Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) daneel_hu válasza krx21 (#2800) üzenetére


daneel_hu
addikt

Tehát összességében elmondhatjuk, hogy a 2017-es modellek nem tudnak sokkal többet mint a tavalyiak.
Átlag felhasználónak ezek észrevehetetlen fejlesztések.

(#2802) krx21 válasza daneel_hu (#2801) üzenetére


krx21
nagyúr

Az Sony A1 eleve 2016-os, visszont azt is tudjuk, hogy a 2017-es panel ugyan az mint a 2016-os.
Elektronika terén biztos vannak finomhangolások. De olyan nagyon szignifikáns különbség nem hiszem hogy van. Ha minden igaz 2018-as sorozat kap új panelt is.

(#2803) krx21


krx21
nagyúr

Az új firmware a B6-ra még mindig nem akar felmenni automatikusan... Úgy döntöttem, hogy felrakom manuálisan.
Kérdésem, hogy a letöltött ZIP filet ki kell csomagolni az USB gyökérbe?
Közben megtaláltam:
"Downloading the software file to the USB Memory device.
- Unzip the software file.
- Insert the USB memory device into USB port of the PC.
- Make a folder in USB memory device. Folder name must be “LG_DTV”.
- Save the software file to “LG_DTV” folder of USB memory device."

[ Szerkesztve ]

(#2804) Jack@l válasza krx21 (#2803) üzenetére


Jack@l
veterán

.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2805) rovar333


rovar333
csendes tag

Sziasztok!

Gyors körkérdés: tegnap a 3 hetes tv-n, OLED55C6V megjelent jobb szél közepén egy zöld pixel. A telefonos üfsz. azt mondta hogy 4 alpixel (?) után vonatkozik a gyártói garancia az EU-s ISO szabvány (szerintem direktíva) szerint, szóval nekem a zöld miatt csak kettő van, ezért ők nem cserélik... :C :C :C

Mik a tapasztalatok e téren?

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#2806) Nemir Ombe válasza rovar333 (#2805) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Jelentsd be a hibát úgy, hogy "4 pixel rossz", ha kivitték a panelt akkor ugyis kicserélik .... ha belekötnek, hogy kevesebb, akkor megmondod, hogy tegnap még több volt .... :D

Hmm ....

(#2807) torma1981 válasza Nemir Ombe (#2806) üzenetére


torma1981
veterán

Lol. Milyen igaz. :-)

(#2808) nobeige válasza rovar333 (#2805) üzenetére


nobeige
tag

Nekem volt egyszer egy darab zold vilagito pixelem, de elmult magatol - de legalabbis haromnegyed eve nem latom.

(#2809) envagyok válasza nobeige (#2808) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem is, de egy ki- bekapcsolás eltüntette

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2810) nokia123


nokia123
aktív tag

Sziasztok! Azt vetem észre mióta felment automatikusan a SW File(Version 04.31.10 hogy mikor beteszek egy pendrájvot és ki akarom venni a tv usb portjából nem működik az a funkciója ami eddig jó volt hogy rákattintok usb bemenetre és nem csinál semmit vagy is hogy most már kiveheti az usb eszközt.

(#2811) nokia123 válasza nokia123 (#2810) üzenetére


nokia123
aktív tag

Megoldva a hiba. Vissza kelet állítanom az alap beállításra a tv.

(#2812) Piftuka válasza Partizan182 (#2789) üzenetére


Piftuka
veterán

"A vicc az hogy tesztábrákon átfuttatva a csík(ok) itt is megvannak, de a sok kicsi helyett (amik DSE-t meg near-black egyenetlenséget generáltak) van egy bazi széles, ami önmagán belül homogén és ez a lényeg. "

Az igazat megvallva egyszerre megdöbbentő, és szomorú, hogy ennyi "vesződség" van egy készülékkel.

Azon tűnődöm, hogy vajon a 2016-os modellek is ilyen problémásak!?

"Aquila non captat muscas."

