Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) krx21 válasza BorgBoss (#2293) üzenetére


krx21
nagyúr

Néztem digi kábeltévét a B6-on és nem vettem észre, hogy problémája lenne... Persze az SD adások azok olyanok, amilyenek, de a HD az teljesen rendben van.
Más tesztek sem véltek felfedezni ilyen hibát: "Cable TV is upscaled very well and you can still make out relatively small details." [link]

(#2302) #94529552 válasza Madwe (#2300) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem is, de először HDMI-vel külső lejátszóról, akár PC vagy más, kellene neki tesztelni, és ha ok minden, akkor tovább keresni a hibát a hálózatos lejátszásnál.

[ Szerkesztve ]

(#2303) nobeige válasza Joshi (#2296) üzenetére


nobeige
tag

Mibol gondolod hogy nem tud a belso lejatszo kadenciahelyes lejatszast?
Milyen anyagokkal probaltad ki? Milyen esetben nem volt helyes? Mik voltak a tesztek korulmenyei?

(#2304) BorgBoss


BorgBoss
tag

Urak, köszönöm a válaszokat, hogy ilyen hamar megkaptam.

Először is én nem mélyedek bele nagyon a szakmába, de mindennek utánanézek amikről írtatok. Nem szégyen ez, ha megveszem életem első első tévéjét :) (Filmet projektoron néztem, meg monitorokon)

Joshi: Igaz, nem voltam egyértelmű. A NAS csak mint tároló funkcionál jelenleg, de lejátszó eszköz is. Ez később élesítem a tv mellé.

Ijk: Általában lehet, de ha már itt feszegeted van többféle lejátszóm is és súrolja azok összege is a tv árát, úgyhogy itt maradjunk annyiban, hogy ezen felül a technika fejlődése miatt megint veszek egyet. Emiatt majd ismét kutatnom kell, de elfogadok pár jó tanácsot azaz típust bárkitől amitől életre kel az OLED :)

Madwe: Úgy van, jól látod. Nem azzal volt a gondom csak egy egyszerű összehasonlítás ugyanolyan körülmények mellett. Itt egyszerűen a TV relatív tudását és nem moziélményt ecsetelgettem.
Nem lehet sávszélesség hiba, mert ha átteszem a kábelt, akkor a Samu nem akadékoskodik vele. Keresem az okát továbbra is.

Krx21: Tévét nem nézek, nem érdekel. 720p a minimum anyag, de mint írtad másoknak is jó véleménye van. Két hónapja olvasgatok, hogy mit-hogy miért és erre esett a választás. Csak egy kicsit a relatív teszt a két TV között kicsit ellopta a mosolyt az arcomról.

Pumma: Így teszek ez volt a terv, de nem volt idő rá. Ma ez a projekt :)

Nobeige: Ezekre visszatérek a mai tesztek után :)

Írtam Az LG-nek, hogy osszák azt észt e tekintetben. De igazatok van a médialejátszókkal kapcsolatban, de ha egyszer van belső lejátszója, akkor az legyen már egy hajszállal jobb mint a másik harmadárú nem olcsóság. Egyébként a másik két versenyző a 55KS8000 és a Pana 58DX9000. Nem tudom, hogy utóbbit sajnáljam-e.

[ Szerkesztve ]

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#2305) Madwe válasza BorgBoss (#2304) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha a nas médialejátszó is, akkor nem synology, másokat nem ismerek, de pl synologynál van on the fly átkódolás, amikor a lejátszó nem ismeri a kódolást, akkor átkódolja maga a nas. Nem lehet h nálad is ez a helyzet? Samsung le tudja játszani magától az adott file-okat, az lg pedig nem? Így jogos lenne, h laggol, ha a nasod nem elég bika ehez prociban, ott a gond (proci terheltségét nézd meg samu és lg alatt is, valamint lg-n nézz meg más fileokat is, lehet pl audio codec miatt kell konvergáltatni) De első körben valóban külső lejátszóval, pl direkt pcvel nézd meg, h milyen a kép. Ha rendben van, akkor nem a felkonvertálással van a gondod, hanem másegyéb :)

(#2306) Ijk válasza BorgBoss (#2304) üzenetére


Ijk
nagyúr

Médialejátszós topik, Popcornhour, Med8er-ek jók, de majd ott segítenek. 30-50k-ért kapsz remek lejátszókat. BD-lejátszóra is érdemes beruházni, bár ezen a téren inkább megvárnám a 4k lejátszókat és lemezeket.
Jeleneleg Netflixnél nagyjából ki is merül az UHD tartalom.
De a belső lejátszókat legjobb elfelejteni ha nem akarsz agyvérzést kapni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2307) nobeige válasza Madwe (#2305) üzenetére


nobeige
tag

Pont ezt akartam írni én is.

