Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) Partizan182 válasza Chaser (#2748) üzenetére


Partizan182
senior tag

"Egyedüli kivétel"

4k modellekrôl beszélgettünk asszem, hogy 550-600k körül padlózik az áresésük.

[ Szerkesztve ]

(#2752) Madwe válasza Chaser (#2750) üzenetére


Madwe
nagyúr

Meglepődnék, ha kihoznának még FHD panelt, amikor a csapból is a 4k HDR folyik, de ne legyen igazam...

(#2753) Nemir Ombe válasza Chaser (#2750) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

De ha még lejjebb viszik a "low budget" OLED (-ek) árát, akkor hogy a viharba fogják eladni azt a sok-sok LCD-t, ami pont annyival olcsóbb, hogy az az "átlagember" még pont azt válassza inkább .... ?? Erre biztos nem is gondolnak a gyártók .... ;)

Hmm ....

(#2754) Madwe válasza Nemir Ombe (#2753) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért vannak drágább, vagy legalábbis oled árban árult lcdk, s képminőségben sincsenek feltétlen lemaradva (nyilván feketéje jobb olednek, de egy fald lcd feketéje se vészes, sőt, cserébe nincsenek oled gyermekbetegségei...)

(#2755) Partizan182 válasza Madwe (#2754) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nem, cserébe lcd felnôtt (nyugdíjas?) betegségei vannak (blooming, betekintési szög, uniformity, alacsony színvolumen kis ire esetén és tsai).

De +1 az elôttem szólóhoz, LG nem hülye hogy a saját IPS üzletágát kannibalizálja, USben meg nagyon durván uralják a premium kategóriát, a marzs is ott van.

[ Szerkesztve ]

(#2756) Chaser válasza Partizan182 (#2751) üzenetére


Chaser
titán

még jó, hogy én fhd-ról ( :

Madwe az se baj ha nem, lényeg szépen lassan de azért csökkennek az árak, ha monopol helyzetben is van még az lg
azért 42" fhd-ban 100 körül már elég jókat lehet venni, 150 körül 55-ösöket, azért azok messze vannak a 300-tól is
majd egyszer telítődik a piac, mindenkinek lesz tv-je, és akkor jön a kánaán ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2757) Madwe válasza Partizan182 (#2755) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, mondjuk ezek nagyja pl egy sony z9d vagy egy samsung ks9500nál nem, vagy csak minimális értékben jelentkezik. De pl olednél meg nagy ire esetén alacsony a színvolumen :D igazából ha 30%nál nem csapná le a feketéket úgy h kikapcsolja, nem artifaktolna esetenként (felvétel függő) és a mozgásmegjelenítése is rendben lenne, akkor hibátlan lenne az oled, ez tény, de azért itt a fórumon gyakran a mindent verő ultimate valaminek állítják be, miközben van annak is baja, csak épp más mint az lcdknek. Kinek mi a fontos... Én részemről visszaküldtem a 55ös c6-ot, s egy samsung 65ks9500at fogok tesztelni, kövezzetek meg, de engem zavart a mozgás az oleden :S

(#2756) Chaser tévedsz, sose jön el a kánaán :D Egyébként mire megfizethető lesz, épp vmi más fejlesztésre fog várni a nép, amit csak a drágább tvkbe raknak.HDR2, 8k, akármi, vmi mindig lesz. Pár éve még a rendes FHD is elérhetetlen volt (ok, jópár éve) ma meg már ami nem rendes hdr10es panel, az kutyaeledelnek való :D

[ Szerkesztve ]

(#2758) Nemir Ombe válasza Madwe (#2754) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez így van, de(!) OLED-ből az 55-ös FHD "olcsó", ami LCD és drágább, az meg 4K, HDR, stb és nagyobb, így szépen "dolgozhat a marketing gépezet" is .... ami meg OLED-ben tudja ezeket, az meg már a hasonló tudású LCD-k felett van árban .... kivan ez találva, nem csak "randomra" akciózgatnak .... ;)

Hmm ....

