Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) Piftuka válasza #94529552 (#2207) üzenetére


Piftuka
veterán

"A Webos 3-as szoftver frissítés menete ezek közt van."

Köszönöm az info-t! Ezen ugyan WebOS 2.0 van, de azt is tudtam frissíteni. Eredetileg 4.05.20. volt a firmware verziószáma, ezt frissítettem fel a jelenleg legfrissebb, 4.05.45. számú változatra.

Különbséget a gyakorlatban nem vettem észre. Sőt, talán a menü, illetve a működés lassabb lett.. :P :DDD

"Ezek szerint egy ilyen TV-n sokkal jobban előjön az egyes tartalmak közötti különbség.
Pontosan, én is ezt tapasztalom, hogy nagyon nem mindegy a forrás."

Én sem gondoltam volna, de bizony ez a helyzet. Sőt! Az nem kifejezés, hogy milyen szinten kihozza az egyes tartalmak minősége közötti különbséget; mindkét irányba! Sokkal jobban definiálható az egyes TV adások minősége a "pazar", "remek", "jó", "átlagos", "nézhető", "gyatra", és a "gyalázatos" fokozatok között.

Én sem gondoltam, hogy a UPC HD adásai tudnak ilyen szélsőségeket produkálni. Ez a TV igazolta, hogy így van.

A tegnap említett "Tűzgyűrű" című film (RTL Klub HD) minősége minden szempontból kifogástalan volt. Olyan kifogástalan volt a kép, mintha itt lettek volna a szereplők a szobában.

A HD csatornákon futó reklámok képminősége is kiváló, viszont állandóan szaggat, artifaktol a kép. Különösen az olyan képtartalmaknál, amikor a reklámban különféle digitális képek, logók (pl. gyógyszeres doboz, céglogó, animáció, miegymás), ami furcsa.

Talán az itteni hozzáértők meg tudják magyarázni a jelenség okát!?

A reklámok szaggatása egyébként nyilván nem nagy veszteség, de mint említettem, most tényleg minden csatornával, minden tartalommal tesztelem.

A másik véglet pedig éppen az imén az M3 csatornán futó "Szomszédok" teleregény volt. Olyan szinten fakó, pixeles, elmosott, szellemképes a kép, hogy tényleg csak azért szenvedtem végig, mert egyébként kortörténeti szempontból remek dolog ennyi idő után visszanézni ezt a sorozatot. :P

Az "arany középút" különböző fokozatait pedig az egyes SD csatornákon futó sorozatok, és filmek jelentik. Van ilyen is, olyan is. Például a Viasat3 műsorán a "Két pasi, és egy kicsi" elég pixeles, de az a másik TV-n is olyan volt.

Valamelyik újabb sorozat, amire éppen átkapcsoltam pedig olyan éles, jó képet adott ugyanott, hogy azt hittem, a Viasat is HD csatorna lett.

Igazi szívfájdalmat az ismeretterjesztő HD csatornák viszonylagos szaggatása jelenti. Talán megtalálom a tökéletes beállítást, talán nem... Mindenesetre mivel a TV-zéseim zömét ezekre koncentrálom, jó volna, ha sikerrel járnék, vagy legalábbis meg tudnám szokni a lehető legjobb (de nem tökéletes) beállítást.

Mert aztán ott van a Blu-ray és az animációs filmek, amelyek egyszerűen vizuális orgazmust nyújtanak ezen a készüléken. ;) A kép makulátlanul éles, a színek élénkek, vibrálóak, mégsem természetellenesek, a fekete pedig olyan fekete, mint a kikapcsolt panel maga.

Mindez pedig folyamatos, elégedett mosolygásra késztet, miközben a filmet nézem. :)

Summa summarum:
Ez a készülék (és nyilván a többi OLED is) nagyon gyorsan rámutatott arra, hogy a technológia milyen hamar, és milyen mértékben "túlhaladt" a tartalomszolgáltatáson.

Én őszintén remélem, hogy a legnagyobb szolgáltatók gyorsan felnőnek a feladathoz, és 1-2 éven belül makulátlan, HD és 4K adásokat vásárolhatunk (ráadásul dedikáltan a csak nekünk tetsző csatornákat kiválogatva), mert bizony egy ilyen jó kép(esség)ű és méretű televízión bámulva a TV adások minősége nagy általánosságban rengeteg kívánnivalót hagy maga után!

