Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) Partizan182 válasza Madwe (#2892) üzenetére


Partizan182
senior tag

IR van, ha megnézed egy fekete képernyő elé felhúzod a picture settingset 1-2 percre utána látni fogod a lenyomatát. Logóknál dettó. 1-2 perc alatt elsimul.

(#2902) Nemir Ombe válasza Partizan182 (#2901) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem tudom milyen beállításokkal használod, de nálam pl. nincs ilyen még 10-15 perc után sem .... ;)

Hmm ....

(#2903) Madwe válasza Nemir Ombe (#2902) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az ir függ az oled light, contrasttol, sőt, ha napfény éri, akkor is hajlamosabb rá. Valamint gondolom minél későbbi évjárat, annál kevésbé érzékeny rá...

(#2904) Nemir Ombe válasza Madwe (#2903) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Valami ilyesmire próbáltam célozni .... mondjuk nem szoktam a teraszon napozás közben TV-zni, de lehet egyszer kipróbálom.... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#2905) Partizan182 válasza Nemir Ombe (#2904) üzenetére


Partizan182
senior tag

Enyim ilyen régióccó 910-es, de ahogy olvasom az IR kb hasonló inkább a near-black uniformity meg peak brightness az amit fejlesztenek évről évre (+ gamut).

Nappali fényben aki észreveszi az IR-t az azonnal mennyen a Navy Seal-be mesterlövésznek mert top 1 ezrelékes szeme van. Fullsötétben 35 Oled light (olyan 120-130 nit), 90 kontraszt, itt észrevehető.

(#2906) Nemir Ombe válasza Partizan182 (#2905) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nekem is ugyanez a "csóróoled" van, de én nem vettem észre rajta, bár nálam ezek az értékek azért alacsonyabbak .... ;)

(fullsötét 20 - nappal 55 körül a világítás, a kontraszt meg 75 környéke, "mérések" alapján)

Hmm ....

(#2907) Fapuma7210


Fapuma7210
csendes tag

Nem bírtam tovább , tegnap megvettem egy E6 os modellt. :C

Lebilincselő ! :Y

(#2908) krx21 válasza Fapuma7210 (#2907) üzenetére


krx21
nagyúr

Gratulálok! Mekkora? További élményeket írhatsz! :K
Miket néztél rajta, miről?

[ Szerkesztve ]

(#2909) Madwe válasza Fapuma7210 (#2907) üzenetére


Madwe
nagyúr

Végül én is újra az 55c6 mellett kötöttem ki, volt nálam, majd kicsit félreléptem egy samsung ks9500al, de az méginkább nem volt az igazi :)
Pár személyes észrevétel egy tavalyi csúcs samsung és belépő lg oleddel:
Az, h a samsung, meg az lcd ipar mindenhol a csúcsnitet nyomatja, s szapulja az oledet, szerintem vicc kategória. Egyrészt kb ugyanott van az oled, picit valóban kevesebb nitet tud. Node, otthoni használat során, még világosabb szobában se veszi hel az ember oled esetén se az oled lightot 100ra, max 80ra. Dolby vision 50 körül jó, sima hdr10nek kell a 100, de annyi elég. Sötét szobában pedig végképp nem érezni azt, h hiányozna a fényerő. Samsung esetében se mentem 70-80 fölé, mert nem akarom kiégetni a szemem.
Ezzel szemben a tökéletes fekete baromi sokat számít kontrasztba, a samsung FALD csúcskészüléke se rossz ilyen téren, de a feketénél a különbség még ezen 2 készülék esetén is hatalmas!
Kedvencem, amikor olyan jelenet van, ahol pár mpre bevágnak fekete kijelzőt, villan vmi világosan, s ez váltakozik - sok film esetén van ilyen. Namost ez olednél, "kikapcsolt" kép s világító kép között akkora különbség, h besza behu! :D

