Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) #94529552 válasza Piftuka (#3500) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem nincs igazad :N , mert Prémium kategória a B is, és amint látható[link], csak a 3D és az audio rendszer más, tehát nem volt belépő.

(#3502) Pro Koryak válasza #94529552 (#3501) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Mivel nincs alatta 2016-os 4k oled tv, ezért belépő modell.

(#3503) Madwe válasza Piftuka (#3500) üzenetére


Madwe
nagyúr

Miért kéne évente vizuális forradalom? attól függetlenül h viszonylag új technológia (mégis 5+ éves) attól függetlenül nem lehet elvárni h évente legyen nagy ugrás, ahogy nyilván lcd fronton se várják el már régóta...

(#3504) index31 válasza #94529552 (#3501) üzenetére


index31
tag

Bizony belépő modell a B6 az LG-nél, hiszen onnan indul a kínálat a 4K HDR felé 2016-ban és mint belépő azt egy picit butítottabban fogják adni, mint a felsőbb kategóriát, hiszen meg kell különböztetni a drágább többitől és ez a piaci stratégia nem csak a tv-nél, hanem minden műszaki terméknél igaz.

(#3505) Nemir Ombe válasza index31 (#3504) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem lenne egyszeűbb, ha kiegyeznéték a "kategóriájának belépő modellje" kifejezésben (mert ugye a "valódi" belépő TV-ktől azért ez elég messze van) és akkor el lehetne engedni ezt a "gumicsontot" .... :D ;)

Madwe:
Minden évben van új "vizuális forradalom" csak el kell olvasni a TV-k (marketing) adatlapját .... ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#3506) #94529552 válasza Pro Koryak (#3502) üzenetére


#94529552
törölt tag

Neked is belépőd van? Szerinted a Ferrari és a RR is csinál belépő modellt? Mert szerintem nem. De még egy A8-as Audiból sincs belépő modell, és még sorolhatnám. Itt is ez a helyzet, de itt mindenki azt mond amit akar, ez rád is érvényes, csak fújjad, ha jól esik. :D De a logikádon még van csiszolni való, az tuti. :DDD

(#3507) Piftuka válasza Madwe (#3503) üzenetére


Piftuka
veterán

"Miért kéne évente vizuális forradalom? attól függetlenül h viszonylag új technológia (mégis 5+ éves) attól függetlenül nem lehet elvárni h évente legyen nagy ugrás, ahogy nyilván lcd fronton se várják el már régóta..."

Nem jó példa. Az LCD/LED már egy meglehetősen kiforrott technológia. A szélesebb elterjedése is már közel 15 éve kezdődött. Ott "forradalmat" csak a technológia alapjaiban való megújulása hozhat. (Például a valódi QLED. Sőt, az OLED is tekinthető ilyennek.)

Az OLED tévék "időszámítása" pedig valójában 2015-ben, mindössze 2 éve indult el. Mert akkor hoztak először a piacra, szélesebb közönség számára, nagy választékban OLED televízió készülékeket.

Ebben a "felfutó" szakaszban a technológia világában jellemzően gyorsabb ütemű fejlődés várható el évről-évre.

Majd 10-15 év múlva térjünk vissza erre! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#3508) Piftuka válasza Nemir Ombe (#3505) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nem lenne egyszeűbb, ha kiegyeznéték a "kategóriájának belépő modellje" kifejezésben "

Hiszen éppen erről beszéltem én is: "[..]az LG 2016-os, viszonylag szűk OLED tévé palettájáról az volt a belépő szintű "4K HDR" modell."

(Mert a 2016-os LG OLED-ek közül az a legkisebb tudású 4K HDR tévé. Így az a "belépő" modellje a 4K HDR OLED LG tévéknek.)

"Aquila non captat muscas."

(#3509) arn77


arn77
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap felkerült a moziszobám falára egy 55B7V remekmű az LG-től. Jelenleg is keresem az állam. :Y Egy Panasonic TX-P55ST60 plazmát váltott. Lenyűgöz a feketéje, a színekről nem is beszélve. Ezt a megjelenítőt mozira találták ki. A távirányítót is kezdem megszokni.. Hatalmas köszönetet szeretnék mondani Dniel fórumtársnak :R , a felém nyújtott segítségért.
Akinek nem számít a 3D bátran ajánlom, hogy vegyen ilyen típust.

