Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) schawo válasza vzsryl (#12800) üzenetére


schawo
titán

[link] :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12802) Ribi válasza Leonard (#12798) üzenetére


Ribi
nagyúr

Grebbelésnél szinte mind1 mivel grebbelsz.

(#12803) contaxg válasza schawo (#12799) üzenetére


contaxg
veterán

Milyen szépen bemutatható ez egy lavor vízzel.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12804) krichd1 válasza Leonard (#12798) üzenetére


krichd1
addikt

Ez esetben nem ez a probléma nagy valószínűséggel, hanem a felvétel rossz.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#12805) vzsryl válasza schawo (#12801) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Elnézést, nem tudom, hogy nem vettem észre.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#12806) Audison válasza krichd1 (#12789) üzenetére


Audison
senior tag

Én már csak legyintek, ha egy lemez nem hozza az elvárt minőséget. Mindig várok 1-1 album megjelenést, aztán amikor elindítom, csalódás az egész, pedig a zene jó lenne. :U

[ Szerkesztve ]

(#12807) #56474624 válasza vzsryl (#12782) üzenetére


#56474624
törölt tag

Biztosan nem az a fajta mély adja a testességet, ami ráül a zenére. :N
Kell a mély, szó se róla, de önmagában attól még legföljebb csak puffogni fog a zene.
A testesség pedig valószínűleg sokkal inkább a felharmonikusokkal függ össze.

(#12808) #71562240 válasza contaxg (#12788) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Nekem van olyan fejhallgatóm ami után nem szoktak panaszkodni, hogy nincsenek mélyei..." Persze, de az is csak fejhallgató, tehát a valósághoz képest csak játék. Ahogy erre Pollen is utal.

(#12805) vzsryl Amit Schawo a testességről, mint intermodulációs "torzításról" mondott, az elsődlegesen a hangszerek hangjára értelmezhető, másodlagosan bizonyos körülmények esetén akusztikára, és legfeljebb harmadsorban bizonyos elektroakusztikus készülékek működésmódjára. De Schawo információja eredetileg arra vonatkozik, hogy mitől testesebb egyik hangszer hangja a másiknál - és még ebben a viszonylatban is az igazságnak csak az egyik szeletét képezi a hangszer által létrehozott intermodulációs "torzítások" halmaza. Az elektroakusztikus készülékek hangjának testessége elsősorban azzal függ össze, hogy arányosan illetve minél teljesebben és torzítatlanabbul átviszik azt a frekvenciatartományt és dinamikatartományt, amit a lejátszott zene megkövetel, ezáltal képesek megjeleníteni azt a testességet, ami a hangfelvételben (a hangszerek hangjában) van benne. (Ezt fejhallgató ugyebár csak imitálni tudja.)

[ Szerkesztve ]

(#12809) schawo válasza #71562240 (#12808) üzenetére


schawo
titán

Minden hangsugárzó önmagában egy hangszer, és saját torzítási karakterisztikája van, tehát hozzátesz a testességhez, nem pedig megjeleníti azt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12810) contaxg válasza #71562240 (#12808) üzenetére


contaxg
veterán

Te szócsavarász!! :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12811) #71562240 válasza schawo (#12809) üzenetére


#71562240
törölt tag

Persze, ez a hifi, de minél inkább nem igaz amit mondasz, azaz minél inkább érvényes, hogy a hangsugárzó egy korrekt médium, puszta átvivő eszköz, annál jobb a hangsugárzó általában. Amennyire önálló hangszer a hangsugárzó, annyira inkorrekt is, persze lehet hogy ezt ügyesen csinálja, és akkor audiofilnek nevezzük, ellenben minél korrektebb eszköz, annál inkább high-endnek nevezzük.

(#12810) contaxg Én se panaszkodom a fejhallgatóm mélyeire, mint fejhallgatós mélyekre. Na de eszembe nem jut keverni a valósággal. ;] :B

[ Szerkesztve ]

(#12812) schawo válasza #71562240 (#12811) üzenetére


schawo
titán

A valóság sokkal nagyobb szórást mutat. Értem ez alatt a különböző koncerttermek akusztikáját, valamint az elfoglalt helyek közötti hangzáskülönbséget. Egy első soros hely sokkal közelebb van egy fejhallgatóhoz, mint egy hátsó soros, ami meg közelebb van egy doboz hangjához.

