Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) Madwe válasza Piftuka (#2850) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kérlek, igyekezz betartani a fórum szabályzatát, s ha 5 percen belül írsz hszeket, azokat egy postban tedd meg, ne válaszonként külön külön. (ok, az utolsódnál pont több idő telt el)

(#2849) Piftuka így utalj egy másik hszre, amire válaszolnál.

Köszi! :R

(#2852) Piftuka válasza Madwe (#2851) üzenetére


Piftuka
veterán

Értékelem a segítő szándékot, de a jelek szerint te is rosszul értelmezted a szabályzatot.

Hidd el... ezeket a "köröket már én is megfutottam". Korábban én is egyetlen hozzászólásban válaszoltam több hozzászólásra is.
Legutóbb 1-2 éve, éppen a fórum fejlesztésével kapcsolatos javaslatoknak szánt témában, éppen a házigazdák helytelenítették ezt, és írták le a helyes hozzászólási metódust.

Az pedig pontosan ez:

"4. Hozzászólás:

1. Figyelj a helyesírásra és az érthető fogalmazásra, mert sokkal nagyobb eséllyel kapsz választ egy összeszedett, jól megírt kérdésre, mint egy nehezen értelmezhető betűhalmazra.
2. Ha 5 percen belül eszedbe jut még valami a hozzászólásod után, akkor használd a (Szerkesztés) gombot, ezzel szerkeszteni tudod az aktuális hozzászólásodat.
3. Egy hozzászólásra mindig a Válasz linkkel írj, hogy mindenki láthassa mire és kinek válaszoltál."

Forrás: "Alapelvek"

Tehát minden egyes hozzászólásra külön hozzászólással kell válaszolni.

(A 2. pont - vagyis az "5 perces szabály" - pedig arra vonatkozik, hogy ha az elküldött hozzászólásod tartalmában módosítanál, abból törölnél, vagy ahhoz hozzáírnál valamit, akkor ne írj újabb hozzászólást a sajátodra válaszul, hanem még 5 percen belül végezd el a szükséges módosítást az eredeti hozzászólásodban.)

"Aquila non captat muscas."

(#2853) allein


allein
addikt

Sziasztok. 2015 decemberben vásárolt 55EC930V-ZA típusú LG.

webOS TV verzíó - 1.4.0-2525 (afro - ashley), ez van jelenleg. Annó amikor vásároltam mondták, hogy jön rá a 3.0. Tudok frissíteni? Tudnom kellene amúgy gondolom :U nem kínált fel frissítést

Nem található új frissítés :C Nem tudok frissíteni 3.0-ra?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#2854) allein válasza allein (#2853) üzenetére


allein
addikt

LG oldal ,megkerestem a pontos típust, támogatás és ott találtam egy 663 MB-os zip fájlt. Gondolom ez lesz, dátum 2017/02/08. Nem derül ki pontosan, hogy ez 2.0 vagy 3.0. Felrakom egy pendrive-ra és mehet a szoftver frissítés?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#2855) daneel_hu válasza allein (#2854) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem 2015-ös cuccra nem fogod feltenni a 3.0-ást.
Valószínűleg félretájékoztattak.

De majd a többiek megmondják.

(#2856) allein válasza daneel_hu (#2855) üzenetére


allein
addikt

Az akkor fantasztikus. LG-s csávó mondta annó amikor vásároltam a TV készüléket, hogy jön majd a 3.0 webOS. Konkrétan nem mondta, hogy fel tudom rakni de akkor miért említette volna :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#2857) Strezi válasza allein (#2856) üzenetére


Strezi
őstag

Már a 2.0 is csak részben jött a 930-ra. Szerintem esélytelen a 3.0.
910-re sem lesz, miért is lenne?

Mit vársz pontosan a 3.0-tól? Gyorsabb biztos nem lesz...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#2858) Madwe válasza Strezi (#2857) üzenetére


Madwe
nagyúr

Másik topikban írta, hogy lassú a webos, erre írtam h akkor webos 1et vagy 2t használ mert a 3 gyors, ami igaz is, de nyilván ennek hardveres okai is vannak:) a 3 előrelépése a 2hoz képest gyorsasagban nagyon nagy.

