Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) daneel_hu válasza envagyok (#2078) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Múltkor teszteltem egy Nikon 1 j5 több mint 100ezres fényképezőgépet. Rosszabb képeket csinált mint a telefonom :) De marketingje az van."

Egy így önmagában biztos nem igaz. :)
Maradjunk annyiban, hogy nem tudtál vele jobb képet csinálni. EPIC FAIL.
Ha jól sejtem ez egy tükör nélküli, nagyjából DSLR tudású gép, cserélhető objektíves.

Egy telefonnak se a sebessége, se az autófukusza, sem az érzékelője nem vetekedhet ezzel a cuccal.
A mélységélesség variálásáról akkor ne is beszéljünk, egy telefonnal kvázi végtelen mélységélességű képet tudsz csak csinálni, portrékiemelést csak nehezen. :)

Egy 10 éves DSLR, egy profi objektívvel agyonver bármilyen csúcskategóriás ma megjelent telefont, ha fényképezésről van szó. De ezt ki is kell tudni aknázni.

Vigyél el egy telefont egy családi összeröffenésre, ahol az izgő-mozgó gyerekeket próbáld meg akció közben fényképezni. Vért fogsz pisálni a telefonnal.
Fényképezz le egy hintázó gyereket, úgy, hogy tűéles legyen a fotó.

Egy MILC-el vagy DSLR-el elképesztő gyorsasággal fogsz élességet találni, bárhogy alakíthatod a kompozíciót, méghozzá gyorsan, az érzékelő és így a kép minőségéről nem is beszélve.
És minél kevesebb a fény, annál brutálisabb lesz a különbség a fényképező javára.

Ráadásul ezekre a gépekre több centis átmérőjű optikákat szoktak felcsavarni, mégis hogyan lehet partiban ezekkel egy 3 mm átmérőjű telefonos "optika"?
Sehogy kb.
A Canon 70-200-as üvegek frontlencséje nagyjából 7 cm átmérőjű. :) Ezzel mindent el is mondtam.

FÉLREÉRTÉS NE ESSÉK.
Egy telefonnal is lehet jó képet csinálni, egy fotós vagy jó amatőr tud is.
Az bármivel jó képet csinál neked, egy 1 dolláros lyukkamerával is.
Ugyanis a jó kép az nem arról szól kizárólag, hogy milyen minőségű a kamera.

ON

(#2102) Piftuka válasza krx21 (#2089) üzenetére


Piftuka
veterán

"Az oled tesztel kapcsolatban... Világosban olyan ezeket a TV-ket tesztelni, mint utca zajban a hifi hangdobozokat összehasonlítani..."

Értelmetlen erről beszélni, mert sajnos nincsen más lehetőség tesztelni, mint a bolti körülmények! :( Ahhoz mérten viszont a lehető legalaposabban leteszteltem.

Ahogyan írtam is, nyilván az otthoni teszt lenne az ideális, sőt abban is biztos vagyok, hogy a UPC TV szolgáltatás is klasszisokkal jobb minőséget produkál itthon, mint az ottani alap MinDig TV csomag.

Az ABL és az ív zavaró jelenlétét viszont a körülményektől függetlenül mindig látnám.

Tudod... olyan ez, mint számodra a "DSE". Te már tudod mit kell nézni, tudatosan keresed, hogy elkerüld, és emiatt nem találtál megfelelő SONY W857/859-est.

Lehet, hogy nekem fel sem tűnne. (Nem mondom, hogy biztosan nem, mert azért észre szoktam venni az "anomáliákat", de szerintem értjük egymást. :K )

Az első hírek óta követem az OLED televíziók "visszatértét", és állítom, hogy a LED technológiában még mindig ebben van a legtöbb perspektíva. Viszont úgy vélem, hogy az általam megjelölt ársávban mindenképpen erős kompromisszumot kellene kötnöm most. Így várok még jó néhány évet azzal, hogy OLED készülékem legyen itthon. :)

Meg aztán, tudod... illetve tudjátok, hogy nekem most a 3D a lényeg. Egyszerűen nem akarok úgy járni, hogy "potyára" vettem meg a sok 3D BD filmet. Ugyanis a zöme megvásárlásakor a normál változathoz képest kifejezetten az motivált, hogy "de jó lesz egyszer 3D-ben otthon 'mozizni' ezekkel a filmekkel"...