Mielőtt félreértenél, én is sokkal jobban kedvelem a hangdobozokat a fejhallgatóknál. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12813) #71562240 válasza schawo (#12812) üzenetére


#71562240
törölt tag

"A valóság sokkal nagyobb szórást mutat. Értem ez alatt a különböző koncerttermek akusztikáját, valamint az elfoglalt helyek közötti hangzáskülönbséget..." "Minden hangsugárzó önmagában egy hangszer, és saját torzítási karakterisztikája van, tehát hozzátesz a testességhez..." Persze, persze, mindebben egyetértünk, hiszen én is azzal kezdtem, hogy másodsorban, bizonyos körülmények között az akusztikára (például hogy nem egy szélcsendes szabad mezőn játszik a hangszer, hanem egy koncertteremben...), harmadsorban az elektroakusztikus készülékekre (az ő saját torzítási karakterisztikájukra) is vonatkozik amit mondasz. Azt azonban nem véletlenül tettem hozzá, hogy az elektroakusztikus készülék legfontosabb tulajdonsága testesség ügyben az, hogy minél korrektebbül képes legyen visszaadni a hangfelvételben levő testességet, tehát a hangsugárzó "hangszerszerűsége" kényszerű hátrány, tökéletlenség, amiből éppenséggel az ügyes tervező akár előnyt is képes kovácsolni, de semmiképpen nem ez az eredendő cél. Az ideális cél az lenne, hogy a hangsugárzó korrekt átvivő eszköz legyen - ez persze utópia. No és az élő hangverseny esetében is az lenne az ideális, ha szélcsendes és egyéb zajoktól mentes szabad mezőn történne (kvázi süketszoba), így a járulékos intermodulációs torzítások sem rakódnának rá a hangszerek hangjára. Természetesen nyilvánvaló, hogy ilyen-olyan okok miatt a koncerttermeinket (élen az amfiteátrumokkal, templomokkal) is "önálló hangszerként" használjuk, így ráteszik a magukét a testesség témára is, ezért kezdtem úgy, hogy elsődlegesen a hangszerről szól az általad említett tétel, másodlagosan az akusztikáról, harmadlagosan az elektroakusztikus készülékekről. Tehát egyetértünk. (És persze még a szabad mezőn is hatnak egymásra, interferálnak a hangszerek is, ezt kihasználják a jólhangszerelt nagyzenekari művek a testesség érdekében. Mondjuk ez a "másfeledik" szempont.)

[ Szerkesztve ]

(#12814) schawo válasza #71562240 (#12813) üzenetére


schawo
titán

:R

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12815) Leonard válasza #71562240 (#12808) üzenetére


Leonard
tag

"Az elektroakusztikus készülékek hangjának testessége elsősorban azzal függ össze, hogy
arányosan illetve minél teljesebben és torzítatlanabbul átviszik azt a frekvenciatartományt és dinamikatartományt, amit a lejátszott zene megkövetel, ezáltal
képesek megjeleníteni azt a testességet, ami a hangfelvételben (a hangszerek hangjában) van benne."

Ez szerintem akkor lenne csak igaz, ha a mikrofonok tökéletesek lennének, dehát ugye azok sem azok mint ahogy a hangsugárzó rendszerek sem. Így ez utóbbiaknak kell korrigálni a felvétel hiányosságait, tulképpen azokat a hangokat amit már a miki sem észlel és itt nem csak a szélsőséges frekvenciatartományokra gondolok, hanem a hangszerek már füllel nem hallható lecsengéseire.

Leonard

(#12816) freelanced


freelanced
addikt

-Eddig az AKG K512MKII a nyerő :K

Akkor ez tényleg kényelmes modell vzsryl ?

Ja és a külső zajokat mennyire tompítja?

-Ha esetleg tud valaki valami mást árkategóriában, szóljon.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#12817) fi:zi'k válasza freelanced (#12816) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nagyon gyér a szigetelése.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12818) freelanced válasza fi:zi'k (#12817) üzenetére


freelanced
addikt

Mondjuk szerintem ez az AKG füleseknél nem ritka, én próbáltam már drágább modellt is annak is ilyen volt, habár lehet, hogy direkt.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#12819) freelanced


freelanced
addikt

Ez milyen amúgy: Sennheiser HD 429

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#12820) #56474624 válasza Leonard (#12815) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én még nem hallottam olyan "kiküszöbölést", ami közelebb áll a valósághoz, mint ami szimplán csak a felvétel minél tökéletesebb visszaadására törekszik. Legyen az olyan, amilyen.