(#2813) Piftuka válasza Partizan182 (#2792) üzenetére


Piftuka
veterán

"Euronics, de végig az LGvel intéztem a garit."

Az jó, hogy nálatok - ezek szerint - korrekt a hivatalos szakszerviz.

Nálunk sajnos olyan cég felel a városban az LG és Samsung (talán még a SONY is) készülékekért, akikkel nem szívesen találkozom!

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#2814) Piftuka válasza antistati (#2794) üzenetére


Piftuka
veterán

"Az egyik oldalon dicsérték a Sony 65A1 -et LG E6-al szemben, mondjuk igazat megvallva be kellett volna rakni legalább egy B7 is az összehasonlításba, hogy tisztán lássa az ember, hogy a 2017-es panelhez mennyit ad hozzá a Sony technológiája vagy egyszerűen a 2017es OLED panel verte meg a 2016-osat....???"

Szerintem nekünk magyaroknak nem szabad ilyen híreket nézegetnünk. :N Ebből is kiderül, hogy míg nálunk a házimozi rajongók azon tanakodnak, hogyan és miből tegyenek félre egy "csodás, minden korábbinál jobb képet adó" 2015-ös OLED modellre...

Addig ezek ott nyugaton évente cserélgetik a vadonat új OLED-eket is. Ha kijön az újabb modell, valami plusz, a korábbi években nem látható hasznos extrával, akkor áttérnek arra. Esetleg a korábban vásárolt mellé vesznek egy olyat is otthonra...

"Sony OLED A1 shadow detail better
LG E6 is the black into a no details - SAMSUNG promotereknek ez volt mindig is a vesszőparipája, de akkor az A1 nél ez is megoldódik :))"

Mindamellett szerintem ez egy nagyon rég óta fennálló problémára mutat rá! Én évekkel korábban írtam a plazma TV topic-ba, hogy mennyire zavaró a saját CCFL, vagy IPS paneles készülékemhez képest, hogy azoknak a bizonyos - egyébként vitán felül - "kifogástalanul mély feketéknek" semmi részletessége nincsen.

És ez az OLED esetében is így van. Baromi jó a fekete szint, de ha valósághoz mérjük, akkor az árnyékos részeknél a kontúrok egyáltalán nem látszanak. Egy összefüggő fekete felületet látsz a képernyőn ott, ahol a valóságban a tárgyak körvonalai látszanak.

A fenti képen ez remekül látszik, kiemelten a vezetőülés oldalánál és a kerekeknél. A "nem kontúros" OLED képén a felnyitott ajtó mögött egy összetett, teljesen fekete valamit látsz.
Az új technológiával pedig látszik, hogy van ott egy ülés, és még a műszerfal is "feldereng". Éppen mint a valóságban, amikor kint az utcán, ilyen fényviszonyok között, ilyen távolságból annak a bizonyos autónak az irányába elnéznél. Látszik a felni összes küllője, az apró részletek...

Erre jelenleg - éppen a technológia jellege miatt - csak a hagyományos LED TV-ék képesek. Cserébe persze sajnos szürke a feketéjük...

Summa summarum: ez ismét visszamutat ahhoz a beszélgetéshez, hogy jelenleg nincsen "tökéletes" televízió.

A jövőbeli fejlesztés szerintem egyértelműen a kontúrok javítása, teljesen valósághűvé tétele kell legyen az OLED televíziók (de bármilyen új technológia) esetében.

"Aquila non captat muscas."

(#2815) junior11


junior11
veterán

SONY KD-55A1 OLED review [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2816) Nemir Ombe válasza Piftuka (#2814) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igaz, hogy az egyik képen a sötét részek részletesebbek, de érdemes megnézni ugyanazon a világos részeket is (pl. az autó feletti híd(?) a távolban) .... és ez rámutat arra a régóta fennálló problémára, hogy miként lehet befolyásolni a "közvéleményt" egyszerű képbeállításokkal, minőségi különbségként feltüntetve azokat .... ;) :D

Hmm ....

