Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Partz válasza Nemir Ombe (#2700) üzenetére


Partz
senior tag

Abba belemérted a kávákat, ami modellenként eltérő, hajlított modelleknél általában nagyobb. Maguk a panelek 54,6"-osak 55"-os oled tévéknél, ami 138,7 cm. Gyors fejszámolást követően nagyjából valóban 3 mm eltérés van az 55"-os tévéknél, csak a sík panel javára, centikről nem beszélhetünk. Ahogy a fenti ábra mutatja ez ilyen szempontból nem mérvadó. Gyakorlatban a nézőszög-távolság dönti el melyiket mennyivel látja az ember nagyobbnak. Itt egy cikk, mik az előnyei a hajlításnak.

(#2702) Nemir Ombe válasza Partz (#2701) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A "káva" az egy 1 a másikon 2.5 mm-es fém "szalag", ha az kihagyom akkor cca. tök egyforma .... szerintem felesleges is ezen tovább "filózni" .... ;)

Hmm ....

(#2703) nokia123 válasza MJordan (#2697) üzenetére


nokia123
aktív tag

Nekem utp kábelel van összekötve és ahogy bekapcsoltam a tv megcsinálta magától.

(#2704) Morph76 válasza Partz (#2699) üzenetére


Morph76
aktív tag

Akkor a hajlítottat nagyobbnak látom?Nekem van itthon görbe ,de én pont kisebbnek látom...
Most ,hogy van ez?

(#2705) Partz válasza Nemir Ombe (#2702) üzenetére


Partz
senior tag

Nem csak a fémszalag a káva, körbe a fekete sáv is a káva része. Ez 1 cm körül mozog, modelltől függően van eltérés. A panel tényleges méretét pixeltől pixelig mérik, ami 55"-nál 138,7 cm. De tényleg kár ezen rugózni, mert valóban mm-es eltérések vannak, nem centik.

Morph76

Ha szemből nézed és közelről, jobban kitölti a hajlított a látóteredet, távolról már kevésbé. Oldalról viszont a sík tölti ki jobban, a betekintési szög viszont kiegyenlítettebb a hajlítotton oldalról is. Ezért baromság mikor azt mondják oldalról nem jó a hajlított, onnan is van előnye. Ami nem jó a hajlítottnál, az a vonal torzítás, ha rendesen szemmagasságban használja az ember a tévét ez minimális. Sík tévém van nem lobbizom a hajlítás mellett, de ez általános geometria.

(#2706) krx21 válasza Partz (#2705) üzenetére


krx21
nagyúr

Oldalról az ívelt csak az egyik szélen jobb, a közelebbi szél visszont rosszabb betekintési szöget eredményez...

(#2707) Partz válasza krx21 (#2706) üzenetére


Partz
senior tag

Igen erről beszélek, ezért "kiegyenlítettebb". Gondold át, a kép távolabbi szélét még így is élesebb szögben fogod látni, mint a közelebbit. Ha nem látod skicceld fel, kijelölsz oldalt egy pontot, az ív két szélével összekötöd és behúzod az érintőket. Viszont a vonaltorzulás nő a hajlítotton ebben az esetben.

(#2708) Morph76 válasza krx21 (#2706) üzenetére


Morph76
aktív tag

Evvel egyet kell értenem én is így gondolom.

(#2709) Goblin12


Goblin12
őstag

Haliheló.

2000€ig bezárólag keresek 65"-ig OLED-TV-t. Mivel ilyen feltételekkel is csak ezt az egyetlen LG Electronics OLED 55B6V-t találtam ( ezt is már 1900€ért meglehet venni ), így nem.igen marad más a palettán a 65"os társa 2700€ nekem ez már túl sok.

Van esetleg valakinek bővebb infója róla? :R

(#2710) Madwe válasza Goblin12 (#2709) üzenetére


Madwe
nagyúr

A bben is ugyanaz a panel van mint a drágábbakban, ami különbség: normál hangszóró, sík panel, nincs benne 3d. Képre ugyanaz mint a többi 2016os oled tőle felfelé!