(#2859) #94529552 válasza allein (#2853) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha a régi 1.0 van, akkor mehet a frissítés. Így tedd fel a zip-ből kibontott .epk fájlt:
Manuális frissítési igény esetén az adathordozóra LG_DTV néven kell egy mappát létrehozni, majd ebbe kell bemásolni a letöltött .epk fájlt. A frissítés befejeztével a készülék kérni fog egy újraindítást. Mint minden frissítés esetében, itt sem kötelező, de javasolt tiszta telepítést csinálni. [link] A tiszta telepítés az előtte és utána is a Tv visszaállítással lenne, de sztem elég csak utána. A 05.05.35. verzió a legutóbbi talán.
A beállítások és a csat. lista elvesznek, utóbbit a linken leírt módon ki lehet menteni előtte.
Ja, és ilyen lesz a jobb oldali gyorsmenüvel. Light-os 2.0-nak mondják, de mondjuk a 3.0 is hasonlít hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#2860) allein válasza #94529552 (#2859) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen, időközben elutaztam otthonról. Előbb ki kell mentem pár beállítást, TV képernyő kalibrálás történt korábban :K gondolom egy ilyen frissítés után elvésznek ezen beállítások is.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#2861) #94529552 válasza allein (#2860) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, az bonyolítja a történetet, amíg nincs minden beállítási érték lefotózva, addig ne állítsd vissza. Elvileg minden az előző értékre állítva ugyanolyan képet ad, de azért erre nincs garancia. Sokan elhagyják a visszaállítást, meg nem is tudnak róla, szal nem muszáj meglépni mindenáron, bár ajánlott időnként még annak is, aki nem frissít. Vagy akinek a funkciókkal van problémája, akkor is ezt kell meglépni először.

(#2862) nokia123


nokia123
aktív tag

Felment már a SW File(Version 04.31.10 autómatikusan? Vagy felteted manuálisan?

(#2863) Piftuka válasza allein (#2856) üzenetére


Piftuka
veterán

"Az akkor fantasztikus. LG-s csávó mondta annó amikor vásároltam a TV készüléket, hogy jön majd a 3.0 webOS. Konkrétan nem mondta, hogy fel tudom rakni de akkor miért említette volna :U"

Valószínűleg azért mondta, mert akkor még arról is volt szó! (Az LG részéről...)

Nem tudom 100%-ra biztosan, csak az alapján mondom, amit ezügyben az elmúlt ~3 hónapban olvastam a különféle külföldi fórumokon. Egy csomó topic-ot (és cikket) találtam, ami éppen ezt a témát boncolgatja, és mindegyikben arra jutottak, hogy az LG végül nem tette lehetővé a régi készülékek tulajdonosai számára a WebOS 3.0 használatát.

Hogy miért, azt nyilván csak ők tudnák megmondani. Véleményem szerint inkább gazdasági okai vannak, mint technikai/technológiai okai.

Értsd: "Újabb, gyorsabb OS-t szeretnél? Vegyél egy idei készüléket!"

Megjegyzem, azért nem annyir katasztrofálisan lassú az a 2.0 szerintem. Szóval emiatt azért ne bánkódj!
Ráadásul, ha számodra jól is működik a TV, akkor ne frissítsd a Firmware-t, mert lehet, hogy rosszabbul jársz.

Engem egyébként jobban zavar, hogy ezekben az új LG TV-kben (nem csak az OLED készülékek, hanem mindegyik esetében) csiga lassúsággal lehet előhívni bármelyik beállítási menüt, és abban haladni is.

A régi LG készülékeimben, "pikk-pakk" beállítottam mindent. Ezeknél ez lehetetlen. És nem feltétlenül azért, mert sokkal több a beállítási lehetőség.

Egyszerűen körülményes, és lassú a "Beállítások" menü előhívása és használata.

"Aquila non captat muscas."

(#2864) allein válasza Piftuka (#2863) üzenetére


allein
addikt

Enyémen még csak nem is 2.0 van :DDD mostani oledem kalibrálással, 5 év garival 650000 forintban van. Nincs értelme eladnom és újabb modellt vásárolnom csak a 3.0 szoftver miatt, több százezer forint bukás :U lehet nem is frissítek egyelőre, átgondolom még :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#2865) #94529552 válasza allein (#2864) üzenetére


#94529552
törölt tag

Melyik verzió van fent, neked, vagy már írtad?