Kicsit oledes tapasztalatok mostmár hosszabb, egész hétvégés bámulást követően:
- baromi egyszerű s könnyű rendesen bekalibrálni
- tv adás esetén nekem logonál nem volt semmiféle image retention, úgy se h 4 órán keresztül ugyanaz az adó ment
- a fekete lecsapás viszont továbbra is zavar. Imádom a feketéjét, azért is tértem vissza főleg, de azért ha rendes feketét akar az ember, némely részlet elveszik. Ez könnyen tesztelhető, pl játékoknál a fekete szintet mély s világosra téve. pl itt egész jól szemlélteti. Ok, alacsony feketeszintnél is lehet egyéb beállításokkal játszani, h ezek meglegyenek (brightness stb) de akkor megint ugyanott vagyunk, miszerint a fekete nem fekete... Filmeknél ez pl részemről egyáltalán nem zavar, játéknál érthető módon sok esetben fontos lehet, h mi van a sötétben :D Aztán lehet én nem tudok vmit, ahol mély fekete szint mellett, rendes feketeszínnel a részletek is megmaradnak?

Webosről:
Netflix, youtube app hibátlan. A plex egy kalap szar, felirat esetén mindenképp transzkódol. Ezt még az egyébként felső kategóriás syno 916+om se feltétlen bírja bd remux esetén, 4kt egyáltalán nem fogja tudni. (btw tud vki vmi jó netes forrást 4k s hdr anyagok "beszerzésére"? Most nem a netflix s társaira gondolok, ott van élő előfizetésem, hanem az egyéb forrásokra. Privátba megköszönném a tanácsokat. Ncoreon nincs, insane trackerhez pedig hozzáférésem nincs, ott tudtommal akadnak. Főleg a planet earth 2 4k hdr érdekelne első körben :D)
Ezzel szemben van egy xplay nevű, egy orosz apa által írt plex kliens webosre, na ez tökéletes - igaz kb 2-3kba kerül 4 nap után, de ez transzkódolás nélkül bírja a feliratok 99%át kezelni, film elindítása elött ráadásul a különböző hangsáv s feliratsáv opcióknál kiírja, ha transzkódolás lesz szükséges! Innentől kezdve plex is megoldva, tökéletes! Az egyetlen dolog ami ezzel nem megy, az az, h telefonos plex appal tudjam irányítani, de részemről ez belefér.
Ráadásul a plex minden okos tvn úgy fut mint a gyári webosre, az xplay jelenleg pedig csak webosre van, azaz ez nagy előny szvsz plexesek esetén a tizennel meg android ossel szemben!

Ami viszont gyalázatos, az a spotify. Elavult vacak, sok lejátszási listát nem tölt be, a keresője kuka (pl csak az előadó nevére tudsz keresni, előadó+számra nem. Vagy csak számra. Ráadásul ha space-t kell beletenni, már nem talál meg semmit. Azaz pl Adam Beyerre csak úgy tudsz keresni, h beírod h Adam s bízol benne h a pár találat között ott leszel...) Ez nem is lenne baj, ha a spotify connect működne, s tudnám a telefonomról kezelni h mit játszon le - na ez nincs benne.
Így jelenleg otthon vagy bekapcsolom a pst, amin van rendes spotify, vagy nincs zene... Valszeg vagy erősítőt váltok, amin lesz spotify klines/ elég csak egy bt kapcsolat telefonra, vagy keresek vmi hdmi-s/ kompozitos eszközt amit erősítőbe tudok dugni... Ez nem jó!

[ Szerkesztve ]

(#2910) Partizan182 válasza Madwe (#2909) üzenetére


Partizan182
senior tag

Fekete lecsapás: bár létező probléma, a linkelt video butaság, simán csak a limited/full RGB-t váltogatja a srác, az ugye attól függ mire van állítva a konzol.

Játékoknál azt figyeltem meg, hogy néhány nagyon egyértelműen 2.2-es gammára van optimalizálva, máshol meg 2.4-el is tökjók a részletek. Játéka válogatja, ha zavar a crush hagyd 2.2-n a gammát az rendbe rakja (sokkal gyorsabban kijön near-blackből a greyscale).

(#2911) index31


index31
tag

Ha már a B6, C6-al nem lehet YouTube HDR-ezni, azért a " The World in HDR in 4K " nak van egy HDR10-es változata akit érdekel :)

Encoded with FFmpeg : HEVC ; BT.2020 ; HDR10 (smpte-st-2084) ; 10 bits.