(#2711) Goblin12 válasza Madwe (#2710) üzenetére


Goblin12
őstag

Milyen "bb"? :S

A 3d nem is kell, hajlított panel se kell, beépített hangszóró se nagyon érdekel, a kép legyen top 4k, hdcp 2.2, hdr és egyéb finomságok jöhetnek :)

(#2712) krx21 válasza Goblin12 (#2711) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor a te tévéd a B6...

(#2713) Goblin12 válasza krx21 (#2712) üzenetére


Goblin12
őstag

Szívesen megnézek több modellt nem probléma, ezért kérdezem. :R

(#2714) krx21 válasza Goblin12 (#2713) üzenetére


krx21
nagyúr

Az összes 2016-os model 1 panelel van szerelve, ezért szignifikáns különbség nincs képminőség tekintetében...

(#2715) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Helló, sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni vásároltam egy LG55C6V tv-t.
Régi tévét laptoppal(asus rog) hdmi-n összekötve használtam 50 Gb bluray filmek szépen mentek. Jelenlegi felállásban csak a tv változott és ha elindítok egy 1080p bd25 vagy bármilyen méretű módú filmet, laggol( meg meg röccen) elég zavaró. LG share funkcióval lejátsza szépen a filmet, de a gépről a képernyő kiterjesztés szerkeztéshez,netezéshez fura.Mintha lassú lenne.
Rendeltem nagykerből Hdmi 2.0a-nak mondott kábelt 3600bruttóba de sajnos a nagyker se tudja,hogy biztosan hdmi 2.0.
PS4 proval hibátlan a kép semmi gond nincs vele.

Milyen kábelt ajánlanátok? Ha az kell hozz..
Köszönöm előre is.
Üdv:T

(#2716) Madwe válasza Gigabyga (#2715) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez szerintem inkább kadenciahiba lesz, gondolom. A tvn beallitottad a pc módot? Milyen lejátszóval inditod pcn? Ha a hdmi lenne kevés neki, akkor nem laggolna, hanem nem lenne kép és kész:) illetve milyen hz van pcn kimenetnek beállítva a gpu drivereben?

[ Szerkesztve ]

(#2717) Ijk válasza Gigabyga (#2715) üzenetére


Ijk
nagyúr

Alábbi oldalon lévő tesztvideót futtasd le és készítsd el a tesztábrát. Ha nem stimmel akkor a tv vagy a forrás beállításainál van probléma.
Az hogy hdmi 2.0 úgy tudod ellenőrizni hogy Win alatt 3840x2160@60Hz-es jelet tud adni a tv-nek.
Ajánlom hogy Kodival próbáld meg lejátszani a filmeket.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2718) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Köszönöm a segítésget se az új kábel se a régi nem tudja 3840x2160@60Hz csak a 30Hz-t engedi maximum az intel vezérlőjében. 29Hz volt eredetileg feltettem 30hz-re hangyafingot változott talán :)
Amivel játszottam FHD-t 4K-t: KM player, VLC, BS player, Kodival nem változott szinte semmi.

HDMI-n keresztül ha beállítom a bemenetre a Pc cimkét, akkor elég kevés beállítási lehetőség lesz pl:Valósághű mozi,TruMotion nincs.
Vennem kell egy normális kábelt ami tudja a 60hz-t.
Milyen kábelt kellene venni ami tuti tudja a 60hz-t illetve milyen kép beállításokkat érdemes használni?

(#2719) PuMbA válasza Gigabyga (#2718) üzenetére


PuMbA
titán

A HDMI 2.0 kábel önmagában nem elég, a VGA-nak is HDMI 2.0 kimenetűnek kell lennie :)

[ Szerkesztve ]

(#2720) Gigabyga válasza PuMbA (#2719) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Az stim. A gép tuti nem az xD most néztem :) BOCS! skacok!
Mondjuk most filózok és jó, hogy mondod kipróbáltam FHD felbontással a tv-t szépen megy a film csak a tv nem tolerálja felbontást :) szerintem hagyom az egészet kiküldöm a képet LG share-el vagy veszek egy merevlemezt routerra rádugva meg megosztom v. Lg share.