"Aquila non captat muscas."

(#2252) Piera23 válasza Piftuka (#2251) üzenetére


Piera23
tag

Szia. Már sokadjára olvasom ezt a szaggatást nálad a Tv adasoknal és nem értem, mert az én 910em nem csinálja. Nyilván te is rájöttél hogy webos 2-nel minden forrást külön kell beállítani(tv, YouTube, USB, Hdmi, stb) és nincs egy "alkalmazd mindenre" gomb mint a webos3asban. Szóval nézd meg a tv adáskor a beállítást és ott is kapcsold le a tru motiont. Nekem sehol nem aktív, nem is produkál ilyen szaggatast. Firmware legújabb, én eredeti kép módban használom 100as Oled fénnyel, tru off állásban, többit nem piszkáltam el. így a fehér fehérebb. Nekem az expert állások alapban nagyon sárgák, kalibráló nélkül szemre meg nem fogom el állíttatni a színeket (tudom hogy warmról át lehet tenni másra) (Mindjárt megkapom hogy köcsög vagyok hogy 400as tevét nem kalibraltatom be alapból.)

(#2253) Nemir Ombe válasza Piera23 (#2252) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"és nincs egy "alkalmazd mindenre" gomb"

De van a webos 2-ben is, nézz csak körül a menüben .... ;) (az már más kérdés, hogy érdemes e használni vagy nem)

A "gyári profilok" használata szerintem egy "vizuális bűnnel" ér fel, azoknál még szemre is jobb képet lehet beállítani ....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#2254) Madwe válasza Piftuka (#2251) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez pedig minden eszközre igaz, egy jobb fülessel is kihallani jobban a minőséget s a szar tömörítést is :D

(#2255) Piera23 válasza Nemir Ombe (#2253) üzenetére


Piera23
tag

Köszönöm, bármikor szívesen látlak nálam egy vizuális bűnözésre 😉 http://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/color-accuracy

9. helyen bűnözik és a color delta is alacsonyabb lenne ha a pure white (100w és white) nem csúszna el jobban mint maguk a színek, alig lépne túl az 1et. Érdekes hogy a 2016 os széria nem tudja ezt alapból, azoknál viszont az abl később korlátoz, mint az enyémnél.
Nagyon is jó az előre kalibralt színe.

[ Szerkesztve ]

(#2256) Piera23 válasza Nemir Ombe (#2253) üzenetére


Piera23
tag

Hol van az a gomb?

(#2258) Joshi válasza krx21 (#2257) üzenetére


Joshi
titán

Van arról pontos infó hogy milyen "előrelépés" van a tavalyi modellekhez képest a 3D elhagyásán túl?

[ Szerkesztve ]

(#2259) Nemir Ombe válasza Joshi (#2258) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

LG 2017 OLED TV specifications:

- 55- and 65-inch sizes (B7, C7, E7) or 65- and 77-inch (G7, W7)
- 4K resolution
- Supports Dolby Vision, HDR10, HLG and Technicolor HDR
- 1,000 nits peak brightness in highlights
- Covers 99 percent of DCI color space
- Dolby Atmos sound

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#2260) krx21 válasza Nemir Ombe (#2259) üzenetére


krx21
nagyúr

Illetve a Pixel Dimming a fényszivárgás ellen, nem tudom mennyire marketing...

(#2261) colbert


colbert
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék Lg 55C6V tévém van. Szeretném a pc-m tárolt mka fájlt és egyéb fájlokat lejátszani.
Serviio és LG saját lejátszója nem játssza le.
Létezik olyan megoldás ami a pc képét telekörűen wifi-n elküldi a tv-re.
Köszönöm.

(#2262) Piftuka válasza Piera23 (#2252) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm az újabb segítséget! ;)

Úgy néz ki, hogy sajnos egy hibás példány jutott nekem! :( Eldobálja a UPC médiakártya kódolt adásait, ha a Guide menüből TV-zésre váltok. Mindegy hogy kurzorral kiválasztva, vagy a távkapcsoló "sárga" gombjával váltok TV nézésre, azonnal fekete lesz a képernyő, és fut a felirat: "Kódolt adás".