(#2866) Piftuka válasza allein (#2864) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nincs értelme eladnom és újabb modellt vásárolnom csak a 3.0 szoftver miatt, több százezer forint bukás."

Nem értettél meg... A fenti idézetet úgy írtam, mintha az "LG fejesei" mondanák. Nem azt mondtam, hogy te add el a tévédet. :N

Teljesen nyilvánvaló, hogy az LG-nek nem érdeke a régi modelleket szoftveresen az új modellek szintjére felhozni.

És valóban sokat fizettél, de ez a pénz a tőlünk nyugatra fekvő, szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban messze nem jelent annyira sokat.

Náluk nem ritkaság az, hogy 1-2 évente lecserélik a televíziójukat. Vagy egyszerűen, ha megtetszik nekik a WebOS 3.0, akkor vesznek egy újabb modellt is.

A korábbi készüléket legfeljebb "nyugdíjazzák" a hálószobába, vagy a konyhába.

Egy világcég számára nyilvánvalóan ők jelentik a csúcs kategóriás készülékek piacát, nem pedig az (nem is annyira) "átlag" magyar vásároló.

"Aquila non captat muscas."

(#2867) allein válasza #94529552 (#2865) üzenetére


allein
addikt

webOS TV verzíó - 1.4.0-2525 (afro - ashley), ez van jelenleg.

Kellemes és Áldott Húsvéti Ünnepeket kívánok mindenkinek.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#2868) #94529552 válasza allein (#2867) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kösz és én is mindenkinek Kellemes Húsvétolást!
Az nem a verziószám. Az 04. vagy 05.-al kezdődik.

(#2869) allein válasza #94529552 (#2868) üzenetére


allein
addikt

Holnap megnézem és beszámolok.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#2870) Nemir Ombe válasza #94529552 (#2868) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Dehogynem, az a webos verziója (nem összekeverendő a sw verzióval).... ;)

Hmm ....

(#2871) allein válasza Nemir Ombe (#2870) üzenetére


allein
addikt

Akkor mégis helyes amit beírtam korábban :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#2872) #94529552 válasza allein (#2871) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt így tartják nyílván: Software_File(Version_05.05.35), és ez a lényeg. Az általános menüben a tv leírásánál lehet megtalálni. Vagy már lehet hogy ez van rajta?

[ Szerkesztve ]

(#2873) allein válasza #94529552 (#2872) üzenetére


allein
addikt

Meg fogom nézni :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#2874) allein válasza #94529552 (#2872) üzenetére


allein
addikt

Szoftververzió 05.05.35: akkor nincs mit frissíteni :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#2875) Piftuka válasza allein (#2874) üzenetére


Piftuka
veterán

Akkor pedig nem tudsz frissíteni, mert a legutóbbi, elérhető szoftver változat van telepítve a te készülékedre is.

"Aquila non captat muscas."

(#2876) Acula M.D.


Acula M.D.
tag

Sziasztok! Szerintetek az LG 65B7es meger 1000! euro felarat a 65B6tal szemben(3k. vs. 4k)? Ha jol ertelmezem a kulonbseg a webos3.5 es az active HDR(barmit is jelentsen...) meglete.

(#2877) krx21 válasza Acula M.D. (#2876) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát szerintem nem. Van már fent egy C7-es teszt és Image Retention-ben van mérvadó előre lépés meg talán input lag-ban. Fényerőben egyéb mérvadó paraméterekben kb. ugyan az.

[ Szerkesztve ]

(#2878) index31 válasza Acula M.D. (#2876) üzenetére


index31
tag

B7 vs B6

B7 :

- 25% -kal nőtt a fényerő és elvileg tud 1000 nit-et a kép kis területén.

- 99% -a DCI / P3 színskála, ami enyhe növekedés a 97% -ot elért tavalyi modelnél.

- Dolby Atmos bitfolyam átadása elvileg HDMI ARC-on(Audio Return Channel).

- támogatja minden a HDR10 és Dolby Vision mellett az Advanced HDR-t by Technicolor

De a YouTube HDR-el mivan ? :) Egy ilyen drága prémium kategóriás tv nem támogatja ??, mint ahogy a B6-sem. :D Külön doboz kell, hogy menjen ? :) :DDD

(#2879) antistati válasza index31 (#2878) üzenetére


antistati
tag

"támogatja minden a HDR10 és Dolby Vision mellett az Advanced HDR-t by Technicolor"

Kérdésem hogy a HLG amit "firmware update"-el megkaphatnak a 2016-os LG modellek az nem ugyan az mint az "Advanced HDR-t by Technicolor"?