[ Szerkesztve ]

(#3510) Pro Koryak válasza #94529552 (#3506) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Látszik nem érted!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :W
Azért belépő modell, mert az oled tv-k között nincs nála gyengébb képességű tv 2016-ban lásd a nyomi realtek chip.
Nem a tv-k között, hanem a 4k oled tv-k között kellene érteni, neked meg értelmezni amit itt mondunk.

A hasonlatod meg hülyeség:
A legolcsóbb a8 is belépő modell a legdrágább a8-hoz képest vagy egy abt a8-hoz képest.

Az lg meg igencsak messze jár az rr/ferrari ... gyártásminőségétől, szellemiségétől.

Amúgy ez egy nyílt fórum, tehát azt mondunk, amit akarunk. Kösz, hogy beleegyezel.

[ Szerkesztve ]

(#3511) index31 válasza Pro Koryak (#3510) üzenetére


index31
tag

+1

(#3512) krx21 válasza Pro Koryak (#3510) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem attól belépő egy TV, hogy az adott gyártónak nincs olcsóbb OLED 4K HDR TV-je... (2016-ban már eleve ezek a fogalmak a felső kategóriát jelentik)
A kategóriákat a nyitó árak mutatják leginkább.
Az hogy Te saját magad értelmezed ezt a piaci fogalmat, az szíved joga... ;)

[ Szerkesztve ]

(#3513) torma1981 válasza krx21 (#3512) üzenetére


torma1981
veterán

Pontosan. De neki úgy tűnik egy 600k-s tv belépő szintű. :D

Igaz. Sajnos még nagyon túlárazottak az OLEDek.

[ Szerkesztve ]

(#3514) krx21 válasza arn77 (#3509) üzenetére


krx21
nagyúr

Jó választás, gratulálok!

torma1981: Amúgy is a nyitó ár az irány mutató, ami milla felett volt annó... :K

[ Szerkesztve ]

(#3515) #94529552 válasza krx21 (#3512) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt ők nem értik meg, vagy csak megjátsszák, bár nem túl hitelesen. Arra már nincs válasz, hogy egy RR-nél és a másiknál mi a belépőszint.

Pro Koryak Így van, tényleg lehet itt mondani mindenféle baromságot, bár sok értelme nincs, de te tudod.

Nem egyeztem bele semmibe, hanem tényként mondtam. Látom, csak a kötekedés megy, normális válasz helyett meg terelés. Hogy ez miért jó neked? Te is meg akarod téríteni az OLED tulajokat, hogy térjenek át a Samsungra. A gyártásminőségről és szellemiségről szóló rizsa, az nem válasz a kérdésemre.

Vannak a tv gyártóknak belépő és csúcsmodelljei, utóbbi a Pana és a Sonynál is az OLED tévék. Ez van, és ezek se belépő modellek náluk, ez így világos?

Látszik nem érted! A célodat tényleg nem értem, de te sem.

[ Szerkesztve ]

(#3516) krx21 válasza #94529552 (#3515) üzenetére


krx21
nagyúr

Így van. A TV kategóriáját az általános piaci elhelyezkedése mutatja meg. Mint az autóknál is...
Egy S500-as merci is felső kategóriás, hiába van még S600 AMG is... :K

(#3517) index31 válasza #94529552 (#3515) üzenetére


index31
tag

Pumma segítek :P

[link]

Amikor a Whathifi, picit elismert technika oldal írja, hogy LG's 2016 OLED line-up: the entry-level B6

the entry-level = belépő szintű :U

[link]

Amikor az Avforum ugyancsak The B6 is LG's entry-level Ultra HD 4K OLED TV for 2016

entry-level = belépő szintü

[link]

talán akkor nem kéne kételkedni :N Ezt nem én találom ki. A B6 a belépője a 2016 4K HDR sorozatnak azon felűl van még C6, E6, G6

Amúgy tudnál ajánlani egy jó LG IPS Tv-t :DDD :DDD ? Olyanra vadászom ami 800:1 kontrasztú WRGB 3K-s és ha lehet akkor legyen minél drágább.

[ Szerkesztve ]

(#3518) krx21 válasza index31 (#3517) üzenetére


krx21
nagyúr

"A B6 a belépője a 2016 4K HDR sorozatnak"
Maximum ez így igaz. Az oldalak amit linkeltél is így fogalmaztak. De ettől még a B6, pláne 2016-ban mint TV a TV-s piacon a felső kategóriában indult. Ezt nem szabad össze keverni...
Belépő szint például egy Samsung J5000...
Belépő szintű TV 2016-ban Dolby Vision támogatással... :B

[ Szerkesztve ]

(#3519) torma1981 válasza index31 (#3517) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem hagyd abba ezt a témát. Csak saját magadnak bizonygatod. Kezd nagyon uncsi lenni. Menj át máshova trollkodni.

