Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) donpe válasza Dave™ (#12097) üzenetére


donpe
aktív tag

Dave_találtam valamit a hétvégi szekrényrendezés alkalmával. :D
1 - Asus Xonar Essence One User Manual füzetet
2 - Audio Precision Test Report
:D Úgy tűnik, ezek lemaradtak az Essence One mellől. Szóval dobj privit, ha szükséged van rájuk. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12102) vzsryl válasza Dave™ (#12097) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"Japánból fele ennyiért meg lehet venni mindet."
Ez alapvető, mivel egy jól működő gazdaságuk van. Nálunk pl. a magyar termék drágább, mint külföldön..
.

(#12099) jerry311: Próbálni mindenképp próbálj. Nem két forintról (esetedben fontról) van szó... Ha tetszett a DT 990, akkor a DT 770 is tetszeni fog, mert a karakterük hasonló, de előfordulhat, hogy pl. egy SRH-840-es meg sokkal jobban tetszene...

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#12103) Dave™ válasza fi:zi'k (#12098) üzenetére


Dave™
nagyúr

Első körben értelmesebb árakat, bár forgalmazó alatt a nagykerekre/régiós elosztási csatornákra gondoltam, nem rád a lánc végén, aki semmit sem tud tenni az ügy érdekében :D Illetve de, árulhatod bukóval, de az gonndolom nem opció :DDD

donpe: köszi, de megvagyok nélkülük, papír nélkül is szól :)

vzsyrl: szerintem nem egyértelmű, a többi gyártónál sem ez a tendencia.

[ Szerkesztve ]

(#12104) fi:zi'k válasza Dave™ (#12103) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hidd el, én is sok mindent ajánlottam már nekik, de nem nagyon van mozgásterük. :N

(#12101) donpe
Tényleg érdekelne, hogy ezt miért nem privátban írod?! :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12105) vzsryl válasza Dave™ (#12103) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Fejhallgatóknál még ezt nem figyeltem meg, de rengeteg más területen az a tendencia, hogy a jól működő gazdaságokban saját piacra megpróbálják minél értelmesebb áron árusítani a termékeket. Gondolom közre játszik ebben az állami szabályozás is, esetleg támogatás stb... De ez jól is van így.

Amúgy itt az AT valamit tényleg nagyon furán csinál. Az okát ennek nem tudom, fi:zi'k is csak annyit mond, hogy jó okuk van rá, de ennyi... Abban viszont biztos vagyok, hogy a saját hazájában nem véletlenül olcsóbb, mint pl. az EU-ban. USA-ban már nem tudom miért olcsó. Gondolom jobbak az összeköttetések stb...
Olyan elképzelésem van, hogy ahol drágábban árusít, ott prémium gyártónak akar látszani, mivel olyan komoly ellenfelei vannak, mint a Sennheiser, az AKG vagy a Beyerdynamic. Ezek a gyártók itt az ászok. Én a helyükben inkább alájuk mennék árban, de lehet úgy gondolkoznak, mint a HTC mobil fronton.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#12106) Ribi válasza vzsryl (#12105) üzenetére


Ribi
nagyúr

Egy erősítőnél írták valahol, hogy majdnem 2x annyi lesz mire eljut japóktól az usába, az árat igen megdobva vámmal. Szóval nem véletlen. Bár ehez képest nálunk suzuki "nagy" autója 2x annyi, mint az usában.

(#12107) Ear001 válasza vzsryl (#12105) üzenetére


Ear001
addikt

Ez nem csak az AT-re igaz, sőt, nem csak a japán gyártókra globálisan, nézz meg egy amerikai BMW vagy Audi árlistát is....

(#12108) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Bp-n tudtok helyet ahol egymás mellett meghallgatható a DT 770 Pro és a K550?