Igen, valaki említette, hogy talán évek múlva visszahozzák a 3D technológiát, talán létezni fog a "hőn áhított" szemüveg nélküli technológia is... Talán, talán, talán...

Ami viszont biztos, hogy idén már egyetlen gyártó sem készít 3D technológiával felszerelt TV-t, és az is biztos, hogy már alig van készleten néhány példány a fennmaradt készülékekből.

Tudom, hogy ez - kombinálva a pénztárcám szabta limittel - nem szül ideális helyzetet, de ez van. Ebből igyekszem kihozni a lehető legjobbat. (És ezért nem vetettem el azt sem, hogy végül egy 3D projektor + vászon "kombót" vásárolok.)

És természetesen nagyon szépen köszönöm mindnyájatoknak a sok érdemi hozzászólást, és véleményt! :R

"Aquila non captat muscas."

(#2103) krx21 válasza Piftuka (#2102) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért majd írd le mi lett a vége...

(#2104) Ijk válasza Piftuka (#2102) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért csak találsz még 3d-s modelleket.
Hülyeség volt szerintem kivenni a 3D-t, senkit nem zavart. El sem tudom képzelni milyen előnyt jelent a 3d kivétele, megint csak egy visszalépés. Soha nem voltam rajongója, régebben nem adtam volna érte felárat, de ha már egyszer elterjedt akkor nem tudom miért kell kivenni. Azért pár animációs filmet élveztem így nézni.

Csak nehogy aztán a HDR is így végezze. UHD azért talán elterjed és meg is marad.
Én most cserélném le az 50"-os plazmát nagyobb képátlóra, de nem tudom mire. 65"-ra már jó az UHD, de nem tudom mit nézek rajta.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2105) Strezi válasza Piftuka (#2102) üzenetére


Strezi
őstag

Ez most a "hülyének" is megéri (tud 3D-t): http://www.emag.hu/lg-65c6v-oled-ivelt-televizio-164-cm-4k-ultra-hd-oled65c6v/pd/DDYKC3BBM/

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#2106) envagyok válasza daneel_hu (#2101) üzenetére


envagyok
veterán

Rossz lyukra szálltál :)
Van Canon dslr gépem, 24-105F4L, ef50f1.8, stb obival, szóval tudom miről beszélek.
Amúgy hidd el egy fix gagyi fix Obi (Galaxy s7edge) bőven jobb mint egy átlagos zoom (Nikon 1 j5)
Amúgy a telóban f1.7-es Obi van, szóval bőven lehet vele portrézni.
https://mobilarena.hu/teszt/samsung_galaxy_s7_edge_teszt/kamerak_es_multimedia.html

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2107) krx21 válasza Strezi (#2105) üzenetére


krx21
nagyúr

Az előbbi linkeden volt ez 1 milla alatt is egy darabig, nem?

(#2108) gerii válasza krx21 (#2107) üzenetére


gerii
addikt

Pont egy misi volt.

(#2109) antistati válasza krx21 (#2107) üzenetére


antistati
tag

Most a "Hüje" boltban megint olcsóbb a 65C6 majdnem 1 062 420 Ft

[ Szerkesztve ]

(#2110) krx21 válasza antistati (#2109) üzenetére


krx21
nagyúr

Látod Joshi! Írány a bolt!!!

(#2111) Joshi válasza krx21 (#2110) üzenetére


Joshi
titán

C6-ot bottal se piszkálnám mert íves, majd ha az E széria megy milla alá, de inkább várok én ezzel az OLED témával van még min csiszolgatniuk.

(#2112) krx21 válasza Joshi (#2111) üzenetére


krx21
nagyúr

Mit kellene még csiszolgatni??? Azon kívül, hogy mindig jó esne egy ár felezés...