Tegnap, amikor hazajöttem és bekapcsoltam, akkor szintén újra fel kellett ismertetni vele a CI kártyát, mert a bekapcsolás után nem jelenítette meg a kódolt csatornákat.

A UPC-vel és az LG-vel is beszéltem. A kártya évek óta gond nélkül futott az "előd" LG TV-ben; teszt jelleggel visszahelyezve abba, természetesen kifogástalanul működik a "Guide" is.

Az OLED-be visszahelyezve viszont garantáltan reprodukálja a hibát.

Az LG technikusa szerint éppen a lassú tartalmaknál kellene kifogástalanul működnie a "TruMotion"-nek. (Tehát nem jó, amikor például a TV2 HD-n, az "50 milliós játszma" adása "artifact"-ol.)

A CI kártyás és a szaggatós issue miatt, szerinte alaplap hiba.

Beszéltem a Media Markt-tal, holnap viszem vissza cserére a készüléket...

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#2263) Partizan182 válasza krx21 (#2260) üzenetére


Partizan182
senior tag

Pixel Dimming kb azt jelenti hogy oled. Már az EC9300 is ezzel a "fícsörrel" jött. Aza baj ezzel az új Oled szériával hogy pontosan tudjuk mit kapunk.

(#2264) Joshi válasza Nemir Ombe (#2259) üzenetére


Joshi
titán

Ebből talán az 1000nit-es fényerő ami érdemi, na meg a széleskörű HDR támogatás de ez egy ilyen kategóriánál alap. Ha beesne egy 65E6 800ezer környékére lehet hogy meggondolnám.

(#2265) krx21 válasza Joshi (#2264) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem akkor simán lehet, hogy a panelok ugyan azok, mint 2016-ban, csak kicsit feljebb vezérlik...

Piftuka: Gondoltam, hogy valami hiba van... Az interpelláció nem csinál ilyet. Remélem megoldódik a problémád.

[ Szerkesztve ]

(#2266) jilian válasza Nemir Ombe (#2259) üzenetére


jilian
addikt

És a smart része mennyivel lesz újabb / gyorsabb?
Nincs még több mag, memória? ;]

(#2267) Madwe válasza Joshi (#2264) üzenetére


Madwe
nagyúr

A hdr részt pediglen megkapják a 6osak is, nem csak a 7esek, uh kb maradt a +1-200 nit? meg a wbeos 3.5, bármit is takarjon a .5

(#2266) jilian 2015ösökhöz képest érezhetően gyorsult sokat a 6os, s az kellett is neki szvsz, így már egész gördülékeny :)

[ Szerkesztve ]

(#2268) Nemir Ombe válasza krx21 (#2260) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem "nagyon marketing" .... :D .... én azt látom (gondolom), hogy inkább csak "sw-es újdonságok" lesznek (meg egy kis plusz fényerő) és új tipusszámokkal (és némi "dizájnolással") adják a 2016-os szériát.... :D

Hmm ....

(#2269) Piftuka válasza krx21 (#2265) üzenetére


Piftuka
veterán

"Szerintem akkor simán lehet, hogy a panelok ugyan azok, mint 2016-ban, csak kicsit feljebb vezérlik..."

Nekem az LG-s promóter srác azt mondta, hogy a 2017-es modellek nem tartalmaznak érdemi változtatást. Így ha valaki csak és kizárólag emiatt várna azokra, nem érdemes.

"Piftuka: Gondoltam, hogy valami hiba van... Az interpelláció nem csinál ilyet. Remélem megoldódik a problémád."

Köszönöm az együttérzést! Drukkoljatok nekem!

A kérdés most az, hogy a cserét követően mi legyen!? A készleten már csak az ottani kiállított darab van... azt nem szívesen hoznám el. (Nem is azért, hogy eddig mennyit futott, bár az is számít... de minden hülye összetapogatja. A tesztek során a SONY képernyőjéről valami krémes sütimaradványt töröltem le. Az UH8507-ről kekszmorzsákat...)

A típusban - bár tudom, hogy hibás példány mindig előfordul egy elektronikai cikk esetében (de miért éppen velem?) - most kicsit csalódtam is... Nem hiányzott ez a "macera", amit most megélek... :U

"Aquila non captat muscas."