Belső lejátszó esetén csak az USB kapcsolat lenne mérvadó, nem a hálózatos átkódolós, ilyen-olyan profilos szenvedés.

(#2308) nobeige válasza Ijk (#2306) üzenetére


nobeige
tag

Hülyeség elfelejteni a belső lejátszót.

[ Szerkesztve ]

(#2309) Madwe válasza nobeige (#2303) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk egy 23.975 Fpses tartalmat megnéznék hogyan kezel le a beépített...

(#2308) nobeige Nézd meg a 2307es hszed. Ma azért az már alap elvárás, h nasról normálisan menjen a lejátszás, amit normális médialejátszó rendesen lekezel. A webos egyáltalán tud smb-t kezelni?
Feliratkezelés, hangsávváltás, eleve milyen codekeket ismer stb. Persze jobb mint a semmi, de azért egy 500k+os tv esetében + 100k pluszos nas esetében nehogy már a 20-50ks lejátszón spóroljon az ember :)

[ Szerkesztve ]

(#2310) Joshi válasza nobeige (#2303) üzenetére


Joshi
titán

Ha egy 23.976fps anyagnál azt írja ki a tévé infósávja hogy 1080p 24Hz akkor ok, de ha 50 vagy 60Hz-et akkor nem ok.

(#2309) Madwe ha 24Hz-en menne az valamilyen szinten ok lenne, mert a juddert nem sokan veszik észre.

(#2311) Nemir Ombe válasza Joshi (#2310) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az LG-knél erre szolgál a valósághű mozi -> be "opció" .... ami működik is rendesen .... tudtommal mindegyik nagyobb kategóriás LG-ben és OLED-ben benne van .... ;)

(persze ez is csak megfelelő filmeknél működik, sorozatoknál és "nem mozifilmeknél" ne várjon csodát az ember, ott "tologassa" a juddert meg a blur-t, amig jó nem lesz a kép)

Hmm ....

(#2312) nobeige válasza Madwe (#2309) üzenetére


nobeige
tag

Nem így gondolom, de ezen nem fogunk összeveszni.

Azt viszont továbbra is fenntartom, hogy ez az egész DLNA egy erőlködés, egyedi megoldásokkal fűszerezve, amit aztán az eszközgyártók évről évre elcsesznek. Kb: x gyártó tavalyelőtti szériája még pengén ment y szoftverrel, de most már/még nem jó a program egyel ezelőtti verziójával. De valaki valahol olvasta, hogy jóskapista már patkolja az új profilt a szofthoz.

Az SMB persze jó dolog, egy régebbi LG médiajátszóm még tudta, jól is ment. De ezt egy tévétől nem várnám.

(#2313) nobeige válasza Joshi (#2310) üzenetére


nobeige
tag

Nice try, de a tv csak a video, audio kodeket, meg a felbontást írja ki a belső médiajátszónál.

Jól gondolom, hogy te még sosem használtál LG oled tévét huzamosabban, otthoni környezetben, változatos tartalmakkal?

(#2314) nobeige


nobeige
tag

Nem akarok nagyon konfrontatív lenni, de néha tényleg jobb lenne, ha kijelentések helyett adott esetben "úgy tudom, azt olvastam, állítólag" is le lenne írva, főleg, ha nem első kézből származik az info.

(#2315) Piftuka


Piftuka
veterán

Visszavittem a TV-t, és szerencsére éppen ma érkezett egy darab bontatlan új példány, így cserébe elhoztam azt.

A beüzemelés megvolt, az eredmény sajnos ugyanaz! Eldobja mindig a kódolt csatornákat. Ki kell húznom a CI kártyát, és visszadugnom, hogy ismét felismerje. Sőt, ha lehetséges, ennek még a képe is jobban szaggat. (Megnéztem gyorsan a szokásos demo tartalmakkal, és az összes, korábban tesztelt TV csatornával is.)

Most lett tele a hócipőm az új TV-vel, és mindennel...

