Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) Ear001


Ear001
addikt

Kicsit durva analóg frontend a fejhallgató előtt:

(#12502) schawo válasza Ear001 (#12501) üzenetére


schawo
titán

Konyhában? :Y

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12503) RetepNyaraB válasza schawo (#12502) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Legalább biztos lehetsz benne honnan kavarnak be a vízerek ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12504) fi:zi'k válasza schawo (#12502) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem tudtad, hogy a K702 a mosogató mellett szól a legjobban? :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12505) Sopi


Sopi
senior tag

Sziasztok!

Többek között a ti ajánlásotok alapján, immár lassan 1 hónapja vagyok boldog tulajdonosa egy Shure SHR-440 fejhallgatónak. Nagyon szeretem, bár tény, hogy komfortosabb és szellőzőbb lenne szövet fülpárnával (bár lehet azon jobban kihalladszódna).
Végre a munkahelyen is hallgathatok jó minőségben megfelelő hangerőn zenét, mások zavarása nélkül. Egy SB X-Fi Pro 5.1 hajtja. Tudom, hogy az X-Fi HD-t javasoltátok inkább, de ez volt a cégnél szabadon :).

Időnként utcán is használom (bár most a hőségben nem, mert izzasztó), de a spirálos kábel nem az igazi hozzá otthoni környezeten kívül :P.
Láttam, hogy az eredeti Shure egyenes kábelt itthon és az eBay-en is 5e körül lehet kapni.

Nem lehet valahol külön a fejhallgató csatlakozóját kapni? Azt, amit belecsavarok egy 90 fokos fordulattal. Biztos olcsóbb lenne az és egy egyenes jack kábel forrasztva, mint a gyári megoldás. Ráadásul pont olyan hosszúra csinálhatom, h ne lógjon nagyon :).

Üdv,
Sopi

[ Szerkesztve ]

(#12506) jzola válasza fi:zi'k (#12504) üzenetére


jzola
tag

vagy azzal a feltétellel vette hogy "drágám megveszem ezeket a cuccokat és zene hallgatás közben megígérem hogy többször mosogatok."

[ Szerkesztve ]

"De nyelvelnek, zsibongnak, ûznek S nekihajtanak önvesztükre Mindig új hitnek, dalnak, tûznek."

(#12507) capulet75 válasza jzola (#12506) üzenetére


capulet75
addikt

már mint a mosogatógép... ;]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#12508) Ear001 válasza schawo (#12502) üzenetére


Ear001
addikt

Na hallod, akkor mi lehet a nappaliban? ;]

(#12509) antosgyula


antosgyula
csendes tag

Sziasztok. Ehhez a párosításhoz mit szóltok? Vélemények?
ESI Prodigy X-FI + Superlux HD660 hallgatta már valaki a két terméket együtt?
Üdv

(#12510) hm74 válasza Sopi (#12505) üzenetére


hm74
aktív tag

Ez egy egyedi Shure megoldás. Kereskedelmi forgalomban ilyen dugó nincs. Ami kapható és szerelhető, azt pedig nem lehet oda bedugni, sajnos.

(#12511) Dave™


Dave™
nagyúr

Kicsit off, de gondolom akad elég járatos ember itt a témában: ha Angliába kívánok küldeni innen egy kisebb csomagot, melyik szolgáltatókat érdemes megnéznem? Eddig a DPD a nyerő valamivel 8000 Ft alatt. A feltételek: biztosított, megbízható, trackinggel. A Posta drágább a kérdéses minőségű szolgáltatásával, az EMS 10 felett van, a FedEx még drágább stb. Hátha tud valaki valami okosat.

(#12512) fattyu válasza Dave™ (#12511) üzenetére


fattyu
veterán

a postára egy leégett gyufaszálat se...