[link]

(#2912) krx21 válasza index31 (#2911) üzenetére


krx21
nagyúr

Tömörítés nélkül ez letölthető valahol?
Meg van köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2913) junior11


junior11
veterán

Sony A1 OLED review [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2914) gerii


gerii
addikt

MediaMarkt-ot úgy látszik jól lefizette a samsung... próbáljatok meg oled-re szűkíteni.

(#2915) Nemir Ombe válasza gerii (#2914) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Érdekes .... [link] .... :D

Hmm ....

(#2916) gerii válasza Nemir Ombe (#2915) üzenetére


gerii
addikt

szűkítés =/= keresés

(#2917) Partizan182 válasza gerii (#2914) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nem MM (BestByte) de marha jót röhögtem a múltkor: 1 db OLED az egész áruházban, ráadásul a csóró 2 éves FHD modell (910), mellette Q8 kétszer annyiért.

Persze a 910 százszor agyonverné SDR képével is a 4k HRD demót futtató Samu csúcsgépet, na mi a megoldás?

Futtassunk 360p agyontömörített demót az OLED-en! Poén, hogy még így is jobban nézett ki.

(#2918) daneel_hu válasza Fapuma7210 (#2907) üzenetére


daneel_hu
addikt

Gratulálok!

Jó választás! :C
Vélemények?

(#2919) daneel_hu válasza Madwe (#2909) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Sötét szobában pedig végképp nem érezni azt, h hiányozna a fényerő."

Igazából csak a BFI-hez kellene nagyobb fényerő.
Mert a BFI lefelezi azt amikor működésbe lép.
Szerintem pont ezért nincs is benne BFI, mert a 700-750 nit ehhez nem elég.

Ha nem beszélünk BFI-ről (márpedig nincs, tehát igen)... akkor bőven elég az ami van. :)

(#2920) Ijk válasza daneel_hu (#2919) üzenetére


Ijk
nagyúr

100-120cd/m2-re kalibrálnak nem HDR megjelenítőket.
Más probléma van, valószínűleg nem tudnak elég gyors panelt gyártani hozzá.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2921) Partz válasza Ijk (#2920) üzenetére


Partz
senior tag

A 750 nit csúcsfény, teljes világos felületen viszont 150 cd/m2 körül mozognak a jelenlegi oled tévék. Eltérőek a vélemények a BFI-ről. A Samsung első és egyben utolsó S9C oled tévéjén pl volt, hasonló 120 Hz-es panelvezérlés mellett. Ott is volt akit zavart világos tartalomnál és volt akit kevésbé.

Egyre több tesztet olvasni a Sony új oled tévéjéről. [Link] [Link]

Beárazták már itthon is a japán oled tévéket, jövő hónaptól állítólag kapahatók lesznek.

Sony KD-55A1 - 1 200 000 Ft
Sony KD-65A1 - 1 750 000 Ft

Panasonic TX-55EZ950E - 1 200 000 Ft
Panasonic TX-65EZ950E - 1 700 000 Ft
Panasonic TX-65EZ1000E - 2 200 000 Ft

(#2922) index31


index31
tag

Mi a rossz és a jó az WRGB OLED / LED -ben. Hasznos :)

" the bad in WRGB OLED / LED :

1. No calibration disc for RGBW only RGB
2. UPSCALE worse on RGBW lg
3. Viewing screen WRGB through computer this not good upscale ( video card is only RGB )
4. black colors no shades, no details on WRGB ( ips like OLED )
5. no video card on WRGB no movis on WRGB no Tv on WRGB transmission quality decreases on HDMI
6.No color depth
7. You can not adjust white on video card or oppo 103
8. many problems in OLED screen with sharp as in IPS LED lg
9. lg brought option called "Super Resolution" is brings Pixelation
10. Internet connection with a computer picture looks bad

the good :

1. 3D look good / 2D to 3D look good
2.many colors but without depth in the colors ( like samsung )
3. Blu-ray movies via USB after calibration screen can show good movies
4. iptv 1080P + via Internet cable can show Good image with dream Contras
5. only via USB can be conversion 8 bit to 10 bit

very disappointed
i saw RGB OLED Samsung in 2013
still better than LG's screen in 2016 "

[link]

(#2923) Partizan182 válasza index31 (#2922) üzenetére


Partizan182
senior tag

Legközelebb lszi olyan idiota évekkel ezelőtti hozzaszolasat masold be az avsf LCD topikbol aki legalabb angolul tud, köszi. Netto baromság még minden pontja persze.