(#2759) Chaser válasza Madwe (#2757) üzenetére


Chaser
titán

engem pont nem érdekel a hdr, a 8k, de a 4k se nagyon:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2760) Nemir Ombe válasza Chaser (#2759) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Majd fog, ha csak azokat látod majd a polcokon és a szomszédnak is már kettő lesz belőle .... :D

(viccen kívül; előbb-utóbb nem fogsz mást kapni, így ilyen kijelentéseket "jelenleg" vagy "egyelőre" jelzővel érdemes tenni .... amint megfelelő mennyiségű elérhető tartalom lesz hozzájuk, szép lassan mindenki át fog állni az "újdonságokra", mint ahogy az FHD esetében is volt ....;) )

Hmm ....

(#2761) Partizan182 válasza Madwe (#2757) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ire 30 screen full fekete, ott valami nagyon el lehetett állítva :) Öröm ha vissza tudsz menni, nekem nem sikerülne (humor hogy leginkább a mindenki által "kinemszarjale" felkiáltással lepattintott betekintési szög miatt, nagyon fasza hogy nem kell folyamatosan forgatni a tévét meg harcolni a jó helyekért).

(#2762) Madwe válasza Nemir Ombe (#2758) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát egy 65ös z9d 1.250.000 míg egy 65ös b6os "csak" 1.140.000, ok, az e6os 1.500.000 körül van :D

(#2761) Partizan182 Engem tényleg nem érdekel a betekintési szög, én szemből nézem, máshonnan sose :D Ha már nézem, nézem rendesen, s a kanapéból. Ha 4en nézzük még akkor is jó, ok, szgép asztalnál ülve el kéne forgassam, de akkor max a hang megy (szó szerint, tv ki van kapcsolva, csak erősítő megy :D) ha épp háttérzaj kell...
Pontosan nem mértem le hol kapcsolt ki, de 30% körül lehetett valahol. Ettől függetlenül a feketéje hiányozni fog, ha végül lcdnél kötök ki, az biztos, de még nem kiabálok el semmit, az még nem érkezett meg :D

(#2763) Partizan182 4k bizony sok helyen felesleges, ez biztos. De a hdr már bármilyen nézési sávnál kijön! Nomeg a távoli jövőről beszélünk, azért ha figyelembe vesszük h 10 éve a 40 col volt a "nagy" tv a háztartásokban, 20 éve meg a 20colos kb, ma pedig a 65ös, akkor simán lehet h 10 év múlva még itthon is a 80" lesz az elterjedtebb "nagy" tv... A hanyatlóéknál már simán megy a 77es és 100as kategória olyan szinten mint itthon a 65"es...

[ Szerkesztve ]

(#2763) Partizan182 válasza Nemir Ombe (#2760) üzenetére


Partizan182
senior tag

Kontent 90%a 720pben pörög nálunk a mai napig, normális távolságból a FHDt sem látom. Miért váltanék 4kra? (Mondjuk 77 collon már érteném az igény)

Szerk: kontentre értem, egyetértek h egy idô után már a mikorón is 4k kijelzô lesz. Hozzátenném h a mai napi csinálnak (és vesznek) hdready készülékeket.

[ Szerkesztve ]

(#2764) Chaser válasza Nemir Ombe (#2760) üzenetére


Chaser
titán

ha már nincs más választék akkor nyilván kénytelen lennék azt venni, attól független nem kellene hogy érdekeljen:) én csak pár filmet akarok tv-n nézni, 1-2 játékkal bohóckodni, ennyi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2765) Nemir Ombe válasza Madwe (#2762) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért egy csúcsmodellt egy csúcsmodellhez illik hasonlítani (és árazni is) .... ;)

Partizan182:

Arról nem a felbontás vagy a formátum tehet, hogy túl messze ülsz vagy a távolsághoz kicsi a megjelenítő .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#2766) Madwe válasza Nemir Ombe (#2765) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem csak szar a szeme ;]
Öcsém egyébként hádésítő berendezésnek hívta a szemüvegét, amikor kereste filmnézéshez :D

(#2767) Partizan182 válasza Madwe (#2762) üzenetére


Partizan182
senior tag

HDRt én is adnám, de kibekkelem míg kiforrja magát a szabvány, egyenlôre nagy a fejetlenség (meg ugye kontent sennagyon van).