(#12109) vzsryl válasza Ear001 (#12107) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Írtam is, hogy a jól működő gazdaságok a saját maguk által előállított termékeket saját maguknak értelmes áron adják. Nem csak a Japánokról írtam.
A német presztízsbálnák amcsiban nagyobb dolognak számítanak, mint bármelyik luxus amcsi kocsi szorozva tízzel. Persze ez nem vonatkozik a hazafiakra, meg a Toyota Prius-osokra. :)

(#12108) Blackhole13: Szerintem a hangbarlangban, de kérdezd meg fi:zi'k-et.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#12110) jerry311 válasza schawo (#12100) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jo lenne probalni, de nem talaltam a kozelemben egyetlen szakboltot sem.
Se kicsit, se nagyot. :(((

(#12111) contaxg válasza vzsryl (#12105) üzenetére


contaxg
veterán

Ha arakban ala mesz valaminek akkor annak van egy olyan olvasata, hogy minosegben sem vagy azon a szinten. Ez pedig nem cel.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12112) fattyu


fattyu
veterán

Tegnap bent voltam unatkozni westend MMben

Meghallgattam a sok kirakott szemetet :D ezek a marley izék. Hát a 40ezrest már nem sírva kaptam le a fejemről de pénzt nem adnék érte.

Ellenben.

Ha valaki bícces kinézetet meg sok basszust akar akkor az SMS audio Megoldása ( mondjuk egy sokkolo 70ks címkével ) egy teljesen vállalható basshead hangot adott nekem clip+ról. Nem mondom adnék érter hetvenet. De basszus szeretőknek nem rossz hang és ha valakinek nagyon fontos ez a metrosexuális kinézet akkor szerintem ez vállalható

Aztám persze visszatettem a t70et és megint megállapítottam hogy azért veszélyben nincs.

Mindez clip+ról az én olvasatomban

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12113) vzsryl válasza contaxg (#12111) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ezt a dolgot ismerjük, egyértelmű. De sajnos nem mindenkinek jön be ez a húzás. A HTC-nek is elég rosszul sikerült az utóbbi 1 éve. Sőt még az Iphone is muszáj behozza az "olcsó" variánst, mert meg akarja tartani a piacon a helyét. A Samsung pl. úgy kezdte, hogy próbált árban alá menni a nagyoknak (akkor még Nokia, Sony, Siemens). Manapság meg aranyárban megy némelyik Galaxy. Mert már olyan pozíciót értek el, amivel megtehetik ezt.
Az AT-nek úgy tűnik egyre jobban mehet a szekér ezzel az árazással, azért nem csökkentenek, sőt inkább növelnek. Ha megtehetik, hát miért ne... Megnézném pár évre visszamenőleg a piaci eredményeiket.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#12114) contaxg válasza vzsryl (#12113) üzenetére


contaxg
veterán

Ha ranezel a hazai AT honlapra lathatod, hogy a teljes termekkor sokkal nagyobb mint a fejhallgatok es a hazai kepviselet szinte a teljes kelet-europai disztibuciot latja el. Annyit azert elarulhatok, hogy ilyen piacokon sokkal nagyobb bevetel van tenderekbol es palyazatokbol mint az egy-egy darabos kiskereskedelmbol. Ott nincs gond a branddel mert a szakma ismeri az AT kvalitasat.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12115) Nerd válasza Nerd (#12085) üzenetére


Nerd
aktív tag

Senki nem tudja?

(#12116) schawo válasza Nerd (#12115) üzenetére


schawo
titán

Talán majd dudika

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12117) vzsryl válasza contaxg (#12114) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Akkor van egy áruk, amire tudnak nagy tételnél kedvezményt adni, és veszik is, mint a cukrot, mivel a minőség rendben van. Na ebből az árból kedvezményt nem kapsz kiskereskedelemben, mert miért is kapnál. Emiatt látjuk ezeket a horror árakat, amik egyébként nem is olyan magasak, mert simán egálban vannak a vetélytársak áraival. De ez még mindig nem magyarázza meg, hogy Japánban és az USA-ban miért olcsóbbak. A Japán árat még megértem...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#12118) contaxg válasza vzsryl (#12117) üzenetére