(#2924) Madwe válasza Partizan182 (#2923) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ips like oled:)))) no color depth:) ha sose láttam volna oledet akkor se hinném el, ahogy az összehasonlító képeket sem a másik topikban. Gyanítom ő meg nem nézett oledet élőben btw.
A felsorolt contrak közül kb egy se állja meg a helyét, mondom ezt úgy h 2 napig egy 55c6 és egy 65ks9500 volt egymás mellett, nem épp szar, hanem top of the line samsunggal hasonlitottam össze, élőben, otthon, mindkettőt lehetoyegeimhez képest legjobban kalibralva.
Imadom a bs Samsung marketing anyagokat amiket linkelni szokott:)

[ Szerkesztve ]

(#2925) krx21 válasza Madwe (#2924) üzenetére


krx21
nagyúr

Én sem értem, hogy miért bizonygatja, hogy a Samsung UHD TV-je jobb választás volt, mint egy Oled?
Nekem nem kérdés, hogy az Oled az én TV-m. Én annyira háklis voltam már a TV-kre, hogy azt hittem velem a baj. De az oled-et megtartom...

[ Szerkesztve ]

(#2926) index31 válasza Partizan182 (#2923) üzenetére


index31
tag

Persze, persze :) Lassan meg van magyarázva, hogy a WRGB az jobb mint az RGB, illetve, hogy mit számít az :)

Az LG sem akart volna annyira WRGB OLED-et csak az öregedést így sikerült viszonylag kordában tartani .

Az RGB OLED lesz majd egy másik szint.

Attól, hogy nekem Kvantumpontos Tv-m van a gyengéire ( nincs tökéletes fekete, BFI-nél gyenge fényerő, rossz oldalsó betekintési szög ) bármikor vállalom és beszélek róla. De akinek OLED-je van az úgy gondolja, hogy az a legjobb és abba nincsen semmi gyenge. Dehogy nincs ... ) Attól még nagyon jó az OLED de legyünk objektívak. A fát látjuk de az erdőt nem :) Lehet nekem is a következő tv OLED lesz de azért lehet vesézni :)

(#2927) Partizan182 válasza index31 (#2926) üzenetére


Partizan182
senior tag

Lg wrgb LCD <> Lg wrgb Oled. Annak hogy a srac hülyeségeket ir semmi koze az Oled gyengeihez.

Csak hogy a lelked megnyugodjon:

- A ui lassu es laggolgat
- vinnyettal near blacknel
- bal fele enyhén melegebb full white screenen
- 24p svenkek fajnak trumotion nelkul
- Egyszer zavart az ABL (stardew walley)
- elofordulo IR

Egyiknek sincs semmi köze a wrgbhez. 910 for the record.

(#2928) index31 válasza Partizan182 (#2927) üzenetére


index31
tag

[link]

Quality.TV advanced UHD resolution and panel test | Example: RGBW LCD and OLED subpixel analysis

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2929) Partizan182 válasza index31 (#2928) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ahogy a kep/video mutatja, full más a két wrgb. Az oledes megoldás (w subpixel rgb mellett és nem helyett) semmien gyakorlati hátránnyal nem jár, pláne 4kban. Oled hibáit máshol kell keresgélni ha már úgy érzed ezzel a témával tudod csak emelni a topic fényét.

(#2930) Nemir Ombe válasza index31 (#2928) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Én egy olyan oldalban nem bíznék (és nem is linkelném) ami az oled "pixelelnevezésével" sincs tisztában .... mellesleg; mivel az LG oled minden pixele 4 alpixelből áll, így még kisebbek az alpixelek, ergo: "még szebb" a kép .... ráadásul mindig csak az "működik" amire éppen szükség van .... :D

Hmm ....

(#2931) index31 válasza Partizan182 (#2929) üzenetére


index31
tag

Lassan haladunk de haladunk :) Kérném elolvasni ami a képen van.

[link]

" A piros szerkezet teljesen elveszett mindkét RGBW panelben (OLED és LCD). Helyes eredmény csak az RGB LCD-n. "

[ Szerkesztve ]

(#2932) Partizan182 válasza index31 (#2931) üzenetére


Partizan182
senior tag

Függőleges piros csíkokra az LCD jobb. 3 miliméterről nézve. Hurrá.

