Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Solesz84


Solesz84
aktív tag

Sziasztok.Milyen beallitast kell hasznalni a Chromanal h a HDR v a Dolby Vision mukodjon egy LG Oleden?Most 4:4:4 van beallitva de a bpc-nel uresen van a valasztasi lehetoseg.Jo ez igy v inkabb 4:2:2 kellene 12 bpc-el?Elore is koszonom annak aki segit! 👍

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#3102) Angelo69


Angelo69
senior tag

Sziasztok!

OLED tv vásárlása előtt állok, és három típus között hezitálok.
Minden hasznos tanácsot megköszönök, ami segíthet a döntésemben.

LG OLED 55C7V 4K UltraHD

LG OLED 55B7V 4K UltraHD

LG OLED 55B6J 4K UHD Smart

Köszönöm! :R

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#3103) antistati válasza Angelo69 (#3102) üzenetére


antistati
tag

Mivel egyikben sincs 3D és ha a pénz nem számít én inkább B7 vagy C7 et vennék!

A 2017-es modellek azért egy picit jobbak, de elég a B7 is:-)

[ Szerkesztve ]

(#3104) krx21 válasza Angelo69 (#3102) üzenetére


krx21
nagyúr

Én meg azt mondom, hogy egy jó akciós B6 verhetetlen ár/érték most. A 2017-es modellek a tesztek szerint szinte ugyan azok... A várt további fényerő növekedés is elmaradt, a panel is ugyan az, alapvetően finomhangolás történt.

(#3105) Angelo69


Angelo69
senior tag

Köszönöm a válaszokat! :R

Azért azt látom, hogy a 2017-es modelleknek alacsonyabb az input lag-ra vannak kalibrálva.
Vagy rosszul értelmeztem, soványka angol tudásommal?

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#3106) Madwe válasza Angelo69 (#3105) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az, hogy 22ms vagy 24ms az input lag game modeban, hótmindegy. Ha lényegesen olcsóbb a 6os, azt vedd, ha majdnem ugyan annyi, a 7est. A b c e g w tipusok csak külsőben különböznek.

(#3107) #92762368


#92762368
törölt tag

Tisztelt Segítők!Az LG 65 EF950V-ZA oled meglett.Igen jó áron sikerült venni,(nem itthon)2 év gyári gari-val.A tv tudja a HDR-t,az első bekapcsolásnál már az új szoftver felment.Az eddigi LG ,Samsung Led tvk-hez képest sokkal szebb lett minden.Lg ügyfélszolgálat tájékoztatása szerint a 2015-es oledek 8 bitesek,a 2016-17 modellek már 10 bites megjelenítőjűek.Mégegyszer köszi az érdemi hozzászólóknak,és esetleges beállítási,kalibrálási segítséget köszönettel vennék! :R

(#3108) Partizan182 válasza #92762368 (#3107) üzenetére


Partizan182
senior tag

Itt kezdheted:

[link]

White balance-ot és a színeket műszer nélkül ne piszkáld, a többi mehet.

Itt találsz kalibrációs video package-et:

[link]

Bár az Rtings kalibráció 2.2-es gammára lő, szvsz a 2.4 jobban áll az olednek. Nekem nappali tévézésre 2.2-vel, estére 2.4-el van beállítva.

Hajrá, azzal számolj hogy nagyon mély a nyúl ürege ha kalibrációs pöszmögésről van szó :)

(#3109) #92762368


#92762368
törölt tag

Köszi Partizan 182!Nekiesek! :)

(#3110) daneel_hu válasza Angelo69 (#3102) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ahogy nézem ezek mindegyike legalább 900k bruttó.

55E6V pedig 799e bruttó.

Gondolkodás nélkül az utóbbit választanám. :D
Vagy a B6J-t.

De ha végképp nem számít a zseton, akkor is inkább 65E6V. :))))))

(#3111) -NRGyP-


-NRGyP-
tag

Sziasztok!