30% feketét továbbra is hibás készülék/beállításra tippelem, senki se beszélne sávozódó/vinnyettáló 5% screenekrôl ha ez így lenne.

Méret: leginkább szobától függ, nekem már az 55 is túl nagy esetenként, hátrébb kell húzódnom gyakran különben a szemem elfárad a folyamatos pásztázástól.

(#2768) Partizan182 válasza Madwe (#2766) üzenetére


Partizan182
senior tag

Hehe, 20/20 a szemem, a pásztázás zavar ha túl közel ülök.

(#2769) krx21 válasza Nemir Ombe (#2765) üzenetére


krx21
nagyúr

Annak a B6-osnak pont olyan képe van, mint az E6-osnak...

(#2770) Nemir Ombe válasza krx21 (#2769) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mégis más árban vannak .... ezért írtam, hogy "kategóriát - kategóriához" érdemes hasonlítani .... ;)

(újabban az a "trend", hogy ha az egyik gyártó terméke "sz@rabb" is, mint a másiké, de mégis azt nevezték ki "csúcskategóriának", akkor annak megfelelő árazást is kap .... az "nem járja", hogy olcsóbban adják mint a konkurencia, mert a "nép" azt hinné, hogy azért olcsóbb, mert "sz@rabb".... :D ;) )

Hmm ....

(#2771) Pro Koryak válasza Piftuka (#2739) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Bocs csak 2éves tv az eg910-es!
Hiába 2016-ban gyártották bele a panelt(amúgy ezt ki mondta neked?), amit kapott, akkor is kb.2éves konstrukció.
Emiatt nem vennék régebbi(2-3éves) modellt, évről-évre fejlődnek/javulnak, nem mint az lcd, ami ~4-5éve elérte a határait.

2016-ban már csak 4k panelek voltak, nem?
Ezt hogyan kaphatta meg egy fullhd modell?

Nemir Ombe:
(újabban az a "trend", hogy ha az egyik gyártó terméke "sz@rabb" is, mint a másiké, de mégis azt nevezték ki "csúcskategóriának", akkor annak megfelelő árazást is kap .... az "nem járja", hogy olcsóbban adják mint a konkurencia, mert a "nép" azt hinné, hogy azért olcsóbb, mert "sz@rabb".... :D ;) )

Pont ez tapasztalható most a samu 2017-es qled vagy kula led tévéivel.

[ Szerkesztve ]

(#2772) Nemir Ombe válasza Pro Koryak (#2771) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Rendben van, hogy az OLED évről-évere javul, mert még van/lehet rajta mit javítani, de(!) egy 3 éves OLED konstrukció is jobb tud lenni, mint egy LCD, amely LCD ugye "ami ~4-5éve elérte a határait", így jobb tuti nem lesz .... ill. azt is érdemes nézni, hogy a pl. idei "sokat javult" OLED-ek milyen árban vannak, a "3 éves konstrukcióhoz" képest .... aki jó képet akar, de nem kell neki 4K és nem egy "városi szaladgálós" autó árát akarja TV-re költeni, annak teljesen jó alternatíva lehet a 910 .... ;)

Hmm ....

(#2773) krx21 válasza Nemir Ombe (#2770) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem nekünk, tudatos fogyasztóknak, nem a mesterségesen kialakított kategóriákat kell összehasonlítani, hanem a képminőséget.

(#2774) Nemir Ombe válasza krx21 (#2773) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez de szép is lenne .... ;)

De sajnos és bármilyen hülyén is hangzik, a képminőségen túl még "egyebek" (használhatóság, szabványok, szolgáltatások, stb) is számítanak manapság, meg ugye a gyártók is "szemmel tartják" egymást, hogy ki és melyik kategóriába mit tesz, mit nem, ezért az "almát az almával" érdemes összevetni .... persze van amikor kiderül, hogy ugyanaz (vagy közel ugyanaz) olcsóbban is megvehető, olyankor lehet "örülni" és spórolni .... :D

Hmm ....