(#2721) Ijk válasza Gigabyga (#2720) üzenetére


Ijk
nagyúr

Simán fel kell skáláznia a FHD-t 4k-ra. Persze nem lesz olyan penge képe mint natív uhd-n, de a FHD tartalom pontosan ugyan úgy fog kinézni mindkét felbontáson.
Hiába állítod 30Hz-re ha a filmek 23.976Hz-en mennek akadásmentesen. Videokártyán kell lennie 23Hz kimenetnek, de Kodi-ban be lehet állítani 23.976-ot filmezéshez.
Persze 4k 50 ill 60Hz-es anyagot ezzel a kábellel nem tudsz lejátszani, de FHD-ban mindent, érdemes addig FHD felbontást használni Kodiban.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2722) Morph76 válasza Gigabyga (#2718) üzenetére


Morph76
aktív tag

Hát igen ,ha a laptop hdmi kimenete ,csak 1.4-es ,nem is tudod kicsikarni belőle a 4k 60hz-et.Nem a kábellel lesz a baj ott.Ha a kábel nem tudná ,egyszerűen nem ad ki képet magából...vagy villog.

[ Szerkesztve ]

(#2723) Chaser


Chaser
titán

910v-vel volt valakinek problémája?
ha eldurran az agyam lehet vennék, de két év gari ilyen ár mellett izés

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2724) nobeige válasza Chaser (#2723) üzenetére


nobeige
tag

Az első OLED kijelzőt (tehát nem a teljes tévét, csak az OLED panelt) nem egyenletes szineződés és tűrhetetlenül erős vignettálás miatt tavaly júniusban garanciában cserélte az LG.

[ Szerkesztve ]

(#2725) Nemir Ombe válasza Chaser (#2723) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha kevesled, akkor vegyél még hozzá .... ;)

Hmm ....

(#2726) Chaser válasza nobeige (#2724) üzenetére


Chaser
titán

jól hangzik ( :

Nemir Ombe
ezért az árért gondoltam min. 3 évet, nem kívánnék ezért még fizetni, de ha viszonylag megbízható akkor nem zavar túlzottan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2727) Nemir Ombe válasza Chaser (#2726) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Legyen "féláron" és még legyen hozzá "plusz gari" is .... ezt Te sem gondolod komolyan ....!!?? :D

Hmm ....

(#2728) Chaser válasza Nemir Ombe (#2727) üzenetére


Chaser
titán

nem, 200-ért nem gondolkoznék rajta 2 év garral, de nem 200 ( :
újdonság varázsa árát megfizette aki korábban vett, én meg nem akartam megfizetni:d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2729) Piftuka válasza Chaser (#2723) üzenetére


Piftuka
veterán

Nekem sajnos volt problémám vele! Ebben a hozzászólásban leírtam a lényeget.

Azok kedvéért, akiket érdekel, leírom, hogy azóta van újabb fejlemény is. Kiderült, hogy rajtam kívül legalább két EG910V tulajdonos fordult ezzel a problémával az LG ügyfélszolgálathoz.

Egyiküknél ráadásul a Firmware frissítése hozta elő a problémát. Még folyik az invesztigáció, de az eddigi információk alapján gyanús, hogy a szoftver a probléma gyökere.

Én bízom benne, hogy az LG mérnökei, illetve programozói kidolgozzák rá a permanens, tökéletes megoldást!