Igazad van, dobom is ki a francba, veszek fasza kuledet.

Viccet felretéve valós felhasználás mellett mégis mi a bánat bajod van az oled wrgbjével? Már csak a 4:2:0 subsamplinggel százszor több színinformációt veszítesz/torzítasz.

[ Szerkesztve ]

(#2933) Fapuma7210 válasza krx21 (#2908) üzenetére


Fapuma7210
csendes tag

Szia! 55" os. 3d blu ray filmeket nézek legtöbbet. Lebilincselő.

Most fogom megnézni az Avatar Extended VisionPlus HDR 10Bit verzióját.

Pendrive ról nézem vagy Bluray egy samu F8500 ról nézek lemezeket.

(#2934) krx21 válasza Fapuma7210 (#2933) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez a Avatar kiadás elérhető lemezen?

(#2935) #94529552 válasza Partizan182 (#2932) üzenetére


#94529552
törölt tag

Majd biztos lesznek ilyen tv adások is: piros fekete csíkok több óráig, de lehet, hogy sorozat is készül belőle :DDD
Sztem egy baja van az OLED-del, az hogy nem samsung.

(#2936) Solesz84


Solesz84
aktív tag

Sziasztok.Gondolkodom rajta h veszek egy LG Oled 55C6V TV-t.Van valakinek tapasztalata vele, erdemesebb ezt venni mint egy LCD paneles UHD TV-t (LG 55UH850V)? A ketto kozott vacilalok h megeri-e az Oled a dupla felarat?Elore is koszonom a valaszokat. 👍

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#2937) Partizan182 válasza Solesz84 (#2936) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nem egy kategória a kettő, IPS és Oled között a képminőségbeli szakadék több mint kétszeres. Nyilván pénztárca függő, de azt mondanám h az LG LCDt bottal se, ha a B6/C6 túl drága inkább a tavalyi KS szériás samukat érdemes nézegetni amíg még lehet kapni vagy az EG 910-es FHD belépő Oledet.

Ha nem szuper sürgős én 1-2 évet várnék, olyan dolgok jönnek nemsokára ( pl HDMI 2.1, jobban standardizált/kiforrott HDR, HFR) amiről lemaradhatsz ha most veszel tavalyi csúcsgépet (pl jutub nem tud HDRt a C6on).

(#2938) zenit73


zenit73
aktív tag

Sziasztok!

Néhány hete vettem egy 55eg910-et, végigolvastam az oled tv topikot
2016.01.01-től mostanáig, de maradt bennem egy-két kérdés.
Ami most eszembe jut megkérdezem hátha tudtok segíteni, előre is köszönöm!

- A tv bekapcsoláskor felmegy a wifire, ez nem zavarna, az viszont igen, hogy az
m1-m2-m3-duna-duna world reklámot ad be ha odakapcsolok, ezt csak akkor teszi
ha fent vagyok a neten, szerencsére a többi adónál ilyen nincs (még).
Le lehet ezt valahogy tiltani?

- Hol találom a menübe azt a funkciót, hogy a képbeállítás minden bemenetre legyen
érvényes? Egyszer az elején találkoztam ezzel, azóta nem találom.

- A táv néha idegesít, van, hogy 2x 3x kell megnyomni a gombot, hogy kiküldje a jelet,
olyan mintha bealudna energia megtakarítás miatt. Ez ilyen, vagy csak az enyém lassú néha?
Már egyszer újra párosítottam a tv-vel, de nem történt változás.

- Hol van a menüben az, hogy kézzel tudjam elindítani a képpont karbantartó
funkciót? Csak kíváncsi vagyok, mert többször írtátok, de nem találom.

- Zavaró, hogy nyomkodás közben recseg a táv, ezt is megjegyezte más is, valami módszer ez ellen?

- A netflix nem ingyenes első hónapban? Nem sikerült beüzemelni, kéri a kártyám számát,
amit biztosan nem kap meg.

- Nem tapasztalom azt, hogy nagy területű világos képernyő tartalomnál levenné a fényerőt.
Legutolsó firmware (asszem 04.05.45) van rajta, belerakta az LG, hogy ne csinálja ezt a dolgot?