(#2775) krx21 válasza Nemir Ombe (#2774) üzenetére


krx21
nagyúr

Pont erre vannak a fórumok... :K

(#2776) Nemir Ombe válasza krx21 (#2775) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért a fórumokat és az ottani írásokat sok esetben illik "fenntartásokkal" kezelni .... ;)

(iránymutatásnak rendben, de mindenki csak a saját szemének higgyen)

Hmm ....

(#2777) krx21 válasza Nemir Ombe (#2776) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez pontosan így van... :K Tudni kell a sorok között is olvasni, mikor olyan a helyzet...

(#2778) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Az uj 55b7d 870k :O
http://interhifi.hu/index.php?route=product/product&product_id=842

(#2779) Madwe válasza dom1n0 (#2778) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem ez nyitó árnak baráti, heteken belül esni fog ez százezreket, mint általában, akkor kifejezetten jó vétel lesz!

(#2780) Partz válasza dom1n0 (#2778) üzenetére


Partz
senior tag

Szerintem is baráti, a Sony 55XE930 tévéje szintén ezen az áron nyitott. Ha jól emlékszem tavaly nyár végén az LG 55B6 1,2 millió volt.

(#2781) Chaser válasza Nemir Ombe (#2772) üzenetére


Chaser
titán

megpróbálom majd megnézni valahol lcd mellett, nekem smart sem 3d se kellene, még hangszóró se:) csak minél olcsóbb legyen minél jobb panellel, aztán ha addig gondolkozom míg kifut így jártam, majd leeseik a helyére másik kifutó modell

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2782) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Azt olvasom külföldi fórumokon, hogy a 7-es széria hajtható 1080p-ben 120Hz frissítéssel. Egy egyrészt elég baba HFR gaming, másrészt elvileg simán mehet pl. Nvidia-féle 3D akinek kell. Szvsz jövőre meglesz a 4K HFR is, a két éves tick-tock fejlesztési ütemben jövőre tick lesz. :)

twitter: MatrixfanLive

(#2783) Partz válasza M@trixfan (#2782) üzenetére


Partz
senior tag

A tick-tock fejlesztési ütem Lg-nél, az oled panelek újratervezésére utal. Valószínű jövőre lesznek UHD HFR 100/120 Hz-es tévék, de ez inkább az új HDMI 2.1 szabványnak köszönhető.

(#2784) Piftuka válasza krx21 (#2742) üzenetére


Piftuka
veterán

Én is azt gondolom, hogy egy ilyen értékű (de egyébként bármilyen) műszaki cikk esetében az 5 év jótállás az, ami viszonylagos nyugalmat ad a vásárlónak a termék esetleges meghibásodásakor.

Figyelembe véve, hogy egy LG CRT TV-be 80.000 forintért cserélne alaplapot a hivatalos szerviz... Tessék elképzelni, mennyi pénz lehet egy ilyen készüléket saját zsebből javíttatni!

Nem beszélve arról, ha valamilyen fizikai sérülés érte a terméket. Akkor bizony jól jön a biztosítás is.

"Aquila non captat muscas."

(#2785) Piftuka válasza Partizan182 (#2746) üzenetére


Piftuka
veterán

"Aki cserélt/mostanában vett 910et: vinnyettálás milyen? Még garin belül vagyok, gondolkodom hogy cserélek újra (már csak a panel frissítése miatt), de nem tudom h az újak milyenek. (5% ire fullscreen, 2.4 gamma, movie/isf mode). Mert ha nem sokkal jobb akkor megtartom ezt mert a képét nagyon szeretem."

Én zavaró mértékben nem tapasztaltam ilyet a két példány egyikén sem.

Te egyébként hogyan tudod így "csereberélni" a panelt, vagy a készüléket?

"Aquila non captat muscas."

(#2786) Piftuka válasza Migee (#2745) üzenetére


Piftuka
veterán

"Valaki próbált már HDR tartalmat LG tv-n ?
Nálam special egy LG 55ef950 -es van, de pc-ről az istenért nem sikerül belőni. (MADVR, MPC-HC)

HDMI Ultra Deep Colour be van kapcsolva."