Én vagyok a láma, vagy tényleg nincs olyan LG OLED ami FHD és nem ívelt?
Amekkora távolságból használnánk nem feltétlen szükséges az UHD, olyan 55'-60' méretben gondolkozom jelenleg. Ettől az ívelt kialakítástól hááát, maradjunk annyiban, hogy nem preferálom :)

(#3112) daneel_hu válasza -NRGyP- (#3111) üzenetére


daneel_hu
addikt

2015-ös és 2016-osok között biztosan nincs.
2014-est nem mernék venni.

(#3113) Dniel válasza -NRGyP- (#3111) üzenetére


Dniel
tag

Idén fog jönni egy sík képernyős FHD OLED ami 55"-ös méretben lesz!

(#3114) -NRGyP- válasza Dniel (#3113) üzenetére


-NRGyP-
tag

Szia!

Köszi szépen ez hasznos infó!
Még a lakásfelújítás közepén állunk, úgyhogy ráér a dolog még pár hónapot, de jó hír, hogy akkor idén be is tudnánk szerezni az új helyre.

daneel_hu!

Köszi az ajánlást, igen én is inkább az újabb modellekből válogatnék, ha lenne miből :))

Izgalommal várjuk ezt az idei 55'-öst.

[ Szerkesztve ]

(#3115) Piftuka válasza krx21 (#3104) üzenetére


Piftuka
veterán

"Én meg azt mondom, hogy egy jó akciós B6 verhetetlen ár/érték most. A 2017-es modellek a tesztek szerint szinte ugyan azok..."

Maximálisan egyetértek veled! Annyival több a 2017-es modellek ára, és olyan kis mértékben különböznek a tavalyi készülékektől, hogy én nem látom értelmét azok közül választani.

"Aquila non captat muscas."

(#3116) Piftuka válasza -NRGyP- (#3114) üzenetére


Piftuka
veterán

" igen én is inkább az újabb modellekből válogatnék, ha lenne miből :))
[..]
Izgalommal várjuk ezt az idei 55'-öst."

Neked is azt tudom mondani, hogy ár/érték arányban nem jársz jól az új készülékkel.

Az 55EG910V még legalább egy tucatnyi helyen kapható, viszonylag nagy választékban. Nem lennék meglepve, ha hamarosan az ára a 300.000 forinthoz lenne közelebb.

Miközben az új modell esetében alsó hangon is 500.000 forintos nyitó árral kell számolni. Tudásban a kettő között viszont biztosan nem lesz ilyen szignifikáns különbség.

Biztos, hogy a sík képernyő megér számotokra egy majdnem dupla árat? (Ha képesek és hajlandóak vagytok ennyit fizetni, akkor pedig árban már ott van, illetve ott lesz az 55B6V, mint alternatíva, és az két klasszissal jobb, mint az EG910V.)

Szerintem ezt érdemes átgondolnotok. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#3117) Piftuka válasza Piftuka (#3115) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha már az idei készülékekről volt szó...

Tegnap alaposan leteszteltem a SONY XBR-55A1E OLED televíziót! :K

Leírjam ide a tapasztalataimat? Érdekel valakit?

"Aquila non captat muscas."

(#3118) -NRGyP- válasza Piftuka (#3116) üzenetére


-NRGyP-
tag

Szia!

Köszi az infókat, igazad van, de ez az ívelt dolog bár ne létezne...
Utána olvasok a típusnak amit említettél, de mivel tényleg ráér még pár hónapot a vásárlás, megvárom az új modellt, hátha megkavarja az árakat :))

(#3119) Archttila válasza Piftuka (#3117) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szerinted? :D :K

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#3120) daneel_hu válasza Piftuka (#3117) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez a BFI-s cucc? :D
Persze, jöhet minden info. :)

Plazmafanok alig várják. :))

(#3121) Piftuka


Piftuka
veterán

Nos, tehát...