(#3520) #94529552 válasza index31 (#3517) üzenetére


#94529552
törölt tag

Magadon kellene előbb :P . Rtingsen a legjobb tv az 55" méretben az OLED55B6.
Mennyit kellet guglizni, hogy találj egy ilyet, de a te szó szerinti értelmezésed nem nyert. Sony A1 entry level ugye, közben meg a legjobb tv a márkánál, és ott is a felső kategóriáról beszélünk. :O .
torma1981 Jajj, ne biztasd, ugyanezt nyomatja az összes tévés fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#3521) Zjunior válasza index31 (#3517) üzenetére


Zjunior
veterán

Akkor mondjuk azt h az entry level elég nekünk?
A nem entry levelre is azt ertik amihez jar hang projektor atmos , nem maga a tv tud annyival tobbet....:///
Mind1 probalj meg meggyozni par embert h a B6 egy fos...:R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#3522) Jack@l válasza Pro Koryak (#3510) üzenetére


Jack@l
veterán

A B7, C7-ben is meghagyták ezt a realteket, vagy kicserélték jobbra?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#3523) Dniel válasza Jack@l (#3522) üzenetére


Dniel
tag

Idén mindegyik Oled ugyanazzal a chipsettel jön.

(#3524) Madwe válasza Dniel (#3523) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk tavaly is úgy indult, hogy btől gig minden ugyanaz, aztán lassan kiderült a turpisság a b esetében:) idén viszont elvileg tényleg minden ugyanaz btől wig...

(#3525) Pro Koryak válasza krx21 (#3518) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A 3510-ben én is ezt írtam, aztán mégis lehurrogtál. Akkor hogy is van ez :F

Amúgy az oled tv piac egy teljesen új szegmens, tehát itt is lesz belépő kategóriás tv, ha tetszik ha nem.
Tök mindegy, hogy mennyibe kerül.
Amúgy sem csak azért kerül ennyibe, mert kifogástalan minden tekintetben, hanem mert még újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#3526) Nemir Ombe válasza Pro Koryak (#3525) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Amúgy sem csak azért kerül ennyibe, mert kifogástalan minden tekintetben, hanem mert még újdonság."

Inkább azért kerül ennyibe, mert a "legbelépőbb" oled-nek is jobb képe van, mint bármely más egyéb ma kapható TV-nek .... a gyártó(k) meg nem hülyék, hogy a jobbat olcsó(bba)n adják .... ;) kb. mint a Forma1-es autók: a legsz...abb közülük is jobb, mint bármi más egyéb autó .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#3527) Dniel válasza Madwe (#3524) üzenetére


Dniel
tag

Tavaly lehetett tudni hogy más lesz a chipset a legelső teszteknél is már csak nem minden portálon verték nagydobra. Sok review csak később említette meg utólag ha meg is említette. :)

(#3528) krx21 válasza Pro Koryak (#3525) üzenetére


krx21
nagyúr

A helyzet az, hogy nevezzétek olyan kategóriának amilyennek akarjátok... :R

(#3529) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Van 2006-os tükörreflexes vázam (Canon EOS 30d), majdhogynem akkoriban "entry level" cucc volt.
Még ma is megeszi bármelyik telefon kameráját reggelire, még a 300 000 forintosokét is.
Kit érdekel, hogy entry level, a lényeg a minősége.

A 2016-os LG oledek között a legolcsóbb, legegyszerűbb modell tényleg a B6.
Ettől még kurva jó.

(#3530) Madwe válasza daneel_hu (#3529) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt a fórumban se írta senki, h a belépő szint miatt szar lenne :)

(#3531) Pro Koryak válasza Nemir Ombe (#3526) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Inkább azért kerül ennyibe, mert a "legbelépőbb" oled-nek is jobb képe van, mint bármely más egyéb ma kapható TV-nek .... a gyártó(k) meg nem hülyék"

Ezt mondják/mondták az idei samu qled-re is, aztán mégse és még drága is = oled áron.