Biztos vagy benne, hogy HDMI porton keresztül is támogatja a HDR10 szabványt? Én úgy tudom, hogy ez a modell "csak" egy FW frissítéssel lett "HDR ready"... Nem lehetséges, hogy csak a Streaming HDR tartalmakat tudja megjeleníteni?

"Aquila non captat muscas."

(#2787) M@trixfan válasza Partz (#2783) üzenetére


M@trixfan
addikt

Amit írtam az a mostani új 7-es szériára vonatkozik, 1080p felbontáson lehet 120Hz-cel hajtani. Én azért azt mondanám, hogy nyugodtan vehetjük az LG OLED tévék fő képességeinek fejlődési ütemeként. A HFR leginkább a mozgásvisszaadás miatt lesz, ennek persze 4K-ban eszköze az új HDMI. Az a probléma a "sample and hold" megjelenítőkkel, hogy ha beraknak eg BFI-t vagy bármit, akkor az direktben villogni fog 2-300Hz esetén is. A másik megoldás a HFR tartalom, ehhez azért az egész filmipar irányultsága szükséges. Régóta ideje lenne, hogy ne SD élmény legyen egy gyorsabb jelenet közben egy 4K tévén. Ezek implementációja is a paneltől és vezérlésétől függ, nem a HDMI-től.

Nem tudom "vótmá'"-e itt, de kb. ezek a 7-es széria főbb előrelépései:

1. Valamivel nagyobb fényerő, mert ugye feltétlen konkurálni kell a parasztvakítás HDR-ben az LCD-kel és feltétlen nagyobb számot kell tudni mint előző évben. Szerintem emiatt ment a polarizációs szűrő és vele együtt a passzív 3D a levesbe, cserébe kaptunk 5-10% plusz fényerőt.

2. Előbbiek mellett jobb lett a bevonat is, megszűnni látszik a lilás-magentás tükröződés.

3. Jobban működik a CMS, részletesebb átfogású a 3D LUT, még jobban kalibrálható a 7-es széria.

4. Inputlag ha jól emlékszem 21ms az összes releváns módban ahol ez számít.

5. A B modellek is ugyanolyan SOC-ra épülnek mint a többiek, tehát idén már ebben sem lesz különbség.

6. Nagyságrendileg jobbak a 0-5% IRE ábrák és összességében az alacsony tartományú árnyalás (több pontos 3D LUT). Egy 50 órás bejáratás azért kell a tévéknek mire ezt érdemes nézni. Attól a falat kaparom amikor valaki ezt egy kalap alá veszi az LCD felhősödéssel, blooming-gal...

Idén nagyjából látszik is szépen a "tock" finomítás, radikálisabb dolgok inkább jövőre várhatók. Személy szerint legjobban a mozgásmegjelenítés referencia szintre emelését várom és másod sorban a visszatérést a valódi RGB színkeveréshez.

twitter: MatrixfanLive

(#2788) Piftuka válasza Pro Koryak (#2771) üzenetére


Piftuka
veterán

"Hiába 2016-ban gyártották bele a panelt(amúgy ezt ki mondta neked?), amit kapott, akkor is kb.2éves konstrukció."

Nekem egy LG-nek dolgozó promóter adta át ezt az információt. Nem állt szándékomban megkérdőjelezni. :)

"Aquila non captat muscas."

(#2789) Partizan182 válasza Piftuka (#2785) üzenetére


Partizan182
senior tag

Lefényképeztem, bejelentettem, jött a cserepanel.

Mondjuk móka volt mert ez a near black téma csak fullsötétben jön elő, szoptunk is rendesen a szervizes srácokkal hogy reggeli fénynél hogy az istenbe fényképezzük le az "előtte" állapotot. Végül cseréltek, szerintem objektívan egy szarabb panelre (2 vörös subpixel pl halott), de engem megölt a világos homogén felületen is látszó sávozódás (pl Witcher 3 kieg kék egén panning).