A SONY XBR-55A1E OLED televízió tesztelése nagyon tanulságos volt, és egyelőre erősen felemás érzéseim vannak a készülékkel kapcsolatban.

Az USB kulcsomon vittem a korábbi tesztekhez használt "programcsomagot": fekete teszt, kontraszt és bevilágítás teszt, Full HD filmek, 4K filmek, animációk, 4K képek és 4K HDR demók.

A lentebb ismertetett körülmények között, a maximális objektivitásra törekedve teszteltem a készüléket.

- Elsőre azt tűnt fel, hogy meglepő módon visszafogott a külcsín. Oldalról, hátulról a nem szokványos állványt leszámítva annyira azért nem különleges, szemből pedig egy üveglapnak tűnik. Félreértés ne essék... modern, letisztult, de valahogy képen innovatívabb, mint élőben. Szemből egyébként sokkal kisebbnek látszik, mint amilyen valójában. Ott az áruházi közegben inkább tűnt egy 40 col körüli készüléknek, pedig a gyári méretek nem hazudnak.

Ráadásul nem több készülék között volt, hanem egy külön kis "szigeten" kitéve, amelyet úgy vettek körbe a felpolcolt dobozok, hogy a TV elé "kuporodva" szinte egy szobában érezhettem magamat.

Nagyjából 1 méterre tőle, középen elhelyezkedve, ülve vizsgáltam.

- Egy új, gyári 4K HDR demo futott rajta, a téma egy üvegfúvó műhely munka közben... Természetesen "élénk" mód volt beállítva, így a színvilág kicsit mesterkélt, de rendkívül lenyűgöző volt, makulátlanul éles képpel, tökéletes fekete megjelenítéssel.

Én egyébként az átlaghoz képest jellemzően magasabb fényerővel kedvelem nézni a tévét, és a filmeket, de amit az "Élénk" mód hozott fényerőben, az már nekem is sok volt. Ha valakinek fontos a nagy fényerő, akkor ebben a készülékben nem fog csalódni.

- A következő lépésben, sőt leginkább az innovatív "Acoustic Surface" technológiára voltam kíváncsi, így elindítottam előbb a "Bunny 4K" demót... majd miután ez színes pixelekre esett szét folyamatosan, és akadt, gyorsan váltottam a "Sárkányos 4K" demóra.

Ezt már betöltötte és lejátszotta rendesen. Meglepett, hogy a hangerőt mennyire fel kell tekerni. Az áruházban nem volt tömeg, különösebb zaj sem (zene sem szólt a közelben), mégis a maximális 99-es hangerő közelébe fel kellett tekernem, hogy "mozis érzetem" legyen.

Jellemzően az összes teszt alatt ~75-95 közötti volt a hangerő. No és milyen a hangzás?

A basszus természetesen hiányzik. Szándékosan nem "játszottam" az EQ-val; a default beállításokra voltam kíváncsi. A készülék elbír egy külső, aktív mélynyomót.

A hangzásban emellett az "orros" középfrekvenciák domináltak, ám a magasak is kellő mennyiségben voltak jelen, és ami fontosabb, hogy kristálytisztán, szellősen, csilingelően és torzítás mentesen szóltak.

A legjobban az döbbentett meg, hogy a sztereó hangkép mennyire tökéletes. A hang tényleg szemből, a TV irányából jön, kifogástalanul lehet "lokalizálni" az összes sztereó hang pozícióját, sőt... aminek a "szellős" hangzás is köszönhető.. a Surround élmény is remek.

A "Space HD" techdemó alatt a képernyő felső részéből lefelé, balra elhúzó űrhajó hangját tökéletesen lekövette a tévé.

Mivel más zene nem volt nálam, elindítottam az "LG HDR Cinematic Jazz" demót, feltekertem a hangot... És tetszett. :K

Itt már némi basszus is "felderengett", és mindent összevetve egészen élvezhetően szólt a zene. (Amelyhez nyilván köze van a remekül összeállított demónak is.) Elmosolyodtam, miközben hallgattam.