"Aquila non captat muscas."

(#2316) envagyok válasza Piftuka (#2315) üzenetére


envagyok
veterán

Nem user error?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2317) Piftuka válasza envagyok (#2316) üzenetére


Piftuka
veterán

De! Biztosan olyan balfasz vagyok, hogy amikor használom a készülék "Guide" funkcióját, és balga fejjel kiválasztom a tévéújságból a "megtekintés" funkciót, akkor a navigáló gomb megnyomása közben nem mantrázom, hogy "múkoggy, múkoggy"... :U

"Aquila non captat muscas."

(#2318) envagyok válasza Piftuka (#2317) üzenetére


envagyok
veterán

Nem úgy értem.
Tv jel nem elég erős, kártyaolvasó nem kompatibilis a tv-vel (próbáltad másikkal?), öreg a kártyaolvasó kiszáradtak benne a kondik, érintkezők kikopása az olvasóban, vagy a kártya maszatos stb.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2319) nobeige válasza Piftuka (#2315) üzenetére


nobeige
tag

Hát ez pech.

Azért - csak a teljesség kedvéért- ha tudod, akkor nézd meg a földfelszíni digitálissal mire mész.
Ezzel ugye ki lehetne szűrni a kártyafogadó esetleges problémáját. A közszolgálatiaknak HD-ben egész jó képe van MindigTV-n is.

Ha jól emlékszem, akkor egyéb külső forrásnál nincs gondod, ugye?

Én egyszerű Digi kábeles szolgáltatást használok, és a hülye amerikai 60i konvertálva 50i-re adásokon kívül semmi olyat nem tapasztalok, mint amivel téged sújt az UPC/LG kombó. Jó minőségű és rángatás mentesek a HD adások - kivéve azokat, amiket már említettem.

(#2320) krx21 válasza Piftuka (#2315) üzenetére


krx21
nagyúr

Én első körben azt javaslom, hogy szerezz be egy set top boxot...

(#2321) Piftuka válasza envagyok (#2318) üzenetére


Piftuka
veterán

Ezzel együtt 3 LG TV és 3 médiakártya van itthon.

A két másik TV-ben kifogástalanul működik ez a kártya; a tévéújságból gond nélkül vált vissza televíziózásra.

Viszont ebben a TV-ben mindhárom kártya (az egyiket tegnapelőtt kértem a régi médiabox helyett) ugyanazt a hibát generálja.

Szó sem lehet tehát bármiféle, kopásból, vagy kiszáradásból eredő problémáról.

Itt a TV a "ludas"; a kérdés, hogy ez típushiba, vagy inkompatibilitási, vagy más hiba. Majd az LG tech support remélhetőleg megmondja!

"Aquila non captat muscas."

(#2322) Joshi válasza nobeige (#2313) üzenetére


Joshi
titán

Teljesen mind1 hogy használtam vagy sem attól még az tény hogy a tévék belső lejátszója nem tudja a kadenciahelyes lejátszást. Ha elsőre folyamatosnak tűnik a kép az valamilyen interpoláció miatt van. Valakinek teljesen jó, ha neked is jó akkor nem kell külső lejátszó. Mondjuk ettől még vérszegény lesz a hálózati és formátum támogatása, de kinek mik az igényei.

[ Szerkesztve ]

(#2323) nobeige válasza Joshi (#2322) üzenetére


nobeige
tag

Én érzékeny vagyok a 2:2 helyett 2:3-ra, és az EG910V belső lejátszója nem csinál 2:3-at a 2:2-ből.
A hálószobai tévém meg igen.

Tény, hogy tapasztalat nélkül beszélsz. Ezt már másik is említették neked ebben a topikban, de a te dolgod, hogy milyen tanácsot fogadsz meg.

(#2324) daneel_hu válasza Piftuka (#2321) üzenetére


daneel_hu
addikt

Lehet nekem is ki kéne próbálnom. :)
LG 55E6V van idehaza, UPC beltérivel és kártyával.
De eddig símán a beltériben használtam a kártyát, próbáljam ki a tévén is? Eddig nem is tudtam, hogy ilyet is lehet. :o) :D
A beltéri pedig HDMI-vel rá van pakolva az oledre.