A vicc az hogy tesztábrákon átfuttatva a csík(ok) itt is megvannak, de a sok kicsi helyett (amik DSE-t meg near-black egyenetlenséget generáltak) van egy bazi széles, ami önmagán belül homogén és ez a lényeg. :)

(#2790) Partz válasza M@trixfan (#2787) üzenetére


Partz
senior tag

Így világos, ezzel egyetértek. Ami az RGB struktúrát illeti, előbb-utóbb átállnak rá. Elég szépen fejlesztik TADF kék oled anyagokat, állítólag év végére elérhetők lesznek. Ezt kombinálják az új quantum-dot technológiákkal, amire már az Lg-nek is van stratégiája. Gyakorlatilag megoldott lesz a veszteség mentes színszűrés, és az egyformán öregedő sub-pixel probléma. Ha jövőre még nem is, a 2020-as ütemben szinte biztos látunk ilyen tévéket.

(#2791) Morph76 válasza Partizan182 (#2789) üzenetére


Morph76
aktív tag

Hol vásároltad a tv-t?
(ha nem publikus ,jöhet privátban is)

(#2792) Partizan182 válasza Morph76 (#2791) üzenetére


Partizan182
senior tag

Euronics, de végig az LGvel intéztem a garit.

(#2793) daneel_hu válasza Piftuka (#2788) üzenetére


daneel_hu
addikt

A 2016-os modellek mind 4k-s panellel lettek szerelve.
Persze ez nem zárja ki azt, hogy a 910v-be raktak egy olyan fhd panelt amelyet 2016-ban technológiailag is ráncfelvarrtak, de valljuk be nem életszerű a dolog. :)

(#2794) antistati válasza Partizan182 (#2792) üzenetére


antistati
tag

Az egyik oldalon dicsérték a Sony 65A1 -et LG E6-al szemben, mondjuk igazat megvallva be kellett volna rakni legalább egy B7 is az összehasonlításba, hogy tisztán lássa az ember, hogy a 2017-es panelhez mennyit ad hozzá a Sony technológiája vagy egyszerűen a 2017es OLED panel verte meg a 2016-osat....???

Sony OLED A1 shadow detail better
LG E6 is the black into a no details - SAMSUNG promotereknek ez volt mindig is a vesszőparipája, de akkor az A1 nél ez is megoldódik :))

http://www.microsofttranslator.com/bv.aspx?from=&to=en&a=http%3A%2F%2Ftv.zol.com.cn%2F629%2F6297537_all.html%23p6297537

[ Szerkesztve ]

(#2795) daneel_hu válasza antistati (#2794) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha a mozgásmegjelenítés ugyanaz, akkor az összélményhez nem sokat ad ez hozzá. (sajnos)
Szőrszálhasogatásnak tűnik.

(#2796) krx21 válasza daneel_hu (#2795) üzenetére


krx21
nagyúr

Pláne, hogy ezek beállítás kérdése.
Persze választanám a Sony-t, csak hát igen a 2017-es készülékkel kell már versenyeznie az árát tekintve..

[ Szerkesztve ]

(#2797) Partz válasza antistati (#2794) üzenetére


Partz
senior tag

Árnyék, sötét részlet megjelenítése a tavalyi Lg oled-eknek tényleg nem volt tökéletes, de ez szoftveres dolog nem tavalyi panel hiba. Az idei LG oled tévéken állítólag ezen is sokat javítottak, mozgás amihez nem nyúltak.

(#2798) krx21 válasza Partz (#2797) üzenetére


krx21
nagyúr

Adott beállításoknál és tartalomnál a fényerőt kell feljebb venni 50-ről max 54-ig és probléma megoldva...
Így nincs az a teszt ábra, amin ne lenne 100%-os...

[ Szerkesztve ]

(#2799) Partz válasza krx21 (#2798) üzenetére


Partz
senior tag

Kalibrált készülékről van szó, ha feljebb veszem a fényerőt már nem beszélhetünk 100%-os tesztábrákról.

Nem rég került ki ez a hdtvtest videó, az idei és tavalyi Lg oled modellek főbb változásait taglalják, akit érdekel.

(#2800) krx21 válasza Partz (#2799) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha kalibrált, akkor nem kell feljebb venni, egyértelmű. Viszont akkor sötét részlet különbség sem nagyon lehet...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.