Mindent összevetve szerintem jó munkát végeztek a SONY mérnökei, és egyértelműen jobban szól (a kissé "orros" hangzás ellenére), mint a legtöbb mai vékony LED TV-ben elhelyezett kis méretű, hangszóró.

Korábban is mondtam, most is mondom, hogy nagy lehetőséget látok ebben a technológiában. Ha csiszolják, fejlesztik, bizony remek "helytakarékos" alternatíva lehet a Soundbar-ok ellenében azoknak, akik egy TV adáshoz, vagy meccshez nem akadnak beüzemelni egy X.1-es hangfalszettet, de nem mondanának le az "egészséges" hangzásról.

És most jön a "feketeleves"...

- A TV-re szerintem ráfér egy alapos Firmware frissítés. Legalábbis nagyon remélem, hogy a programot érintő "anomáliák" ennek köszönhetőek.

A SONY nem szakított a korábbi menüfelépítéssel, a távkapcsoló is csak szebb, jobb minőségű, matt műanyagot kapott, de aki látott már egy újabb SONY TV-t, az ezzel is rögtön boldogulni fog.

Nincsen külön "USB" bemenet opció... ha csatlakoztatod a külső eszközt, akkor a "Videók" között, a "Mappák"-ban éred el a háttértár tartalmát.

Vizuálisan ez a menü már elég fapados, és sajnos percekbe!!! tellett, mire egy-egy mappa tartalmának a "preview" képét betöltötte. Piszok lassú volt az USB eszköz használata... fél perceket várt, töltött (közben csak nagy fekete képernyő volt, semmi "kontroll üzenet").

Több fájl esetében ki-be kellett lépkednem a mappából, újra próbálkoznom, mire elindította az adott fájlt. Egy-egy almappa tartalmának megtekintése esetében percek teltek el ezzel. Többször úgy tűnt, hogy egyáltalán nem reagál a parancsokra.

(Az LG OLED-ek ebben köröket vernek a SONY-ra minden tekintetben. Dizájn, áttekinthetőség, használhatóság, USB leválasztás...)

Bízom benne, hogy tényleg csak szoftveres a probléma, mert egy gyors USB 3.0-ás kulcs, és egy annak megfelelő bemenet ennyire azért ne akassza meg a működést!

- A látvány: a legfontosabb tulajdonság, és itt találkoztam a legtöbb ellentmondással. Szándékosan "Normál" képmódra váltottam, gyári értékek mellett.

A HD adások egyszerűen csalódást keltőek voltak. Pixeles, valamilyen mértékben zajos volt mindegyik film. Komolyan mondom, hogy bármelyik, az elmúlt hetekben-hónapokban általam tesztelt, hasonló, vagy nagyobb méretű IPS paneles SONY/LG/Samsung tévé szebb képet adott a "Galaxis Őrzői" című filmet is lejátszva.

Az A1E képe sok helyen "zizis" volt, a karakterek élei recésedtek. Amit igazából nem is értek. :F

Meglehetős kettősség jellemezte 4K és HDR filmeket is. A 4K képek tűélesek, gyönyörűek voltak, a filmek közül a "Travel HD" például különösen élethű képet produkált (mintha az emberek ott lettek volna előttem a helyiségben), de a "Tomb Raider PS4" demó ezen a tévén volt a "legcsúnyább". Egy tökéletes, 10/10-es UHD képminőséghez képest egy olyan erős 8-9/10-et tessék elképzelni. Messze nem nézhetetlen, de nem is tökéletes.

Furcsa módon a SONY saját "4K HDR Camp" demójának bizonyos részei kristálytiszták, vibrálóak voltak, bizonyos részei pedig "csak" szépek.

Még furcsább módon a legszebb látványt az "LG Chess demo" nyújtotta. Azaz nyújtotta volna, ha nem kb. 2-3 FPS-sel játszotta volna le.