(#12821) #71562240 válasza Leonard (#12815) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Ez szerintem akkor lenne csak igaz, ha a mikrofonok tökéletesek lennének, dehát ugye azok sem azok mint ahogy a hangsugárzó rendszerek sem. Így ez utóbbiaknak kell korrigálni a felvétel hiányosságait, tulképpen azokat a hangokat amit már a miki sem észlel és itt nem csak a szélsőséges frekvenciatartományokra gondolok, hanem a hangszerek már füllel nem hallható lecsengéseire." Úgy látom, nagyon szereted a lecsengés témát, de amit írsz, az nem igaz, kitaláció, ráadásul nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

(#12822) Uzi74 válasza vzsryl (#12764) üzenetére


Uzi74
senior tag

Köszönöm a választ. Némi hezitálás arra jutottam először veszek egy olcsóbb fejest és meglátom mennyit használom, mit hiányolok belőle, mik az igényeim és utána vagy veszek egy komolyabbat (vagy ki tudja, lehet elmúlik az egész lelkesedésem és rájövök nem is nekem való) Ha tényleg elmerülnék a témában, nem szeretnék viszonylag drágán egy közepeset venni, hanem akkor majd jó drágán egy komolyat. (kétszer vesz ki olcsón vesz)
Hogy kicsit szembesüljek a meghajtás nehézségével is és lássam kell-e másik DAC-ot/erősítőt vennem, Superlux HD-668B-t rendeltem, remélem holnap megérkezik.

(#12823) guppy válasza Uzi74 (#12822) üzenetére


guppy
őstag

ha bejön a fejesezés akkor is érdemes lépésekben haladni, akkor nem fogod pénzkidobásnak érezni a 200k-s fejest, hanem fogod tudni mivel tud többet mint a középkategória

(#12824) vodkaboy22 válasza guppy (#12823) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Azé 200k-s fejest sok ember még igazán hifis is érezhet pénzkidobásnak amikor lehet hogy egy nagyon jó értékrendje szerint is 50-70k körül megáll abban a szintben ami fölé már nem hall megfizethető változást :DD
Én pl zártnak egy 600Ohm-os DT770 edition vagy egy T70 (sok hallgatás után tudnám csak igazán eldönteni saját cuccal melyik is jobb nekem) Nyiltnak már a mostanit is top-nak tartom (HD580 senni) de lehet hogy egy DT880 600Ohm-ot még meghallgatnék vagy egy T90-et és azok még lehet hogy a nyitott topba bele tudnának szólni :)
A maradék pénzt inkább bakelit lemezekre fektetném ok ok hogy mp3 korszakban há kaaacsibá "leszedte" nekem a cuccost ingyen de én akkor is szeretném látni a polcomon a saját bakeliteket :) no meg ha internetes zene azt is inkább (szívem szerint) megvenném, hogy tiszteletbe tartsam az alkotót.
Elvégre hova a jó cuccos ha csak 2 albumod van amit tudsz hallgatni mer a jó cuccos mellett nem maradt pénz többre... :DD
És akkor hol van még egy hifista jó hangfalas rendszer ára mellé? :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#12825) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#12824) üzenetére


Ati1979
veterán

Ezzel a mentalítással nehezen fogsz tudni leérni a lejtő aljára. :DD

(#12826) vodkaboy22 válasza Ati1979 (#12825) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Létezik olyan? :C
Szerintem csak olyan van hogy a hirtelen szakadék után a lankásabb hegyoldalon könnyebben megfog a lábunk és jó ott ahol vagyunk. :)
Najó azé elfogadnék egy senni orpheus-t az erősítőjével :DD egy Audionote 4.1-es DAC-al
egy jó MC pickup-ot egy komoly MC trafóval és egy jó purtián deck-el.
De a pénz nem elfogyhatatlan és kajára + családra + később gyerek oktatására stb is kell költeni :))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#12827) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#12826) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem igen. :)

Csak kell rá 15-20k (USD-ben persze)
Valami jobbfajta stax lánc sem lenne rossz, az még olcsóbban is kijön mint egy orpheus és szólhat is úgy szerintem. :D
A távoli jövőben talán.

A fejes téma az még csak ok, de a hangfalas rendszerek rohadt drágák.

Valahogy meg kell oldani! :) Gondolom össze lehet szedni rá a pénzt. Persze nem itt, hanem külföldön...

[ Szerkesztve ]

(#12828) donpe válasza vodkaboy22 (#12824) üzenetére


donpe
aktív tag

Hm. Ezzel nagyon nem értek egyet. Sok hónapnyi együtélés után kijelenthetem, hogy az egyik legjobb 200e fölötti költésem az LCD2 megvétele volt. Minden egyes centjét megérte számomra, az én láncomba tökéletesen beillett és akárhányszor veszem fel, mindig megnyugtat, hogy jól döntöttem.