Hirtelen ezek jutottak eszembe, ha lesz még kérdésem megírom, hátha tudtok segíteni, köszi! :)
Feri

(#2939) nobeige válasza zenit73 (#2938) üzenetére


nobeige
tag

Szia!

köztévé dolog:
Csatornák menüben HbbTv legyen kikapcsolva

Képbeállítás minden bemenetre:
Nincs ilyen, a fehéregyensúlyt engedné minden bemenetre másolni.

Távirányító:
Engem mindig idegesít, ha kétszer-háromszor kell megnyomni. Szerencsére nincs mindig így. A korábbi magic remote-os LG tévém is ilyen volt, sajnos ez ilyen. Vagy rosszul fogjuk a távot...

Képpont karbantartó:
Ennél a típusnál erre nincs menüpont, 4 órányi összesített használat után ha a távirányítóról van kikapcsolva a tévé, lemegy a pixel karbantartás. Kb két percig tart, relé kattanás van a végén.

Recseg a táv:
Nem kell nyomkodni. Nálam az elemtartó fedél laza egy kicsit, pedig nem is szoktam szétszedni.

Netflix:
Ha megadod a kártyaszámot, akkor megy. Érdeklődj a bankodnál, hogy van-e ún. internetkártyájuk, azt nem kell féltened.

Nagy területű világos:
Nálam leveszi, a firmware verzió ugyanaz, és remélem, hogy a beleegyezésem nélkül nem kapcsolják ki. (Ha valaha ilyet csinálnának, akkor minimum egy új beállítási lehetőség kellene valamelyik menüben.)
A nagy terület azért viszonyítás kérdése: Teljes képernyős fehér hátterél rendelkező reklámoknál könnyen észrevehető. Engem nem zavar. Az energiatakarékosságot kikapcsoltad?

(#2940) Madwe


Madwe
nagyúr

C6ost szerelt valaki falra (lehet más 6os is ilyen)
M6os csavar kell bele, de volt is benne. Az alsó rögzítési pontnál belement a vazhoz kapott 3cmes m6os, de a felső részbe az túl nagy, így ott a tvhez kapott 1cmest használtam. Az elég lesz ahhoz h megtartsa:)?

(#2941) Solesz84 válasza Partizan182 (#2937) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Koszonom a valszt! 👍

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#2942) zenit73 válasza nobeige (#2939) üzenetére


zenit73
aktív tag

köztévé dolog:
Csatornák menüben HbbTv legyen kikapcsolva

Működik, féltem, hogy nem lehet kikapcsolni.

Képbeállítás minden bemenetre:
Nincs ilyen, a fehéregyensúlyt engedné minden bemenetre másolni.

Az elején egyszer megkérdezte, erre biztosan emlékszem, mindegy nem fontos.

Távirányító:
Engem mindig idegesít, ha kétszer-háromszor kell megnyomni. Szerencsére nincs mindig így. A korábbi magic remote-os LG tévém is ilyen volt, sajnos ez ilyen. Vagy rosszul fogjuk a távot...

Engem is mindig zavar utólag belegondolva, furcsa jelenség, miért ilyen ez rejtély számomra,
csak 2017-et írunk...?

Képpont karbantartó:
Ennél a típusnál erre nincs menüpont, 4 órányi összesített használat után ha a távirányítóról van kikapcsolva a tévé, lemegy a pixel karbantartás. Kb két percig tart, relé kattanás van a végén.

Lehet, hogy másik típusra írták amire emlékeztem, a végén tudom, hogy lefut a program, szoktam hallani a kattanást.

Recseg a táv:
Nem kell nyomkodni. Nálam az elemtartó fedél laza egy kicsit, pedig nem is szoktam szétszedni.

A gombokat nyomkodom, úgy értettem, igen az elemtartó csinálja, valamit kitalálok ellene.

Netflix:
Ha megadod a kártyaszámot, akkor megy. Érdeklődj a bankodnál, hogy van-e ún. internetkártyájuk, azt nem kell féltened.
Ez nem fontos, van mit néznem, pláne, hogy az ips led után újranézem az összes filmem.