(#2113) Joshi válasza krx21 (#2112) üzenetére


Joshi
titán

Sávosodás, ABL és még ki tudja mert otthoni környezetben én még nem láttam OLED tévét.

ui.: de most úgy érzem hogy néhány éven belül nagyobb változások lesznek lcd fronton, ami ha nem is lesz jobb az oled-nél, de legalább az árakat le tudja majd faragni. Most is van egy 4K tévém amin nem is nézek 4K tartalmat szóval nem hajt a tatár. :D

[ Szerkesztve ]

(#2114) Nemir Ombe válasza Joshi (#2113) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"úgy érzem hogy néhány éven belül nagyobb változások lesznek lcd fronton, ami ha nem is lesz jobb az oled-nél, de legalább az árakat le tudja majd faragni"

Ennek pont az "előjele" az "új" lcd-qled TV-k árazása az oled-hez képest .... ;]

Hmm ....

(#2115) envagyok válasza Joshi (#2113) üzenetére


envagyok
veterán

Hát én a led tv-t lecseréltem. :)
Összbenyomásban (minden pozitív és negatív tulajdonságot számbavéve) az oled messze veri az lcd-t akármilyen hiperszuper dolgokkal próbálkozzanak velük.
A plazma meg a kettő között van.
Mindháromhoz volt szerencsém, az igényszintem is elég magas, így az otthoni tapasztalat adott.
De ez csak az én véleményem, és a jelenlegi helyzetet tükrözi, de LCD fronton a csodára már több mint tíz éve vár mindenki.
2005-ben már 40'es hdready Samum volt.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2116) Joshi válasza Nemir Ombe (#2114) üzenetére


Joshi
titán

Nem a jelenről beszélek, attól hogy a Samu így árazta be a tévéit még nem biztos hogy ez így is marad. Szerintem fél éven belül normalizálódik a qled ára. Még1x mondom hogy én néhány év távlatáról beszélek. Nem fogok milliókat kiadni egy sz@ros tévéért, akkor marad ami van. :D

(#2117) envagyok válasza Joshi (#2116) üzenetére


envagyok
veterán

Jövőre fogadni hazardírozás, mindig a jelent kell nézni, esetleg új bejelentéseket megvenni, amit realizálódik. A Samu quantum dot se lett hagy puff.
Én még világosban is elborzadtam mikor mm-ben tesztelgettem

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2118) Joshi válasza envagyok (#2117) üzenetére


Joshi
titán

A Samu idei qledje még nem igazi quantum, volt is ebből felháborodás hogy akkor milyen jogon nevezte el így. Ettől függetlenül az sem pálya ha egy tévéért egy valag pénzt ad ki az ember úgy, hogy évről-évre fejlődik. Ez az én meglátásom, aki hajlandó kiadni ennyit egy tévéért az úgy is megteszi.

(#2119) Nemir Ombe válasza Joshi (#2118) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... és ha majd "igazi" q-dot TV-t fog gyártani a Samsung, akkor az tuti olcsóbb lesz, mint a jelenlegi "ál qled" ..... ;]

Az a "baj" a fogyasztói társadalommal, hogy az újabb/jobb/szebb mindig drágább, de mégis az kell(ene) az embereknek, de mivel ennyit nem áldoznak rá várnak míg olcsóbb lesz, de mire ez eljön megint lesz újabb/jobb/szebb, amit lehet "sz@rozni", hogy mennyire drága és tovább várni, hogy most az legyen olcsóbb .... ;)

Hmm ....

(#2120) claire78 válasza envagyok (#2115) üzenetére


claire78
senior tag

+1
Minden szavaddal egyetértek.
Egyet kivéve: nekem valamikor 2000-2002-ben volt Philips 32" LCD, közel 300E Ft-ért.. :Y :)

(#2121) Joshi válasza Nemir Ombe (#2119) üzenetére


Joshi
titán

Pl a hifi cuccoknál is ugyan ez van, megjelenéskor brutál drága, de 1-2 éven belül jóval olcsóbb lesz (de ezt te tudod). Természetesen új termékekről beszélek. Egyébként ez igaz a tévékre is, lásd sokan linkelnek akciós oled tévé árakat. Ami ma méregdrága mint pl 4K HDR az holnap általános lesz. Annyira én se vagyok naiv, hogy azt képzeljem hogy 3 év múlva egy 65"-os OLED tévét megkaphatok 500ezerért. De azért 550 az már reális lehet. :DD :DDD

(#2120) claire78 ezzel a példával csak az én nézetemet igazoljátok, ami ma ennyi az holnap sokkal olcsóbb és jobb lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2122) krx21 válasza Joshi (#2113) üzenetére


krx21
nagyúr

Nincsen semmilyen sávosodás (2016), az árak és újdonságok miatt mindig lesz indok várni...