Itt már igénybe vettem a mozgásmegjelenítésért felelős "gépi tuningot", hátha... de nem segített.

Amúgy az LG "Cinematic" és a "NASA" HDR demói is gyönyörűek voltak ezen a készüléken.

Végignéztem az összeset, az összes jobb UHD demóval együtt, és meg kellett állapítanom, hogy kicsit mesterkélt a színvilága a tévének, ha "Élénk" módban van.

A "Normál" módban pedig már túlságosan fakóak a színek. Valahol a kettő között lehet az igazság; nyilván érdemes bekalibrálni, illetve megfelelően beállítani.

Azért fontos megjegyezni, hogy az LG C6V és E6V egyező tesztjei alatt ilyet nem éreztem.

Egyébként kirívó bevilágítási, kontraszt hiányosságra utaló, stb. hibát nem láttam.

A mozgás azonban a legtöbb tartalom esetében szaggatott, akadozott valamilyen mértékben.

Megnéztem az ott elérhető MinDigTV adással is; éppen kosárlabda meccs futott az M4 HD-n... Az alapján, amit láttam, nem merném egyértelműen kijelenteni, hogy van BFI a tévében. De mivel a "Kép" menü tartalma teljes mértékben megegyezik a korábbi, W szériás tévék menüjével, ezért feltételezem, hogy van.

Summa summarum: mindenképpen érdemes volna otthoni körülmények között, egy újabb szoftverrel is letesztelni, mert szerintem most még nem minden tekintetben a "valódi arcát" mutatta. (A Full HD tartalom gyenge minőségét egyszerűen nem értem...)

A készülék 1.200.000 forint, ami szerintem rengeteg érte. Szép készülék, megfelelő minőségű forrással gyönyörű képet ad, de részemről most az "állejtő élmény" - amit pl. a C6V és E6V tesztelése során tapasztaltam - ezúttal elmaradt.

Ha választani kellene, én még mindig valamelyik 2016-os LG OLED készüléket vásárolnám inkább.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#3122) daneel_hu válasza Piftuka (#3121) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem ezen a cuccon van elvileg BFI?

(#3123) Fapuma7210 válasza Piftuka (#3121) üzenetére


Fapuma7210
csendes tag

Én is pont ezt tapasztaltam . Ezért vettem meg az E6 os t . :P

(#3124) daneel_hu válasza Fapuma7210 (#3123) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem nem lesz 2017-ben olyan OLED mint az E6V vagy a G6V.
BFI lenne benne, ez lenne a tökéletes TV.

(#3125) krx21 válasza Piftuka (#3121) üzenetére


krx21
nagyúr

"Ha valakinek fontos a nagy fényerő, akkor ebben a készülékben nem fog csalódni."
Pont olyan fényes mint a tavalyi oled-ek, nem jobban amúgy.

A motionflow-t nem nézted??? Ebben ez a újdonság, elvileg...

(#3126) Morph76 válasza Piftuka (#3121) üzenetére


Morph76
aktív tag

Köszönjük a tesztet ,bár ez otthoni körülmények között mást hozna.
Szerintem a teszt is sántít ,mert Te leginkább a SONY médialejátszó képességeivel szerettél volna "képbe" kerülni ,ami nem sikerült.Azt gondolom, egy külön lejátszó(oppo ,dune,esetleg pc ) csodákat tehet.
Így szerintem média lejátszásból a Sony éppen elvérzett ,de ebből nem is ő van a toppon...
Ennek ,így nem sok értelme volt.A tv adások egy ilyen multi-ban ,sem a legjobbak ,tekintve az 1000 felé leosztás és kábelezési mizériákat.