(#2817) krx21 válasza Piftuka (#2814) üzenetére


krx21
nagyúr

Jáj... Nehogy már elhidd, hogy a jó fekete=a sötét részletek elnyelése. :W
A másik lg oled tv-n azokat a részleteket 5 másodperc alatt elhoznám a fényerő emelésével és kész is.
A másik pedig itt egy fotóból indulunk ki, ahol fix a záridő, lehet és szinte biztos, hogy csak a fekete szint beállítása az alapvető különbség... Magyarán záridő kérdése melyik látszik jobbnak...
Az lg oleden tökéletes fekete mellett beállítható az összes sötét részlet a teszt ábrán. Rosszabb esetben emelni kell a fekete szinten 1-2-3 fokozatot....
Amit esetleg elhiszek, hogy a sony gyári beállításaihoz kevésbé kell hozzá nyúlni... Ennyi. Nem szabad megkajálni ennyire a marketinget... :N

[ Szerkesztve ]

(#2818) Piftuka


Piftuka
veterán

Srácok, nem az a lényeg, hogy a képet manipulálták-e, vagy sem, (mert az csak egy szemléltető eszköz), még csak nem is az, hogy melyik márkáról van szó...

Én teljesen általánosságban beszéltem egy jelenségről, amely a "valódi feketét" megjeleníteni képest televízióknál megfigyelhető.

Ha ezeknél a teljesen sötét részeken a valósággal megegyező kontúrokat, minden apró részletet szeretnél látni, akkor a fényerőt annyira meg kell növelni, hogy az pedig már a fekete rovására megy.

"Aquila non captat muscas."

(#2819) Strezi válasza Piftuka (#2818) üzenetére


Strezi
őstag

Persze teljesen álltalánosságban beszéltél egy téves megfigyelésről ;)

Pontosan megvan a módja hogyan kell a tv-t beállítani vagy kalibráltatni hogy tökéletes legyen a képe. Három éve lefutották ezeket a köröket olyan arcok, akik vagy maguk is kalibrátorok vagy azokat is megszégyenítő _műszerparkkal_ rendelkezznek ;)

De, akár a sokasodó referencia minősítéseket is említhetnénk pár nevesebb magazinnál.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#2820) krx21 válasza Piftuka (#2818) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha nem emeled túl, nem megy a fekete rovására... Valamint a sötét részletek világosabb mégjelenítése a fekétével egyetemben, jobban látszik igen , de nem helyes... Ha a rendező azt akkarja, akkor úgy veszik fel a jelenetet, hogy látszódjon jobban... Amúgy pedig a sötétebb részletek benyelése szándékosan, tipikus lcd-s dolog, beáldozva a részleteket a kontrasztosabb tűnő látványért. Erre pont az oled nem szorul rá. Mindez csak beállítás kérdése persze mindegyik platformon.

[ Szerkesztve ]

(#2821) Nemir Ombe válasza Piftuka (#2818) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Sokan olyan "részletes feketéket" keresnek a filmekben, ami sok esetben ott sincs .... ha több fekete (és egyéb) részletet szeretnél, akkor ott a HDR .... ;)

(.... és szerintem az nem egy elhanyagolható dolog, hogy "manipulálták" e a képet, főként két TV összehasonlításánál.... :) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#2822) Piftuka válasza Strezi (#2819) üzenetére


Piftuka
veterán

Ezek szerint bármilyen legyen is a készülék, a professzionális kalibrálást el kell végezni, hogy megfelelő képet adjon?

Azért is kérdezem, mert ez már volt itt téma a topic-ban, és akkor az hangzott el, hogy egyesek számára a kalibrálás még rosszabb eredményt is ad...

Mi tehát a helyzet ezzel kapcsolatban?

"Aquila non captat muscas."