(#2123) Ijk válasza krx21 (#2122) üzenetére


Ijk
nagyúr

Leginkább az UHD/HDR tartalom hiánya miatt érdemes kivárni. Árak is biztos mennek még lejjebb.
Je meg persze nekem a BFI miatt. ;]

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2124) Joshi válasza krx21 (#2122) üzenetére


Joshi
titán

Egyértelműen az ár miatt várok ez nem kérdés, de ezt többször írtam. Nekem mindenképpen min. 65"-os képátló kell, ez még lcd-ben is meglehetősen drága nem hogy oledben. Az a lényeg hogy én még sóvárgok, de ti már élvezitek az oledet. :B

[ Szerkesztve ]

(#2125) envagyok válasza Joshi (#2121) üzenetére


envagyok
veterán

Az igazi Hi-Fi mindig rohadt drága.
Pl több tíz éve gyártott ugyanaz a fejhallgató/hangfal, vagy a consumer részből pl a Technics lemezjátszók.
Egy nakamichi deck még használtan is több százezres kategória!!

Te a consumer vonalról beszélsz gondolom.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2126) envagyok válasza Ijk (#2123) üzenetére


envagyok
veterán

Igaz:
Amíg nincs UHD/HDR valós (nem kamu fake 4k [link]) könnyen elérhető tartalom, addig totál felesleges megvenni. És ahogy látom nem mostanában lesz.
A másik, amit írtam, az a nézési távolság. Megveszi az ember a 4k láncot (ahogy naívan én is tettem), majd rájön hogy 55-ös TV-n az ágyban fekve 3 méterről nézve bizony az égvilágon semmi különbség a 4K és az FHD között.
Viszont ami számít: a jó forrásanyag, normális hanggal (bizony, amíg sokan a 300kbit-es 5.1 DD-al nézik magyar szinkronnal a filmeket, ráadásul hifin, nincs miről beszélni), és egy olyan megjelenítő, amin a fekete tényleg fekete, és a fehér se tejfölös. Ez sokkal többet ér, int a FHD 4K különbség.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2127) Partz válasza Joshi (#2113) üzenetére


Partz
senior tag

Sávosodás a tavalyi modellek óta szabad szemmel nem észrevehető, viszont az lcd megoldások local dimminggel iszonyat zavaróak tudnak lenni. ABL, ha kalibrálva használod a készüléket szintén nem érzékelhető.

Jövőre ha a Samsung végre tényleg bevezeti a színszőrős "qled" tévéket, az jóval megdrágíthatja az lcd gyártását, én drágulásra számítok inkább lcd fronton a jövőben. Valószínű oled vonalon is bevezetik idővel, de ott egyszerűbb a gyártása.

Ma benéztem a hülye boltba.

55EG910: 376.000 Ft
55B6J/C6V: 595.000 Ft
65B6: 977.500 Ft

envagyok

Ezt kicsit vicces olvasni, mert mindenki hőzöng a hdr ellen, hogy hülyeség. Pedig az pontosan erről szól, amit előbb ecseteltél a felbontáson túl.

[ Szerkesztve ]

(#2128) AVhelper válasza Partz (#2127) üzenetére


AVhelper
senior tag

"Jövőre ha a Samsung végre tényleg bevezeti a színszőrős "qled" tévéket" Hihi, ez egy aranyos elírás.

(#2129) Partz válasza AVhelper (#2128) üzenetére


Partz
senior tag

Nézz utána nem elírás, qdcf-lcd tévékről beszélünk. ;)

(#2130) AVhelper válasza Partz (#2129) üzenetére


AVhelper
senior tag

Tudom, mi a QDCF! A "színszőrős" tetszett meg.