Nagyon ledöbbentem magamon, hogy a múltkor kölcsönkapott T90-et (úgy, hogy én a T70-et imádtam korábban) nem igazán akaródzik hallgatni, mert mást szoktam meg. :N

A rengeteg fejes közül, ami vagy kipróbálni volt nálam, vagy birtokoltam nekem ezek érték az árukat (mind használtan, mind újonnan):
DT880 (600Ohm) beyer - ez indított el a lejtőn, nagy kedvenc csöves erősítőkkel
Shure SRH440 - ma is használom nap, mint nap
T70 - imádtam a részleteit, LCD2 előtt ez volt a kedvenc
AKG K240DF - különleges élmény a közepei miatt
AKG K701- gyönyörű :D

A K240DF eladását megbántam, mert az jelentősen más hangzás az átlagnál.

Amik nekem rossz ár/érték aránnyal bírtak:
HD598-as Senni, HD650-es Senni

(#12829) Picike8 válasza Picike8 (#12796) üzenetére


Picike8
aktív tag

Kippkopp, erre tudtok valami jó megoldást?

(#12830) Ati1979 válasza donpe (#12828) üzenetére


Ati1979
veterán

Nagyon kíváncsi vagyok erre a két audeze-re. :D

Már csak 5 nap! :)

(#12831) schawo válasza Picike8 (#12829) üzenetére


schawo
titán

Első hozzászólás utolsó link? [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12832) Picike8 válasza schawo (#12831) üzenetére


Picike8
aktív tag

Elolvastam kérdezés előtt, azt hittem, tudtok valami személyes megoldást, de ezek szerint nem. :) Köszönöm a segítséget. :R

(#12833) schawo válasza Picike8 (#12832) üzenetére


schawo
titán

Ez egy sokszereplős kooperációval összeállított konszenzusos lista, sok személyes tapasztalatra építve. :)

Ezek mind jók, és használhatók, ami egyben azt is jelenti, hogy ami viszont nincs a listán, az nem igazán jó, és nem igazán érdemes vele egy percnél többet foglalkozni :)

Szóval ez nem csak egy lista pár véletlenszerűen kiválasztott fülesről, hanem ez az a lista, ami többszáz fülesből a néhány legjobb mutatja be az adott kategóriában.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12834) katalin888 válasza Endless (#12709) üzenetére


katalin888
aktív tag

Nem kenyelmes az M050?? Hmmm...pedig valaki aradozott rola...
Kiporbalnam en is! -:) Ha eladod mennyit kersz erte?

(#12835) krichd1 válasza katalin888 (#12834) üzenetére


krichd1
addikt

Pedig nem túl kényelmes az M50, kicsi a fülpárna átmérője, ha vkinek nagyobb füle van, akkor kényelmetlen lehet. Nekem még határeset volt.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#12836) chrisnagy13 válasza Ati1979 (#12830) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Ha valakit nem zavar, hogy nincs benne magas, akkor még jó is. :)

(#12834) katalin888: az összes zárt AT kényelmetlen, ebben a kategóriában meg főleg.

[ Szerkesztve ]

(#12837) SUPERBIKEMEN


SUPERBIKEMEN
csendes tag

Sziasztok nyitott fejhallgatót szeretnék a zárt mellé (m50), találtam egy akg k601 30k-ért szerintetek megéri-e nem tudjátok véletlen menyi volt az ára mikor még forgalmazták? Erősítőnek az akg 601és a telefon közé elég szerintek egy fiio e6?

Azért mert drága nem lesz jó.

(#12838) Blackhole13 válasza SUPERBIKEMEN (#12837) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Szia,
Szerintem próbálj német ebayről vagy head-fin vadászni egy K501-et. Én lényegesen jobbnak tartom, mint a 601-t, és alig adják drágábban.

Más: Bp-i fejes találkozó várható a nyáron? Nagyon kíváncsi vagyok a Seni HD250 II mit tud komolyabb rendszerről, mint az enyém.

(#12839) fi:zi'k válasza Blackhole13 (#12838) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ősszel és tavasszal szokott lenni.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12840) donpe válasza chrisnagy13 (#12836) üzenetére


donpe
aktív tag

Hm:) Hát nem beyeres a magasa az biztos, de az már a másik véglet. Nagyon finom magasai vannak az LCD-nek. (Persze biztos elfogult is vagyok, de tényleg szeretem, kompromisszumok nélkül. Talán a kábele lehetne jobb, mert az egészhez képest nekem van egy kicsit gagyara benyomása.) Az Audeze számomra abszolút más élmény a összes többi felsorolt fejeshez képest. Kb. olyan wow élmény, mint a múltkori talin a K1000-es volt. Az is külön világ. Sajna Staxhoz még nem volt szerencsém, rájuk is kíváncsi lenék.