[ Szerkesztve ]

(#3127) daneel_hu válasza krx21 (#3125) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem baj ha a panelt is nézte.
Ezek szerint nem mindegy milyen elektronikát varrsz rá. :)

Viszont a mozgásmegjelenítésre rágyúrtam volna, ha már állítólag BFI-s. :)

(#3128) Piftuka válasza krx21 (#3125) üzenetére


Piftuka
veterán

Igen, tudom, hogy ebben is ugyanaz az LG panel van. Mégis... "Élénk" módban, ott, a fényes áruházi környezetben is volt több jelenet, amikor úgy éreztem, hogy "kiégeti a szememet". Egyértelműen sok volt a fényerő.

Hasonlót az LG tesztelése során csak a "HDR Chess" demo alatt éreztem pár világosabb jelenetnél.

A Motionflow kapcsán írtam, hogy teljesen egyezik a menü a korábbi, újabb SONY tévék menüjével (pl. W sorozat), így valószínűleg van benne BFI.

A hatását a beépített lejátszó/szoftver hiányosságai miatt nem lehetett lemérni.

Az M4 HD-n viszont a kosármeccset úgy néztem, hogy bekapcsolt állapotban volt a "Motionflow". Nekem mégis "röcögősnek" tűnt a kép egy kicsit.

No, de majd valaki vesz egy ilyen tévét, és beszámol az otthoni tapasztalatokról! :)

"Aquila non captat muscas."

(#3129) #94529552 válasza Morph76 (#3126) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem a teszt sántít, hanem a tv. Van benne lejátszó? Van. Akkor legalább használhatóan működjön is, mint a többi olcsó tévében. 1,2 millióért többet várna az ember, nem kevesebbet.

(#3130) krx21 válasza Piftuka (#3128) üzenetére


krx21
nagyúr

"Hasonlót az LG tesztelése során csak a "HDR Chess" demo alatt éreztem pár világosabb jelenetnél."
Az a legjobb demó film, brutális. :K

A BFI-t be kellett volna kapcsolnod, hogy megnézzük mennyire használható! Az a TV pont abban különleges, hogy van benne bfi.

[ Szerkesztve ]

(#3131) daneel_hu válasza krx21 (#3130) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A BFI-t be kellett volna kapcsolnod, hogy megnézzük mennyire használható! Az a TV pont abban különleges, hogy van benne bfi."

Pedig már majdnem a lelki szemeim előtt láttam ahogy Ijk elindul egy szalon felé. :D

(#3132) Nemir Ombe válasza daneel_hu (#3131) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha van is benne bfi, akkor meg "drága" .... nem jó ez sehogy .... :D

(mellesleg kétlem, hogy lenne benne, mert hdr esetén nem tudná teljesíteni a "szabvány értékeket" ezért meg (főként az usa-ban) komoly perekkel nézne szembe a gyártó a "kockák" körében .... ;) )

Hmm ....

(#3133) Ijk válasza Nemir Ombe (#3132) üzenetére


Ijk
nagyúr

Persze hogy drága, 2 milla egy 65"-os TV-ért? Akkor inkább építek egy moziszobát.
Majd ha 600k lesz visszatérünk rá.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3134) krx21 válasza daneel_hu (#3131) üzenetére


krx21
nagyúr

Én már majdnem megnéztem egy MM-ban, de lefagyott, utána meg lemerült a távírányító... :N Azt otthagytam az egészet...

(#3135) Piftuka válasza Morph76 (#3126) üzenetére


Piftuka
veterán

Hát sajnálom... a teszt kedvéért nem vásároltam meg! :DDD

Komolyra fordítva... nem véletlenül írtam le ilyen részletesen, hogy milyen körülmények között teszteltem. Ugyanakkor messze nem a médialejátszó képességeit vizsgáltam (bár - mint a példa is mutatja - arra is tökéletesen megfelelő alkalom volt ez a próba), hanem a készülék által adott képet.

Egy áruházban erre a legjobb lehetőség egy saját USB kulcs, azon a profi tesztre is alkalmas fájlok megtekintése.

Szerintem már így is maximálisan vásárlóbarát hozzáállás az (igen, még akkor is, ha a Media Markt a vevőkből él), hogy lehetővé teszik mindezt, egyedül hagynak, és órákon keresztül, nyugodtan tesztelhetem a tévéket.