A kódolt adásnál mit értesz Piftuka?
Olyan amiért külön fizetni kell (pl. HBO), vagy más?
Tudtommal az egész kódolva van Nagrával.
? :)

(#2325) Madwe válasza nobeige (#2312) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mégis egyetértünk: a dlna vacak :D az smb meg jó!

Oké, hogy smb-t nem vársz el a beépített lejátszótól, de akinek nasa van (ami azért ma tényleg egyre jobban elterjedt szerencsére (interneteléréssel bárhol a világon tudok letöltést indítani odahaza, lejtászani a tartalmát stb) akkor ott az smb a jó megoldás. Azon túl lenne a dlna ami hol jó hol nem, feliratot nem vagy rosszul kezel stb, vagy van pl syno nasoknak okostvkre appja, ami megint hol jó hol nem. Az smb meg mindenhol stabil s jó.
Így esetedben akkor a beépített lejátszót usb-s eszközökkel használod csak? s mindig lecsatolod gépbe dugod s frissíted a tartalmát? mert azért az matatós... Ha meg hdmin kötsz rá valamit, annak meg megintcsak van médialejátszója, s jobb esetben tudja az smbt... onnantól kezdve meg megvan a nas mint központi egység, s minden eléri stabilan, vezetéken vagy wifin, folyamat.

[ Szerkesztve ]

(#2326) Joshi válasza nobeige (#2323) üzenetére


Joshi
titán

Most mit magyaráztál meg? Még1x leírom hogy a belső lejátszó nem kadenciahelyes, ráadásul formátumokban, hálózatban és feliratkezelésben sokkal gyengébb mint egy médialejátszó. Most mi köze ennek ahhoz hogy nekem van vagy nincs OLED tévém?

(#2327) BorgBoss


BorgBoss
tag

OLED55B6J A hálózati szaggatás megoldódott.
Én nem akarok pálcát törni szabványok felett, de jelenleg az UPnP-n szaggat a lejátszás, míg a dlna kiszolgálóval nem. Úgyhogy marad ez utóbbi, de nem tudom ki nem követte a szabványt, mert mint említettem a Samu meg megeszi a másikat is. Viszont legjobban még mindig az USB-t kedveli a TV. Ott megjegyez mindent.

ui: Felskálázás már nem érdekel, mert az OLED-nek a képe gyönyörű, keresem a külső média lejátszót. Ugrok is a másik topikba :)

Köszi mindenkinek.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#2328) Piftuka válasza daneel_hu (#2324) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem tudom, mi az a Nagra... Egyébként szerintem nem tudod kipróbálni a kártyát, mert ahhoz szükséges egy PCMCIA-s kártyafoglalat is. Azt tudja fogadni a TV CI csatlakozója.

A "külön adás" pedig nem az HBO. A UPC 33 csatornát szolgáltat digitálisan az alapcsomagja részeként. Ezek még analóg módon hangolva is behangolhatóak a televízión. (Az alap csomag része 6 állami magyar csatorna HD változata is; természetesen csak digitális formában.)

Az összes többi csatornát kódolják, és a média eszközeik (box, vagy kártya) révén teszik elérhetővé az előfizetőknek. Az eszköz dekódolja azokat a plusz csatornákat, amiért fizetett az ember.

Nekem "UPC Digital Gold" csomagom van sok éve, ami most a "Trio XL" csomagnak felel meg (kivéve, hogy nálam "csak" 120-as az internet sebessége).

Ebben összesen 101 normál digitális csatorna, és 33 csatorna HD változata foglaltatik benne. Az alap csomag 33 + 6 HD csatornán felüli része, illetve ezen csatornák mindegyike "kódolt adás" tehát.

Ha a "Guide"-ból böngészve egy ilyen csatornára szeretnék visszaváltani a "Megtekintés" funkcióval (akár a távkapcsoló "sárga gombja" segítségével, akár az adás címére kattintva és a "Megtekintés" pontot kiválasztva), azonnal eldobja a behangolt, dekódolt adást. Fekete lesz a képernyő, és fut a "Kódolt adás" felirat.

Ez tehát a probléma.

Egyébként közben böngészgettem, és találtam egy ilyen, vásárlói véleményt.

Rendkívül érdekes, különösen az utolsó mondat: "Mellesleg az UPC-nél már nem én vagyok az első ilyen ügyfél, ismerik az LG-t........"