(#2270) Nemir Ombe válasza Piftuka (#2269) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha az MM-ban vetted és beleférsz a 3 napba, akkor "megbeszélhető", hogy másik üzletből (vagy raktárból) hozasanak egy bontatlant.... jártam már hasonlóan csak egy kis "beszélgetés" kellett hozzá és meg tudták oldani .... ;)

Hmm ....

(#2271) #72042496 válasza colbert (#2261) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nagyjából ezek vannak vezeték nélkül:
- Google Chromecast
- Amazon Fire TV
- Apple TV
- Roku

Mindegyikből többféle modell létezik különböző tudással és árral, valamelyik biztos jó lesz a célra. :)

(#2272) Joshi válasza Nemir Ombe (#2270) üzenetére


Joshi
titán

Anno venni akartam a győri MM-be egy akciós Sony fényképezőt csak itt nem volt, de hiába mondtam hogy a székesfehérvári MM-ben nagyon sok van nem hozattak nekem. Ennek már jó néhány éve, de sajnos hiába ugyan az a cég akkor is külön "kasszán" vannak.

[ Szerkesztve ]

(#2273) #94529552 válasza Nemir Ombe (#2270) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sőt, ezt kötelező lenne nekik felajánlaniuk, ha van ilyen egy másik üzletükben, de hát...
Piftuka Online elérhető, tehát biztos tudnak másikat rendelni. A tv visszaállítását is csináltad a hiba felfedezése után, vagy most már mindenképpen inkább másikra cserélnéd?
Joshi Tudom, hogy elvileg külön kasszán vannak, de azért a kapcsolat megvan köztük, pl valaki venni akart az egyik boltjukban a helyszínen(csak online akciós terméket), erre az eladóval megcsinálták az online rendelést, bolti átvétellel, és már vihette is.

[ Szerkesztve ]

(#2274) Joshi válasza #94529552 (#2273) üzenetére


Joshi
titán

"Joshi Tudom, hogy elvileg külön kasszán vannak, de azért a kapcsolat megvan köztük, pl valaki venni akart az egyik boltjukban a helyszínen(csak online akciós terméket), erre az eladóval megcsinálták az online rendelést, bolti átvétellel, és már vihette is."
Online akciónál lehet hogy működik, de egyébként a két MM üzlet nem boltól egymással. :(

(#2275) colbert válasza #72042496 (#2271) üzenetére


colbert
csendes tag

Köszönöm a választ szoftveres megoldás nem létezik?
A serviio jól működik csak nem minden fájlt játszik le a tv, ezért szeretném a számítógépemet tükrözni a tv-re.
Windows-t nem lehet valahogy megosztani, hogy a vlc programmal lejátszott zene, film megjelenjen a tv-n?

(#2276) #94529552 válasza Joshi (#2274) üzenetére


#94529552
törölt tag

Elvileg nem, de az igazságot sose tudjuk meg. :N
colbert Hálózati lejátszásról van itt is pár dolog[link].

[ Szerkesztve ]

(#2277) #72042496 válasza colbert (#2275) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hú, a szoftveres lehetőségeket egyáltalán nem ismerem sajnos. Plex-ről hallottam már, az esetleg?

(#2278) Joshi válasza #94529552 (#2276) üzenetére


Joshi
titán

Én tapasztaltam hogy gyakorlatilag se működik. :D

(#2279) AVhelper válasza Joshi (#2264) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az az 1000 nit csak 900, és csak 3% APL (átlagos képfényesség szint) mellett. Lásd Partz #2097 bejegyzésénél a diagramot.

(#2280) #94529552 válasza Joshi (#2278) üzenetére


#94529552
törölt tag

Vicces :DDD , de ugye most írtam példát, hogy működik. Van másik: vettem egy ht gépet online, nem felelt meg a kívánalmaknak, és visszavittem egy boltjukba, ahol azonnal kicsengették az árát. Na, mindegy.

(#2281) Joshi válasza AVhelper (#2279) üzenetére


Joshi
titán

A valós OLED tulajok szerint a 720nit is több mint elég otthoni környezetben ami hihető. Persze a HDR-t ez nem érdekli mert a fizika törvénye adott. Kérdés hogy mennyire szükséges a HDR, sokak szerint inkább a mozgásfelbontáson és egyéb dolgokon kellene csiszolni.