én küldeni egyszer küldtem igaz az 400dollláros tétel volt de fedex. Ott biztos voltam benne oda is ér.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12513) attika89 válasza Dave™ (#12511) üzenetére


attika89
senior tag

Én eddig minden esetben Postával küldtem a dolgokat. Levélpostai küldeményként, ajánlott elsőbbségivel. Mindig időben és épségben megérkezett eddig minden (kop-kop). Múlt héten 3 nap alatt kiért Angliába a csomi, Amérikába is kint szokott lenni max 8-10 munkanap alatt....
Még olaszba is küldtem ezzel vissza fejhallagatót amazonnak. Azzal sem volt gond, pedig oda nem nagyon szeretnek postázni ám.

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#12514) Sopi válasza hm74 (#12510) üzenetére


Sopi
senior tag

Szia!

Hát ez kicsit szomorú :(.
Reméltem, hogy csak én nem találtam meg, hogy milyen szabványú az a csatlakozó.
Na mindegy. A kábel árából inkább veszek valami alap szintű fülhallgatót a buszos utazásokra. Ami minőségben ugyan közel sem lesz hozzá, de legalább nem fogom úgy félteni és nem foglal annyi helyet :).

Üdv,
Sopi

(Amúgy nyilván sikerült fejből elírnom és valójában a Shure SRH440 az, amiről írtam.)

(#12515) hm74 válasza Sopi (#12514) üzenetére


hm74
aktív tag

Szia!

A Te döntésed...
Nekem 840-esem (ugyanaz a méret csak súlyosabb felépítésű) volt és sokat használtam buszon, vonaton. Egyébként buszon miért zavar a spirál? Elfér, semmi gond vele! :U
Inkább a szobában volt problémás, mert amint 1 métert akartam mozdulni, jött volna a fejhallgatóval együtt a néhány dekás erősítő is, ezért ruháztam be egyenes kábelre.

[ Szerkesztve ]

(#12516) baluka26 válasza Dave™ (#12511) üzenetére


baluka26
veterán

DPD Classic.

Ear: És berak egy filléres erősítőt elé...:)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#12517) Dave™


Dave™
nagyúr

Új AKG csúcsmodell

Végre lehagyták a bütyköket a pántról :)

(#12518) Deadzone41 válasza Dave™ (#12517) üzenetére


Deadzone41
őstag

a dizájnhoz értenek az szent, de nem megint csak egy k701 revízió?

(#12519) capulet75


capulet75
addikt

Plüss párna. :(

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#12520) donpe válasza Dave™ (#12517) üzenetére


donpe
aktív tag

Huhh de oldschool!!!
Szerintem gyönyörű. Hozza a K701 szépségét. Mondjuk megkérik az árát.

(#12521) attika89 válasza Dave™ (#12517) üzenetére


attika89
senior tag

Ez vajon ugyan az mint az Anniversary, csak más színösszeállításban?
Szépnek szép az biztos.

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#12522) krichd1 válasza attika89 (#12521) üzenetére


krichd1
addikt

Képről nagyon úgy néz ki, hogy ugyanaz. Lehet inkább a színösszeállításba ölték a fejlesztési munkát. :D

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#12523) guppy válasza Dave™ (#12517) üzenetére


guppy
őstag

a színválasztás nagyon tetszik, vajon mire akartak vele utalni, kíváncsi vagyok mit fog tudni a K1000-hez képest

(#12524) contaxg válasza guppy (#12523) üzenetére


contaxg
veterán

Ha lehetek optimista akkor úgy gondolom, hogy nagyjából semmit. :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12525) vodkaboy22 válasza contaxg (#12524) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ha lehetek optimista...
Ez tetszett :)

Tényleg miért nem hajlandóak visszahozni a nagy király k1000-et? :F

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#12526) Dave™ válasza Deadzone41 (#12518) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem nem tetszik az a narancs színű pánt, valami bronz árnyalat sokkal jobban festett volna. A többivel nincs gond, ami a külsőt illeti. Ha valami csoda folytán nem egy K701 klón, akkor még érdekes is lehet, de a marketingszöveg alapján maradnak ugyanannál a száraz és unalmas hangnál, amit a K701 is produkál. Elnézést azoktól, akik szeretik :B