(#12841) Tuco78


Tuco78
tag

Sziasztok!
Milyen fejhallgatót ajánlatok elsősorban játékokhoz.
Lehet USB vagy stereo is a lényeg,hogy a gép előlapján lévő panelba tudjam dugni mert nem akarom minden egyes alkalommal kihúzogatni a házat és bedugiszálni a fülest a hangkari csatlakozóiba.
Elsősorban a hangzás és az ár a lényeg.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#12842) hm74 válasza Tuco78 (#12841) üzenetére


hm74
aktív tag

Szia!
Ez nem ilyen témájú topic.
ITT tedd fel a kérdésedet!

[ Szerkesztve ]

(#12843) Ati1979 válasza chrisnagy13 (#12836) üzenetére


Ati1979
veterán

Azért biztos van benne az is. :)

Vagy legalább akkor az LCD3-ban legyen valami.

(#12840) donpe

Stax az engem is nagyon érdekelne...

(#12844) Uzi74 válasza guppy (#12823) üzenetére


Uzi74
senior tag

Lehet már elakadok ezen a szinten, ugyanis nem kiütközően rosszabb a notebook alaplapi kártyájáról (Realtek ALC269) hallgatni a 668B-t mint a Yamaha RX-V 765 kimenetéről (a mélyek mintha enyhén túlsúlyosabbak lennének az alaplapról). 96Khz-es 24 bites anyagokkal is próbáltam, fel voltam készülve a legrosszabra, de nem. Lehetséges botfülem lett :Y
Előkeresem hamarosan az audigy 2 nx-et is és kipróbálom azzal is.
Első hallásra amúgy tetszik a 668B, kényelmetlennek sem találom.

(#12845) Ear001 válasza chrisnagy13 (#12836) üzenetére


Ear001
addikt

Az összes zárt AT kényelmetlen lenne? Ez marhaság. Az ATH-W1000-nél kényelmesebb fejhallgatót még nem próbáltam. Akinek bejön ez a nem fejbúbon támaszkodó, hanem kétoldalt széles fülekkel fennmaradó konstrukció, az pokolba kíván minden mást. Meg lehet kérdezni ContaxG-t, én mennyi ideig tartottan a fejemen a Sennheisereket a legutóbbi hifi kiállításon.

(#12846) hm74 válasza Uzi74 (#12844) üzenetére


hm74
aktív tag

A hangfalakhoz épített erősítők fejhallgató kimenetei általában elég gyenge hangminőségűek. Csak azért vannak, hogy rájuk lehessen dugni egy fülest is. Egy direkt fejhallgatóhoz készített erősítővel, - amit akár 15-20 ezerért kaphatsz - biztos szebben szólna.
Ismerem a HD668b-t, nagyon nem mindegy mi hajtja.

[ Szerkesztve ]

(#12847) Tuco78 válasza hm74 (#12842) üzenetére


Tuco78
tag

Szia!
Ok.felteszem akkor ott a kérdést.Köszi!

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#12848) chrisnagy13 válasza donpe (#12840) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

"Nagyon finom magasai vannak az LCD-nek."

Szépen megfogalmaztad. :D

(#12843) Ati1979: az én koordináta rendszeremben nincs. :))

(#12845) Ear001: vártam, hogy erre ráugrik valaki. :) A 3D-s fülek, kengyel és a fülpárna kényelme külön dolgok. Én személy szerint a fülpárnákra vagyok allergiás, Még a W1000X-től is megszabadultam miatta. A fülek kényelme vitathatatlan, de nem sokat ér, ha a párna meg olyan amilyen. :( Nálam ez határozza meg a kényelmet. :)

(#12849) hm74 válasza chrisnagy13 (#12848) üzenetére


hm74
aktív tag

Az AD900 (igaz ez nem zárt, hanem nyitott) se igazán fülbarát párnázatú. A tartó fülek viszont tényleg jók és kényelmesek.

(#12850) Ati1979 válasza chrisnagy13 (#12848) üzenetére


Ati1979
veterán

Néhány nap múlva okosabb leszek én is ebben a kérdésben. :)

Remélem emberi fül által is jól hallható, és nemcsak elméletben létező magasai vannak... :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.