(#2823) Piftuka válasza krx21 (#2820) üzenetére


Piftuka
veterán

"Amúgy pedig a sötétebb részletek benyelése szándékosan, tipikus lcd-s dolog, beáldozva a részleteket a kontrasztosabb tűnő látványért. Erre pont az oled nem szorul rá. Mindez csak beállítás kérdése persze mindegyik platformon."

Akkor majd remélhetőleg a saját OLED televíziómon meglátom, mit sikerül kihozni a beállításokból! :K

Erről jut eszembe...

Mennyire számít "lutrinak" egy ilyen bemutató készüléket megvásárolni?

És most induljunk ki abból, hogy senki nem karcolta össze, a vásárlók nem tömködtek csokitortát a szellőző nyílásokba, egyszerűen "csak" demózott hónapokig, napi sok órában...

"Aquila non captat muscas."

(#2824) Nemir Ombe válasza Piftuka (#2823) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A kalibrálással többnyire az a legfőbb probléma, hogy mindenki a saját ízlésének/elképzelésének megfelelő képet szeretné látni, de a kalibrálással nem biztos, hogy azt kapja .... ;) :D

A demo darabbal meg mi gond lehetne, ha adnak hozzá rendes garanciát .... !!?? ;) (ha valami nincs rendben hívod a szervizt)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#2825) krx21 válasza Piftuka (#2822) üzenetére


krx21
nagyúr

Én inkább azt mondom, hogy egy jó teszt ábrát, az aktuális lejátszóról mindenképpen érdemes megnézni.
Valamint alap beállításoknál korrigálni ha szükséges.

(#2826) index31


index31
tag

Youtube HDR akkor a B6-on nem megy ?

Úgy emlékszem az LG azt igérte, hogy az összes 2016-os LG OLED tv-n menni fog ?!

VP9-Profile 2 támogatás kell amit a Samsung megadott a 2016-os KS sorozattal.

Kérnék egy megerősítést, hogy akkor az LG B6 Youtube HDR képtelen ?

[link]

(#2827) Piftuka válasza Nemir Ombe (#2824) üzenetére


Piftuka
veterán

"A kalibrálással többnyire az a legfőbb probléma, hogy mindenki a saját ízlésének/elképzelésének megfelelő képet szeretné látni, de a kalibrálással nem biztos, hogy azt kapja ..."

Ebben látod nagy igazság van! Az egyéni ízlése pedig mindenkinek más és más... így a kalibrálás jó eséllyel a legtöbb ember számára kevésbé tetsző végeredményt fog adni.

Más kérdés... hogy ha valakinek tetszik, amit saját maga "kikevert" a beállítások segítségével, akkor nem érdemes kalibráltatnia. Nemde? ;)

"A demo darabbal meg mi gond lehetne, ha adnak hozzá rendes garanciát .... !!?? ;) (ha valami nincs rendben hívod a szervizt)"

A garancia megléte nem minden. Ki szereti javíttatgatni az alig pár hónapja vásárolt "új" készülékét?

Arra gondoltam egyébként, hogy ez egyike az első tömeggyártott LG OLED-eknek... talán 2014-2015-ös gyártás, még inkább talán azóta folyamatosan demózgat az Euronics polcán, napi 8-9 órában, heti 6-7 napban.

Azért az elég rendesen "elhasznált", nem?

Mi a helyzet a kék szubpixel-ek 2-3 év alatti gyengülésével? :F

Ezeket a modelleket még érintette? Reális esély, hogy ennél is előfordul? (És a korábban tárgyalt "sávosodás", "vignyetta" issue...!?)

"Aquila non captat muscas."

(#2828) Nemir Ombe válasza Piftuka (#2827) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A szerviz menüben meg tudod nézni az üzemórákat (ha van rá lehetőség).... mellesleg a "demo kedvezménynek" néha ára van, de erre ott a garancia .... ;)

(a legegyszerűbb ha elmész, megnézed és utána döntesz)

Hmm ....