(#12527) speter33


speter33
aktív tag

Sziasztok fejhallgatóguruk!
Már kértem Tőletek tanácsot fejes ügyben saját részre (Superlux HD 668B lett), és fater részére (Superlux HD 661BK lett) :R
Most újból a segítségeteket kérem.
Húgom részére szeretnék egy utcán is hordható darabot vásárolni.
Nem tudom hogy van e egyáltalán külön női és férfi fejes, vagy ez csak talán a színekben nyilvánul meg.
Zártra gondoltam, teljesen vegyes zenéhez.
Gondolom ennek a mérete jóval kisebb mint az előbb említett 2 superlux, plusz ha az ára is hasonló lenne, hát az nem lenne hátrány :)
De mondjuk annyira nem gond ha fölé szaladunk :)
Előre is köszönöm szépen :R

(#12528) schawo válasza Dave™ (#12517) üzenetére


schawo
titán

A narancssárgát leszámítva a színei a K500-ra hajaznak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12529) szakibá...


szakibá...
senior tag

Érdekes, hogy amikor neves hangsugárzó gyártók belépnek a fejhallgató piacra, akkor zárt, fülön felfekvő, memóriahabbal töltött lyukacsos bőr fülpárnás konstrukciókat készítenek. Egymást majmolják? Példák: B&W, KEF, Martin Logan.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#12530) Bodz válasza szakibá... (#12529) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ugyanaz a kínai cég lenne a háttérben? ;]

(#12531) szakibá... válasza Bodz (#12530) üzenetére


szakibá...
senior tag

Nem hiszem, hogy egy kínai cég újzélandi báránybőrt használna (P5).

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#12532) schawo válasza szakibá... (#12531) üzenetére


schawo
titán

Én se hiszem ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12533) Dorien válasza speter33 (#12527) üzenetére


Dorien
veterán

:))

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#12534) contaxg válasza Bodz (#12530) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem is ez ugrott be elsőre...

(#12533) Dorien
Jujj... :D

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12535) Dorien válasza contaxg (#12534) üzenetére


Dorien
veterán

Ha már ilyen színes vacak kell, akkor legalább jól szóljon. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#12536) contaxg válasza Dorien (#12535) üzenetére


contaxg
veterán

Panasonic RP-HTX7
Színes és egy picit "maszkulinabb" és ami al ényeg, hogy nem szól rosszul. ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12537) Dorien válasza contaxg (#12536) üzenetére


Dorien
veterán

Kinézetre nem rossz. Kicsit a Sennheiser Momentum-ra hasonlít csak pirosban. :)

Úgy érzem kb. 50 óra hallgatás nagyon pozitív hatással volt a Superlux HD-681 EVO-ra. Jóval tisztábban, nagyobb térrel és szeparáltabban szól, mint a dobozból kivéve. 10-12k körüli árával szerintem very best buy.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#12538) schawo válasza contaxg (#12536) üzenetére


schawo
titán

Tyű de ronda. Az ipari fültokok néznek ki pont így.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12539) blackydan


blackydan
senior tag

Sziasztok!

Fejhallgató vásárlása előtt állok a két kinézett típus a Sennheiser momentum illetve a Sony mdr-1r lenne. Mindenképpen zárt fejhallgatót szeretnék, zenékben szinte mindenevő vagyok, de kiemelten kedvelem a jazz, az electroswing és a liquid drum and bass számokat (legyen aránylag szép mélye de ne menjen a középtartomány és a tiszta magasak rovására). A fent megnevezett készülékekről igazán jókat olvastam a külföldi fórumokon is, nagyon mellényúlni nem hiszem, hogy lehetne... de felteszem a kérdést itt, hátha találkozott valaki ezekkel a fejesekkel. Kidolgozásra szerintem mindkettő odaver a mezőnynek, a momentum talán még jobban, de a mdr-nek sem kell szégyenkeznie. A különbség árban majdnem 100 font itt kint ami már nem kicsi, kérdés ennyivel ér-e többet a Sennheiser. Amennyiben nem, érdemesnek tartom a különbözetet a hamarosan megjelenő fiio x3 lejátszóba beletenni, biztosan megdobná a zenei teljesítményt :K