Nem a gyártók hülyék, hanem a fogyasztók, amit a gyártók ki is használnak. :C

"kb. mint a Forma1-es autók: a legsz...abb közülük is jobb, mint bármi más egyéb autó .... "

Attól függ mire + rövidtávon igen.

Az oled nincs maxra kihegyezve(igencsak szopacs lenne az üzemideje), mint egy forma1-es autó.
Teljesen más a kettő, szóval ez a hasonlat ... :N

[ Szerkesztve ]

(#3532) Madwe válasza Pro Koryak (#3531) üzenetére


Madwe
nagyúr

"Az oled nincs maxra kihegyezve(igencsak szopacs lenne az üzemideje), mint egy forma1-es autó." mármint miben, fényerőben? amit a tavalyi széria tud, az bőven elég, sötét szobában így is retinaégető, napfényben meg elégséges, de ha már oled s fekete fekete, ki az a hülye aki folyamat napfényben nézi :D?
egyébként jó hasonlat, mert belépő f1es autó létezik, de arra se mondanánk, h szar - ok, de mondhatjuk, mert f1ben marginális különbségek vannak, s egy ferrari, mercihez képest lehet az :D de autókon belül összességében mégsem...

"Ezt mondják/mondták az idei samu qled-re is, aztán mégse és még drága is = oled áron." erre csak a samsung marketingesei mondták, h oledverő stb, de minden tesztben rendre lehordták. az más kérdés, h pista látta a tvben a qled reklámot, s annyi info neki elég is volt s megveszi, esetleg bemegy a boltba ahol samut szebbre lövik be, oledet meg félrekalibrálják s rábeszélik h ja vedd meg ez a tuti, de ha pista 1milliót ennyi info alapján elkölt, az az ő baja, s nincs is ezzel meg a samu üzletpolitikájával semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#3533) Nemir Ombe válasza Pro Koryak (#3531) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

1, én a szememnek hiszek és nem annak amit mondanak vagy írnak (marketing).... ;)

2, a F1-es hasonlat miatt "én kérek elnézést", nem gondoltam volna, hogy lesz bárki is aki nem (vagy félre) érti, de mégis .... ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#3534) daneel_hu válasza Madwe (#3530) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor mivégre megy a pattogás, mert sok a sértődött nick. :)

(#3535) krx21 válasza daneel_hu (#3534) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem sértődés van, csak nagyon szakmaiatlan 2016-ban 4K HDR Oled TV-t belépő kategóriába sorolni... Csupán azért mert az a legolcsóbb 4K HDR Oled abban az évben. Ráadásul tudjuk, hogy még ma is az a csúcs panel az LG-nél!!!
Mondom: Egy Samsung j5000 belépő kategória, melynek az árazása a legbeszédesebb...
Egyenlőre nem tartunk ott, hogy egy millió felletti kedző árú TV belépő lenne a piacon...

[ Szerkesztve ]

(#3536) lezuvius válasza krx21 (#3535) üzenetére


lezuvius
őstag

Az senkinek nem jutott eszebe, hogy az entry level itt a sajat kategoriajaban ertendo? Vannak HD tv-t, azokon belul is van Gaba meg Smart Samsung es igy tovabb a 4K Oled katig, amin belul a B6 a legkisebb tudasu, igy ezzel indul ez a csoport... Iden is van B7 az alapszint es van a csucsok csucsan a W7, A1 es meg EZ1000 is...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#3537) krx21 válasza lezuvius (#3536) üzenetére


krx21
nagyúr

Már kibeszéltük ezt is...

(#3538) ottofon


ottofon
csendes tag

Bocsánat, de kicsit visszakanyarodhatok a topik eredeti témájához egy kérdéssel?
Most költöztem el. Itt csak UPC van és Invitel IptV. Ez utóbbi lett bekötve de siralmas a kép gyors mozgások esetén. Pedig egy 82 cm-es LCD-m van. Most akarok 55"-os OLED LG-t venni de félek katasztrófa lesz rajta így TV-t nézni. Főleg ha SD adásokat is nézünk mert az annyira silány. Jobban jártam volna UPC-vel? Talán még lemondhatom az invitelt.

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#3539) Pro Koryak válasza Madwe (#3532) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Akkor hogy megértsd:
az f1-es autók mindenben a maximumra vannak tervezve, fejlesztve, építve, kivéve az üzemidőt, tartósságot egy hétköznapi(alsó-, prémium- vagy luxuskat.) autóhoz képest.
Tehát műszakilag mindenben jobbak, mint egy személygk., nem csak egy vagy két dologban.