Nagy területű világos:
Nálam leveszi, a firmware verzió ugyanaz, és remélem, hogy a beleegyezésem nélkül nem kapcsolják ki. (Ha valaha ilyet csinálnának, akkor minimum egy új beállítási lehetőség kellene valamelyik menüben.)
A nagy terület azért viszonyítás kérdése: Teljes képernyős fehér hátterél rendelkező reklámoknál könnyen észrevehető. Engem nem zavar. Az energiatakarékosságot kikapcsoltad?
Asszem igen, meg a szemkímélő is kivan, de az ki is volt gyárilag. Az energiatakarékosság funkcióval lehet ezt állítani?
Ezt kipróbálom majd, mondjuk nekem jó így is, hogy nem állítgatja a fényerőt

Azt írtátok több helyen ,hogy ezen a passzív full hd-n jobban mutat bizonyos tipusú 3D film, két betű volt a jele annak amit írtatok. Nem emlékszem sajnos, meg nem is tudom, hogy mit jelent, az a két betű film infó file-ba benne van? Mi volt ez a két betű?

Köszönöm az eddigi segítséget!

(#2943) Solesz84


Solesz84
aktív tag

Sziasztok.Tegnap boldog tulajdonosa lettem egy LG 55" C6 Olednek.Inkabb PC-rol hasznalom es arra meg nem tudtam rajonni h azt miert csinalja mikor nagyobb terulet van a kepen es meg lassan is mozog a kamera akkor mintha belassulna a kep.Van erre vmi beallitas h mire kellene allitani mondjuk PC-n a dolgokat es a TV-n is?Megkoszonnem ha valaki adna egy par tanacsot. 😊👍

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#2944) nobeige válasza zenit73 (#2942) üzenetére


nobeige
tag

3D:
OU Vagy ritkabban TB. Over under, top bottom. Lényeg, a kép vízszintesen osztott. Azért az SBS is nézhető, de az kevésbé éles.

(#2945) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Sziasztok,

Buta kerdes, de nem talaltam egyertelmu valaszt:

Az 55eg910 10 bites?

Illetve az 55b6 mar 12?

Koszonom

(#2946) antistati


antistati
tag

Lengyel oldal szerint lesz új FHD OLED EG910 helyett:
https://translate.google.es/translate?sl=auto&tl=en&js=y&prev=_t&hl=es&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.benchmark.pl%2Ftesty_i_recenzje%2Ftelewizory-lg-na-rok-2017-opis-i-analiza.html&edit-text=

(#2947) index31 válasza dom1n0 (#2945) üzenetére


index31
tag

55EG910 - Panel színmélység : 8 bit ( 16,7 millió szín)

55B6 - Panel színmélység : 10 bit (1,07 milliárd szín)

(#2948) Solesz84


Solesz84
aktív tag

Sziasztok.
Tudnatok ajanlani egy rendesen mukodo hdmi 4K kabelt ami tudja a HDR-t es 60Hz-et?LG Oled 4K C6-hoz lenne.Ami most van az eleg surven elvesziti a jelet ugyh mar eleg ideges vok h nem tudom rendesen kiprobalni a TV-t.Pendrive-rol minden tokeletes.

[ Szerkesztve ]

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#2949) antistati válasza Solesz84 (#2948) üzenetére


antistati
tag

Mennyit szánsz rá?
Márkás legyen?

Hidiamond, Oelhbach, AudioQuest, Inakustik 2.0 HDMI kábelei csak jók lesznek :)

http://www.audioquest.com/hdmi/forest
http://www.in-akustik.de/en/cables-and-accessories/home-video/hdmi/high-speed-hdmi-cable-with-ethernet-hdmi-20-00724420/
http://www.oehlbach.com/de/detail/index/sArticle/81

(#2950) Solesz84 válasza antistati (#2949) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Koszonom a segitseget. 👍 Akkor ezekkel biztosan menne rendesen a 4K es a HDR?Azt hittem olcsobbak lesznek, de ha tokeletesen mukodne veluk a TV akkor raszanom ezt a penzt 😊 Meg egy kerdes a hossz az szamit vmit mert nekem 6m kellene de ugy latom ezekbol csak 7,5m v 8m van?Veszit a jelbol a kabel ha minel hosszabb?

[ Szerkesztve ]

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.