Válaszotokat előre is köszönöm, esetleg akinek van még ötlete ilyen téren milyen fejeseket lenne érdemes meghallgatnom nyugodtan leírhatja :R

(#12540) schawo válasza blackydan (#12539) üzenetére


schawo
titán

Mi a cél, Monentum formájú kinézet, mert akkor jó felé keresgélsz, vagy jó hang, mert akkor nem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12541) blackydan válasza schawo (#12540) üzenetére


blackydan
senior tag

Természetesen a belső mindig többet ér mint a külső, mint az tudjuk ;] Legjobb lenne, ha mindkettő megvalósulna de az úgysem fog, szóval legyen az első szempont a hang max 90 ezerig, nagyjából 300 fontig tudnék most elmenni mert még a fiio-t is meg kell h vegyem :K

Még annyit: kinti és benti használatra is lenne, nem csak otthon de repülőgépen, utcán is hallgatnám így jobb lenne a zárt.

[ Szerkesztve ]

(#12542) orange26


orange26
csendes tag

Sziasztok!

Fejhallgatót szeretnék venni, a legfőbb szempont a kényelem, zárt, vagy nyitott, az mindegy.
Hangzásra, olyat szeretnék, ami leginkább megközelíti a térhatású, telt, dinamikus, egyenletes
hangzást.
Metal, rock, indusztriál, elektromos zenét hallgatok általában, max, 15000 Ft a keret.
Elképzeléseim, sorrendben:
Creative Labs Aurvana LIVE!
Panasonic RP-HTF 600 E-S
Beyerdynamic DT235
Superlux HD-681F
Sony MDR-570LP
Jól gondolom, hogy aCreative lenne a legjobb választás, vagy van más javaslatotok?
Nincs tapasztalatom fejhallgatók terén, jelenleg egy Canyon CN-HS2 van, ami rezonál, és
gondolom,nem egy kategória ezekkel. Egy jelentősen jobbat szeretnék.
Köszönöm!

(#12543) contaxg válasza blackydan (#12539) üzenetére


contaxg
veterán

A minap láttam hogy új színekben lesznek Momentumok aminek egyébként kellemes, meleg karakere van, de az áráért talán szólhatna jobban is. Én DT1350-et használok utcára aminek a hangja keményebb és egy picit talán kompresszáltabb a karaktere (kisebb hangszóró kosár miatt?) a Momentum mellett, de a szigetelése No.1!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12544) schawo válasza orange26 (#12542) üzenetére


schawo
titán

Superlux HD681 EVO

#12541) blackydan
Ha a designt szeretnéd ötvözni a jó hanggal és építési minőséggel, akkor AKG K550-t is megnézheted.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12545) fi:zi'k válasza blackydan (#12541) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha már momentum, akkor Amperior esetleg?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12546) blackydan


blackydan
senior tag

Amperior szerintem kiesik, mivel nagyobb fülecském van és már nem lenne kellemes viselet neki a kisebb kosár. Akg 550 már el is felejtettem, hogy ilyen is létezik, erről is jók a vélemények nem tudom mennyire lehet párban a momentummal árban inkább a sony-val vetekedhet.
Apropó sony teljesen kilőve, mit hallottatok róla, esetleg próbálta valaki közületek?

(#12547) contaxg válasza orange26 (#12542) üzenetére


contaxg
veterán

Neked is ajánlom a Panasonic RP-HTX7 fejest. Elég all-rounder karaktere van.

(#12546) blackydan
Én pl. nem ismerem ezt a Sony fejest.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12548) schawo válasza blackydan (#12546) üzenetére


schawo
titán

Az 550 hangminőségben jóval a Momentum fölé nő. A Sony fehér folt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12549) blackydan


blackydan
senior tag

Köszi skacok, a héten megpróbálok itt egy értelmes boltot találni és meghallgatni az említett fejeseket /valami normális forrást majd viszek magammal/ ugye nem nehéz meghajtani ezeket ?

(#12550) schawo válasza blackydan (#12549) üzenetére


schawo
titán

Nem, ezek elég jól hajthatók.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.