Egy oled tv nem mindenben jobb(van amiben rosszabb vagy gyengébb), mint egy hasonló árú/minőségű, felső kategóriás ledlcd(sony, pana, loewe...).
Ráadásul mindegyiket megveheted a boltban, míg egy f1-es autót szerintem nem.

Ezért hülyeség ez az f1 hasonlat.

Azt meg már leírtuk itt páran, hogy a 4k hdr oled tv-k között kell(ene) érteni/kezelni/értelmezni hogy belépő modell az lg b6 széria.

De már megint azzal jönnek: hogydehát drága meee prémium tv, hámámélennemá belépő? :W

Látszik, ez sem esett még le pár embernek. :O

[ Szerkesztve ]

(#3540) Pro Koryak válasza Madwe (#3532) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Akkor hogy megértsd:
az f1-es autók mindenben a maximumra vannak tervezve, fejlesztve, építve, kivéve az üzemidőt, tartósságot egy hétköznapi(alsó-, prémium- vagy luxuskat.) autóhoz képest.
Tehát műszakilag mindenben jobbak, mint egy személygk., nem csak egy vagy két dologban.

Egy oled tv nem mindenben jobb(van amiben rosszabb vagy gyengébb), mint egy hasonló árú/minőségű, felső kategóriás ledlcd(sony, pana, loewe...).
Ráadásul mindegyiket megveheted a boltban, míg egy f1-es autót szerintem nem.

Ezért hülyeség ez az f1 hasonlat.

Azt meg már leírtuk itt páran, hogy a 4k hdr oled tv-k között kell(ene) érteni/kezelni/értelmezni hogy belépő modell az lg b6 széria.

De már megint azzal jönnek: hogydehát drága meee prémium tv, hámámélennemá belépő? :W

Látszik, ez sem esett még le pár embernek. :O

(#3541) Pro Koryak válasza Madwe (#3532) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Bocs, bement 2x, majd valaki törölje. :R

[ Szerkesztve ]

(#3542) Piftuka válasza ottofon (#3538) üzenetére


Piftuka
veterán

Attól tartok, hogy érdemben minősíteni az egyik, vagy a másik szolgáltató adás minőségét csak az tudja, aki megtapasztalta már mindkettőt.

Én a UPC-ről tudok nyilatkozni, tekintettel arra, hogy közel 20 éve vagyok az előfizetőjük. Általánosságban elmondható, hogy az adás minősége jó, bár az egyes csatornák képminősége között nagy a szórás, és természetesen a rosszabb SD adások egy jó tévével megtekintve sem jók.

(Hozzáteszem, amit az Iptv-ről olvastam, az alapján ebben az évszázadban én nem fizetnék ilyen szolgáltatásért.)

Milyen típusú tévéd van most? És miért gondolod, hogy biztosan az Invitel adás minősége okozza a mozgásmegjelenítéskor tapasztalt látványt? Szaggat, fagy, mint amikor elfogy a sávszélesség?

Írd le bővebben, kérlek, a tapasztalataidat, a hibajelenséget!

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#3543) Nemir Ombe válasza Pro Koryak (#3540) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Figyu .... lassan írom, hogy Te is megértsd ;](meg mivel én írtam az F1-es hasonlatot).... szóval; a kategóriájában (F1) a leggyengébb (értsd: legsz..abb) is jobb teljesítményt nyújt, mint bármilyen más autó (és nem belegondolni a családi vakációt, meg a moslékszállítást, arra más való ;) ).... ebből adódik, hogy bármelyik OLED (akár a legolcsóbb FHD is) jobb képet nyújt, mint bármelyik LCD .... persze lehet "kötekedni" hogy alacsonyabb a fényereje, mint egy HDR LCD-nek, meg nincs benne BFI, meg nincs maxra húzva, meg meddig birja, meg akármimás.... de önmagában a kép (=teljesítmény az F1 példában) jobb, mint bármely egyéb ma kapható TV képe .... ;) .... és ezzel nem is rabolnám tovább a saját időmet .... :D

Hmm ....

(#3544) daneel_hu válasza ottofon (#3538) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem 2017-ben ne fizess elő IPTV-t.
Semmilyen tévéhez.