contaxg
veterán

Az USA piacokon sokkal kisebb a kisker árrés (európai kereskedő annyiért nem tudja kigazdálkodni a létét) és teljesen más a disztribuciós rendszer is. Ez nem csak az AT-nál van így, hanem pl a sokkal kisebb HRT-nél is. Ehhez jön az alacsony vagy éppen nullás Áfa. Ezzel már vagy 40%-kal olcsóbb lehetnek a kinti árak a hazaiakhoz képest.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12119) fi:zi'k válasza Nerd (#12085) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Milyen szivacsos részt?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12120) dudika10 válasza Nerd (#12115) üzenetére


dudika10
veterán

Nyúlj a párna alá és egyszerűen húzd el a kagylótól, le fog jönni.
Van 3 csavar, kicsavarod és onnantól már magától értetődő.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12121) Nerd válasza dudika10 (#12120) üzenetére


Nerd
aktív tag

Szet is kaptam! Lehet rakok bele hosszabb kabelt is... :)

Nagyon szepen koszonom! :R :R

(#12119) fi:zi'k: Nem ertek hozza, akkor legyen "párna"... :)

[ Szerkesztve ]

(#12122) fi:zi'k válasza Nerd (#12121) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Látom már megoldódott.
Azt hittem belül van vmi szivacsos rész, egyébként már mondtam volna. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12123) capulet75


capulet75
addikt

Tiszteletem. Gondolkodom egy K550 vásárlásán utcára, azonban több helyen is olvastam hogy kevés a basszus. Ez nem tudom mit takar pontosan, tehát mennyire kevés, és a K551-nél is fennáll ez?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#12124) contaxg válasza capulet75 (#12123) üzenetére


contaxg
veterán

Miről hajtanád ezt a K550-et?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12125) capulet75 válasza contaxg (#12124) üzenetére


capulet75
addikt

Valszeg egy HTC One-ról. :B

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#12126) DEJVID


DEJVID
őstag

Tegnap futólag meghallgattam egy Sony XB400-at telefonról. Akinek nevetségesen sok basszus kell, annak továbbra is megteszi az elődök helyett. Elektronikus zenén kívül másra természetesen használhatatlan. Kialakítása miatt helyezgetni kellett a fülemen, folyton úgy éreztem nem egyformán áll a két oldalt. Emiatt biztos, hogy nem cserélném le az 500-amat se 400-ra, se 600-ra.

(#12127) vodkaboy22 válasza capulet75 (#12125) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Tetszik a kiírásod nekem is nagy bibliám az Ian Watson féle 40k és ezt a 3dik űrgárdista mondta a belépőnél az Istencsászárról :) a nagy könyvet vagy 6szor biztos olvastam. :DD

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#12128) capulet75 válasza vodkaboy22 (#12127) üzenetére


capulet75
addikt

Igen, ezt Biff "agyaskodta" ki. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#12129) fi:zi'k válasza capulet75 (#12123) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csak akkor "jön meg a mélye", ha rendesen szigetel/zár a füled körül. Többek között emiatt is javasolt kipróbálni. :K
A K551 ugyanaz csak rövidebb a kábel és van rajta távvezérlő.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12130) capulet75 válasza fi:zi'k (#12129) üzenetére


capulet75
addikt

Nem tudom hol tudom kipróbálni, majd utánajárok hátha össze tudom hozni. Ritkán hallgatok elektronikus zenét, de olyankor szeretem ha "zúz" a mély. Esetleg valamelyik Grado? Régóta kerülgetek egy 225-öst.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#12131) vodkaboy22 válasza capulet75 (#12130) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Mély? :) DT770

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#12132) fi:zi'k válasza capulet75 (#12130) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Zúzni biztos nem fog az AKG, de szerintem a Grado sem. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12133) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

Jó volt megint elővenni az Lcd 2-őt öröm vele zenét hallgatni :B

(#12134) capulet75 válasza fi:zi'k (#12132) üzenetére


capulet75
addikt

Esetleg tudsz vmit ajánlani? Fontos h zárt legyen, nem követelmény a sok basszus, de valamennyi azért nem árt. Mint írtam, nem sokszor megy a "zúzda" max bringázáskor. Inkább ilyesmiket hallgatok: Sinatra, komolyzene, filmzenék, stb...