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1484051855

Közben megválaszoltam magamnak:

The 4 HDR formats are:
HDR10
Dolby Vision
HLG
Advanced HDR by Technicolor

http://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1486110756

[ Szerkesztve ]

(#2880) index31 válasza antistati (#2879) üzenetére


index31
tag

A HLG ( Hybrid Log-Gamma ) a műsorszórásra van optimizálva.

Az Advanced HDR ( Részletes HDR ) pedig a négy HDR formátum közül ( HDR10, HLG, Dolby Vision, Advanced HDR by Technicolor.) pedig az egyik ami megpróbál egy magasabb szintet hozni.

De mint mondtam a YouTube az amit az embrek sokat néznek a Tv-n de legalábbis én, hogy pont az nincs támogtva egy B6,C6-ban az fáj :DDD Ellenben a G6 már támogatja a YouTube HDR-t, mert abban van VP9-2 10bit dekóder még a többibe VP9-8bit . Ez nem szép az LG től :C

[ Szerkesztve ]

(#2881) antistati válasza index31 (#2880) üzenetére


antistati
tag

Melyik 2017-es OLED modellben lehet ez a VP9-2 10bit dekóder?

(#2882) krx21 válasza index31 (#2878) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát a C7-ről már mértek fényerő eredményt és még kevesebb is lett egy kicsit, mint a C6...

Amúgy HDR-t nehogy már egy tömörített Youtube-on nézzünk már...

[ Szerkesztve ]

(#2883) index31 válasza antistati (#2881) üzenetére


index31
tag

Itt egy 2016-s B6 YouTube HDR nélkül :

[link]

Itt egy 2016-os G6 YouTube HDR-el :

[link]

A 2017-es modelleknél már ki sincs írva :DDD . De feltételezem ha támogatná akkor ki lenne írva :DDD

De itt lehet nézelődni :

[link]

(#2884) index31 válasza krx21 (#2882) üzenetére


index31
tag

Pont ez a megfelelő válasz :DDD .

Nem az, hogy egy 600 vagy 1,000,000 Ft értékű készülék miért nem támogatja és miért kéne egy dobozzal felokosítani az elvileg " legjobb " Tv-t. Nehogy mán :)

A Samsung a KS vagy a Qled alapból támogatja a YouTube HDR-t.

(#2885) krx21 válasza index31 (#2884) üzenetére


krx21
nagyúr

Egyenlőre igen, ez a válasz. A Youtube messze nem alkalmas minőségi videó lejátszásra, ezért engem messze hidegen hagy a youtube HDR támogatás hiánya. Még a 8bites 4K-ra sem alkalmas, a tömörítés miatt. Valamint merem állítani nem is látnád rajta a 10bitet...
Ez ugyan olyan, mint hogy high-end audio rendszeren nem mp3-mat hallgatunk... :DDD
Ha minőséget szeretnél demózni, nem a youtube a te partnered...

[ Szerkesztve ]

(#2886) Partizan182 válasza index31 (#2884) üzenetére


Partizan182
senior tag

A Samsung a KS vagy a Qled alapból támogatja a YouTube HDR-t.

Úgy érted hogy kb 4 hónappal ezelőtt kapták meg peccsben (KS legalábbis).

(#2887) index31 válasza krx21 (#2885) üzenetére


index31
tag

Pedig ha ezt a videot megnéznéd 4K HDR-ben, amit máshol nem is tudol csak a YouTube-on akkor fájna a szived :K

[link]

Itt egy 2016-os KS Samsung : Van itt HLG, VP9-2, bt2020 .

[link]

(#2888) index31 válasza Partizan182 (#2886) üzenetére


index31
tag

A VP9 Profile2 -höz alapból hardveres támogatás szükséges ami ha nincs, akkor nincs peccs :DDD se.

Az LG B6, C6 -ot nem lehet peccs-el sem YouTube HDR-eztetni, mert nincs benne dekóder .