Mindazonáltal, a fentiek miatt, én már nem szívesen venném ezt a típust. Viszont legalább az IPS-t a legutóbbi "lakás próba" alapján elvetettem. :K

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#2730) Nemir Ombe válasza Chaser (#2728) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Félreértetted .... 200e-ért már "ingyen" lenne .... jelenlegi áron is szinte "féláron" van (a többi hasonló képminőségű TV-hez képest), de hát még ez is "kevés" .... de van pl. pár Sony LCD TV 5 év garival, lehet azok között kellene szétnézned.... :D

Hmm ....

(#2731) Chaser válasza Piftuka (#2729) üzenetére


Chaser
titán

talán ilyesmi nem érint, de jó tudni

Nemir Ombe amennyit én tv-t nézek nem kapkodtam el, őszig sztem nem is veszek, csak előre érdeklődöm, ha jön egy jó ajánlat nem hagyom ki
az engem túlzottan nem érdekel, hogy 1-2 éve mások megvették 6-7-800k-ért két év garival:)
múltkor láttam 370-ért edigiben vagy mm-nél, az már elgondolkoztatott, de nyilván szeretném tudni mit veszek ennyiért
egyébként nem kellene íves panel sem, de ez a legolcsóbb oled ahogy láttam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2732) Pro Koryak válasza Nemir Ombe (#2730) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem tök mindegy neked, most mennyiért adják és Ő mennyit szánna rá/mennyit ér neki?
Kereskedő vagy ?
Még jó, hogy nem a megjelenéskori árán adják a 3 éves tv-t.

Chaser:
szerintem várj és vedd meg a 2016-os szériát év végén, féláron...

(#2733) Nemir Ombe válasza Pro Koryak (#2732) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nekem tök mindegy, hogy mennyiért adják, de egy "3 éves kifutó tipusnál" szerintem vicces keveslni a törvényben előírt garanciát, örüljön a user, hogy "féláron" megveheti .... de hát ez magyarország, itt mindig az nem jó, ami van ....;)

Mellesleg a majd kifutó 16"-os modellekre biztos, hogy több mint 2 év garancia lesz .... :D

Hmm ....

(#2734) Piftuka válasza Chaser (#2731) üzenetére


Piftuka
veterán

"talán ilyesmi nem érint, de jó tudni"

Ha nem UPC médiakártyát használsz, akkor valószínűleg nem érint.

"múltkor láttam 370-ért edigiben vagy mm-nél, az már elgondolkoztatott, de nyilván szeretném tudni mit veszek ennyiért"

A Media Markt áruházak adták 374.999 forintért, én is azon az áron vettem meg.

Ami a jótállást illeti... jogos, amit mondasz, viszont sajnos már általános, hogy a gyártók zöme ilyen kevés jótállást ad. (Egyébként ilyen összegnél, valóban nem szabad, hogy tétel legyen az a ~tizenegy néhány ezer foruint, amibe az extra jótállás kerül.)

Az árak pedig valószínűleg menni fognak lejjebb is. Ha számodra a 3D megjelenítés képessége nem fontos, akkor szerintem kifejezetten jó helyzetben vagy.

Eléggé "beállt" a TV piac az első negyedévben, miközben jönnek, sőt már itt is vannak a 2017-es modellek. Azoknak pedig hely kell.

Nem véletlen a minden hétvégén érvényes akció a legnagyobb multiknál.

Ha rákeresel az "arukereso.hu" oldalon, láthatod, hogy még igen sok féle 2015-ös és 2016-os modell elérhető a legkülönfélébb üzletekben. (Nyilván, ezeknek a forgalmazóknak csak egy része az, amiben az ember jellemzően maradéktalanul megbízik.)

Én majdnem 100%-ban biztos vagyok abban, hogy még a karácsonyi akciókra is marad egyes, 2017 előtti OLED modellekből a készleten. Azok lesznek a legjobb árakon értékesítve.

És az is várható, hogy a termékek alap árát is elkezdik levinni hamarosan. Így működik... pár hétig, 1-2 hónapig rendszeresek a ~10-15-20%-os akciók, aztán ha nincsen kellő eredménye, akkor jön a permanens leárazás.