UPC kábel sokkal jobb, ez sem tökéletes de legalább van 32 vagy több (?) HD adásuk.
Nincs DIGI SPORT ami szívfájdalmam, helyette van egy rakás szar csatorna ami SZERINTÜK jó.
De IPTV-t, azt ne.

(#3545) daneel_hu válasza Pro Koryak (#3540) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Egy oled tv nem mindenben jobb(van amiben rosszabb vagy gyengébb), mint egy hasonló árú/minőségű, felső kategóriás ledlcd(sony, pana, loewe...)."

De bizony mindenben jobb egy mai OLED.
Ha plazmához nézed akkor már ez nem igaz, hiszen mozgásmegjelenítésben a plazma még mindig erősebb.

(#3546) index31 válasza daneel_hu (#3545) üzenetére


index31
tag

Azért elmondhatod milyen paraméterekben jobb .

Fényerő , kontraszt, mozgásmegjelenítés, monitor üzemmód, ár/teljesítmény arány, RGB/WRGB, fogyasztás, szolgáltatások.

A pixelenként vezérelhető fényerő lenyűgöző tényleg. :K De azért messze nem mindenben jobb, mint egy felsőkategóriás Quantum LED Tv.

Van amiben az OLED és van amiben a QLED nyerne.

(#3547) Partizan182 válasza index31 (#3546) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ja, a Qled vonat tényleg dübörög ezerrel. Samsung most vágja vissza 15%-al a gyártását annyira népszerű.

[link]

Évtized égése továbbra is.

(#3548) index31 válasza Partizan182 (#3547) üzenetére


index31
tag

Nem is értem, hogyan jöhetsz ezzel amikor ....

Az IHS brit piackutató cég viszont meglehetősen borúlátó előrejelzéssel rukkolt elő a közelmúltban. Véleményük szerint 2017-ben 1,5 millió darab OLED tévét értékesítenek majd globálisan, és ez a szám 2023-ig, tehát hat év múlva is csak 10 millióra kúszik fel. Csak viszonyításként: 2017-ban várhatóan 220 millió darab LCD tévé talál gazdára. Tehát meglátásuk szerint szó sincs arról, hogy az OLED komoly vetélytársa lehetne az LCD-nek.

Elmarad az OLED tévék áttörése :

[link]

(#3549) Partizan182 válasza index31 (#3548) üzenetére


Partizan182
senior tag

Valóban, a teszkós 80 ezres Oledre még várni kell pár évet, de mikor utoljára csekkoltam a Qled sem ebben a kategóriában utazik.

És igen, sanyarú az Oled sorsa, 2016-ban csak 120%-al nőttek az eladások, idénre a grafika alapján be kell érniük 70%-al YOY. Majd 2020-ban minden különösebb ok nélkül bezuhan 20%-ra a növekedés. Persze.

LG is hülye hogy 10 milliard USD-t tol bele az újgenerációs Oled üzembe. Meg az alábbi gyártók akik már meg se látnak LCD-t a top tévéjükhöz:

- LG
- Panasonic
- Sony
- Phillips
- Loewe
- Grundig
- B&O

Bezzeg a Samu érzi a jövőt, ezért vágja vissza a termelést, csapta le 30%-al a teljes Qled vonal árát US-ben 4 hónappal a megjelenés után meg gondolja újra a flagship stratégiáját. Mert annyira faszára sikerült az újracsomagolt KS7000-ük amit kulednek hazudnak.

Köszi, megvilágosodtam.

(#3550) daneel_hu válasza index31 (#3546) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Fényerő , kontraszt, mozgásmegjelenítés, monitor üzemmód, ár/teljesítmény arány, RGB/WRGB, fogyasztás, szolgáltatások."

Ezekből jónéhány nem érdekel egy tévé esetében.
Pl. a fényerő csak egy szám, nyilvánvaló, hogy a hatalmas kontraszt miatt nincs szüksége az OLED-nek kiugró fényerőre. A BFI miatt már lenne.
Monitor üzemmód nem érdekel, ez egy tévé.
Ár/teljesítmény... a legjobbat akarom tehát ez sem érdekel.
Fogyasztás dettó nem érdekel, plazma esetén sem zavart.
Szolgáltatások: Ez mire vonatkozik? Pl. kártyás lehetőségek, opcionális kimenetek stb? Vagy magára az OS-re?

Maga a kép, tehát a panel sokkal jobb mint a többi LCD/LED tévéé, jobbak a színek, a kontraszt, minden.
Aki ezt nem látja az vak.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.