Nem várható el, hogy a rendelkezésükre álljon még 2-3 féle profi médialejátszó, és egy jobb Blu-ray lejátszó is.

Az pedig ugye nem baj, hogy én nem ezekkel az eszközökkel a hónom alatt állítottam be?

Azt hittem, az itteni közösség egyöntetűen örülni fog, ha leírom a tapasztalataimat, mert még nyilván nem sokaknak adatott meg a közelebbi ismerkedés ezzel a SONY tévével.

Egyébként a megfigyelésemnél maximális objektivitásra törekedtem (még egyszer: nem véletlenül írtam le ilyen pontosan minden körülményt, nehogy "szó érje a ház elejét"), és elfogultságtól mentesen írtam le a tapasztalataimat.

Ha mindez nem nyerte el valaki tetszését, arról én bizony nem tehetek.

Minden egyéb tekintetben osztom Pumma fórumtársunk véleményét: egy 1.200.000 forintos, 2017-es SONY csúcs tévé igenis játssza le makulátlan tisztaságban, hiba nélkül az összes ismert fájlformátumot. Még egy ennél jóval olcsóbb televízió esetében sem nagy elvárás ez.

És fentiek miatt teljes joggal nyilvánítottam véleményt a SONY készülékéről, és joggal mértem össze a dél-koreai gyártó készülékeivel, ugyanis az 1-2 évvel öregebb LG OLED televíziók hajszálra azonos fájlokkal, azonos tévé adásokkal, és azonos körülmények között gyakorlatilag kifogástalan eredményt hoztak.
Mindezt úgy, hogy fele annyiba kerülnek!

Ennyi a lényeg.

"Aquila non captat muscas."

(#3136) Piftuka válasza krx21 (#3130) üzenetére


Piftuka
veterán

"A BFI-t be kellett volna kapcsolnod, hogy megnézzük mennyire használható! Az a TV pont abban különleges, hogy van benne bfi."

Ejj, srácok! Hát hányszor írjam le, hogy bekapcsoltam? :K A "Motionflow" a SONY tévéken, ami a BFI-t aktiválja.

Azt bekapcsoltam. Igaz, a beállításaival nem sokat "játszottam", de majd alkalmasint, ha ismét eljutok az áruházba, letesztelem a sport adásokkal az is. :)

"Aquila non captat muscas."

(#3137) Nemir Ombe válasza Piftuka (#3136) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Csak egy kérdés: a "motionflow" bekapcsolasa után "visszaesett" a fényerő.... ?? Mert ha nem, akkor nem valószínű, a bfi "aktiválása" csak a "mezei" képjavításé .... ;)

Hmm ....

(#3138) Ijk válasza Piftuka (#3136) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem aktiválja a Motionflow a BFI-t: [link]
A Clearness-t kell "high"-ra állítani, csak akkor van BFI.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3139) Morph76 válasza Piftuka (#3135) üzenetére


Morph76
aktív tag

Ne sajnáld,avval kezdtem ,hogy köszönjük.
De be kell látnod bizonyos korlátokat ,amiket ilyenkor nem tudsz leküzdeni...
Nem a Te hibád ,megpróbáltad.Bár a BFI -ről lemaradtunk. :DDD
Más.
Én meg azt mondom 1.2 millióért kapjunk már csak egy tökéletes megjelenítőt és ne egy média playert,set top boxot,és böngészőt egyben.Ma már minden okos és mindent kéne tudjon!Persze ez az én meglátásom.Valami olyasmit kellene mint anno a Pioneer KURO kijelzője.
"Tökéletes volt" ,de alapból nem tudott semmit,csak qrva jó képet adni.Szerintem olyan ez ,mint a hifi.Minél szeparáltabbak a dolgok ,annál minőségibb lehet a megépítettsége,de ahogy nézem ez a tv iparágban nem lesz jellemző.