(#2131) Partz válasza AVhelper (#2130) üzenetére


Partz
senior tag

Jó leesett, most olvastam vissza. :D

(#2132) Nemir Ombe válasza Joshi (#2121) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

De azt se felejtsd el, hogy ami most hdr + 4k, az évek múlva lesz majd "hdr super plus" meg "aktiv hdr" meg jön majd a hdmi "2.2, 2.3, 2.4" és a "nagyobb szintér" a "még fényesebb panel" és a "kitudjamégmi" szóval 2020-ban majd neked se a 2017-es 65"-ös oled kell majd, mert oké, hogy akkor majd olcsó(?) lesz, de pont olyan "elavult" is .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#2133) Piftuka válasza krx21 (#2103) üzenetére


Piftuka
veterán

Természetesen, mindenképpen megírom! ;)

Jelenleg a Media Markt-ban a "Nagyképű ajánlat" keretében az általam kinézett, és tesztelt 65-ös modellek mindegyikére 20%-os akció van. (Aki Philips, vagy Samsung készüléket nézett ki, az sem jár rosszul a több modelljükre adott 25%-os kedvezménnyel.)

Ha sikerülne egy pár hete-hónapja demo készülékként üzemelő darabra kapnom valami "extra" kedvezményt, akkor akár a SONY KD65XD9305BAEP is lehet a befutó, mert egyébként az egy nagyon jó készülék. (Egyedül a teszt alatt kicsit szellemképes 3D volt ijesztő, de ha tudom, ezúttal nem csak demo-val, hanem dedikáltan filmmel is megnézem.)

Ami pedig a most futó "az LCD-k mind egyformák", illetve "az OLED nyomába egy LCD sem ér" témát illeti... Azért nézzétek meg a SONY KD-65ZD9BAEP típust is élőben.

Én azt is megnéztem, és meg kellett állapítanom, hogy kiválóan oldották meg a fényerő szabályozást. A sötét részekre egy pillanat alatt vált világosból, és a kontraszt pazar. A fekete pedig a legjobb szerintem, ami LCD-től várható.

Igaz, egy hasonló méretű OLED árában van (amennyiért egy korrekt használt autó is kapható), de aki a kiforrottabb technológia irányába menne, annak jó alternatíva szerintem ez a "csúcs LCD".

"Aquila non captat muscas."

(#2134) Piftuka válasza Joshi (#2111) üzenetére


Piftuka
veterán

"C6-ot bottal se piszkálnám mert íves, majd ha az E széria megy milla alá, de inkább várok én ezzel az OLED témával van még min csiszolgatniuk."

Most elég jelentősen 1 millió forint alá ment az ára.

"Aquila non captat muscas."

(#2135) Nemir Ombe válasza Piftuka (#2134) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Joshi 65" alá nem adja .... :D

Piftuka:
Közel azonos áron szerintem sokat nem kell azon gondolkozni, hogy oled vagy lcd legyen ... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#2136) Ijk válasza Piftuka (#2133) üzenetére


Ijk
nagyúr

Annyiért jó vétel az xd93. Ha kontrasztban és kephomogenitasban jelentősen el is marad az oledtol, de árban jóval kedvezőbb, és mozgokepfelbontasban sokkal jobb.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2137) Strezi válasza Nemir Ombe (#2132) üzenetére


Strezi
őstag

2020 ban a REC2020 szinterű TVk lesznek a menők :DDD :DDD
Természetesen ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#2138) Partz válasza Nemir Ombe (#2132) üzenetére


Partz
senior tag

Hdr-re ez igaz, rengeteget fog fejlődni a szabvány az elkövetkezendő pár évben. Dinamikus metaadatok, 12 bit színenként, master oldalon is színterek átállnak DCI-P3-ról Rec.2020-ra, a fénysűrűség is nőni fog ez borítékolható. Sony-val volt egy beszélgetés erről, ők is megerősítették 4k uhd blu-ray-ek is évről évre jobb transfert kapnak, ahogy forr a hdr, tévéik is nagyon fejlődni fognak.

Viszont az új HDMI 2.1 szabvány előzetesek alapján nagyon combos lett, ahhoz nem kell hozzányúlni majd, ha tényleg tudni fogja amit beharangoztak. Hdmi 2.0-val az volt a baj, hogy a bemutatás pillanatában már lehetett látni, ez kevés. Épp kiszolgálta a jelen igényeket.