(#2829) Ijk válasza Piftuka (#2827) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kalibrált kijelzőhöz vagy legalább ahhoz közeli helyes beállításokhoz gyorsan adaptálódik a szem.
Nincs ebben ízlés kérdés, legfeljebb hogy mihez szokott hozzá.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2830) Strezi válasza Piftuka (#2822) üzenetére


Strezi
őstag

Kinek megfelelő ? ;)
Komoly házimozis körökben alapvető a kalibrálás. Van akinek szokni kell ezt a látványvilágot és van akinek egyáltalán nem tetszik.

De, lehet olyan film vagy forrás aminél ugyancsak nem lesz előnyös. Sok olyan anyag van, amin nem szeretnéd látni pl. azt a részletességet a sötét árnyalatokban, tökéletes fekete mellett. Nagyon ki tudja hozni a legkisebb hibákat is akár masteringben akár tömörítésben.

A lényeg a lényeg, hogy meg lehet tartani a sötét részleteket és a tökéletes feketét is. A 20 pontos kalibráció legalsó sávjában kell mindössze elvégezni pár módosítást. Legyen az akár szemre vagy műszerel mérve.

De, a legtöbbeknek elég lesz egy jól elvégzett alap kalibráció is.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#2831) daneel_hu válasza Piftuka (#2827) üzenetére


daneel_hu
addikt

5,7 év alatt csökken a fényerő a felére az LG szerint a 2015-ös modelleknél. Napi 24 órás tévézés esetén.
A 2016-osok már ennek a duplája. (ELVILEG)

A felére csökkent fényerő persze az a használhatatlan kategória már, tehát maga a tévé kuka.
Nade manapság ki tart meg ennyi ideig tévét?

(#2832) envagyok válasza daneel_hu (#2831) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem sötét szobában eleve fél fényerő alatt van a maximum fény.
Max 15 év múlva felemelem

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2833) Nemir Ombe válasza envagyok (#2832) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

:D

Hmm ....

(#2834) krx21 válasza envagyok (#2832) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez melyik típus és beállítás?

(#2835) envagyok válasza krx21 (#2834) üzenetére


envagyok
veterán

Oled fény
55eg910v

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2836) #94529552 válasza Piftuka (#2827) üzenetére


#94529552
törölt tag

Más kérdés... hogy ha valakinek tetszik, amit saját maga "kikevert" a beállítások segítségével, akkor nem érdemes kalibráltatnia. Nemde?
Ez eléggé egyértelmű. Van olyan, akinek nem tetszik a kalibrált kép, és azonnal változtat rajta, úgy meg ablakon kidobott pénz.

(#2837) Fapuma7210


Fapuma7210
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztala Oled 4K felbontású tv , mit kezd BluRay 3d anyaggal?

Oled beszerzésén agyalok , 3d szempont , viszont kevés 4k felbontást néznék egyenlőre.

55E6v a kiszemeltem.

Köszi! :R

(#2838) krx21 válasza Fapuma7210 (#2837) üzenetére


krx21
nagyúr

Más elmondása szerint kiváló 3D megjelenítése van... Tesztek alapján is...

[ Szerkesztve ]

(#2839) daneel_hu válasza Fapuma7210 (#2837) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ilyen OLED-et vettem.
Szuper a 3d-je, de szerintem boltban is letesztelheted.
De valószínűleg az összes többi OLED-nek is nagyon jó a 3d-je, az óriási kontraszt miatt.

(#2840) Fapuma7210 válasza daneel_hu (#2839) üzenetére


Fapuma7210
csendes tag

Hol vetted meg? Mennyit adtál érte?800000 alá is benézett az ára.

Av Planeten gondolkodom. Fontos hogy a gari működjön , kiterjesztést is szeretnék majd venni. :U

(#2841) daneel_hu válasza Fapuma7210 (#2840) üzenetére


daneel_hu
addikt

MM-ban vettem december elején, akkor még drágább volt bő 120-150 ezerrel.
Bár az áfa visszaugrott, tehát ennyiben volt kedvező. :)

(#2842) Fapuma7210 válasza daneel_hu (#2841) üzenetére


Fapuma7210
csendes tag

Nekem is Áfá-ra kellene megoldás.