(#2280) Pumma én is írtam hogy az online rendelésnél az lehet hogy működik a dolog, de egyébként nem. Szerintem ejtsük a témát. :D

(#2282) AVhelper válasza krx21 (#2265) üzenetére


AVhelper
senior tag

"Az interpelláció nem csinál ilyet"

Interpelláció csak parlamenti közvetítés alkalmával van a TV-kben.

A kép köztes mozgásállapotának generálására szolgáló eljárás elnevezése: interpoláció.

Mindig mondom, hogy az idegen szavak használatához szerencse is kell, főleg azoknak, akik nem ismerik azok jelentését.

(#2283) Madwe válasza AVhelper (#2282) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt a truemotion mit csinál ha nem ezt :D?

(#2284) AVhelper válasza Madwe (#2283) üzenetére


AVhelper
senior tag

Először is TruMotion és nem "truemotion" és biztosan nem írásbeli kérdést intéz a kormányhoz (ez az interpelláció jelentése), hanem a videoképeket úgy többszörözi meg, hogy az eredeti képek közé azok köztes mozgásállapotának megfelelő új képeket generál, azaz interpolál.

(#2285) Madwe válasza AVhelper (#2284) üzenetére


Madwe
nagyúr

ja h elírta s ebbe kötöttél bele... amúgy autocorrectről hallottál-e már? (én meg felületesen olvastam a hszed első felét for sure)

[ Szerkesztve ]

(#2286) krx21 válasza AVhelper (#2282) üzenetére


krx21
nagyúr

A hibás használat az androidos szó ajánlásból fakad, de most kitörlöm, nehogy még egyszer kapjál morzsát, te kis troll köcs*g!!!

(#2287) Piftuka válasza #94529552 (#2273) üzenetére


Piftuka
veterán

"Piftuka Online elérhető, tehát biztos tudnak másikat rendelni. A tv visszaállítását is csináltad a hiba felfedezése után, vagy most már mindenképpen inkább másikra cserélnéd?"

Természetesen elvégeztem, úgy is, hogy a CI kártyát kivettem előtte, és csak utána helyeztem vissza.

Az LG technikai tanácsadója - aki előtt amúgy le a kalappal, mert igazi szakértő volt, ez a beszélgetésünkből kiderült - javasolta, mint csere előtti próbát. Ha megoldotta volna a visszaállítás a problémát, természetesen nem cseréltetném ki.

Viszont mivel nem oldotta meg, így szintén az ő javaslatára visszaviszem kicseréltetni. Azt mondta, hogy nagy valószínűséggel az alaplap hibás, amikor a média kártyát "eldobálja". A képjavító hibás működését is az alaplap okozhatja, hiszen az elektronikát is az alaplap vezérli. Elmondta, hogy egyértelműen nem úgy kellene működnie a TruMotion-nek, ahogyan most működik.

"Aquila non captat muscas."

(#2288) envagyok válasza krx21 (#2286) üzenetére


envagyok
veterán

Annyira ne szívd mellre sztem.
Én is örültem, mikor kijavítottak, hogy nem egyenlőre hanem egyelőre

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2289) krx21 válasza envagyok (#2288) üzenetére


krx21
nagyúr

A probléma ott van, hogy az illetőnek komoly bizonyítványa van kötözködésből... Mint ahogy ezt sem javítási szándékkal írta... Olvasd csak el...

(#2290) AVhelper válasza krx21 (#2286) üzenetére


AVhelper
senior tag

Sajnálatos, ha a gép becsapja az embert, velem is történt már ilyen, úgyhogy a magyarázatodat el is tudom fogadni.

Ez viszont.... "te kis troll köcs*g!!!"

Mintha Te szoktad volna emlegetni az ember és stílusa közötti szoros összefüggést, ugye? Ebből kaptunk most akkor részedről egy kis ízelítőt?

De úgy tűnik az itteni moderátorok szerint a "köcs*gözés" mehet, ha azt a "PH! kedvence" követi el (így nyert értelmet a titulus), a finom irónia az viszont üldözendő.

(#2291) krx21 válasza AVhelper (#2290) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem kell folytatni, megint te kezdted, (mint mindig, ok nélkül személyeskedsz), szerintem fejezzük is be... :R

Amúgy viszont, megjegyzem, hogy ezt a hibát elkövettem már, és jelezték is. Egészen más szándékkal és a reakcióm is egészen más volt,... Amit meg iróniának nevezel, az nyilvános kötekedés, semmi más, amire ne is várj diszkrétebb visszajelzést tőlem...