Strezi
Akár irónia volt akár nem, eredetileg valóban ezért kapta a nevét, a formátum. 2020 volt a kitűzött dátum, hogy elérjék ezt a színteret, és ezt elég komolyan veszik újabban.

[ Szerkesztve ]

(#2139) krx21 válasza Piftuka (#2133) üzenetére


krx21
nagyúr

Az ZD9-et én is vizsgáltam... Az igazság az, hogy nincs jobb natív kontrasztja mint egy átlagos VA panelnek...
Annyi, hogy van sok száz szegmense és giga nagy fényerő, ami kivállóan mutat világosban, általános tartalomnál. Sötétben egy csillagos égboltnál bizony nagyon elvérzik... :K
Amúgy persze jó TV, de a 6-700 szegmens sem elég természetesen az anomália mentes működéshez...

(#2140) envagyok válasza Partz (#2127) üzenetére


envagyok
veterán

Azért van az ember szemének egy felbontása.
Azon nem segít semmilyen technika :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2141) Nemir Ombe válasza Partz (#2138) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akarmilyen "combos" lett a hdmi 2.1 borítékolható, hogy (talán évente) fog jönni pár "további verziója is .... és azt is számításba lehet venni, hogy ha már beletették az "összes" hdr-t, a teljes színskálát és a legújabb hdmi szabványt a TV-kbe, akkor jöhet majd a "3D 4K HDR", mert olyan még nem volt .... :D

(és mivel a TV-k mérete is évről évre nő a "megfizethető" katagóriákban, ezért ez is eladható lesz otthonra .... újra .... ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#2142) envagyok válasza Nemir Ombe (#2141) üzenetére


envagyok
veterán

Vagy a 4dx mint a moziban :D
2 kiló egy fotel, egy tízes a fingaroma ;)

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2143) krx21 válasza Nemir Ombe (#2141) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha így is van, akkor senki ne vegyen semmit? :B

(#2144) Kornel


Kornel
veterán

Sziasztok!

Mit fognak tudni ezek a Panasonic OLED TV-k?

(#2145) Nemir Ombe válasza krx21 (#2143) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az úgy nem jó .... mindenki vegyen (lehetőleg drágát), amit pár év múlva le lehet cserélni újabbra.... had pörögjön a gazdaság .... ;)

(különben is mire gyűjt mindenki, minden évben jön a "világvége" valamilyen formában, nem spórolni kell, hanem élvezni az életet (és a jó TV-ket) amíg lehet .... :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#2146) krx21 válasza Nemir Ombe (#2145) üzenetére


krx21
nagyúr

:DDD

(#2147) Nemir Ombe válasza Kornel (#2144) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Kb. ugyanazt, mint a hasonló LG vagy Sony OLED TV-k, a panel korlátait egyik sem tudja túllépni, bármilyen elektronikát tesznek bele, a panelt meg mindenki az LG-től veszi .... de jó hír a "márkanévfetisisztáknak" hogy hamarosan már nem csak LG logóval lesz megvehető egy (LG) OLED TV .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#2148) Kornel válasza Nemir Ombe (#2147) üzenetére


Kornel
veterán

Erre voltam kíváncsi.
Ez is LG OLED lesz?
MM-ban nézegettem a TV-ket, létezik, hogy az OLED-nek jobb a mozgásmegjelenitése, mint egy 3-400k-s LED-nel?
Plazma után fájó az összes LED...

(#2149) gerii válasza Partz (#2127) üzenetére


gerii
addikt

910 decemberben még 500k volt, nem semmi :C
B6 meg lassan a néptévé kategóriába zuhan, kezdhetek gyűjteni.

(#2150) Nemir Ombe válasza Kornel (#2148) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mivel jelenleg kereskedelmi forgalomba kapható OLED-et csak az LG gyárt, így "minden más" is az, ami OLED .... mozgásmegjelenítésben egy OLED egy jobb plazmát nem fog utolérni jelenleg, de egy "átlagos" LCD-nél viszont jobb .... szerintem .... ;)

(a "tökéletes" kontraszt-ért és a "foltmentes" kép-ért cserébe egy kis "elmosódás" a mosgásoknál szerintem vállalható kompromisszum)

gerii:

Csak szólok, hogy a 910 október végén 400e volt 5 év garival az MM-ben .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.