A KS sorozatban már alapból a hardveres előkészítés rendelkezésre állt és utána szoftveresen lett engedélyezve. De van :C

(#2889) Madwe válasza krx21 (#2885) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem értek veled egyet, a netflix is tömörít, mégis igencsak látványos a hdr. Sőt, ha nincs elég sávszél, először a felbontást veszi vissza, de a hdr-t igyekszik megtartani - ergo igenis jelentős a hdr, még tömörített, alacsonyabb felbontású videóknál is fontosnak tartja pl a netflix. Ettől függetlenül miután yt-on filmet nem igazán néz az ember, annyira nagy érvágásnak én nem tekintem, annyi lenne most még az előnye, h ameddig nem vagyunk rogyásik hdr anyaggal, legalább ott lehetne, ha csak tömörítetten is, de gyönyörködni benne :D

Btw a héten jön vissza a 55c6, 65ks9500 felé kitekintettem, de inkább megbarátkozom a gyengébb mozgással, mint azzal amit ott láttam :D

(#2890) index31


index31
tag

Amúgy jut eszembe itt egy B7-en kipróbálják a Planet Earth 4K HDR HLG Trailer változatát a BBC iPlayer-en.

Lehet egy B6,C6-on is meg lehetne próbálni, hogy mit hozna ha elindulna.

5:46-tól mutatja, hogy hogyan :

LG B7 + How to Watch Planet Earth II in 4K HLG HDR on BBC iPlayer :

[link]

(#2891) krx21 válasza index31 (#2887) üzenetére


krx21
nagyúr

Szép videó kétségtelen. Mondjuk inkább letölteném és úgy nézném...

(#2892) Madwe


Madwe
nagyúr

Gondolom ritkán néz az ember tv műsort ezeken, de azért felmerült bennem: a tv műsor logója, ami jellemzően fehér s világít mint a fene, nem hajlamos image retentionre? (az elözö c6om 1 hét alatt nem látott tv műsort, de hosszú távon azért 1x 1x lenne róla szó...

(#2893) krx21 válasza Madwe (#2892) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem ennyire nem rossz a helyzet. Mondjuk én is csak nagyon ritkán nézek rajta TV-t, de ott is vannak reklámok, meg nem csak 1 csatornát néz az ember. Aztán ha néha panel törléssel kapcsolod ki a akkor végképp nincs mitől tartani szerintem...

(#2894) Strezi válasza Madwe (#2892) üzenetére


Strezi
őstag

Az ugye megvan, hogy pár perc után elveszi azon a területenk a kontrasztot, ahol a logó van? Mintha elhomályosodna, sötétedne az a terület.
Védi magát a panel, aztán kikapcsolásnál pedig törli az esetleges nyomot is.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#2895) krx21 válasza Strezi (#2894) üzenetére


krx21
nagyúr

Külön területek kontrasztját el tudja venni?

(#2896) Madwe válasza Strezi (#2894) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nincs meg, mondom h nem próbáltam még tv adással :D De ez érdekes, ezt gondolom csak live tv esetén teszi, sarkokban keres logót s ha talál azt leveszi kissebbre? Zseniális :D

(#2895) krx21 Oled akár pixelenként is meg tudja tenni, ha sw-esen vezérelhető.

[ Szerkesztve ]

(#2897) krx21 válasza Madwe (#2896) üzenetére


krx21
nagyúr

Természetesen ha akarja. De én beégés elleni védelmet csak az egész képernyőn lévő fényerő csökkentéssel vettem észre.

(#2898) Strezi válasza krx21 (#2897) üzenetére


Strezi
őstag

Na, még kiderül hogy én nézek sokat TV-t :Y
Forma 1-et szoktam böngészőben meg tavaly pár focimeccset.

Tuti, hogy tetszőleges részeit tudja a képnek sötétíteni (nem kicsinyíteni). Még gondolkodtam is rajta, hogyan is csinálhatják pontosan... Az egész képernyős fényerőcsökkentés is csak ennek egy formája, ha az egész képernyőtartalom változatlan hosszú ideig.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#2899) antistati


antistati
tag

LG OLED C6 Kalibrációs Beállítások még jól jöhetnek:

http://uk.rtings.com/tv/reviews/lg/c6/settings

(#2900) Acula M.D. válasza krx21 (#2877) üzenetére


Acula M.D.
tag

Köszönöm! index31, neked is. Akkor jelenleg én is úgy érzem hogy ekkora árkülönbség nem indokolt. Főleg, hogy dizájnban szerintem az elődmodell nyer :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.