Aki tud valami "lehetőséget" ne tartsa magában. :-)

(#2843) Strezi válasza Fapuma7210 (#2842) üzenetére


Strezi
őstag

Csinálj céget, dolgozz bernne, legyen bevételed aztán vissza tudod majd igényelni az ÁFÁ-t ;)
Nekem bejött :)) ;]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#2844) krx21 válasza Strezi (#2843) üzenetére


krx21
nagyúr

Amennyiben a TV-t mint munka és állóeszköz a cég telephelyén tárolod... ;]

[ Szerkesztve ]

(#2845) Fapuma7210 válasza Strezi (#2843) üzenetére


Fapuma7210
csendes tag

Van cégünk , a lakásunk a székhely , viszont áfa mentesek vagyunk , mivel nem fizetnek Plusz áfát a szolgáltatásunkért. :N

(#2846) Strezi


Strezi
őstag

Újra nézem éppen a Planet Earth-öt, nagyon szuper az OLED-en!

Aki még nem tette kukkantson rá. megéri!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#2847) Piftuka válasza Nemir Ombe (#2828) üzenetére


Piftuka
veterán

Jogos, amit mondasz. Az itt elhangzottak alapján, valóban nem akkora kockázat az ilyen vásárlás.

Mindenesetre az egészben már az pozitívum, hogy végre jelentősen 1 millió forint alá csökkent egy 65 colos, 3D-s OLED TV ára.

Alakul ez majd szépen, fokozatosan. A boltokban még mindig kapható szinte az összes 3D-s modell (LED és OLED), ami 2-3 hónapja is, amikor jött a hír, hogy egyetlen cégnek sem lesz már 3D-s televíziója idén...

A kereslet is belassult (ezt forgalmazói oldalról is megerősítették), így nem késett még el senki a vásárlással.

"Aquila non captat muscas."

(#2848) Piftuka válasza Strezi (#2830) üzenetére


Piftuka
veterán

"De, a legtöbbeknek elég lesz egy jól elvégzett alap kalibráció is."

Ha aktuális lesz, akkor majd én is kalibráltatom. És meglátjuk, milyen eredményt hoz. :)

"Aquila non captat muscas."

(#2849) Piftuka válasza daneel_hu (#2831) üzenetére


Piftuka
veterán

"5,7 év alatt csökken a fényerő a felére az LG szerint a 2015-ös modelleknél. Napi 24 órás tévézés esetén.
A 2016-osok már ennek a duplája. (ELVILEG)"

Mivel a készülék napi üzemideje nagyon messze lesz a napi 24 órától, így azért elég megnyugtató, amit írsz.

"Aquila non captat muscas."

(#2850) Piftuka válasza Fapuma7210 (#2837) üzenetére


Piftuka
veterán

"Van valakinek tapasztala Oled 4K felbontású tv , mit kezd BluRay 3d anyaggal?[..]55E6v a kiszemeltem."

Van tapasztalatom, mert elég sokat teszteltem az elmúlt hónapokban a 3D-s OLED televíziókat.

Egyértelmű, hogy a televíziózás eddigi történetében toronymagasan a legjobb 3D képet ezek a készülékek adják. A kép élessége kifogástalan, nincsen szellemkép, crosstalk, elmosódás, vagy bármi más zavaró tényező.

És ami a legnagyszerűbb, hogy nem kell egy egész családnak a képernyő középpontja körül "tömörülnie", mert elég éles szögben ugyanazt a képi élményt nyújtja.

Hangsúlyozom, hogy ez a 3D-s képminőség csak és kizárólag a valódi, BD 3D tartalmakra igaz! Csak azok adtak ilyen képet; a többi, különféle 3D-s teszt video fájl már nem.

Szóval BD 3D filmek megtekintésekor nem fogsz csalódni a minőségben, az biztos. :K

"Aquila non captat muscas."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.