Ugyan az LG 60UH8507 készülékről van szó, és média box, de gyanúsan hasonló a két eset. Pedig ugyebár még én is gondolkodtam, hogy azt választom. Végül az LG-s srác, és a MM-os eladó srác győztek meg, hogy inkább az OLED-et hozzam el.

Ezek szerint talán mindegy lett volna? Azzal is így szívnék?

Talán jobb lett volna mégis a SONY, vagy a Panasonic mellett döntenem...

Bárhogy is... Egy közel fél millió forintos készülékről van szó, és nem tudom az eredeti funkciójának megfelelően teljeskörűen használni. Szerintem ez igen komoly probléma!

"Aquila non captat muscas."

(#2329) #94529552 válasza Piftuka (#2328) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azt szerintem figyelembe se vedd, ez nagyon user errornak tűnik, hogy nem jól állította be a boxot, vagy rossz a kábel, és összevissza írogat a szolgáltatónak, vagy a gyártónak. Keresővel megnéztem, de az UH-s tévéknél nem láttam ilyen jellegű panaszt a topikjában. Másik szolgáltató ország választása vagy még az idő beállítás is számíthat, nem tudom. A GUIDE helyett, ha a listát(LIST) használod, ott is kilép? Még a UPC topikban lehetne érdeklődni esetleg.

Amikor fekete lesz és kódoltat ír, nyomj egy fel vagy le gombot a távon, akkor átvált és ott már jó lesz, ezeket a kódolvasó és/vagy a kódkártya miatt csinálja, mert a MindigTv ingyenes adásaival, ahol nem kell működni a kártyának, ott megtekintés után rögtön van kép, és nem ír kódoltat se természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#2330) Piftuka válasza #94529552 (#2329) üzenetére


Piftuka
veterán

"A GUIDE helyett, ha a listát(LIST) használod, ott is kilép? Még a UPC topikban lehetne érdeklődni esetleg."

A LIST-et eddig nem is teszteltem. Most igen... sajnos ugyanaz a hiba! :(

Beszéltem a UPC-vel, és elmondták, hogy nem csak csatornahangolást, hanem a guide-ot és a készüléket is több hétig tesztelik. (Mondjuk furcsa, kicsit hihetetlennek tűnik... ilyenkor az importőrtől kölcsönkapnak az összes típusból 1-1 modell?)

A tech support-os elmondta, hogy ilyen hibánál egyes LG TV-knél az számított, ha a lokációnak Finnországot adta meg a felhasználó. Ezt nyilván én is kipróbáltam, de amellett, hogy behozott egy rakás, valójában elérhetetlen digitális csatornát, a szokásos csatornakiosztást megkeverte, és a "Guide"-on belül a karakterek furcsák lettek, a lényegen nem változtatott.

Még azt javasolta, hogy az LG-t kérjem meg, hogy telepítse azt a firmware-t, amit ők használtak a tesztelésre: 2.05.94

Egyébként elmondása szerint simán lehet ez is alaplap hibás.

Kíváncsi vagyok, hogy holnap mit mond minderre az LG support!? :U

"Amikor fekete lesz és kódoltat ír, nyomj egy fel vagy le gombot a távon, akkor átvált és ott már jó lesz, ezeket a kódolvasó és/vagy a kódkártya miatt csinálja, [..]"

Sajnos ez sem segített! :(

Eddig soha nem gondoltam, hogy ennyit lehet szívni egy televízióval! :(((

Azért az egy rossz vicc, hogy az ~5 évvel ezelőtti LG 3450 alapmodell (de az 5400 is) gond nélkül működik a CI kártyával, ráadásul még kifogástalanul jeleníti meg a mozgást, az amerikai HD csatornákon is csodás képet ad, miközben a fél milliós OLED TV mindkettővel elvérzik! :((

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#2331) envagyok válasza Piftuka (#2330) üzenetére


envagyok
veterán

Anyám mindigtvs kártyát használ LG tvvel az tökéletesen megy.
Szerintem sem kellene ezt az oled topicban kitárgyalni, próbálj a upc topicban érdeklődni.
A képmegjelenítéssel kapcsolatban:nézd át a beállításokat. Az oled TVk megeszik reggelire az 5-6 éves csúcstvket is,nemhogy ami neked volt.
És ez nem csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2332) nobeige válasza Joshi (#2326) üzenetére


nobeige
tag

Akkor mégegyszer:

Tévedés azt állítani, hogy a belső lejátszó nem kadencia helyes, mivel létezik olyan belső lejátszó, amely kadenciahelyes. Erre hoztam neked egy példát.