(#3140) Ijk válasza Morph76 (#3139) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az egész smart-tv értéke lehet vagy 10.000Ft ezeknél a készülékeknél. Persze ezt az összeget is jó lenne megspórolni azoknak akik számára a világon semmit nem ér az egész, de nem ezek nyomják meg a készülékek árát.
Persze egy szimpla kijelző komolyabb benyomást keltene, nem ezt a kütyü érzést adná, hanem egy eszközét.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3141) #94529552 válasza Ijk (#3140) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ne bagatellizáljuk el a dolgokat. Ami benne van, annak működnie is kell, az összes felsorolt funkciókkal együtt, ez ennyire egyszerű. Ez minden egyes tévére érvényes. A smart tv értéke 1 199 000 Ft, nem tízezer. Látható, még krx21 se tudta kipróbálni. Majd megcsinálják biztos, mi ráérünk kivárni.

(#3142) krx21 válasza Piftuka (#3136) üzenetére


krx21
nagyúr

Bizony ha a motionflow normálon van, nincs BFI... Szerintem észre vennéd a fényerő veszteségből...

(#3143) krx21


krx21
nagyúr

Nos, ma megnéztem ezt a A1-es motionflow-t. Van alacsony és magas állása.(egyedi sémában:tisztaság)
Az észrevtelem az, hogy az alacsony az gyakorlatilag az OFF állás, ami nincs is külön.
A magas opció pedig túlságosan vibrál és komoly fényerő veszteségel jár, tehát számomra kilőve...
Ha a fényerőtől eltekintek, akkor is nagyon zavaró a vibrálás... Az alacsony pedig szerintem nem csinál semmit, nem véletlenül nincs OFF lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#3144) Petykó78 válasza krx21 (#3143) üzenetére


Petykó78
tag

Köszi neked is az infót. Ez egy kicsit csalódást keltő. Nagyon vártam ezt az A1-et de szerintem az LG '17-es típusai jobbak. Az is igaz, hogy a Sony csak idén szállt be a buliba, van még hova fejleszteni.

(#3145) krx21 válasza Petykó78 (#3144) üzenetére


krx21
nagyúr

Amúgy jó az a Sony, de semmi extra amit vártunk tőle és azon az áron igencsak drága...

(#3146) Morph76 válasza Petykó78 (#3144) üzenetére


Morph76
aktív tag

Persze ,hogy jobb ,mert az idei fejlesztésű paneleket nem adja oda az LG ,csak a 2016-osakat

(#3147) krx21 válasza Morph76 (#3146) üzenetére


krx21
nagyúr

Én úgy tudom, hogy majd csak 2018-ban lesz új panel... (2 évente...)

[ Szerkesztve ]

(#3148) Ijk válasza #94529552 (#3141) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem semmit nem ér, amúgy elektronikai része kb 10k-t ér ezeknek. Külső medialejatszo, és BD lejátszó kell, a beepitett nem ér semmit.

Krx21: sötétben tesztelted bfi-t? Mert sötét szobába meg lehet hogy elég az a fenyero.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3149) krx21 válasza Ijk (#3148) üzenetére


krx21
nagyúr

Sötétre nem volt lehetőség. De sajnos a vibrálása elég zavaró...

(#3150) Ijk válasza krx21 (#3149) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen, mert 60Hz-en villogtat a bfi. 72Hz-tol már nem annyira zavaro, de ahhoz viszont 144Hz-es panel kellene. Ugyanis a Sony nem tett mást mint szoftveresen a 120Hz-es panelt megfelezte fekete kepkockakkal. Ami miatt a 24p nem lesz juddermentes, tehát még messze vagyunk a josagtol, 30/60p-s tartalomhoz jó, sötét szobába, aki el tudja viselni a 60Hz-et. Én jól toleralom a vibralast, de lehet hogy hosszútávon nekem is kényelmetlen lenne.
Marad a plazma mint referencia továbbra is.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.