Aztán arra vonatkozóan is kezdődnek a heti akciók, aztán megint leárazás... így folytatódik, amíg ki nem pörgetnek minden egyes bent ragadt darabot.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#2735) Chaser válasza Pro Koryak (#2732) üzenetére


Chaser
titán

én kereskedő vagyok:d

pl macnél is jókat mosolygok, persze hiper szuper, atom biztos, fél millás gépnél - de 1 millásnál is - 1 év gar, most már talán eu miatt kettő, csóri belépő 100e-s dellnél sikerül 3 évet adni nálunk, persze plusz horribilis összegért lehet venni plusz gart

Nemir Ombe
naívan úgy gondoltam, mivel ezek prémium tv-k alapból ad az lg 3 év gart, ennyi
nem érdekes az újkori ára, nekem annyi érdekes ha megvenném 400k-ért mit kapok érte és mennyi garral
fentebbi miatt, ha 100e-s nyomi gépre más gyártó tud adni előírtnál több gart, talán tud más is a termékeire ami esetenként sokkal drágább

Piftuka ha 1x ezer +1év gyári gar akkor nem szóltam, de ilyen áruházas +1-2-3 éves hülyeség nem játszik, kb semmit nem ér
igen, mm-nél volt annyi, most ediginél 400, 1-2 boltban láttam 360-ért, de ott bolti gar van amit szintén kihagyok

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2736) Pro Koryak válasza Chaser (#2735) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem csak a gari miatt, de mint írtam, várj és inkább a 2016-os modellek közül válassz.
Most is volt/van akciósan 600e körül 55b6. Év vége felé, lehet bemegy 500 alá is.
Én 3éves tv-t nem vennék boltban, pláne oled-et.

(#2737) #94529552 válasza Pro Koryak (#2736) üzenetére


#94529552
törölt tag

Melyik a 3 éves modell?

(#2738) Piftuka válasza Chaser (#2735) üzenetére


Piftuka
veterán

"Piftuka ha 1x ezer +1év gyári gar akkor nem szóltam, de ilyen áruházas +1-2-3 éves hülyeség nem játszik, kb semmit nem ér"

Én +3 év, 5 év biztosítással is kiegészített jótállást vásároltam. Nagyon is sokat ér. Igazán nem értem, hogy miért gondolod ennek az ellenkezőjét!?

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#2739) Piftuka válasza Pro Koryak (#2736) üzenetére


Piftuka
veterán

"Én 3éves tv-t nem vennék boltban, pláne oled-et."

A konkrét típus (EG910V) esetében az a fajta kockázat, amire gondolsz, nem létezik. Ugyanis az LG évente új panellal szereli az addigra már (és még) piacon lévő készülékeit.

Mivel az OLED TV-k között a fenti modell "pörgött" a legjobban, így ez azt jelenti, hogy jelenleg 2016 végén gyártott panelekkel szerelt változatok elérhetőek. Ugyanezeket a panelokat kapták a 2016-os modellek is.

Ha olyan boltban vásárol valaki, ahol "pörgött" a készlet, annak az esélye, hogy egy 2015-ös, vagy 2014-es panellal szerelt változatot fog ki, a nullához konvergál.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#2740) Chaser válasza Pro Koryak (#2736) üzenetére


Chaser
titán

úgy érted, hogy ezeket már nem is gyártják egyáltalán, hanem évek óta eladásra várnak?
500e-t biztos nem adok tv-ért

Piftuka lehet, ha meg nem szűnik az adott biztosító
sztem sem több éves modelleket adnak el, csúnya lenne ha annyira nem fogyna az oled, ha nem is nálunk de kinn biztos, csak az lg-nél ez már legalja kategória kb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2741) #94529552 válasza Piftuka (#2739) üzenetére


#94529552
törölt tag

Már csak azért is, mert 2015 szeptemberi kezdéssel jött ki az EG910, és kicsit erős túlzás volt tőle, hogy 3 éves modell.

