán használt vagy kiállított darab az pont ugyanolyan jó tud lenni, mint az új leszámítva, hogy esetleg van rajta egy két karc vagy nincs szépen becsomagolva a távirányító, cserébe jóval olcsóbb . Úgyis cserélni kell itt a Tv-t 3-4 évente :D Akkor az újnak a felárát ne fizessük már ki. Persze kinek a pap kinek a paplan.

Ezt az ajánlatot annak szántam aki esetleg jó áron akar használt OLED-et venni, mert amik a jófogáson vannak árak azok nem túl reálisak. Kb a használt árak itt tanyáznak, sőt még a magán felhasználónak még olcsóbban kell adni, mert itt van hova visszavinni esetleg ha baj van.

(#3698) Nemir Ombe válasza index31 (#3697) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ne érts félre, nem az "alkalmi ajánlatra" céloztam .... annak teljesen jó .... de tudod pl. egy pár hónapos A6 "tesztautót" is odaadnak 18M, helyett 12M-ért, pedig csak "párezer" km van benne és "csak" pár hónapig próbálgatták a vevők, mégsem ennyi a "valós ára" az A6-osoknak..... (bár "szerintem" nem érne többet 12M-nál egy "vadiúj" sem .... :D ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#3699) Zjunior válasza Nemir Ombe (#3694) üzenetére


Zjunior
veterán

Én nem rosszmajusagbol irtam, csak regebben olcsobbak voltak otthon a muszaki cikkek mint kinnt...:(

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#3700) Nemir Ombe válasza Zjunior (#3699) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az már "nemmost" volt .... azóta "globalizálódtunk" .... árakban mindenképp .... ;)

(de amit lehet, azt én is a "határokon túlról" veszem, mert "hülye azért nem vagyok" .... :D )

Hmm ....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.