Te egy OLED topikban osztod az észt olyanoknak, akiknek - veled ellentétben - van ilyen készüléke.

Ezt a két gondolatot próbálom közvetíteni neked. Nem sikerült, valószínűleg az én hibám.

(#2333) envagyok válasza nobeige (#2332) üzenetére


envagyok
veterán

Melyik az?
Egyébként nehéz ellenőrizni, mert a tv ilyenkor nem írja ki.
Itt van pár pulldown teszt file:
http://www.avsforum.com/forum/26-home-theater-computers/1276064-1920x1080-24-25-30fps-test-patterns-detect-pulldown-issues.html
http://www.w6rz.net/

A régi LG plazmám (2éves) 60fps en vitt mindent.
Majd lecsekkolom.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2334) Piftuka válasza #94529552 (#2329) üzenetére


Piftuka
veterán

Egyébként a fenti videón az látható, hogy a műsorújságban az adott műsor a bal felső sarokban, egy kis ablakban fut.

Nálam ez sincsen. Ha az adások között keresgélek, és az "Előnézet" funkciót használom, akkor sem ad be oda a kis "tesztablakba" képet.

"Aquila non captat muscas."

(#2335) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Régebben kérdeztem, hogy PC-ről használva ( Netezés, Filmezés , Játék ) milyen is a képe az OLED készülékeknek...legyen akár FHD , akár UHD.

Akkor sajnos nem túl pozitív visszajelzéseket kaptam.

Ha valakinek van esetleg tapasztalata az új szériáról azt szívesen olvasnám.
- Ha jól tudom már megjelent az idei kínálat. -

Köszönöm és további szép napot kívánok.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#2336) Piftuka válasza envagyok (#2331) üzenetére


Piftuka
veterán

"Szerintem sem kellene ezt az oled topicban kitárgyalni, próbálj a upc topicban érdeklődni."

Megbocsáss, de hadd döntsem el, hogy hol tárgyalom meg! Nem a mosogatógépek fórumába írok éppen, hanem az OLED televíziókkal foglalkozó topic-ba.

A UPC topic-ba írogatni egyébként sincsen semmi értelme, miután a UPC is kifejtette az álláspontját, hogy nem az ő oldalukon van a hiba.

Azt pedig, hogy az OLED TV-k "mit esznek meg reggelire", most gyakorlati teszten magam is láthatom. Hiába a jó képminőség, ha a mozgásmegjelenítéssel komoly gondok vannak, de ami még rosszabb, hogy valamilyen, a médiakártyával kapcsolatos típushiba, vagy "anomália" is érint egyes modelleket.

Ha pedig azt gondolod (azt gondolod?), hogy még nekem kellene esetleg meghunyászkodnom, és hallgatni erről, akkor már ne is haragudj - de te "ülsz fordítva a lovon".

A fenti probléma még egy pár tízezer forintos termék esetében is bosszantó lenne, ebben az árkategóriában pedig egyenesen elfogadhatatlan!

"Aquila non captat muscas."

(#2337) Borisz76 válasza Piftuka (#2336) üzenetére


Borisz76
veterán

Ne fröcsögj már....leírtad, hogy mi a bajod.

Ha valakinek van ötlete , akkor leírja.
Te kipróbálod...50%-50% az esélye , hogy bejön e vagy sem.

Ha türelmetlen vagy , akkor meg előtted a gép és használd a keresőt....külföldi oldalakat.
Ott minden bizonnyal több a tapasztalat ez ügyben.

DE könnyen lehet , hogy várnod kell egy firmware frissítésre :K
Mert írtad, hogy 2 azonos készüléken sem mennek a kártyák...míg másik TV-vel nincs gond.

Én elhiszem, hogy szarul esik, hogy a drága TV-d nem megy....
Biztos én is tombolnék.

Amúgy Béke és kívánom, hogy OLDÓDJON MEG a PROBLÉMÁD ! :K

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#2338) Madwe válasza envagyok (#2331) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem ennek helye van itt is, hiszen nem tudni, h upc vagy lg oled részéről van a gubanc, mindenesetre más jövőbeni oled tulajokat is érdekelhet, h jelenleg valami valahol nem oké, nem? Pláne ha esetleg sikerül végigverekednie Piftukának magát a megoldásig a szolgáltatóknál, nem gondolod?