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#12135) schawo válasza capulet75 (#12134) üzenetére


schawo
titán

Shure 840, de az lehet kényelmetlen, vagy az AKG 550, de az meg lehet, hogy hangban nem tetszene. Biztosra a DT770-nel mennél, ha nincs próbalehetőség. Nem biztos, hogy a legjobb, viszont az a legkisebb kockázat, és próba nélkül arra kell törekedni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12136) fi:zi'k válasza capulet75 (#12134) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ahogy a sokat hallott schawo kolléga javasolta: SRH840 vagy DT770. Utóbbinál kisebb a rizikó.
Azért próbálj vmi próbalehetőséget találni a környéken.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12137) #71562240 válasza Rumcsaka (#12133) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sikerült a modifikálás?

(#12138) capulet75 válasza fi:zi'k (#12136) üzenetére


capulet75
addikt

A DT770-re azt írják hogy 250Ohm. Nem vágom a témát de ehhez nem kéne egy erősítő?

:B

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#12139) fi:zi'k válasza capulet75 (#12138) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Van 32 Ohmos verzió is. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12140) capulet75 válasza fi:zi'k (#12139) üzenetére


capulet75
addikt

Áthúztam, pirultam. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#12141) fattyu válasza capulet75 (#12140) üzenetére


fattyu
veterán

ha meg tudod hallgatni azért nem zárnám ki a k550et. nagy kerek fejeken ill magasan ülő fülekkel ( akkor ugye nem kell sokat széthúzni a szárain amitől gyengül az amugysem acélos szorítóerő ) tipikusan elég jól fekszik fel.
Amugy +1 a 770re de ha nem csak és kizárólag telóról fog szólni akkor lehet nem a 32est venném.

Amugy ha már. mennyi a kereted? mert végülis k551 uj árától már nincs messze pl t70 sem. Amire én lecseréltem a k550et pl és imádom azóta is. Utcán is.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12142) baluka26 válasza Rumcsaka (#12133) üzenetére


baluka26
veterán

Ugyeugye :)

Kábel?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#12143) capulet75 válasza fattyu (#12141) üzenetére


capulet75
addikt

Nem kizárólag, notit mellé is lenne. Anyagilag nem para pár plusz ezer v egy-két tízezer.

Am a T70 már tényleg 250 Ohm, használsz mellé vmi mobil erősítőt az utcán?

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#12144) contaxg válasza capulet75 (#12140) üzenetére


contaxg
veterán

A DT770/32Ohm-ból is van két verzió. Csak hogy ne legyen egyszerű az élet!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12145) capulet75 válasza contaxg (#12144) üzenetére


capulet75
addikt

Az sosem baj ha sok választási lehetőség van. :N

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#12146) fattyu válasza capulet75 (#12143) üzenetére


fattyu
veterán

t70 nem kifejezetten háklis a hajtásra. nagyon érzékeny.
mondjuk a telefonod okom van azt hinni jóval gyngébb forrás mint a clip+ de ettől még a 250 ohm az csak egy adat. jól elvan az mp3ról. melóban mondjuk van neki egy headstremer.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12147) Rumcsaka válasza #71562240 (#12137) üzenetére


Rumcsaka
tag

Még sajnos nem :O írtam az Attilának hogy mi a helyzet és azt a választ kaptam hogy úton van hozzá a cucc :)

(#12148) Ati1979 válasza capulet75 (#12143) üzenetére


Ati1979
veterán

A t70-nek is van mobil változata. t70p. Nem rossz fejes. :)
Könnyebb valamivel meghajtani, és rövidebb kábellel van szerelve.
1,2m vs 3m

(#12149) baluka26 válasza Rumcsaka (#12147) üzenetére


baluka26
veterán

Mit moddolsz?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#12150) capulet75 válasza fattyu (#12146) üzenetére


capulet75
addikt

Néztem pár mobilerősítőt, ezek mennyit "dobnak" a hangzáson / teljesítményen?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.