(#2742) krx21 válasza Piftuka (#2739) üzenetére


krx21
nagyúr

Én is vettem +3év garanciát a TV-hez, ráadásul utólag. Szerintem nagyon jó biztonságos érzést ad.
Addig nem akartam megvenni, míg nem derült ki, hogy megtartom... Ki tudja mi fog történni 4-5 év múlva... :DDD

(#2743) Partizan182 válasza #94529552 (#2741) üzenetére


Partizan182
senior tag

A panel 2014-es (konstrukcio, nem gyartas), csak korabban ec9300-nak hivtak. Ezzel egyutt nyugodtan vegye meg barki, 350-ert ajándék, FF15 pörög épp rajta és 40 percenként elhagyja a számat egy b+.

[ Szerkesztve ]

(#2744) Chaser válasza Partizan182 (#2743) üzenetére


Chaser
titán

annyiért csak sufni boltokban láttam, de sztem se több éves panellel árulják ezeket:)
38x k aquánál most legolcsóbban ami értelmes bolt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2745) Migee


Migee
tag

Sziasztok.
Valaki próbált már HDR tartalmat LG tv-n ?
Nálam special egy LG 55ef950 -es van, de pc-ről az istenért nem sikerül belőni. (MADVR, MPC-HC)

HDMI Ultra Deep Colour be van kapcsolva.

(#2746) Partizan182 válasza Chaser (#2744) üzenetére


Partizan182
senior tag

Gyártás dátumát ki lehet nézni az infó menübôl. Egyébként nekem is volt panel csere (2015 dec-i gyártású), vertikális sávozódás miatt. Az új panel jobban vinnyettál a széleken de a közepe szép homogén, ez ezerszer fontosabb nekem (magyarul nincs DSE).

Aki cserélt/mostanában vett 910et: vinnyettálás milyen? Még garin belül vagyok, gondolkodom hogy cserélek újra (már csak a panel frissítése miatt), de nem tudom h az újak milyenek. (5% ire fullscreen, 2.4 gamma, movie/isf mode). Mert ha nem sokkal jobb akkor megtartom ezt mert a képét nagyon szeretem.

(#2747) daneel_hu válasza Piftuka (#2739) üzenetére


daneel_hu
addikt

A 2016-os modellek mind 4k-sak, tehát nem kaphatták meg ugyanazt amit a 910v-be gyártottak.
Még akkor sem ha FHD panelt gyártanak 2016 végén.

Fizikailag nem ugyanaz a panel.
Nyilván számít a gyártás ideje, de a 910v egy 2015-ös fejlesztés, míg a 2016-osak későbbiek.

(#2748) Chaser válasza Partizan182 (#2640) üzenetére


Chaser
titán

"Egyedüli kivétel a FHD 910 de az egy 2014(!)-es modell olcsósított, budget változata, még így is 450. 300-ért ebben az évtizedben max használtan kapsz Oledet."
olvasgatom most a topikot, ezen azért jót mosolyogtam, nem sokkala hsz-ed után volt mm-ben 360 v 70-ért:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2749) Madwe válasza Chaser (#2748) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az még mindig nem 300, s ha figyelembe vesszük h mostmár a gyártók jól belövik a tvk készleteit valamint a régebbi szériákat nem gyártják tovább olcsóbb előállítással, alig ragad be valami, ami miatt 2 éves terméket újonnan már biztos nem kapsz, akkor simán igaza lehet még. Max marad a rebranding, mint pl a 910es volt, de sok ilyenre én nem számítanék.

(#2750) Chaser válasza Madwe (#2749) üzenetére


Chaser
titán

na jó, de 300-hoz közelebb van, mint 450-hez:) szóval valószínűleg ebben az évtizedben még lesz 300-ért is valami, ha egy ilyesmi 55" fhd-ra ráállnának 300 körül kis túlzással nép termék lenne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.