Piftuka én egyébként nem zárnám ki, h a UPC a saras, ennyiból sajnos még nem lehet, hogy más tvvel jó s ők azt állítják nem ők tehetnek róla... Sajnos valóban marad az lg s upc nyaggatása, külföldi fórumok bújása, esetleg régebbi s frissebb firmware-ek telepítgetése a tvre, hátha...

(#2339) krx21 válasza Piftuka (#2334) üzenetére


krx21
nagyúr

Én még mindig azt mondom, hogy a problémád így oldódna meg: [link]

(#2340) envagyok válasza Madwe (#2338) üzenetére


envagyok
veterán

Nem oled probléma ez, hanem LG probléma, feltételezem webos, mivel a régi tv nem csinálta.
Volt jópár LCD,plazma,led tv-m, igényes vagyok arra, hogy amit nézek milyen minőségű, ezért nem értem mi a baj.
Egyébként sok tv-vel előfordult már, hogy az egyik PCMCIA kártyamodul megy, a másik márka nem.
Szerintem itt van a kutya elásva.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2341) gyerecske válasza Piftuka (#2336) üzenetére


gyerecske
senior tag

A másik két médiakártyával is próbáltad?
Nálunk is 3 UPC médiakártya van, az én pana plazmámban működik mind a 3.A másik 2 samu tv -ben pedig nem, össze-vissza cserélgetnem kellett mire jó lett.Nem mellékesen egy sony -t azért vittem vissza mert abban egyik kártya sem működött.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#2342) Strezi válasza Madwe (#2338) üzenetére


Strezi
őstag

Piftuka minimálisan nekem is bassza a csőrömet, mert nem értem hogy miért éri meg neki órákat szánni ilyen hosszú hozzászólásokban ecsetelni a problémát...

Igen, értjük, neki nem megy. Voltak javaslatok, de nem működik neki. Ennyi. Fél mondat, következő?
Max, irassuk bele a topic nyitóba, hogy ne ilyen TV-vel akarjanak UPC kábelen TVzni.

Szerintem nem én vagyok az egyetlen a topicban, aki még soha nem nézett TV adást az OLED-en, sőt az előző plazmámon sem az utóbbi 13 évben :DDD

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#2343) Strezi válasza Borisz76 (#2335) üzenetére


Strezi
őstag

Nekem 95%-ben PC-re van kötve(már a második HTPC és második) OLED, de nincs vele gondom.

Mire gondolsz mint problémára?

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#2344) envagyok válasza Strezi (#2342) üzenetére


envagyok
veterán

:)
Egyébként biztos megy az upc, csak meg kell találni a jó modult, és a jó beállításokat.
Sokan néznek a földön kábelt kártyával, oleden, világraszóló probléma lenne ebből, ha ez igaz lenne.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2345) #94529552 válasza envagyok (#2344) üzenetére


#94529552
törölt tag

A modul nekem is gyanús, de azt így nehéz lenne kideríteni, talán ha a Mindig TV-t behangolja, de azzal is csak az derülhet ki, hogy a tv modul nélkül jól működik. Szerintem oldja meg a szerviz, alaplap vagy fw cserével, vagy ahogy akarják, ők ezért vannak.

[ Szerkesztve ]

(#2346) nobeige válasza envagyok (#2333) üzenetére


nobeige
tag

Kösz a tippet!

Sajnos a megauploados meg a dropboxos link már nem él az avsforum topicból, viszont találtam ezt:

http://kodi.wiki/view/Samples

Hétvégén megnézem ezeket.

(#2347) antistati


antistati
tag

Hűje Bolt Weboldalán láttam 1.2 milláért "PHILIPS 55POS901F OLED UHD "

Ez már 2017-es modell lenne?

(#2348) Nemir Ombe válasza antistati (#2347) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

[link]

Hmm ....

(#2349) Ijk válasza antistati (#2347) üzenetére


Ijk
nagyúr

1.2 milláért 55"-os tv az tényleg a hülyének is megéri.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2350) Partz válasza antistati (#2347) üzenetére


Partz
senior tag

Tavaly év végi. Viszont a mozgásmegjelenítése állítólag az eddigi legjobb lett, oled kategóriában. Sony/Panasonic idei 55"-os oled tévéi is nagyjából erről az árról fognak startolni nyáron.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.