[ Szerkesztve ]

(#2292) AVhelper válasza krx21 (#2291) üzenetére


AVhelper
senior tag

Hogy tudd, mennyire nem a személyed a fontos, akkor is szóvá tettem volna az elírást, ha nem a te Androidod írja át az interpolációt, interpellációra.

Az, hogy te nem vagy képes elviselni egy abszolút nem a személyednek szóló - megfogalmazásában általános alanyra vonatkozó - ironikus mondatot, még nem jogosít fel útszéli, kocsmai, kifejezetten személyes sértésnek szánt mocskolódásra.

(#2293) BorgBoss


BorgBoss
tag

Sziasztok,

Adott egy LG OLED55B6J és egy Samsung 49KU6450 egymás mellett ideiglenesen.
Már szanaszét állítgattam a OLED-et, de sehogy nem sikerül olyan szép felskálázást kicsikarni, mint a harmadannyiba kerülő LED-ből.
Nem arra vagyok kíváncsi hogyan kell beállítani (ha tudja valaki a tutit, akkor ossza meg velem) :) , hanem arra, hogy az LG eljárás tényleg ilyen gyenge? Van értelme küzdeni vele? Mert ha nem akkor viszem vissza. Pedig annyira szebb képe van mint a LED-nek, hogy azt le sem tudom írni. Mármint as színvilág és a 4K tartalom alatt. Nem szeretném visszaadni, de a legtöbb forrás az 720p vagy 1080p. Nem tévézem... Nincsenek illúzióim, ami 720p az annyi, de, hogy a Samun szebb na az tény. Ha ők tudják akkor az LG miért nem.

Előre is köszönöm az érdemleges válaszokat.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#2294) Joshi válasza BorgBoss (#2293) üzenetére


Joshi
titán

A tévé adásra gondolsz mint felskálázásra? Vagy külső forrásból(médialejátszó) való lejátszásra?

(#2295) BorgBoss válasza Joshi (#2294) üzenetére


BorgBoss
tag

Egy NAS-ról minden :) Ráadásul ugyanazon a kábelen az LG szaggat, míg a Samu simán hegedül :)
Csak pattog az ikon középen. Giga LAN.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#2296) Joshi válasza BorgBoss (#2295) üzenetére


Joshi
titán

Mármint a NAS tölti be a médialejátszó szerepét? Vagy a tévé médialejátszója? A tévé belső lejátszója nem tud kadenciahelyes lejátszást, mindenképpen javasolt egy jobb médialejátszó.
Plusz kapcsolj ki minden képjavítót, de volt erről itt szó.

[ Szerkesztve ]

(#2297) Ijk válasza Joshi (#2296) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nyilvánvalóan belső lejátszót használ. Általában a félmillás tv mellett már senkinek nem futja 30k-s médialejátszóra, ami kadenciahelyesen, mindenféle képi anomáliáktól mentesen képes lejátszani. BD lejátszó meg BD lemezekről ne is beszéljünk, arra végképp nem szokta futni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2298) Madwe válasza Joshi (#2296) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem a kadenciahelyességel van gondja, hiszen nem a mozgás az. ami nem tetszik neki, hanem maga a kép s a felskálázás minősége.

Amúgy egy normális médialejátszó nem árt ilyenkor valóban, nem csak a kadenciahelyesség miatt, egy popcorn hour pl a samsung féle felskálázást is körberöhögi.

Azt h az lg-é tényleg rosszabb a samsungnál nem tudom, mert még nem láttam egymás mellett a 2-t...

(#2299) Joshi válasza Ijk (#2297) üzenetére


Joshi
titán

Létezik olyan nas ami médialejátszó is egyben, de igen valószínű hogy a belső lejátszóról megy.

(#2298) Madwe a #2295 hszben azt írja hogy az "LG szaggat". :U

(#2300) Madwe válasza Joshi (#2299) üzenetére


Madwe
nagyúr

Valóban, azt nem láttam, ugyanakkor ezt is írta: "Csak pattog az ikon középen. Giga LAN." szóval ott sávszél probléma lehet inkább, ha már a betöltős ikon jön fel, nem pedig kadenciahiba (mondják ezt így:D?)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.